Irak vecht weer met zijn eigen Koerden ondanks slechte ervaringen in verleden Koerden doen beroep om hulp r am beer BLIK DOOR HET WERELD NU OOK COLA ENUR EEN HEERLIJKE CITRUSDRANK Zuiveloverleg weer mislukt Fatale treinbotsing in Mozambique Veel overstromings- doden in Brazilië Hoge winst op BBC-tv-films Wat biedt de BEELDBUIS? C, Wandel en Zn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 29 maart 1974 Nr. 21463 Advertentie Zo om de paar jaar is het in Irak weer zover: oorlog met de Koerden, not) altijd geleid door de geduchte Barzani - overigens intussen al ze ventig jaar geworden - die op foto's altijd prijkt of zijn leger een niet helemaal serieus te nemen groepje is uit een boek van Karl May. Maar dat is dan een vergissing. De Koer den zijn keer op keer in staat ge bleken zich uitstekend te verdedigen tegen de regeringstroepen en deze zelfs zware verliezen toe te brengen. Een echte nederlaag hebben ze nimmer geleden al hebben ze an derzijds ook nooit hun ideaal be reikt een eigen staat te stichten: Koerdistan. Dit is niet alleen bereikt door vasthoudend vechten maar ook door goede wapens die o.a. de Sowjets tijden lang geleverd heb ben, al is dit nu door de vriendschap tussen Moskou en Bagdad afgelo pen. Maar de Koerden hebben ook stamverwanten in Perzië - hun Koerdistan zou delen van Perzië, Irak, Turkije, Syrië en zelfs de Sow- jet-Unie moeten beslaan. Bovendien heeft Perzië ook een hooglopende ruzie met de regering in Bagdad zo dat het de sjah niet geheel onwel kom is dat de Koerden het de Iraaakse regering weer lastig ma ken. Barzani kan zo wel rekenen op wapenaanvoer uit Perzië. Vier jaar geleden werd - niet voor het eerst - vrede tussen de regering in Bagdad en Barzani gesloten. Toe gezegd werd toen dat de Koerden autonomie zouden krijgen in hun gebied. Maar zoals vaker gebeurde: die belofte werd niet tot genoegen van de Koerden ingelost. De volks stemming die gehouden zou worden vond nog steeds niet plaats. Maar wel heeft de regering ervoor ge zorgd dat zoveel mogelijk Arabisch- lrakezen zich vestigden in steden waaruit somtijds de Koerden ver dreven werden - dit vooral in het gebied van Kirkuk dat met Mosul en Irbil een belangrijk centrum is van de oliewinning. Fanatisme Een andere truc van Bagdad is volgens de Koerden dat ze hun eigen politieke partij moeten onderbren gen in de Ba'ath-partij, wat niet Advertentie SPECIAAL Student verongelukt UTRECHT, 28-3. De 28-jarige stu- dent L. J. M. de Kanter uit Utrecht is in een Utrechts ziekenhuis over leden aan het schedelletsel dat hij enkele uren tevoren bij een ver keersongeluk had opgelopen. De student reed op zijn motorfiets op een voorrangsweg in de Utrechtse wijk Overvecht en kreeg geen voor rang van een door een Marokkaanse gastarbeider bestuurde auto. De jongeman werd ongeveer tien meter meegesleurd. De auto kwam in een kanaal terecht. De inzittenden brachten het er goed van af. anders zou betekenen dan dat ze hun stem in het parlement verliezen. Kortom: van de beloofde autonomie zou bitter weinig overblijven, het minst in de steden van het Koerdi sche land. En dus is men weer ten strijde getrokken. Sinds de lange strijd van 1961 tot 1970 is echter het Iraakse leger aan zienlijk versterkt en verbeterd en de kansen van Barzani en zijn Koerden staan dus aanzienlijk slechter. Al thans in theorie - in de praktijk is gebleken dat het fanatisme waarmee voor eigen land gestreden wordt plus de grondige kennis van het bergland ruimschoots opwegen tegen het bezit van tanks en artillerie. En inmiddels zijn er ook allerlei niet te zware raketwapens die vooral be doeld zijn tegen tanks - de Koerden hebben ze. De strijd zal zeker niet in enkele weken door het Iraakse leger gewonnen zijn. En dan herinnert men zich in Bagdad maar al te goed dat juist de strijd