SUCCESJES „Sn tien ttevguhlen Scjitunits PAUL DU BUF Afscheid voorzitter H. J. Simons van sportvereniging te Re nesse ERIC DE NOORMAN w*. iw Lente is fototijd INGEZONDEN STUKKEN Wilgenklompen C. W. BOM Zaterdag 11 mei a.s. ho- pen onze geliefde ouders en grootouders: S. LANDMAN en M. LANDMAN-STOEL de dag te herdenken dat i j zij 25 jaar geleden in het 5 huwelijk zijn getreden. Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven is l de wens van hun dank- l bare kinderen en klein- kinderen: KEES en NEL MARCO, MIRANDA v RINUS en CORRIE f ANJA 5 TONNIE ANITA Gelegenheid tol. felicite ren aan huis van 14.00- i 15.30 uur. Haamstede, mei 15)74 'A* i Sluispad 1 t Diversen Voor Moederdag 12 mei: een fijne plant, een leuk boeket, een fleurig bloemstuk, een artistieke plantenschaal, ke ramiek bloemenhanger, goed gekozen vaas, plantenbak voor de tuin, een mooie kak- tusschaal. Er is keuze te over in uw bloemenspeciaalzaak! Wij bezorgen in de gehele Westhoek. Bloemen- en tuin centrum C. W. Jonker, Hoge- zoom 20, Haamstede. Telef. (01115) 1383. Voor Moederdag: 4711 en Bol- doot eau de cologne in alle prijzen. Toiletsprays en fla cons in vele heerlijke geuren van Yardley, Caresse, Fatal, Khadine e.a. Ook fijne par fums in populaire prijzen en tenslotte de magische schoon heidscrème van Yardley, per pot van 200 gram f 16,80. Dit alles vindt u bij drogisterij „De Honigkorf", Poststraat (t/o postkantoor), Zierikzee. Heden overleed, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JOHANNA VAN DIJKE weduwe van B. CAPELLE op de leeftijd van 74 jaar Bruinisse: A. DE RQNDE-CAPELLE E. DE RONDE BART Ouwerkerk: T. NEELE-rDE RONDE J. NEELE BARRY Bruinisse: Familie CAPELLE Bruinisse, 6 mei 1974 Schipperslaan 23 Correspondentie-adres: Pr. Wilhelminalaan 34 De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 10 mei a.s., om 14.00 uur, te Bruinisse, voorafgegaan door een rouwdienst in het Ned. Hervormd verenigingsgebouw, Deestraat 5. Aanvang van de rouwdienst 13.30 uur pre cies. De overledene ligt opgebaard in de aula van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Gelegenheid tot condoleren: donderdag 9 mei a.s., van 19.00 tot 19.30 uur, in bovengenoemde aula. GOULASH-SCHOTEL met brood of rijst f 5,50 Zierikzee - Dam 8 - Telefoon (01110) 3371 VOOR DE AAIATEURFOTOGRAAF In clc lente krijgen we veel frisse ideeën. De winter is voorbij en we kunnen weer zonder jas naar bui len. De zon is alweer aardig warm. Dit alles veroorzaakt een bepaalde blije stemming bij ons Waarom zouden we niet proberen deze slemmnig of zelfs uitgelaten heid op de gevoelige plaat vast te leggen. Wanneer we naar bijgaande foto kijken zien we het plezier dat moeder en zoon samen hebben ter wijl de hele scène door een prettig zonnetje wordt verwarmt. Het maken van zo'n foto behoeft niet moeilijk te zijn. We hebben er geen bijzondere camera's voor nodig. Al wat we moeten doen is ons op een strategisch punt op te stellen en de dingen die gaan komen afwach- RENESSE, 6-5. Na ruim 16 jaar de taak van voorzitter op zich te heb ben genomen is de heer H. J. Simons op de jaarvergadering van de sport vereniging Renesse om gezondheids redenen afgetreden. Door de w.n.- voorzitter de heer J. M. Verboom werd de heer Simons dank gebracht voor alles wat hij in de loop der ja ren voor de vereniging heeft gedaan. Als blyk van waardering werd de heer Simons het ere-voorzitterschap van de vereniging aangeboden. In zijn openingswoord liet de heer Simons het afgelopen verenigings jaar nog eens in korte trekken de revue passeren. De herdenking van het 25-jarig bestaan met de daaraan verbonden feestelijkheden mogen in zijn geheel geslaagd worden genoemd. De voor zitter bracht de leden van de kom missie die het geheel hadden voorbe reid dank voor de voortreffelijke wijze waarop zij dit hadden gedaan. Voor wat de sportieve prestaties MARKTBERICHTEN Utrechtse Paardenmarkt UTRECHT, 6-5. Op de paarden markt in