,Mini-topgesprekken' in Parijs Moordlustige bende Grote cocaïnevangst Peelbrand kan hele zomer blijven doorgaan als niet dagenlang wil regenen WDE ZIERIKZEESCHE COURANT Bosbrand in V.S. VOOR F 60.000 AAN INSTRUMENTEN EN UNIFORMEN Mr. Berkhouwer: Brits voorstel is onaanvaardbaar REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 16,00; per jaar 60,-. Losse nummers 35 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 23 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: V. V. V. Renesse wil dolfinarium honden ZIERIKZEESCHE Maandag 8 april 1974 130ste jaargang Nr. 21468 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 CLOUDCROFT, NEW MEXICO, 7-4. In De Amerikaanse staat New Mexico woedt een zware brand in het nationale park Lincoln die door windstoten van bijna honderd kilo meter per uur wordt aangewakkerd. Twee stadjes moesten uit voorzorg worden ontruimd. ZIERIKZEE, 5-4. Onder voorzitterschap van de heeer C. Lenis (vice-voorzitter), hield de Koninklijke Har monie „Kunst Eer" te Zierikzee, in het „Huis van Nassau" de 144e algemene ledenvergadering. Hel gehele korps of delen" van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" (zo als hier bij de opening van een fa briek) komen er bijna altijd wel aan te pas. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In het welkomstwoord van de heer Lems deelde deze mede dat de voorzitter, de heer M. Docleman, wegens vakantie niet aanwezig kon zijn, evenals de secretaresse, mej. E. Lems (wegens ziekte). De diverse jaarverslagen wer den behandeld. Uit het verslag van de dirigent, de heer E. A. de Looff, bleek dat het repetitiebezock in 1973 zeer goed te noemen was, wat voor de vereniging een pluspunt betekent. Het korps heeft momentcel 36 muzikanten en een drumband van 18 leden. De heer De Looff merkte op dat „Kunst en Eer" een oude vereniging is met momenteel zeer jong „mate riaal". Niet minder dan 13 jonge, waaronder zeer jonge muzikanten. Het is niet wel mogelijk met deze jeugd in de ere-afdeling te spelen, maar daartegenover staat dat bij verdere studie hieruit goede muzi kanten zullen groeien, waarmede het peil kan worden opgevoerd Uit het verslag van de leider van de drumband, de heer A. Struijk, te kenden wij op dat er momenteel 18 leden zijn en nog drie in opleiding Het merendeel van de drumbandle den bestaat uit jongens en meisjes tussen 12 en 20 jaar, gesecundeerd door enkele oudere leden Gezien het huidige ledenbestand iets overwogen om aan de drumband een signaalaf deling toe te voegen In het afgelopen jaar waren er weer diverse aktiviteiten, waarbij als hoogtepunten kunnen worden aange merkt het concours te Oostkapelle, het concert voor de personeelsvere niging Koninklijke Zeelandia, optre den te Poortugaal en de Mosseldag. Hogere uitgaven Uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer M. Fiere, bleek dat de kas met een batig saldo sloot. Niettegenstaande dit optimis tische geluid bleek dat de harmonie, in vergelijking met vorig jaar, het zesvoudige meer heeft uitgegeven, daar diverse nieuwe instrumenten moesten worden aangeschaft, zoals een tuba en pauken, is het verheu gend dat de harmonie momenteel sterk in ledental groeit, anderzijds brengt dit grote offers met zich mee - zoals een nieuw instrument en niet te vergeten een uniform. Wanneer het korps uitrukt, loopt er aan instrumenten en uniform- waarde voor f 60.000.op straat. Er wordt dan ook stevig aan het oud papier getrokken, waarbij de Zicrik- zeese burgerij gelukkig alle mede werking verleent deze financiële in jectie te helpen bestendigen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. C. Fiere als penningmeester herkozen. In dè vakature-mej. E. Lems werd tot sekretaris gekozen de heer H. Koper te Zierikzee, waar men met alle zaken de harmonie be treffende, terecht kan. Tot nieuwe vice-voorzitter werd gekozen de heer P. M. Kuzee. Seizoenprograuuna Voorlopig vastgesteld werd het pro gramma voor het komend seizoen. Op 19 april a.s. is er weer het Zee land ia-concert in de Concertzaal; met Koninginedag in de morgen vlaghijsen en een mars door Malta, 's avonds van half acht tot half ne gen een lampionoptocht door de bin nenstad; op 1 juni komt „Oosterlands Fanfare" een concert geven („Kunst en Eer" brengt een tegenbezoek aan Oosterland op nog nader vast te stel len datum). Ook is er een muzikaal optreden gepland te Renesse, in sa menwerking met „Luctor et Emer- go"; 3 augustus is er een concert te Bruinisse. Dan zijn er nog de ge bruikelijke evenementen, zoals de Avondvierdaagse.afhalen ouden van dagen en de Mosseldag. Besloten werd om ook in het ko mend jaar weer een onderling solis tenconcours tc organiseren. Schip gezonken in Westerschelde VLISSINGEN. 