I Sport on wodótrydetx^, Succes voor H.S.V. Oosterschelde' ZIERIKZEESE SCHOLEN BLEVEN WEG Boekje: „Kamperland in oude ansichten" 4 HENGELSPORT C. Rossen won eerste prijs 55; II. Merle liO, 71; A. C. Stoutjes dijk 64; Joop C. Wesdorp 73; J. v. d. Sande 77. Vrijdag a.s. inkorven voor SI. Ghislain, vanaf 18.15 uur. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Uitslag van de wedvlucht vanuit Compiegne op 12 mei j.l. De 226 dui ven werden gelost 6.40 uur en vlogen over de 260 km nog net geen 3 uur. Eerste prijs 9.36 uur, laatste prijs .9.50 uur. Felius-Westenbrugge 1, 2, 5, 17, 41, 57; Abr. Stoutjesdijk en Zn. 3, 4, 14; W. Blom 6, 50, 52, 53; L. Koster 7. 13; C. Berrevoets en Zn. 8, 12. 22, 24 Schiettekatte-Stoutjesdijk 9, 26, 28. 37; J. Kaaisteker 10, 11, 32; M. Gies- kes 15, 27; J. Bolier 16, 21, 54, 56; L. v. d. Hoek 18, 40, 47, 49; H". v. d. Linde 19, 30, 35, 36, 38; L. J. Fon- teine 20, 23, 39; Jac. Dekker 25; J. J. Blom 29, 42; A. Verwest 31; A. Bak ker 33, 55; A. Schults 34. 44, 45. 46; H. G. Merle en Zn. 43, 48; Jaap Manni 51. Woensdag inmanden Doornik, 120 km van 18 tot 19 uur. Vrijdag in manden Orleans 448 km van 18.15 tot 19.15 uur. SPORTTOTO SC Camb.-Willem II X Heraeles-Excclsior X Vitesse-Volendam X Veendam-Fortuna VI. X PEC Zwolle-Eindh. X SVV-Helmond Sport X FC VVV-Vole wijekers X FC Den Bosch-W'ning. X Amersf.-Heerenvecn X Fort. SC-FC Dordr. X RBC-Elinkwijk X Limburg.-Hermes DCS X Quick N.-Germanieus X DEN HAAG. Zondagavond hadden zich bij het bureau van de nationale sporttotalisator in Den Haag twee deelnemers aan toto nummer 46 ge meld die alle derten uitslagen goed hadden voorspeld. De cijfers van deze toto zijn: aan tal deelnemers: 332.957; inleg f 732.088,-; prijzenbedrag f 309.673,- eerste, tweede, derde prijs en premie elk f 77.418. VOETBAL SKNWK organiseert voetbaltoernooi op Hemelvaartsdag Op donderdag 23 mei- a.s. (Hemel vaartsdag) organiseert S.K.N.W.K. het traditionele voetbaltoernooi waaraan deze keer vijf ploegen deel nemen. De deelnemende teams zijn: WESTENSCHOUWEN. 18-5. Tij dens het internationale hengelcon- cours van de H.S.V. „De Krabbe" te Westenschouwen, met meer dan driehonderd deelnemers, is door de H.S.V. „Oosterschelde" met 45 hen gelaars deelgenomen. Het was voor de H.S.V. „Oosterschelde" een zeer succesvolle dag. Bij de korpsen werd de vereniging met 2825 punten tweede en bij de individuele hengelaars werd de eer ste prijs behaald, n.l. door C. Rossen die tevens de beker won voor de meest gevangen vis. Verdere prijs winnaars waren 8e prijs C. Bolle 655 Zierikzee, Colijnsplaatse Boys, 's-Heer Arendskerke. DFS en de or ganiserende vereniging S.K.N.W.K. Er wordt een halve competitie ge speeld. 's Morgens om half tien be gint het voetbalgebeuren en het duurt tot half zes. SKNWK III—MEVO III 3— De Nieuwerkerkers hebben j.l. donderdagavond een verdiende 3-0 overwinning behaald op hekkesluiter MEVO dat lang stand hield tegen een sterker S.K.N.W.K. Het overwicht van de thuisclub werd in de tweede helft pas uitgedrukt in doelpunten. Invaller Arie Folmer liet in de 62ste minuut een dieptepass los op de fel sprintende Jan Gaanderse die vanaf de rechtervleugel S.K.N.W.K. op 1-0 zette. Even later was het al 2-0 toen Arie olm er na een pass van Freek Tanis S.K.N.W.K. beheerst een veili ger voorsprong gaf. De thuisclub bleef sterk aanvallen hetgeen een derde doelpunt tot gevolg had. Het was er weer één van Jan Gaanderse die vanaf de rand van het straf schopgebied hard en laag inschoot. Vriendschappelijk SKNKWK II—Zierikzee III 6—1 De reserves van S.K.N.W.K. heb ben zaterdagmiddag een ruime over winning behaald op Zierikzee III. De thuisclub kwam in deze sportieve wedstrijd in de twaalfde minuut op een 1-0 achterstand, toen