Ju FIAT OP BESTEMMINGSPLAN ZELKEPOLDER AFD. ZEELAND VERENIGING NEDERLANDSE GEMEENTEN rr slaapvlakmat intermeubel Kennedy over de Sovjet-Unie AGENDA Einde langste diktatuur in West-Europa Tindemans heeft zijn kabinet rond Kennedy had geen brief van moeder Boekowsky Om energiebesparing POST 2 Raad Zierikzee ZIERIKZEE, 24-4. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemees ter TH. H. de Meester is hel bestemmingsplan Zelke- polder geaccepteerd door de raad. Het college had nog juist op tijd - vervaldatum was 9 mei - dit plan gereed gekregen. De voorzitter deelde mede dat de termyn al eerder met drie maanden was verlengd. Door de noodzaak van tijdige vaststelling, kon het plan niet meer in de commissie voor de recreatie worden besproken. Diepgaande besprekin gen waren nodig met de Kampcerraad en de beheerder van het kamp Zelke- poldcr. De heer Sprengelmeyer had de zaak in de commissie behandeld willen zien De heer Leydekker kreeg de informatie dat sta-caravans een plaatsje krijgen als de barakken opgeruimd zijn. Juist op tyd is in de betreffende kaart van het plan nog een groensingel ingetekend, die de sta-caravans aan het oog moet onttrekken. De heer Doeleman vond het zicht op het eigen gemeentelijk kampeerterrein ook verre van fraai. „Dit is toch maar meer een tijdelijke zaak", aidus de voorzitter. Vergadering te Ilulst HULST, 23-4. In hotel „International" te Hulst hield de afdeling Zeeland van de Ver. van Nederlandse Gemeenten de algemene vergadering. In deze vergadering werd burgemeester E. Bacrends van Middenscliouwen tot be stuurslid gekozen in de vakature burgemeester S. Francke. Burgemeester Francke vertegenwoordigde de regio Schouwen-Duiveland. Uit dc openingsrede van burgemeester mr. F. G. A. Huber uit Goes zijn aangestipt de te verwachten wet op de Gewestvorming, waarbij plannen bestaan om Rcimerswaal bij West-Brabant te voegen, een gedachte waar mee men in Zeeland niet gelukkig is. Enkele begrotingswijzigingen gin gen onder de hamer door, waarna de rondvraag volgde. De heer Doe leman ging nog verder op de este- tische toer en wraakte het zicht op het woonwagenkamp, wanneer men de Zeelandbrug verlaat. Na idealise ring van een nieuw kamp komt hieraan een einde. Advertentie Kent u al onze voor een gezonde nachtrust? meelstraat 31 zierikzee Flevolandse bossen naar Staatsbosbeheer LELYSTAD, 25-4. De Rijksdienst voor IJsselmeerpolders te Lelystad heeft aan Staatsbosbeheer 350 hec tare bos overgedragen. Deze rijks dienst zorgt voor de inrichting van de drooggevallen IJsselmeerpolders zolang er nog geen gemeente is. De boscomplexen bestaan voor 90 pro cent uit loofhout. Deze complexen liggen bij de dorpen Biddinghuizen, Dronten, Swifterbant en het lande lijk gebied van de gemeente Dron ten. Deze gebieden zijn zowel recreatief als landschappelijk van grote bete kenis. Draglines De heer Simmers vond het ma- noevreren met draglines bij de Westbrug gevaarlijk voor de school jeugd. De wethouder vond van niet, maar zal het schoolhoofd en de ou dercommissie op de situatie atten deren. De heer Simmers vond het noodbruggetje een beetje te diep voor bejaarden. Mevr. Beije had vliegende dak pannen ontdekt aan het Karsteil. Ze bleken afkomstig van een larmoy ante schuur ter plekke. De zaak zal worden opgenomen met Gemeente werken. De heer Van de Doel wilde in ver band met afbraak van het voorma lig kolenpakhuis, van de vrijko mende grond een stukje gereserveerd zien als speelplaatsje voor de jeugd. Wethouder Asma zegde toe de eventuele mogelijkheid te onder zoeken. Leeuw valt danseres aan ROTTERDAM, 25-4. Tijdens een voorstelling in de dancing l'Ambas- sadeur aan de 's Gravendijkwal in Rotterdam is de 26-jarige Neder landse nachtclubdanseres Johanna Nilissen donderdag inde vroege morgenuren aangevallen door een jonge leeuw. Een bezoeker wist de vrouw met veel moeite aan haar benen uit de kooi, waarin het leeuwennummer zich afspeelde, te slepen. De danse res is met zeer ernstige verwondin gen in het Dijkzigtziekenhuis opge nomen. 