Utrecht wei-den maandag 352 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paarden f 2300- 3400; werkpaarden f 1500-2500; oude paarden f 1200-2200; 3-jarige paar den f 1200-2100; 2-jai*ige paai-den f 825-1450; veulens f 600-1225; hitten f 625-1150; ponies f 250-900; slacht- paarden per kg geslacht gewicht f 5,50-5,90. De handel was zeer rus tig. Eierveiliiigen Barneveltl van 6 mei Coöp. Veluwsc Eierveiling - Aan voer 1.301.306 stuks. Stemming vlot. Prijzen per 100 stuks: Eeiren van 50 gram f 8,98, 55 gram f 10,13, 60 gram f 12,74, 65 gram f 16,34. Voor 45 jaar ZIERIKZEE. Het dagbestuur van het Waterschap Schouwen heeft aanbesteed: Hei herstellen en onder houden van de havenhoofden van Z Z inschrijvers waren voor de le perc J. Kwaak 849,00, 2e perc J. Roggeband Z Z f 5960,00, S. Bax 5700,00, J. de Oude 4500,00. ZIERIKZEE. Het is de politie ge lukt de hancl te leggen op eenigen jongens die pleinen onveilig maak ten doordat zij uit de daar staande part. auto's verschillende voorwer pen stalen, welke door winkeliers voorlopig waren neergelegd. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. THOLEN. Door notaris Van de Velde werd zaterdag II mei voor re kening ran den heer .1. Hoogerheyde verkocht 41 u 30 ca. bouwland. Koo- pcr werd de heer P. Kosman voor f 1422,00. OOST ERL AND. Vrijdagmiddag verbrandde bij M. M. Beye alhier een stapeltje stroo. staande naast een varkens- en kippenhok, die ook door het vuur werden aangetast. Daar onmiddellijk veel mensen op de been waren om te blusschen was men hel vuur spoedig meester, en kon erger worden voorkomen. Het brandje was veroorzaakt door het spelen met lucifers door een klein jongetje. ZIERIKZEE (Adv.). Een nuchter stlerkn If te koop M. v. d. Linde Noordlioek Dreischnr. ZIERIKZEE. Bit het te Amster dam gehouden examen voor opti cien slaagde o.a. dc heer Jac. Gud- de, alhier. betreft kan gezegd worden dat het le elftal het redelijk heeft gedaan, het 2e elftal heeft het tot een beslis singswedstrijd voor de bovenste plaats gebracht, de A-junioren speel den wisselvallig terwijl de pupillen het vrij aardig deden. De sekretaris de heer R. Boerma sprak in zijn jaarverslag over een vrij aktief voetbaljaar, waarbij men het helaas nog steeds zonder trainer "moest stellen. Door een aantal leden is veel werk verzet in verband met het jubileum en het campingtoernooi dat ook weer bijzonder goed geslaagd mocht wor den genoemd. De pupillen bezochten de wedstrijd Feyenoord-Telstar. Terreinverzorging De voorzitter deelde mee dat de heer K. Hart wegens gezondheids reden de verzorging van het terrein heeft moeten staken. De heer Hart werd dank gebracht voor de uitmun tende wijze waarop hij dit in de loop der jaren heeft gedaan. Als zijn op volger werd benoemd de heer K. Janse. De voorzitter b'racht de heer Janse dank voor de spontane wijze waarop hij deze taak op zich heeft willen nemen. De A-junioren zullen op 25 mei deelnemen aan het toernooi te Zie rikzee en de D-pupillen op 15 juni van DFS. Volgend seizoen zal er met één team worden deelgenomen aan de zaalvoetbalkompetitie. De periodiek aftredende bestuurs leden de heren J. Dalebout, P. Wan del en G. van Splunder werden her benoemd. In plaaits van de aftreden de voorzitter en de heren J. v. d. Vaate en W. Krijger die zich niet meer beschikbaar stelden werden benoemd de heren A. v. d. Roest, L. Canters en De Waal. Als voorzitter werd hierna benoemd de heer v. d. Roest. De heer Simons bracht de heren v. d. Vaate en Krijger dank voor al het werk dat zij als bestuurslid voor cle vereniging hebben gedaan, waarbij hij er zijn spijt over uitsprak dat twee aktieve leden het bestuur gaan verlaten. De heer v. d. Roest wenste hij veel succes toe in zijn funktie ais voorzitter waartA'j hij de wens uitsprak dat het hem zal mogen ge lukken de vereniging naar een goede toekomst te leiden. De heer Simons bracht de be stuursleden dank voor de bijzonder prettige samenwerking