Zweeds Heils-muziekkorps in trouwzaal "i Gerechtelijk bevel voor Nixon Ontploffing Israëlisch stadje Opheffing afdeling Nieuwerkerk vereniging „Het Groene Kruis" Concert Vasakaren muziekkorps Nieuwe showroom Watersport- en Caravanbedrijf Burgh officieel geopend (ïïolty* n\pde STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 12 april 1974 Nr. 21471 3 Z1ERIKZEE, 11-4. Het Zweedse Leger des Heils-muziekkorps „Vasakaren" dat - in het kader van een landelijk toernee - zich donderdag te Zierikzee presenteerde, werd in de morgenuren officieel ontvangen door het college van b. en w. in de trouwzaal van het stadhuis. Voordat het korps het stad huis betrad, werd een voortreffelijk Wilhelmus gespeeld, fraai bewijs van het muzikale kunnen van deze welluidende brass-band. Advertentie De jonge vrouw blijft trouw aan blauw in denim! Blauwe denim. Nu eens uit Israël. De ontwapenende Bashan- kollektie. Rokjes en jurkjes, jasjes en pantalons. Met beel dige borduurseltjes. En voor de minder blauw- trouwe vrouw: ze zijn er ook in wit, zwart en marine! Met de hand op 't hart: ons mode- nieuws is uw moeite waard Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 bashan Ontvangss «p stadhuis Burgemeester Th. H. de Meester - donderdag op talentoer - heette de musici welkom in het Zweeds, waarna hij echter overschakelde op het Engels, want, zo bekende de eerste burger, „dit is het enige Zweeds dat ik kan, maar ik ver trouw dat U mij wel in het Engels zult kunnen volgen." De burgemeester wees de gasten op de prachtige gebouwen die er in Zierikzee te vinden zijn uit de ze ventiende en achttiende eeuw en vertelde aan het korps verheugd te zijn dat bij het ziekenhuis wordt ge speeld voor de patiënten. De Zweed se vlag wappert dan ook op het zie kenhuis. De burgemeester gaf er de voorkeur aan de toespraak niet te lang te maken en zei als slot dat hij hoopte dat het verblijf van het korps in Zierikzee erg prettig zou verlo- NIEUVVERKERK, 11-4. Woensdag avond kwam de afdeling Nicuwer- kerk van het Groene Kruis in het Wijkgebouw bycen voor een leden vergadering. Na het financieel verslag, waaruit een voordelig saldo naar voren kwam, ging men over tot de hoofdmoot van deze avond, nl. het voorstel om de vereniging per 1 januari 1975 op te heffen, omdat een afdeling van het Groene Kruis voortaan alleen kan bestaan indien men tien wijkver pleegsters in dienst heeft en dat is hier niet het geval. De leden moesten hun mening ge ven over het al dan niet opheffen, maar omdat in do statuten van de pen.-Er werd aan het korps een aan tal kleine souvenirs aangeboden nl. replika van het stadszegel van Zie rikzee. Geen vergoeding De woordvoerder van het korps zei daarna dat de korpsleden Neder land bijzonder mooi vonden. De jongste persoon van het korps is veertien jaar en voor het musiceren In een volle grote zaal van het hervormd verenigingsgebouw, con certeerde donderdagavond het Leger des Heils Vasakaren muziekkorps uit Zweden, onder leiding van de kapel meester Bertil Olsson. Eerder op de dag had deze fraai klinkende brass band zich al te Zierikzee gepresen teerd. De Zweedse band bracht een klankrijk en afwisselend repertoire ten gehore. Opvallende kenmerken van de muzikale interpretaties van diverse werken waren de tempiwis- selingen en het ingetogen spel. Hier waren duidelijk vakmensen aan het werk, die zorgden voor die merk waardige br&ss-„scound" een men ging van devotie en melancholie. Een voortreffelijke cornetsolo viel te beluisteren in het stuk van de Zweed Eric Leidzen. De mogelijkhe den van het koper werden uitne mend uitgebuit. In een compositie van Hay