W- MEDAILLE IN GOUD VOOR S. J. P. JUMELET BEELDEN VAN KONINGINNEFEEST Een groots ganzenbordspel in het centrum van Nieuwerkerk 'Holtf ii|ode STREEKNIEUWS ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 mei 1974 Nr. 21480 3 BROUWERSHAVEN Bezoek Zeelands commissaris Op vrijdag 7 juni brengt Zeelands commissaris mr. J. van Aartsen een afscheidsbezoek aan Brouwershaven. OUWERKERK Wandeltocht op 1 juni Het bestuur van de sportvereni ging „Ouwerkèrk" verzoekt ons, be langhebbenden te informeren, dat het plan bestaat op 1 juni a.s. de jaarlijkse wandeltocht te doen plaats vinden. Op deze dag zal er gewan deld worden over twee afstanden, nl. 8 en 15 km. bij droog weer dooi de natuurgebieden b!ij regen over de verharde wegen. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de heren L. J. de Bruine, Noorsestraat 8 en U. J. Manni, Noorsestraat 10 (tel. 01114-1888. NIEUWERKERK Forumavond S.G.P. De S.G.P. organiseert - met het oog op de koriiende raadsverkiezin gen - een forumvergadering op vrij dag 3 mei a.s. in de vergaderzaal van de Geref. Gemeente aan de Molen straat. Als sprekers treden op de heren G. van den Berg, burgemees ter van St. Philipsland en R. van Ommeren, Statenlid voor de S.G.P. Onderwerpen„Gemeentepolitiek" en „Provinciale Staten". Ter afron ding volgt een forumdiskussie. Het forum bestaat uit de beide sprekers en de heren J v. d. Berge, W. van Gilst en W F. Sprengelmeijer. OOSTERLAND Gouden echtpaar Het echtpaar Albert Kloote en Marina Kloote-van 't Hoff alhier, Lange Dreef 5, vieren morgen (vrij dag) hun 50-jarig huwelijksfeest. De bruidegom is geboren op 24 au gustus 1896, en de bruid op 1 sep tember 19U0. Zij dreven 38 jaar lang een vishandel, annex kruidenierswa ren en aanverwante artikelen, als opvolger van hun vader, op het Marktplein alhier, De heer Kloote geniet bekendheid doordat hij 31 jaar lang met paard en wagen dooi de eilandelijke dreven reed teneinde zijn vis waren enz., aan de man te brengen. Veder was hij gedurende 28 jaar gemeente-grafdelver van Ooslerland op de Algemene Be graafplaats, waarbij hij voor 480 mensen hun laatste rustplaats be reidde, waaronder 40 kinderen, al of niet levenloos geboren. Het gouden echtpaar, dat maar één dochter heeft te Rotterdam woonachtig, heeft twee kleinkinderen en geniet nog een vrij goede gezondheid, al komen de gebreken van de ouderdom ook bij hen wel om het hoekje kijken. Ze hopen '1 heugelijk feit temidden van de hunnen te vieren in de hui selijke kring op vrijdag 4 mei a.s. Advertentie NUTSSPAARBANK uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor VERHUUR KEUISEOKETTEN BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00 10.30 uur. AMSTERDAM. Een delegatie van de voorlopige revolutionaire rege ring van Zuid-Vietnam brengt van 1 tot en met 6 mei een bezoek aan Nederland. Vele aangename herinneringen had hij aan de diverse aktivteiten. De mosselfeesten, het feest van het 500 jarig bestaan, met zijn vele duizen den bezoekers, waren daarvan wel de belangrijkste. Andere naar voren gekomen herinneringen werden eveneens nog eens opgehaald. Me vrouw Jumelet kreeg bloemen. Na dien bleef men nog enige tijd gezel lig bijeen. op" te Goes, het tamboer- en trom petterkorps met majorettenpeloton van de G.V. „Rust Roest". Bovendien staan enkele verrassingen op het programma. In de foyer wordt na dien onder leiding van een discjoc- key een gezellig slot aan de avond gemaakt. Jeugddienst in hetvotmde kerk Zondag 5 mei a.s. is er weer een jeugddienst in de Gasthuiskerk te Zierikzee. De voorganger zal zijn ds. G. J. Voortman uit Oud-Vossemeer. Zoals altijd verzorgt de jeugd de schriftlezingen, en de dienst zal op geluisterd worden door zang van het jeugdkoor „Sjaloom" te Zierikzee. De organist de heer C. J. Fieiioos te Goes bespeelt het orgel. De Ierse jeugd die nog steeds in Zierikzee verblijft zal zondagmor gen de dienst bijwonen. Gehoopt wordt op een goede be langstelling. „Kontakt" organiseert „Grote Avond" De leerlingenvereniging „Kontakt" van de R.S.G. „Prof. Zeeman", or ganiseert de „grote avond" op don derdag 2 mei a.s. in de Concertzaal. Leerlingen en leraren brengen het toneelstuk: „Hoogheid uw kameel staat voor" van Max Andrea voor het voetlicht. Na afloop wordt ge danst in ,,De Bariton" te Renesse. De