UÊ weet u... de drukkerij is er altijd wel mee gemoeid GESLAAGDEN RODE KRUIS-KOLONNES SCHOUWEN, WESTHOEK EN ZIERIKZEE LAATSTE NIEUWS Grote zorgen bij pluimveehouders STREEKNIEUWS Kissinger moest wachten Examen Eerste Hulp bij Rampen Advertentie Bij het drukken van het jaarverslag van uw zaak bijvoorbeeld. Is goed verzorgd drukwerk een middel om Uw omzet te vergroten, om Uw resultaat te verbeteren We zijn helemaal tot Uw dienst. Met boekdruk, offset zowel als rotatiedruk. Voor gerichte reklame, maar ook dagbladreclame. Pak de telefoon en draai 01110-2255 van drukkerij LAKENMAN OCHTMAN Jannewekken 11 - Zierikzee Prinses opent „vijf eeuwen Nassau-Oranjes" DELFT, Prinses Margriet betrad donderdagmorgen in het museum „Het Prinsenhof" in Delft als eerste de tentoonstellingsruimte met de expositie „Vijf eeuwen Nassau- Oranjes" en verrichtte daarmee de openingshandeling. Tot 19 mei kun nen bezoekers er terecht om onge veer tachtig portretten en afbeel dingen te zien van prinsen en ko ningen uit het huis van Oranje- Nassau. De kunstwerken zijn infor meel en minder bekend. Ze zijn bij na alle uit partikulier of weinig toe gankelijk bezit. Verscheidene wor den nog bewaard in families, die ze oorspronkelijk ten geschenke kre gen. Met de tentoonstelling viert de vereniging „Oranje Nassau-mu seum" haar vijft'gjarig bestaan. Confectiefabriek Groningen sluit GRONINGEN, 27-3. De confectie- fabriek Simplon Kleding b.v. te Gro ningen zal over ongeveer een maand gaan sluiten. De in totaal 85 perso neelsleden zullen mogelijk kunnen worden ondergebracht in de Stich ting Herplaatsing Werknemers Gro ninger Confectie-industrie. Plet gaat om 37 mannen en 32 vrouwen, waar van 22 op part-time basis en 16 thuiswerksters. Het bedrijf heeft de komende we ken nog nodig om de lopende orders te kunnen afwerken. ANKARA. Voor het eerst sinds 1971 zaaien Turkse vrouwen weer papa ver voor de opiumteelt in Turkije, hier op het Afyon Staatslandbouw- bedrijfOp aandrang van de Ame rikaanse overheid was de teelt ge staakt, maar de nieuwe Turkse re gering vindt de financiële tegemoet koming van de Amerikanen niet hoog genoog meer en heeft daarom de produklie laten hervatten. Zierikzeesche sleepboot overvaren: Twee doden ZIERIKZEE. 27-3. Dinsdagavond jl. hebben 6 kolonneleden van het Rode Kruis, afdeling Zierikzee en 3 kolonneleden van het Rode Kruis afdeling Schouwen Westhoek, met met succes E.1I.B.R. examen gedaan. Het examen werd afgenomen door J. W. F. Loubert, arts, in bijzijn van C. M. van Hoorn, arts en kolonne- kommandant afd. Zierikzee en H. J. Simons, arts en kolonnekommandant afdeling Schouwen Westhoek. De geslaagden uit Zierikzee zijn de dames T. L. Dieleman-de Bokx. E. W. Kiesenberg, E. v. d. Kreeke van Ravenzwaaij, J. S. Heikamp-van Duivendijk, J. Verton-Ravia en J. A. bij de Vaate. De dames zijn opgeleid door me vrouw L. v. d. Sluis-bij de Vaate, theorie en M. N. Kuijper-Vijverberg, praktijk. De geslaagden uit de Westhoek zijn de dames A. J. v. h. Hoofd-van Sluis. J. M. Meddeier en W. M. Straaijer. Deze dames werden opge leid door dokter Simons, theorie en mevr. C. v. d. Haven-Eikelenboom, praktijk. Intussen betekent het slagen van de laatste kandidatengroep voor de kolonne Zierikzee dat nu de helft van het aantal kolonneleden (90) eon E.H.B.R.