Hoofdbezwaren Waterschap tegen rapport commissie Oosterschelde HfiHil ■ÖBÏÏr' mï AGENDA 2 Brieven aan de Minister en Raad van de Waterstaat ZIERIKZEE, 26-4. 11e algemene vergadering van hel bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland heeft zich duidelijk gesteld achter de door het dagelijks be stuur ontwikkelde bezwaren tegen het rapport van de Commissie Oosterschelde. De drie hoofdbezwaren van het waterschap, hij schrijven van 26 april jl. gericht aan de minister van verkeer en waterstaat, zijn: 1. Het tot nu toe aangehouden tydsehema dreigt te worden vertraagd, zodat de huidige onveilige situatie langer gaat duren; 2. Gedurende de zg. tweede fase acht het waterschap de risico's in verband met een onvoldoende veiligheid te groot, ook al omdat de tijdsduur hiervan onvoldoende vaststaat: 3, Het technisch kunnen dreigt te worden overschat, waardoor het onmoge lijke wordt gevraagd. In het schryven van het Waterschapsbestuur aan de minister wordt ge wezen op artikel I, sub. Ia van de Deltawet, dat onder meer bepaalt dat tussen Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland werken moeten worden uitgevoerd tot afsluiting van de zeearmen. ..Dit heeft nog steeds onze volle dige instemming. Wü zijn daarom dankbaar voor het feit dat de Commissie Oosterschelde adviseert tot afsluiting van de Oosterschelde over te gaan, zodat de Deltawet niet behoeft te worden gewijzigd." In de brief wordt er verder op gewe zen dat de thans voorgestelde manier van uitvoering van de afsluitings werkzaamheden sterk afwijkt van de tot nu toe gevolgde werkwijzen, „De bouw van een blokkendam welke lange tijd dienst moet doen, de aan leg van hulpdammen en het be houd van een beperkt getijdenver- schil door middel van „sluiskokers", züjn nieuwe en ingrijpende voorstel len" Het Waterschapsbestuur schrijft de bewindsman verder: „Daarnaast vragen wij ons af - hoewel het niet op onze weg ligt daar verder op in te gaan - of de uitvoering van het voorgestelde plan wel die oplossin gen biedt in het belang van de vis serij en het milieu welke de Com missie Oosterschelde daarvan ver wacht en suggereert." Nader op de bezwaren inhakend wijst het Waterschap de minister er op dat in de achterliggende jaren door de overheid herhaaldelijk en nadrukkelijk is verzekerd dat de Oosterschelde in 1978 zou worden afgesloten. „Wij hebbensteeds ons volle vertrouwen in deze toezeggin gen gesteld en de afsluiting in 1978 als vaststaand aangenomen. De noodzaak om tot in 1978 onder be slist niet ongevaarlijke omstandig heden te moeten leven hebben wij daarom aanvaard en daarvoor mede de verantwoordelijkheid gedragen" aldus verklaart het Waterschap. Uitdrukkelijk wordt in de brief aan de minister echter gesteld: „Wij jn ten volle bereid onze krachten te bljjven inzetten voor de belangen die ons z\jn toevertrouwd mits ech ter de toezeggingen voor het berei ken van optimale veiligheid, waar van de realisatie door de afsluiting van de Oosterschelde in 1978 moge lijk is, nu worden gehonoreerd." Het Waterschap zou het betreuren indien thans beslissingen worden genomen die tot gevolg zouden heb ben dat de gedane toezeggingen niet kunnen worden nagekomen. Opge merkt wordt verder dat degenen die menen tegen „onze ernstige waar schuwingen in consessies te kunnen doen die ten koste gaan van de vei ligheid van de bewoners van de laaggeleden polder in zuid-west Ne derland, daarvoor de volle verant woordelijkheid dienen te dragen. De huidige situatie dudt geen verder uitstel van onze beveiliging". In de brief aan de minister kon- stateert. het Waterschap verder dat een blokkendam altijd gezien is als een tijdelijk (hulp)-middel bij afslui tingswerkzaamheden. „Naar onze mening is er sprake van - in water- NOORDZEE. Het