„Op Drift" speelde geslaagd streekstuk Geslaagde avond jeugdsoos voor Brouwse bejaardensoos STREEKNIEUWS Inbraak in gemeentehuis HANDSCHOENEN LAATSTE NIEUWS fïIolty" iijpde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 april 1974 21475 3 ■au Toneel in versierde zaal KENESSE. 20-4. Zaterdagavond gat' de toneelvereniging „Op Drift" uit Renesse zün voorjaarsuitvoering in het Dorpshuis van Renesse. De zaal was voor deze gelegenheid ge zellig versierd door dames van „Op Drift". Op alle tafeltjes stond een vrolijk boeketje tulpen. De tulpen waren geschonken door de firma H. Landegent. De avond werd geopend door de voorzitter van „Op Drift", de heer M .de Hamer. Hy verwel komde de ongeveer 140 aanwezigen. Een bijzonder woord van welkom had hij voor wethouder Hoogerhuis en zijn echtgenote en de week-end- gasten onder de aanwezigen. Hij stelde dat de laatste jaren steeds meer mensen Renesse regelmatig tij dens de week-ends bezoeken. Die mensen wekte hij op om donateur te worden om zich zo beter in de ge meenschap van Renesse thuis te gaan voelen. Hij vertelde hen dat „Op Drift" zijn donateurs jaarlijks twee toneelvoorstellingen aanbiedt. Na de woorden van de voorzitter was het de beurt aan de acteurs en actrices. Zij speelden op vlotte wijze het streekstuk „Wij weten niet alles van Koos Beswino". De rol van me vrouw J. Krijnse Lokker-Krijger, die zich op het laatste moment ziek moest melden, werd gelezen door mevrouw A. v. d. Wiel-Janse. De spelers werden aan het slot van het stuk met een hartelijk applaus beloond voor hun spel. Wethouder Hoogerhuis dankte hen namens al het publiek voor het goe de spel. De avond werd besloten met een gezellig bal met muziek van het duo Jaap en Kees. „Op Drift" zal het stuk dinsdagmiddag nog een keer in Zierikzee spelen. Mannenscène uit het door „Op Drift" gebrachte stuk. (Foto: Zierikzèesehe NieuwsJb'ode) ZIERIKZEE Programma Nood-lerse kinderen Hieronder volgen de programma's voor de Noord Ierse kinderen op heden (maandag) en morgen, dins dag 23 april. Maandag 22 april: 8.30 uur: Bijeenkomen in Jeugdsoos Brogum. 9.00 uur: Groepsgewijs bij wonen lessen in de Landbouwhuis- houdschool „Prinses Juliana" en de Lagere Technische School „Schou- wen-Duiveland". Koffiedrinken in de scholen. 12.30 uur: Warme maal tijd in de Huishoudschool. 14.00 uur: Vertrek vanaf de huishoudschool naar Nieuwerkerk. 14.30 uur: Groepsgewijs zwemmen in het in- struktiebad De Dolfijn en paardrij den in Manege Van der Graaf. Thee drinken in Manege Van der Graaf. 17.30 uur: Vertrek naar Zierikzee; 18.00 uur: Broodmaaltijd in de kan tine van de Technische School; 19.30 uur: Disko-avond in Jeugdsoos Bro gum. Thee/koffiedrinken; 21.30 uur Afhalen Jeugdsoos Brogum. Dinsdag 23 april: 8.00 uur: Bijeenkomen in Jeugd soos Brogum. Vertrek vanaf par- keenterein Balie naar .Oosterlijk Fle voland; 10.00 uur:Koffie drinken in Rest. Bergzicht te Woudenberg. 12.00 uur: Lunch in hoofdrest. Flevohof te Dronten. 13.00 uur: Bezichtiging van de Flevohof. Theedrinken in hoofd rest. Flevohof. 17.00 uur: Vertrek vanuit de Flevohof. 18.30 uur: Diner in Hotel De Engel (Ut.). 20.00 uur: Vertrek naar Zierikzee. 22.00 uur: Afhalen niet meer parkeerterrein Balie, maar aan de Westbrug. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Zierikzee van de N.C. V.B. kwam in vergadering bijeen in het Hervormd verenigingsgebouw. De presidente, mevr. De Boer-de Ruyter, opende de avond met het laten zingen van Ps. 118 12-14. Hier op aansluitend las zij uit Cor. 15 1- NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbauk U bont welkom by uw Nutsspaarbank voor Buitenlands geld Rcischeques ZIERIKZEE: Havenpark 16. dagelijks van 9.00-16.00 uur: Malta: De Cranestraat. woens dag 15.30-16.30 uur. West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. 