Een depositobrief van de Rabobank wordt uitbetaald aan toonder. Paasviering bejaarden van Brouwershaven „Flitsen" uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESQIE NIEUWSBODE Dinsdag 16 april 1971 Nr. 21472 7 Stijlvolle bijeenkomst BROUWERSHAVEN, 11-4. Op stijlvolle wijze hebben bejaarden van Brouwershaven hun Paasfeest gevierd in het verenigingsgebouw o.l.v. de presidente mevrouw Schou- wenaar-Lindenbergh. In haar ope ningswoord begroette de presidente in het bijzonder ds. De Bres, ds. Kroon en echtgenote, het zangkoor en de dirigente, mevrouw Slager, die op orgel de samenzang begeleide Het programma werd geopend met samenzang waarna de leiding werd overgenomen door ds. Kroon, die voorging in gebed. Het koor zong op voortreffelijke wijze Kind'ren des Konings en Ma- ranatha. Ds. De Bres hield een me ditatie waarna opnieuw samenzang en koorzang volgden. Er werd gede clameerd door mevrouw Bos-de Vos, mevrouw De Bruyn en de heer M. Tanis. Een prachtig paasverhaal werd met aandacht gevolgd door de aanwezigen. Het werd gelezen door mejuffrouw G. bij de Vaate. Met koorzang, dankgebed en samenzang werd deze feestelijke middag beslo ten. TOKIO. Binnenkort zullen Japan se fabrikanten van elektronische ap paratuur een exportkartel vormen voor een geregelde afzet van hun produkten, zoals de verkoop van tape-recorders aan Frankrijk. Dit heeft het Japanse ministerie van handel en industrie bekendgemaakt. BONN. West-Duitsland heeft met Amerikaanse functionarissen de laatste hand gelegd aan bijzonder heden van een overeenkomst inzake vergoeding van de legeringskosten van de Amerikaanse troepen in West-Duitsland, aldus functionaris sen van beide partijen. FULDA. „Een gruwelijke daad" noemde donderdag in een verklaring kardinaal Doepfner, voorzitter van de Duitse bisschoppenkonferentie, het roven van de staf van de over leden bisschop van Fulda, dr. Adolf Bolte. De dader, een 21-jarige schil der, was in de nacht van dinsdag op woensdag de Michaelskerk te Fulda binnengedrongen, waar het stoffe lijk overschot van de bisschop was opgebaard. NEW YORK. Secretaris-generaal Waldheim van de V.N. is de paus „uiterst dankbaar" voor diens bood schap aan de V.N.-conferentie over grondstoffen en ontwikkeling. De conclusies welke de paus uit de hui dige economische situatie trekt, val len vrijwel samen met mijn persoon lijke inzichten, liet dr. Waldheim weten. CAIRO. Britse marineschepen zijn begonnen met het opsporen van mij nen in de zóne van het Suez-kanaal. Port Said is het uitgangspunt. TOKIO. De Japanse regering heeft 340.000 politiemannen gemobiliseerd om de orde te handhaven op de sta tions, die afgestampt vol zijn met forenzen die met de trein mee wil len. Er rijden slechts een paar trei nen door langzaam-aan-acties van het onderhoudspersoneel. WASHINGTON. Sinds 1971 zijn agenten van de militaire geheime dienst van het Pentagon in zeker negen burgerlijke organisaties ge ïnfiltreerd en hebben zij minstens driemaal acties van het type „Water- gate-loodgietei-s" uitgevoerd om te trachten er achter te komen hoe be paalde inlichtingen in de pers te recht waren gekomen. WASHINGTON. De juridische commissie van het Amerikaanse huis van afgevaardigden heeft besloten op 7 mei een begin te maken met de hoorzittingen over een eventuele procedure om president Richard Nixon uit zijn ambt te zetten. MEDIA, PENNSYLVANIA. De 72- jarige oud-voorzitter van de Ameri kaanse mijnwerkersbond W. A. Boy- Ie is schuldig bevonden aan moord op zijn rivaal Joseph Yablonsky, diens vrouw