Beperking snelvarende bootjes u.c. Kijkavond „De Duinkonijntjes" INSTALLATIE Renesse GESLAAGDE ZANGAVOND SCHARENDIJKE Twintig jaar Hervormd Kerkkoor te Bruinisse 3 RAAD BRUINISSE STREEKNIEUWS 'IloltV" ïijpdc I ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 2 april 1974 Nr. 21465 In afwachting van het verkrijgen van de in voorbereiding zijnde ont- werp-Bezoldigingsverordening 1974- 1 van o.a. de Bonden van Overheids personeel zal aan het gemeenteper- soneel de salarisverhogingen worden uitbetaald aan de hand van maat regelen voor het Rijkspersoneel. Vastgesteld werd een verordening ter beperking van het snel varen met vaartuigen voor: het vaarge- bied rond de schutsluis, de voorma lige werkhaven „Oostkop langs de Grevelingendam, de vluchthaven Z\jpe en de voormalige rijksliaven. Hierdoor mag tussen 8 uur v.m. en zonsondergang niet sneller worden gevaren dan 9 km per uur. Ook geldt voor deze gebieden een water skieverbod. Sloop opstallen De heer J. Gij am gaat de opstllen aan Molenweg 10 slopen voor f 3200,- excl. b.t.w. Hij was de laagste in schrijver. Deze sloop is in het kader van de realisering van de groen strook Plan West (laatste fase waar op de Dienst Aanvullende Civiel technische Werken te 's-Hertogen- bosch binnenkort een subsidiebe schikking voor zal afgeven. De heer Krepel informeerde wat er met de bebossing gaat gebeuren. De voor zitter antwoordde dat hierover nog niet is beslist, doch dat het niet denkbeeldig is dat deze mettertijd zal moeten verdwijnen indien deze grond een bestemming krijgt voor woningbouw. De heer Van der Velde vroeg of het sloopmateriaal in eigendom van de gemeente bleef, wat ontkennend werd beantwoord. Het is in Bruinis- se de gewoonte dat deze t.g.v. de sloper komt die hierop zijn prijs ba seert. De erfpachtscanon van de percelen in erfpacht uitgegeven aan de heer D. van Duivendijk wordt verhoogd. Ingaande 1 juli 1974 wordt deze aangepast aan het huidig prijs peil en wordt gesteld op f 977,-. Naar aanleiding van de door de raad ge stelde vragen wat de oorzaak was dat de begrote kosten voor de jaar lijkse verzorging in 1972 van de sa larisadministratie door de N.V. Doa was overschreden van f 1400,- naar f 3.276,01 werd een kostensplitsing gegeven. De raad nam deze voor kennisgeving aan. Brandweer Voorts werden ook de vaste ver goedingen voor het personeel van de vrijwillige brandweer vastgesteld. Op eilandelijk niveau was hierover overleg gevoerd. De heer Verspoor vond de vergoedingen van hoog tot laag nl. voor de commandant f 920,- en voor de brandwacht f 120,- per jaar niet evenredig. De voorzitter wees hem daarop op de eilandelijke regeling. Evenals de heer Bolier had ook de heer Van der Velde moeite met dit voorstel. In Bruinisse wordt blijkbaar de nivellering nog niet doorgevoerd, al dus de heer Van der Velde. Hij drong er bij het gemeentebestuur op aan dat hieromtrent van de zijde van Bruinisse pogingen moesten worden aangewend om deze situatie te verbeteren. De Vereniging Kleuterschool Brui nisse krijgt van het gemeentebestuur medewerking tot het aanschaffen van een zgn. duo-mop dweilappara- tuur. Uit de aanvraag van de kleu terschool was gebleken dat slechts zeer bezwaarlijk zonder dit hulpmid del kan worden gewerkt, zodat de voltallige raad zijn toestemming ver leende. Voor de aanschaf van plan- tenmateriaal keurde de raad ook een krediet goed van ca. f 4,100,-. Voor de zangavond op vrijdag avond was de N. H. Kerk te Scha- rendykc geheel gevuld. De heer J. I. van Iwaardcn, voorzitter van de zangvereniging „Sursum Corda" te Scharcndyke, toonde