muziek wordt verzorgd door „Rockin Martin and the Delta's". Opnieuw caravan uitgebrand Zaterdagavond laat moest de brandweer opnieuw uitrukken voor een woonwagen (caravan) die als ge volg van een „onbekende oorzaak" op het woon wagen terrein aan De Val in brand was geraakt. Dit betrof de zoveelste maal dat de brandweer werd „opgeroepen" om een brand in een woonwagen, waarvan de be woners ook ditmaal „toevallig niet thuis waren" te blussen. En al weer gebeurde het op een zaterdagavond. Ook nu ging het om een caravan die wat apart geplaatst was en dus geen gevaar kon opleveren voor de ande re behuizingen. De brandweer was niet erg blij met dit karwei en denkt er, nu het zover gekomen is. hard over niet langer te reageren op brandalarm aan De Val. „We zijn het beu om daar ieder ogenblik voor „toevallige brandjes'' te worden opgeroepen", zo heeft de brandweer kenbaar ge maakt. WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Wester- schouwen vergadert 6 mei in het raadhuis te Haamstede. HAAMSTEDE Jongelui stalen automaat Een voor het levensmiddelenbe- drijf Boot te Haamstede geplaatste kauwgomballenautomaat werd ont vreemd. Door de rijkspolitie kon hiervoor drie jongelui uit Rotterdam worden aangehouden die er van werden verdacht het apparaat, dat in een sloot aan de Kloosterweg te Haamstede werd teruggevonden. Haamstede werd teruggevonden, te hebben ontvreemd. Op het terrein van de camping 't Torentje te Haamstede, waar het drietal verbleef, vond de politie in de tent van de jongens het bedrag van rond de dertig gulden dat in de automaat voorheen aanwezig was. De daders de 19-jarige M. v. B., de 18-jarige R. S. en de 17-jarige J. B. L. hebben inmiddels bekend het feit te hebben gepleegd te hebben gesto len. Geslaagd Voor het door de stichting Gawa- low te Gouda gehouden examen voor gasinstallateur slaagde de heer L. Kik te Haamstede. NOORDWELLE Jeugd-E.H.B.O.-examens Door de afdeling Westhoek van het Rode Kruis werd een kursus E.H.B.O. georganiseerd voor de leerlingen van de vijf en zesde klas sen van de openbare basisscholen te Noordwelle en Serooskerke. De les sen werden gegeven door de dames mej. Ineke Meddler en mevr. A. Hcndrikse-Boumans, bijgestaan door mevr. v. d. Have-Eikelenboom. De examens werden afgenomen dooi de heer H. J. Simons, arts te Re- nesse. Alle kandidaten bleken goe de kennis van zaken en handelen te hebben, zodat allen slaagden, som migen zelfs met lof. Hef hoofd der school de heer A. J. C. Smalegangc dankte mede namens ouders en kin deren de dames voor het geven van de lessen, en bood daarbij een bloe metje aan. De met lof geslaagden zijn: Corie- ne Oosse. Marja Hart, Elly v. d. Hoek, Leendert Hanse, Rini Zorge. Verder zijn geslaagd: .lanet de Blonde, Jannie de Ruiter. Marja Verweel. Leo Hart. Kees Hart. Rini LeistraHans Jonker. Gilijam de Ruite. Kaas Jan Hart, Wim Dale bout. DREISCHOR. Het koninginnnefeest te Dreischor kreeg extra glans dooi de nieuwe drumband die in kleurige uniformen gestokenhet dorp mar cherend en spelend veroverde. ZONNEMAIRE. Zovnemaire bleef niet achter. Met een lange stoet ver klede kinderen achter zich aan, trok „de muziekdoor het dorp. RRmrwFnvH4VFN N„ riv ?c fam Va" ^s' waar cc" P°PP*"- jeiifid - nop in kostuum - pcnool mol BROUWERSHAX ENNa de optocht k astvoor stelling plaats vond. De volle teugen, m de Smalstaa kwam de jeugd aan zijn trekken in de grote loods van (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Origineel programmapunt NIEUWERKERK. 30-4. Nieuwerkerk kan terug zien op een geslaagd Koninginnefeest. 's Morgens om 9.00 uur trokken de muziekverenigingen „Oefening en Uitspanning" en „Nu met Hope" (Bruinisse), voorafgegaan door de drumband „De Vierbannen" door het dorp, gevolgd door vele kinderen en ouderen. Na deze rondgang werden er op het sportveld spelen gehouden voor kinderen, terwijl de kleuters van de kleuterschool het koninginnefeest in de school vierden. 