en dochter ruim vier jaar geleden. In Pennsylvania staat op deze misdaad levenslange gevan genisstraf. NIEUW DELHI. India, Pakistan en Bangla Desj hebben een overeen komst ondertekend over vrijlating van 195 Pakistaanse krijgsgevange nen door India die door Bangla Desj van oorlogsmisdaden worden beticht. BRUSSEL. Het politiek overleg tussen de EEG-ministers van buiten landse zaken dat voorzien was voor 4 en 5 mei kan, wegens de presi dentsverkiezingen in Fi-ankrijk, niet doorgaan, zo is in Brussel bevestigd. LONDEN. De Britse politie is een grote wapensmokkel op het spoor gekomen. De wapens - pistolen, ge weren, explosieven en ontstekings apparaten zouden bestemd zijn ge weest voor het (verboden) Ierse Re publikeinse Leger. Bul met 74 ATHENE, 11-4. Ioannia Ioannou heeft woensdag zijn rechtendiploma van de uni versiteit van Athene gekre gen. De 74 jaar oude zakenman gaat overigens geen praktijk opbouwen maar door stude ren in de politieke weten schappen. „Ik denk dat ik me daarna eens in de politiek begeef', zei hij op de promotieplechtig- f heid. De presidente deelde nog mede, dat de gehouden kollekte had opge bracht f 78,De tractaties op deze middag waren van de families Fran ke en Clarisse. De volgende bijeen komst der soos is vastgesteld op woensdag 27 april. De jeugdsoos Ze nith is voornemens de bejaarden een avond aan te bieden op 18 april des avonds half acht in het jeugdge- bouw. WASHINGTON. Binnenkort zal in Moskou een Russisch-Amerikaanse topconferentie plaatsvinden. Dit heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, in Washington bekendgemaakt. WAKAYAMA. Gevreesd wordt dat veertien Japanse vissers zijn ver dronken na twee afzonderlijke aan varingen waarbij vier schepen waren betrokken, ter hoogte van de Japan se westkust, 's morgens vroeg. TUNIS. Veertien mensen hebben het leven verloren en 26 werden ge wond, toen tussen Tunis en Sousse een autobus door een rood licht reed en in botsing kwam met een trein. ADDIS ABEBA. Soldaten van de derde divisie van het Ethiopische le ger hebben in de stad Jijija op 509 kilometer ten oosten van Addis Abe ba een aantal officieren en vooraan staande kooplieden gegrepen, zo is gebleken uit berichten die Addis Abeba bereikten. GENÈVE. Zesentwintig landen hebben in Genève 5 mei 1975 geko zen als begindatum van een confe rentie die moet voorkomen dat meer landen over kernwapens komen te beschikken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HOOGEVEEN. Voor 60 werkne mers van Kip-campeerwagens in Hoogeveen is een driedaagse werk week aangevraagd. Vierhonderd vijftien mensen werken al enige (tijd gedurende vier dagen in het bedrijf dat met afzetmoeilijkheden te kam pen heeft. DEN HAAG. Ter gelegenheid van koninginnedag - dinsdag 30 april - worden op de in de laatste jaren gebruikelijke wijze koninklijke onderscheidingen toegekend. Het ka binet is nog niet toegekomen aan een wijziging van het decoratiestelsel. Aldus heeft premier Den Uyl don derdag meegedeeld tijdens -'zijn we kelijkse persconferentie. DEN HAAG. Op de Nationale On derwijs Tentoonstelling is o.m. de maquette getoond van een onlangs in Culemborg gereed gekomen nieuw type schoolgebouw. In 4M> maand tijds werd die Gemeente een tien klassen-school rijker; door de inwen dige ruimte-opbouw, de dak-licht- toepassing en het bouw-materiaalge- bruik is zowel voor 1974 als voor vol gende decennia een uiterst flexibele „onderwijs-werkplaats" tot stand ge komen. ROTTERDAM. Minister Boers- ma van sociale zaken zal na pasen een beslissing nemen in het conflict dat is gerezen tussen de Holland Amerika Lijn in Rotterdam en de federatie van werknemersorganisa ties in de zeevaart over de plannen van de HAL om 320 man zeevarend personeel te ontslaan. UTRECHT, Donderdag 15 au gustus is het een halve eeuw gele den dat kardinaal Alfrink priester werd gewijd. Hij zal dit op die dag om 11 uur met de priesters van zijn bisdom vieren met een mis in de St.