i Blue Denim Zondagschool Renesse beleefde weekendkamp in „De Schelphoek" Zomerprogranima te Renesse van bijzondere bijeenkomsten Boekenkast intermeubel NIEUWE ZAAK IN GROENTEN EN FRUIT IN PAND SINT DOMUSSTRAAT 2 00STERUAND KRIJGT EEN GROENTEN- EN FRUITZAAK STREEKNIEUWS 'IIol tV" n|pde ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE vr«d»e si „,,i w< Nr. 21m de vrouwenverenigingen in calï - restaurant Bos te Zijpe. Het bezoek wordt afgesloten met een diner in het dorpshuis. „Flitsen" uit het buitenland ANKARA. Turkije heet donderdag het uitroepen van de staat van alarm voor de Griekse strijdkrach ten in de Egeische Zee met gelijk soortige maatregelen beantwoord. DAMASCUS. „De gevechten tus sen onze strijdkrachten en het Is raëlische leger zijn vrijdag om 7.45 uur hervat in diverse sectoren van het front", aldus een in Damascus uitgegeven legerbericht." Advertentie MITSSPAAKBANK uw iflealp gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank Buitenlands gel<l Reisclieqnes BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. DODELIJKE ONGELUKKEN HEERDE. De 32-jarige H. Roke uit Heerde is bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De man bot ste in zijn woonplaats met zijn auto tegen een vrachtauto, die uit een uitrit kwam. OSS. De 36-jarige banketbakker O. M. M. Willems uit Oss is in Rijc- kevoort (gem. Lamrooij N.B.) gedood bij een verkeersongeval Hij raakte met zijn auto in de bocht in een zachte berm verloor de macht over het stuur en sloeg over de kop. OOSTBURG. In Oostburg is de 69-jax-ige A. Veraart uit Biervliet om het leven gekomen bij een verkeers ongeluk. Zijn auto vloog door onver klaarbare oorzaak over de kop en kwam in de sloot terecht. De man overleed ter plaatse. HILVERSUM. De 22-jarige R. Reijnders uit het Noord-Hollandse Burgervlotbrug (gemeente Zijpe) is bij een verkeersongeluk öp de brug over het Amsterdam-Rijnkjanaal in de provinciale weg Hilversiim-Haar- lem om het leven gekomen. RENESSE, 27-5. Op 25 en 26 mei werd in het natuurreservaat „De Schelphoek' een weekendkamp ge houden met de oudste groep kinde ren van de zondagschool van Re- nesse. Mede dankzij het uitstekende weer is het weekend voor de kinde ren zowel als voor de leiding een groot succes geworden. Zaterdagmiddag om ongeveer half twee vertrokken de kampeerders per- fiets uit Renesse. De bagage werd met de auto door de heer W. Kooman naar het kamp gebracht. Hot was een gezellige tocht, die zonder hape ringen verliep. Enkele leiders en leidsters, die voor het weekend in oom en tantes waren veranderd hadden de tenten al opgezet en de slaapplaatsen inge deeld, zodat iedereen bij aankomst direkt zijn plaatsje kon worden ge wezen. Enige hilariteit ontstond toen bleek dat de pyama's en nachtjapon nen van de meisjes op onverklaar bare wijze in de knoop waren ge raakt. De meisjes beschuldigden na tuurlijk de jongens hiervan, maar de „schuldigen" waren in werkelijkheid twee leidsters. WIERINGEN. De 63-jarige D. Manshanden uit Ouderdijk (gemeen te Wevershoof) is door een vracht wagen overreden en daarbij om het leven gekomen De man verrichtte werkzaamheden op de Afsluitdijk en raakte op nog onverklaarbare wijze onder de achteruit rijdende vracht auto. ROTTERDAM. Ondanks wanho pige reddingspogingen van zijn va-- der is in Roterdam de 2-jarige Da vie van Staayeren omgekomen bij een brand in zijn ouderlijk huis. Zijn 4-jarige broertje Danny kon gered worden .doordat hij de kinder kamer waar het vuur ontstond, had verla ten om bij zijn vader in bed te krui pen. VARSSEVELD. De 42-jarige hout bewerker W. A. Nijman uit Wisch is bij een botsing met een personen auto om het leven gekomen Hij reed met zijn auto een kruising op in Varsseveld en gaf daarbij geen voorrang aan een andere auto, die op een voorrangsweg reed. BUSSUM. Het 16-jarige meisje A. Bergman uit Bussum is overleden aan de gevolgen van een verkeers ongeluk Maandagavond laat werd zij op haar bromfiets door een auto in haar woonplaats gegrepen en dertig meter meegesleurd. BLIJHAM. In het Groningse Blij- ham is de 18-jarige bromfietser Frits Bodde uit die plaats op een kruising Tweekarspelenweg-Win- schoterweg tegen een vrachtauto ge reden. Zwaar gewond werd hij overgebracht naar het St Lucaszie- kenhuis in Winschoten, waar hij kort na aankomst is overleden. RENESSE, 30-5 Evenals vorige ja ren heeft de commissie buitengewo ne diensten voor deze zomer weer een aantrekkelijk programma met bijzondere bijeenkomsten weten sa men te stellen. De eerste bijzondere dienst zal plaats vinden op woensdagavond 3 juli. Het wordt een kooravond met medewerking van de koren van Re nesse o.l.v. dhr. Groenleer' en Haam stede en Scharendijke o.l.v. de heer Schouls. In deze dienst zullen ook schriftlezingen, gebed, samenzang en overdenking een plaats krijgen. 