't Lange Uus Gala Koffie GOLDA MEIR VERLAAT POLITIEKE ARENA Vietcong om bestand Artifort-meubel expositie MOL-SCHUDDEBEURS B.V. zóóó'n idee Felle brand verwoest groot deel van Italiaans paar melkveehouderijbedrijf aan Hogeweg Sirjansland doodde kinderen Noodkreet van Waldheim Einde tijdperk DE ZIERIKZEESCHE COURANT Het beheer over het Suez-kanaal WAT 1EQT Hij zou trachten aan president Katzir een regering van nationale eenheid voor te leggen. SAIGON, 10-4. Zuid-Vietnam heeft laten weten dat het aan de Viet Cong heeft gevraagd het der tien maanden oude beleg van de „Rangerbasis" in Tong Le Tsjan en dat van twee andere regeringsstel lingen ten noorden van Saigon, op te heffen, zodat de gebrek lijdende en gewonde garnizoenen medische bij stand kan worden verleend en zij van leeftocht kunnen worden voor zien. Advertentie in Havenpark 26-28 van 10 tot 24 april MIDDENSCHOUWEN. Als gevolg van een ongelukkige manoeuvre reed woensdagmorgen rond half twaalf een sportvisser met zijn auto een bij het Pikgat staand transfor matorhuisje in diggelen. De man liep onbekende verwondingen op en werd overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis. De politie stelde een onderzoek in: Het ongeluk had nog ernstiger gevolgen kunnen hebben, want transformatorhuisjes kan men beter maar niet uit hun voegen lichten. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's f Een grap is iets zeer ernstigs. Churchill PEUGEOT Verkoop-showroom: KORTE NOBELSTRAAT ZIERIKZEE TELEFOON 01110-3118 van Niemeyer, pak 250 gram Bonen of snelfiltermaling 253 179 RED AKI\E, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 16,00; per jaar 60,-. Losse nummers 35 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 23 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Het Noord-Ierse jeugd-programma ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 1797-1889 Donderdag 11 april 1974- 130ste jaargang Nr. 21470 xj VAGIALE BIBl/or N VVAARf.N OPGENOMEfy JERUZALEM, 10-4. Premier Golda Meir heeft meege deeld dat zij woensdagavond haar ontslag zal nemen. Zij verklaarde niet langer in staat te zijn de staats zaken te regelen. De Israëlische premier deelde de partijleiding en de parlementaire fractie meè dat haar besluit geen be- tekking heeft met de politieke crisis rond Dajan. Zij beveelt aan op zo kort mogelijke termijn nieuwe verkiezingen te hou den. De 75-jarige premier deelde haar partijleiders mee dat haar besluit defi nitief was en dat zij niet meer kan worden overgehaald haar funktie, die zij sedert 1969 heeft bekleed, te behouden. „Ik heb het einde van de weg be reikt. Ik kan rtiet verder gaan. Dit heeft niets te maken met Mosje Da- jan maar slechts met mijzelf", aldus Golda Meir die zei het kabinet don derdag officieel van haar besluit in kennis te zullen stellen. Advertentie Crisis rond Dajan Volgens een bron zou aan haar besluit ten grondslag liggen dat zij er niet in geslaagd is drie groe peringen binnen haar arbeiderspartij te verzoenen over de crisis rond Da jan die verantwoordelijk wordt ge houden voor het niet paraat zijn van de Israëlsche troepen bij de Arabi sche nval in oktober vorig jaar. Woensdag, eerder op de dag, liet minster van justitie Zadok weten dat Daj'an juridisch gezien geen ont slag behoefde te nemen. Dajan had zelf om zo'n juridisch advies ge vraagd, nadat sterke druk op hem was geoefend heen te gaan. Hij eri zijn zeven man van de Ri- fai-fraktie waren van oordeel dat in geval van ontslag het hele kabinet zou moeten vertrekken. De premier zou haar kabinet dan moeten wijzi gen en Dajan een andere portefeuille aanbieden of zij zou nieuwe verkie zingen moeten uitschrijven. BEIROET, 10-4. Het beheer over het Suez-kanaal zal toevertrouwd worden aan een Brits-Amerikaanse maatschappij onder Egyptisch toe zicht, zo heeft woensdag het Liba nese blad „Al Safir" gemeld. Dertig procent van de inkomsten uit het kanaal zou toevallen aan de maatschappij. Enige restanten van muurgedeelten op het door brand geteisterde be drijf te Sirjansland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 01 Verwachting tot vrijdagavond: Lagere temperaturen Op de meeste plaatsen droog weer met tijdelijk mist en wolkenvelden, maar vooral in het zuiden van het land ook zonnige perioden; zwakke tot matige wind tussen noord en oost; minimum-temperaturen onge veer 5 graden; maxima morgen van 10 graden op de Wadden tot om streeks 17 graden in het zuiden van het land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3-13. Min.-temperaturen: omstreeks 4 graden. Max.-temperaturen: omstreeks 15 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 12 april. Zon op 5.51, onder 19.32 Maan op 1.04, onder 8.55 Laatste kwartier: 14 april (15.57) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 12 april. 