INDRINGEND GESPREK MET BREZJNJEW „Con Amore" zit krap in geldmiddelen Nog vier dagen voor Nixon Experimenten middenschool Ierse familie (vijf doden) wil weg Demonstraties tegen Messmer DE ZIERIKZEESCHE COURANT DE GENDARME OP VRIJERSVOETEN OP DE HOLLANDSE TOUR ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 26 maart 1974 130ste jaargang Nr. 21461 waarin opgenomen j 1797 -1889 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZOROING Telefoon (Oft 10) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. i au nummer: A.Ph.-orkest naar Zierikzee Kissinger in Moskou MOSKOU, 25-3. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Henry Kissinger, heeft maandag na een gesprek van drie uur met de Sow jet-part ij leider Leo nid Brezjnjew, er de nadruk op gelegd dat beide par- tijen vastbesloten zijn bestaande bindernissen uit de weg te ruimen, 0111 tot verbetering in de Sqwjet-Ame- rikaanse betrekkingen te komen. Tydens een diner zei Kissinger dat de twee jaar geleden begonnen „periode van samenwerking aan sterkte heeft gewonnen en wordt voortgezet. Voor het gesprek, waaraan ook minister van buitenlandse zaken Gromiko deelnam, had Brezjnjew zich in gesprek met journalisten optimistisch uitge laten over de stand van zaken bij de besprekingen ter beperking van de strategische kernwapens (Salt). Brezjnjew had kritiek op het lang zame tempo van de veiligheidsconfe rentie in Genève. „Er zijn ontspan ningstegenstanders" die thema's ter sprake brengen die niets met ont spanning te maken hebben, aldus de Sow jet-leider. Maandag had nog een tweede ge sprek plaats. In totaal hebben Kis singer en Brezjnjew die dag acht uur geconfereerd. Volgens woordvoerder Vest van het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken „vond iedereen de sfeer buitengewoon hartelijk en vriendelijk". Dinsdag gaat het over leg verder. Advertentie BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE Hedenavond: (Louis de Funes) Alle leeftijden Donderdag- en zaterdagavond (Wim Sonneveld en Adèle Bloemendaal) Alle leeftijden Lof voor Brezjnjew Kissinger heeft de Russische par tijleider Brezjnjew geprezen voor zijn aandeel in de verbeterde betrek kingen tussen Amerika en Rusland in de afgelopen jaren. „Zijn naam zal altijd verbonden Tijdelijke regeling- voor Dennendal UTRECHT, 25-3. De door staatsse- kretaris Hendriks in verband met het konflikt op de zwakzinnigenin richting Dennendal van de Willem Arntszstichting benoemde commis- sie-Langemeijer heeft alle betrokke nen een tijdelijke regeling voor ge steld om uit de problemen te komen. Een van haar vijf voorstellen is, dat de zeven stafleden die op 1 februari op staande voet door het W.A.-be- stuur zijn ontslagen, weer in hun oude funkties terugkeren. blijven met de wijzigingen ten goede in de betrekkingen tussen de Vere nigde Staten en de Sowjetunie", zo zei Kissinger. De besprekingen van gisteren heb ben zich voornamelijk beperkt tot organisatorische kwesties. Vandaag zal het voornaamste en moeilijkste onderwerp aan de orde komen: het bereiken van een akkoord over. be perking van de nieuwste nucleaire wapens (Mirvs), waarmee meerdere doelen tegelijk kunnen worden ge troffen. WASHINGTON, 25-3. President Nixon van de Verenigde Staten had maandag moeten reageren op de dagvaardiging die hij had gekregen van speciaal officier van justitie Leon Jaworski voor het afgeven van meer materiaal in het Witte Huis dat met Watergate in verband staat. Maar op verzoek van Nixons ad vocaat James St. Clair, is de termijn verschoven naar vrijdag. Dit heeft Jaworski maandag bekendgemaakt. Man „ontvoerde" kinderen AMSTERDAM, 24-3. Een 6-jarig meisje en haar 5-jarig broertje zijn enige uren spoorloos geweest, nadat zij in de Amsterdamse Jordaan wa ren meegelokt door een dronken 35- jarige man. Aan de onzekerheid