-Catherina-kathedraal te Utrecht De preek zal worden gehouden door de jubilaris. Zaterdag 24 augustus van 16 tot 18 uur zal de kardinaal in de foyer te Utrecht recipieren voor genodig den. VENLO. Op het vliegveld van de Venlose zweefvliegclub op de „Grote Heide" bij Venlo is een zweefvlieg tuig neergestort. De piloot de 46- jarige bouwkundige W. Hermans uit Voerendaal, verloor hierbij het leven VLEUTEN. In Nederland is het hoofdelijk verbruik van vlees ge daald van 54,5 kg in 1972 tot 52,9 kg in 1973, zo blijkt uit gegevens van het produktschap voor vee en vlees, vlees. Twee Zeeuwse cassières over de schreef MIDDELBURG, 11-4. De politie- rechter in Middelburg heeft donder dag twee cassieres van kruideniers zaken veroordeeld tot een gevange nisstraf van drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De vrouwen hadden bekend elk rond 20.000 gulden te hebben ver duisterd aan kasgeld en zegels. Een derde vrouw, de moeder van een van de cassieres, werd veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijk we gens opzettelijk heling. Bij een van de winkels, in de plaats hoek, was enige jaren terug nog een winst gebruikelijk van 20.000 gulden per jaar. Met de nu 19-jarige cassiere uit Biervliet in dienst ver anderde dit in een verliespost. Zij had onder meer de gewoonte haar moeder, die wekelijks voor on geveer 70 gulden boodschappen kwam doen het hele bedrag terug te betalen. De andere cassiere was afkomstig uit Terneuzen. Zij genoot vertrou wen als hoofdcassiere in een super markt in die plaats. Haar admini stratieve kennis was zo groot, dat ze steeds kans zag de weggenomen be dragen te verrekenen. -i, Een aantrekkelijke spaarvorm waarbij het niet meer nodig is om geld voor langere tijd vast te zetten om aan een hoge rente te komen. Daarbij komt nog dat het tegoed tussentijds opvraagbaar blijft. Depositobrieven zijn er in bedragen van f 1.000,- en f 5.000,-. De volle looptijd is twee jaar, waarbij uw rente elk half jaar stijgt. Zo levert een depositobrief van f 1.000,- u na twee jaar f 1.150,- op. Bekijk onderstaande tabel maar eens: Per f1.000,- storting wordt aan rente vergoed en ontvangt u bij opvraging dus dat is een rente per jaar van na 6 maanden na 12 maanden na 18 maanden na 24 maanden f22,50 f 32,50 f42,50 f 52,50 f 1.022,50 f 1.055,00 f 1.097,50 f 1.150,00 4%% 5%% Q/% 7J4%* (op basis van samengestelde interest 7 Uw Rabobank kan u haarfijn alles vertellen over de voordelen van deze veilige spaarmethode. ■2. -%r zo noemen zich voortaan Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken WOENSDAG 17 APRIL NED. I: Ten gerieve van de lieve jeugd komt Nederland I vanmiddag drie kwartier in de ether. Het kijk- volkje kan zich vanaf vijf uur amu seren met een aflevering van Bibe- lebons, waarin de bibelebonse kin deren, aangevoerd door Bolletje Boos en Babron er lustig op los zin gen en dansen. De NOS heeft voor de woensdagavond een breed scala van onderwerpen achter de hand. Tussen zeven en acht uur zitten Van gewest tot gewest en de stichting Socutera op het scherm. Van gewest tot gewest omvat een viertal onder werpen: het middeleeuwse kasteel Ammersoyen in de Betuwe, het na tuurschoon van het Zwarte Meer in Noord-Overijssel, de vrouwelijke grafikus Chris Wilkens uit Ensche de en een reportage over de bewo ners van het zuidelijk westerkwar tier van Groningen die het laagste inkomen van Nederland hebben. Na het journaal van acht uur de poli tieke zend tijd (DS'70) en de trek king van de staatsloterij. Vervolgens zet de NOS de kijkers het toneel spel Harlekinade voor, dat tot half tien duurt. Het verhaal gaat over een klassiek toneelspelersechtpaar, dat keer op keer van slag is bij de repetities van Shakespeares Rome en Julea. Daarna de rubriek Pano- ramiek die vijfentwintig minuten achtergrondinformatie geeft over aktuele gebeurtenissen in binnen- en buitenland. Voor het laatste nieuws dan nog het tioeede deel van de serie dokumentaires die gemaakt is in het kader van de aanstaande wereldkampioenschappen voetbal met dit keer het spotlicht op hel team van Brazilië. NED. II: Tussen zeven en acht uur vanavond een exklusief optre den van de Amerikaanse roek-for matie Birtha. Vier meisjes die op het gebied van de rock veel in hun mars hebben. Op een uiterst slimme wij ze hebben de dames zich in de pu bliciteit gewrongenVoor de foto graferende pers poseerden zij met een geheel ontkleed bovenlijf. Enen- eens in de vooravond laat de AVRO een optreden zien van The little An gels of Korea. Die naam stoat voor een groot gezelschap Koreaanse meisjes die oktober vorig jaar in de Rotterdamse Doelen een hartver warmende shoiv van dans muziek en kleur ten beste gaf. Op het journaal van acht uur laat de AVRO de do- kumentiare Amerika volgen. Ver volgens kan men op deze zender kij ken naar de vijfde aflevering van de kunstmagazine De ivoren toren dat beoogt de kunstdichter bij het publiek te brengen. Vanavond in deze uitzending o.a. de akteur Paul Steenbergen, de dichter/schrijver Johnny van Doorn, de schilder Piet Holstein en de clavecimbeliste Jan- ny van Wering. Om vijf over tien moet de AVRO plaats maken voor het IKOR, dat tot half elf op de buis is met Kenmerk, de informatieru briek over kerk en samenleving. WOENSDAG 17 APRIL NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 17.00 Bibelebons; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Socutera; 20.00 Jour naal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Staatsloterij; 20.35 Harlekinade; 21.30 Panoramiek; 21.55 W.K.voet- ballen; 22.40 Journaal; 22.45 Voor lichting schooltelevisie; NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Birtha; 19.25 The little angelsof Korea; 20.00 Journaal; 20.20 Amerika, Amerika; 21.05 De ivoren toren; 22.05 Kenmerk; 22.30 Journaal; 22.35 Teleac. DONDERDAG 18 APRIL NED. I: De uitzending op dit net begint vanavond al om zes uur met een reportage van ijshockey van de wedstrijd tussen Rusland en Tsjechoslowakije. Tussen zeven en acht uur voor de kleuters de won derlijke plannetjes van meneer de uilvinder, vervolgens humoristische fragmenten uit stomme films en ten slotte een tekenfilm van Popeye. Na het journaal berichten uit de samen leving en All in the family. Archie Bunker krijgt het hierin met zich zelf te kwaad. De oorzaak is, dat hij de kleine lettertjes in de krant nog slechts met grote inspanning kan le zen. Hoewel zij tot tien uur nog een uur zendtijd beschikbaar heeft, staat er van de VPRO vervolgens nog slechts één programma te wachten. Dit is een door de BBC gemaakt portret van de Ierse schrijver Bren dan Behan. Tien jaar geleden in maart 1954 stierf deze