10 juli zal het Duivelands Barok Ensemble optreden en 17 juli komt het Jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool o.l.v. E. Heyblok naar de Hervormde Kerk van Renesse. Op 25 juli zal de organist Arie J. Keyzer weer improviseren op dooi de aanwezigen op te geven thema's en melodieën. Arie J. Keyzer komt al een paar jaar achtereen naar Re nesse om een concert te geven en ie der jaar komen meer belangstellen- In het dorp Serooslcerke werd een vossejacht gehouden. Aan de hand van opdrachten moesten groepjes, die ongeveer tien minuten na elkaar van start gingen, „vossen" (vermom de personen) opsporen. De groep on der leiding van Rianne Hoogerhuis had het eerst alle opdrachten uitge voerd. De rest van de dag werden nog verschillende spelletjes gedaan. 's Avonds werden bij een kampvuur, dat jammer genoeg niet zo erg wilde branden, liedjes gezongen. Na een verhaal van „tante Ina" en de dagsluiting was het slapen gebla zen. Dat hiervan in eerste instantie nog niet veel terecht kwam spreekt haast vanzelf.- De zondag 's Zondagsmorgens werd al vroeg ontbeten .De „Ooms" Ad en Sjaak" toonden aan zich uitstekend in de keuken thuis te voelen, zodat de rest van de leiding zich geheel aan de kinderen kon wijden. De ochtend werd gevuld met hel zondagsschooluur o.l.v. tante Lien en daarna werd gezellig koffie, chocola of limonade gedronken en werden spelletjes gedaan. Tussen de middag werd genoten van de frites met ap pelmoes, doperwtjes en kroket met vla of yoghurt toe. 's Middags werd een speurtocht gehouden op het terrein van het kamphuis. Verder wei-den er nog wat spelen gedaan en de leiding zong een door tante Ina op de melodie van Catootje gemaakt kamplied. Het re frein werd uit volle borst meegezon gen. De sluiting van het weekend was in handen van ds. L. de Wit. Hij dankte allen die hadden meegehol pen dit weekend tot een feest te ma ken. Ook dankte hij allen die allerlei gaven in natura hadden geschonken. Ds. De Wit vond het een reden tot dankbaarheid dat het weekend zo goed en zonder ongelukjes was ver lopen. Na het dankgebed werd omstreeks half zes de terugtocht aanvaard. Moe, maar voldaan arriveerde het gezelschap, onder het zingen van het refrein van het kamplied Renes se. Na dit weekend, waarin leiders zowel als kinderen veel plezier had den, heeft de zondagsschool tot sep tember vakantie. (Verlaat verslag). Advertentie den naar de kerk om van zijn op treden te kunnen genieten. Marie Cecile Moerdijk Op 31 juli treedt de bekende zan geres Marie Cecile Moerdijk op in de Hervormde Kerk van Renesse. Men verwacht een gemoedelijke avond met een toelichtend praatje en mogelijk ook geïnspireerd mee zingen van geestelijke liederen en volksliederen. Op 7 augustus komt voor de derde maal de brassband Exelsior uit Kloetinge naar Renesse De heer J. H. Blom zal de toelichting voor zijn rekening nemen. Het pi-ogramma van de bijzondere diensten zal worden afgesloten op 14 augustus met een internationale zangdienst. De dienst wordt samen met een Duitse jeugdgroep uit Wup- pertal gehouden. Er wordt verder medewerking verleend door het jeugdkoor Shalom uit Zierikzee o.l.v. de heer Groenleer en mevr. Kort uit Renesse zal, zichzelf op de gitaafr begeleidend, enkele liedjes zingen. Nieuw aangekomen Tijdelijk 159,- meelstraat 31 zierikzee ZIERIKZEE. Sigarenmagazijn D. Viergever, annex souvenirzaak op de hoek Havenpark-Kraanplein, on derging recentelijk een weliswaar niet diepingrijpende, maar wel doel treffende interne verbouwing, met de bedoeling zoveel mogelijk ruimte te scheppen voor het uitgebreid sor- timent. Vondst van de eigenaar middenstander de heer Viergever is diens „circulatie-systeem" in het in terieur van de zaak. Voorheen was er een tegenstroom in de zaak van het publiek en dat gaf wel eens een heel „rol" gevoel. Thans is er een mogelijkheid geschapen rond te lo pen. Behalve de reeds genoemde souvenirs en kleine geschenken, kreeg de zaak ook een afdeling voor bijouterie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Aanwinst voor stadsdeel We werkers in de nieuwe zaak: v.rn.l de heer en mevr. J Willemse, de heer J. J. Folmer en de heer C. Fiere, allen „in groenten en fruit". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dag. Het bedrijf had er wat speciale aanbiedingen „tegen aan gegooid", hetgeen de koopdrukte nog stixnu- leerde. Gemeente alhier, in de vacature van de naar Medemblik vertrokken heer Van Wijk, heeft deze benoeming aangenomen. Hij zal binnenkort -in het ambt bevestigd worden. Muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" Zaterdag 1 juni a.s. geeft de mu ziekvereniging „Oefening en Uit spanning", in samenwerking met „Nu met Hope" uit Bruinisse, een concert op de muziektent in de Ring. Het ge heel staat o.l.v. de heer A. Radewalt. OOSTERLAND „Martha'-dames naar Rotterdam Begunstigd door fraai zomerweer maakte de Chr. Vrouwenvereniging „Martha" alhier op woensdag 29 mei een uitstapje naar Rotterdam, dat was aangeboden door het bekende postorderbedrijf: „Ter JVIeulen Post" B.V. Om half negen in de morgen be steeg men de autobus, gezonden door Ter Meulen, waarmee de ongeveer 30 deelneemsters naar de Maasstad werden vervoerd. Wegens ontstelte nis van de presidente berustte de leiding ditmaal bij de secretaresse, mevr. J. Capelle-Beije. Omstreeks 10 uur arriveex-de men te Rotterdam waarbij een gezellige ontvangst in het gebouw van Ter Meulen in de Spaanse polder de dames ten deel viel. Nadat koffie met gebak was aangeboden, volgde een rondleiding door de postorderbedrijf, de afde ling van waaruit de verzendingen plaats vinden. Allen waren bijzonder onder de indruk van dit gigantische gébbuw. Omstreeks half één werden de dames in restaurant „Bellevue" aan de Parkkade een fijne koffieta fel aangeboden, waar men tevens genoot van een uniek uitzicht over de druk bevaren Maas. Tegen twee uur reed men door de stad naar Ter Meulen's Warenhuis, in het hart van Rotterdam bij de Lijnbaan, waar men eveneens onder de indruk kwam van wat hier te koop is. Aan sluitend hieraan stond een bezoek aan de Euromast op het programma, waar men gratis toegang had. Kwart voor vijf wérd de bus weer beste gen en even voor zes arriveerden de deelneemsters op het dorp terug. Mevr. Capelle-Beije sprak dank woorden voor alles wat genoten was tijdens deze geslaagde trip. BRUINISSE Oud papier Zaterdag 1 juni wordt te Bruinisse weer oud papier opgehaald tën bate van de Mbuma-zending. Om tijdig rond te komen, zou men graag het papier gebundeld, of verpakt gereed zien staan, maar niet alleen papier ook vodden zal men graag mee ne men. Bezoek Zeeland's commissaris Op 7 juni bezoekt - celijk reeds gemeld Zeeland's commissaris mr. J. van Aartsen, in gezelschap van zyn echtgenote, mevr. C. van Aart- sen-Stap en begeleid door de chef van het kabinet mr. H. F. M. van der Heijden. Voor deze dag is een programma gereed ..gemaakt. De aankomst vindt plaats bij het gemeentehuis (14.15), waarna een bespreking volgt met de leden van de raad. Om 15.15 zal door mevr. Van Aartsen een gedenksteen wor den onthuld van het nieuwe visfi- leerbedrijf ..Gomavi". De commis saris zal de nieuwe carosscriefabriek Booi openen. Om 15.00 uur wordt de nieuwe jachthaven „Aqua-delta" bezichtigd. Mevr, Van Aartsen spreekt met vertegenwoordigers van OOSTERLAND, 30-5. De sedert enige jaren op non-activitcit staande bakker^ en kruidenierswinkel van de heer Caljouw aan de Molenweg is in andere handen overgegaan. De uit Haamstede afkomstige heer M. C. I'ieper is eigenaar geworden van het pand. waar h|j een groenten- en fruithandel in gaat beginnen, waar van medio juni de opening tegemoet kan worden gezien. Het pand leent zich bij uitstek voor dit doel. omdat de winkel reeds ge reed is. en de voormalige bakkerij uitstekend kan worden benut voor het plaatsen van verschillende ma