zich zeer ver heugd over deze belangstelling. Achtereenvolgens gaven de zang vereniging Sursum Corda uit Scha- rendijke, (dirigent dhr. Jac. Schouls), het Hervormd Kerkkoor uit Renesse (dirigent de heer C. J. Groenleer), het Kinderkoor uit Scharendijke (dirg. de heer Jac. Schouls) en het Kerkkoor uit Haamstede (dirg. de heer Jac. Schouls) enige nummers ten bfeste. Voor het Kinderkoor was dit het eerste optreden in het open baar en gezegd moet worden, dat er op de nummers goed was gestudeerd De verschillende zangnummers werden afgewisseld mot samenzang. Rondvraag De heer Van der Velde merkte op dat bij de weekend bewoners de vraag rijst of de gemeente wel recht of forensenbelasting heeft daar zij een eigen huis op eigen grond heb ben. De voorzitter antwoordde ge decideerd dat de gemeente hierop wel degelijk recht heeft. Verder in formeerde de heer Van der Velde of aan de openplaats in de Molenstraat al een bestemming was toebedacht. Het ontsiert de omgeving en is bij regenval een modderpoel. Het ant woord hierop luidde dat diit perceel nog niet wordt bebouwd, omdat er nog geen gegadigde is. Verder wilde hij weten waarom de lichtmasten voor de Pr. Wilhelminastraat als enige in het dorp 's avonds na 9.15 uur niet meer branden. Dit zal wor den uitgezocht. Tevens had hij nog een klacht aangaande het huurhuis van de heer Kardol. Waarschijnlijk is in het huis op één van de kamer tjes van een radiator vergeten toen deze werden geplaatst in de tijd dat dit woningbezit nog in eigendom was van de gemeente en' nadien overge dragen aan de Woningbouwvereni ging „Beter Wonen". Deze laatste heeft de heer Kardol erop gewezen dat hij de kosten voor aanleg zelf moeten betalen, al heeft hij reeds verscheidene malen bij de gemeente gereclameerd. Hij werd echter afge wimpeld. De zaak zou nu nader wor den onderzocht. De heer Van dei- Velde vroeg ook nog wanneer de werkzaamheden aan het brandpad achter de Noordstraat zullen aan vangen. Wethouder Van Gilst ant woordde dat dit* in behandeling is en hiermee zo spoedig mogelijk een begin zal worden gemaakt. De heer Verspoor informeerde waarom de grondprijs van het industrieterrein was gestegen van f 25,- naar f 33,- Door de stijging van de kosten was het voor de gemeente niet meer mo gelijk gebleken om het voor de eerst genoemde prijs te verkopen, zodat het laatste tarief is vastgesteld. Ver der vroeg de heer Verspoor aandacht voor de bestrating aan de Deestraat waar grote plassen en golven voor Stalen van Zeeland Op vrijdag 19 april wordt in de Statenzaal te Middelburg een verga dering gehouden van de Staten van Zeeland. Vervolg van pag. 1 missie te installeren, geeft ons alle hoop dat de V.A.C. op Schouwen- Duiveland vruchtbaar werk zal kun nen verrichten, tot zegen -van de vrouwen maar ook van de mannen. Immers, een tevreden huisvrouw is een prettige kameraad", aldus me vrouw Assendorp. „Lastige V. A. C." Namens het provinciaal bestuur van de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw in Zeeland werd de geïnstalleerde V.A.C. „Schouwe'n-Duiveland" gelukge wenst door mevrouw J. Joustra-Sa- lomons te Vlissingen, die herinnerde Sursum Corda liet hierna nog enkele nummers horen, t.w. Ave Vcrum van W. A. Mozart. Danklied van J. Haydn en De man van Nazareth van W. Hardenbol. Het laatste nummer werd mede begeleid door ds. J. van den Berg op contrabas. Matig klon ken in het kerkgebouw een tweetal nummers door de gezamenlijke ko ren. De heer van Iwaardcn toonde zich aan het slot verheugd over de goede verhouding tussen de verschillende koren, waardoor