met de Koerden meer dan eens aanleiding is geworden tot een uit barsting van grote ontevredenheid jegens het regime die de regeerders hun zetels en zelfs wel hun kop kostte. Vechten met de Koerden is in ieder geval nog nooit erg gezond gebleken voor de regering in Bag dad. V oelbaltentoonstelling ROTTERDAM, 28-3. Feyenoord- speler Willem van Hanegem zal van daag in het „Open Boek" in het Bouwcentrum in Rotterdam een voetbal tentoonstelling openen. De expositie is door de lustrum com missie van het Rotterdamsch Stu denten Corps, dat vandaag zestig jaar bestaat, georganiseerd. Bij de opening zullen ook een aantal oud internationals aanwezig zijn, zo ver zekert de lustrum commissie. UTRECHT, 27-3. Het overleg over de CAO voor de zuivelindustrie, dat woensdag is voortgezet, heeft weer niet tot overeenstemming geleid. De onderhandelingen zijn opnieuw vastgelopen op twee eisen van de vakbonden: verhoging van de werk geversbijdrage aan de vakbonden van 0,2 procent van de loonsom tot 0,35 procent (en in 1976 tot 0,5 pro cent en uitbreiding van de werkings sfeer van de cao tot alle funkties in de zuivelindustrie (uitgezonderd di- rektieleden). De kans bestaat, dat er een com missie wordt ingesteld die op korte termijn een eventuele uitbreiding van het aantal groepen werknemers dat onder de cao valt, gaat bestude ren. Op 9 april wordt het overleg voortgezet. Volgens de heer C. Schelling, vice-voorzitter van de Agrarische en Voedingsbond van het NVV, hebben de werknemers organisaties aangekondigd dat ze een spoedbij eenkomst met de afzon derlijke werkgevers-organisaties (INZ en VVZM) zullen aanvragen om duidelijk de funktie van de vak bonden in de zuivelindustrie aan de orde te stellen, indien in de kern kommissie dan opnieuw geen over eenstemming wordt bereikt over verhoging van de bakbondsbijdrage. SALISBURY, 27-3. Woensdag zijn 60 mensen verbrand na een frontale botsing tussen een reizigers- en een goederentrein bij Lourenco Marques, de hoofdstad van Mozambique. De goederentrein vervoerde olie- produkten en vloog in brand. Wa gons van de uit Rhodesië gekomen reizigerstrein werden door de bran dende olie aangestoken. Er zijn meer dan 50 gewonden. RIO DE JANEIRO, 27-3. Zware overstromingen in het zuiden van Brazilië in de stad Tubarao hebben een enorm aantal mensen het leven gekost. Het blad Estado de Sao Paold stelt het aantal doden op meer dan dui zend en schrijft dat 60.000 van de 70.000 inwoners zonder onderdak zijn Het dodental zou mogelijk tot meer dan 1500 stijgen. KOUWENBERG Voor alle doe het zelf artikelen op sanitair gebied Poststraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. ascossoessooceccoooeoftffC'iBC LONDEN, 28-3. De British Broad casting Corporation (BBC) heeft woensdag een winst bekendgemaakt van 4,5 miljoen pond sterling uit de verkoop van televisiefilms aan bijna vijftig landen. Bestsellers waren de historische drama's „De zes vrouwen van Hen drik de Achtste" en „Elizabeth R". Bijzonder populair is de „Onedin Line"-serie gebleken. Zij werd af genomen door achttien landen, van Australië tot Frankrijk, Nederland en Zweden. BEIROET-BAGDAD, 28-3. De Koerdische Democratische Partij (K.D.P.) van de opstandelingenleider Moestafa Barzani heeft een beroep op de openbare mening buiten Irak gedaan om hulp, omdat zij strafex pedities van het Iraakse leger vreestr Naar verluidt heeft Barzani zich in het ontoegankelijke gebergte bij de Perzische grens teruggetrokken. Daar bevindt zich zijn hoofdkwartier Hadsj Oemran. Intussen houden een heden van zijn leger bij de Iraaks- Turkse grens aan de weg van Mo- soel naar Ankara de Iraakse garni zoensplaats Sakhoe omsingeld. Ook elders in Koerdistan hebben aanhan gers van Barzani gëbieden onder hun controle. ZATERDAG 30 MAART NED. I: Op de voorlaatste dag van de maand