Allan trok de trombone solo de gespannen aandacht van het publiek. Men zou de speler(s) willen vernoemen, maar in de gegeven or- vereniging staat vermeld, dat om 'n beslissing te nemen de helft van de leden aanwezig moet zijn, werd de vergadering gesloten en later weer heropend, zodat het voltallige be stuur en enkele leden toen de beslis sing namen om de vereniging bij die van Schouwen-Duiveland te voegen. De voorzitter, burgemeester J. D. de Kam, vond het een uiterst spijtige zaak dat deze vereniging nu ineens van het dorp moet verdwijnen en hij sprak de wens uit dat het werk in de toekomst op dezelfde wijze zal ge schieden. De voorzitter sprak tot slot de bestuursleden toe en bedankte hen voor de tijd en het werk dat zij be langeloos hebben verricht. Uit handen van de dirigent Bertol Olssen ontving burgemeester De Meester een boek over Noord-Zwe den. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) wordt geen loon of vergoeding ver kregen, maar er wordt gewerkt om te helpen en uit liefde voor God. De burgemeester kreeg van het korps een boek aangeboden over het Noor den van Zweden. Dit werd geschon ken met de woorden. „Een klein ka- dootje ter herinnering aan het voor ons aangename bezoek" Hierna werd door hét korps met belangstelling h,et stadhuis bekeken en niemand vertrok zonder een plattegrond te hebben gekregen van Zierikzee. kest-situatie is dat meestal niet mo gelijk. Uitvloeisel van logische program mering was uiteraard voor dit Scan dinavisch korps, een compositie van Edward Grieg Last Spring. Een korps als het onderhavige is optimaal funktioneel ten aanzien van de bedoeling van het Heilsleger en de orkestnummérs werden dan ook afgewisseld met vokale bijdragen. Een vol - soms - sonoor - en even wichtig vokaal geluid ontsprong aan deze musici, die vooral overtuigden in het „By the way of the Cross". Extz-a inlas vormde het optreden van de Brassband-kampioen 1974, „Excelsior", onder leiding van diri gent Burger, goed voor de mars: „Songs of the braves". Na een korte meditatie speelde de band een ontroerend „Tone Poem" van Eric Ball; een muzikale geloofs belijdenis. Het korps bestaat letterlijk en fi guurlijk uit mensen die „pro Deo" werken. Ze zorgden samen voor een fijne avond op niveau. Vandaag (vrijdag) gaat de toernee verder naar Roterdam en Amsterdam. Na twee concerten te Haa2'lem keren de Zweedse musici terug naar hun land. Ad. Int. Sportvisser verdronken in Oosterschelde Donderdagmiddag is in de Oos terschelde nabij Tholen de 36-jarige sportvisser A. A. Rijpers uit Zegge (N. Br.) verdronken. De man is gaan zwemmen ondanks het feit dat in de buurt liggende sportvissers hem waarschuwden voor het koude wa ter. De man heeft Waarschijnlijk een hartaanval gehad. Bij aankomst in het ziekenhuis op Tholen bleek hij te zijn overleden. ZIERIKZEE Afd. „Philatelica" Op maandag 22 april wordt in Mondragon weer een vergadering gehouden van de afdeling Schou wen-Duiveland van „Philatelica'. Afd. N.C.V.B. Op woensdag 17 april wordt in het hervormd verenigingsgebouw een bijeenkomst gehouden van de af deling Ziez-ikzee van de N.C.V.B. Mevr. Weekhout-Zijderveld te Zie rikzee loont dia's van Zwitserland. Advertentie a la carte restaurant Hotel VAN OPPEN ZIERIK7.EE Kandidatenlijst P.v.d.A. Op de ledenvergadering van de P.v.d.A.