1 Het drama speelde zich af in de leeuwenkooi die op de dansvloer van l'Ambassadeur stond opgesteld. Terwijl de Oostenrijkse dompteur Alfred Burkhart (30) uit Graz zijn leeuwennummer bracht, voerde Jo hanna Nelissen in de kooi een serie dansen op. Donderdagmorgen liep de act mis, toen de jongste van de twee leeuwen de danseres plotseling besprong en haar met zijn kieuwen ernstig verwondde. De dompteur slaagde er in het dier met stokslagen in een hoek van de kooi te drijven, maar onmiddellijk daarop viel ,de leeuw de danseres opnieuw aan. Burkhart sloeg het roofdier opnieuw weg en opende het deurtje van de kooi. Een dertigjarige bezoeker trok de bewusteloze danseres aan haal benen de kooi uit. Jachthaven Dc heer Den Boer attendeerde op een artikel over een eventuele jacht haven in een te Middelharnis, ook hier verschijnend advertentieblad. De voorzitter deelde mede dat alles in dit stuk bezij de waarheid is. Het college heeft zich op geen enkele wijze gebonden, noch met de water sportvereniging en nog minder met exploitatiemaatschappijen. Het zou ook allemaal niet kunnen, gelet op de onzekerheid rond de Oosterschel- de, aldus de voorzitter, die zei dat het stuk een heel vreemde indruk heeft gemaakt. „De betrouwbaarheid van het stuk is minimaal.'' Ontwikkelings maatschappijen Wethouder Bij de Vaate zei in dit verband uiterst gereserveerd te staan tegenover ontwikkelingsmaatschap pijen, maar die opmerking werd hem niet in dank afgenomen door de heer Becu. „Ik vind die opmerking fout; u maakt propaganda voor de anti jachthaven-houding en misbruik van uw wethouderschap", aldus opeens de heer Becu, maar de wethouder ging er verder niet op in. In deze wat gespierde sfeer, Viel de hamei- tot slot. Spinola verordent vrijlating' politieke gevangenen LISSABON. 26-4. Generaal Anto nio de Spinola, voorzitter van de mi litaire junta in Portugal, heeft vrij dag bekendgemaakt dat alle politie ke gevangenen onmiddellijk zullen worden vrijgelaten. Voorts zal de D.G.S. (de vroegere Pide), de beruch te veiligheidspolitie, worden opgehe ven. De perscensuur wordt volledig ingetrokken. Spinola zei ook dat hij „op dit ogenblik" niet van plan is contact op te nemen met de leiders van de Afri kaanse bevrijdingsbewegingen. „De consensus van de natie" zal vaststel len wat de toekomst zal zijn van de overzeese gebiedsdelen, aldus Spi nola. LONDEN, 26-4. De militaire staats greep in Portugal belooft een einde te maken aan het langste autoritaire bewind in West-Europa en mogelijk aan de kostbare strijd die Portugal voert in een verkrampte poging de Afrikaanse overblijfselen van zijn eens zo glorieuze wereldrijk te be houden. De opstand betekent de eerste breuk in het rechtse Portugese be stuur sinds in 1932 Antonio de Oli- veira Salazar aan de macht kwam en autocratisch bewind instelde dat hij gedurende veertig jaar in stand wist te houden. BRUSSEL, 24-4. De Belgische re geringsformateur, de christendemo craat Leo Tindemans, heeft zijn nieuwe regering rond. Tindemans is bij koning Boudewijn verslag gaan uitbrengen nadat hij de gehele dag met de partijleiders had onderhan deld over de samenstelling van de regering. SCHIPHOL. Senator Edward Kennedy heeft nooit een brief ont vangen van de moeder van de Rus sische schrijver Boekowsky, die in een Russisch werkkamp gevangen wordt gehouden. Dit heeft de sena tor donderdagmorgen op Schiphol gezegd op vragen van Nederlandse journalisten. De senator arriveerde op Schiphol vanuit Moskou, waar hij besprekingen heeft gevoerd met de Russische leiders. STRAATSBURG. 25-4. Dc Europe se Commissie is bereid het zoeken naar middelen om te komen tot energiebesparing of reeds bestaande pogingen om hiertoe te komen bü de tuinbouw en dc visserij te subsi diëren. Dit zei liet commissielid ir. P. Lardinois woensdag dc christen democratische afgevaardigde P. van der Sanden in het Europese parle ment toe. Vissers halen 20 kilo hash op TERNEUZEN. 