deze zangavond mogelijk was. Hij zegde allen, die aan de zangavond hadden meege werkt. hartelijk dank. De beide di rigenten. dc heren C. J. Grocnleer en Jac. Schouls. mevr. Schouls en dc organist P. van de Panne ontvin gen voor hun medewerking een at tentie. schijnen te komen. Dc heer Krepel vroeg of het ook mogelijk is de ijze ren palen bij hel Rusthuis op het wandelpad te verwijderen. De voor zitter ontraadde dit omdat er dan met auto's op zal worden gereden. ZIER1KZEE Concert Oasthuiskerk Drie beroepsmusici, die in januari medewerking verleenden aan het kerkconcert van de Zierikzeese Ora torium Vereniging, zorgden vrijdag voor een voortreffelijk concert in de Gasthuiskerk. Een redelijk aantal belangstellenden heeft van dit „tus- tendoor"-concert niet weinig geno ten. De executanten waren: Kitty Donker (sopraan), Kora van Dijk- Kruis (viool) en Jan van Dijk (orgel). Ook ditmaal liet Kitty Donker zich kennen als een zeer geschoolde en beheerste sopraan, met een heel aan sprekend timbre en het vermogen ook in de hogere regionen kristal helder te blijven. Zij demonstreerde dit o.m. in „Quoniam, si voluises" van J. A. Hasse en „Ich ende. behende, mein iridische Leben" van J. S. Bach, het laatste met viool en orgel, een zeer ingetogen muzikaal „drieluik", als men het zo zou willen noemen. Jan van Dijk liet spel horen, dat de kwaliteit van het orgel alle eer aandeed. Dit was het geval in het openingsnummer: „Praeludium in g klein" van J. Scheidemann en in Praeludium en fuga in G gr. t. Vooral de inzet van het laatstge noemde werk liet een to-the-point- spelende organist horen. Zijn echt genote, de violiste Kora van Dijk- Kruis, gaf adequaat spel, o.m. in een werk van Antonii: de Sonate prima, opus 5. Vooral echter in Vitali's: Chaconne in g kl. t evolueerd dit dubbelspel tot een warme klankeen heid. In een wat moderner slotwerk (Li tanies wan Jehon Alain) kreeg de or ganist gelegenheid de talrijke or- chestrale mogelijkheden en kwalitei ten van het instrument ten volte te benutten. Een waardig slot van een hoogge stemde muziekavond, die bewees dat ook de Gasthuiskerk vooral ook voor dit soort concertjes bijzonder ge schikt is. AD Int. Uitstapje kontakt-vereniging schilderbedrijf Vrijdagavond maakte het schilder- personeel van schilderbedrijf P. aan enige uitgangsgedachten van de bekende architect W. J. P. Oud in zake de woningbouw, waarmee de V.A.C.'s zich goed kunnen conforme ren, hetgeen bijv. niet het geval is met de ideeën zoals die werden ont wikkeld door architect Berlage. Me vrouw Joustra hoopte dat het ge meentebestuur in de toekomst van een „lastige V.A.C." zal kunnen spreken en overhandigde de presi dente van de commissie, mevrouw Asma-Broere, een map dokumenta- tie- en informatiemateriaal. Namens de Vrouwen Raad Zee land feliciteerde mevrouw J. Kem- pe-Weststrate uit Goes in de eerste plaats burgemeester De Meester, die „trots mag zijn op de komst van de V.A.C. Onder het motto „alle begin is moeilijk en sterkte gewenst", wenste mevrouw Kempe de dames van de V.A.C. geluk met de instal latie. Hierna werd een gelukwens gesproken door mevi-ouw J. de Rijke -Wattel uit Middelburg, namens het Landelijk Kontakt. Zij wees erop dat de Commissie zich vooral zal bepalen lot het praktisch deel van de wo ningbouw: „Aan het technische ge deelte wagen we ons niet." Mevrouw De Rijke benadrukte dat de V.A.C. alleen goed, efficiënt en vlug zal kunnen werken als de commissie vanaf het begin b!ij de plannen wordt betrokken. Zij hoopte op een pretti ge samenwerking tussen de plaatse lijke, provinciale