ationalc Actie Rode Kruiswoord- puzzel nr.13(siot) Kwart eeuw bij bouwbedrijf Prince Haamstede CAFE WITTE RAAF' MAAKT NIEUWE START Plannen voor peuterspeelzaal te Brouwershaven VVD achter minister Vredeling Met medewerking van Uw nieuwsblad Horizontaal Verticaal: Zó inzenden STREEKNIEUWS A. Mol in het zilver Grafroof in Weert WEERT, 9-5. In Weert is het graf van een 11-jarig meisje op de R.K. begraafplaats in Weert in geschon den toestand aangetroffen. Bij on derzoek bleek dat het licaam van het meisje, dat zaterdag 4 mei ter HAAMSTEDE, 8-5. Deze week was het 25 jaar geleden dat de heer A, Mol aarde was besteld, uit de kist was Advertentie Pas als U De Kuyper Export Jonge Jenever geproefd hebt, weet U wat U de lekkerste Jonge Jenever vindt. EXPORT JONGE JENEVER de Jonge Jenever niet Kwaliteits-Certificaat in dienst trad by het Bouwbedrijf Prince te Haamstede. Ter gelegenheid van dit feit waren woensdagmiddag in hotel Bom te Haamstede de direktic en het personeel by een om dit feit enige luister bjj te zetten. De heer C. Prince sprak van de uitstekende samenwerking welke er steeds met de heer Mol zyn geweest. Als blijk van waardering en erkentelijkheid bood hy hem na mens het Bouwbedrijf een televisietoestel aan. Geschenk vooi\ de jubilaris. Namens het personeel mocht de heer Mol uit handen van de heer T. van Vliet een bloemstuk en een kadobon in ontvangst nemen. Namens het Bouwbedrijf Prince werd ook nog het woord gevoerd door de heer E. R. W. Behrend. die zei dat in de zes jaar dat hij de heer Mol nu kent, altijd prettige kontak ten met hem heeft gehad. In deze tijd, waarin alles zo snel wisselt, vond hij het een verdienste als men gedurende 25 jaar bij dezelfde firma (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) werkt, iets wat men op de huidige dag niet veel meer ziet. Hij sprak de hoop uit dat de heer Mol nog vele jaren in goede gezondheid bij het Bouwbedrijf Prince zal mogen ver toeven, waarbij hij de familie Mol geluk wenste met dit jubileum. De heer Mol sprak woorden van dank voor de geschenken en de bloe men, die hij en zijn vrouw in ont vangst hadden mogen nemen op deze dag, welke voor hen ook wel een mijlpaal in hun leven betekent. verdwenen. De kist zelf. waarvan hel deksel aggeschroefd was, bevond zich nog in het graf. De politie, die reeds dinsdag de zaak in handen kreeg, maar uit oog punt van het onderzoek de zaak pas donderdag wereldkundig maakte, heeft nog geen vermoeden wie zich aan deze daad heeft schuldig ge maakt. Ook over de motieven tast men nog volledig in hel duister. Statenleden gebukt onder papier UTRECHT, 9-5. De overbelasting van de leden van provinciale staten is mede te wijten aan het feit dat ze teveel informatie krijgen. De staten leden worden overspoeld met nota's waarin ze te veel moeten doornemen om te weten te komen wat nu eigen lijk van direkt belang voor ze is. Het euvel wordt nog groter door de breedvoerige beschouwingen waar mee de nota's soms vergezeld gaan. Aldus e en commissie uit de Utrechtse staten die bestudeert hoe men de belasting die op de staten leden drukt zou kunnen verminde ren. De commissie pleit er in een - vijf apgina's dunne - nota voor in het algemeen nota's kort en bondig te houden. De statenleden zouden ook. zichzelf de nodige beperkingen op moeten leggen en niet van elk stuk nota moeten nemen maar meer dienen te selekteren bij het aanvra gen van materiaal. Nationale zweefvliegwedstrijdèn op Teriet ARNHEM, 9-5. Op het nationaal zweefvliegcentrum Teriet (bij Arn hem zijn donderdag de nationale wedstrijden 1974 begonnen. Er ne men 22 zweefvliegers uit hel hele land aan deel. onder wie de Am sterdammer Daan Pare, winnaar van de nationale wedstrijden 