over hun lot kwam omstreeks half zeven een einde toen de kinderen samen met hun „ontvoerder" werden aangetroffen in een hotel aan de Raadhuisstraat. De hotelhouder had de politie om assistentie gevraagd omdat men last ondervond van een dronken man die in gezelschap van twee kleine kin deren was. DEN HAAG, 25-3. Welke pro bleemvelden moeten er in de expe rimenten voor de middenschool te zijner tijd aan de orde komen? Hoe moeten doelstellingen en uitgangs punten van toekomstige experimen ten verder worden uitgewerkt? Het antwoord op deze vragen gaat een groep van „contactscholen" over een jaar geven. Voor het vormen van deze groep scholen heeft minister van Keraena- de van onderwijs en wetenschappen maandag in de Centrale Commissie voor Onderwijs-Overleg (CCOO) procedures voorgesteld, toen gespro ken werd over het eerste advies voor het innovatieplan middenschool. De commissie heeft de procedures on derschreven. De CCOO was het eens met de wens, dat scholen, die aan de expe rimenten willen deelnemen, wordt gevraagd of ze geïnteresseerd blij ven in „de vorm van contactschool", aldus het ministerie. Ook kunnen andere scholen dan die zich voor de experimenten aanmeldden, nog mee doen aan het werk van de contact- scholen. De commissie vond wel, dat tenminste de helft van de contact- scholen moet komen uit de groep, die zich voor deelname aan dc experi menten had aangemeld. HULST. In Hulst is de 83-jarige F. de Windt uit Clinge bij een ver keersongeval om het leven gekomen. De man stak op zijn bromfiets de grote Kreekweg over, toen hij werd gegrepen door een vrachtwagen. KORPS PRESENTEERT ZICH WESTERSCHOUWEN. De Strand- reddingsbrigade in volle aktie. Nu nog niet, maar straks wel. In het seizoen gaat deze dienst weer volop „draaien". Deze aktiefoto werd vorig jaar genomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHUDDEBEURS, 23-3. In hotel-restaurant L. Ko mijn voncl de jaarvergadering plaats van de muziek vereniging „Con Amore", onder voorzitterschap van de heer Den Engelsman, die een welkomstwoord sprak tot de leden-muzikanten, waarvan vele met hun dames die voor het eerst op een dergelijke vergadering akte de presence gaven. Een apart welkom kreeg het lid van de commissie van toezicht, de heer J. v.d. Wekken. De penningmeester, de heer Lokerse, bracht het financieel verslag uit, dat een nadelig saldo te zien gaf. Zulks vindt ztfn oorzaak in de zeer hoge uit gaven voor de aankoop van drie nieuwe instrumenten in hoge stemming, t.w.: een corhoorn ad f 857,70, een trompet ad f 465,30 en een kleine concert trommel ad f 183,75. Hierby komen nog de vaste jaarlasten. „Con Amore" telt thans negentien leden, die goed materiaal moeten hebben en gekleed zijn. Er is nog steeds geen uitvoering gegeven; het geheel van kosten leverde een strop op en de subsidie van f 600,is niet toereikend. Zusterverenigingen ont vangen f 1200, De kaskommissie, bestaande uit de heren J. v. d. Wekken en P. Panne- koek, brachten een gunstig verslag uit, waarna de penningmeester, on der dankzegging voor het akkuraat beheer, décharge werd verleend. Druk 1973 „Con Amore" legde in het verslag jaar heel wat aktiviteiten aan de dag. Meegewerkt werd aan het ko- ninginnefeest te Brouwershaven, de opening van de jachthaven, optreden bij koninklijke onderscheiding, het feest van „N. en U." te Zonnemaire, het 5 september-feest, Rode Kruis- schip „Prins Alexander'', concerten te Noordgouwe, waarmee de muziek vereniging wel heeft aangetoond niet in te slapen. De toekomst - op deze weg voortgaande - ziet er dan ook gunstig uit. Het aftredend bestuurslid, mevr. A. de Regt-van Maanen, werd herko zen. Aftredend was verder de heer J. Pannekoek. In diens plaats werd gekozen de heer T. de Jonge. De voorzitter dankte de heer Pannekoek voor zijn inbreng in het korps en hoopte