marinefregat ,,Wolf", cle „Zeearend" van de douane en een marineheli, tijdens de jacht op het smokkelschip „Lam mie", dal zonk. Intussen is verno men dat de „Lammie" kan worden gelicht. Bovendien is het mogelijk een duiker omlaag te sturen. Men veronderstelt dat aan boord van het gezonken jacht acht ton hasj aan wezig is. bouwkundig opzicht - een volledig overstag gaan indien een poreuze blokkendam gedurende larige tijd in plaats van zo kort mogelijk als al- sluitmiddel moet fungeren". Naar mening van het Waterschap zullen bövendien de proefnemingen over hel al of niet uitvoerbaar zijn van de methode te veel tijd vergen: „Het komt ons onverantwoord voor om zich in dit stadium nog op het terrein van de experimentele waterbouw te gaan bogcvcn." Rampkaiis Het rapport van de Commissie Oosterschelde gaat uit van een hui dige rampkans van 1 100 en ver meldt dat voor elke 0,25 m peildalirig de rampkans vermindert met de fak- tor 2. Tengevolge van de aanleg van de blokkendam zou onder meer ach terin het Oosterscheldebekken de stormvloedstand met plm. 0,70 m verlagen. Dit betekent dat de ramp kans dan ongeveer 1 800 zal gaan bedragen, waarbij dan nog geen re kening is gehouden met een relatieve kruindaling welke op plm. V2 cm per jaar kan worden gesteld. De Com missie oordeelt dat hierdoor een „redelijke veiligheid" wordt verkre gen. Het Waterschap is het echter niet eens met deze konklusie. Een minimale en rechtvaardige eis wordt nameljjk een rampkans geacht van hoogstens 1 4000. Indien deze eis wordt gerealiseerd houdt dit in het verhogen van de bestaande dij ken met alle daaraan verbonden konsekwenties van tijd en kosten en landschappelijke bezwaren, aldus schrijft het Waterschap de minister. Een andere mogelijkheid zou zijn een verlaging van de stormvloed stand met 1,25 m a 1,50 m hetgeen kan worden bereikt door beperking van de doorstroming van de blok kendam. Naar de mening van het Waterschap schuilen echter in een blokkendam die vele jaren als water kering dienst moet doen, teveel on zekere faktoren. „Zonder garantie van Rijkswaterstaat valt het ons moeilijk in een dergelijke oplossing vertrouwen te stellen". Ket Waterschap schrijft de minis ter verder: „Door de reeds uitgevoer de Deltawerken, die een voorberei ding vormden tot en deel uitmaken van de totale afsluiting van de Del ta, is onze veiligheid de laatste jaren plaatselijk achteruit gegaan. Wij me nen dan ook dat de afsluiting van de Oosterschelde als laatste fase van de ze werken daarom met onverminder de spoed en zonder experimenten moet worden uitgevoerd. Daarnaast moet vaststaan dat de meerkosten van het projekt geen remmende in vloed mogen hebben op de uitvoering van noodzakelijke andere water staatswerken, bijv. de Deltawerken langs de Westerscheldc." Samenvattend konkludcert het Waterschap: 1. De uitvoering van de door de Commissie Oosterschelde voorgestelde plannen wordt ontraden tenzjj alsnog een vorm wordt gevon den door overheid en rijkswater staat gegarandeerd die in 1978 opti male veiligheid biedt. 2. Indien deze garantie niet kan worden gegeven spreken wij onze voorkeur uit voor uitvoering van de oorspronkelijke werkwijze tot afsluiting van de Oos terschelde. 