-diploma bezit. Een diplo- mo dat onmisbaar is bij hulpverle ning bij grote rampen. Niet alleen de examens maar ook de vakantie weken vragen intussen weer de aan dacht. Vier helpsters zijn voor een week hulp vertrokken naar IJssel- vliedt in Wezep bij Zwolle, drie ko lonneleden. waaronder één van de stafverpleegsters. zijn ingedeeld voor de Zeeuwse boottocht van 2 tot 7 september. Verder gaan nog twee kolonneleden één week helpen in de Valkenberg te Rheden. Man na dood pompbediende ge-arresteerd ZWOLLE. 27-3. De Zwolse politie heeft woensdagmiddag na een wilde klopjacht in die stad de 21-jarige losarbeider A. J. D. aangehouden, die ervan wordt verdacht bij een roofoverval op een pompstation dins dagavond de 44-jarige pompbedien de H. Piesik om het leven te hebben gebracht. Woensdag is gebleken, dat de pompbediende een paar keer met een autokrik op het hoofd is gesla gen. De overvaller ging er vandoor met een paar honderd gulden uit een portefeuille, die het slachtoffer bij zich had. De dagopbrengst was ech ter al in de kluis opgeborgen, e t Alle hokjes rood! a ZOETERMEER. 27-3. Dm j nog niet iedereen weet hoe i a met een stembiljet te hande- a j len is woensdag in Zoetermeer J j gebleken. In een van de stem- f a bureaus had een kiezer zolang a a werk met het invullen van het i biljet dat de voorzitter van het a a bureau hem er op wees dat i a slechts één hokje mocht wor- a a den injgevuld. Zijn wenk a a kwam te laat. De man zei clat a a niet geweten te hebben. Hij a a had alle hokjes van kandida- a a ten uit Zoetermeer al rood ge- f j maakt. i ZIERIKZEE. Hier de meer bekende steen aan de Hofferstraat. herinnerend aan het vroegere Schippersgilde. De steen was oorspronkelijk hippmefseld in de verdwenen Godshuisjes („Schosjes"). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZALTBOMMEL. Op de Waal is donderdagochtend bij Zaltbommel in de dichte mist de sleepboot „Cora" uit Zierikzee overvaren en vr\j\vel onmiddellijk gezonken. De vrouw van de kapitein, mevrouw Otte en en haar vijfjarige dochtertje worden vermist. Omstreeks vier uur voer de „Lchnkcring 16" over de sleepboot heen. De kapitein, die op dat mo ment op de brug stond kon later uit het water worden opgepikt. Zijn vrouw en dochtertje die vermoedelijk sliepen zijn waarschijnlijk met het bootje mee de diepte ingegaan. De „Cora" maakte samen met een andere sleepboot deel uit van een stroomopwaarts varende sleep. Komst patiëntenschip Voorts komt op 17 april a.s. de Prins Willem Alexander (vroeger Henri Dunant) naar Zierikzee met 60 bewoners van Kalorama een ver pleegtehuis te Beek foij Nijmegen. Het ligt in het voornemen ongeveer 11 uur in Zierikzee aan te komen. Twaalf kolonneleden zullen dan ge reed staan deze mensen in rolstoelen mee te nemen om Zierikzee eens te bezichtigen en de gasten in de ge legenheid te stellen een souveniertje te kopen. Omstreeks 4 uur zullen al len weer naar boord terugkeren na dat men gezamelijk in een hotel restaurant een warme maaltijd heeft gebruikt, 's Avonds zullen er nog 10 kolonneleden aan boord gaan voor het uitreiken van een prentbrief kaart van Zierikzee en een folder van V.V.V. Ook zal de muziekver eniging Con Amore uit Noordgouwe nog een gezellige avond voor de gasten verzorgen. Landbouw en veeteelt ZEIST, 28-3. Terwjjl de braadkui- kens op het ogenblik ver onder de kostprjjs moeten worden verkocht, begint de toekomst er ook zeer som ber uit te zien voor de eiersector. Uitbreiding van de produktie, met name in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Italië en een tendens tot uitbreiding in Nederland en West-Duitsland. doen vrezen dat er ook van eieren bij stijgende produk- tiekosten een aanzienlijk groter aan bod zal