ERIC DE NOORMAN DELTA SPORT-MEISJES VOORAAN IN DISTRIKTSCOMPETITIE Nieuwe president van Columbia Kritiek vogelbeschermers op nota Ruimtelijke ordening Kwaliteit zeewater beste bij Westerschouwen en Domburg INGEZONDEN STUKKEN 6 SPORT ATLETIEK Eerste plaats voor D-meisjes DORDRECHT, 20-4. J.l. zaterdag namen twee Delta-Sport-roeisjes- ploegen met zeer veel succes deel aan de districtscompetitie in Dord recht. In deze eerste wedstrijd leg den de D-meisjes beslag op een fraaie eerste plaats in de Regio Zuid en de C-meisjes eindigden op een goede 2e plaats. D-meisjes: Zes Delta Sport-meisjes in de leeftijd van 1012 jaar zorgden voor de verrassende eerste plaats bij de D-meisjes. De meest opvallende prestaties leverde Yvonne van Wes ten door twee nummers te winnen. Ze sprong 3.95 m ver, wat opvallend goed is. en Yvonne realiseerde een opmerkelijke tijd op de 60 meter, nl. 8.7 seconden, een tijd die de laatste jaren niet door een Zeeuws meisje is gelopen. Het laatst werd deze tijd gelopen in 1972 door klubgenote Ani ta Koopman uit Serooskerke. Wat ook erg veel punten opleverde was de uitstekende 4 x 60 meter estafette, die door de meisjes Marjolein Hen- driksen, Marja Kouijzer, Yvonne v. d. Westen en Michaela Jongschaap in 36.1 seconde werd gelopen, het geen ook een eerste plaats betekende. Marjolein Hendriksen en Marjan Kouijzer namen ook nog het hoog springen voor hun rekening. Beiden verbeterden hun persoonlijke pres taties. Marjan sprong 1.15 m en Mar jolein 1.10 m. Michaela Jongschaap kwam bij het verspringen zeer goed naar voren met een tweede plaats en 3.74 m. Hedy Pokorni en Marja Hart (Serooskerke) waren de D.S.-kogel- stootsters. Hedy stootte de 2 kg ko gel 4.98 m en Marja 4.58 m. Tenslotte Liepen Marjolein Hendriksen en Mi chaela Jongschaap persoonlijke re cords op de 60 meter, resp. 9.0 sec. en 9.4 sec. T oga-perikelen in Gent GENT, 20-4. Een advokaat herkent men aan zijn toga. Dat staat voor rechter Lobe- stul van de politierechtbank in Gent als een paal boven water en wel zodanig dat hij geweigerd heeft nog langer zaken in behandeling te ne men waarbij de advokaat niet in het traditionele gewaad van zijn ambt voor hem verschijnt. De rechter was zich gaan er geren aan het feit dat steeds meer advokaten er een ge woonte van waren gaan ma ken in een gewoon kostuum hun pleidooien te houden. Aangezien de advokaten niet van zins bleken zich door rechter Lobestal te laten voor schrijven hoe zij gekleed moesten gaan is deze „toga zaak" uitgegroeid tot een di- rekte krachtmeting. Dezer dagen verbood de rechters aan verdedigers die tijdens de zitting niet in toga het te woord voeren. De advo katen namen dit niet en beslo ten eensgezind de door rechter Lobestal geleide zittingen te boycotten tot deze zijn maat regel zou intrekken. Donderdag kwam er een nieuwe ontwikkeling toen de oud-deken van de Gentse Balie, mr. Hauss, bij de recht bank een besluit deponeerde waarin gesteld werd dat het dragen van de toga niet ver plicht kan worden, doch uit- sluitenend een recht is waar van de advokaat naar eigen goeddunken wel of geen ge bruik kan maken. Geen rech ter is bevoegd, zo wordt in dit besluit, gezegd, het dragen van de toga voor te schrijven. C-meisjes Ook bij de C-meisjes lukte de es tafette erg goed, er was dan ook flink op getraind. Ze wonnen de 4 x 80 m in 45 seconden rond en de meis jes die deze tijd realiseerden waren: Marjan Does, Karin v. d. Westen, Nelleke Geluk (Ellemeet) en Anita Kou ijzer. Anita Kouijzer nam verder het vei-springen met 4.04 m en het kogel stoten met een winnende afstand van 8.12 m voor haar rekening. Nel leke Geluk stootte de 3 kg kogel 7.88 m van zich af (2e plaats) en sprong 1.25 m hoog. Marjan Does sprong 3.90 m ver en 1.25 m hoog. Drie meisjes liepen de 80 