Kerkelijke onderscheiding voor twee „Den Boers" mode-verrassing: Gemeente kampt met het probleem afvoer rioolwater Mastgat STREEKNIEUWS Serooskerke beleefde weer Stra-feest Bestratingswerk Oosterlands Marktplein gereed Meerbedrag van f 1,6 miljard een „offer voor het milieu" ('I loliy* iijoile ERKENNING VERDIENSTEN DS'70 delegatie te Bruinisse De Oosterschelde Brug bij Slaakdam gerepareerd in verbinding Steenbergen-Sch.-Duiveland ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Maandag 18 maart 1974 Nr. 21156 ZIERIKZEE, 17-3. Tijdens een typische - door de zon dag gestempelde - plechtigheid in de speelzaal van de nieuwe R.K. basisschool aan de Hoge Molenstraat, heeft pastoor F. Loonen van de Willihrordusparoehie, de hoge kerkelijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pon- tifice, uitgereikt aan de heren F. J. T. A. den Boer en J. P. J. den Boer, die heiden voortreffelijke diensten aan kerk en parochie hehben bewezen gedurende tal van jaren. Dc onderscheiding, ingesteld door paus Leo XIII geidt voor dergelijke verdiensten. Na een inleidend woord, spelde de pastoor de bijbehorende versierselen, de heren op de revers. Pastoor Loonen zag in de verleende onderscheidingen een waardering voor het verrichte werk door beide heren, dat hopelijk er toe zal leiden dat velen zich op een dergelijke wijze inzetten. „Voor die inzet is de parochie de heren Den Boer dankbaar". De heer J. P. J. den Boer is acht tien jaar secretaris van het kerkbe stuur geweest en een kwart eeuw secretaris van de Vincentiusvereni- ging, waarvan hij 40 jaar lid is. „Hij is een akkuraat, voorzichtig, precies en welbespraakt man, zoekend naar de goede beslissing en bovendien een financieel deskundige. Aan het ge loof heeft hij de kracht ontleend om verder te gaan". In zijn welgemeend dankwoord voor dit alles, betrok de pastoor ook mevrouw Den Boer, die haar man altijd tot steun is geweest en hem op haar eigen wijze bezielde. „Weten 0111 te helpen" Wat betreft de heer F. J. T. A. den Boer dacht pastoor Loonen aan Fran- ciscus, die ook onder mensen ging. Hij leverde een belangrijke bijdrage aan het kerkbestuur; „U kende de mensen en wist alles, maar het was een weten om te helpen met een „feeling" voor wat kan en niet kan, waardoor kontakten worden gelegd, die dieper gaan". Pastoor Loonen dankte z|jn akticf parochielid voor diens werk voor kerk- en schoolbestuur en voor de Vincentiusvereniging en betrok ook diens vrouw in de parochiale dank. Oud-pastoor H. van Deursen had jarenlang met beide heren samen gewerkt en was dus wel het meest aangewezen van zijn gevoelens blijk BRUINISSE, 15-3. Een deputatie bestaande uit de heren mr. K. A. Kcuning, lid van de Tweede Kamer, dc heren J. Pomper, voorzitter van het Gewest Zeeland, J. Wcbcr Kort- gene), P. J. Smits, Vlissingcn en mevr. Glas-Marshall, Middelburg, allen bestuursleden van DS'70 brach ten vrjjdag een bezoek aan het ge meentebestuur van Bruinisse, om dc problemen te vernemen, waarmee dc gemeente worstelt. Daarbij is er een probleem, dat er levensgroot bovenuit komt. het uit blijven van de vergunning, om een persleiding te leggen vanaf de jachthaven te Bruinisse, via de ge meente. naar de uitlaat van het ri oolwater in het Mastgat. In het zui den van de polder zou daarvoor een zuiveringsinstallatie moeten worden gebouwd, maar ofschoon reeds In ja nuari beloofd, komt de vergunning om tot aanbesteding te mogen over gaan niet af. Dat stagneert op zijn beurt weer allerlei andere aktivitei- tcn als bouw van diverse recreatieve noodzakelijkheden aan de jachtha ven. hotel-horeca voorzieningen enz. Deze mogen niet worden gebouwd. ZIERIKZEE. Pastoor F. Loqnen fe liciteert de heren Den Boer mei de ontvangen onderscheiding en drukt hier de heer F. J. T. A. den Boer de hand. Rechts de heer J. P. J. den Boer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Beide dames Den Boer kregen tus sentijds een ruiker bloemen aange boden. Er was verder een glaasje om te toasten op beide heren, die het in dc Zierikzeese parochie zo duidelijk hebben gemaakt. Advertentie te geven; Hij meende, dat beide he ren „geluisterd hebben naar de stem van God" om werk te doen in dienst der gemeenschap. „Ze zijn ons tot voorbeeld gesteld en als ex-pastoor wil ik hen hartelijk danken". Andere sprekers Woordvoerder namens het