6-4. Vrijdagmorgen is op de Westerschelde in het Zui dergat het Duitse binnenschip „De Brandenburg" gezonken. De vier op varenden van het schip werden opge pikt door het surveillancevaartuig te Saaftingc van Rijkswaterstaat. Het Duitse schip kwam in de golf slag van een passerend zeeschip te recht. De golven sloegen in dc open luiken, waarop het schip snel volliep en zonk. Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 9 april. Zon op 5.58, onder 19.27 Maan op 23.10, onder 6.41 Laatste kwartier: 14 april (15.57) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwaler 9 april 4.47 17.11 10.20 22.29 Doodtij: 16 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied dat reeds enkele dagen voor standvastig weer zorgde in een groot deel van West- Europa wordt aan de oostzijde lang zaam aangetast door luchldrukdalin- gen die via Scandinavië naar het zuiden doordringen. Hierdoor verplaatst het centrum zich naar het oosten en zal de wind morgen in ons land uit een meer noordelijke richting waaien. Hier mee wordt iets koudere lucht via dc Noordzee naar ons land aangevoerd. De maximum-temperaturen zullen dinsdag dan ook minder hoog zijn dan maandag, de koudere luchf dringt echter nog niet ver het vaste land van West-Europa binnen zodat in midden- en zuid-Europa de maxi ma ook dinsdag tot dicht bij de 20 graden zullen stijgen. AMSTERDAM. In Amsterdam is een nieuw spelletje in zwang geko men: autowrakken plompen, d.w.z. autowrakken de grachten in duwen. Aktie „Paasbest" heeft een groep stewardessen de Amsterdamse Leid- sestraat geveegd. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's PARIJS, 7-4. Premier Harold Wilson van Engeland heeft zaterdag in Parijs besprekingen gevoerd niet president Nixon en andere westelijke leiders over de toekomst van het Atlantisch hondgenootschap en de gespannen betrekkingen tussen de E.E.G. en de Ver. Staten. Met dc Amerikaanse president sprak Wilson ook uitvoerig over de situatie in het Midden-Oosten en de internationale oliesituatic na de herdenkings- dients voor president Pompidou. Wilson had verder nog een onderhoud met de Westduitsc bondskanselier Willy Brandt en met de Franse premier Pierre Messmer. TAPACHULA, 7-4. Mexicaanse militaire autoriteiten die een onder zoek instellen naar het optreden van een bende misdadigers, zyn van oor deel dat deze groep meer dan 2.000 mensen in de stad Tapachula in Zuid-Mexico heeft vermoord. De bende „De Zwarte Hand" zou onder leiding staan van verscheidene broers. Tot dusver zijn 66 leden van de groep aangehouden. Er zijn al twee massagraven ontdekt, waarvan een bij de boerderij van de broers. Daarin bevonden zich ruim 200 lij ken. In het andere graf bevonden zich de resten van een onbekend aantal mannen, vrouwen en kinde ren die met machinegeweren waren gedood. LUXEMBURG, 6-4. Het is on aanvaardbaar dat een van de negen landen die deel uitmaken van de Europese gemeenschappen een ver zoek om wijziging van de bestaande verdragen zou kunnen rechtvaardi gen door het simpele feit dat zijn regering door een andere is vervan gen. Dit verklaarde vrijdagmorgen de voorzitter van het Europese par lement, de Nederlander mr. C. Berk houwer in Luxemburg. President Berkhouwer ging hier mee in op de verklaring, die de nieuwe Britse minister van buiten landse zaken Callaghan maandag in Luxemburg namens de Britse rege ring heeft afgelegd. Wilson verklaarde tegenover de pers, dat de dood van het Franse staatshoofd onvermijdelijk de be sprekingen zal uitstellen over het verzoek van de Britse regering, nieu we onderhandelingen te beginnen over de voorwaarden van toetreding van Engeland tot de EEG. De Franse regering zou pas na de aanstaande presidentsverkiezingen in staat zijn werkelijk te onderhandelen. Brandt verklaarde, dat ondanks het verlies van president Pompidou, de EEG-leden hun moeilijkheden in veelvuldige bijeenkomsten zouden moeten bespreken. Wilson en Nixon hadden samen nog een korte wandeling op straat, waar zij door Paryzenaars werden toegejuicht. Daarna begaf Wilson zich naar de Britse ambassade voor besprekingen met