maart roert de VARA haar staart. Als hoofdgerecht wordt vanavond op het eerste net de „dij enkletser" Meneer <gaat op jacht op jacht op de buis gezet. Een blijspel van Georges Feydeau, met in de be langrijkste rollen Coen Flink, Kitty Janssen, Pieter Lutz en Lex van Delden. Om vier uur 's middags ver schijnt de VARA op het beeld scherm met het familieprogramma Jong geleerd, oud gedaan. In ander half uur tijd worden veel zaken aan de orde gesteld. De zendtijd tussen zeven en acht uur, in de vooravond dus, besteedt de VARA aan een af levering van de Engelse serie Coro nation Street. Na het journaal neemt de VARA de kijkers twee uur lang mee op jacht met meneer. In haar serie kluchten voor de zaterdag avond geeft deze omroep ditmaal een theater reportage van het blij spel Meneer gaat op jacht, een komedie die voornamelijk over lief de en ontrouw handelt. Overspel is het thema van Meneer gaat op jacht. De hoofdfiguur is een zekere meneer Duchotel (gespeeld door Pieter Lutz), die met het smoesje, dat hij weer een jachtpartij heeft, zich ont doet van zijn wettige echtgenote om zich bij andere vrouwtjes te amuse ren. De vrouw komt achter zijn uit stapjes en zoekt uit wraak zelf ook een minnaar. Het toeval wil, dat man en vrouw zich met hun respek- tievelijke partner in hetzelfde hotel op de plezieren des levens storten zonder het van elkaar te weten. Dat gaat enige tijd goed, totdat de bom barst. Na deze komedie blijft de VA RA in de amusementssfeer met een aflevering van de Engelse serie Een man over de vloer. Wie dacht, dat met dit brokje humor het er voor vanavond op zat, heeft het mis, want tot omstreeks kwart over twaalf is de AVRO nog op de buis met een reportage van het ABN-proftennis- toernooi in de Rotterdamse Ahoyhal. Advertentie Accountantskantoor administratie en belastingzaken economisch advies en begeleiding Ltndtnlaan 3 Telefoon 01870-3477 Middelhar nis Het toernooi nadert zijn einde, want morgen worden de finalepartijen gespeeld. NED. II: Film, muziek en aktua- liteiten zijn de ingrediënten van het programma dat de KRO vanavond op het tweede net te bieden heeft. Om zeven uur gaat het doek op voor de filmkwis Voor een briefkaart op de eerste rang. Voor de jonge kij kers is er weer een aflevering van de tekenfilmserie Speedy Gonzales. Uit het Nederlands Congrescentrum in Den Haag komt het amusements programma MIK, na het journaal van acht uur. Muziek, sketches en nog enkele andere zaken beloven de kijkers vijftig minuten vertier van formaat. Omdat de amusementsboog niet altijd gespannen kan zijn, volgt om tien over negen Brandpunt: vijf tig mimiten aandacht voor de ak- tualiteit. Tot kwart voor elf biedt de KRO vervolgens een drie kwar tier durende show van de zangeres Vickey Leandros. In dit ptogramma leert de kijker deze zangeres ook eens anders kennen dan als een jon ge vrouw die doorgaans een ernstige indruk maakt. Met de kamera werd Vickey Leandros gevolgd op een tocht door Europa. Klokslag elf uur, nadat de Epiloog, het laatste nieuws en Het lied van de week geweest zijn, gaat het tweede net d e lucht uit. ZATERDAG 30 MAART ■NED. 1: 11.30 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 Jong geleerd, oud ge daan; 17.30 Teleac; 18.45 Ti-ta-tove- naar; 18.55 Nieuws; 19.05 Coronation Street; 20.00 Journaal; 20.20 Meneer gaat op jacht; 22.15 Een man over de vloer; 22.40 Journaal; 22.45 Sport- panorama. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Voor een brief kaart op de eerste rang; 20.00 Jour naal; 20.20 MIK; 21.10 Brandpunt; 22.00 Vicky Leandros; 22.45 Epiloog; 22.50 Jourknaal; 22.55 Het lied van de week. ZONDAG 31 MAART NED. I: De AVRO, die het zon- dagavondprogramma voor haar re kening neemt heeft een flinke plaats ingeruimd voor de finales van het ABN-proftennistoernooi in Rotter dam. Om kwart over drie vanmid dag klinkt op deze zender het start schot voor het NOS-familie-pro- gramma. Allereerst gaat Het pro gramma met de muis over het scherm. Twintig minuten vrolijke en leerzame verhalen voor de jeugd. Daarna richt de aandacht zich op Star Trek. Vanmiddag een afleve ring van d eze science-fictionserie, waarin een gevaarlijk experiment wordt uitgehaald met het leven. Het volgende half uur is voor Muziek om naar te kijken. In deze serie kan men ditmaal kijken en luisteren naar het Radio Kamerorkest en de fluittist Frans Bruggen. De voetbal uitslagen van Frits van Turenhout en het 'IKOR-prdgramma Vesper be sluiten de zondagmiddaguitzending. De AVRO heeft het vanavond voor het zeggen op deze zender. Deze omroep neemt de kijkers om zeven uur mee naar de grote moerassen in de Amerikaanse staat Michigan. Dat gébeurt in een aflevering uit de se rie Het wonder der natuur. Tussen half acht en half negen is de AVRO op de klassiek-muzikale toer met het rpogramma Jonge mensen op weg naar het concertpodium. Bijgestaan door het Omroeporkest onder lei ding van Hans Vonk treden ditmaal de veelbelovende jonge musici Rei- nier Hogerheyde, Maru Burgett en Linda Bustani op, respektievelijk klarinettist, mezzo-sopraan en pia niste. Een praatje over de wijn, zich afspelend in de streek Bordeaux, staat vervolgens te wachten in een aflevering van de rubriek Hier Pa rijs, hier Jan Brusse. De rest van haar zendtijd, tot rond tien uur, be steedt de AVRO aan de tennissport. Honderd minuten volgen tv-kame- ra's voor he thuiskamerpubliek de verrichtingen van de proftennissers tijdens de finales van het ABN- toernooi in het Rotterdamse sport paleis Ahoy, waarbij voor de win naar een aardig fortuintje klaar ligt. NED. II: Een kinderbijbelverhaal in de IKOR-rubriek Woord voor Woord en Ti-ta-tovenaar gaan voor af aun de slotaflevering van een van de beste jeugdseries die de vader landse tv heeft voortgebracht, De vloek van Woestewolf. Ami de won derlijke belevenissen van dokter Kroch en zijn knecht Valet komt tussen zeven uur en half acht een eind. De onverwachte verschijning van de zigeunerin is van groot be lang voor de afloop van hei avon tuur. Vijf kwartier sportreportages worden vervolgens geserveerd door het team van Studio Sport. Waarna het NOS-programma wordt voort gezet met Bellevue. In deze rubriek heeft de politiek-kommentator Henk Neuman vanavond een ge sprek met de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, de socialist Max van der Stoel. Twee program ma's resteren hierna nog tot tien over elf. Allereerst het spel Wat doe je voor de kost?, waarin op een speelse manier informatie over be roepen gegeven wordt, waaraan op de arbeidsmarkt behoefte bestaat. De rubriek Zienswijze besluit de avond. Onder aanvoering van Jack Belle wordt gediskussieerd over de vraag: ligt het geluk voor het grij pen? Behalve de zonzijde van het le ven komt ook de faktor verdriet ter sprake. ZONDAG 31 MAART NED. I: 14.00 Teleac; 15.15 Nieuws; 15.17 De tv-muis; 15.39 Star Trek; 16.22 Muziek om naar te kijken; 16.57 Toto; 17.00 Vesper; 18.45 Teleac; 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 Nieuws; 19.05 Het wonder der natuur; 19.30 Jonge mensen op weg naar het concert; 20.25 Hier Parijs, hier Jan Brusse; 20.40 Tennis; 22.00 Humanistisch Verbond; 22.20 Jour naal. NED. II: 18.47 Vooraf; 18.50 Woord voor Woord; 18.55 Ti-ta-to- venaar; 19.00 De vloek van Woeste wolf; 19.25 Studio Sport; 20.40 Nieuws; 20.45 Bellevue; 21.35 Wat doe je voor de kost?; 22.10 Ziens wijze; 23.10 Journaal. MAANDAG 1 APRIL NED. I: De vooravond besteedt de NCRV op het eerste net aan twee korte programma's: Black Beauty en Tweekamp. In de Engelse avontu- renserie is een in een oude groeve gevonden vikinghelm aanleiding tot een reeks mysterieuze minuten. In