welke hij in de loop der jaren heeft mogen on dervinden. Op voorstel van het bestuur werd de kontributie verhoogd met f 0,25 in hel eerste half jaar en in het vol gende half jaar nog eens met f 0,25. Ten aanzien van de kleedgelegen heid zei de voorzitter dat dit een lij densweg is waar nog steeds geen op lossing voor is gevonden. Campingvoetbal De heer R. Boerma deelde mee dat het campingvoetbaltoernooi van de ze zomer een wijziging heeft onder gaan. Er zal nu gespeeld worden in twee pouls van ieder vijf campings waardoor nu iedere camping min stens vier wedstrijden zal spelen. Op zaterdag 20 juli zal de finale en do wedstrijd om de 3e en 4e prijs wor den gespeeld. Getracht zal worden een trainer aan te werven. Een bespreking hier over is momenteel gaande. Onjuiste voorstelling met betrekking tot S.G.P.-Brouwershaven Met verbazing hebben wij in uw blad van vrijdag 3 mei j.l. dc kan didatenlijst van de Prot. Chr. groep, voor de komende raadsverkiezingen ten. Laten ive vooral niet teveel in vloed gaan uitoefenen op de dingen die gaan gebeuren. Wanneer de foto's erg goed gelukt zijn, kunnen we de allerbeste bij voorbeeld laten vergroten soms wel tot het formaat 20 x 25 cm toe, cle foto inlijsten en hem kado doen op moededag. Het zal u opvallen hoe welkom dit ongebruikelijke ge schenk zal zijn. Juist omdat moeder zoiets niet verwacht. in de gemeente Brouwershaven ge lezen. Waaraan medewerken volgens uw blad, de A.R., de C.H.U. en (zeer tot onze verwondering wordt als laatste genoemd) de S.G.P.. En daar mede wordt dan de veronderstelling gewekt alsof de S.G.P. mede deel genoot is van de genoemde P.C.G. in Brouwershaven. En niets is mihder waar dan het laatste. De S.G.P. is een reeds jaren bestaande en goed georganiseerde beginselpartij, met een zestal kiesverenigingen op Schouwen-Duiveland, met als over koepelend orgaan de Statenkring Schouwen-Duiveiand. Nimmer is op enigerlei wijze, voor de komende raadsverkiezing, een van onze K.V. of de Statenkring benaderd om te komen met een gezamenlijke lijst in de gemeente Brouwershaven. Daarom is het tot onze verwonde ring dat de naam der S.G.P. in dit verband wordt genoemd, daar er geen enkel kontakt bestaat met ge noemde P.C.G. te Brouwershaven. En onzerzijds: Wel hebben wij als S.G.P. goede kontakten met de kies vereniging van het G.P.V. te Brou wershaven. Kontakten die langs de gebruikelijke weg tot stand zijn ge komen. Zonder enig -overlég en zon der toestemming van enig daartoe bevoegd orgaan van de S.G.P. is on ze naam boven deze lijst geplaatst. De S.G.P. heeft ih Brouwershaven geen kiesvereniging en daarom, wan neer men onze naam boven een kan didatenlijst wenst te plaatsen, dan had men behoorlijk overleg dienen te plegen met de door ons, daartoe bevoegde personen, en zouden wij zeker bij het samenstellen van een kandidatenlijst moéten wordén be trokken. U, mijnheer de redakteur: Tegenover onze leden en kiezers in de gemeente Brouwershaven,, meenden wij deze zaak te moeten recht trekken, daal de haam der S.G.P. hier ten onrechte is gebruikt. Met dank voor plaatsing, Hoogachtend, namens de Staatkundig Gerefor meerde Partij, Zierikzee, W. F. SPRENGELMEIJER SANTIAGO. Vijf socialistische mi litanten, die tien dagen geleden door een militaire rechtbank in San Fer nando ter dood veroordeeld waren hebben van de militaire junta gra tie gekregen. 