-Zierikzee van 9 tapril j.l. is de volgende, definitieve kandidaten lijst voor de gemeentex-aadsverkie- zingen vastgesteld: 1, J .Groen, 2. H. Asma, 3. J. Koop man, 4. A. W. K. Verschelling, 5. L. Jonker, 6. Mw. C. Struijk-van dei- Linden, 7. L. J. B. van Geffen, 8. G. H. Brand, 9. Mw. G. Oole-Goud- zwaard, 10. J. c. van Dienst, 11. P. A. A. Pairoux, 12. A. W. Visser, 13. Mw. D. M. C. van Leeuwen-Ver schoor, 14. Mej. M. G. J. van den Dungen, 15. G. van der Ven, 16. D. van der Wekken, 17. E. Leeflang, 13. J. Prins. Vergadering gemeenteraad Op woensdag 24 april wordt een vergadering gehouden van de ge meenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. Geval van winkeldiefstal Gisteren (donderdag)avond heeft zich in een levensmiddelenbedrijf al hier een geval van winkeldiefstal voorgedaan. Een man die met een flinke voorraad levensmiddelen zon der te betalen wilde vert/i-ekken werd echter aangehouden. De politie maakte proces-verbaal op. OUVVERKERK Vereniging „Kinderzorg" Aan de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg is opgezonden f 70,19. Opgehaald wej-d door Diana en Erna Bakker f 18,55, Janet Renters f 14,96, André Hage f 17,95 en door Ineke de Rijke f 18,73 NIEUWERKERK Paaszangdienst in Ger. Kerk Zaterdagavond wordt in de Geref. kerk aan de Ooststraat een Paszang- dienst gehouden waaraan het zang koor „Eén nam is onze Hope" o.l.v. de heer Wessels hun medewerking zal verlenen. Verder is er in deze Paaszangdienst veel samenzang. De Paasdienst vangt aan om half acht. BRUINISSE Partij Algemeen Belang Sommige lezers hebben ons be richt over de lijst voor de gemeen- Persoonlijk vond de burgemeester de showroom voor de omgeving een grote vooruitgangmede gezien de rommelige toestanden op dit terrein in het verleden. Met de huidige situatie is de beste oplossing gekozen, Architektonisch is het goed verzorgd en passend in het geheel. De burgemeester zei er van ver steld te staan dat dit mogelijk is ge bleken. Het nog jeugdige bedrijf onder jeugdige leiding betekent voor de gemeente een aanwinst. Naast de recreatie op het land is er in de showroom in ruime mate aandacht geschonken aan het water toerisme. Van de service welke door het bedrijf wordt geboden wordt reeds door de reddingsbrigade ge bruik gemaakt. De bux-gemeester wenste de fam. Blom met deze fraaie aanwinst bijzonder veel succes toe. Vakmanschap en initiatief Namens de medewerkei's van het bedrijf feliciteerde de heer L. Klom- pe de familie Blom met de fraaie showroom. De totstandkoming hier van zag hij in de eei-ste plaats in het vakmanschap, moed en initiatief van de heer A. J. C. Blom. De heer A. J. C. Blom bracht in de eerste plaats dank aan het ge meentebestuur voor de verleende medewerking. Verder bi-acht hij al len dank die hun medewerking bij de bouw hadden verleend, en de at tenties welke hij bij de opening mocht ontvangen. Met het realiseren van dit gebouw zijn wij in slaat de kliënlele nog meer en betere service te verlenen dan voorheen, aldus de heer Blom. Zowel voor de watersportliefhebbers als voor hen die in het bezit willen komen van een caravan is er in de showroom een ruime keuze. Op watersportgebied is praktisch alles aanwezig. Speedboten, zeilbo ten. motorjachten, scheepsmotoren en een ruime sortering buitenboord motoren. Het geheel maakt een bij zonder verzorgde en overzichtelijke indruk. Door het bloemenbedrijf van de heer C. W. Jonker te Haamstede zal gedurende de gehele zomer het ge heel met bloemen worden verzoi-gd. Hoofdaannemer bij de bouw was de firma Bom te Burgh, elektrische installatie firma Weintje te Oud- leraadsverkiezingen, voor de Partij Algemeen Belang, waarachter de namen van de zittende leden M, Vei-spoor en M. K. Krepel, de letters (aftr.) waren gezet, zo opgevat, dat deze leden aftredend zouden zijn en niet meer zouden terugkeren, een tamelijk vreemde opvatting. Omniet voor partijdig te worden aangezien, willen wij nadrukkelijk