meter, te weten Karin v. d. Westen in 11.7 sec., Ciska Mays in 12.2 sec. en Marleen Rook in 12.6 seconden. De verrichtingen van beide meis- jesploegen zo vroeg in het nieuwe baanseizoen doet het allerbeste ho pen voor de vele wedstrijden in 1974, die deze meisjes te wachten staan, individueel en in ploegverband. De totaaluitslagen in Dordrecht luidden: Meisjes D 2e klasse: 1. Delta Sport, Zierikzee, 5410 punten; 2. Spirit, Oud Beijorland, 4752 pnt.; 3. Parthenon II, Dordrecht, 4605 pnt.; 4. Typhoon, terdam, 3845 pnt.; 6. AVR III, Rot terdam, 3063 pnt. Meisjes C, 2e klasse: 1. Typhoon, Gorcum, 5800 punten; 2. Delta Sport, Zierikzee, 5580 pnt.; 3. Spirit, Oud- Beijerland, 4895 pnt.; 4. Marathon, Vlissingen, 4894 pnt.; 5. Spark, Spij- kenisse, 4881 pnt.; 6. Avantri, Schoonhoven, 4534 pnt.; 7. Metro, Rotterdam, 2712 pnt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Distriktsbestuurder D. Schinkel van de Industriebond NVV verklaarde dat het bedrijf financieel in een deplorabele toestand verkeert. De bedrijfsvereniging zal op moe ten draaien voor vier weken achter stallig loon en er is geen cent in kas voor afvloeiingsregeling. GRONINGEN. Treinstellen op het emplacement onder het Emmavia- duct in Groningen, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag met verf beklad. Vermoedelijk zijn het Zuid- Molukkers geweest die de kreten R. M.S. en „Leven de vrijheid" e.a. met verf op de treinstellen geschilderd hebben. ROTTERDAM. In het Rotterdamse Dijkzigtziekenhuis is de 78-jarige mevrouw M. A. Klaaysen overleden. Zij was woensdag ernstig aan het hoofd gewond geraakt door een val achterover op het trottoir. Het onge luk gebeurde aan de Wolphaerts- bocht in Rotterdam-Zuid. DEN HAAG. De topconferentie tussen de ministers-presidenten van Suriname, de Nederlandse Antillen en Nederland, zal in de loop van mei worden gehouden. Over het preciese tijdstip vindt op het ogenblik overleg plaats tussen de premiers van Suri name en de Nederlandse Antillen, nadat premier Den Uyl met beide bewindslieden contact had opgeno men. AMSTERDAM. Bij een overval op een benzinestation aan de Leeuwar- derweg in Amsterdam hebben twee mannen in de nacht van zaterdag op zondag ongeveer 1200 gulden buitge maakt. APELDOORN. Verdacht van op lichting is in Vorden de 43-jarige A. de B. aangehouden. De man wordt ervan verdacht een Apeldoornse ga ragehouder voor meer dan f 17.000, te hebben opgelicht. De B. kocht een personenauto ter waarde van ruim f 17.000,— DEN HAAG. De minister van bui tenlandse zaken, mr. M. van dei- Stoel, zal van maandag 22 tot zondag 28 april een bezoek aan de Sowjet- Unie brengen, gedurende hetwelk hij besprekingen zal voeren met zijn Russische ambtgenoot Andrei Gro- myko. BREDA. De 23-jarige Jan van Dun uit Oisterwijk is zaterdagavond laat bij een frontale botsing tussen twee personenauto's in Moergestel om het leven gekomen. De 22-jarige Elly van Er, die bij hem in de auto zat, moest zwaar gewond in het zieken huis worden opgenomen. DÉN BOSCH. Koningin Juliana heeft zaterdagmiddag een deel van het eeuwfeest van liet Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Ge nootschap in Den Bosch t'ijgewoond. Er werd in het provinciehuis een symposium gehouden over de derde nota ruimtelijke ordening. BOGOTA. Het staat vrijwel vast dat de 60-jarige liberaal Alfonso Lo pez Michelsen de zondag in Colum bia gehouden presidentsverkiezingen heeft gewonnen. De voorsprong op zyn naaste rivalen was groter dan verwacht. UTRECHT, 20-4. Hoewel de recent verschenen oriënteringsnota inzake de ruimtelijke ordening aangeeft dat het beleid van de regering Den Uyl zich richt op het veiligstellen van in beginsel alle in Nederland nog aan wezige natuurgebieden, kan de Ne derlandse vereniging tot bescher ming van vogels