de scholierenkwis Tweekamp wer pen vervolgens de Christelijke Scho lengemeenschap van Emmeloord en het Willem de Zwijgerlyceum uit Bussum elkaar de handschoen toe. Muziek in uw straatje wordt na het journaal van acht uur geserveerd door Gerard van den Berg. Vervol gens neemt de Frans avonturier Vi- docq bezit van het scherm. De mis daadbestrijder krijgt het aan de stok met een zekere Bourienne, -omdat hij de ex-minister van justitie, Fouché, heef helpen ontsnappen. Iets heel anders, om met de omroepster te Advertentie Citroën-agent voor Schouwen-Duiveland GARAGE Nieuwerkerk, tel. (01114) 1487 Zaterdag 30 maart, 20.20, Nederland I: Meneer gaal op jacht. Kitty Jans sen vertolkt in deze klucht de rol van Léonline. spreken, om tien uur. Dan volgt de rubriek Ander Nieuws, waarin een portret getoond wordt van de pro testantse theoloog in Latijns-Ameri ka, dr. José Miguez Bonino. Deze thans vijftigjarige theoloog geeft in ons land gastkolleges over de theo- logi evan de bevrijding. Tien minu ten geestelijke muziek en zang, ge bracht vanuit de Nederlandse Her vormde kerk in Zeerijp, besluit de NCRV-avond. NED. II: Vanavond en de komen de twee maandagavonden staat het AVRO-televisieprogramma voor een belangrijk deel in het teken van de tussen 1863 en 1923 levende Neder landse auteur Louis Couperus. De AVRO namelijk heeft een driedelig tv-spel gemaakt van diens roman De stille kracht. Na het journaal van acht uur wordt het eerste deel op het scherm gebracht. Daarvoor, tus sen zeven en acht, heeft deze om roep achtereenvolgens de hitgevoe lige Toppop en een aflevering van Het Ziekenhuis te bieden. De eerste aflevering van het tv-spel De stille kracht vraagt anderhalf uur van de vanavond op deze zender beschik bare zendtijd. Regisseur Walter van der Kamp is maandenlang in touw geweest voor de bewerking en de opnamen. De stille kracht roept her inneringen op aan een lang vervlo gen tijd, namelijk toen Nederland ndg als koloniale mogendheid mee telde in de wereld. Louis Couperus heeft zijn roman tijdens zijn verblijf op Java in 1900 voltooid. De hande lingen van De stille kracht spelen zich af in het havenstadje Laboe- wangi op Java. Daar woont een in vloedrijk gezin, de familie Van Oudijck, die in een reeks komplïka- ties raakt verwikkeld. De kinderen van het hoofd van het gezin tonen weinig ruggegraat en bedriegen hun vader achter zijn rug om. Geleidelijk verliest de man zijn zelfvertrouwen, wat weer leidt tot een totale ont reddering van hem en de hele Ne derlandse gemeenschap in de stad. De rol van Otoo van Oudijck, de centrale figuur wordt gespeeld door ob de Lange, Pleuni Touw en Wil lem Nijholt spelen respektievelijk zijn dochter en zoon. Na de kennis making met De stille kracht zijn de resterende vijftig minuten voor AVRO's aktualiteitenrubriek Tele- vizier Magazine. MAANDAG 1 APRIL NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws19.05 Black Beauty; 19.30 Tweekamp 20.00 Journaal; 20.20 Muziek in uw straatje21.10 Vidocq; 22.05 Ander Nieuws; 22.30 Geestelijke liederen; 22.40 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 19.30 Het Ziekenhuis; 20.00 Journaal; 20.20 De stille kracht; 21.50 Televi- zie; 22.40 Journaal. 20 Maar in de loop van de morgen wist iedereen, dat er een ketting ge broken was. De politie kwam ermee naar de drie bazen. „Alstublieft, een versleten schakel. Wat zegt u daar van?" Diephuis senior werd matbleek en keek nijdig naar zijn zoon. „Waar om let jij daar niet beter op?" „Nou? Jij hebt alles toch zeker ge- kontroleerd, voor die kraan hierheen kwam? Of moet ik er de hele dag met m'n neus op staan?" Diephuis deed een stap naar zijn zoon. „Ja, daar ben jij juist voor hier. Jij bent aansprakelijk voor dit ongeval." Gert hield zich voorlopig afzijdig, maar was al besloten zijn baas te