1972. De opdracht was een retourvlucht naar het vliegveld Hoogeveen, een afstand van 80 kilometer. De wedstrijde nduren tot en met zondag 19 mei. Z1ERIKZEE, 10-5. „De Witte Raaf", bekend café aan de Lammer markt te Zierikzec, maakt vandaag (vrijdag) een nieuwe start waarmee bovendien een nieuwe opzet en be stemming zal worden ingeluid. Dat gaat vanavond gebeuren met een re ceptie in de verbouwde zaak. De afgelopen winter was „De Witte Raaf" gesloten en in die perio de viel tevens de definitieve afslui ting van de oorspronkelijke opzet van de zaak als disco-bar en typisch jongerencafé. De eigenaars - Henk en Lola Verschuur - willen met hun zaak van nu af duidelijk op een an dere toer en mikken met „De Witte Raaf" voortaan in de eerste plaats op het toerisme. En dat betekent dat de zaak werd ingericht in de eerste plaats als café-restaurant en boven dien als bar. Oud en nieuw In het pand Lammermarkt 18 moet reeds langer dan 150 jaar een café gevestigd zijn geweest. In 1969 betrok de familie Verschuur het voormalige café „Pankow". Vanaf die tijd werd de zaak regelmatig verbouwd, opgeknapt en uitgebreid, waarbij stap voor stap vooruit ge werkt werd tot de huidige situatie, die een geslaagde combinatie van oud en nieuw oplevert. Het gedeelte discobar, een kelderruimte en een oude trap waren de laatste „obsta kels" die werden opgeruimd; alles bijeen werd - gerekend van 1969 - een ruimtewinst van zeker 30 vier kante meter geboekt. „De Witte Raaf" levert thans een intieme aanblik op. De vloer werd geheel belegd met geglazuurde bruinrode en groene plavuizen, de b'ar werd achterin de zaak geplaatst Bovendien werd het interieur ver rijkt met een open draaitrap - smeed ijzer en afzeleahouten treden - en een nieuwe restaurantinventaris ge- plaats. compleet met een sfeervolle verlichting. Het interieur combineert goed met de oorspronkelijke en in- takt gelaten plafonds van moer- en om het dierenasiel te komen bezich- Dit is de laatste puzzel van de nationale actie „Geef gehandicapten een vakantie". Nu dus kunt U meedingen naar de eindhoofdprijzen die het meedoen zo de moeite waard maken. Nu dus ook gaat het erom zoveel mogelijk geld bijeen te puzzelen voor een week vakantie voor talrijke chronisch zieken en invaliden aan boord van de J. Henry Dunant of in de speciale Rode Kruis-tehuizen. Als U aan het welslagen van de actie wilt meehel pen, stuur dan meer dan één oplossing in. Dan hebt U tevens meer kans op de fantas tische prijzen die nu aan het slot van de actie worden uitgeloofd. Deze laatste keer moet U niet alleen de gewone slagzin van de puzzel op deze pagina inzenden, maar ook het totaal aantal E's ver melden die in alle dertien kruiswoordoplos singen voorkomen. Eén woord van puzzel nr. 3 onder verticaal 9 verklappen we hierbij: de gevraagde jongensnaam was Udo en niet Edo, zodat in dit geval geen E mag worden geteld. Wie niet alle vorige opgaven meer heeft, kan een speciale krant met alle puzzels tesamen bestellen door een briefkaart met 1 extra aan postzegels te sturen aan het Nederlandse Rode Kruis, Prinsessegracht 27 in Den Haag of een bedrag van 1 storten op giro 3046000 van datzelfde Rode Kruis. Maar kijkt U nu eerst maar eens naar het prijzenpakket dat te winnen is. Als U dat hebt gezien zult U niet aarzelen deze laatste maal mee te doen. 1. Een luxe stacaravan - 10.000 - Caravan Imp. D. Wissink.Willeskop 2. Een kleurentelevisie - 2.595 - Philips Nederland, Eindhoven 3. Een Mark-orgel - 2.295 - Benelux Musical Instruments, Rijswijk, Z.