getalenteerde schrijver op 41-jarige leeftijd. In zijn korte leven heeft hij een aantal in drukwekkende toneelstukken ge schreven. In de vijf kwartier die haar vanaf tien uur beschikbaar staat brengt de EO drie program ma's. Allereerst de rubriek de wind blaast waarheen hij wil. Hierin wordt verslag gedaan van een in Assen gehouden feest van de op standing voor jongeren en ouderen. Vervolgens de film „Een stem uit de vertehandelend over een man die met twee vrienden een roofoverval pleegt. De gevolgen zijn rampzalig. In het volgende programma speelt de ondanks haar leeftijd (91) nog vi tale pianiste Betsy Dorney-Culp. Een aantrekkelijk kijk-luister pro gramma voor de liefhebbers van klassieke muziek. NED. 11: De VARA laat vanavond haar licht schijnen over onderwer pen die op het intieme vlak liggen. Tussen zeven en acht uur de natuur-' film „Het intieme leven van de Bril pinguin, over het intieme leven van de minst bekende pinguinsoort aan de kust van Zuid-Amerika. Onder de titel De andere kant van de me daille daarna een programma dat gewijd is aan de harde profmentali teit van het topvoetbal. Steeds va ker wordt er de klacht gehoord dat er op de vaderlandse voetbalvelden veel te hard gespeeld wordt. Na het journaal staat het TV-programma weer bol van het muzikale geweld in het programma Met de muziek mee. Een klein uur lang ontvangt Henk van Montfoort bekende en minder bekende artiesten zoals Henk Smit, Conny Vink, Vince Hill en Tony Gamo. Bovendien doet Montfoort het spelletje Het blijft in de familie. Open en bloot, VARA's programma over de sex, beleeft om kwart over negen zijn derde afleve ring. Het onderwerp is ditmaal het vrijen. Ook enige oudere mensen zullen iets over hun sexuele relaties vertellen. De zendtijd die nog tot kwart over elf resteert gaat op aan de film Zwartziek van de cineast Jacob Bijl. In deze film worden im provisaties getoond van het thema jalouzie als toets van de verhouding tussen de gebondenheid en de per soonlijke vrijheid. DONDERDAG 18 APRIL NED. I: 11.10 en 14.25 Schooltele visie; 18.00 W.K.IJshockey; 18.45 Ti- ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Me neer uitvinder; 19.15 Zwijgen is goud; 19.45 Popeye; 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit de samenleving; 20.35 All in the family; 21.00 Het korte leven van Brendan Behan; 22.00 De wind blaast waarheen hij wil; 22.15 Een stem uit de verte; 22.45 Betsy Dornay-Culp speelt; 23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Het intieme le ven van de Brilpinguin; 19.30 Sport; 20.00 Journaal; 20.20 Met de muziek mee; 21.15 Open en bloot; 21.50 Zwartziek; 22.45 Journaal. 29 Hoewel ze drie jaar ouder was dan hij, was hij op zijn manier ver bazend verliefd geweest op de knap pe, kokette vrouw, die een tempera ment bezt, waarvan hij de eerste maal geschrokken was. Hij herinner de zich hun eerste kussen, waarin hij het hongerige verlangen proefde naar meer, naar alles. Maar hij schaamde zich, als hij aan die tijd terugdacht. Aan het wilde weekeind, dat hij in haar grote huis in Ellecom had doorgebracht, waar ze geduren de nachtelijke uren niet genoeg van hem kon krijgen. Ik zal voorzichtig moeten zijn met dit lieve kind, begreep hij. Ze heeft eens van de appel geproefd en heeft nu nog de smaak te pakken. Mis schien onbewust. Lange tijd zaten ze in de donkere wagen tegenelkaar aan. Hij streelde haar gezicht en kuste haar af en toe. Soms was ze geheel passief en zucht te ze enkel van genot. Maar het vol gende moment scheen er iets in haar