26-4. Twee sport- vissers hebben donderdagmiddag uit de Westerschclde bij Terncuzcn een linnen zak met 20 25 kg hasj op gevist. De hasj was verpakt in linnen zakjes van ongeveer 250 gram. Woensdag werd nabij Hoofdplaat (Zeeuws-Vinanderen) door aan de Westerschclde spelende kinderen eveneens een linnen zak met onge veer 12 kg hasj uit het water ge haald. Over de wet tegen vervuiling van de oppervlakte wateren bestaat nog steeds geen duidelijkheid, wat be treft de uitvoering en wie daarmee zal worden belast. Onroerend goedbelasting Een ander te verwachten wetsont werp is dat van de uitvoering van de onroerend goedbelasting, een ma terie waarover door de verschillende gemeentebesturen verschillend wordt gedacht, wat betreft de grondslag van de heffing. Dit kan zijn de eco nomische waarde van het onroerend goed, maar het kan ook zijn, een be paald vermenigvuldigingscijfcr van de gecorrigeerde oppervlakte. De voorlichtende taak van de Ver. van Nederlandse Gemeenten is hier eigenlijk onmisbaar, om in de hef fing, zeker ten opzichte van de wa terschappen, enige homogeniteit te verkrijgen. De verhouding van do provinciale afdeling tegenover de landelijke vereniging vraagt van het afdelings bestuur de nodige aandacht, zo ook de benoeming van Zeeuwen in de landelijke commissies. Na de openningsrede en de vast stelling van de rekening 1973, alme de de niets opleverende rondvraag hield de heer Ph. A. Idenb'urg, di- rekteur van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten een met veel humor gekruide causerie over „Ge meentelijke knelpunten ten aanzien van het welzijnsbeleid". Ontvangst Burgemeester P. J. G. Molthof ontving daarna samen met de wet houders, het gezelschap op het ge meentehuis terwijl na de koffietafel, een excursie langs het linker oever- gebied van de Westerschelde. De meest noordoostelijke punt van het grondgebied van de gemeente Hulst komt ook uit aan die Westerschelde, het verdronken land van Saeftinge is er mede onderdeel van. Sotheby koopt Max van Waay AMSTERDAM, 24-4. De eigenaar en directeur, tevens enige aandeel houder van de in Amsterdam geves tigde kunstveilingen Mak van Waay B.V., de heer H. S. Nienhuis, heeft zijn bedrijf, de grootste kunstveiling van ons land, per 1 juli verkocht aan het Engels-Amerikaanse vei linghuis Sotheby Parke Bernet. Al leen de gebouwen van Mak van Waay worden niet verkocht. Welk bedrag met de overdi*acht der aan delen gemoeid is, wordt niet bekend gemaakt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN BOSCH. Onder voorzitter schap van drs. J. van der Laar, bur gemeester van Bergen op Zoom, zal in Noord-Brabant een aktie gevoerd worden om te komen tot een ver snelde restauratie van de kathedrale basiliek St. Jan in Den Bosch. ALMELO. De politie heeft sinds een nachtelijke schietpartij in Alme lo waarbij huizen van Zuid-Moluk- kers die ijveren voor een vrije re publiek Zuid-Molukken werden be schoten, twintig arrestaties verricht. DEN HAAG. Voor f 30.000 aan an tieke zilveren voorwerpen is in de nacht verdwenen uit een woning aan de Scheveningseweg in Den Haag. Men kwam binnen door een raam in de zijkant van de woning open te schuiven. DORDRECHT. Van het terrein van de scheepswerf Holland in hel Zuid-Hollandsche Hardinxveld is 3000 kilo koper gestolen. De vracht auto waarmee het koper is vervoerd is door de politie in de loop van dc dag teruggevonden. Deze bleek ge stolen te zijn bij een firma in Slic- drecht. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. AMSTERDAM. De 83-jarige J. Hovis is dood aangetroffen in de keuken van zijn woning aan het Da Costaplein in Amsterdam. Dc man bleek te zijn overleden aan brand wonden aan armen en bovenli chaam. Vermoed wordt dat het slachtoffer tc dicht bij dc kachel heeft gezeten, waardoor zijn kleren in brand raakten. ROERMOND. Minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken heeft medegedeeld dat op zijn de partement de laatste maanden in versneld tempo gewerkt wordt aan de voorbereidingen van dc gewest- wet. Hij had goede hoop dat in deze nazomer reeds een ontwerp struk- tuur schets, die de omvang cn de be grenzing van de gewesten en voor dc bestuurlijke indeling de ruimte lijke kaders zal moeten aangeven, zal kunnen verschijnen. AMSTERDAM. Twee Hollands sprekende jongemannen hebben een overval gepleegd op een hotel op het Singel in Amsterdam. Na de eige naar met een revolver bedreigd tc hebben stelde deze de kas tot hun beschikking. Dc twee jongemannen, naar schatting 18 jaar oud, verdwe nen tc voet met dc inhoud. 300 gul den. Maar de excursie leidde ook over de grens, langs de kerncentrale van Doel, de in aanbouw zijnde zeeslui zen van Kallo en de verschillende vestigingen van de petrochemische industrie in het Scheldegebied van Antwerpen en het land van Waes. Zij eindigde met de aanbieding van een frisse dronk in het gemeen schapscentrum „Den Dullaert". Bloemendefilé op Soestdijk DEN HAAG, 25-4. Ook dit jaar zal op paleis Soestdijk op dinsdag 30 april a.s. voor koningin Juliana weer het traditionele bloemendefile wor den gehouden. Verwacht mag wor den, dat alle leden van de konink lijke familie hierbij aanwezig zullen zyn. Op het middenterrein voor het paleis staan vendelzwaaiers opge steld van de Noorbrabantse federa tie van schuttersgilden, die, vooraf gaande aan het defile de zogenaam- dc „koningsgroet" aan de jarige vorstin zullen brengen. Het defile dat daarna begint wordt gecpcnd door de Lcidse studenten verenigingen „pro patria" en „mi- nerva", die dc koningin een oorkon de aanbieden. Hierna volgen circa veertig groepen, waaronder ook een groep uit Suriname, totaal ruim vierduizend personen. Indien het weer en de overige om standigheden zich daartoe lenen is het niet uitgesloten, dat koningin Juliana na afloop van het defile een korte rijtoer zal maken in de on- middelijke omgeving van het paleis. Een definitieve beslissing hierover kan echter pas tijdens het defile worden genomen. Direct voorafgaande aan het defile zal minister-president drs. J. M. den Uyl namens het Nederlandse volk via radio en televisie een gelukwens uitspreken. MOSKOU, 25-4. Op een persconfe rentie voor zijn vertrek uit de Sow- jet-Unie na een verblijf van een week aldaar, heeft de Amerikaanse senator Edward Kennedy donder dagochtend verklaard, ervan over tuigd te zijndat in de verhouding tussen de Sowjet-Unie en de V.S. „belangrijke vorderingen" kunnen worden gemaakt ook in de toekomst ondanks meningsverschillen op ve lerlei gebied. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 27 en zondag 28 april Dokter A. W. van Geer, Zierikzee, lel. (01110) 2080, neemt waar voor dokter Bontkes en dokter Van der Waarden. Spreekuren dokter Van Geer. (Alleen voor dringende gevallen). Zaterdag morgen 10.30-11.00 uur; zondag 11.30- 12.00 uur. Aanmelding visite's, 's morgens tussen 10.00-10.30 uur. De weekeindedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 8.00 uur. Dokter II. J. Simons; Rencsse tel. 01116) 1280; neemt waar voor dokter Stenger en dokter Bruel De weekeinddienst loopt van vrijdag avond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Zaterdag en zondag spreek uur uitsluitend voor dringende zaken van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Dokter SNOEK, Bruinissc, tel. (01113) 1280, (vervanger van dokter Buitendijk), neemt waar voor dokter Speelman. Dc artsendienst OOSTERLAND BRUINISSE gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter J. B. Visser, Zierikzee, Masl- gatstraat 104, tel. (01110) 3965. neemt waar voor dokter Richard en dokter Vleugels Schutter. Zuster A. K. Werkman, Kerkwervc, tel. (01110)-2309, neemt waar voor geheel Schouwen. Zuster Waasdorp. Oosterland, tclef. (01114)-1707, heeft dienst te Oosterland en Sirjansland. DIERENARTS Dierenarts S. Bcrgsma, Zierikzee, tel (011101-2180. heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren. Zie