De haven tegen plan Klaesesz achtergrond slaapvlakmat intermeubel 4 Strijd aan Golanfront „Argenta" Super Lux: de lamp met 30% meer licht op tafel STREEKNIEUWS behang voor de Chr. PI. Bond A 'HH1PS Industrie Bergen op Zoom gaat sluiten BERGEN OP ZOOM, 28-3. De coil- fectie industrie Macintosh gaat haar vestiging in Bergen op Zoom sluiten. Er is, aldus de directie en vakbon den, goede hoop, dat het personeel - 52 voor het merendeel jeugdige modinettes - elders kunnen worden ondergebracht. Voor personeelsleden die geen ander werk kunnen krijgen is een afvloeiingsregeling getroffen waar de vakbonden volledig mee in stemmen. De sluiting van Macintosh in Bergen op Zoom is volgens de direk- tie het gevolg, van een te kleine be zetting waarmèe men de laatste ja ren heeft moeten werken. Er was niet voldoende vervangende werk gelegenheid aanwezig. Ook de kos tenstijgingen in de konfektie-bran- che hebben een rol gespeeld: in 1973 werd een fors verlies geleden. Macintosh, een dochteronderne ming van de staatsmijnen, heeft be halve een vestiging in Bergen op Zoom nog 20 andere vestigingen in ons land. Bij deze bedrijven zijn geen maatregelen te verwachten. Overtollige medicijnen ENSCHEDE, 27-3. De proef met de inzameling van overtollige medicij nen in Enschede is na drie maanden een groot succes gebleken. Nadat vanaf 10 december j.l. hel publiek door advertenties en arti kelen in de plaatselijke pers was opgeroepen om de medicijnkastjes na te kijken en alle overtollige pil len en poeders in te leveren zijn bij de tien apotheken die aan de aktie meedoen ruim 12 olievaten met een gezamenlijke inhoud van circa 2500 liter gevuld. BEIROET. De bijeenkomst van Arabische leiders, die aanvankelijk in april gehouden zou worden, is verschoven naar september. Dit heb ben de Arabische ministers van bui tenlandse zaken besloten tijdens het overleg dat zij momenteel in Tunis voeren, zo meldde woensdag het persbureau voor het Midden-Oosten. ZIERIKZEE. Een heel oud plaatje van de toenmalige chr. bewaarschool aan de Manhuisstraat te Zlerikzee DAMASCUS, 27-3. Praktisch de hele dag hebben woensdag aan het Golan-front felle gevechten tussen Israël en Syrië gewoed, waaraan van beide kanten werd deelgenomen door tanks, artillerie en raketinstallaties. Aan Israëlische kant werden twee militairen gewond. De Syriëers ver loren een man. Twee Syrische mili tairen liepen verwondingen op. Waarnemers noemden de strüd van woensdag de langste en felste sinds het bestand in de oktober-oor- log. De slag werd uitsluitend gele verd met de kanonnen van tanks, zware artillerie en raketten. Advertentie a I Kent u al onze voor gezond slapen Alleenverkoop: meelstraat 31 zierikzee voor dezelfde stroomkosten „Op de Hollandse toer" in Concertzaal-bioscoop Donderdag en zaterdag 30 maart gaat in de Concertzaal-bioscoop en Nederlandse speelfilm: „Op de Hol landse loer", waarin de recentelijk overleden Wim Sonneveld een hoofdrol speelt. Andere medewer kers zijn o.m. Joop Doderer en Adèle Bloemendaal. De regie voer de Harry Booth. Hieronder volgt een korte samenvatting van de inhoud. Robbie van Henegouwen de Boer werkt bij het reisbureau „Bon Voya ge Tours", waarover de direkteur als een diktator regeert. Robbie doet de administratie, maakt de etalages en houdt de kantoren schoon. Wanneer de direkteur diens laatste reisgids eruit trapt, ziet Robbie zijn kans schoon als tijdelijk reisgids op te treden. Jan, de door de wol geverfde chauffeur van de touringcar, zal hem er wel doorheen slepen. Het door Robbie en Jan geleide reisgezelschap, dat een volledig ver zorgde reis van één week door Ne derland maakt, is zeer gevarieerd: er is een achttal