toch niet helemaal tevreden zyn met deze nota. Het is hoogst onwaarschijnlijk dat de vogelwereld in zijn huidige sa menstelling kan worden behouden, als het werk van de natuurbescher ming zich alleen op natuurgebieden richt. Talloze vogelsoorten zijn zo zeldzaam, dat ze gedoemd zijn te verdwijnen als er niet snel iets aan de ruimtelijke ontwikkelingen ver andert. Aldus voorzitter drs. J. A. van der Ven van de vogelbeschermingsvere niging, zaterdag in Utrecht op een jubileumbijeenkomst ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van zijn vereniging. Aanwezig waren o.a. prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. Drs. Van der Ven wees erop dat we er niet zijn met natuurgebieden te reserveren voor vogels. Vogels storen zich niet aan grenzen van na tuurgebieden. Een andere planolo gische bestemming zal zich dan ook tot buiten deze gebieden moeten uit strekken. Het beroerde is echter dat nog steeds te weinig gemeenten in ons land over volwaardige bestem mingsplannen beschikken wat betreft hun buitengebied. Daarnaast wordt steeds duidelijker dat deze plannen controversen oproepen, waarin bin nen de gemeenten en provincies veel te weinig aandacht wordt besteed. HENGELSPORT Competitiewedstrijd H.S.V. „Oosterschelde" Zaterdag 27 april a.s. is er voor de leden van de H.S.V. Oosterschelde gelegenheid om deel te nemen aan de derde competitiewedstrijd. Om 12.30 uur vertrekt men vanaf de Ba lie naar de plaats van de wedstrijd. Tijdens deze wedstrijd zal men zich op kunnen geven voor de internatio nale wedstrijd te Krabbendijke op zaterdag' 4 mei. DUIVENSPORT P.V. „Duiveland" - NieuwerUcrk Wedvlucht Neul'villes. Afstand 123 km. In concours 236 duiven. L. J. de Bruine 1, 9, 21, 22; T. Da lebout 2. 4, 7, 11, 14, 15, 25; H. P. van Noorden 3, 6, 16, 19; P. Otte 5, 13, 23; J. Dane 8, 18; P. Dooge 10, 12, 24; J. Folmer 17; W. Dalébbut 20. P.V. „De Bruse Trekker" Trainingsvlucht vanuit Neufvilles, afstand 127 km. Gelost om 8.45 uur. Aankomst le duif 11.56 uur. Uitslag: J. J. de Jonge 1, 30,32, 33; L. IJzelenberg 2, 20, 22, 23,24, 27, 29; A. J IJzelenberg 3, 12; J. W. Steke- tee 4, 5, 6, 9, 10, 11, 13, 14, 18, 21; Gebr. De Jonge 7,17, 19; L. v. Dui- vendijke 8, 15, 16, 25, 26, 28, 31. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Epe: H. E. K. Vegter, Surhuisterveen. Bedankt voor Meerkerk: H. Stroe ve, Opper- en Neder Andel. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Rotterdam-west: R. van Beek, IJmuiden en P. Beekhuis, Noordeloos. Geref. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-C.: J. W. Verweij, Hendrik Ido Ambacht; te Rhenen: J. van Haaren, Amersfoort. Bedankt voor Klaaswaal en Oud dorp: J. Koster, Barneveld; voor Nieuwer Ter Aa en Wolf aartsdijk: J. Karens, Opheusden. DODELIJKE ONGELUKKEN MOERGESTEL. De 23-jarige J. v. Dun uit Oisterwijk is om het leven gekomen toen hij met zijn auto op de Oisterwijkseweg in Moergestel frontaal op een tegenligger botste. Een naast hem zittende 22-jarige in woonster van Oisterwijk werd ern stig gewond. De bestuurder van de andere wagen liep lichte verwondin gen op. TERBORG. De zesjarige F. Swie- nink uit Terborg (Gld.) is in zijn woonplaats met zijn fiets tegen een tegemoetkomende auto gereden, toen hij wilde afslaan. Het jongetje is la ter in een ziekenhuis te Doetinchem overleden. LOPIK. Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's op de Reinaldaweg in Lopik, zijn in de nacht twee mensen om het leven ge komen. De slachtoffers zijn de be stuurder van de ene wagen, de 33- jarige A. Reinhout uit Utrecht, en zijn naast hem zittende echtgenote, mevrouw C. Reinhout-Ransdorp (30). De bestuurder van de andere auto werd ernstig gewond. ROTTERDAM. De 51-jarige mon teur W. van der Mast uit Zoetermeer heeft op de in aanbouw zijnde elec- triciteitscentrale op de Maasvlakte een val gemaakt van 17 meter. Hij was op slag dood. BËEK. De 19-jarige A. B. G. de Winkel is in de nacht van zaterdag op zondag in Beek (gemeente Bergh) met zijn brofiets gevallen, met zijn hoofd op straat terecht gekomen en op slag gedood. De bromfietser droeg geen valhelm. VALTHERMOND. De 45-jarige ongehuwde J. H. Schut uit Valther- mond is zondag bij een verkeerson- gegluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. Hij fietste om half vier 's morgens langs het Zuider- diep, viel en werd door een achterop komende auto overreden. De fietser was op slag dood. De Witte Raaf 56. Voor de Noorman iets heeft kunnen zeg gen geeft Aithan of Glandnnnon een kort be vel en terwijl dc Schotten dc troep Noren in sluiten, draait hij zich om en gaat bruusk naar binnen. Met zachte drang worden de Noren een afgesloten ruimte binnengeleid, aan één zijde begrensd door dc borstwering, aan andere kanten door een aantal verwaarloosde, smerige schuren. De stemming is gedrukt, hoewel er nog geen openlijke vijandschap heerst, is hun toestand er bepaald niet roos kleuriger op geworden. Wantrouwen en ach terdocht, vermengd met een mogelijke vrees voor de geduchte Noorse krijgersr, is bij de Hooglanders duidelijk merkbaar. Bij voortduring vraagt Eric zich af of Loch- lan werkelijk te goeder trouw heeft gehan deld of.... hen met een verregaande sluw heid in deze val heeft gedreven. Toch kan do Noorman zich niet voorstellen dat de Schotse aanvoerder tot een dergelijke laagheid in staat zou zijn. Hoe dan ook heeft Loehlan hen in een moeilijk parket gebracht en het is dc vraag of hij in staat zal blijken hen daar weer uit te halen. Als de raad der ouden Lochlnn's erewoord ongedaan zal maken, dun Nadenkend glijden Eric's vingers langs het zwaard van de hoofdman. Dan roept hij zijn mannen bijeen en zegt zachtjes: „Wanneer Loehlan niet langer bij machte is zijn woord te houden, zullen wij genoodzaakt zijn onze zwaarden te gebruiken. Naar allo waarschijn lijkheid zal het daar wel op uitdraaien. Het heeft geen zin om hier de dood af te wachten. Loehlan is onze laatste hoop, doch. Op dat moment komt eensklaps Erwin. die met Axe nieuwsgierig bij de schuren heeft rondgekeken, opgewonden op hem toe. „Fa- dir, de krijgers komen terug. Hoor, ze roepen iets. Scherp luisterend staart de Noorman in de rcihting van de brugen in de vallende duisternis dragen vier Schotse krijgers een uit speren gemaakte baar voorzichtig naar Lochlan's HallSchorre stemmen roepen: „Loehlanons stamhoofdLoehlan of Glandannon is dood DEN HELDER, 20-4. Volgens het Rijksinstituut voor de Volks gezondheid is het Noordzeewater voor de kust van Den Helder, Camperduin, Westerschouwen en Domburg het beste van ons land. De slechtste rèsultaten op bacteriologisch gebied werden behaald bij Kijkduin, Schevcningen, Hoek van Holland en Katwijk, terwijl ook het zeewater bij Zand voort bedenkelijk weinig bacteriën be vatte. Het instiuut heeft vorig jaar van mei tot september op twaalf plaatsen langs de kust geregeld proefmonsters genomen. Ook het water in de Waddenzee is volgens het instituut in 1973 verslechterd. De verontreiniging tussen Hoek van Holland en Noordwijk is vermoedelijk te wijten aan het gemaal dat water uit de Oude Rijn in zee loost. Als mogelyk andere oorzaak noemt het rijksinstituut de geringe regenval in juli en augustus vorig jaar. Bovendien waren er lange perioden met oostelijke wind, waardoor het zeewater langs onze kust kan zijn verslechterd, aldus het rijksinstituut. DEN HAAG. Er zal geen plaats zijn op de Nederlandse universiteiten voor 4468 van de 9995 eerstejaars, die zich hebben aangemeld voor in totaal elf studierichtingen. De capaciteit in haar geheel is slechts toereikend voor maximaal 