PALESTIJNEN WILDEN TWEEDE MA'ALOT N-Ierland stap terug van afgrond „Bremhoeve" met gebouwen en zwembad Drukte op wegen DE ZIERIKZEESCHE COURANT in d« Dommer: De Agrarische Dag Schouwen-Duiveland Onrust over kernexplosie in India Drama voorkomen Émmt mm ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 24 mei 1974 130ste jaargang Nr. 21492 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 16,00; per jaar f 60,-. Losse nummers 35 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 23 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. De gevangen genomen commando's deelden mee dat zij uit Syrië Israël binnengekomen waren. Abdoellah El-Mehdi (27) uit Aleppo, Syrië, zei dat hg opdracht had gebou wen in twee Israëlische nederzettingen in Afik en Ha'in over te nemen en Israëlische burgers te vermoorden als eisen voor de vrijlating van Arabische gevangen guerillastryders en de vrijgave van de lijken van drie in Ma'alot omgekomen kameraden niet werden vervuld. DEN HAAG, 22-5. De kernexplosie die het afgelopen weekeinde in In dia is teweeg gebracht heeft in Den Haag grote ongerustheid gewekt, al dus heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken dinsdag verklaard. Men vreest dat een soort „psychologische water scheiding" is doorbroken, in de zin dat landen die weliswaar niet waren gebonden door het non-proliferatie verdrag en, hoewel technisch zeer goed in staat om kernwapens te ver vaardigen hiertoe uit morele en po litieke overwegingen van hadden afgezien, het voorbeeld van India zullen volgen. Advertentie Geld paren Met de auto over het Zijpe varen Korsle route naar/van West-Brabant Halfuurdienst. Mehdi, wiens vraaggesprek door de Israëlische radio werd uitgezon den, zei dat 2ijn commando-groep opdracht had zich in twee delen te splitsen om aanvallen te doen en mensen te gijzelen. De Roemeense, Japanse, Oosten rijkse of Franse ambassadeur zou gevraagd worden te bemiddelen bij onderhandelingen voor de uitwisse ling van de gijzelaars voor gevange nen. De ambassadeurs zouden ge machtigd worden tot onderhandelin gen door het noemen van een wacht woord dat een Arabisch land zou verstrekken. Twede wachtwoord Nadat de gevangenen naar een Arabisch land zouden zijn overge bracht zou een tweede wachtwoord worden gebruikt om een operatie te beginnen om de guerillastrijders uit Israël te krijgen. Daarna zou een laatste wachtwoord moeten worden doorgegeven om de beëindiging van de actie aan te duiden. Men zei ons dat wij ons een ver lenging van de termijn met één uur zouden kunnen permitteren. Maar DEN HAAG, 23-5. Een grote olievlek heeft woensdag, maar vooral donder dagmorgen by opkomende vloed het Noordzeestrand tussen Scheveningen en Noordwyk bevuild. De olie is op het strand terechtgekomen in een gemiddeld vjjf meter brede laag. Op sommige plaatsen is de laag echter tien tot twintig- meter breed. Op het strand van Wassenaar is de laag twee a drie centimeter dik. De marine heeft dé betrokken ge meenten (Wassenaar, Katwijk en Noordwijk) woensdagmiddag al ge waarschuwd, dat de olie op komst was. Een vliegtuig van de vliegbasis Valkenburg had de vlek waargeno men. Volgens de politie in Wassenaar komt er nog steeds olie bij badgas ten kunnen de zee niet in, aldus een woordvoerder. De tekorten der gemeenten DEN HAAG, 22-5. Dank zij het overnemen door het rijk van de te korten van de gemeentelijke open baar-vervoersbedrijven is het ge zamenlijke begrotingstekort van de Nederlandse gemeenten dit jaar aanzienlijk gedaald. Zonder die overneming zou het gezamenlijk te kort uitgekomen op f 635 miljoen. Thans blijkt het f 430 miljoen te zijn. Aldus het resultaat van een enquete van de raad voor de gemeentefinan- ciën. Deze raad