64. Nog vóór de piraten precies begrijpen wat er aan de hand is, zien zij links en rechts gewapende Noormannen als het ware uit dc lucht vallen. Wild naar hun wapens grabbe lend, springen zij overeind, maar in de tus sentijd zijn de meeste van Eric's mannen reeds beneden aangeland. Van een eenvoudig zeeman worden maar de dolste dingen geëist", bromt Orm veron gelijkt. „Nou moet er weer van zo'n ijzing wekkende hoogte gesprongen worden. En dat moet je dan heel gewoon vindenAar zelend kijkt hij om zich heen. Maar dan loopt hij snel naar een gedeelte van dc kust dat minder steil naar beneden goal. Op Glandannon Hall heeft hij zich laten voorzien van schild en speer en het eerste als sleetje gebruikend, laat hij zich zo naar be neden glijden. „Gelukkig dal mijn goeie ouwe grootmoeder dit niet meer heeft kunnen mee maken", moppert hij. „Wal een ellende alle maal". Intussen i.s een bitter gevecht begonnen. Bij het flauwe schijnsel van het kleine legervuur leveren spookachtige gestalten een strijd op leven en dood. Het ketsend staal der zwaar den zingt zijn vcnig lied. terwijl de doffe klappen, die de schilden opvangen, klinken als macabere trommelslagen. Af en toe zijgt een man ineen. Een piraat? Een Noorman Orm heeft zich nu ook 'in een strijd ge worpen. Zich zorgvuldig dekkend met zijn schild, laat hij telkens een zeerover struikelen door hem zijn speer tussende benen te steken. En wie struikelt in dit verbeten gevecht, is een verloren man Dc Schotse verspieders strijden met leeu wenmoed. Wraak broeit in hun harten Oók zij hebben met deze zeeschuimers een reke ning te vereffenen. „Hadden dc mannen van Glandannon Hall slechts betere wapenen", denkt Ene. „Wee dan degeen. die hun vijand is". Een hoog oplaaiend vuur in snel uitge brand. En het duurt dan ook niet lang of hel gevecht is beslist. De piraten zijn verslagen. Met deernis constateert Eric dal. ook in de eigen gelederen verliezen zijn te betreuren. Maar er moet direkl verder gehandeld wor den. Zicli tot één der Schotten wendend, vraagt hij: „Dc schepen moeten thans zo snel mogelijk in veiligheid gebracht worden. Waar is een geschikte schuilplaats?" „En we mogen wel heel hard voortmaken ook", voegt Orm er wrevelig aan loc. „Wij maken ons hier druk om die schepen, maar niemand schijnt zich af te vragen wat Ragnar de Rode intussen voor kunsten uithaalt. Het zou me helemaal niks verwonderen, als Loch- lan Hall op ditzelfde ogenblik in lichterlaaie stond Dames, komt eens een kijkje nemen voor moderne of klas sieke bijouterij, zoals kralen, armbanden, hangers, ringen, kettingen enz. - Sigaren- en souvenirmagazijn D. C. Vier gever, Havenpark 42, Zierik zee. Ook voor dames zijn wij rjj- gelijk gesorteerd in dames aanstekers (ook elektronisch). Sigaren- en souvenirmagazijn D. C. Viergever, Havenpark 42, Zierikzee. Air-conditioning voor win kels, kantoren, hotels en woonkamers. Werkt verkoop bevorderend. Verhoogt de ar beidsprestatie. Vraagt p.o. brochure. Saman-Deurloo, St. Domusstraat 43. Tel. 3260, Zierikzee. A.N.W.B. rijschool, M. de Looze, V.A.M.O.R.. M.T.I. gedipl. Telef. (01110) 2235, b.g.g. (01110) 2491, d'AilIy- straat 12. Zierikzee. Als dropreclame deze week: 250 gram dropmix voor 1' 1,50. Drogisterij „De Honingkorf", Poststraat, Zierikzee Voor het schoonmaken van uw schoorsteen: schoorsleen- veegbedrijf L. Berrevoets, WeverShoek 9. Zierikzee. Tel. (01110) 3211. Koop 'n pijp! Pijprokers zijn gezellige rokers! Buitenge wone sortering pijpen in vele prijsklassen. Sigaren- en sou venirmagazijn D. C. Vierge ver, Havenpark 42, Zierikzee. Wasmach i n e-ond erd el en stofzuiger-onderdelen, papie ren stofzakken, alle maten. W. H. Everaarts. Poststraat 2, Zierikzee. Tel. (01110) 2624. Is uw radio- of t.v.-antenne -tuk? Bel de fa. Combi Zee land. Tel. (01117) 594. Twee maanden schriftelijke garan- 'ie. Weekend-service! Vrijblijvend komen wij u be zoeken mcl onze stalen van meubelstoffen en tapijt. Ons advies is uw voordeel! Stof- feerderij Goudzwaard, MeeJ- slraal 24. Tel. 2491, Zierikzee. Uit voorraad: Eerste soort e Luxe met paardekop Geverfde klompen e Plastic klompen Klompsokken Klompschoencn oij schoenhersteller St. Domusstraat 1-3 Zierikzee. Tel. 3503 Heden overleed, na een langdurig lijden, onze geliefde zuster en tante JOHANNA VAN DIJKE weduwe van B. CAPELLE op de leeftijd van 74 jaar Familie VAN DIJKE Familie BOLLE Ooslerland, 6 mei 1974 ZIERUvZEESCHE NIEUWSBODE uw grootouders lazen hem al

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5