17 en hield daarna een meditatie over Pasen. Zij heette allen welkom, in het bijzonder mevr. Weekhout-Zij- derveld, die bereid was gevonden om deze avond te vullen, daar de kapi tein van het Leger des Heils verhin derd was. Na nog wat huishoudelijke mede delingen kreeg mevr.' Weekhout het woord. Zij ging dia's latên zien van Zwitserland, maar alvorens dit te doen, vertelde zij het een en ander over dit land. Zo' kreeg men te horen dat Zwitserland uit 22 kantons (staatjes) bestaat. Elk staatje heeft zijn eigen belasting, reglementen, het geen bij een verhuizing veel moei lijkheden kan geven, vooral als men van de ene staat naar een andere verhuist. De bondsraad bestaat uit zeven ministers; ieder jaar wordt er een andere president benoemd. Zij liet door middel van dia's vele mooie plaatsjes van Zwitserland zien. Door dat zij er zelf geweest was, kon zij er veel over vertellen. Al met al kon men zien hoe mooi en ongerept de natuur daar nog is en wat Zwitser land aan schoons kan bieden. De presidente bedankte mevrouw Weekhout hartelijk voor de mooie dia's die zij had laten zien en bood haar een boekenbon aan. Na het zingen van Gez. 143 1 en 3 eindigde mevr. Weekhout met dank gebed. Rijwielen bij politiebureau moeten weg Bij het bureau van de rijkspolitie alhier bevindt zich nog altijd een aantal fietsen waarvan de eigenaars onbekend zijn. Mede in verband met de komende verhuizing naar het nieuwe politie bureau het Kerkhof Z.Z., worden de genen die een rijwiel missen verzocht contact op te nemen met de politie, om het zich eventueel in de aanwe zige voorraad bevindende eigendom zo snel mogelijk af te halen. Geslaagd Mevr. M. Mulder-Anker uit Zie rikzee slaagde onlangs in het Am sterdamse Ar.dreasziekenhuis voor het verpleegstersdiploma. Westbrug afgesloten In verband met de be-oogde ver breding. is de Westbrug voor alle verkeer afgesloten. Naast de brug is een kleine hulpdam aangebracht om voetgangersverkeer mogelijk te ma ken. Mooi resultaat „sponsor"-wande!tocht De Projcktgroep „Ir. de Vries" van dc Chr. gereformeerde jeugdvereni ging alhier organiseerde onlangs een zgn. „sponsori'-wandeltocht, waar mee het mooie bedrag van f 2.300, bijeen gelopen werd. Deit resultaat betekent dat de Pro- jektgroep genoeg geld bij elkaar heeft om een deelprojckt van f 3.000,te kunnen financieren; dat wil zeggen een projekt voor het aanleggen van proefvelden en demonstratietuinen. Deze tuinen en velden zullen worden gebruikt om de bevolking te leren hoe ze het best hun gewassen kun nen verbouwen. Er wordt ook een deel bestemd voor de visteelt op de rijstvelden. Benoeming Mej. R. Anker, afkomstig uit Zie rikzee, hoofd van de Shell-school te Larnaca (Cypr.) is per 1 september aanstaande benoemd tot hoofd van de Nederlandse Shell-school in het Westafrikaanse Gabon. Nieuwe expositie in 't Lange Uus Van 20 april tot 4 mei wordt in 't Lange Uus een expositie gehouden van construktieve .schilderijen en wandkleden van Jenneke Ramme- loo-Weijland. Voor de tijden zie men de „Agenda". Algemene vergadering Waterschap Schouwen-Duiveland De algemene vergadering van het waterschap Schouwen-Duiveland zal gehouden worden op vrijdag 26 april a.s„ in 's Landskamer. Ned. Bond van Gepensioneerden De afdeling Schouwen-Duiveland van de Ned. Bond van Gepensioneer den organiseert een ledenvergadering op dinsdagmiddag 23 april a.s., in het „Huis van Nassau". In deze ver gadering wordt door een lid van het hoofdbestuur een spreekbeurt ver vuld. Noord-Ierse kinderen De programmacommissie van de Werkgroep Zierikzee Stichting Hulp Noord-Ierland i.o. deelt het volgende mee aan de gastgezinnen: In verband met de afsluiting van de Westbrug is het niet meer moge lijk voor de autobus om het parkeer terrein