5527 gagadigden. Dit is be cijferd uit de gegevens die de aca demische raad heeft verzameld om op 27 april de beperking van de in schrijving van eerstejaars studenten te behandelen. Desserteurs kunnen niet naar huis STOCKHOLM, 20-4. Het nieuws over de oorlog in Vietnam is naar de achtergrond verdwenen. Er vin den i geen massale demonstraties meer plaats en Amerika heeft zijn honderdduizenden uit Indo-China teruggetrokken. Maar de naar schat ting meer dan 250.000 jonge mannen die weigerden aan deze oorlog mee te doen en die uitweken naar Cana da, Zweden, Denemarken en Noor wegen kunnen nog steeds niet op ge nade rekenen. Zij zijn en blijven de serteurs die voor de krijgsraad moe ten verschijnen. De deserteursgemeenschap in Scandinacië is onlangs een illusie armer geworden door de veroorde ling van één van hen, de 27-jarige Lew Simon, die na vier jaar balling schap naar de Verenigde Staten te rugkeerde. Simon is afkomstig uit New York en gehuwd met een Zweedse die binnenkort een kind zal krijgen. Na drie maanden eenzame opsluiting in een militair strafkamp is hij tot zeven maanden dwangar beid in een militaire gevangenis ver oordeeld. Hij was vrijwillig naar zijn land teruggekeerd om te pogen am nestie te krijgen. RECHTSZAKEN Smartegeld wegens ongevraagde sterilisatie ROTTERDAM; 20-4. De rechtbank in Rotterdam heeft aan een echtpaar uit Capelle aan den IJssel een smar tegeld van f 5.000 toegekend wegens ongevraagde sterilisatie. Het echt paar had van de gynaecologe, die de vrouw twee jaar geleden ongevraagd steriliseerde f 100.000,— schadever goeding geëist. Dat bedrag was ge splitst in f 25.000,— wegens gemaak te of te maken kosten voor het adop teren van een of meer kinderen en f 75.000,wegens geleden onstoffe lijke schade (smartegeld). Het was de eerste keer in Neder land dat een rechtbank een dergelij ke zaak heeft behandeld. KERKNIEUWS Wijzigingen in het denken In een recente publikatie over kul- turele veranderingen in Nederland in de periode 1965-1970, heeft Mid dendorp o.a. vastgesteld dat op poli tiek gebied in de tweede helft van de zestiger jaren, slechts weinig is veranderd; op religieus gebied wat meer en dat op het terrein van hu welijk, gezin en sexualiteit grote verschuivingen hebben plaats gevon den, met een gemiddelde van 30 °/o. Alle veranderingen bewogen en be wegen zich nog in progressieve rich ting. Er is een zeer duidelijke trend de orthodoxe zienswijzen en gewoon ten de rug toe te keren. Het dekon- fessionalisme (gemiddeld 15 n/n, af gezien van de ruim 11 u die zich in 1970 niet meer tot een kerkge nootschap rekende) is zo gezien niet meer te stuiten. Nog grotere progres sieve veranderingen ontdekte hij op het gebied van sex en huwelijk. Men wordt er steeds vrijer in. Meer dan ooit gaat men verder met het oprui men van taboes. Het lijkt volgens onderzoekers „uitermate boeiend" over 1 tot 2 jaar te bezien in hoe verre deze trends zich doorzetten in de zeventiger jaren. Of is nu een periode van stabilisering aangebro ken? Rommelmarkt Bruinisse Geachte redaktie, Naar aanleiding van het ingezon den artikel van soos „De Pul' op 19 april j.l. zou ik graag namens het bestuur van de C.J.V. willen reage ren, opdat een en ander duidelijk wordt. Ten eerste wil ik graag de aan dacht vestigen op het gedeeltelijk onjuiste bericht dat door de plaatse lijke correspondent aan deze krant is verstrekt waardoor enige feiten buiten onze schuld overtrokken zijn. Dit is met name het feit dat wij vo rig jaar de rommelmarkt georgani seerd zouden hebben, zodat de soos- bestuurderen gelijk hadden door te schrijven dat zij dit gedaan hadden. Tevens het bericht dat het geld dat eventueel verdiend zou worden be stemd is voor onze clubkas is onjuist. Wij weten in het geheel nog niet wat we daarmee