3. Uitgaande van volledi ge afsluiting in 1978 achten wij een voortgaande studie hoe in de toe komst alle belangen in en rondom de Oosterschelde op optimale wijze kunnen worden behartigd, gewenst." Tweede brief De algemene vergadering stelde zich verder unaniem achter een tweede concept brief van het be stuur, namelijk het antwoord van het Waterschap op een verzoek van de Raad van de Waterstaat mee te werken aan een inventarisatie van de problemen en vragen die bij de door de Commissie Oosterschelde aanbevolen oplossing bij het Water schap zijn gerezen. In dit schrijven plaatst het Waterschap o.a. vraagte kens bij de volgende punten: 1. is in het rapport aan de zeede fensie de nodige aandacht geschon ken; temeer daar de geschiedenis van Zuidwest-Nederland herhaaldelijk aantoont, dat het belang van de be veiliging van het lage land tegen de zee boven alle andere belangen moest worden gesteld; 2. indien het getijverschil bij Yer- seke wordt teruggebracht tot gemid deld 1,80 m, is dan bijvoorbeeld de stroomsnelheid nog voldoende voor de mosselverwaterplaatsen aldaar. 3. waarop stoelt de bewering van dc Commissie Oosterschelde, dat de milieusituatie in fase I nagenoeg ge handhaafd zal blijven en na de tot standkoming van de stormvloedke ring nog weer iets vooruit zal gaan. In zijn een toelichting op de tot standkoming van de brieven aan de minister en aan de Raad yan de Wa-i terstaat zei dijkgraaf A. M. Geluk in de vrijdagmox-geri gehouden alge mene vergadering in 's Landskamer onder meer dat de Zeeuwse Water schappen na de bekendmaking van het rapport van de Commissie Oos terschelde zo goed mogelijk gestreefd hebben naar een gezamenlijke op stelling en standpuntbepaling. De technische diensten rapporteerden over het rapport en verder werd in formatiemateriaal verkregen met medewerking van Prov. Waterstaat en van de Deltadienst. Realities Toen het rapport van de Commis sie Oosterschelde bekend werd kwa men zowel van vóór- als van tegen standers van de afsluiting optimis tische reakties, omdat élke groepe ring in het rapport wel iets van het eigen standpunt tèrugvond. Daarna volgde ëen periode van 'rust en stilte waarin „partijen" nader onderzoek verrichtten. In die tussentijd is wel gebleken, aldus dijkgraaf Geluk dat de deskundigen nogal wat vraagte kens plaatsen, die niet zo maar te be antwoorden zijn. Zo dient zich intussen ook een vraag aan van „de kant van het milieu": zal de nieuwe in- en uit- stroming wel een dienst aan het milieu bewijzen? Een open vraag is ook hoe het moet met het opper vlaktewater van West-Brabant als dat via de Oosterschelde moet wor den geloosd. Dijkgraaf Geluk stelde verder de vraag: is uitvoering van het plan volgens de Commissie Oos terschelde wel een evenwichtige be steding in ons land? Een andere zaak: wat zijn de konsekwenties voor de waterhuishouding in het zuidwes ten waneer dit gebied zout gelaten wordt? De heer Geluk wees in dit verband op de grote betekenis van zoet water: de aanwezigheid van bruikbaar zoet water voor mens en dier in Zuidivest-Nederland mag niet worden onderschat. In de vergadering maakte de dijk graaf verder gewag van een ingeko men schrijven van de Kring Schou wen-Duiveland van de Z.L.M., waar in gewezen wordt op het belang van voldoende zoet water en garanties werden verlangd voor veiligheid in 1978. re. T*ri "af -V1 vr* Doorwerken en onderzoek Burgemeester Th. II. de Meester van Zierikzee merkte op het een beetje te betreuren dat degenen die zozeer het milieu willen behouden, soms de mond worden gesnoerd door degenen die aandringen op een opti male veiligheid. In dit verband sloot de heer De Meester zich aan bij een eerder gemaakte opmerking door de heer W. J. Steur, die bljj wasmat er in ieder geval twee jaar kan worden doorgewerkt en dat er geen sprake is van een afwijking van de Deltawet. Zierikzees' burgemeester hoopte dat de komende tjjd niet alle mogelijke bezwaren zullen worden aangesleept maar dat de komende twee jaar be nut zullen worden voor grondig on derzoek. Dijkgraaf Geluk beaamde dat- het niet de bedoeling mag zijn mensen de mond te snoeren door oortdurend op het punt vande veiligheid te ha meren. Niettemin vormen wonen en werken ook een stuk milieu. De dijk graaf wilde^zich echter wèl keren te gen degenen