te ontbranden en drukte ze wild haar lippen op de zijne, zodat hij soms naar adem snakte. Het was ver na middernacht, toen hij eindelijk de sleutel in het slot van zijn kosthuis stak. Hier was al les donker. Natuurlijk: Rienie lag al lang in bed. Rienie en Riek., twee tegenvoeters. De stugge, onge naakbare Rienie en de vlotte, naar liefde en genegenheid hunkerende zwarte dienster. De volgende morgen vroeg vond hij naast zijn ontbijtbordje een briefje met één regel. „Sorry, ik heb spijt van m'n weigering". Maar het beeld van Rienie Schol- lenberg verbleekte en inplaats daar van zag hij het verlangende gezicht van de zwartgelokte, aantrekkelijke Riek. Een half uur later keek Gert Treep verrast op, toen hij op het werk ar riveerde en de grote Mercedes van zijn baas zag staan. Even later ont dekte hij meneer Matsers, breeduit staande, een sigaar in de mond, bij de werkkeet. Inwendig grinnikte Gert, toen hij zijn wagen op slot draaide en terloops op zijn horloge keek: drie minuten voor zeven. Mooier kon het niet. Stel je voor, dat ik me vanmorgen had verslapen tenslotte was ik laat thuis vannacht, dus het was best mogelijk geweest. Had ik ook een uitkattering gekre gen. Rustig liep hij op zijn blaas toe. Waarschijnlijk had Matsers hem al gezien, want hij draaide zich om naar zijn hoofdopzichter en stak zijn hand uit: „Mögge, Gert 't Is hier be ter weer dan bij ons". Gert drukte de stevige hand en vroeg: „Hoezo, meneer?" „Dikke mist. Tot vlak bij Drie bergen. Link rijden. Maar ik had er al rekening mee gehouden." Vandaar, dat je hier zo vroeg bent, dacht Gert. „Hoe gaat het?" informeerde de baas. „Gent; wees met zijn hand. „U ziet het, meneer. We mogen niet moppe ren. Naar schatting zijn we een klei ne week op ons schema voor." „Niet gek." Hij haalde een gou den kettinghorloge uit zijn vestzak en keek erop. „Hoeveel man heb je hier, Gert?" De hoofdopzichter dacht even na. „Als iedereen komt: twee en twin tig, meneer. Buiten me zelf. Vijf van FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK ons en zeventien van Diephuis." Matsers knikte. „Kontroleer of ie dereen er is. Onze mensen heb ik al gezien, dat is wel in orde." Meteen liep hij het bouwwerk op en bekeek het metselwerk. Gert liep ondertussen naar de keet, waar hij twee helmen en over- alles zag hangen. Twee man dus te laat. Daar komt natuurlijk gedonder van. Een der laatkomers kwam haas tig op zijn fiets aanrijden. „Schiet op," mopperde Gert tegen hem. „Mijn baas is er; laat-ie niet merken, dat je overtijd bent." „Verrek.die paar minuten.De man haalde zijn schouders op, maar dook toch gauw in de keet om zich te verkleden. De hoofdopzichter draalde nog een paar minuten, maar liep toen naar zijn baas. „Eén mankeert er nog, me neer. Wieling, een betonvlechter. Hij komt uit IJmuiden." Matsers knikte. „Noteer het. Waar om is die jongen van Diephuis er nog niet?" De aangesprokene glimlachte. „Komt nooit voor een uur of half negen, negen uur, meneer. Wat kan ik er aan doen? Hij is de baas, ik niet." De aannemer draaide zich naar zijn hoofdopzichter en antwoordde op grimmige toon: „Jij bent mijn gevol machtigde, Gert. En dat wil zoveel zeggen, dat jij hier ook de baas bent Nog anders: volgens ons kontrakt met Diephuis ben jij hier in hoogste instantie de verantwoordelijke per soon. Ik heb het werk aangenomen. Het is aan Matsers gegund, niet aan Diephuis. Dat ik samen met hem, bouw impliceert nog niet, dat hij of zijn zoon hier de baas zijn." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 7