Overeenstemming in Bonn „ZELKEPOLDER" OM VASTSTELLING PLAN Vuren aan Golan-front gaat door DE ZIERIKZEESCHE COURANT Olie-aanvoer dicht bij normale niveau PALESTIJNSE WAARSCHUWING Duizendste slachtoffer in Noord-Ierland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 april 1974 130ste jaargang Nr. 21475 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 16,00; per jaar 60,-. Losse nummers 35 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 23 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. m dit nummer: Ierse jeugd was te Brouwer shaven Raad Zierikzee ZIERIKZEE, 20-4. Het college van b. en w. bericht aan de raad inzake bet vast te stellen bestemmingsplan „Zelkepolder", dat eind vorig jaar een maand ter visie heeft gelegen. Voor de praktijk is uitstel van de vast stelling noodzakelijk gebleken. Als nieuwe datum wordt genoemd 9 mei a.s. Het plan voorziet in een kampeer terrein van circa twee hectare. Het grootste gedeelte zal worden inge richt voor het kamperen met tenten of kampeerwagens. Langs drie zyden voorziet het plan in de aanleg van maskerende bcplantingsstroken, met een minimale breedte van tien me ter. Ten aanzien van de vierde zydc voorzien de voorschriften in een vol doende afscherming. Een strook grond - aldus de ver dere toelichting van het college - langs Rijksweg 18, met een breedte variërend van circa tien meter tot circa vijfenzestig meter, wordt - be- BRUINISSE. Bij het verlaten van de haven Bruinissegeraakte de mos- selkolter „Cornelia" nit Stellendam als gevolg van de lage waterstand vast in de modder. Dit „schip op het strand" lag tot aan de eerstkomende vloed, een baken in zee te zijn. (Foto; Zierikzcesche Nieuwsbode) houdens een enkele uitzondering - geheel vrijgehouden van bebouwing en opgaande beplanting, waardoor een vrij uitzicht wordt gewaarborgd. Talrijk zijn de instellingen ge weest waarmede overleg inzake dit bestemmingsplan moest plaats vin den. Van de gelegenheid tot het in dienen van bezwaren werd gebruik gemaakt door de heer N. D. Letterie, exploitant en eigenaar van de cam ping „Zierikzee". Hoofdpunten Het college stelt naar aanleiding van een en ander de volgende hoofdpun ten; de gemeente is bereid de ex ploitatievergunning te baseren op 100 m- voor een toeristische tent of toe ristische caravan en 150 m2 voor een stacaravan. Tn een betreffende kaart is een gedeelte groen ingekeurd, waarop mag worden gekampeerd. Redelijk werd bevonden een verzoek van de heer L. in het hoogseizoen een periode van zes weken toe te staan voofr kamperen. De plaatsing van stacaravans is in principe mo gelijk, maar alleen op het gedeelte waarop thans barakken slaan, met een door het college minimaal ge stelde eis van 150 m2 per stacaravan. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Velen krijgen de erenaam i „idealist", omdat zij in prak- tische dingen onhandig zijn. „Incasseringsvermogen middenstanders heeft uiterste grens bereikt" UTRECHT, 20-4. De regering moet bedenken dat het incasseringsvermo gen van de middenstanders de uiter ste grens heeft bereikt. Voortzetting van het huidige prijsbeleid zal leiden tot burgerlijke ongehoorzaamheid. Dit heeft mr. A. Gcurtsen, voorzit ter van het Koninklijk Verbond van Ondernemingen (midden- en klein bedrijf) verklaard in zijn jaarrede op het congres van dit verbond in Utrecht. Mr. Geurtsen zei ook: „De heer Den Uyl zal wel weer zeggen dat ik op roep tot het plegen van burgerlijke ongehoorzaamheid. Het zei zo, mits hij goed wil beseffen dat ik daartoe niet oproep, maar er voor waar schuw dat voortzetting van het hui dige beleid daartoe zal leiden". EEG-ministerraad beëindigd RODE KRUIS WANDELTOCHT De Verenigde Staten In Gymnich, waar de sfeer zo ver trouwelijk was dat men het stelde zonder adviseurs en zelfs zonder tol ken, is ook de verhouding met de Verenigde Staten ter sprake geko men. Frankrijk, dat zich had verzet tegen inspraak van Washington in de Europese politiek, verklaarde zondag bij monde van minister Jobert, dat de „controverse" tussen Amerika en Europa „kunstmatig opgeblazen' is. De denkbeelden over Atlantische ruggespraak hebben volgens hem sinds de besprekingen in Brussel vorderingen gemaakt. De ministers van buitenlandse za ken hebben ook bezorgdheid tot ui ting gebracht over de gang van za ken in het Middenoosten, waar de Sowjjet-Unie een sterkere neiging tot inmenging vertoont. Ajoeb Chan overleden ISLAMABAD, 21-4. - Mohammed Ajoeb Chan, die van 1958 tot 1969 president van Pakistan is geweest, is in zijn huis in Islamabad aan een hartaanval overleden. Hij was 67 jaar. Veldmaarschalk mohammed Ajoeb Chan heeft Pakistan elf jaar lang met ijzeren hand geregeerd, totdat politieke woelingen hem in maart 1969 dwongen als president af te treden. TEL AVIV, 21-4. Syrische artille risten hebben zondag het vuur ge opend op Israëlische stellingen op de strategisch belangrijke berg Hermon en in de zuidelijke sector van het Golan-front op de 41ste achtereen volgende dag van de strijd aan het noordelijke front, aldus is door de Israëlische legerleiding meegedeeld. Israëlische eenheden beantwoord den het vuur. Het Libanese blad „Al Safir" schrijft, dat