Theo van Aken doorbrak en hard raak schoot. De voorsprong van de bezoekers was van korte duur. Daar rechtsbuiten Leo v. d. Weijde, die na goed door zetten van Peter Regeer, de gelijk maker in de touwen joeg 1-1. Nog voor de rust kwam S.K.N.W.K. op voorsprong. Een handsbal van Henk Pairoux werd met. een penalty be straft. Piet Slootmaker liet vanaf elf meter doelman Bruijnes kansloos, 2-1. Na de hervatting toonde S.K.N.W.K. zich superieur hetgeen kansen en doelpunten opleverde. Het was Anne Stins die het overwicht uitdrukte in een derde treffer 3-1. waarna Wim v. d. Zande kort hierop een vierde doelpunt produceerde. De conditioneel veel sterkere blauw zwarten vonden dit nog niet vol- pnt.; 13e prijs J. L. Dorreman 520 pnt.; 28e prijs A. v. d. Welle 365 pnt. 33e prijs C. H. v. Schelven 305 pnt.; 53e prijs A. Hanson 220 pnt.; 62e prijs E. Smit 200 pnt.; 63e prijs mevr. Coppoolse 200 pnt en 68e prijs L. v.. Klinken 200 pnt. Aanstaande donderdag zal worden deelgenomen aan het internationale hengelconcours van de Eendracht Vissers te Nieuw Vosmeer. De wed strijd zal plaats vinden op Sint Phi- lipsland, aanvang 14.00 uur. De op gave voor deze wedstrijd dient voor aanstaande donderdag plaats te vin den. doende. Een voorzet van Arie Fol mer werd door Peter de Vlieger op schitterende wijze ingekopt 5-1. Hel was tenslotte Marty de Valk die de Zierikzeese defensie verraste door alleen door le breken en de eind stand op 6-1 bepaalde. j Kosteres had i klok horen luiden J t HEL LOUW, 19-5. De kos le- t a res van de uit 1812 daterende J a Hervormde kerk in het dorpje r a Heilouw in de Tielerwaard f a heeft zondagmorgen gemerkt J dat spreekwoorden ook wel a eens heel letterlijk kunnen j opgaan. Toen zij al enige tijd t I bezig was met het luiden rum J a de klok voor de aanvang van J de dienst viel de bronzen stem J a van de klok plotseling weg, a hoewel de kosteres nog wel J a aan het klokketouw trok. Zij t a klom naar boven en konsta- J leerde daar dat de klepel van f a de klok, een exemplaar uit j 1835, vredwenen was. Na enig f a zoeken werd de klepel zes J a meter onder de klok op de J i zoldervloer teruggevonden, t a Door slijtage was de klepel uit de hoogbejaarde klok los- J geraakt. f „Flitsen" uit het buitenland BEIROET. Israëlische kanon neerboten hebben zondag een Pa lestijns vluchtelingenkamp in een buitenwijk van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus beschoten, zo is van de zijde van de politie in dit gebied meegedeeld. Er zijn vijf doden en twaalf gewonden. HONGKONG. Uit berichten die worden uitgezonden door Radio- Peking valt op te maken dat een aardbeving van acht dagen geleden in China aanzienlijke schade heeft aangericht. immiiiiiiiiiiiiiiiiiUiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHlUiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilii iïlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIliÜ Sportieve korfbaldag ZIERIKZEE, 18-5. Begunstigd door fraai zomerweer voml zaterdag op het sportpark „Bannink" te Zierik zee de traditionele Scliouwen-Duivelandse schoolkorf- baldag plaats van liet K.N.K.V., onder auspiciën van de Zierikzeese korfbalvereniging „All Ready". Ondanks de stralende zon welke deze dag scheen viel er toch een schaduw over het toernooi daar voor de eerste maal in de bijna twintig jaar dat deze schoolkorfbaldag werd georganiseerd de Zierikzeese scholen en bloc hadden geweigerd hieraan hun medewerking aan te verlenen. Als wjj goed zijn ingelicht komt het hier op neer dat het Zierikzeese onder wijzend personeel zijn tijd niet meer beschikbaar wil stellen voor aktiviteiten welke buiten het direkte schoolverband vallen. De oudercommissies, welke de laatste tijd steeds nauwer overal bij worden