verklaren hiermee geen bedoelingen te hebben gehad. De heren Verspoor en Kre pel dingen nog steeds naar de kie zers gunst, de woorden (aftr.) bete kenden alleen dat zij eei-der voor de ze partij zitting hadden, terwijl zij hun zittingsperiode gi*aag gekonti- nueerd zullen zien. Eierzoekwedstrijd C.J.V. De C.J.V. te Bruinisse benutte het fraaie weer en de paasvakantie deze week om in de Uitslag, een eiei-zoek wedstrijd te oi-ganiseren, eindigend in een kampvuui-. Het werd een zeer geslaagde avond. Transport bouwgrond Opnieuw hebben vorige week en kele grondtransporten van bouw- gi'ond in Plan West te Bruinisse plaats gevonden. Het beti*eft bouw grond- voor de fii-ma Spindler, Rot terdam die een aantal bungalows van een nog niet op Schouwen-Dui veland voorkomend type van in lichting gaat 'bouwen en van de fir ma Mooyaaii te Oude Tonge, die eerder een aatal koop - premie wo ningen bouwde en verkocht. Beijerland, dakbedekking fa. Séton te Puttei'shoek, terwijl de staalcon- struktie door de heer Blom zelf werd vervaardigd. Het hijswerk hierbij wei'd uitgevoerd door de firma Van Werkbezoek Commissaris der Koningin De Commissaris der Koningin zal op vrijdag 7 juni a.s. een werkbe zoek brengen aan de gemeente Brui nisse. TEL AVIV. Een kleine groep Sy rische commando's is vrijdag door Israël bezet Arabisch gebied binnen gedrongen en heeft geprobeei*d de bei'g Hermon in het gebied van Go lan te heroveren, zo heeft een Israë- lische militaire woordvoerder in Tel- Avlv meegedeeld. WASHINGTON, 11-4. President Nixon krijgt als eerste Amei-ikaanse president een gerechterlij k bevel materiaal te levex-en dat de commis sie voor justitie van het huis van af gevaardigden nodig oordeelt in haar onderzoek naar het opgang brengen van een mogelijke vei-wijdei'ingspi-o- cedure tegen de president. De com missie besloot hiertoe dondei-dag met 33 tegen 3 stemmen bij twee onthou dingen. nadat kort tevoren een po ging op het laatste moment" om tol een compx-omis te komen door de commissie was verwoi-pen. Dongen te Haamstede. Zij nog vermeld dat in de show room de nieuwe vlet de „Dolfijn"- type „Atlantic" voor Burghsluis in de showroom wordt geëxposeei-d. TEL AVIV, 12-4. Twee Arabische inwonex's van de door Israël bezette Gaza-sti-ook zijn ernstig gewond in de stad Rishon Lezion, ten zuiden van Tel Aviv, toen hun auto met ontplofbare stoffen de lucht in vloog. Een derde Arabier werd niet dooi de explosie getroffen maar later ge arresteerd, aldus een woordvoerder van de politie. ZIERIKZEE. Toen in de twintiger jaren de Zuidhavenbrug moest worden vernieuwd, werd over de haven ter hoogte van de Vissersdijk een kippe- bruggetje" gelegd, waarvan deze oude foto een beeld geeft. Burgemeester Everwijn iierrichtte de officiële opening van de nieuwe show room. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN NOORDWELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. Leger des Heils Zierikzee BURGH-HAAMSTEDE, 11-4. Met het ontsluiten van (le toegangsdeur werd donderdagmiddag door burge meester H. P. Everwijn van Westerschouwen officieel da watersport- en caravanshowroom van de heer A. J. C. Blom, aan de Hogeweg te Burgli-Haamstede, ge opend. Burgemeester Everwijn liet by deze gelegenheid in korte trekken de geschiedenis welke de bouw was voorafgegaan, de revue passeren. Deze is zeker niet over rozen gegaan, aldus de burgemeester, daar er heel wat problemen moesten worden opgelost. Mede door de technische kwali teiten van de zoon van de heer C. B. Blom is naast de camping „Rozenhof" de huidige kombinatie ontstaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3