Balie te hereiken. Waar in de dagprogramma's vermeld staat: „af halen parkeerterrein Balie", wordt vanaf heden vervangen door „afha len Westburg binnenzijde". Dus niet Laan van St. Hiliaire, in verband met het verkeer. Het wordt op prys gesteld wanneer er lezers zijn die Engelse boe ken ter beschikking willen stéllen. Het is. mogelijk deze te brengen tydens het verblijf van de groep op heden-maandagavond 22 april, van half acht tot half tien, in een zaal van de Chr. geref. kerk en op woens dag 24 april, op dezelfde tijd, in de jeugdsoos Brogum. Jaarfeest „Wees een Zegen" De hervormde vrouwengroep „Wees een Zegen" vierde het (41ste) jaarfeest onder leiding van de presi dente mevrouw Schot-de Regt, die in haar welkomstwoord inzonder heid ds. en mevrouw Van der Schee de organiste mevrouw Dorst-Klink en de heer F. Schoonakker, die deze avond een serie natuur-dia's ver toonde. Gemeenschappelijk werd gezongen Gez. 224. Ds. Van der Schee medi teerde naar aanleiding van een ge deelte uit Corinthe 15, dat tevoren was gelezen door de presidente. De secretaresse mevrouw T. Flikweert- Sies liet in haar verslag, de gebeur tenissen in het afgelopen vereni gingsjaar de revue passeren. De dia's hadden betrekking op het vogelleven op Schouwen-Duiveland en alles wat hier groeit en bloeit. De heer Schoonakker kreeg een dankwoord van de pi-esidente, waarna de slot zang volgde (Gez. 300A). De predi kant sloot met dankzegging. HAAMSTEDE Laatste sociëteitsmiddag op 25 april Met het oog de de verbouwing van het rusthuis zal de laatste sociëteits middag zijn op donderdag 25 april a.s. Zij die de bejaardensociëteit be zoeken, worden verzocht hiervan goed nota te nemen. RENESSE Schoten in de nacht In de nacht van zondag op maan dag, omstreeks 1.15 uur, werd met een vuurwapen een aanslag gepleegd op een woonwagenbewoner op het terrein aan de Stoofweg te Renesse. Op het moment dat betrokkene be zig Was zijn auto naar een schroot- plaats te rijden, werd een vijftal schoten door een onbekende op hem afgevuurd. De schoten doorboorden de voorruit van de auto en de inzit tende liep vleeswonden op, maar werd niet ernstig geraakt. De politie was vanmorgen nog volop bezig met een intensief onderzoek naar de da der en de juiste toedracht. Combi-V.V.V.-vergadering Op donderdag 9 mei wordt in het Dorphuis te Renesse een gekombi- neerde vergadering gehouden van de V.V.V.'s van Burgh/Haamstede en Renesse. SEROOSKERKE Wandeltocht De sportvereniging „Velocitas" te Scrooskerkc houdt zaterdag 4 mei a.s. de vierde Schelphoekwandeltocht. Ais gewoonlijk gaat de tocht door het natuurreservaat „De Schelphoek" en langs de vogelbroedplaatsen aan de Plompetorendijk. Dc te lopen af standen bedragen 8 en 15 km. Zowel in groepsverband als indi vidueel kan aan deze tocht worden deelgenomen. Iedere wandelaar ont vangt na afloop een medaille, terwijl tevens voor groepen een groepsmc- daille beschikbaar wordt gesteld. Zij die deze tocht reeds meerdere malen liepen ontvangen een cijfertje. Gestart wordt om 14.00 uur vanaf het Dorpshuis. De muziekvereniging „Luctor et Emergo" uit Renesse zal wederom muzikale medewerking verlenen. Opgave deelname aan de start of telefonisch (01117 -275). OUWERKERK Geslaagd Te 's-Gravenhagee slaagde voor het staatsexamen A als scheepswerk- tuigkundige de heer N. Vijverberg te Ouwerkerk. NIEUWERKERK Opbrengst „Neerbosch" Aan „Neerbosch" is afgedragen een bedrag van f 113,06. Dit is bijeenge bracht door de volgende meisjes: Kathy Brouwer f 44,26), Nellie de Haan f 15,35, Annemarie Hoogerland f 26,55 en Marjan Folmer f 26,90. Ge vers en collectantes hartelijk dank. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B. Onder leiding van de px-esidenle mevr. Van der Spek-de Waal, hield de afdeling Bruinisse van de N.C.V.B. haar maandelijkse vergadering in het Hervormd verenigingsgebouw. Na zang en gebed volgde Schrift lezing uit Openbaring 2 met medi tatie. Mevr. Keur uit Melissant zong enkele mooie liederen met begelei ding van haar man op het orgel. Hierna volgde declamatie van mevr. Kommers uit Sommelsdijk, o.a. van Jacobus Revius en Nel Benschop, af gewisseld met zang. Na de pauze baracht ze Dë Opstanding en het Paaslied, met verder nog enkele an dere gedichten. Mevr. Keur besloot het geheel met het zingen van „Dank u". De presidente bracht hartelijk dank aan hen die deze mooie avond verzorgd hadden. Tot slot werd het bondslied gezongen, waarna mevr. Kommers voorging in dankgebed. Verder werd meegedeeld dat in de maand mei geen vergadering wordt gehouden i.v.m. het jaarlijks reisje op 17 mei. Kandidatenlijsten Lijsten van kandidaten voor de gemeenteraadsverkezingen op 29 mei 1974. 1. Algemeen Belang: M. Verspoor, M. K. Krepel. J. de Waal Jzn, K. Coppoolse-de Koning, Ir. L. v. d. Velde, C. Padmos Mzn, P. Padmos Lzn, S. Jumelet Hzn. 2. Staatkundig Gereformeerde Pax-- tij: W. van Gilst, L. J. van den Bos, J. P. van Dommele, G'. E. Houteka mer, J. M. Giljam, J. de Bruine, B. W. Schot. 3. Lijst van de Velde: M. J. van de Velde, A. J. Bal, M. Houkamp, A. Th. Lock, J. Meertens, I. Schults, L. Schout, L. E. van Pöpering, Joh. Schults, A. M. Bal, J. Kostense. 4. Protestants Chi'istelijke Groepe ring: S. A. Jumelet, -M. Meeuwsen, H. Schot, D. v. d. Berg, J. D. de Kor te, P. J. Steketee, A. Jumelet Dzn, D. Coppoolse, C. W. v. d. Werf, L. de Jonge, J. Jumelet, J. M. de Bil. LEEUWARDEN, 22-4. Inbrekers hebben in de nacht van zondag op maandag de totale inventaris van het gemeentehuis van Leeuwardera- deel in Stiens overhoop gehaald. Er is voor duizenden guldens schade aangericht. Bureau's, kasten en tele foons waren vernield. Ramen waren ingeslagen en de vloer lag met pa pieren bezaaid. De congierge ontdekte maandag ochtend de chaos. De Rijksrecherche en de Technische Recherche zijn met het onder-zoek bezig. De ambtenaren zij nzolang naar huis gestuui'd. Vol gens de eex-ste berichten is er niets vermist. Advertentie Lederen fl/lflföo handschoenen - /s'20Y/& in alle modekleuren /C BROUWERSHAVEN. 20-4. De jeugdsoos Zenith hield voor de be jaarden een geslaagde avond in het soosgebouw. De voorztter van de soos, Peter de Koeyer opende de bij eenkomst met een hartelijk wel komstwoord, in het bijzonder tot me vrouw Schouwenaar-Lindenbergh, presdente van de bejaardensociëteit. De voorzitter zei dat deze avond is georganiseerd om te trachten een beter kontakt, en daardoor meer be- gx-ip tot stand te bx-engen tussen be jaarden en jeugd. Na samenzang was het quizmaster Hans Kik, die verschillende echtpa- ren een aantal originele vragen stel de en die door allen zonder fouten werden beantwoord. Na enkele leuke schetsjes en blok- fluitspel werden de bejaarden ont haald op koffie met eigen gebakken cake. Na de pauze werd nog een leuk programma afgewerkt, waarna me vrouw Schouwenaar de leden'van de jeugdsoos hartelijk dankte voor het gebodene. Zij meende, dat deze zeer geslaag de avond had bewezen, welk een ambitieus progx-amma de jeugd aan bejaarden kan voorschotelen. Zij sprak de wens uit dat het prachtige initiatief volgend jaar herhaald zal worden en hoopte op een nog gro tere opkomst door de bejaarden. Hans Kik dankte een ieder voor de bijdrage, in het bijzonder mevrouw De Vlieger en mevrouw Constandse. C^niXt DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE Flitsen uit het buitenland CAIRO. De aanval op de militaire academie in Cairo blijkt aan elf mensen het leven te hebben gekost, terwijl er 27 werden gewond. Dit heeft het bureau van de procureur- generaal in de Egyptische hoofdstad bekendgemaakt. MINNEAPOLIS, (MINNESOTA). Een