en landelijke be sturen. In een korte toespraak benadruk te de lieer H. P. Ëverwyn, burge meester van YVestersclïouwen, ver tegenwoordigende de woningbouw vereniging „Beter Wonen" dc woor den van zyn Zierikzeese collega. „Bij het bouwen op Schouwen-Duive- land doen zich meer moeilijkheden voor dan elders. Bij kleine verbete ringen dreigt men bijv. al direkt bo ven de zg. curveprijs te komen. Een moeilijkheid is ook dat aannemings som hoger wordt wanneer het aan tal te bouwen woningen - zoals in de kernen in de regio - klein is. „Het zit met de sociale woningbouw op Schouwcn-Duiveland niet gemakke lijk, bovendien wordt dat, wat ge bouwd wordt goed uitgekiend door de Nationale Woningraad", aldus dc heer Evcrwjjn. De presidente mevrouw Asma mocht voor de nieuwe V.A.C. uit handen van mevrouw Assendorp een bedrag in geld in ontvangst ne men als 'beginkapitaal voor het werk dat te wachten staat. De presidente bracht in een slotwoord, namens de leden van de V.A.C., dank aan bur gemeester De Meester, de Zierikzee se Vrouwen Raad en het provinciale bestuur. Aan de dames Joustra en Van Ackooy van het prov. bestuur bood zij een bloemetje aan voor de bij het vele voorbereidende werk on dervonden steun en medewerking. „Wij zijn als nieuwe V.A.C. niet van plan met een zak zout gereed te zitten om op alle slakjes te gaan strooien' .'aldus de presidente, de wens uitsprekend op een goed on derling vertrouwen en een prettige samenwerking tussen de diverse ge meenten en instanties. RENESSE, 30-3. Donderdagavond werd op de openbare kleuterschool „De Duinkonijntjes" te Renesse een Schults b'.v. per toerwagen van de firma Van Oeveren een uitstapje naar Rotterdam. In het Luxor-thea- ter in de Masstad werd een bezoek gebracht aan een voorstelling van de revue „Waar blijft de tijd", meit o.a. Willy Walden en Piet Muizelaar. Dit uitstapje ging uit van de Kon- taktvereniging van P. Schults b.v., waai*van J. L. Schults voorzitter is. Na afloop we2-d in een restaurant nog gezellig nagepraat over de voor stelling. Eerst in de kleine uurtjes arriveerde het gezelschap weer te Zierikzee, alten zien terug op een zeer geslaagde avond. Ledenvergadering K.H. „Kunst en Eer" Op vrijdag 5 april wordt in het „Huis van Nassau" de algemene le denvergadering gehouden van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer". Cer. Vrouwenvereniging Op woensdag 3 april wordt in de zaal van de kerk aan de Sint Do- musstraat een vei'gadeirng gehouden van de Geref. vrouwenvereniging. Het onderwerp is: „Kerk en ere dienst". Iedereen is welkom. SEROOSKERKE Auto in de sloot Zondagavond omstreeks 20.30 uur, geraakte een personenauto, bestuurd door de heer R. W. uit Zierikzee, vermoedelijk ten gevolge van een technische fout, in de langs de Se- rooskerkseweg gelegen sloot. De auto werd licht beschadigd, de be stuurder liep geen letsel op. Met be hulp van een kraan wagen werd de auto op het droge gebracht, waarna deze op eigen gelegenheid zijn weg weer kon vervolgen. Vernieling en diefstal uit auto Zaterdagavond te plm. 17.00 uur kwam de heer J. B. uit Breda, tot de onaangename ontdekking dat een zijruit van zijn personenauto was vernield en dat daaruit zijn autopa pieren en een aantal persoonlijke eigendommen waren verdwenen. De heer B. was met een aantal vrienden een dag mee gaan vissen met het sportvissersvaartuig „De Cascade" en had zijn auto geparkeerd op het daarvoor bestemde parkeerterrein op de Schelphoekhaven. De auto was afgesloten. Met behulp van een steen werd de ruit ingeslagen, waarna het portier kon worden geopend. RENESSE