Gezamenlijke vergadering VVV's Renesse en Burgh-Haamstede Dierenasiel Schouwen-Duiveland VERENIGING VAN ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN TE BURGH STREEKNÏEUWS ZIERTKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 2C april 1(171 Nr. 21178 3 BURGH, 25-4. In de rekreatiezaal van de camping Duinrand te Burgh hield de vereniging van onderwij zers en onderwijzeressen op Scliouweii-Duiveland don derdag de 112e jaarvergadering. De voorzitter de lieer J. G. Brugman richtte in zijn openingswoord een speciaal woord van welkom tot mevrouw W. P. Bonman, inspektrice L.O., de heer J. Geleijns, inspekteur L.O. en de heer Klaassen, inspek- teur lichamelijke opvoeding. Liep vorig jaar te Bruinisse door de mist praktisch de gehele vergadering fout deze keer kon de voorzitter een bijzonder groot gezelschap begroeten. De wethouder vair onderwijszaken van de gemeente Westerschouwen de heer M. Steur, die de vergadering gedeeltelijk bijwoonde, heette namens het gemeentebestuur de aanwezigen hartelijk welkom. Hij sprak hierbij de wens uit dat het een aangename en nuttige vergadering zou mogen wezen waarin van gedachten kan worden gewisseld over de diverse problemen op onder wijsgebied. Nadat door de sercretaris de heer B. v. d. Lelie de notulen van de vo rige vergadering waren voorgelezen werd door de penningmeester de heer G. Gerretsen het financieel jaarverslag behandeld. De kaskom- missie, bestaande uit mej. Korsten en de heer J. Kiviet bracht verslag uit, waarna de rekening onder dank zeggen werd goedgekeurd. De beide periodiek aftredende be stuursleden de heren B. v. d. Lelie en G. Gerretsen werden herbenoemd. In plaats van mevr. N. Brouwer- Steur die zich niet meer herkiesbaar stelde werd mevr. Van Anraad-Goos- sen benoemd. De voorzitter bracht mevr. Brou wer-Steur dank voor de wijze waar op zij haar taak als bestuurslid heeft vervuld, en nu gemeend heeft haar Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale «ezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden NOORIÏWEIXE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. plaats aan een jongere kollega af te moeten staan. Als blijk van waar dering bood hij haar een presentje aan. Op de vergadering waren ook een zestal vertegenwoordigers met leer middelen stands aanwezig waarbij veel aandacht was geschonken aan het materiaal voor het kleuteronder wijs. „Integratie Nadat het huishoudelijke gedeel te van de vergadering was afge handeld werd een diskussie gehou den over „Intregratie kleuter-basis- onderwijs". Een forum bestaande uit A. G. C. Kappenburg v.h. R.-P. C. Z.. J. Geleijns. inspekteur L.O., L. A. C. Soeters, leraar P.A. Middelburg. M. de Wit-de Vin, hoofdleidster kleu terschool „De Springplank". Oost- Souburg, A. J. Langend ijk,- hoofd Van Duyvenvoorde school Oost- Souburg en mevr. H. Dorninicus- Roelse, onderwijzeres aan deze school. Diverse aspekten welke hier di- rekt verband mee houden werden aan de orde gesteld en door het fo rum beantwoord. Door de voorzitter van het forum de heer Kappenburg werd.o.m. gesteld dat de ontwikke ling, mede doordat men wakker is geworden door allerlei experimenten in het butenland. sneller is gegaan dan men voor mogelijk heeft gehou den. Kind rijp voor school Men moet hierbij niet van het standpunt uitgaan dat de school rijp moet worden gemaakt voor de kin deren maar wel de kinderen voor de school. De beste resultaten bij kin- Het pedagogische deel van de natie gaat aan boord van de „Delta". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) deren tussen de 5 en 7 jaar heeft men in de eerste plaats naar geble ken is met lezen met daarnaast schrijven en rekenen. Voor verschillende aanwezigen werd nog naar voren gebracht dat de ontwikkeling (integratie) met het voortgezetonderwijs nog altijd een probleem is wat nog steeds op een oplossing wacht. In de middaguren werd een ex- kursie gehouden naar de Deltawer ken in de monding van de Ooster- schelde. In een van de gebouwen te Burgh- sluis van Rijkswaterstaat werd hier aan voorafgaande door de heer J. S. Lingsma. hoofdafdeling voorlichting Delta Dienst voorlichting gegeven over de waterhuishouding in Neder land en het Deltagebied in het bij zonder, waarbij een aantal aspekten uitvoerig door betrokkene werden belicht. Stichting Samenwerkingsscholen voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden in de provincie Zeeland Op vrijdag 3 mei wordt de nieu we Anne Frank-school van de Stich ting Samenwerkingsscholen voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden in de provincie Zee land, te Goes officieel geopend door prinses Beatrix. Lijk gevonden bij Brouwersdam Donderdagmorgen is het stoffelijk overschot van de 21-jarige Engels man P. G. Gilbert ter hoogte van de Brouwersdam op Goeree-Overflak- kee aangespoeld. De man is op 22 februari j.l. om vijf uur in de morgen van de veerboot naar Hoek van Hol land afgeslagen en was sindsdien vermist. De Rijkspolitie te water acht een misdrijf uitgesloten. Feestelijk orgelconcert in Middelharnis Op Koninginnedag as. zal er in de Grote Kerk te Middelharnis een feestelijk orgelconcert gegeven wor den door de bekende organist Dick Bloemer in samenwerking met de trompetist Paul C. van Belzen. Werken worden uitgevoerd van: Henry Purcell, J. S. Bach, G. F. Handel, Maurizio Cazzati en Max Reger. Bespreking struktuurnota RENESSE, 25-4. Donderdag 9 mei wordt in het Dorpshuis van Renesse een vergadering gehouden door de plaatselijke V.V.V.'s van Renesse en Burgh-Haamstede. Deze vergadering wordt belegd om de structuurnota van de gemeente Westerschouwen te bespreken. In het huis-aan-huis verspreidde fobruari-nummer van het gemeente lijk voorlichtingsblad, werd deze structuurstudie in een sterk vereen voudigde vorm afgedrukt, om zo de inwoners en de tweede huis-bezitters in de gemeente gelegenheid te geven ervan kennis te nemen. Deze struc tuurschets gaat over de toekomst van de gemeente Westerschouwen. dus over de toekomst van iedere inwoner van de gemeente. In de structuurstudie komt men tot drie mogelijkheden, „modellen" voor de toekomst. Model I stelt het ongerept laten van de nog aanwezige natuurgebieden voorop: model II houdt in dat de gemeente voorname lijk een woongemeente zal zijn; mo del III stelt dat de ontwikkeling van de recreatie centraal zal staan. Hot gemeentebestuur van Wester schouwen zal uit deze mogelijkheden een vierde model moeten maken en dat zal dan beslissend zijn voor dc ontwikkeling van dc gemeente in de toekomst. Omdat deze beslissing zo belang rijk is voor alle inwoners van Wes terschouwen, zal het gemeentebe stuur zeker geïnteresseerd zijn in de standpunten van de inwoners en van de vele verenigingen van algemeen nut in de gemeente. Half april kwamen de besturen van de beide V.V.V.'s reeds bijeen om over het structuurplan te spre ken. Op de vergadering van 9 mei zullen zij hun standpunt uiteen zet ten. om daarna met de leden over de structuurnota te discussiëren. In verband met de belangrijkheid van het onderworp hoopt men op een ruime belangstelling van de leden. Ierse kinderen op radio Maandag 29 april (16.30 uur) ver zorgt de AVRO een radioprogramma waarin- over de Noord Ierse kinderen is te horen, die op Schouwen-Dui- veland vertoeven. Vraaggesprekken vinden plaats met mevr. C. Struek- v. d. Linden, en de heren P. van Donk, W. Hoogerdijk (Heinkenzand), Kees en Henk Struyk, mr. B McGi- vern. Het programma werd eerder opgenomen ten huize van de familie Struyk in de Deurloostraat ZIERIKZEE Programma Noord-Ierse kinderen Vrijdag 26 april: 9.30 uur: Bijeen komen in Jeugdsoos Brogum koffie drinken. 10.00 uur: Groepsgewijs bij wonen lessen in de Rijksscholenge meenschap „Professor Zeeman" en dc Chr Mavoschool. 12.30 uur: Lunch in Jeugdsoos Brogum. 14.00 uur: Groepsgewijs bezoek aan Drukkerij Lakenman en Ochtman en de Berno Kunststoffen fabriek. Theedrinken in de Bemafabriek. 16.00 uur Pro gramma voorbereiding feestavond op 3 mei door de Ierse groep in Jeugdclubhuis ..De Lichtboei". 17.30 uur: Diner in Hotel Van Oppen. 19.00 uur: Disko-jeugdsoos Brogum. 