federale rechter in Minneapolis heeft zaterdag de onmiddellijke sluiting gelast van het bedryf van de „Reserve Mining Co." in het noorden van Minnesota omdat deze fabriek het bovenmeer zou verontreiniging en de bevolking in gevaar zou bren gen van Vijf agglomeraties, waaron der de stad Duluth. MONTEVIDEO. Bij een vuux-ge- vecht in een buitenwijk van de Uru- guayaanse hoofdstad Montevideo zijn zondag drie vrouwelijke leden van de guerrillabeweging der Tupa- maros en een politieman gedood. Dit is van politiezijde vernomen. LA PAZ. Een boer uit het Bolivi aanse dorp Luruta (320 km van de hoofdstad La Paz) is door de bewo ners van het dorp veroordeeld en daarna geëxecuteex-d. Hij was schul dig bevonden aan moord op een 15- jarige herderin, nadat hij het meisje eerst had verkracht. ABIDJAN. Bij een botsing tussen twee treinen op het baanvak Abid- jan-Bouake, in Ivoorkust, zijn elf reizigers om het leven gekomen en 36 gewond. FLORENCE. Zondag is een dyna- mietaanslag gepleegd op een baan vak van de Italiaanse spoorwegen op een dertigtal kilometer van Flo- rence bij een viadukt. De rails wei den over een twintigtal meter weg geslagen. Kennedy bij Brezjnew MOSKOU, 22-4. De Demoki*atische senator Edwax-d Kennedy heeft maandagochtend een onderhoud ge had met de Russische partijleider Leonid Bx-ezjnjew;. De senator uit Massachusetts ar riveerde vijf minuten te laat in het Kremlin, samen met zijn vrouw Jona en hun twee kindex*en, de 13- jarige Kax-a en de 12-jarige Ted. Brezjnjew verwelkomde hen glim lachend en liet zich uitvoerig foto graferen met zijn gasten. Kennedy overhandigde de partijleider de ge bundelde toespraken van zijn broer wijlen presiden tJohn F. Kennedy en een exemplaar van een nieuw boek van zijn moedei-, Rose Fitzgerald Kennedy, Times to remember-". Bx-ezjnjew gaf een foto van zichzelf met handtekening. Toen Kara Ken nedy vroeg of zij ook een portret van de Sow jet-leider kon kx-ijgen, haalde deze direkt nog een foto uit zijn bureau die hij ter plaatse signa- leex'de. Nadat hij uitvoei-ig afscheid had genomen van mevi-ouw Kennedy en haar kinderen, begon Brezjnjew zijn besprekingen met de senator. Deze was vei-gezeld van zijn adviseur Ro- jbert Hunter, terwijl Brezjnjew ter zijde wei-d gestaan door zijn x-aads- man op het gebied van de buiten landse politiek Andrei Alexandrow Advertentie Marianne Paris-blouse! Alleen al 't kijken naar die lieve uni-blouse garandeertjliefde op 't eerste gezicht.'t Dragen van zö'n behaaglijke stof betekent'n eeuwige belofte'n Snoes van 'n blouse! Met de hand op t hart: ons mode- nieuws is uw moeite waard! Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 en de tolk Viktor Soechodrew. Voor de aankomst van Kennedy had Brezjnjew tegenover- journalisten gezegd dat er zou worden gesproken „over alles waai-over hij het wil hebben". Op de vraag waarom hij de senator ontving, zei hij dat hij vele Amerikanen ontmoette. Dodelijke steekpartij in bar DOKKUM, 22-4. In de Zambezibar te Dokkum is in de nacht van zon dag op maandag de 29-jarige P. K. uit Dokkum neergestoken. Hij over leed aan zijn verwondingen in een ziekenhuis. De politie van Dokkum wilde nog geen nadex-e mededelignen doen, om dat verscheidene personen bij de vechtpax-tij betx-okken wai-en. Er is een man gearresteerd. Het slachtoffer was gehuwd en van beroep fabrieksarbeider. ASCHAFFENBURG. Dit is een goed bericht voor brillendragers, die tot nu toe niet aan de harde kontakt- lenzen konden wennen; er zijn thans „zachte", die ieder oog verdragen kan. Bij deze in Aschaffenburg (D.B.R.) ontwikkelde lezen gaat het om. een geheel nieuw soort kunst stof, die een hoog percentage van zijn volume aan traanvloeistof kan opnemen. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3