Schoolavond ,,'t Staepel'of" Donderdagavond geeft de openba re basisschool ,,'t Staepel of" te Re nesse een schoolavond in het dorps huis van Renesse voor de plaatselijke bevolking. Voor de pauze zullen teerlingen van de eerste klas van de school het toneel stukje Agent Bon- nema opvoeren. Na de pauze brengen teerlingen van de vijfde en de zesde klas de musical Het koffertje van meneer van Dalen. Voor het begin van de avond zullen leerlingen van de school programma's verkopen. De opbrengst van de programma's is bestemd voor de schoolkas. MIDDENSCHOUWEN Afscheid mevr. W. P. de Meij-Bos Op 29 maart jl. lieeft men by dc Rabobank ..Schouwen" tijdens een informele bijeenkomst in het „Wa pen van Zeeland" afscheid genomen van liet personeelslid mevrouw W. P. dc Mcjj-Bos De voorzitter van het bestuur, de heer K. J. K. van de Slikke. memo reerde haar loopbaan bij de bank. waar /.ij ongeveer 12\h jaar geleden begon bij de toenmalige Boerenleen bank „Eikerzee" en nu bij de bank afscheid neemt in do funktie van be- 1 leerster van bet kantoor te Brou- kijkavond gehouden. Het was een gezellige drukte in de school, want niet alleen vaders en moeders, maar ook oma's, opa's broertjes, zusjes en nog wel verdere familie en bekenden bezochten deze avond. Ook de kleu ters zelf waren van de party om uit leg by het werk te geven. De klassen hingen vol met werk van de kinderen en in het midden stond in beide klassen een maquette De oudste kleuters hadden hun werkstukken gemaakt op het thema dierentuin en de jongste groep op het thema boerderij. De belangstellenden kregen een leuk overzicht van welke /technieken er op de kleuterschool allemaal wor den beoefend. In de beide klassen draaide een bandrecorder me tdaarop door de kinderen gezongen liedjes. De aanwezigen toonden veel interes se in het getoonde werk en de kleu ters genoten van hun late uitje en van de belangstelling voor hun werk wershaven. De voorzitter prees haar snelle en correcte manier van wer ken. De directeur van de bank de heer E. Hop noemde haar medewerking bij het leggen van de basis voor de verdere ontwikkeling van het kan toor te Brouwershaven en toonde zich bijzonder ingenomen dat me vrouw de Meij in de komende zo mermaanden 'bij de bank komt assi steren. De heer Berrevoets, het oud ste personeelslid, sprak namens de collega's en dankte voor de prettige samenwerking en prees haar voor haar bereidwilligheid tot helpen van de collega's. Namens bestuur, Raad van Toe zicht en personeel werden haar ca- deaux aangeboden. Mevrouw de Meij dankte het Bestuur en de Raaad van Toezicht voor het in haar gestelde vertrouwen en de collega's voor de prettige samenwerking. Ze verwacht dat het nog wel even wennen zal zijn aan de nieuwe dagindeling. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarhank voor Buitenlands geld Reischeqnes KERKWERVE: Ring. woensdags van 14.00- 15.00 uur. Koffie met gebak schiep al direkt een feestelijke sfeer. De eigen in breng door verschillende leden ten gehore of tot zicht gebracht, ver hoogden die sfeer aanmerkelijk. De elf provinciecn, waarbij de le den in klederdracht een bepaalde provincie uitbeeldden, mag wel hel suksesstuk van Bru in 1973-1974 worden genoemd, het was al op ver schillende andere gelegenheden ten tonele gebracht, voor het eerst in dit seizoen bij dc jubileumfeesten van H.M. de Koningin, maar ook hier deed dit nummer het nog pri ma. Dc notulen van de sekretaresse mevr. M. Jumelet-van Rheo waren in de geest van het koor. zij tot een zangspellelje getransformeerd. Huldiging dirigent Het hoogtepunt