21.45 uur: Afhalen Chr. Geref. kerk. Ze- vengetijstraat. Zaterdag 27 april: 10.30 uur: Li. eenkomen in Jeugdsoos Brogum. Koffiedrinken. 11.00 uur: Vertrek vanaf Westbrug naar Scharendijke. 11.30 uur: Dolfijnenshow in het Dol finarium „Dolfirodam". 12.15 uur: Wandeling naar het C.J.V. kamp te Renesse. 13.00 uur: Lunch in hel C.J.V.-kamp. 14.00 uur: Spel/sport middag in en rond hel C.J.V. kamp. Theedrinken. 18.00 uur: Diner in het C.J.V. kamp; 19.30 uur: Spelavond in het C.J.V. kamp. Thee/koffiedrinken. 21.30 uur: Vertrek naar Zierikzee. 22.00 uur: Afhalen Westbrug. Barokconceit in Lutherse kerk Op zaterdag 27 april vindt in de Lutherse kerk een barokconceit plaats, met als uitvoerenden: Ellen gard Jense, klavecimbel; Marinus Hillebrand, violoncello en Ferenc Hutijra, fluit. De leden van het trio begonnen hun muzikale samenwer king in 1972 en traden sindsdien re gelmatig in Zeeland op. Als soliste treedt op Karin Jense (sopraan). Zij studeert zang en kla vecimbel aan het Kon. Conservato rium in Den Haag. Werken worden in het kader van dit concert uitge voerd van: Telemann, Vivaldi, Han del, Blavet en Hotteterr. Het complete programma luidt als volgt: 1. Sonate opus 1 no. 5 in G gr. t. voor fluit en basso continuo Adagio Allegro, Adagio, Bourrée: G. Fr. Handel (1685-1759). 2. Cantate voor sopraan, fluit en basso continuo: „All'ombra di so- spetto", Recitativo, Aria, Recitativo, Aria: A. Vivaldi (1675-1741). 3. Suite in D gr. t. voor fluit en b. c. Prélude, Allemande, Courante, Grave, Gigue: J. Hotteterre le Ro- main (1680-1761). 4. Sonate in b1. kl. t. opus 3 no. 2 voor fluit en b. c„ Andate e spiccato, Allegro, Minuetto con variazioni M. Blavet (1700-1768). 5. Cantate „Ihr Völker, hört" (zie tekstblad): G. Ph. Telemann (1681- 1767). Afd. Schouwen Ned. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 7 mei houdt de afde ling Schouwen van de Ned. Bond van. Plattelandsvrouwen een exkur- sie naar het Norbeertinessenklooster te Oosterhout. Open dag Centrale Werkplaats Op donderdag 9 mei organiseert de Centrale Werkplaats van het Werk voorzieningsschap Schouwen-Duive- land een „open dag" voor het pu bliek. Kennis genomen kan worden van de vele mogelijkheden, die de sociale werkvoorziening biedt. Tij den: 10- 15.30). De werkplaats is ge legen aan de Havenstraat 1 RENESSE Geslaagde ouderavond zondagsschool Maandagavond 22 april werd in gebouw „Het Trefpunt" te Renesse door de zondagsschool van Renesse een ouderavond gehouden. De avond werd geleid door de voorzitter, ds. L. de Wit. Nadat hij alle aanwezigen 24 van de 47 gezinnen waarvan kin deren de zondagsschool bezoeken waren vertegenwoordigd,, hartelijk had verwelkomd, verklaarde hij, me de namens de leiders van de zon dagsschool, erg verheugd te zijn over de goede belangstelling. Tijdens de avond werd gesproken over de gang van zaken bij het ver- lel uur iedere zondagmorgen, over finaneële zaken en over het week end dat de leiding 25 en 26 mei mei in de Schelphoek met de kinderen uit de oudste groep hoopt te houden. Toen dit onderwerp aan de orde was bood een ouderpaar spontaan aan de kinderen zondagmiddag 26 mei op fritus ite trakteren, een ander ouder paar zegde croquetten toe. Beide bij dragen aan het weekend werden in dank aanvaard. Dit weekend in de Schelphoek is tegelijkertijd de af sluiting van het seizoen voor de oud ste groep. Voor de jongere kinderen wil men ook wat organiseren. Ge dacht wordt aan een slotmiddag mei spelletjes. Wat het precies wordt zal mede bepaald worden door de weersomstandigheden. De avond werd besloten door ds. L. de Wit met een woord van dank aan alle aanwezigen voor de getoon de interesse in het werk van de zon dagsschool. Maquette te zien in de Beurs ZIERIKZEE, 25-4. In aansluiting op het vorige artikel kan thans wor den meegedeeld dat de maquette ge reed is. A. s. zaterdagochtend wordt deze opgesteld onder „de Beuze", zo dat een ieder een indruk kan krij gen van het te bouwen asiel. Het geheel wordt tussen elf en twaalf uur op geluisterd met muziek door Kunst en Eer. Vanaf tien uur zal hel Zierikzeesche