komen waar geen toeneming van het verbruik tegenover staat. De voorzitter van het Produkt- schap voor Pluimvee en Eieren, de heer J. T. Mellema, sprak woensdag op de openbare vergadering van het schap in Zeist bezorgdheid uit over de recente ontwikkelingen. De heer H. van Vlokhoven vreesde, dat „de wal het schip zal moeten keren", want als Nederland de produktie vrijwillig beperkt profiteren alleen de andere landen ei van. De bestuursleden waren het er over eens, dat er eigenlijk een con- tingentering moet komen. Maar, om met de heer J. M. Verkuil te spre ken, „men vertrouwt elkaar niet en daardoor durft rnen in Brussel niet met voorstellen voor een bepaalde regeling te komen". Hij heeft de in druk dat de pluimveehouderij zich nog niet voldoende bewust is van wat haar boven het hoofd hangt; „we gaan onherroepelijk de vernie ling in". Haamstede: Nelleke van Damme, Cora Vredenbregt. Kerkwerve: Joke de Bil, Petra Slager. Nieuwerkerk: Kitty Dalebout, Nel Flikweerit, Cora Geuze, Laura van Klinken, Nelleke Matthijsse, Corry Mol, Jeannet Syriër, Joke v. d. Velde Noordgouwe: Elly van Leersum. Noordwelle: Laura Hendrikse. OosterlandLeny Dooge. Ouwerkerk: Rianne Boogerd, Joke Flikweert, Matty v. d. Maas, Leny van Mourik. Renesse: Cora Braai, Brigitte v. d. Nieuwenhof, Cathy Vasseur, Anja v. d. Velde. Scharendijke: Ellen Heyboer. Serooskerke: Ada de Blonde. Dan Bommel: Annemarie Lokker, Ada Verkerke. Dirksldnd: Chiela Smit, Lieneke van der Velde. Melissant: Lydia van Dis, Corry Struik. Middelharnis: Marianne .van Dis, Gerrie Koning, Nella van Mjeriofl. Nieuwe Tonge: Heieen Kik. Ouddorp: Cathy Bezuyért, Krijna Westhoeve. Stad aan het Haringvliet; Els van den Nieuwendijk, Heieen Vink. Stellendam: Harmke Bruinsma. Colijnplaats: Alie Sinke. Dode op de Zeelandbrug Bij een gekompliceerd ongeluk in dichte mist op de Zeelandbrug, kwam hedenmorgen één persoon om het leven. Als gevolg van dit on geluk - waarover wij voor het ter perse gaan van dit nummer nog geen gedetailleerde informatie kon den krijgen - was de brug in beide richtingen ongeveer anderhalf uur voor het verkeer afgesloten. Vlak achter elkaar vonden twee ketting botsingen plaats. Ook op de Grevelingendam ge beurde een ongeluk. Tijdens een in haalmanoeuvre botste een Mercedes tegen een vrachtauto. Eerstgenoem de moest in het ziekenhuis worden opgenomen. MOSKOU. 27-3. Sowjet-leider Leonid Brezjnjew heeft woensdag de besprekingen met zijn Amerikaanse gast Henry Kissinger zes uur opge schort om met andere leden van het Politburo te spreken, zo hebben di plomatieke kringen in Moskou ge zegd. Er waren geen aanwijzingen of de vergadering van het Poliburo, die niet was aangekondigd, verband hield met kwesties die bij de bespre kingen tussen Brezjnjew en Kissin ger tot nu toe aan de orde zijn ge weest. ZIERIKZEE Huishoudschool „Prinses Juliana" Hieronder volgen de namen van de Inas-leerlingen van de L.H.S. „Prinses Juliana", die per 1 april hun stage-periode gaan beginnen. Zierikzee: Coby Bolle, Wilma van Dienst, Anja Heyboer, Els Huige, Paula Janse, Karen Jongschaap, Ma rian Kramer, Cora Krijger, Leny Nuyens, Els Quant, Els Pannekoek, Elza Schieman, Annelies Steutel, Anja Viergever, Dineke Verspoor, Conny de Vries, Carla v. d. Wekken. Brouwershaven: Anja Duinhou wer. Bruinisse; Marja Bal. Tineke Bo- lijn, Ineke Kempe. Lida de Waal. Burgh: Elly Janse, Ineke van Twist. Dreischor: Marian Terpstra. Tine ke Wijnsteker. Ellemeet: Anne Hanse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5