rikzee (Dam 18) is op zater dagen geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Zierikzee 't Lange Uus. Kunstexposilie, 912; V226. Donderdag; 79. Maandag en zondag gesloten. Vrijdag 26 april Zicrkzec 's Landskamer, 10.00 uur, algemene vergadering Waterschap Schouwen- Duiveland. Cafetaria Marktzicht, 20.00 uur, ver gadering A.V. „Helodea". Herv. Verenigingsgebouw; 19.30 uur, ouderavond Chr. Basisschool. Scharcndijke Gemeentehuis, 19.30 uur, raad Mid- denschouwen. Zaterdag 27 april Yerseke Herv. Verenigingsgebouw, 10.00 uur v.m., jaarvergadering „Zevibel". Zierikzee Lutherse kerk, 20.00 uur Barok- concert. Maandag 29 april Zierikzee Concordia, 19.30 uur, ontspannings avond bejaarden (U.V.V.). Haamstede Gemeentehuis, 19.30 uur, vergadering gemeenteraad Westerschouwen. Dreischor „De Drie Schapen". Afd. Noordgou- we e.o. Plattelandsvrouwenbond. 20.00 uur. Dinsdag 30 april Middelharnis Grote Kerk, 20.00 uur Orgelconcert. Woensdag 1 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Nieuwerkerk De Meebaal, 20.00 uur, C.V. Expl. Landbouwwerktuigen. Zaterdag 4 mei Serooskerke Dorpshuis, 14.00 uur, start vierde Schelphoek-wandeltoch t Dinsdag 7 mei Zierikzee Afd. Schouwen Ned. Plattelands- vrouwenbond, 9.00 uur v.m. excursie. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Wat is er toch altijd veel „reut" (zoals een oud collega, dat ooit noemde) bij de post, nog afgezien van de kleurrijke toestanden, die non-postaal de brievenbus binnen komen. Het geldt voor partikulieren, maar de bedrijven worden ook niet vergeten. Zo vanmorgen een boekje met een aanbeveling voor goud eerlijkleer. Om daar op te zitten is een weergaloze belevenis". Nu vraag ik toch? Om het geheel te il lustreren heeft men alvast een naakte peuter op het goudeerlijke leer gezet. Bij een parketvloer in tussen is alleen hel kiezen nog een lastig parket". Kijk eens aan, geld komt er niet eens meer aan te pas. Alleen het kiezen. De jwliliek doel ook een duit in het zakje, o.m. met een plaatje van een anli-navopostzegelGefabri ceerd in het Kremlin of in een oer degelijke xmderlandsc drukkerij Wie het weet mag het zeggen. Ik maar onafgebroken vragen hoe hoog is toch het saldo van de Pandbrie ven schuldbekentenissen. De Neder landse Vereniging van Hypotheek banken geeft er antwoord op: f 5570 miljoen. Ziezo, die zit. Rennen ver der naar de exopsitie „Intervissport '74", die in Amsterdam wordt ge houden want - zo leren wij - man nequins zullen de bezoekers een in druk geven van wat er op modege bied voor dc sportvisser(es) te koop is. Goed om te weten voor de (stormachtige) Zuidbout en bij Kou- dekerke. Nog een envelopje: „elke morgen om negen uur is dc Wereldomroep gedurende tachtig minuten in de lucht met een speciaal op Europa gericht programma". Het program ma heet „Uit cn Thuis". Goed i>oor dc huisvrouw: duistertje nog aan, kopje thee en dan maar op Europa gericht zijn. „Infobulletin" verschaft ook weer informatie. Deze: „voor de auto werkplaats was de vervanging van dc hydraulische veer pool vaak een oorzaak van veel moeilijkhe den". Uw en mijn moeilijkheden wa ren heel anders, maar wie toch met een veerpool in de knel zit, mag rustig bellen. Nog even dit: In Den Bosch is ka mermuziek tc horen op 5 mei. O.m. wordt Griep's „Ases Tod" gespeeld en daar zullen we dan helaas niet bij zijn. Zo gaat dat maar door: te veel informatie, teveel plannen (misschien?), teveel papier en daar om hier aleen nog maar meer dc lang niet nuchtere konstatering, dal dc prunus zo uitbundig bfoeif cn na dat „gouden" regenbuitje het groen zo zeldzaam prachtig oogt. SCH1ERE1 LA NDMAN ZIERIKZEE. Eén der wandkleden van de kunstenares Jennekc Rammeloo- Wegland, die tc zien zijn op haar expositie in ,,'t Lange Uus" tc Zierikzee. We komen op deze tentoonstelling van „konslruktieve schilderijen en wand kleden" nop nader terug. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2