de Sowjet-Unie Syrië voorzien heeft van moderne wapens, waaronder grote aantallen jacht vliegtuigen en luchtdoelraketten van het type Sam-9. Coureur uit bocht: drie kinderen gewond FINSTERWOLDE, 21-4. - In het Groningse Finsterwolde zijn zondag middag tijdens een autocross drie kinderen min of meer ernstig ge wond geraakt, toen een vrouwelijke coureur uit Veendam met haar auto uit de bocht vloog en op de kinderen inreed. De negenjarige Marcel Jonk man uit Woldendorp werd zeer ern stig gewond overgebracht naar het academisch ziekenhuis in Groningen. De negenjarige Henk Bouwman en de tienjarige Harmanus Jacob Bos, eveneens uit Woldendorp, werden in het St. Lucas ziekenhuis in Win schoten opgenomen. BONN, 21-4. De ministers van buitenlandse zaken van de E.E.G. hebben op hun tweedaags beraad achter de slotgracht en muren van het kasteel Gymnich hij Bonn, overeenstemming bereikt over de verdere ont wikkeling binnen de E.E.G. in 1974 en over de etap pes waarin de Europese eenheid gestalte moet krijgen. Naar wat zondag over de goeddeels geheime besprekingen bekend werd, zjjn de ministers het ook eens ge worden over de vraag op welke pro blemen van de buitenlandse politiek zij met één stem moeten spreken. De woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken in Bonn, DEN HAAG, 20-4. Zonder dat de olieboycot volledig is opgeheven, ligt de olie-aanvoer op het ogenblik dicht bij het normale niveau. Premier Den Uyl zei dit vrijdag avond na afloop van de wekelijkse kabinetszitting, waarin minister Van der Stoel van buitenlandse zaken verslag uitbracht over de grondstof- fenbijeenkomst van de V.N.-Assem- blee. Tijdens die bijeenkomst sprak mi nister Van der Stoel met ministers van buitenlandse zaken van Arabi sche olieproducerende landen. Naar zijn mening zet de sfeerverbetering in de houding van deze landen zich duidelijk voort. KOEWEIT, 20-4. Het Volksfront voor de bevrijding van Palestina heeft door middel van een krant in Koeweit bekendgemaakt, dat buiten landse toeristen, die door Israël gezet Palestijns gebied bezoeken, als vij anden zullen worden beschouwd. Een uitzondering wordt gemaakt voor be zoekers aan de heilige plaatsen in Je ruzalem, Bethlehem en Nazareth. Rlidiger von Pachelbel, zei dat de rust van Gymnich had toegestaan dat de ministers de vraagstukken „in de kern" konden aanpakken, dat zij de bijeenkomst „zeer nuttig" ge vonden hadden en dat zij een her haling voor gewenst hielden. Ook de Frahse minister van bui tenlandse zaken, Michel Jobert, had het soort beraad als dat in Gymnich „zeer nuttig en noodzakelijk" geoor deeld, aldus conferentiekringen. Joberts Engelse collega, James Callaghan, die op de vorige minis terraadsvergadering van begin april in Luxemburg, met een afwijzende houding van zijn acht collega's ge confronteerd werd, heeft in Gym nich het gevoel gehad „weer bij de club te behoren". Hij bevestigde dat hij op de ministersbijeenkomst van 7 mei minstens een gedeelte van de lijst met nieuwe wensen van zijn regering op tafel zal leggen. Onderhandelingen Belgische kabinets formatie afgebroken BRUSSEL, 20-4. De onderhande lingen over de vorming van een nieuwe Belgische coalitieregering in België zijn mislukt. Kabinetsforma teur Tindemans had de hele nacht van vrijdag op zatetrdag met de Christelijke Volkspartij, de Libera len en de twee taaipartijen (de Vlaamse Volksunie en het Rassem- blement Wallon) onderhandeld over de gewestvorming en over de afba kening van Brussel. Formateur Tindemans zei zater dagmorgen dat de partijen, na 23 uur onderhandelen, uit elkaar waren gegaan, nadat de besprekingen wa ren mislukt met betrekking tot de begrenzing van Brussel. Verder wilde hij niets meedelen. „Ik ga eerst sla pen en dan nadenken", zo gaf hij als antwoord op de talrijke vragen waar mee hij werd bestookt. BELFAST, 21-4. - In de Noordierse hoofdstad Belfast is zaterdagmiddag het duizendste slachtoffer gevallen van het geweld waaronder Ulster nu al sinds de zomer van 1969 gebukt gaat. Het is een ongeveer 18-jarige jongeman. BROUWERSHAVEN. Te Brouwers haven werd zaterdag de jaarlijkse Rode Kruis wandeltocht gehouden, die een groot succes werd, ook al door deelneming van de Noord-Ierse kinderen. Bij het begin van de tocht deed de muziekvereniging „Nut en Uitspaning" de „meute" uitgeleide. gevolg van de eeuwenoude tegen stellingen tussen protestanten en rooms-katholieken overging in een openlijke oorlogvoering, in Noord- Ierland door gewelddaden om het le ven gekomen: 693 burgers, 214 Britse militairen, 50 politiemannen en 43 leden van het para-militaire Ulster Defense Regiment. Het werkelijke dodencijfer moet volgens insiders ho ger liggen. De jongen werd aangetroffen op een kruispunt in de rooms-katholieke wijk Springfield. Volgens een be kendmaking van het Britse leger is hij gedood door twee nekschoten, een vaak gebruikte vorm van exekutie door het (verboden) Ierse republi keinse leger. Volgens officiële cijfers zijn sinds 15 augustus 1969, toen de onrust als De groep begint monter en opge wekt aan de tocht, die (8 en 15 km) leidde over goede wegen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1