de Japanse pre mier, Tanaka. Gesprek met Podgorny President Nixon heeft zondagmor gen op de Amerikaanse ambassade in Parijs een gesprek gehad met de Russische president Nikolai Podgor ny. Volgens het Russische persbu reau Tass hebben de twee staats lieden gesproken over de betrekkin gen tussen de Sowjet-Unie en de Ver. Staten en „bepaalde internatio nale vraagstukken". Het gesprek tussen Nixon en Pod gorny werd gevoerd tijdens oen werkontbijt dat even over half negen begon. Hierbij waren aanwezig de stafchef van het Witte Huis, gene raal Alexander Haig, de onder-direc teur van de Amerikaanse ambassa deraad in Parijs en twee tolken. Functionarissen van de Amerikaanse ambassade zeiden na afloop dat een groot deel van het gesprek had ge- Als „K E" uitrukt handeld over het komende Ameri kaans-Russische topoverleg dat eind juni in Moskou zal plaatsvinden. Het was Nixons zesde ontmoeting met buitenlandse regeringsleiders in Parijs ,waar hij zaterdag in de Notre Dame de herdenkingsdienst voor Georges Pompidou heeft bijgewoond. De Amerikaanse president heeft achtereenvolgens besprekingen ge voerd met de Franse waarnemende president Alain Poher, de Italiaanse president Giovanni Leone, de Britse premier Harold Wilson, de West- duitse bondskanselier Willy Brandt en de Deense premier Pol Hartling. Verdere samenwerking V.S. en Saoedi Arabië WASHINGTON, 6-4. De Verenigde Staten en Saoedi-Arabië hebben be sloten hun economische, technologi sche, industriële en militaire samen werking te versterken, zo heet het in een gemeenschappelijk communiqué, dat vrijdag door het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken is gepubliceerd. De broer van koning Feisal, prins Fahd Ibn Abdel Aziz, zal zich bin nenkort naar Washington begeven voor besprekingen met president Nixon en de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Kissinger. SANTIAGO, CHILI, 7-4. In sa menwerking met de Chileense politie hebben Amerikaanse rechercheurs in Santiago beslaggelegd op 65 kilo co caine met een waarde van 1.115,000 dollar en bestemd voor de Verenigde Staten, zo heeft de Chileense politie zaterdagavond bekendgemaakt. Heide- en bosbranden AMERONGEN, 7-4. Op het land goed Prattenburg onder de gemeente Amerongen is zaterdag vijf hektare bos en heide afgebrand. Een flinke bos- en heidebrand ontstond zater dagmiddag op de Rozendaalse hei bij Arnhem. Het vuur werd aangewak kerd door een vrij straffe wind. De brand was na ruim twee uur onder controle. Een gebied van 50 a 60 hek tare heide en nog wat bos is door het vuur verloren gegaan. EINDHOVEN, 7-4. Volgens M. van den Broek, brandweercommandant van Deurne zal de Peelbrand die «•Momenteel woedt tussen Helenaveen Griendtsveen en Liessel de hele zo mer blijven doorbranden als het niet enkele dagen achtereen blijft rege nen. Een veenbedryf in de directe omgeving van Liessel is momenteel door het voornamelijk ondergronds voortwoekerende vuur volledig inge sloten. Het brandende gebied bedraagt op dit moment volgens de brandweer commandant zeker 600 ha. De ge droogde op hopen verzamelde veen van het veenbedrijf loopt kans in vlammen op te gaan. Dat zou een schadepost betekenen van vele tien duizenden guldens temeer daar met het droogproces twee jaar is ge moeid. Een soortgelijk bedrijf vlak langs de weg van Griendtsveen naar Helenaveen werd aanvankelijk ook door het vuur bedreigd. De Deurnese brandweer heeft hier zaterdag de hele dag gespoten waardooï de ornr ringende veenlaag is doorgedrongen met water. Volgens commandant Van den Broek is de kans op uitbrei ding op deze plaats praktisch nihil. Datzelfde geldt voor een natuurge bied in de omgeving van Helenaveen waar een uniek berkenbos werd be dreigd. Vrijdag ging hier een 30 ha van verloren. In de loop van zater dag heeft men de rest van dit gebied veilig weten te stellen. PARIJS. President Nixon komt dit jaar alleen naar Europa als de kwes tie van de raadpleging tussen de Verenigde Staten en hun bondgeno ten is geregeld, zo verklaarde presi dentieel woordvoerder Ronald Zieg- ler. Verwachting tot dinsdagavond: Droog en zonnig Droog en zonnig weer, maar in het Waddengebied later enkele mistban ken; zwakke tot matige noordooste lijke wind; minimumtemperaturen van 7 tot 2 graden, maxima morgen van 13 graden in het Waddengebied tot 19 graden in het binnenland. Voor woensdag: t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1