betrokken, werden naar wij vernamen hiervan niet in kennis gesteld. Opval lend in dit verband was het wel dat op deze dag bleek dat de scholen van buiten Zierikzee wél een groot aantal ouders bij dit karfbalgebeuren had be trokken. Wethouder H. S. Asma. die de prijsuitreiking verrichtte, sprak er ook zijn teleurstelling over uit dat de Zierikzeese scholen op deze stra lende dag verstek hadden laten gaan Hij betreurde het ten zeerste dal men deze stap had genomen, dit te meer daar de argumenten welke hiervoor werden gebruikt niet aan spreken. Belangrijk vond hij het dat op zo'n dag de jongens en meisjes van geheel Schouwen-Duiveland el kaar ontmoeten en kontakt met el kaar hebben. De Zierikzeese wethouder sprak de hoop uit dat deze bijna 20-jarige traditie gehandhaafd zal blijven, iets waar waarschijnlijk .het Zierik zeese onderwijzend personeel niet aan heeft gedacht. Felicitaties De heer Asma feliciteerde de ver eniging All Ready met de voortref felijke wijze waarop zij deze korf baldag, waarbij het programma pre- cies volgens het vastgestelde schema werd afgewerkt, hadden georgani seerd. Na de prijsuitreiking bracht dc voorzitter van de toernooikommis- sie de heer M. Kloet he tonderwij- zend personeel dank voor de door hen verleende medewerking alsme- Hel korfbalteam van de O.BjS. Zonnemaire, kampioen in de reser ve-afdeling. (Foto's. Zierikzeesche Nieuwsbode) de de scheidsrechters en de leden van de EHBO. Bij de standaardploegen heeft de VOETBAL Europacup I voor Bayern München BRUSSEL, 17-5. Bayern München heeft de Europacup I 1973/74 gewon nen door in de tweede finalewed strijd de Spaanse kampioen Atletico Madrid met 4-0 te verslaan. De doel punten kwamen van Honess en Mül- ler, die beide tweemaal scoorden. Eddy Treijtel naar Nieuwerkerk De jubileum-commissie van SK NWK (deze vereniging bestaat dit jaar 20 jaar) heeft er voor gezorgd dat donderdag 23 mei a.s. doelman Eddy Treijtel van Fijenoord naar Nieuwerkerk komt. De D- en C-junioren van SKNWK zullen per speler drie penalties op de „kampioensdoelman'' nemen en daarmee strijden om de penaltybo kaal. Deze attraktie zal 's middags plaatsvinden, tussen het toernooi van SKNWK door. Men is overeen gekomen dat Eddy Treytel rond twee uur in Nieuwerkerk zal arrive ren. Mooi weer en veel publiek zul len dit geWeuren voor de jeugdige Het team van de CNS Kerkwerve, schoólkorfbal-kampioen van Schou wen-Duiveland. CNS Kerkwerve voor een verras sing gezorgd door de kampioen van het vorige jaar de OBS Dreischor te onttronen. Van de vijf te spelen wedstrijden wist het team uit Kerk werve er vier te winnen, terwijl een ontmoeting tegen Dreischor, in een puntenverdeling eindigde. Dreischor legde met een puntje achterstand, heit speelde nog met 0-0 gelijk tegen CNS „Onder de wieken" uit Burgh Haamstede, op de 2e plaats beslag. Bij de reserve teams legde de OBS Zonnemaire in poule II beslag op de le plaats. In poule III legde de OBS Bruinisse II beslag op de bovenste plaats. De finale tussen de beide poulewinnaars gaf een spannende strijd te zien welke in een 1-1 ge lijkspel eindigde. Na het nemen van strafworpen wist de OBS Zonnemai re op de le prijs beslag te leggen. Voor de poules-uitslagen verwij zen wij naar het dinsdagnummer. Nieuwerkerkertjes en ouderen on vergetelijk maken. ZOMERAVONDKOMPETITIE RAYON ZIERIKZEE Die Gouwe-PZEM 0-3; Velocitas- Brogum 6-0; Stella Boys-VAB 2-3; Toren Boys-Kon. Zeelandia 0-1. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Hieronder volgt de uitslag van de wedvlucht van de P.V. „Zierick", op 18-5 j.l. Afstand 300 km. In concours 313 duiven. Gelost 6.30 uur, aan komst le duif 10.29 uur, laatste prijsduif 10.45 uur. P. Flikweert 1, 2, 6, 7, 9, 29, 58, 59, 61; J. den Hengst 3, 4, 15, 16, 22, 28, 33, 63; L. J. v. d. Linden 5, 11; Jan Wesdorp 8, 12. 