Engelse dames op leeftijd, een Duits echtpaar, een Vlaams echtpaar met dochter, een Nederlands echtpaar met zoon, een slechthorende Hollander, een Ame rikaans echtpaar en de sensuele mevrouw Slaughter. Zolang Robbie op historische plaatsen andere gidsen kan napra ten, lukt het hem nog wel de vader landse geschiedenis recht te doen. In de meeste gevallen blijft hern echter niéts anders over. dan een beroep te doen op zijn rijke fantasie om de toeristen met al hun moeilijke vra gen tevreden te stellen. Gedurende de reis stapelen zijn zorgen zich op. De chauffeur drinkt meer jenever dan goed voor hem is. Het Belgische echtpaar raakt in pa niek als het merkt dat hun dochter door de Hollandse jongen dreigt te worden versierd. Dit alles terwijl Robbie zelf genoeg moeite moet doen om zich de naar liefde hunkerende mevrouw Slaughter van het lijf te houden. Robbie redt zich evenwel overal uit, via zijsprongen en ver mommingen. Het bezorgt hem wel grijze haren en meer dan dat! D UI VELA ND Vergadering gemeenteraad De raad van de gemeente Duivc- land komt op vrijdag 29 maart a.s. in een openbare vergadering byécn onder voorzitterschap van burge meester J. D. de Kam. De uit 27 punten bestaande agenda luidt als volgt: garantieverlening wet bezitsvormingsfonds aan J. van der Marei. Verder grondverkopingen te Nieuwerkerk, Oosterland en Sirjans- land aan M. Verbeek, J. M. van Stee en L. M. Meerman, en aan de Slich ting „Woningeri en Woongebouwen voor bejaarden op Schouwen-Duive- land". Vervolgens vaststelling grond prijs wederopbouwplan te Sirjans- land en verhuur van gemeentewo ningen. Straatnaamgeving te Nieu- werkerk en verdaging vaststelling bestemmingsplannen „Buitengebied" en Recreatiegebied „Ouwerkerk". Verder verlening van kredieten voor aanschaffing mobiele muziektent en voor uitbreiding van de bregpiaats bij het gymnastieklokaal te Nieu- werkerk. Verder enige wijzigingen van verordeningen, o.m. begraaf- rechten, hondenbelasting, woonfo- renzenbelasting en straat- en riool belasting. Tot slot vaststelling ge meentebegroting voor het dienstjaar 1974, en van de eerste en tweede wij ziging op deze gemeentebegroting 1974. OOSTERLAND „Martha" op „zusterbezoek" Op donderdagavond 28 maart a.s. gaat de Chr. Vrouwenvereniging ..Martha", presidente mevr. J. Stout- jesdijk-Borst. op bezoek bij de zus tervereniging te Dreischor. Om ze ven uur vertrekt men van het wijk- gebouw aan hei Koninginrteplein. Het belooft weer. zoals gewoonlijk, een zeer gezellige avond te worden, temeer omdat er nog meerdere vrou wenverenigingen uit de regio op be zoek komen. MIDDELBURG. Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben DOW Che mical B.V. te Terneuzen twee ver gunningen verleend voor de uitbrei ding van de fabriek met een instal latie voor de fabrikage van polysty reen. RAAD ZIERIKZEE ZIERIKZEE. In onze serie Zierikzeese gevelstenen, hier het fraaie exem plaar in de stadhuismuur. (Foto: Zierik/.eesche Nieuwsbode) vergadering van <Ie gr- de notulen - inzake ZIERIKZEE, 26-3. Tijdens de nieenteraad kreeg - zulks n.a.v gebruik van een .stadhuisriiiinle voor frak lie vergade ringen, kreeg de heer Groen van de voorzitter, burge meester Tli. H. de Meester, ten antwoord, dal sommige bezettingen van een kamer elkaar nog wel eens over lappen. belt. De belt dient te worden afge dekt met grond- en ge-eguliseerd. Grond kan worden gebruikt, afko mende van bouwwerken en even tueel uit de zoute gracht. Verder voor restauratie van de Nobelpoort. Alleen subsidiëring is mogelijk voor het dak van de toren, niet voor het lichaam. Zelfs op langere komt hier geen geld baar, naar de voorzitter mededeelde. Andere wijzigingen