van dc avond was ZIERIKZEE. Slachtoffers van de maandag in scene gezette kalainiteit in het kader van een Rode Kruis- Distriktskolonne-oefening, werden uit het brandende pand jeugdsoos Brogumper ambulance overge bracht naar hei „gewondennest" in het Hervormd Verenigingsgebouw, waar de „sortering" plaats vond, de eerste hulp werd verleend, de admi nistratie werd geregeld en de afvoer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHARENDIJKE Brandwacht eerste klas Van het korps vrijwillige brand weer te Scharendijke slaagden te Vlissingen voor het examen brand wacht le kl. de heren C. Dorreman. B. L. Louwerse en A. M. van de Panne. Schilderijententoonstelling In hotel-restaurant „Moten De Le- ly" exposeert de Duitse kunstenaar E. Kentler met een twintigtal schil derijen. Het zeer aansprekende ab- strakte werk blijkt op interessante wijze te passen in deze omgeving. Hoewel reeds werk aanwezig is, gaat de expositie eerst met Pasen open. Het werk blijft geruime tijd - langer dan een maand - hangen. BROUWERSHAVEN G.P.V. doet mee aan raadsverkiezingen Grote verrassing bij de komende gemeenteraadsverkiezing in Brou wershaven is het uitkomen van het G.P.V. Zoals bekend brengt de Prot. Christelijke Groepering in de Brouwse raad 3 zetels. Deze fraktie dreigt dus met de komst van het G.P.V. verdeeld te raken. De lijst ziet er als volgt uit: 1. J. Hilgen; 2. S. Sijnstra; 3. M. Smal- heer, alten uit de kern Brouwers haven. NIEUWERKERK Padvindsters collecteerden voor Rheumabestrijding De te Nieuwerkerk door de pad vindsters gehouden collecte voor de Rheumabestrijding heeft opgebracht het mooie bedrag van f 226,41. Jaarvergadering Staatkundig Geref. Studievereniging Donderdagavond 4 april u.s. wordt in de vergaderzaal van de Geref. Gemeente aan de Molenstraat alhier de jaarvergadering gehouden van dc Staatkundig Gereformeerde Studie vereniging „Schouwen-Duiveland Het onderwerp provinciale staten verkiezingen 1974 zal worden be handeld door de heer J. van Klin ken. de huldiging van dc dirigent J. van den Berge, die zoveel jaren belange loos het koor leidt en stimuleert. Hem werd een boekwerk aangebo den. Mevr. Van den Berge-van den Berg. deelde in de hulde. Zij kreeg een fraaie bloemen- cn plantenbak Ernst cn luim wisselden daarna el kaar af. Zonder de anderen tc kort te doen noemen wij daarbij dc werkzaamheden van de dames Maaskant-dc Ronde en Sloutcn- Knop alsmede de heer Jumelct-Kik Vijf dames en écn heer waren van het begin af lid. Zij kregen bij dit 20-jarig jubileum ccn passende at tentie. De dirigent sprak een slotwoord dat bet aanhoren zeker waard was. Met het gezamenlijk zingen van Gezang 2R0 :1 werd de avond afge sloten Zoveel namen onder één dak? Moet wel 'n bijzonder modehuis zijn Wahls, Elvi, Bashan, Betty Barclay. Namen die blikken van verstandhouding ontlokken. Namen die thuishoren in 'n huis waar u in vrijheid-blijheid ongestoord kunt rondwandelen. Naar wens met of zonder advies-begeleiding. Da's mo dern mode-proeven! Met de hand op 't hart: ons modenieuws is uw moeite waard! Dam 19 Zierikzee Tel.OIi 10-2816 BRUINISSE, 30-3. Het 20-jarig jubileum van het Ned. Ilerv. Kerkkoor tc Bruinisse vorige week gevierd is, is een mooie gezellige avond geworden, die werd begonnen met het zingen van psalm 150 1. Dc voorzitter dc heer W. Schraver heette daarop de leden uit Bruinisse en Oostcrland hartelijk wel kom. In de loop van dc tyd zijn twee kerkkoren, die beide wat aan bloed armoede leden, samengesmolten tot één, nu zeer gezond koor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3