Westhoek-dag geweldig succes voor de Noord-Ierse kinderen •Holty* iijpde Rode Kruis Zierikzee ontving weer „scheepsgasten" Koffieronde" afd. Noordwelle e.o. Plattelandsvrouwenbond STREEKNIEUWS GEMEENTE ZIERIKZEE ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 19 april 1971 Nr. 21474 WESTERSCHOUWEN, 18-4. Donderdag werd door de Noord-Ierse kinde ren een bezoek gebracht aan de Schouwse Westhoek. Bij aankomst te Haam stede werd allereerst een bezoek gebracht aan de bakkerij van de heer W. J. Geleijnse waar de kinderen spontaan werden onthaald. Bij de binnenkomst in de bakke rij werd iedereen voorzien van een bakkermuts waarna, onder leiding van de chef banketbakker de heer Wim Koole, een rondleiding door de bakkerij plaats vond waarbij o.m. nader uitleg werd gegeven over de funktie van verschillende machines en de ovens werden bezichtigd. Om te laten zien wat er allemaal in de bakkerij wordt gemaakt was er een groot sortiment brood en koekjes op een tafel uitgestald. Door de heer Wim Koole werd hierna een demon stratie gegeven in het opmaken van een aantal taarten en wat gebak, wat met grote aandacht door de kin deren werd gevolgd. Nadat de heer Koole enige staal tjes van zijn vakmanschap had ge toond kregen de kinderen allen een heerlijk stuk taart aangeboden. Een van de kinderen die verjaarde kon zelfs een gehele taart in ontvangst nemen. Verder kreeg ieder kind een verfrissing van de heer Geleijnse aangeboden en een ballpoint. Bijzonder gezellig was het ook op de jeugdsoos „Big S". De Westhoek dag - ook met lollige liedjes in de avonduren, was een fantastische dag. ZIERIKZEE. 17-4. Zoals reeds (fo tografisch) gemeld, bracht het schip Prins Willem Alexander, woensdag zeven en vijftig bewoners van het verpleeghuis „Kalorma" te Beek bij Nijmegen naar Zierikzee. De passa giers waren reeds op tweede paas dag ingescheept en deden eerder Willemstad aan. Door de mist vond de aankomst te Zierikzee een uur later plaats, hetgeen voor de gereed staande, behulpzame leden van de Rode Kruis-kolonne een uur wach ten betekende. Eenmaal afgemeerd konden de gasten het schip meteen verlaten. Door de verlate aankomst ging het direkt op de warme maaltijd af, die was geserveerd in restaurant Con cordia. Tijdens deze feestelijke bij eenkomst verstrekte de kapitein van het schip zijn gasten mededelingen over zijn staf van bemanningsleden. Voor „elk wat wils" Na de genoten maaltijd was er voor „elk wat wils" want ieder bleek zo zijn eigen wensen te hebben. Sommigen wilden beslist de winkels bezoeken, anderen alleen maar ge nieten van de oude geveltjes en ge bouwen en weer andere persé ge nieten van het Slingerbos met het juist ontloken groen, en waar het in de zon en uit de wind heerlijk toe ven was. Om 16.30 uur waren allen weer op hun basis terug en gingen ook de 12 kolonneleden weer huis waarts. De gasten konden nu nog even uitrusten voor het avondpro gramma, dat om 7 uur aanving. Door kolonneleden en onder leiding van de leidster werden de folders van V.V.V. uitgereikt aan alle gasten en personeel, evenals een kleurenkaart van Zierikzee met postzegel. Het hoogtepunt van de avond ver zorgde de muziekvereniging „Con Amore" uit Noordgouwe, die met mooie klanken en gezellige oude liedjes iedereen „meenam" en dit gi'oeide uit tot een uitbundig feest. Om acht uur werd afscheid geno men van een dankbaar gezelschap dat in Zierikzee een onvergetelijke dag had beleefd. Vergadering Zevibel Op zaterdag 27 april houdt Zevibel de organisatie voor de Zeeuwse vis- serjjbelangen, haar jaarvergadering in Yerseke. Na afhandeling van de Advertentie jjf Uw eigen modehuis heeft romantiek in huis, maar nèt 'n tikkeltje anders.' U ziet 't verschil. U voelt 't. En waar dat nu aan ligt? Uw eigen modehuis