hadden betrek king op de kosten van deelname in de Zeeuwse Muziekschool, die om hoog zijn gegaan en inzake tiegelden voor de leden van de i termijn beschik- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Er is een nader onderzoek nodig en het zgn. Seniorenconvent zal hierover worden geraadpleegd. Tegen vergaderen van de fraktie „sec" evenwel be staan geen bezwaren, maar voor verdere uitbreiding van het vergaderings- gebuik geldt ook het advies van de Ver. van Ned. Gemeenten. Ingekomen was een brief van de Rijkswaterstaat met het verzoek om een Inventarisatie van de desiderata en feitelijke toestanden in en rond de haven, in verband met de uitvoering van het Scheldeplan naar het plan Klaascsz. Gevraagd was om antwoord voor 10 april. De voorzitter achtte deze termijn echter duidelijk tekort. Gewacht zal derhalve worden op de volgende raads vergadering. eind april. Een schrijven was verder ingeko men van de heer A. Hage. Post- straat 26, inzake de termijn van het loopstratenplan van 1 mei tot 1 ok tober. De heer Simmers wist dat de ze brief was ingekomen, maar had hem niet bij de stukken aangetrof fen.. De voorzitter zei dat niet elke brief zomaar ineens in de raad be hoeft te komen. Er dient een des kundig commentaar bij te zijn, in het onderhavige geval van de Ver- kearscommissie. Wethouder Asma stelde bij voorbaat dat het college zich niet kan richten op brieven van enkele inwoners. Het geheel moet bezien in een breder kader. sidie van 50 tot 95 kan worden verkregen. Gepoogd zal worden het werk in sociale werkvoorziening uit te voeren. De onderwerpelijke re- konstruktie heeft op zich moeten la ten wachten, als gevolg van de nood zakelijke bezuiniging van f 80.000 op uit te voeren werken. Een andere begrotingswijziging betreft de egalisatie van de vuilnis- Cultiiurspreidiiig in Zeeland Bij het voorstel tot begrotingswij ziging inzake de verhoging van de subsidie t.b.v. de cultuurspreiding in Zeeland (van f 1 naar 1' 1,25), te kende de heer Sprengelmeijer be zwaar aan. Hij had de evenementen- lijst gezien en kon zijn goedkeuring aan het Z.V.U.-progrumma niet ge ven. De heer Leydekker informeerde of Goeree-Overflaklcee al partici peert in de Z.V.U.. gelet op het groot aantal bezoekers aan voorstellingen van daar. De voorzitter zei dat zulks niet het geval is. Anderzijds vond hij het een goede zaak, dat de voorstel lingen altijd volledig worden bezocht Hij had lof voor de voortreffelijke Z.V.U.-organisatie te Zierikzee, die door de stichting aan andere regio's ten voorbeeld wordt gesteld. y".™—ii Verkoop grond De raad besloot in plan West I een zestal percelen grond te verkopen aan de Bouwbank Stok B.V. te Til burg. tegen een verkoopprijs van f 146.196 (excl. b.t.w.). Idem grond in Malta II voor de bouw van 18 woningen, eén winkel en kantoor in Malta II. t.b.v. „Beter Wonen". De verkoopprijs bedraagt f 120.000. Uit dé raad werd opgemerkt dat ter plaatse al geheid is. De raad ging akkoord met de ont trekking van een deel van de Ha venweg aan het verkeer, in verband met de sluiting van de vuilnisbelt. De heer De Moor had zorg over de ratten, die een uitweg zullen zoeken als de vaalt geen voedsel meer op levert. Een uitbreiding van de Brandbe veiligingsverordening ging ondër de hamer door, evenals een wijziging vart' de Verplaatsingskosten verorde ning. Restauratiesubsidies De heer G. J. A. van Velthoven krijgt 30 "ii van de uiteindelijk door de staatssecretaris vast te stellen subsidie voor restauratie van het pand Lange St. Janstraat 19. Idem de heer P. Tieleman, namens mr. D. van Eek voor restauratie van het pand Oude Haven 34. Idem de heer J. v. d. Klooster, t.b.v. de heer