6.35 18.52 12.19 Doodtij: 16 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 11-4. Het K.N.M.I. deelt mode: De luchtdruk is in ons land sinds het begin van de week met ruim 25 millibar gedaald zonder dal daarbij een merkbare verandering in het weer optrad. In De Bilt werd de afgelopen tien dagen ruim het dubbele aantal uren zon geregi streerd, to.v. het gemiddelde, terwijl de maxima omstreeks 7 graden bo ven normaal lagen. Vrijdag zullen de middagtemperaturen minder ho ge waarden bereiken, doordat wat koudere lucht over de Noordzee wordt aangevoerd. Bovendien zullen mistvelden of laaghangende be wolking die zich boven zee bevinden en die donderdag al boven de Wad deneilanden aanwezig waren tot het binnenland weten door te dringen. De neerslagkansen blijven klein. Hele kabinet Het ontslag van Golda Meir bete kent het ontslag van het hele kabi net. In een reactie zei Mosje Baram fraktieleider van de arbeiderspartij in het parlement: voorzover ik Golda Meir ken 'is haar besluit definitief. Ik hoop dat wij een vervanging kun nen vinden binnen de arbeiderspar tij, maar het is nu nog te vroeg om over mogelijke kandidaten te spre ken. Minister van financiën Pinhas Sa- pir zei te menen dat mevrouw Meir ontevreden was met wat binnen de partij en in de openbare mening ge beurde. Leider van de oppositie-party Lichoed Menachem Begin zei onmid dellijk te beginnen met het vereni gen van zoveel mogelijk frakties om een „overgangsregering" die er an ders uitziet dan de huidige. SIRJANSLAND, 10-4. Dinsdagmiddag is een groot gedeelte van de bedrijfsgebouwen van het melkvee houderijbedrijf van dhr P. v. d. Waart, aan de Hoge weg te Sirjansland, door een ernstige brand volkomen in de as gelegd. Het aan het schurencoinplex gebouwde woonhuis kon door het optreden van de brandweer worden behouden. De brandweer van Duiveland bestreed de brand onder leiding van com mandant L. A. Ista met man en macht, geholpen door omwonenden. Van half twee in de middag tot half zeven 's avonds was men in de weer met bluswerkzaamheden. De brand moet enige tgd na één uur zijn uitgebroken, maar door omstan digheden en een aanvankelijk niet rechtstreekse melding werd de brandweer eerst vrij laat gewaarschuwd. Na de alarmering was de brand weer snel ter plaatse, het vuur werd aangevallen met drie hogedrukstra- len van de neveltankauto. Inmiddels werd een tweede bluseenheid ingezet Even later kon worden geblust met zes stralen, waarvan 3 via de motor spuit, die voor aanvoer van het blus water moest worden aangesloten op de waterleiding aan de Oude Dijk, nabij de boerderij van P. J. Hanse. Dat b'etekende da<t zo'n vierhonderd meter slang dwars via het weiland moest worden uitgelegd. Dankzij de nevelspuit kon echter al snel met het eerste bluswerk worden begon nen. Vonken Voor zover thans uit het ingestelde onderzoek kan worden opgemaakt moet de brand zijn ontstaan tijdens werkzaamheden met een slijpappa raat, waardoor vonken oversprongen in een in een schuur opgetaste voor raad hooi. De wind wakkerde de vlammen aan, zodat een houten wand snel in brand stond. Uit de stallen werden tien kalfjes en twee stieren op tijd gered, de rest van de veestapel liep geen ge vaar, omdat de koeien buiten waren. De moderne stal voor veertig koeien werd door de brand verwoest en ook het melklokaal met elektrische in stallatie en koeltank ging vrijwel geheel in de vlammen verloren. Een aantal werktuigen kon worden gered, maar veel kleinere gereed schappen gingen verloren. Uit voor zorg werd ook een gedeelte van het huisraad naar buiten gedragen. De inboedel liep echter .omdat de woning kon worden behouden, verder geen gevaar. Om de brandende hooi- en strovoorraad te kunnen doven werd een trekker met grijpkraan ingezet om de gloeiende massa's uiteen te trekken. De schade wordt geschat op meer dan een ton; de eigenaar is verzekerd. PAVIA, 10-4. In een dorp bij de Italiaanse universiteitsstad Pavia zijn woensdag een weduwe van te gen de veertig en haar vriend van dezelfde leeftijd aangehouden op de verdenking dat ze vier kinderen kort na hun geboorte om het leven ge bracht hebben. Anna Moretti, die van haar over leden man vijf kinderen had, had er tussen 1968 en 1974 vier van Nicola Bologna, een ex-gastarbeider in Duitsland, gekregen. Omdat er wei nig geld was werden de kinderen meteen na hun geboorte gedood. NEW YORK, 10-4. Kurt Waldheim secretaris-generaal der Verenigde Naties, heeft op de opening van de speciale bijeenkomst van de Alge mene Vergadering van de volkeren organisatie over economische we reldvraagstukken gewaarschuwd voor een dreigende ramp als op in ternationale schaal niet onmiddellijk wordt begonnen met het opruimen van zes belangrijke dreigingen op economisch gebied. Waldheim noem de de armoede, de snelle groei van de wereldbevolking, de hachelijke voedselsituatie, het energietekort, de reusachtige uitgaven aan wapens en het door inflatie geteisterde mone taire stelsel. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1