chines. zoals een schrapmachine etc. Het ligt in de bedoeling van de eige naar niet alleen in de zaak tc ver kopen, maar ook met zijn vrachtwa gen de omliggende dorpen te bezoe ken voor verkoop van groenten, fruit en aanverwante artikelen. Zijn vrouw zal dan de winkelklanten be dienen. Aangezien er te Oosterland met de steeds uitbreidende bevolking nog geen groenten- en fruitzaak be staat en men afhankelijk is van dc groentewagens van elders, ziet het er wel naar uit dat de nieuwe zaak in een behoefte zal voorzien. ZIERIKZEE, 30-5. In het pand Sint Domusstraat 2 - voorheen ijzerwaren handel Padmos en nadien nog enige tjjd ambulant in gebruik - heeft de firma J. Willemse, groenten- en fruithandel, een fraaie zaak ingericht, die niet alleen ruimtelijk goed „oogt", maar ook inderdaad royaal van opzet is. Bovendien is gemikt op een efficiënte indeling, hetgeen uiteraard de verko- pelijkheid van het assortiment verhoogt. De firma heeft zich tevoren altijd moeten behelpen met eeri hal in het Korte Groendal en dat was wel eens moeilijk al heeft de service aan het publiek er nooit onder geleden. Ver leden jaar verdwenen paard en kar al van de weg en werd de straatdienst gedaan met de truc, die zijn bestemming houdt -voor ver schillende dorpen en wat Zierikzee betreft voor de wijken Malta en plan West. We herinneren nog aan het paardje, dat voor de liedkunst van een stadgenoot, tot inspiratie leidde. Het interieur De vloeroppervlakte in de nieuwe zaak bedraagt 65 m2, zeker royaal voldoende voor deze zaak. die een solide muurafwerking kreeg en wandkasten, waarin het ook bij de groentehandel steeds groeiend aan tal produkten, een plaatsje vindt'. Bovendien is er een gekoelde kijk- wijs-toonbank. De heer Willemse heeft op dit gevoelige punt in het stadcentrum met zijn nieuwe zaak, een goede keus gedaan. Bovendien is het voor het totaal aanzien van dit stadsgedeelte prettig, dat een „blin de vlek" is verdwenen en ingeruild voor een zaak, waarin publiek in - en uitgaat. Grote belangstelling was er bij de onofficiële opening donder- Kringvergadering Ned. Rode Kruis De kring van het Ned. Rode Kruis houdt een vergadering te Middel burg op 8 juni a.s. Op deze vergade ring vindt de uitreiking plaats van de provinciale prijs inzake de inzame ling 1973 door de direkteur-generaal de heer A. van Emden, van wie af scheid wordt genomen. Algemene^ vergadering aandeelhouders W.M.Z. De algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Water maatschappij „Zeeland" zal gehou den worden op maandag 17 juni a.s. in het hoofdkantoor te Goes. RENESSE Pinksferzangdienst Na het grote succes van de zang diensten met Kerstmis en Pasen wordt met Pinksteren ook weer een zangdienst gehouden in de Neder lands Hervormde Kerk van Renesse Deze pinksterzangdienst zal plaats vinden op eerste pinksterdag. Aan deze avond wordt medewerking ver leend door een combo en jeugdkoor uit Zierikzee. Beide staan onder lei ding van P van Donk. Behalve uit het optreden van het combo en het jeugdkoor zal de dienst bestaan uit samenzang en me ditatie door ds. L. de Wit. Vanaf Pinksteren zal er tijdens de morgenkerkdiensten een oppas dienst zijn voor kleine kinderen. Voor aanvang van de dienst kan men de kinderen in gebouw het Trefpunt afgeven bij de oppasdienst. Er zal echter ook iemand van de oppasdienst bij de kerkdeur staan om de kinderen op te vangen. Men hoopt met deze oppasdienst in een behoefte te voorzien. Tot eind augustus zal deze dienst in funktie blijven. OUWERKERK Wandeltocht Morgen-zaterdag 1 juni wordt te Ouwerkerk een wandeltocht door het fraaie krekengebied gehouden. De start vindt plaats om 14.00 uur vanaf het Dorpshuis. De afstanden die ge lopen kunnen wprden zijn 8 en 15 km. NIEUWERKERK Ned. Herv. Kerk De heer C. Ouwens, die gekozen was voor ouderling van de Herv. Het vrije-tijdspak voor de vrouw van vandaag. Een fleurig denim pakje be staande uit uni-pantalon met uitlopende pijp en opgestikte zakken f 45,-, en een getail leerd jasje met borduursel en mancnetsluiting f 75,—. Uiteraard zijn jeans en jacket ook afzonderlijk verkrijgbaar. Met de hand op 't hart: ons modenieuws is uw moeite waard! Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3