adviseert de regering over de financiële verhouding rijk gemeenten. BELFAST, 23-5. Noord-Ierland heeft vrijdag een stap terug gezet van de afgrond waar het na een sta king van negen dagen voor stond door toegevingen van de kant van de stakingsleiders. „Dit is voor de vierde keer in tien 4ïs«£»n dat we van de rand van de afgrond teruggeschrokken zijn", zei een zegsman van het Noordierse stroomtoeleveringsbedrijf. Zijn commentaar volgde op het bakzeil halen door de raad van Noordierse arbeiders (U.W.C.), voor 'de bedreiging dat het Britse leger de electriciteitsvoorziening zou overne men, en het verlichten van het ver- b'od op de levering van voorraad. Aangezien nog maar een van de vijf stroomopwekkingsstations werkt Uniek complex MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft China donderdag gedreigd het ge bruik door China van Russische wa terwegen niet langer te zullen toe staan als China „niet terugkeert naar respect voor de Russische rechten". Een nota in deze zin is afgegeven aan de Chinese zaakgelastigde in Mos kou. Kijkje in het zwembad. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 24-5. Dinsdagmiddag 2.30 uur zal burge meester H. P. Everwijn van Westerschouwen in aan wezigheid van de leden van het hoofdbestuur van de Stichting Vakantieverblijven, op kampeerterrein „De Bremhoeve" te Renesse, een komplex recreatiegebou wen openen. Maar ook een zeer fraai zwembad, waar van behalve de campinggasten ook andere gasten en inwoners van Renesse zullen kunnen profiteren. Reeds drie jaar geleden zag men op „De Bremhoeve" de noodzaak in van uitbreiding in de zin van een grotere overdekte ruimte. De aanwezige moge lijkheden waren toen al te gering om de „binnenrekreatie" goed tot haar recht te kunnen laten komen. Omdat de S.V.V. bij de tijd wilde blijven zijn de toen reeds gemaakte plannen thans werkelijkheid gewor den. Zo is er een fraai rekreatiege- bouw opgetrokken met o.a. een snackbar, een bar, een supermarkt en een grote rekreatiezaal met een zelfbedieningsbuffet. Bovendien is in het gebouw een waterzuiveringsin stallatie voor het achter het gebou wencomplex gelegen zwembad ge vestigd. Ook dit zwembad behoort bij het geheel dat door de heer Everwijn zal worden geopend. Het is uniek op Schouwen-Duivcland dat een cam ping een dermate luxe zwembad heeft. Het bad bestaat uit een kinderbad van 6 bij 10 meter met 30 cm water hoogte. Het grote zwembad (10 bij 25 meter) heeft als diepste punt 1.50 meter. De reden dat dit bad niet die per is is het niet aanwezig zijn van toezicht in de vorm van een bad meester. Bij deze diepte is men er dus zeker van dat de kans op onge lukken tot een minimum geredu ceerd is. Groenstroken is de levering nog maar dertig pro cent van normaal. De directie van heit electriciteitsbedrijf heeft ge waarschuwd dat die dertig procent er tegen zondag ook niet meer zul len zijn. Maar de U.W.C. stond donderdag avond laat tot dat butaangas gele verd mag worden, op voorwaarde dat de krachtcentrales hui-. prodük- tie opvoeren tot niet hoger dan zes tig procent van de normale capaci teit. Vier doden bij botsingen RAALTE, 23-5. Bij een frontale botsing in het Overijsselse Raalte zijn donderdag twee mensen om het leven gekomen. Het ongeluk gebeur de toen een personenauto plotseling uit een file kwam en op een tegen ligger botste. De slachtoffers zijn de 27-jarige Roelof Venhuizen uit Groningen, de bestuurder van de auto die uit de file kwam, en de 36-jarige mevrouw H. M. Brinkhof-van de Hulst, die meereed in de andere auto. VLISSINGEN, Donderdagavond zijn in het Zeeuws Vlaamse Terhole (gem. Hontenisse) twee Rotterdam mers, de 68-jarige Berend van Ra vens en zijn 62-jarige broer Johan nes om het leven