bellen. De gemeente-opzichter had het gesprek aangehoord en de ge broken ketting bekeken. Hij wees naar de kraan en zei tot Diephuis: „Weg met dat ding. En er wordt niet verder gewerkt, tot er een kraan is met nieuwe kettingen. En vóór jul lie daarmee gaan werken, wil ik hem eerst kontroleren. Zet de boel maar stop." In het kantoor werd overleg ge pleegd. De stemming was bedorven. Diephuis zei: „Ik heb zou gauw geen andere kraan bij de hand. Er staat er één in Beverwijk en de derde is in Hillegom. We hebben ze daar al lebei nodig." Gert knikte begrijpend. „Oké, he ren, wij hebben er voldoende. Ik bel mijn baas en laat er vannacht een hierheen rijden. Morgenvroeg zetten we hem overeind, bellen de opzich ter en laten hem kontroleren. Ver lies van anderhalve dag." Diephuis leek enigszins verslagen. „We kunnen toch wat anders laten doen?" Gert knikte grimmig „Dat doen we ook. Ik zal morgen twee man hierheen dirigeren. En ons eigen kraanpersoneel. Stuur dat van jullie maar weg, dat kunnen we voorlopig hier niet meer gebruiken." Diephuis keek hem verontwaar digd aan. „Zeg eens, bouw jij alleen of bouwen wij samen? Aan die kraan mankeert verder niks." „U hebt gehoord, wat de gemeente- opzichter heeft gezegd? U kunt niet voor een andere kraan zorgen, dus doen wij het. Ik neem meteen kon- takt op met meneer Matsers. En als het u niet aanstaat, zal ik u de mi- krofoon geven, dan vertelt u hem zelf de bezwaren." Zonder zich verder aan vader en zoon te storen, begon hij te draaien en had binnen een minuut Kees Mat sers aan de telefoon. Op rustige toon zette hij uiteen, wat er die morgen was gdbeurd, dat de kraan van Diephuis door de gemeente-opzich ter van Brasemsveld was afge keurd en dat hij - Gert - voorstelde, dat een hunner kranen in de late avond vanuit Velp naar Brasems veld gedirigeerd zou worden en het nodige personeel mee zou komen. „Als hij er morgenvroeg bijtijds is, bouwen we hem op en waarschu wen de gemeente-opzichter. Zodra hij hem gekeurd en geen bezwaren meer heeft, gaan we verder. Onze mensen brengen we zolang onder in een hotel cn intussen zoeken we kosthuizen. Gaat u ermee akkoord?" Kees Matsers vloekte een keer hartgrondig, maar gaf zijn hoofdop zichter verder blanko volmacht. „In orde, Gert. Ik bel de politie hier en FEUILLETON DOOR CEES GIESBEEK vraag begeleiding tot de autobaan. Verder waarschuw ik de Rijkspolitie in Driebergen. Als jij nu Bodegra ven, Alphen en Leimuiden inlicht, en natuurlijk ook Brasemsveld, kan dat ding er om een uur of vijf, zes zijn. De mensen stuur ik morgen vroeg met een der eerste treinen. Kijk even na, hoe laat die in Leiden kunnen zijn en haal ze daar af. Ver der laat ik alles aan jou over. Wat zegt Diephuis ervan?" „Ze zijn hier beiden, meneer. Ik geef ze u meteen door. Vindt u het goed, dat ik zaterdagmorgen dan de kraan bedrijfsklaar laat maken? Zo dat we maandagmorgen meteen kunnen beginnen? Ik kom dan za terdagavond bij u aan. Volgende week maak ik wel uitgebreid rap port." „In orde, Gert. En geef me nu die beide lapswansen maar Zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken, overhandigde hij de hoorn aan de oudste Diephuis, waar na hij het kantoortje verliet. Buiten snoof hij de frisse lucht in. Terwijl hij naar de kraan liep, zei hij tot de mannen, die erbij hoorden: „Breek hem maar af en voer hem terug naar Leiden. Hij kan hier niet meer gdbruikt worden. Morgenochtend hebben we hier een kraan uit Velp". „Morgei is het zaterdag," merkte een der mannen op. „Dat weet ik. Doch dat zal niet verhinderen, dat onze mensen hem morgenochtend opbouwen, zodat we maandag meteen door kunnen gaan met de montage. Als het nodig is, zijn we niet te beroerd om er een zaterdagmorgen voor door te wer ken." (wordt vervolgd) t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 7