verder op een goede samen werking. Tot leden van de kascon trolecommissie werden gekozen de heren Th. Ganzeman en C. Romijn. Zomer-koncerten De voorzitter deelde mede dat het in de bedoeling ligt in de komende zo mer weer een aantal koncerten te verzorgen. Gepoogd zal worden ook tot korpsuitwisseling te komen. Op voorstel van de voorzitter werd de kontributie van f 13,naar f 20, verhoogd. Het voorstel werd m.a.s. aangenomen. LISSABON. Volgens een circulaire die is gepubliceerd door de zogeheten „Beweging van Kapiteins", zijn in Portugal tweehonderd militairen ge arresteerd naar aanleiding van de recente gebeurtenissen. TIEL. Twee van de sterkste mobiele hijskranen van Europa hijsen de eerste ligger van bijna 475 ton op zijn plaats in de nieuwe Waalbrug bij Tiel. Vier van deze liggers wer den in het weekeinde geplaatst om de resterende 65 meter van de tij- brug te overbruggen. De operatie „inhangliggers" was een bijzonder precisie karwei. Foto: het inpassen tijdens het ophijsen van de ligger. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Het kwaad dat mensen doen overleeft hen; het goede wordt (vaak) met hen begraven. Shakespeare Bij de rondvraag kwamen mate riaal en instrumenten voor de leer lingen, die de heer Clarisse onder zijn hoede heeft, ter sprake. Na nog enkele huishoudelijke zaken, sloot de voorzitter de vruchtbare avond. Te voren was de in 1962 opgenomen film nog eens vertoond. BELFAST, 25-3. Een hele familie in de Noordierse stad Belfast heeft besloten hun al jaren door bloedige twisten verscheurde land te verla ten. In de afgelopen anderhalf jaar zijn vijf leden van de familie bij aanslagen gedood. Het laatste slachtoffer was de 46- jarige John Hamilton, de enige protestant van de vijf. Hij werd zon dag op straat doodgeschoten. De echtgenote van Hamilton lag op dat moment nog in een ziekenhuis met een zenuwschok die zij kreeg toen haar broer acht dagen geleden door sluipschutters werd vermoord. In oktober 1972 werd een neef van haar vermoord. Hij was het eerste slachtoffer in de familie, maar werd al spoedig gevolgd door twee andere familieleden. CORTE (CORSICA), 25-3. Tijdens een bezoek dat de Franse premier Pierre Messmer aan Corsica brengt is het maandagmorgen tot ongere geldheden gekomen. Een van de po litiemannen die voor de afzetting van de weg zorgden, gooide een traangasgranaat naar de auto's van de premier en zijn gevolg. Het pro jectiel ontplofte dicht achter de wa gen van Messmer. Verwachting tot woensdagavond: Zonnig weer Droog en zonnig weer en in de nacht en ochtend hier en daar enkele mist banken; zwakke tot matige oostelijke wind; minimumtemperaturen onge veer 5 graden, maxima morgen van 15 graden in het noorden tot 20 gra den in het zuiden van het land. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 27 maart. Zon op 6.28, onder 19.04 Maan op 7.31, onder 23.57 28 maart. Zon op 6.25, onder 19.06 Maan op 8.10, onder Eerste kwartier: 31 maart (2.44) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 27 maart 5.16 17.42 11.00 23.05 28 maart 5.49 18.13 11.33 23.45 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 26-3. Het K.N.M.I. deelt mede: In de algemene circulatie komt woensdag weinig verandering. Deze wordt bepaald door een grool gebied met hoge barometerstanden, dat zich uitstrekt van Scandinavië over Polen naar de Zwarte Zee, en een vore van lage luchtdruk boven Frankrijk en Zuid-Duitsland. De lucht, die door de oostelijke stro ming wordt aangevoerd is vrij droog. Ook woensdag zal de temperatuur weer tot een graad of twintig oplo- pne, waarbij zich enkele stapelwol ken kunnen ontwikkelen. Een de pressie voor de kust van Portugal veroorzaakt op het Iberisch schier eiland en langs de Riviera veel be wolking en enkele buien. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1