-H. 4. Huboboxen, met panelen - 1.000 - Hubo Houthandel „Utrecht", Utrecht 5. Een naaimachine type 766 - 929 - Singer, Amsterdam 6. Een wasautomaat, bovenlader - 919 - Zanussi Verkoopmij., Alphen a/d Rijn 7. Een Elna-Press - 699 - Sobrux, Amster dam 8. Een Rollei-kleinbeeldcamera - 601,75 llford Foto, Amsterdam 9. Een Prisma Otiartz-horlogo - 595 Jansen, Post Cocx, Amsterdam 10. Novllon-vloerbedekking - 500 Krommenie b.v., Krommenie 11. Twee-persoonsreis Hannover 15 Juni: voetbal Nederland—Uruguay 383 - Reisbureau Maduro, Den Haag 12. Medische Encyclopedie 6 dl - 375 Uitgeverij Mij. Tijl, Zwolle 13. Amateur-werkbank 300 F. G. Segerink, Denekamp 14. Een Moulinex-grill 255 - Moulinex, Rotterdam S2ï 22 bb?1- BÉ 28 ■jjjjp 32 33 IMpT" 35 MiJb 37 38 ■E39 l^TMF |A2 45 I. dagelijks voedsel - 4. kwaad (duiden) - 8. pond (afk.) -10. ver voeging van het werkwoord zijn - II. uitroep - 13. voetgewricht - 16. meterton (afk.) - 17. hert - 19. plaats in Noord-Brabant - 20. aan wijzend vnw. - 21. veerkracht - 23. kever - 25. in orde - 26. klein schaap - 28. loot - 30. familielid - 32. bloeiwijze - 34. ivoor - 36. ka-, tholieke radio omroep (afk.) - 38. fiat insertio (afk.) - 39. af - 41. geografische mijl (afk.) - 42. meis jesnaam - 43. koude lekkernij - 45. strijdkracht - 46. hatelijke opmer king. 1^3 In onderstaand diagram vult U nu de letters in die U op de gelijkgenummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden. De zin die bij een goedo oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven wijze in. Met vermelding van hec toe aal aantal E's in de 13 kruiswoord-oplossingen. 15. Boekwerk over Rembrandt 195 - Uitgeverij Meulenhof, Amsterdam 16. Achtdaags Kris-Kras abonnement voor twee personen 1e klas - 144 - Nederlandse Spoorwegen, Utrecht 17. Een muziek-orgel-cursus - 120 Bene lux Musical Instruments, Rijswijk Z.H. 18 Een Delfts-blauwe vaas - 106,50 - „De Porceleyne Fles", Delft 19. Een pakket miniatuurauto's 90 - World Present, Roermond 20. Een aluminium huishoudtrap - 62,50 - Ind. en Handelsond. „Bijstede", Nunspeet 21. Een schoenenwaardebon - 50 - Herman's Schoenen, Utrecht 22. Een kalkoen van 3 kg - 25 - Produktschap Pluimvee Eieren, Zeist 23. Een blikradio - 25 - Coca Cola Export Corporation, Amsterdam 24. Een doos kauwgommix - 24 Maple Leaf, Amsterdam 25. Een puzzelwoordenboek 16,90 - Uitg. Luitingh Publishers, Laren N.H. 26. Een koffieset Modern - 16,50 - Filtropa, Maastricht 27. Een Glemme-autowashandschoen - 10,95 - Fa. G. van Amersfoort, Zeist En tenslotte: meer dan 100 exemplaren van het fotomagazine „Koningin Juliana 2565". 1 kinharen - 2. voorzetsel - 3. lof zang - 5. nachtroofvogel - 6. Ver enigde Staten (afk.) - 7. na ver loop van zekere tijd - 9. grote bijl - 12. helium (afk.) - 14. deel van een dak - 15. Europeaan - 16. muziek noot - 18. uitbouw - 20. monster - 22. hoofdtelwoord - 24. iep - 27. lekkernij - 29. moment - 30. familie lid - 31. Jaargetijde - 33. tandeloos zoogdier - 35. stof - 37. rijksgrens (afk.) - 39. herkauwer - 40. rivier in Nederland - 42. jaargang (afk.) - 44. selenium (afk.). U stuurt de gevonden slagzin van puzzel 13 met vermelding van het totale aantal E's in de 13 kruiswoordoplossingen naar het spe ciale adres van het Nederlandse Rode Kruis Postlaan 97, 's-Gravenhage. Plak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal 1 (maximaal 5) aan geldige postzegels. U kunt net zoveel oplossingen inzenden als U wilt, mits voldoende gefran* keerd. U kunt ook Uw oplossingen op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1 of zoveel U wilt over op giro 30 46 097 van het Nederlandse Rode Kruis in Den Haag. Uw oplossing moet op 1 Juni binnen zijn Op 4 juni trekken notaris Van Beusekom en notaris Brons in Bergen N.H. de fantastische prijzen. Veel succesl De vergunning voor deze puzzelactie u. bate van de Rode Kruis-vakantieprojecte voor chronisch zieken en