|M|! WÊfmÊwmSr Wnasrv Kleuterschool nam afscheid van echtpaar M. v. d. Berge WATERVOORZIENING SCHOUWEN-DUIVELAND ONDERHOUD SCHOONMAAK m-M AGENDA t P*ki>rA Z d t ZfyZd OESLJ poer Rotterdamse rellen in Lagerhuis PINKSTEREN 2 Altijd piekfijn gebouw BURGH-HAAMSTEDE, 30-5. Donderdagmiddag werd door het onderwijzend personeel, de leden van de ouderkommissie en de leerlingen van de kleuterschool te Burgh-Haamstede afscheid genomen van mevrouw M. v. d. Berge-v. d. Have, die tesamen met haar man, de heer W. J. v. d. Berge, vanaf 1 september 1958 heeft gezorgd dat de school er steeds prima verzorgd heeft uitgezien. Advertentie of Gas - CV-toestellen Olie - CV-toestellen Geisers Gashaarden Regelmatig onderhoud werkt energiebesparend Als erkend gastechnisch bedrijf willen wij u daarbij helpen. Jammer dat wij elk jaar weer moeten concluderen dat u pas belt wanneer u moet gaan stoken Wij vragen dan ook dringend, wanneer u plannen hebt uw toe stel t$ laten schoonmaken, dit p.o. op te geven. Nu hebben wij tijd! Voor inlichtingen, prijs en op gave: tel. (01110) 3260, of brief kaartje. SAMAN - DEURL00 Antwoordnummer 43 ZIERIKZEE Mevrouw v. d. Berge, die op 9 mei 75 jaar is geworden achtte de tyd aangebroken om er definitief een streep onder te zetten. Om 2 uur werd donderdagmiddag het echtpaar v. d. Berge door kinde ren van de school bij hun woning af gehaald. Nadat de kinderen in een versje hun dank hadden betuigd voor het geen het echtpaar Van den Berge gedurende bijna 16 jaar voor de school hadden gedaan bood de 5- jarige Marijke Jonker mevrouw v. d. Berge bloemen aan. De heer v. d. Berge mocht hierna plaats nemen in een wagentje wat Een bedeesde kleuter biedt mevr. Van den Berge bloemen aan, onder toezicht van de hoofdleidster. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) door een paar leerlingen werd ge trokken waarna men zich naar de Beatrixschool begaf. Schoon cn verzorgd De hoofdleidster mejuffrouw M. Fait dankte namens het personeel de heer en mevrouw v. d. Berge voor de wijze waarop zij hebben gezorgd dat de school er altijd schoon en ver zorgd uitzag en de prettige samen werking welke er steeds is geweest. Als blijk van erkentelijkheid werd het echtpaar een geschenkbon aange boden. Nadat de kinderen een bekertje limonade hadden gekregen deden de klassen van de leidsters juffrouw. Marjan, Henny en Keja ieder apart een spelletje voor de familie v. d. Berge. Van iedere klas mochten zij een boek met tekeningen van de leerlingen in ontvangst nemen. Met een uit volle borst door de leerlingen gezongen „Lang zullen zij leven" werd afscheid van de familie v. d. Berge genomen. Metselaar dood na val van steiger DEN HAAG. 31-5. De 42-jarige metselaar W. G. Kcntgcns uit Den Haag is donderdagmiddag om het leven gekomen na een val van een steiger. Een 24-jarige collega werd gewond in een zjiekenhuis opgeno men. Be'de mannen vielen van drie hoog van een bouwwerk aan de Sfieltjo. .straal in Den Haag Dc oor zaak van het ongeluk is volgens do politie het ontbreken van een stci- gerflonder. Eis vijf jaar tegen vliegtuigkapers HAARLEM. 30-5. Dc Haarlemse officier van justitie inr. J. J. Bre- dius heeft donderdagmiddag tegen do twee Palestijnse vlicgtuigkapcrs vijf jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest, gccist. Dc officier achtte bewezen dat beiden zich schuldig hebben ge maakt aan dc kaping van het toe stel van de British Airways, aan verboden vuurwapenbezit cn brand stichting in het toestel op Schiphol. ENSCHEDE, tn Enschede opende prinses Beatrix deze weck het nieuwe gebouw cnkompte.r vnn het reva/idnHerent rum aan de tnctyl- school „liet Ruessings". Zy kreeg ter verwelkoming bloemen aangeboden door een tweetal ffehandikapte kin» deren. ZIERIKZEE, 30-5. In het jaar verslag over 1973 van de NV Water- maatschappij Zeeland blijkt wat de watervoorziening Schouwen-Duive- land dat de sudie rond de infiltratie van water uit het Haringvliet werd voortgezet. In 1974 moet de beslis sing over plaats en opzet van deze infiltratie vallen. De studie waaraan vele instanties is nog niet geheel af gerond aldus deeld dc W.M.Z. mee. In het jaarverslag worden de doma- nale duinen ten zuiden van het vliegveld Haamstede als meest ge schikte infiltratieplaats genoemd. Momenteel zijn echter nog J andere gebieden in onderzoek. Een begin werd gemaakt met de voorbereidingen voor de transport leiding die het Haringvlietwater in de duinen bij Haamslede moet bren gen. Bedoeling is dat deze leiding in de direkte omgeving van de Brou- wersdam gelegd wordt. Op het eind 1970 uitgezonden ver