14, 18, 25, 53, 54, 68, 79; W. Heiboer 10, 44; L. de Hooge 13, 34. 42, 56; Fr. Mays 17. 21. 31, 32, 45; A. J. Stoutjesdijk 19, 20, 24, 26. 57; Jac. Verwijs 23, 37, 41, 62, 72; Comb. v. d. Maas 27, 46, 47, 69, 70, 76; W. K. Schot 30, 65; A. M. Ber revoets 35, 78; A. Flikweert 36; N. Scherpenisse 38, 48; J. Krijger 39; A. Hagesteijn 40, 66. 67; H. Slagboom 43; Leo Stoutjesdijk 49; J. Snijders 50, 74, 75; J. Schot 51, 52; M. C. Bolle Weer één in reeks was de - overigens op de Schouwse gelijkende - Noord-Bevelandsc muts. Die staat er ook zelfbewust gedra gen in. Schouwse namen Verdwenen is de buurtschap Stroo- dorp, maar wonderlijk genoeg zijn er nog plaatjes van. Geersdijk is ver der royaal vertegenwoordigd, o.m. met een unieke „ansicht" uit 1893. Schouwse (maar dus niet van ori gine namen komt men ook wel tegen, als bakker Flip Janse, op een Kam- perlandse schoolfoto. Jarenlang had Janse een bakkerij aan de Ring te Dreischor. Ook de „Van Langeraads" zijn te vinden en schoolmeester W. F. Coumou. oorspronkelijk afkom stig uit Zierikzee. In het dorpscafé te Geersdijk woonde vroeger de uit Schouwen afkomstige kastelein C. de Vlieger. Zo zijn er nog wel meer affinitei ten met onze regio en als steeds is het weer iets heel bijzonders enkele uren zo'n boekje voorzichtig te „con sumeren". Het ademt een sfeer, die tot nadenken stemt. Pratende buurvrouwen zijn altijd dankbare objekten geweest voor fotografen. Hier zo'n tafereeltje op de Veerweg Kamperland. De man rechts bij het bruggetje is R. W. J. Ochtman uit Zierikzee, die o.a. deze ansichtkaart heeft uitgegeven. ZIERIKZEE, mei - De „oude ansichten "-hoekjes vlie gen als koeken de pan uit. Ditmaal gaat het 0111 „Kam perland in oude ansichten", waarin ook opgenomen Stroodorp en Geers dijk. KAMPERLAND is in geografische relatie met Schouwen-Duiveland. „de wereld" niet en daarom is het „best interessant" van dit typisch Noord- Bevelandse dorp in vroeger tijden, kennis te nemen. Het is een boekje met duidelijke foto's en met tekst van C. P. Pols te Zierikzee en uitgave van de Europese Bibliotheek te Zaltbommcl. Na een korte historische inleiding „draven" de verschillende platen op. vaak voorzien van mensen wier namen zo nauwkeurig mogelijk zijn achter haalt. De schrijver heeft dat niet alleen kunnen doen schrjjft hij zelf: „Het is een onmogelijke zaak alle namen le vermelden van hen. die hebben mee gewerkt aan „Kamperland in oude ansichten". H\j verzwijgt ze dan ook met uitzondering van enkele. Oude plaatjes toch nog in over vloed blijkbaar van Kamperland, een typisch dorp én door zijn haven én door zijn geestelijke instelling. De Gereformeerde Kerk blijkt duidelijk zijn stempel op deze plaats te heb ben gedrukt, hetgeen ook blijkt uit talrijke verenigingen op die grond slag. Fotografische curiosa en inte ressante kijkjes uit een lang beslo ten wereldje, dat zijn eigen geheim pjes kende en waarop landelijkheid zijn stempel had gedrukt. Veel groepen Heel veel foto's - als gezegd - va groepen. Kamperland was vereni- gingsland bij uitstek. Enkele voor beelden K.V.V. „Rood-Wit", de korfbalvereniging D.O.S.. de knapen- vereniging „Obadja" en de meisjes vereniging „Mirjam" en dan veel schoolgroepen o.m. van de o.l.-school (1932). de hervormde school (1942). en de „School met den Bijbel" (1915). Verder: het fanfarekorps „Ons Ge noegen". de zangvereniging „Soli Deo Gloria" en de Chr. Gemengde Zang vereniging (dal kon vroeger numme- riek allemaal maar). Plaatjes verder van interessante hoekjes en straatjes en vooral van Oranjefeesten, want die wisten ze ids best te organiseren. Heel apart

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4