gaan doen (misschien geven we het wel aan de nierstich ting, net als de soos). Als tweede valt me op dat de soos zegt dat de jeugdraad Bru in 1968 begonnen is met het organiseren van een rommelmarkt. Dit is in het ge heel net zo min waar al zou de C.J.V. dit gedaan hebben zoals volgens het artikel van afgelopen dinsdag 16 april geconcludeerd mag worden. Het toendertijdse „Maagdenhuis" was toen de organisator, de jeugdraad is nog maar drie a vier jaar oud. Als laatste valt me de houding van het soosbestuur zwaar tegen. Onder getekende heeft kontakt gezocht met een bestuurslid en deze verklaarde dat er geen plannen waren t.a.v. een rommelmarkt. Tevens is door het V.V.V.-bestuur onder wiens super visie de braderie tijdens de feestda gen plaats vindt, kontakt gezocht met bestuur van „De Pul" om hun plannen voor het komend seizoen kenbaar te maken. Zij zijn hiervoor zelfs uitgenodigd op een vergadering op 11 april j.l. Als zij hier dan geen gehoor aan geven is het aan hun ei gen laksheid te wijten dat wij ze „voor de wielen rijden". Mijn visie is dat ze door hun eigen aktiviteit zichzelf voor de wielen rijden. Ik hoop dat verdere geschillen on derling uitgepraat kunnen worden en bij voorbaat bedankt voor plaat sing: W. VAN KOOTEN Bruinisse. Wandelingen van Staatsbosbeheer De winnaar van de jubileumquiz, die verbonden is aan de wandelingen van het Staatsbosbeheer, zal zich de gelukkige bezitter kunnen noemen van een komplete sportieve wandel uitrusting voor twee personen. Deze bestaat uit een jack, knickerboker, kousen, schoenen, een blouse of shirt, een pullover en een donzen onder vest. Om tijdens het wandelen niet van honger en dorst om te komen, tevens een ruime lichtgewicht dag rugzak, een veldfles, een bestek en een handig kompas om niet te ver dwalen tijdens het wandelen. En voor de kinderen van deze ge lukkige winnaars stelde Perry van der Kar een oersterke rubberboot, kompleet met peddels, ter beschik king, om mee te varen op de speel vijvers van het Staatsbosbeheer. Overigens krijgen alle deelnemers aan de jubileumwandelingen het ont hutsend informatieve boekje „Bomen sparen, mensen, sparen bomen", dat het Staatsbosbeheer dc deelnemers kan geven dank zij de hulp van de Algemene Bank Nederland Verder krijgt iedereen een aantal stickers, een grote plaat met bedreigde dier soorten van het Wereld Natuur Fonds en enige folders en knipplatcn van het Staatsbosbeheer, verpakt in een voortreffelijke, milieuveilige papie ren draagtas, een geschenk van de Nederlandse Vereniging van Papier fabrikanten Adding in- cn externe zaken Staatsbosbeheer. LAND- EN TUINBOUW Een mooi gazon is een sieraad voor de tuin Gedurende praktisch het gehele jaar kijkt men naar het gazon. Voor al in de zomermaanden is een mooi gazon een lust voor het oog. Helaas zijn er maar al te veel ga zons waaraan te weinig aandacht wordt besteed. Velen denken dat een gazon weinig onderhoud vraagt; het tegendeel is waar: een goed gazon stelt zeer hoge eisen. Vooral de gras machine moet voel gebruikt worden om het gras kort te houden. Om de vruchtbaarheid te herstellen dient na het maaien het gazon te worden be mest. Tegenwoordig is het bemesten en het bestrijden van onkruid in het gazon zeer gemakkelijk. Door ge bruik te maken van Asef Green- keeper. een mengsel van organische en anorganische voedingsstoffen, waaraan bovendien een selektief on kruidbestrijdingsmiddel is toege voegd, slaat men twee vliegen in één klap. Deze onkruidverdelger beschadigt het gras niet en laat het onkruid bo ven haar kracht uitgroeien, waar door hét afsterft. De eersfe zes maanden mag op een nieuw gazon geen bestrijdingsmiddel worden gebruikt. Dc beste resulta ten worden bereikt bij groeizaam weer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 6