C. H. v. d. Klooster te 's Hertogenbosch voor restauratie van het pand Dam 8 Begrotingswijzigingen Hierna volgde een reeks begro tingswijzigingen. Ze hadden o.m. be- kaartenlift te modernisering van de kaarttenlift termodernisering van de administratie. Verder inzake rekon- struktie van de Grachtweg, waar voor - naar mededeling van de wethouder P.W. - mogelijk een sub- ZIERIKZEE. Groente-, fruit- en le- rensmiddelenzaak C. Legemaate, Melkmarkt 12-14 heeft een nogal ingrijpende verbouwing ondergaan en de eigenaar heeft er een moderne, royale en efficiënte zaak aan over gehouden, hetgeen uiteraard de be doeling was. De verkiezingsdag was voor de heer Legemaate kennelijk een uitverkoren" dag, want woens dag hield hij open huis" en toonde met trots aan velen de vernieuwde zaak. ZIERIKZEE, 27-3. Voor de leden van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond werd deze week een voorlich tingsavond over wandbekleding en behang gegeven door de firma Rath en Doodeheefver uit Amsterdam. Voor deze avond bestond in deze schoonmaaktijd een goede belang stelling. De presidente mevr. C. M. Boot-Dieleman opende de vergade ring met gebed en schriftlezing, en heette de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de heer Ne- derhof die deze avond namén R. en D. verzorgde. In de pauze werden ook de heer en mevr. Mol, plaatse lijke verkopers van wandbekleding, hartelijk welkom geheten. Na een korte inleiding door de heer Neder- hof werden prachtige kleurendia's getoond van het interieur van ver schillende woningen. Eerst werd een plaatje getoond van een ouderwets ingerichte woning uit de tijd van de worteldoeken aan de schoorsteen. Het volgende plaatje was van de zelfde woning, maar dan gemoderni seerd door het wegnemen van de tussenmuur, waardoor een ruim woonvertrek werd verkregen en waarvan de wandbekleding bestaat uit modern behang. Momenteel wordt veel vinilbehang in de handel gebracht, wat afwasbaar en stoot vast is en daardoor geschikt voor praktisch ieder vertrek, zelfs voor keuken en badkamer. Prachtige des sins zijn hierin verkrijgbaar, voor namelijk cirkel- en bloemmotieven. Tijdens de pauze mochten de.dames de tentoongestelde stalen boeken van nabij bekijken. Hiervan werd druk gebruik gemaakt en dit gaf een gezellige drukte. Na de pauze werd eerst het onderhoud van het behang onder de loep genomen. Veel soor ten zijn afwasbaar en dus gemak kelijk te onderhouden. Hierna wer den nog andere soorten bekeken, zo als textiel- en kurkbehang. Een nieuw snufje zijn de dessins, waarbij ook overgordijnen verkrijgbaar zijn in hetzelfde patroon. Tenslotte werd nog gedemonstreerd hoe snelbehang moet worden aangebracht. De presidente, mevr. Boot dankte de heer Nederhof, hartelijk voor de interessante voorlichting en prach tige dia's. De volgende vergadering is op 23 april. Dan zal dr. A. J. v. d. Hoorn, internist, een lezing houden over „Hart en vaatziekten". Voor het bezoek aan de Pr.ov. toogdag te Dinteloord en een rondvaart door de Biesbosch gaven 33 dames zich op. Na het zingen van Gezang 222 1. werd de vergadering met dankgebed besloten. Oud en jong VOORBURG, 27-3. In het stem bureau Voorburg 1 heeft woensdag morgen de 102-jarige heer M. Hei mig persoonlijk zijn stem uitge bracht. Hij is vermoedelijk de oud ste kiezer die zijn stem is komen uit brengen. DOESBURG. Op hei stembureau Prinses Ireneschool in Doesburg zijn woensdagmorgen mevr. Oort en haar tweejarig zoontje Marco ver schenen om hun stem uit te brengen. Zoonlief had ook een oproep gekre gen om te stemmen. De moeder mocht de oproepings- kaart van haar kind als aandenken meenemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4