kiest romantiek die nèt 'n tikkeltje anders is. En 't onderscheid zit vaak in die hele kleine dingetjes die 't doen 'n Stikseltje kan 'n kraagje nèt wat rustieker laten lijken, 'n Bepaalde knoop geeft die coat dat typisch tintelend-jonge. En 'n schitterende gesp doet menig hartje sneller kloppen. Maar wat wilt u. Uw modehuis koopt mode uit de hele wereld. Duizenden verschillende jurkjes passeren kritische blikken, totdat net dat éne overblijft dat goed genoeg is. Voor ons. En voor u! Met de hand op 't hart: ons modenicuws is uw moeite waard .1 Dam 1() Zierik/ee Tel.01110 2816 Jeugd in gespannen aandacht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) huishoudelijke zaken houdt prof. dr. P. Korringa een inleiding over het onderwerp: „Van visserij naar vis kuituur." Ver. van Onderwijzers en Onderwijzeressen op Schouwen-Duiveland De Vereniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen op Schouwen- Duiveland houdt de (112e) algemene vergadering op donderdag 25 april a.s. in de kantine van camping „Duinrand" te Burgh. In deze ver gadering zal een expositie van leer middelen plaatsvinden. Bij de te houden bestuursverkiezing zijft de heren B., v. d. Lelie en G. Gerretsen aftredend en herkiesbaar, mevrouw Brouwer is eveneens aftredend maar niet herkiesbaar. In de middaguren vindt een fo rum plaats over de integratie kleu- terbasisonderwijs. De dag zal wor den besloten met een excursie naai de Deltawerken, Burghsluis. ZIERIKZEE Noord-Ierse kinderen Hieronder volgt het programma voor de Noordierse kinderen op za terdag 20 april. 10.00 uur: Bijeenkomen in Jeugd clubhuis De Lichtboei. Koffiedrin ken. Programma voorbereiding feestavond op 3 mei door de Ierse groep. 12.30 uur: Lunch in Jeugdclubhuis De Lichtboei. Lunchpakket meege ven. 13.30 uur: Vertrek vanaf parkeer terrein Balie naar Brouwershaven. 14.00 uur: Deelname aan de Rode Kruis wandeltocht. 16.00 uur: Theedrinken in Hotel Ja cob Cats. 16.30 uur: Groepsgewijs rondrit door Brouwershaven per huifkar en rijtuig met pony's. 18.00 uur: Diner in Hotel Graaf Floris V. 19.30 uur: Disko-avond in Jeugd soos Zenith. Thee/koffiedrinken. 21.30 uur: Vertrek naar Zierikzee. 22.00 uur: Afhalen parkeerterrein Balie. Afd. Zeeland Europese Beweging Op vrijdag 3 mei a.s. organiseert de afdeling Zeeland van de Europese Beweging een bijeenkomst te Zierik zee ter gelegenheid van de Dag van Europa. Deze bijeenkomst zal plaats vinden in het Stadhuis en vangt aan om 20.00 uur. Drs. R. Zijlstra, voor zitter van de C.B.T.B. en F.N.Z. uit Oosterland, is bereid gevonden al daar te komen spreken over: Europa '74 een tussentijdse balans. Filmkring „Ziejook" Op 26 april brengt „Ziejook" twee films: „Staat van beleg" van de re gisseur Costa Gravas en „Latijns Advertentie NUTSSPAARBANK iiw ideale eezinsliank U bent welkom bü uw Xutsspaarhank TERMIJNSPAREN e» DEPOSITO-S tot 9 RENTE OKEISCHOR: Ring. donderdags van 11.00- 12.00 uur. Amerikaanse rapsodie". De films worden vertoond in de aula van de R.S.G. „Prof. Zeeman". Afd. U.V.V. Op dinsdag 23 april wordt in het R.K.-centrum aan de Mosselstraat, een vergadering gehouden van de U.V.V.-afdeling. O.m. komen aan de orde een te houden modeshow voor bejaarden op 6 mei en de bejaarden- reis. HAAMSTEDE Molen open voor Ierse Jeugd Men bericht ons dat de familie Landcgent op de zondagen 21 en 28 april de molen „De Graanhalm" open zal stellen voor de Noord-Ierse kin deren én de gastgezinnen. Een aardig uitje in het kader van een tripje. RENESSE Paasviering zondagsschool Zondagmiddag eerste paasdag kwamen de kinderen van de zon dagsschool met hun ouders en an dere belangstellenden naar de her vormde kerk van Renesse om daar gezamenlijk het paasfeest te vieren. De algemene leiding berustte bij