gekomen nadat hun personenauto uit de bocht schoot en in een sloot terecht kwam. Een derde inzittende van de perso nenauto raakte bij dit ongeval zwaar gewond. Advertentie Dealer: ISTA - Ooslerland Tel. (01114) 1495 TEL AVIV, 23-5. Israëlische troepen in het gehied van Golan hebben donderdag hij een gevecht zes Arabische guerilla-strijders gedood en twee gevangen genomen, van wie er één heeft gezgd dat zij een zelfmoord-actie als in Ma'alot voornemens waren. De Arabieren kwa men uit Syrië. daarna zouden wij, de gebouwen met alle aanwezingen, met inbegrip van onszelf, opblazen, als niet op onze ei sen was ingegaan. Olie bevuilt Noordzee-strand MIDDELBURG. De Zeelandbrug is - zij het met een noodverband - weer kompleet. De drijvende bok „Simson" van Smit-Tak wist de tweede baileybrug uiterst nauwkeu rig naast de eerste te plaatsen. On middellijk werd begonnen met het asfalteren van het wegdek en woensdag alweer - als beloofd dus vóór Hemelvaartsdag - kon het ver keer weer over een dubbele rijbaan met aan weerskanten een fietspad beschikken. Over de bailey-bruggen mag slechts met 30 km worden gere den. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting tot zaterdagavond; Vrij zonnig' Droog en vrij zonnig weer; overwe gend matige wind uit noord tot noordoost; minimumtemperaturen van 8 graden aan zee tot 4 graden in het binnenland; maxima morgen circa 16 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 16. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gra den. Max.-temperaturen: omstreeks 15 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 25 mei. Zon op 4.33, onder 20.41 Maan op 8.13, onder 26 mei. Zon op 4.32, onder 20.42 Maan op 9.35, onder 0.03 27 mei. Zon op 4.31, onder 20.44 Maan op 10.58, onder 0.31 Eerste Kwartier: 28 mei te 14.03 uur. HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater 25 mei 5.38 18.02 26 mèi 6.22 18.44 27 mei 7.14 19.33 Springtij: 24 mei Doodtij: 30 mei HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 24-5. Het K.N.M.I. deelt mode: Een krachtig gebied met hoge barometerstanden ten westen van de Britse eilanden bepaalt voorlopig de cirkirtatie boven West-Europa. Donderdag trok een kleine depressie over de Noordzee en onze omgeving naar Noordoost-Frankrijk. Dit ging op veel plaatsen met flinke en langdurige buien gepaard. Meerdere stations meldden 15 lot 20 millime ter regen. Het hoge drukgebied ten westen van de Britse eilanden houdt ook morgen boven ons land een noordoostelijke stroming in stand. Het zal daarbij droog en vrij zonnig zijn, maar niet warm. Laagwater 11.08 23.38 11.56 0.29 12.57 Het fraaie zwembad dat men woensdag reeds liet vollopen, is om z.oomd door groenstroken en tegel plateaus, terwijl het geheel is afge scheiden door een hoge aarden wal, die t.z.t, met groen beplant zal wor den. Woensdagmiddag was het eigenlijk nog ongelofelijk te kunnen veronder stellen dat hier dinsdagmiddag een fraai complex geopend zou kunnen worden. Er moest nog zo veel gedaan worden. „Maar het komt best voor elkaar" zo verzekerde de bedrijfslei der, de heer R. L. Boerma ons. DEN HAAG, 23-5. Het is don derdagmorgen, Hemclsvaartsdag, be hoorlijk druk geweest op de Neder landse wegen. Op een aantal rijks wegen hebben kilometers lange files gestaan. Maar volgens de rijkspolitie is het toch wat minder druk geweest dan verwacht, hetgeen te wijten is aan het buiige weer. Mensen die kleinigheden ver waarlozen, kunnen in grote zaken geen succes hebben. Montaigne Let toch niet op onze advertenties, proef liever onze schotels.' $peciM.iteiten-R€$t&URAnt fnaai monumentenpanb m het oube ha»t van ziemkzee havenplein 7 telefoon 01110-2584 Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1