invaliden is ve leend door de Staatssecretaris van Justitie bij besluit Van 31 -10-73, nr. L O 700/143/230 Al met al kunnen in de zaak 85 tot 100 personen worden ontvangen, waarbij uiteraard in het byzonder ook werd gedkcht aan de toeristen die dikwijls in ffrote getale het oude stadsdeel rond de „dikke toren" be zoeken. In de zaak bevindt zich ver der een fraaie antieke wandkast. In een gemetselde schouw werd een origineel gevelsteentje verwerkt. BROUWERSHAVEN, 9-6. Ook te Brouwershaven zijn plannen tot het oprichten van een peuterspeel zaal. Kontakt is reeds opgenomen met de Werk Gemeenschap Kinder centra in Nederland te Oosterbeek. Alvorens het comité kontakt op neemt met het college van burge meester en wethouders om een aan vraag in te dienen voor subsidie wil len het eerst een speelgoedaktie or ganiseren. Deze zal plaats hebben Tachtig- militairen gestraft UTRECHT, 9-5, De 80 dienst- plichtige militairen die woensdag in de Bernardkazerne in Amersfoort tijdens de lunchpauze hebben deel genomen aan een demonstratie tegen het uitblijven van een compensatie regeling voor de wachtdiensten zijn allen veroordeeld tot drie dagen licht arrest, zo heeft de vereniging van dienstplichtige militairen (VVDM) donderdagavond meege deeld. Varkenspest in Noord-Brabant HAPS, 10-5. Vrijdag jl., zo is be kend geworden ,is opnieuw in het land van Cuyk in Noord-Brabant varkenspest uitgebroken. Thans is het bedrijf van de varkenshouder A. van Duynhoven aangetast. Alle 300 fokvarkens van de heer Van Duyn hoven waren met de ziekte besmet en zijn maandag vergast. Er is voor tien dagen een vervoersverbod van kracht geworden. Heildronk van prinselijk paar op Friesland LEEUWARDEN, 9-5. Met een heildronk op Friesland, uitgebracht met de nationale drank Beerenburg hebben prinses Beatrix en prins Claus het dridaagse werkbezoek aan deze provincie afgesloten. Prinses en prins proefden beiden voor het eerst in hun leven deze kruiden drank. Deze laatste dag was ruim tijd vrij gemaakt voor de Friese dubb'elcultuur en met name kwamen de Friese literatuur en krant ter sprake. BRUINISSE Burgerlijke Stand over april Geboren: 24. Albert Bernardus, z.v. Jan Jurrien Dengerink en van Huiberdina Robijn; 26. Samuel Bas- tiaan, z.v. Lukas Willem van de Vreede en van Janna Jannetje van Klinken; 26. Danielle Johanna, d.(v. Dingeman Leendert Priemis ep van Jacoba van den Berge; 29. Cornelia Hendrika, d.v. Aart Eduart de Looff en van Adriaantje Geertruida Fol- Folmer. Overleden: 14. Lena de Jonge, w.v. J. P. van der Werf. 73 jr. Gehuwd: 5. Willem Kasper van Driel 22 jr., te Middelharnis met Jo hanna Cornelia van den Houten. 19 jr., te Bruinisse; 8. Jakobes Corneles Marinus van de Sande, 36 jr., te Zie- rikzee met Johanna Krina de Jonge, 47 jr., te Bruinisse; 19. Johannes Pie- ter van der Doe, 24 jr.; te Zierikzee met Louise Henriëtte Hoogerheide, 21 jr.. te Goes; 26. Cornelis Simon de Graaff, 25 jr.. te Bruinisse met Kor- nelia Bertje Maria de Rijke, 22 jr., te Duiveland; 26. Bartel de Jonge, 27 jr. met Cornelia Jacoba Feijtel, 19 jr., beiden te Bruinisse. op zaterdagmorgen 18 mei a.s. De jeugdsoos Zenith zal hier een actiel aandeel in hebben en huis-aan-huis gaan vragen of er nog bruikbaar speelgoed voor peuters van 2 tot 4 jaar overscharig is. Vooral gaaf speelgoed is belangrijk. Overal in Nederland rijzen de peuterspeelza len als paddestoelen uit de grond. De peuter van 2 tot 4 jaar moet zich vaak thuis alleen vermaken. Op straat spelen is er niet meer bij. De moeder heeft ook haar huishouding en kan niet altijd met de kleuter be zig zijn. De peuter zelf wil graag spelen met andere kinderen van zijn leeftijd en daarom zijn de peuter speelzalen van sociaal