zoek aan de minister van volksge zondheid en milieuhygiëne om uit breiding van de huidige grondwater winning bij Haamstede tot 2,5 mil joen m3 per jaar, werd in het ver slagjaar geen antwoord ontvangen. De Commissie Grondwaterwet Wa terleidingbedrijven adviseerde begin 1974, zodat de wettelijk voorgeschre ven procedure thans kan beginnen. Ook is nog geen uitspraak gedaan door de minister over de ingediende schadeclaim wegens vermeende droogteverschijnselen. De verwach ting is dat er in de loop van 1974 meer bekend zal zijn aldus de WMZ De uitbreiding van de waterproduk- tic is noodzakelijk om de watervoor- ziening op Schouwen-Duiveland in de toekomst veilig te stellen. In de zomer van 1973 is het voorgekomen dat de watervoorziening onvoldoen de was. De infiltratie van het Haringvliet water - zoals al op Gocrec-Over- klakkce gebeurt - is als beste moge lijkheid uit een aantal studies te voorschijn gekomen. Politie-inval in sexclubs ROTTERDAM, 30-5. De politie in Rotterdam heeft een begin gemaakt inet de „grote schoonmaak" onder de 63 sexclubs in de havenstad. In vier van deze clubs deed zij een in val, waarbij filmprojectoren en drankvoorraden in beslag werden genomen. Tegen de eigenaars is proces-ver baal opgemaakt. Zij worden beschul digd van overtreding van de bios coop- en drankwet. De actie tijdens deze eerste ronde is volgens de politie zonder moeilijk heden verlopen. Door de justitie wordt ontkend, dat het optreden van de politie gericht is op een directe bestrijding van de prostitutie in de sexclubs. Misdrijven en overtredingen in het verkeer DEN HAAG, 30-5. Het aantal mis- drijven in het verkeer, ter kennis van de politie gekomen, is in het af gelopen jaar gestegen tot 3'.22y van 38.720 in 1972. aldus gegevens an het CBS. Er werd meer rijde.- onder invloed van alkohol (10.772 gevallen tegen 10.250 in 1972) gekonstateerd. Ook waren er meer gevallen van doorrijden na een ongeval (10.335 tegen 9.593). Er werden echter min der gevallen van dood of lichamelijk letsel doo.r schuld door de politie opgetekend, namelijk 4.239 tegen 4.903 in 1972. Het aantal overtredin gen steeg van 1.996.986 tot 2.097.921. WEEKEINDE- ARTSENDIEN ST Zaterdag. 1 zondag 2 cn maandag 3 juni (Pinksteren) Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor doktér v. d. Waarden en dok ter Van Geer. Spreekuren dokter Bontkes. (Alleen voor dringende gevallen). Zaterdag morgen 10.30-11.00 uur; zondag 11.30- 12.00 uur. Aanmelding visites 's mor gens tussen 10.00-10.30 uur. De weekeindedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 8.00'uur. Dokter J. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 1861, neemt waar voor dokter Bruel te Brouwersha ven. Dokter H. J. Simons, tel. (01116) 1280, heeft dienst te Renesse. De weekenddienst loopt van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Za terdag en zondag spreekuur uitslutend voor dringende za ken van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00. (Hierbuiten alleen spoedgevallen.) De weekeinddienst loopt van vrijdag avond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Zaterdag en zondag spreek uur uitsluitend voor dringende zaken van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Dokter H. Speelman, Oosterland, (01114) 1280, neemt waar voor voor dokter Buitendijk. De artsendienst OOSTERLAND BRUINISSE gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110)-2780, neemt waar voor dokter Richard en dokter Visser. Zuster M. Kunst-Visser, Scharendijkc, tel. (01117)-280, neemt waar voor geheel Schouwen. Zuster Dooge, Oosterland, telefoon (01114)-1876, heeft dienst te Oosterland en Sirjansland. DIERENARTS Dierenarts M. K. Butli. Brouwers haven, tel. (01119) 666, neemt waar voor dierenarts Bergsma APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee (Dam 18) is op zater dagen geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. MBBj|Pj| Advertentie BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE Hedenavond, zaterdag en Eerste Pinksterdag: slapstick moderne stijlJ w lachen, gieren, brullen Eert KTeR RoGtartoviOtl PropucTIe Technicolor Warner Bros w Sterke x ringen van geluk. Dc ringen, die de droom bevestigen terwül het leven voortgaat, dragen het Meesterteken AIS Nieuw model „Josinc" Mj/////fESkff Aller Spanninga Zierikzee 't Lange Uus. Kunstexpositie, 9—12; %26. Donderdag: 79. Maandag en zondag gesloten. Vrijdag 31 mei Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur filmvoorstel ling. Zaterdag 1 juni Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur filmvoorstel ling. Renesse