mevr. L. de Feiter-van Oeveren. In deze dienst werd gezamenlijk gezon gen en ook de kinderen brachten enkele liederen ten gehore. Het paasevangelie werd verteld door de leidsters Ineke Wandel en Lia Bra- ber. Enkele kinderen van de oudste groep, te weten Irene Blom, Rianne Hoogerhuis, Jaap Blom, Joop de Fei- ter, Martin Jonker, Harry Kostense en Joop Wandel speelden het paas spel „Allemaal kleine Messianen". Het stuk stelde een straattaferneel in Jerusalem op de dag na Pasen voor. De kinderen deden het erg goed, het was daarom erg jammer dat men achter in de kerk niet alles goed kon verstaan, Ds. L. de Wit sloot deze paasviering met een dank gebed. Ouderavond zondagsschool Maandagavond 22 april wordt in het Trefpunt een ouderavond van de zondagsschool gehouden. Op deze avond zijn niet alleen de ouders, maar iedereen die belangstelling heeft welkom. Het is de eei-ste keer dat een der gelijke avond wordt gehouden. De leiding van de zondagsschool wil graag de indrukken horen van de belangstellenden over zondagsschool werk. Zij staan ook open voor even tuele kritische opmerkingen. De lei ding van de zondagsschool is zich er van bewust uit amateurs te bestaan en juist daarom voelt men de be hoefte aan steun en sympathie van van anderen. Bovendien zal er op deze avond worden overlegd over het weekend dat met de oudere kin deren aan de Schelphoek zal worden gehouden. Jeugddienst In de Ned. Herv. kerk te Renesse zal op zondag 21 april te 17.00 uur een jeugddienst plaats vinden met als voorgangster da. A. A. van Leeuwen. Het thema van deze jeugddienst zal zijn „Werken en be- NIEUWERKERK Verkoopmiddag De meisjesvereniging Rhodé orga niseert op dinsdagmiddag 23 april - ook in de avonduren - een verko ping op het gebied van handwerken. De verkoping vindt plaats in zaal Rehoboth in de Ooststraat. Gehoopt wordt dat velen een kijkje zullen komen nemen en misschien van „kijksters" „koopsters" zullen wor den. Bovendien zal een boekenstand worden ingericht door de heer Hoek man. De opbrengst wordt bestemd voor de uitwendige zending. BRUINISSE „Nu met Hope" Zaterdag 20 april zal de muziek vereniging „Nu met Hope" te Brui- nisse weer oud-papier ophalen, be gonnen wordt om 9 uur en men wordt verzocht het papier zo moge lijk gebundeld of in dozen gereed te zetten. Herinnerd wordt hier ook nog eens aan het rad van avontuur, dat op zaterdagavond a.s. gaat draaien in het hervormd verenigingsgebouw. RENESSE, 17-4. Woensdag 17 april hield de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen afd. Noordwelle en omstreken een koflieronde in „Rietnisse" te Renesse. De ongeveer 35 aanwezigen werden verwelkomd door de presi dente, mevrouw Gilijamse. Onder het genot van een kop koffie konden de aanwezige dames de werkstukken bezichtigen die door de leden van de handwerkclubjes van de plattelandsvrouwen van deze afdeling in 't afgelo pen winterseizoen waren vervaardigd. Mevrouw Dalebout-Koster vertelde op deskundige wijze een en ander over de gebruikte technieken. Er werd in herinnering gebracht dat mevrouw Dalebout-Koster op twee november 1959 met het eerste handwerkclubje begonnen was. In 1960 nam zij contact op met Goes en sinds die tijd werden ieder jaar werkstukken ingestuurd, die provin ciaal werden beoordeeld. Gedurende deze tijd hebben leden van de afde ling Noordwelle e.o. heel wat eer volle vermeldingen verdiend. In het bijzonder mevrouw Krijnse Lokker, die ieder jaar op nieuw een eervolle vermelding kreeg. Dit jaar weiden dertien van de inzendingen van deze afdeling met een prijsje beloond. Mevrouw Gilijamse dankte me vrouw Dalebout voor al het werk dat zij sinds 1959 voor de handwerk- club heeft gedaan en zij feliciteerde haar met de goede resultaten die in die tijd werden behaald. Haar woor den liet zij vergezeld gaan met een stoffelijke blijk van waardering in de vorm van een bos bloemen. Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat in verband met de verbreding van de Westbrug, de Westbrug gesloten zal zijn voor alle verkeer behalve voetgangers gedurende het tijdvak van vrijdag 19 april t'm 1 oktober 1974 of zoveel langer de werkzaam heden duren. Het westelijk gedeelte van het centrum zal gedurende bovenbedoeld tijdvak bereikbaar zijn via de Zuidwellebrug, Zuidwellestraat en Hoofdpoortstraat. Burgemeester en wethouders van Zierikzee, w.g. Th. H. DE MEESTER, burgemeester w.g. R. VAN OMMEREN, secretaris Zierikzee, 18 april 1974 „Kinderzorg" In het eerste kwrtaal 1974, werd te Bruinisse voor „Kindei'zorg" Mid delburg een bedrag van f 341,72 ge- kollekteerd. Oplevering jachthaven De oplevering van de nieuwe jacht haven te Bruinisse, oorspronkelijk gedacht op 17 april, is thans bepaald op donderdag 8 mei. De paasdrukfe in cijfers Ook de Grevelingendam kreeg zijn deel van de paasdrukte, al was de filevorming maar van korte duur en waren vanwege de uitgestrektheid van het weekend, de hoeveelheden passerende auto's mooi gespreid. Vrijdag passeerden er al 10.041; za terdag waren het er 9297, zondag 10.220 en paasmaandag 14.685. To taal 44.243, of ruim 2000 meer dan een jaar tevoren. De gemeenteraadsverkiezingen Voor de gemeenteraadsverkiezin gen in Bruinisse zijn vier kandida tenlijsten ingediend, die de volgende nummers kregen toegewezen: Lijst 1. Algemeen Belang; lijst 2. S.G.P.; lijst 3. Lijst van de Velde; lijst 4. Prot. Chr. Combinatie (C.H.U. en A.R.). Feest Bruse Boys De voetbalvereniging Bruse Boys te Bruinisse, ongeslagen kampioen van de 2e klasse zaterdagvoetbal afdeling Zeeland sedert 23 maart, gaat dat feit feestelijk vieren. Op zaterdag 27 april wordt van 19 tot 21 uur een receptie gehouden, ge volgd door een feestelijke avond JOHANNESBURG. In de afgelo pen weken is moord en doodslag in de Zuidafrikaanse goudmijnen onder de zwarte mijnwerkers tot een zor- genbarende omvang uitgegroeid. De jongste balans van bloedige stam- twisjen tussen gast arbeiders uit Le sotho en de inheemse Vhosa's in de goudmijn Carletonville, bij Johan nesburg, luidt: tien doden en drieën zestig gewonden. Roken beteugelt de hartstocht LONDEN, 17-4. Roken beteugelt de hartstochttenminste bij apen zeggen Engelse deskundigen. Zij gaven in hun medisch en bio logisch onderzoekingscentrum in hei Noord-Londense Huntingdon siga retten aan apen om erachter te ko men of het liefdesleven van de die ren erdoor werd beïnvloed. Overigens werden de sigaretten niet aangestoken. Dat is volgens de deskundigen niet nodig omdat de mens graag iets met zijn handen doet. Voorzien van een sigaret ver mindert zijn lust andere schepselen aan te raken en te liefkozen. De „rokende" apen nu, liefkoosden elkaar aanzienlijk minder dan „niet- rokende20 ervoeren de deskundi gen. Het experiment is nog niet op ho mo sapiens toegepast. FINANCIËN EN ECONOMIE Ontsparing bij Rabobanken UTRECHT, 19-4. Het spaartegoed bij de Rabobankorganisatie is in de maand maart met netto f 30 miljoen afgenomen tot f 21.020 miljoen. In gelegd werd vorige maand f 770 mil joen en terugbetaald f 800 miljoen. In het eerste kwartaal van 1974 bedroeg de totale ontsparing rond f 280 miljoen. Deze daling werd ruimschoots gecompenseerd door de extra toeneming van andere midde len op termijn, aldus de Rabobank. In de eerste drie maanden van 1973 werd een spaaroverschot geboekt van f 370 miljoen en in 1972 van f 320 miljoen. ZIERIKZEE. We besluiten hier de serie: oude gevelstenen met een steen in het pand Havenplein 24. De wijnkopersattributen spreken voor zichzelf. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3