draaiorgel op het Havenplein zijn medewerking verlenen. Om twaalf uur wordt door de pre sident van de jubilerende Lions club de opbrengst van de bouwsteenaktie in aanwezigheid van tal Van geno digden, bekend gemaakt om daarna deze als cheque aan het bestuur van de Stichting Dierenasiel Schouwen- Duiveland te overhandigen. Tevens wordt hel nummer getrok ken van de bouwsteen waar de fiels op gevallen is. Praten over „integratie" Advertentie Valk, Brouwerstraat 8; K. Radewalt, Molenstraat 1 en J. Matthijsse, Ring 35. Dit spel begint om twee uur. Van 16.00 uur lot 17.30 uur wordt in „Ons Dorpshuis" een film gedraaid waar voor de toegang 50 cent bedraagt. In dien het slecht weer is wordt de film 's morgens gratis gedraaid. Om half acht 's avonds is er lampionoptocht met muziek door het dorp en lot slot is er dan in „Ons Dorpshuis" een Oranjebal. Dil Oranje-bal begint 's- avonds om 9.00 uur. Oud papier Zaterdag a.s. gaat men weer de boer op voor het ophalen van oud papier, waarvan de opbrengst be stemd is voor de zending. Als het geen de burgerij kwijt wil netjes op de stoep staat, komt het allemaal weer in orde. BRUINISSE Peuterspeelzaal bestaat 2 jaar De peuterspeelzaal „De Krukels" in Bruinisse bestond woensdag 24 april twee jaar. Twee jaar. waarin het bestuur, de leiding en de ouders en natuurlijk niet in de laatste plaats de peuters zelf hebben bewezen dat een speelzaal geen luxe is, maar ge woon sociale noodzaak. In de afge lopen tijd is de speelzaal steeds goed bezet geweest, meer dan dat momen teel bestaat een wachtlijst van niet minder dan 17 peuters, die binnen de korst mogelijke tijd zich bij hun al in groepsverband spelende vriend jes en vriendinnetjes willen voegen. Bruinisse houdt van z'n „Krukels" en het ziet er duidelijk naar uit dat dat zo zal blijven. Het grootste fragment van de oude steen, gevonden aan de SI. Joost - meel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWERKERK Programma Oranjefeest Dinsdag 30 april tijdens het Ro- ninginnefeest komen jong en oud aan hun trekken, 's Morgens om 9.00 uur zal de fanfare „Oefening en Uitspan ning" gevolgd door drumband „De Vierbannen" een rondgang door het dorp maken. Na afloop van deze feestelijke rondgang worden er om 9.30 uur spelen gehouden op het sportterrein voor kinderen. Dit duurt tot ongeveer half twaalf. De kinde ren van de kleuterschool vieren de verjaardag van Hare Majesteit in eigen omgeving, dus in de school aan de Ribesstraat, 's Middags wordt op de Ring een groot Ganzenbordspel gehouden. Een ieder die aan dit eve nement mee wil spelen kan zich op geven bij één der leden van een dooi de Ver.raad benoemde commissie. Men kan zich opgeven bijH. de de jonge vrouw blijft trouw aan blauw in denim Blauwe denim. Officieel „Serge de denim" geheten. In de wandeling beier bekend als spijkerbroekenstof. Uw eigen modehuis is eigenlijk best dankbaar dat deze van origine „werkmanskleding" via 't hippe volkje werd omgetoverd tot zalige vrijetijdskleding. Draagt prettig en gemakkelijk. Past pretentieloos. Staat haast élke vrouw. Uw eigen modehuis haalde helemaal uit Israël ?n schattige denim-kollektic. Bashan. Die zich duidelijk modiek onderscheidt door beeldige borduurseltjes van bloemmotiefjes. Rode knopen en stiksels spelen 'n kon- trastrijk spel met 't trouwe blauw. En er zijn jurkjes en rokjes, jasjes en pantalons. En voor de minder trouwe vrouw aan blauw: ze zijn er ook in wit, zwart en marine. Met de hand op 't hart: ons modenieuws is üw moeite waard Controle op brommers AMSTERDAM, 28-4. De Amsterdamse verkeerspolitie heeft legen 121 bromfietsers en 14 automobilisten en mo torrijders proces-iyerbaal op gemaakt omdat hun voertui gen teveel geluid produceer den. In het kader van een landelijke anti-lawaai-aktie werden in de hoofdstad tussen 07.00 en 16.00 uur 681 brom fietsen en 101 motorvoertui gen gekontroleerd. Hierbij werd onder meer gelet op uit latende geluidssterkte van motoren en cla.vons en onno dig claxonneren. S bashan i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3