's Middags werd op de Ring een groot Ganzenbordenspel gespeeld dat door de Verenigingsraad werd ge organiseerd in samenwerking met SKNWK. Aan dit geslaagd gebeuren namen zes ploegen van zes spelers- (sters) deel. Het spel ging over vijf enzestig vakken waarbij vele hin dernissen genomen moesten worden, zoals korfballen, gans-schieten, ring- vverpen. ringsteken enz. Na een spannende strijd werd de ploeg met als captain Piet Stoutjesdijk win naar. Tweede werd de ploeg van Piet Slootmaker, derde de ploeg van Rei- nier v. Klinken, vierde Rian Stout jesdijk, vijfde Wout Wandel en zes de de ploeg van Marty de Valk. Het organsatiecomité bestaande uit de heren K. Radewalt, J. Matthijsse en H. de Valk kan terugzien op een geslaagd Ganzenbordenspel dat bij zonder perfect is verlopen. Hierna werd in „Ons Dorpshuis" een film gedraaid voor de jeugd t m 12 jaar. Lampionoptocht ,s Avonds werd een lampionnen- optocht gehouden, voorafgegaan door muziek en drumband. Tot slot van het Koninginnefeest. georganiseerd door dé aktieve Verenigingsraad werd een oranjebal gehouden in „Ons Dorpshuis". Uitslagen kinderspelen Klas 1 (Lopen met bal op lepel): 1. Marco van Sluis: 2. Lenet Koet sier; 3. Anita de Reus; 4. Joke Doogc; 5. Hennie Hilleman; 6. Hermien Goudswaard. Klas 2. (Blokkenrace)- 1. Sammie Flikweert; 2. Tonnv de Vlieger; 3. Adrie Matthijsse; 4. Elto Jan Visser; 5. Rcné Goudswaard; 6. Wilco de Reus. Klas 3 (Zak ken lopen). Jongens: I. Rene van Noorden; 2. Anton v. d. Male; 3. Peter v. d. Wekken. Meisjes: 1 Rian do Vlieger; 2. Cora den Ot ter; 3. Heleen Stoutjesdijk. Klas 4 (Stoelendans), Jongens: 1. Jan Kees Lievense; 2. Jaap de Reus; 3. Hans v. Wel. Meisjes: 1. Margö Capelle; 2. Nelly den Haan; 3. Jan- ny Braam. Klas 5 (Hindernisbaan), jongens: 1. Roel v. d. Wekken; 2. Martin de Reus; 3. Jaap Verwijs. Meisjes: 1. Lieske v. d. Velde; 2. Joke Kooijman; 3. Frouke Visser. Klas 6 (Hindernisbaan). jongens: l. Toon Wandel; 2. Leo Wandel; 3. Jeroen Kesleloo. Meisjes: I. Hanneke de Rijke; 2. Yvonne Lievense; 3. Pe tra v. Poperlng. De overige kinderen ontvingen allen een troostprijs. Met de hand op 'thart: ons mode- nieuws is uw moeite waard! Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 ZIERIKZEE Slotavond Noord-Ierse kinderen Op vrijdag 3 mei vindt in de Con certzaal een slotavond plaats met de Noordierse kinderen. Gastgezinnen, begeleiders en leden van de Werk groep Zierikzee zullen hier mede te genwoordig zijn. Medewerking wordt verleend door het jeugdkoor „Sjaloom", het kindercircus „Hoger- Burgemeester Hokken speldt de heer Jumelet de versierselen behorend bij de verleende onderscheiding op de borst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 30-4. Een spatje van de lintjesregen viel - als nog gemeld in het nummer van maandag j.l. - te Bruinisse. De heer S. J. P. Jumelet ontving uit handen van burgemeester G. Hokken, de eremedaille in goud, behorend bij de Orde van Oranje Nassau, als waardering voor de vele ver diensten ten nutte van de Bruinisser gemeenschap. Een opsomming van die verdiensten, zich manifesterend in talrijke belangrijke funkties, die vyü in het eerdere bericht reeds noemden. De burgemeester complimenteerde de heer Jumelet met de hoge onderscheiding. Na burgemeester Hokken, voerde „tante Ma" (mevrouw Beuzenberg- van Vessem) het woord, die haar blijdschap uitsprak over de hoge eer die haar neef te beurt was ge vallen. De heer Jac. Littooy zei jaren naast elkaar gestaan of gezeten te hebben in diverse besturen en daar uit was een hechte vriendschap ge groeid. Hij had veel van zijn vriend geleeid. Rij sprekers De voorzitter van V.V.V., de heer C. Jumelet. feliciteerde namens V.V.V. en Middenstand; de heer L. Jonker namens Algemeen Belang; de heer J. C. Steutel uit Zierikzee na mens de regionale bonden; de heer P. L. Krepel, namens „Veilig Ver keer"; de heer C. J. Deurloo als brandweercommandant; terwijl bur gemeester L. M. Moermond van Westkapelle terugdacht aan de vele keren, dat Jumelet bij hem had aan geklopt, wanneer hij iets nodig had voor het organiseren van een feest, of om andere reden. De heer Jumelet dankte in de eer ste plaats H.M. de Koningin en allen die hadden meegewerkt om hem de ze onderscheiding te doen toekomen. verleidelijke nappa spencer. 'n Echt begeerlijke spencer, gesneden uit de fraaiste leer soorten. Als u de zorgvuldig gestikte naden bekijkt, ontdekt u dat aan deze lief-lonkende spencer de uiterste zorg werd besteed. Tot in de simpele druksluiting toe. Behaaglijk voor binnen, vlot voor buiten. Advertentie niode-verrassmg:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3