die het milieu voorop stellen zonder aan de veiligheid van de bevolking te denken. „Het Waterschap zit bepaald niet in de hoek waar men geen oog en be grip voor de milieu-hygiënische pro blematiek heeft", aldus de heer Ge luk. De heer De Meester zei ver heugd te zijn over de opmerkingen van de dijkgraaf: „het is de bedoe ling dat men het allebei van beide kanten bekijkt." Dijkgraaf Geluk benadrukte dat niemand van het Waterschap zal kunnen verlangen dat het genoegen neemt met een latere (veiligheids)- datum. „Wij kunnen dit immers nooit op ons laden tegenover de belangen en mensen die wij vertegenwoordi gen". De waterschappen hebben er overigens vertrouwen in dat de ko mende onderzoekingen objektief zullen zijn. Enige hoofdingelanden, onder an dere de heren H. J. v. d. Zande, J. v. v. d. Zande, L. J. van Gastel, A. C. Dalebout, K. A. van Langeraad en L. M. Moermond onderstreepten na mens diverse distrikten, de stand punten van het dagelijks bestuur in zake het rapport van de Commissie Oosterschelde zoals die zijn neerge legd in de brieven aan de minister en de Raad van de Waterstaat, en de door het het bestuur gekozen stel- lingname. Een speciaal woord van Ajdank sprak de heer W. J. Steur voor het vele werk gedurende het laatste half jaar door het bestuur vex-richt. De heer J. v. d. Zande bracht nog het meerkosten-probleem en de noodzaak van het zoet water ter sprake; de heer A. v. d. Stolpe werd n.a.v. zijn desbetreffende vraag mee gedeeld dat het milieu-onderzoek van het Grevelingenmeer positieve resultaten oplevert. In antwoord op gestelde vragen deelde dijkgraaf Geluk nog mee, dat de kosten van meerder-onderhoud na 1993 nog moeilijk aan te geven zijn. Een dankwoord voor het vele ver richte werk in het laatste half jaar sprak ook de heer A. J. G. Doeleman, mede namens de Kring Schouwen- Duiveland van de Z.L.M. In zijn dankwoord tot het dag. bestuur en techn. dienst betrok hij ook Rijks waterstaat, aannemer en personeel, voor de snelle aanpak dijkval We versinlaag. Moeilijke winter In zijn openingswoord had dijk graaf Geluk reeds aangegeven dat het Waterschap de afgelopen winter niet voor moeilijkheden gespaard is gebleven in verband met de aanhou dende decemberstormen, abnormaal hoge waterstanden en de enige ma len ingestelde beperkte en uitgebrei de bewakingen als gevolg hiervan. De direkte schade is overigens be perkt gebleven. De dijkval op 8 fe bruari in de Weversinlaag had een lengte van 65 meter en een diepte tot twee meter plus in de steen glooiing en de berm. De dijkgraaf gaf een korte terugblik op de ge slaagde dichting met slakken en zinkstukken en noemde daarbij de steun ondervonden van de Delta dienst. Gebleken is dat het van groot belang kan zijn wanneer men kan beschikken over materieel en mate rieel in de onmiddellijke omgeving. Het Waterschap heeft verzocht oni een zo hoog mogelijke subsidie in dc kosten voor herstel gepaard gaande met de djjkval. die gerekend kunnen worden op een bedrag van bjjna één miljoen gulden. Gehoopt wordt op 'n subsidieverlening van negentig pro cent, maar het Waterschap zal intus sen de gemaakte kosten voor moeten financieren hetgeen extra kosten - wellicht ten bedrage van een ton - zal vergen. Dijkgraaf Geluk, die een en ander meedeelde, zei te verwach ten dat het gevraagde voorschot zal worden verleend. Burgemeester De Meester sprnk een woord van hulde voor de voort varende manier waarop de calamiteit Wcvcrsinlaag werd aangepakt en voor dc snelle, vrijwel dagelijkse be richtgeving over de gang van zaken van het dagelijks bestuur aan het al gemeen bestuur. Het donkwoord van do heer De Meester werd met een applausje door de vergadering on derstreept. Tegenvallers Bij de mededelingen inzake de be stekken deelde