„Uitkomst in Brussel landbouwmarathon zeer positief" Lijst 10 Eerst tegen einde dit jaar verhoging van aardgasprijzen Kissinger in Moskou Slachtoffers bij aanslag op café SP0RTBEKER 1973 VOOR ISALINE HAGE J. Pomper DE ZIERIKZEESCHE COURANT Peru wil Nederlandse melkkoeien importeren By het overhandigen van de be kers zei burgemeester De Meester dat de prestaties van All Ready ze ker nog gestimuleerd door gebruik te kunnen maken van de sporthal. Ten aanzien van de sporthal zag hij voor het volgend jaar grote pro blemen, daar deze nu reeds overbe zet is. Sportraadpenning De sportraadpenning 1973 viel dit jaar ten deel aan de voorzitter van de voetbalvereniging Zierikzee, de heer K. B. Hogerland. De wethouder van sportzaken, de heer H. Asma, die de penning overhandigde, wees hiérbij nog eens op de belangrijke taak van de mensen achter de scher men wiens namen men tevergeefs in de sportriibrieken zoekt en ook nim mer tegen komt. Ruim veertig jaar vervult de heer Hogerland reeds bestuurlijke funk- ties in de sport. Voor 1953 was hij bijzonder aktief in de voetbalvereni ging Rcnesse en de korfbalvereni ging „Strandvogels". Vele jaren maakte hij deel uit van het SDKB- bestuur. Hij was lid van de jeugd commissie van de afdeling Zeeland. Vanaf 1953 is de heer Hogerland ak tief geweest bij het jeugdwerk in de voetbalvereniging „Zierikzee". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) imiciMiscisiciiustHMHi m Uw kandidaat voor Schouwen-Duiveiand No. 3 - Lijst 10 LUIK. Een caféhouder in de om geving van Luik heeft bekend een klant, die hem regelmatig geld had afgeperst, te hebben vermoord en het lijk in kleine stukjes te hebben ge hakt. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Het is soms gemakkelijker goed te zijn voor ieder, dan voor één. A. Dumas REDAKÏÏÊ, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, lannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cenl per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 B.T.W. in dit nummer: Z.L.M. achter rapport Klaesesz Nieuwe prijzen zullen nauwelijks doorwerken in de consumentenprijzen ZIERIKZEESCHE Maandag 25 maart 1974 130ste jaargang Nr. 21460 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN 1797 -1889 DJAKARTA. Koningin Elisabeth en prins Philip besloten hun officiële bezoek aan Indonesië niet voortijdig af te breken, gezien de betrekkelijk goede afloop van de aanslag op prin ses Anne en haar man. Het Britse koninklijk paar wordt hier verwel komd door de gouverneur van Dja karta Ali Sadikin (donker kostuum). Geheel links Louis Mountbatten, oom van de vorstin. Barbediende wurgt meisje HEEMSTEDE. 23-3. De politie in Heemstede zoekt de 27-jarige bar bediende Th. B. uit Haarlem die za- nisch heeft bericht zijn 23-jarig meisje Dini van Oldenmark uit de Jacob van Campcnstraat in Heem stede door wurging om het leven to hebben gebracht. De motieven zijn niel bekend. Wel waren er moeilijkheden en de ouders van hel slachtoffer stelden geen prijs op de relatie. BRUSSEL, 23-3. - De Europese landbouwministers hebben zaterdag in de loop van de avond in Brussel een volledig akkoord bereikt over de nieuwe Europese landbouwprijzen voor het seizoen '74-'75. De gemid- De raad heeft verder ook nog be sloten dat als de Europese boterber gen een uitzonderlijke hoogte gaat bereiken dat hij dan, op voorstel van de Europese Commissie, maatregelen gaat treffen. delde prijsstijging bedraagt ongeveer negen procent, Verwachting tot dinsdagavond: Vrij zacht Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer; zwakke tot ma tige zuidoostelijke wind; minimum temperaturen ongeveer 5 graden, maxima morgen van 15 graden op de Wadden tot omstreeks 20 graden in het zuiden van het land. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 14 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 26 maart. Zon op 6.30, onder 19.03 Maan op 7.01, onder 23.57 Eerste kwartier: 31 maart (2.44) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 26 maart 4.44 17.10 10.25 22.28 Springtij: 26 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-3. Het K.N.M.I. meldt: Geleidelijk wordt het nog iets zach ter. Een hogedrukgebied, dat eind vorige week 'bbven Scandinavië tot ontwikkeling kwam, verplaatst zich nu langzaam over Polen in de rich ting van de Zwarte Zee. Tegelijker tijd trekt een depressie bij Portugal naar de Golf van Biscaje. Tussen deze systemen wordt boven onze omgeving een zuidoostelijke stro ming in stand gehouden. Hiermee wordt nog iets warmere lucht aange voerd. Op de Balkan worden nu al een aantal dagen middagtemperatu- ren rond 25 graden bereikt. In Frankrijk cn Zuid-Duitsland werd het zondag 19 graden. bijna twee procent meer dan het oorspronkelijk door de Europese commissie voorgestelde. De nieuwe pryzen zullen voor wat Nederland betreft, nauwelijks door werken in de consumptieprijzen. Die doorwerking blyft in ieder geval onder de één procent. Er zal, in verband met dit prijzenbesluit geen aanvullend budget voor het Europese Landbouwfonds nodig zijn. Een uiterst vermoeide, maar zeer tevreden mr. Van der Stee, de Neder landse bewindsman, noemde de uitkomst van het beraad, dat van donderdag af geduurd had, zeer positief. Er is een goed pakket uit de bus gekomen, zo zei hy. Ook Europees landbouwcommissa ris ir. Pierre Lardinois toonde zich uiterst teverden en Fred Peart, de nieuwe Britse minister van land bouw, wiens komst naar Brussel men met gemengde gevoelens had bezien omdat men niet wist in welke mate hij als labour minister het beraad zou blokkeren of tegenwerken, was ook al tevreden. De nederlandse minister was niet alleen voor de consumenten, maar ook voor zijn boeren tevreden. Wat de Britse moeilijkheden betreft zei hij we hebben binnen het toetre dingsverdrag een oplossing gevon den en dat is een goed ding. Varkensvlees, graanprodukten, bo ter en kaas zullen in de Nederland se winkels als gevolg van de Brus selse besluiten niet in prijs stygen. Rundvlees kan over een half jaar wat duurder worden en de consump tiemelkprijs zal in de loop van dit jaar met zo'n drie cent per liter sty gen. Ook suiker zal duurder worden, vijf a zes cent per kilogram en dat per 1 juli, aldus mr. Van der Stee. Verhogingen De voornaamste verhogingen waartoe men in Brussel voor de producentenprijzen heeft besloten zijn de volgende: harde tarwe 15 pet. voor de richt- en oriëntatieprijs, zachte tarwe 6 pet. richtprijsverho ging en 4 pet. oriëntatieprijsverho- ging, gerst voor'beide prijzen 5 pet. meer, rogge 6 pet. verhoging voor de richtprijs en 4 voor de oriëntatie prijs. mais voor beide prijzen 6 pet. verhoging, rijst 6 pet. richtprijs ver hoging en 4 pet. interventieprijsver hoging, suikerbieten 5,5 pet. verho ging van de minimumprijs. De oriëntatieprijs voor rundvlees gaat met 12 pet. omhoog en die voor kalfsvlees met 9 pet. de basisprijs voor varkens stijgt met 8 pet. De richtprijs voor melk gaat met 8 pet. omhoog. De oplossing die men gevonden heeft om de Britse minister in zijn moeilijkheden tegemoet te komen zijn de volgende: de in het Verenigd Koninkrijk optredende boterprijs verhoging voor de consument mag worden gecompenseerd. De rund vleesprijs in het Verenigd Konink rijk gaat maar met 6,3 pet. omhoog, een bestaande producentensubsidie voor kalveren mag vier maanden langer blijven bestaan, dan bij de toetreding was afgesproken en En geland mag tijdelijk een producen tentoeslag geven aan varkenstelers. Al deze maatregelen moeten de Brit ten echter zelf betalen. Ze krijgen er niets voor uit het Europese Land bouwfonds. Er is een uitzondering: voor de boterconsumptiesubsidie houden zé de vergoeding uit het fonds van vijf, rekeneenhden per 100 kg die ze al hadden. PEKING. China heeft de Sowjet- Unie er van beschuldigd een gewa pende helikopter naar Chinees ge bied te hebben gezonden voor spio- nage-activiteit. Dit is allerminst een op zichzelf staand incident, zo stelde Peking in een scherpe protestnota. VVD wil machtigingswet „op stal" UTRECHT, 23-3. De fractie van de VVD in de Tweede Kamer beraadt zich over de vraag, welke procedure moet worden gevolgd om te probe ren de machtigingswet „op stal" te krijgen. De liberale fractievoorzit ter Wiegel heeft dit zaterdagmiddag in Utrecht meegedeeld. Hij zei, dat deze wet op zo kort mogelijke ter mijn moet verdwijnen. MOSKOU, 24-3. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Henry Kissinger, is zondagavond met een tamelyk grote delegatie in Mos kou aangekomen voor besprekingen met de Russische leiders over „lo pende zaken". Kissinger zal drie dagen in de Sow jet-Unie blijven. Maandag begint hy zijn politieke besprekingen. Bij aankomst zei de Amerikaanse minister te hopen op „concrete vorderingen" in de kwes ties die aan de orde komen. Kissingers bezoek is vooral be doeld ter voorbereiding van de reis die president Nixon in juni zal ma ken naar Moskou, en om te komen tot een doorbraak in de stagnerende besprekingen over beperking van de kernbewapening (Salt) in Genève. DEN HAAG, 23-3. Eerst tegen het einde van het jaar komt de regering met voorstellen om de aardgasprij zen voor het binnenlands verbruik te verhogen. Die verhoging zal be scheiden van aard zijn en gelden voor zowel de groot- als de klein verbruikers. Aldus heeft premier Den Uyl vrijdagavond gezegd na af loop van de wekelijkse vergadering van de ministerraad. Met zijn mededeling reageerde drs. Den Uyl op recente kranteberichten, waarin gezegd werd dat op korte ter mijn tot verhoging van de aardgas- prijzen zou worden overgegaan. Vol gens deze berichten zou het gaan om een verdubbeling of een verdrievou diging van de prijs van het aardgas. „De perspublikaties waren onjuist", zei de premier. Hij deelde mee, dat getracht zal worden, gezien de gestegen olieprijs en de verhouding tussen de prijs van aardgas en die van olie, met de bui tenlandse afnemers overeenkomsten Daar de verenigingsbeker vorig jaar definitief werd gewonnen werd door de firma Kort hiervoor een nieuwe beker beschikbaar gesteld. De beker komt dit jaar in het bezit van de aktieve korfbalvereniging All Ready. In de veldcompetitie werd het eerste twaalftal kampioen van de 2e klas van de afdeling Zuid-West en promoveerde het naar de 1 klas. Verder werd het pupillenteam kam pioen van de le klas. In de microcompetitie werd het eerste team kampioen van de le klas en promoveerde het naar de 3e klas van de landelijke KNKV. Verder be haalde het derde senioren-tam het kampioenschap van de 3e klas van de microcompetitie. Aanvoerder Piet de Ronde van het eerste team nam de bekers van burgemeester De Meester in ontvangst. te sluiten over verhoogde prijzen. Voor deze kontrakten zal de verho ging geleidelijk geschieden. ALLENTOWN, 23-3. Door brand stichting zyn zaterdag in een café in Allentown, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, acht personen om het leven gekomen en twaalf gewond. Een man was de zaak binnenge stapt met een blik benzine, dat hij gedeeltelijk leeggoot waarna hij er een brandende lucifer in wierp. De cafébezoekers zagen zich op hun vlucht voor de vuurzee de weg ver sperd door een vergrendelde achter deur en traliewerk voor de ramen. De vermoedelijke dader is gearres teerd. LIMA, 24-3. Peru is van plan 74 miljoen dollar te investeren in een programma voor de import van melkvee uit Nederland. Minister van landbouw Enrique Valdez zei dit zaterdag op een bij eenkomst van boeren in de noorde lijke provincie Paramonga. Deze in vesteringen moet Peru zelfvoorzie nend, en mogelijk zelfs exporteur van zuivelprodukten maken. Hij schatte dat deze gezamenlijke onder neming met Nederland de invoer van 100.000 koeien kan inhouden. Advertentie Prestaties beloond ZIERIKZEE, 22-3. In de raadszaal van het stadhuis te Zierikzee werden vrijdagmiddag door burgemeester Th. H. de Meester de sportbekers 1973 uitgereikt. De sportbeker 1973 van de Sportraad voor de beste indi viduele geleverde prestatie ging dit jaar naar de Delta Sport-atlete Isaline Hage. In het afgelopen seizoen heeft zy op tientallen eerste pryzen beslag weten te leggen. Niet minder dan negen maal verbeterde zy een Zeeuws record op vijf nummers is zy de beste Zeeuwse atlete, op drie nummers de beste atlete van het distrikt, terwyl zij by zes onderdelen voorkomt op de lyst van de beste tien van Nederland. „De enorme wisselbeker is volkomen in overeen stemming met de enorme prestaties welke door Isaline in het afgelopen seizoen zyn geleverd", aldus de burgemeester.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1