belang. Ook de moeders heeft twee och tenden per week haar handen vrij en kan eens iets doen, waar ze zelf zin in heeft. Na al'loop komen bei den weer fris bij elkaar, zodat de vei-houding moeder-peuter er beter door wordt. Op 11 juni. a.s. wordt er een oprichtingsvergadering gehou den en een comité uit de ouders ge kozen. Het voorlopig comité hoopt van harte dat de burgerij van Brouwers haven mee zal werken tot het sla gen van de peuterspeelzalen, die eind augustus van start zal gaan. Kraai valt man aan EINDHOVEN, 8-5. De 28-jarige Frans de Brouwer uit Goirle is woensdag door een kraai aangeval len en ernstig gewond aan hoofd en linkerarm. Het incident deed zich voor in de Belgische gemeente Ra fels, waar de man als boerenknecht werkte. Het slachtoffer was bezig per tractor een. sloot te zuiveren toen hij de kraai opmerkte. Omdat de man dacht met een tamme kraai te maken te hebben stak hij zijn lin kerarm uit om de vogel daarop te laten landen. Onmiddelijk begon de krai te pikken naar de hand van de boerenknecht. Al pikkend klom de kraai steeds hoger op de arm en kwam tenslotte op het hoofd van de man terecht, waarbij het slachtoffer onder meer verwondingen opliep vlak onder zijn rechteroog. Desondanks zag de De Brouwer kans het beest weg te ja gen. Hij is op eigen gelegenheid naar een dokter in het Belgische Weelde gegaan, waar hij is behandeld. De kraai is weggevlogen. Meer rijksrattenvangers DEN HAAG, 9-5. De overheid zal het aantal rijksvangers van mus kusratten dit jaar van 15 op 23 brengen, aldus minister Westerterp van verkeer en waterstaat in ant- woor op vragen van het Tweede- Kamerlid Scholten (ARP). Voor een betere bestrijding van de muskusral streeft men ook naar een betere samenwerking tussen het rijk en de waterschappen, die meer aan dacht aan de bestrijding gaan schen ken. Lente en volle maan J DUNEDINNieuw Zeeland, 8-5. Lente en volle maan zijn naar alle waarschijnlijkheid faktoren die bijdragen tot het ontstaan van buitenechtelijke zwangerschappen konstateert de New Zealand Medical Journal in zijn jongste num mer. In een artikel gebaseerd op een onderzoek dat werd inge steld door de medische facul teit van Auckland, staat dat alcohol, verdovende middelen, volle maan en hel voorjaar faktoren zijn die iemands remmingen naar de achter grond kunnen dringen en zo leiden tot buitenechtelijke zwangerschap. Minister Vredeling en de VVD WEERT, 9-5. De VVD staat onver kort achter minister Vredeling als hy zich inzet de innerlijke kracht van dc krijgsmacht niet te laten on dermijnen, het is wel triest dat deze bewindsman, lid van de PvdA, nu koekjes krijgt van deeg van party- genoten. Het is des te meer in hem tc prijzen dat hij doorzet, aldus VVD-voorzitter mevrouw Van So meren op een partij-vergadering te Weert. Minister Pronk (ontwikkelings hulp) heeft volgens de VVD-voorzil- ster prins Claus in een buitenge woon moeilijke positie gebracht door hem niet tijdig buiten „de reeds lang bekende moeilijkheden" rondom dc Stichting Nederlandse Vrijwilligers te houden. „Het is ondenkbaar dat de heer Pronk niet op dè hoogte was van de geldverkwisting 'en het slechte be leid. Als hij het ihderdaad niet wist. heeft hij prins Claus gecompromit teerd en een slecht beleid met zijn verantwoordelijkheid gedekt" ook in dat geval kan hij beter heengaan, aldus mevr. Van Sortreren. Zij vindt dat de PvdA zich daar beter mee be zig kan houden dan minister Vrede ling voor de voeten te lopen. De hele ontwikkeling binnen de PvdA noem de mevrouw Van Someren bedenke lijk. „Het kille machtsstreven dat in de plaats is gekomen van goede de mocratische tradities wordt steeds duidelijker."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4