de heer Geluk mee. dat als gevolg van enige tegenvallers op hel financiële vlak besloten moest worden tot temporisering van enige werken, mede om te voorkomen dat de begroting wordt overschreden. Tot die tegenvallers kunnen worden gerekend de dijkval en het feit dat dc subsidieuitkering zeewaterkerin gen wat lager is uitgevallen dan was geraamd. Bovendien bleek de reke ning 1973 ook geen meevaller te zijn en kampt het Waterschap met stij gende kosten. „Al met al is het moeilijk de eindjes aan elkaar te knopen", aldus de heer Geluk. Peilingen Ir. G. D. Kloosterboer, hoofd van de techn. dienst gaf dc vergadering een overzicht van de gehouden pei lingen langs de kust vanaf de hoek Stoofpolder te Bruinisse tot aan de Punt, Burgh-Wcstland. De uitslagen hebben o.a. te zien gegeven dat de situatie rond Zijpe vrij stabiel kan worden genoemd, al is de geul vooral rond de Blinde Dam wat opdringe rig. De peilingen bij de Vierbannen hebben o ngunstige uitkomsten te zien gegeven, de vooroever neemt verder af. Ongunstig was de uitslag ook bij de Zuidhoek, waar een ver dieping van de geul werd gekonsta- teerd, een sterke verdieping en een verdere afneming van het profiel. De situatie van Borrendamme tot het oude Prommelsluis kan als min der gunstig worden omschreven; bij Flaauwers is de situatie „niet on gunstig tot minder gunstig": ondanks de dijkval blijft de toestand er vrij stabiel. Dit wil overigens niet zeg gen clat men kan konkludcren „er kan geen dijkval optreden" want dat kan juist van het ene op het andere moment wel degelijk plaatsvinden. Het gedeelte Koudekerke - Schelp- hoek tot Burghsluis - gaf vrijwel onveranderde peiluitkomsten te zien, behalve een gedeelte bij Plompetoren waar de geul wat dieper wordt. De ontwikkeling bij Burgh-Westland geeft weinig verandering het ver loop is daar rustig. De heer Klooster boer gaf nog een toelichting op het toegepaste raaijenstelsel, mede n.a.v. een vraag van de heer Van Citters. Bij de aanvang van de vergade ring sprak de dijkgraaf een kort woord ter nagedachtenis van de overleden hoofdingeland de heer C. A. Struijk. "1 Lange Uus. Kunstexpositie, 912; '■i>2-G. Donderdag 7—9. Maandag en zondag gesloten. Maandag 29 april Zierikzee Concordia. 19.30 uur, ontspannings avond bejaarden (U.V.V.). Haamstede Gemeentehuis, 19.30 uur. vergadering gemeenteraad Westorschouwcn. Dreischor „De Drie Schapen", Afd. Noordgou- we e.o. Plattolandsvrouwenbond. 20.00 uur. Neuwerkerk Fam. Flkweert-Bal. Weth. Van Klin- kenstraat. Gesprekskrng. 20.00 uur. Dinsdag 30 april Middelharnis Grote Kerk, 20.00 uur Orgelconcert. Woensdag 1 mei Zierikzee Hevv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Kerkzaal. Ger, Vrouwenver. 20.00 uur. Nieuwerkerk De Meebaal, 20.00 uur. C.V. Expl. Landbouwwerktuigen. Zaterdag 4 mei Serooskerke Dorpshuis, 14.00 uur, start vierde Schelphock-wandeltocht. Dinsdag 7 mei Zierikzee Afd. Schouwen Ned. Plattelands vrouwenbond, 9.00 uur v.m. excursie. Donderdag 9 mei Zierkzee Huis van Nassau, 19.30 uur vergade ring NVV - afdeling Schouwen-Dui veland. Dorpshuis, 20.00 uur. combi-vergade ring V.V.V. Verwachting tot dinsdagavond: Plaatselijk regen Veel bewolking met plaatselijk regen of een bui; zwakke tot matige wind. eerst uit noord tot noordoost, morgen uit oostelijke richtingen; minimum temperaturen ongeveer 6 graden, ma ximumtemperaturen van 13 tot 17 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 16 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal60 procent. 1 N. B. Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 2 graden en voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 april. Zon op 5.13. onder 20.02 Maan op 13.09, onder 2.26 1 mei. Zon op 5.11, onder 20.04 Maan op 14.20, onder 2.48 2 mei. Zon op 5.09, onder 20.06 Maan op 15.48, onder 3.08 Eerste kwartier: 29 april (8.39) Volle maan: 6 mei (9.55) HOOG- EN EAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 30 april 9.19 21.51 2.46 15.29 1 mei 10.45 23.17 4.03 16.53 2 mei 12.04 5.22 18.01 Doodtij: 1 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BTLT. 29-4. Hel K.N.M.I. deell mede: Op de weerkaart van Europa hebben hel afgelopen weekeinde grote veranderingen plaatsgevonden. Van het Britse hogedrukgebied dat dagenlang het weerbeeld heeft be heerst is voor de Noorse kust nog slechts een restant over. De rol van dit druksysteem is geheel overgeno men door een complex van lagedruk gebied boven de Alpen en Noord- Italië. Aan de zuidkant van de Alpen hebben stuwregens de afgelopen da gen voor grote neerslaghoeveelheden gezorgd. Op veel plaatsen viel daar tijdens het weekend ruim 70 mm. Het lagedrukgebied verplaatst zich langzaam opvullend naar het noor den en zal dinsdag dicht bij ons land komen te liggen. Er zal dan ook veel bewolking zijn. waaruit plaatselijk enige regen kan vallen. Dc middag- temperaturen komen geleidelijk op een iets hoger niveau te liggen. BONN. Dc Wostduitsc coalitiere gering van sociulistcn en liberalen heeft vrijdag, na jarenlange discus sies in het openbaar en maanden lang touwtrekken tussen de partijen, de uit de vorige eeuw daterende pa ragraaf over de onwettigheid van de abortus gesohrapt. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 DODELIJKE ONGELUKKEN SCHIJNDEL. De 16-jarige H. Kra- mers uit Schijndel is i-ond vijf uur in Schijndel dodelijk verongelukt. Als bestuurder van een bromfiets verleende hij op een kruising even buiten de bebouwde kom van Schijn- dél geen voorrang aan een automo bilist. OMMEN. In de nacht is de 24-ja- rige H. Schottert uit Ommen bij een auto-ongeluk op de provinciale weg Ommen-Raalte om het leven geko men. Door onverklaarbare oorzaak week hij uit naar links en botste op een hem tegemoetkomende vracht auto. De bestuurder van de vracht auto bleef ongedeerd. TERNEUZEN. Bij een auto-onge luk op* de weg Terholen-Zaanslag is de 23-jarge M. Stevendaal en haar moeder de 56-jarige B. Stevendaal- Dhaene uit Vogelwaarde om het le ven gekomen. WOUBRUGGE. De 7-jarige Petra Jacobi uil Woubrugge is op weg van school naar huis spelenderwijs in het water van de Woudwetering geval len en verdronken .Er waren geen getuigen van het ongeluk. Na een zoekaktie werd haar lichaam ge vonden door duikers van de Leidse brandweer. AMERSFOORT. Een 12-jarige jongen uit Amersfoort, Johan Blad. is op een bromfiets tegen een reizi gerstrein opgereden. Hij werd le vensgevaarlijk gewond. Het ongeluk gebeurde op een met knipperlichten beveiligde overweg tussen Amers foort en Nijkerk. NIJMEGEN. Bij aankomst in het ziekenhuis te Nijmegen is de 76-ja- rigc wed. A. M. van de Horst uit Mill (N.B.) overleden ten gevolge van een haar in haar woonplaats overkomen ongeval. LICHTENVOORDE. In het Gel derse Lichtenvoorde (bij Winters wijk) is de 16-jarige Geertrudc Dop pen uit die plaats overleden na een verkeersongeval. Op haar bromfiets was zij bij hot passeren van een ge parkeerde vrachtauto in botsing ge komen mei een tegemoetkomende auto. Zij overleed in hel ziekenhuis. PUTTEN. In Putten (bij Amers foort is de 5-jarige Michael van den Dool om het leven gekomen, toen hij op zijn fietsje dc uitrit van zijn huis uit reed zonder op het verkeer te letton en door een auto werd ge grepen. Hij was op slag dood. ZWOLLE. Bij een verkeersongeval in Zwolle is de zestienjarige Wietze Sikkes uit Wezcp om het leven ge komen. De jongen, die met een bromfiets op het rijwielpad reed. wcjtJ aangereden door een tankauto die af wilde slaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2