Tentconcert „Luctor et Emergo", 19.30 uur. Dreischor Concert „Crescendo" en „Nipuw Le ven", 20.00 uur. Ouwcrkerk Dorpshuis, 14.00 uur start wandel tocht door het krekengebied. Nieuwerkerk Tentconcert „O. en U.", 19.30 uur. Zondag 2 juni Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur filmvoorstel ling. Renesse Herv. kerk, 19.00 uur. Pinksterzang- dienst m.m.v. koor en combo o.l.v. P. van Donk. Donderdag 6 juni Brouwershaven Markt, 13.45 uur, vertrek uitstapje naar Slot Haamstede Plattelands vrouwen Bond. Vrijdag 7 juni Zierikzee 's Landskamer. Vergadering Water schap Schouwen-Duiveland, 14.00 uur. Toegang alle leeftijden Aanvang 20.00 uur Drie ooievaars geboren NIJEVEEN, 30-5. Op het nest ach ter de boerderij van de familie J. Veld aan Dorpstraat te Nijeveen zijn drie ooievaars géborén. Het ouder paar vliegt af en aan en ze hebben het druk met voederen. Vorig jaar zijn hier eveneens drie oóievaars groot gewbrden. Van de in totaal slechts zeven jonge ooievaars welke in Nederland werden geboren, kwa men er in 1973 drie uit Nijeveen. Volgens vogelkenners is de ooievaar in ons land een zeer zeldzame vogel geworden. LONDEN, 30-5. Tom Torney heeft de rellen die woensdagavond kort voor de rust van de wedstrijd Feije- noord-Tottenham Hotspur ontston den ter sprake gebracht in het Britse Lagerhuis. De afgevaardigde van Labour zei dat hij „het schan delijk gedrag van supporters van Totenham Hotspur betreurde". Hij verzocht de regering aan te dringen bij de clubs dat maatregelen wor den genomen straatschenderijen van supporters uit te roeien. Hij zei: „niet alleen het Engelse voetbal en de sportiviteit werd te schande ge zet, de schande gaat heel Engeland aan. Deze supporters worden gezien als ambassadeurs van Engeland. Ik hoop alleen maar dat de Nederland se politie ze zo krachtig mogelijk heeft aangepakt." Advertentie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redakfle: M. J. Bij de Vaale (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Kleuter verdronken HEERHUGOWAARD, 31-5. De twee en een halfjarige Edwin Steen- meijer uit Heerhugowaard is don derdagmiddag verdronken in. een sloot aan de Spartrelaan in zijn woonplaats De kleuter was met zijn moeder op het spreekuur bij het medisch centrum. In een onbewaakt ogenblik glipte hij uit de wachtka mer, een half uur later vond men hem drijvend in het water. Mond- op-mond beademing had geen re sultaat meer. Het is geen afwijken van de par tijlijn", als men er anders over denkt, maar Pinksteren is in het jaar zo het slot van de bjijzondere dingen: de herdenkingen, de oranje- dagen, de kerkelijke feestdagen Na Pinksteren wordt hel - althans op dit punt - een beetje rustigerof liever regelmatiger. De zomer begint, al een beetje duidelijker, hoe die dan ook zijn mag. Maar eerst dan Pinksteren. Ik denk aan dat meisje dat op straat voor de tv werd gevraagd raar He melvaartsdag. En of ze dat wist. Het ivas een mooi, gaaf en spontaan kind: „ik zou het bij God niet we ten", zei ze. Het zal voor velen met Pinksteren wel idem dito zijn. Feest van, wel erg abstrakt, de Heilige Geest: maar men heeft een aankno pingspunt: cr is immers ook een on heilige geest, van agressie, liefde loosheid, egoïsme, jaloersheid. Nu, die is er cn dan is er „dus" ook een Heilige Geest, in mensen bv. die over anderen „met innerlijke ont ferming zijn bewogen", zoals dat zo mooi werd genoemd. Alle vredezoe kers en weldoeners en „stillen in den lande", alle dankbaren en de genen, die zich verbazen over het leven en de wonderen van hel leven, allen die anderen troosten en moed inspreken. Ze kunnen door de Hei lige Geest gedreven zijn. Dat is er ook nog allemaal in deze tijd. Enge len van geduld en troosteressen bij ziekbedden, naast stoeltjes gooiende voetbalfans of guerilla's, die hand granaten tussen kinderen laten ont ploffen, om enkele uitersten te noe men. De kerk intusseit verdicht de ab- straktie tol een werkelijkheid en dat is mysterieus genoeg cr even bij stil staan, ook al komt dal niet bij iedereen „over". Pinkster, Heilige Geest, wonder lijke begrippen. Anders in iedere ge val als een kandidaat op een verkie zingslijst, waarop men kan stemmen. De geest „komt over een mens", maar men moet het wél willen cn als zo iets wordt uitgespit, zit men midden in dc dogmatiek, hetgeen hier de bedoeling niet kan zijn. Trouwens bij Pinksteren hoort nog nicer: boterbloemen in de wel, zon licht op het water en spelende veu lens langs de dijken van dit groene land. Ook de moeite waard. SCH1EREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2