school bestuur was de heer H. Vorwerk, die de instelling van de onderscheiding releveerde en zich danbaar toonde voor de steun aan de school, inzon derheid rond en bij de bouw van de kleuterschool, waar heel wat aan te pas kwam. De heer J. P. J. den Boer was daarbij de handige beheerder der financiën. Namens de Charitas sprak de heer J. M. van den Brand, die - zulks na der preciserend - de onderscheidin gen een „dik verdiende" erkenning van verdiensten vond. Een zoon van de heer J. P. J. den Boer sprak een voortreffelijk dank woord namens de families, waarna de beide heren zelf aan het woord kwamen. Zij waren beiden zeer ver rast. De heer J. P. J. den Boer: „Dank voor alle medewerking aan deze onderscheiding; het werk heb ik altijd met plezier en liefde ge daan". De heer F. J. T. A. den Boer: „Ik ben een beetje misleid met hier te komen, maar later ging ik wat begrijpen. Voor alles ben ik heel dankbaar; ik hoop nog jaren plezier van de onderscheiding te m'ogen heb ben". NUTSSPAARBANK.. uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor Jeugd-premiespareu 10 premie SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. want er is geen afvoer voor het af valwater. Het water zou zolang de zuiveringsinstallatie nog niet klaar is sterk gecholreerd op het Mastgat kunnen worden geloosd. Geld beschikbaar Aan dc financieën ligt het niet. Bruinisse kan de zaak zelf voorlopig financieren. De aanbestedingssom ligt als het ware gereed. Namens het gemeentebestuur werd verzocht, of kon worden bewerkt, dat de zaak voortgang kan krijgen. Een ander punt. speciaal voor de heer Keuning. als lid van de vaste commissie voor de visserij in de Tweede Kamer, was de toewijzing van enkele visserij percelen aan kwekers uit Yerseke, met voorbij gaan van de daarvoor in het leven geroepen commissies, (de commisie Toewijzing Visserijpercelen) en zon der dat voor do kwekers daar een tegenprestatie tegenover stond. Een half jaar tevoren waren ook visserij percelen toegewezen, maar daarvoor moesten de gegadigden afstand doen van een geldelijke vergoeding, vol gens art. 8 van de Deltaschadewet. Nog enkele zaken werden bespro ken en wederzijds sprak men zijn voldoening over deze ontmoeting uil van de diploma's schipper voor ue binnenvaart slaagden voor het diplo ma A 3 (schipper voor de rivier- en kanaalvaart) de heren B. W. Schot SLzn., J. Schot BWzn. en W. K. Schot SLzn. Openbaie verkiezingsbijeenkomst P.v.d.A. Schouwen-Duiveland Morgen (dinsdag)avond 19 maart organiseert de Streekfederatie Schouwen-Duiveland van de Partij van de Arbeid in het RTM-restau- rant „De Poorter'' een openbare ver kiezingsbijeenkomst. Het woord zal worden gevoerd door het Tweede Kamerlid de heer P. de Ruijter en de heren P. Roels en W. Don, leden van provinciale staten van Zeeland. Uitslag Ierse avond Technische School Bij het rad van avontuur zijn de tuinbankstellen (op de Ierse avond van de L.T.S.) gewonnen door H. Kooman, Camping Blomshoeve, Haamstede op nr. 2 en mevr. D. L. P. v. d. Panne-v, Vossen, Kuyer- damseweg 64, Scharendijke op nr. 959. Het aantal spijkers bedroeg 1145, het aantal krenten 3480, totale lengte latten 28,92 m en stilstand wekker 5.35 uur. De prijswinnaars zijn resp. mevr. M. A. J. v. Velthoven, Lammermarkt 20, Zierikzee met 1125 spijkers; A. Koetsier, Zwanenburgseweg, Zierik zee met 2700 krenten; A. Koetsier. Zwanenburgse weg, Zierikzee met 29 meter; J. B. Stam, Zandkreek- straat 7, Zierikzee met 5.30 uur. Prijswinnaar van extra tuinbank- stel: Cobien Kuyper, Oost weg 3, Ouwerkerk. Afd. N.C.V.B. Op woensdag 20 maart wordt in het hervormd verenigingsgebouw weer een bijeenkomst gehouden van de N.C.V.B.-afdeling. Als spreekster treedt op mevr. A. Pikard-Florusse met als onderwerp: „Het werk van de Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging". KERKWERVE Bejaardensociëteit In tegenstelling tot eerdere be richten zal de eerstvolgende bijeen komst van de bejaardensociëteit plaats vinden op dinsdagmiddag 19 maart 1974. Op 25 maart a.s. zal er 's avonds een bijeenkomst zijn waarin een toneelspel vertoond zal worden door een plaatselijk gezel schap. Vrouw gedood bij autobotsing Zaterdagmiddag omstreeks half vier heeft zich een dodelijk ongeluk voorgedaan b|j een botsing tussen twee personenauto's op de rijksweg noordelijk van de Grevelingendam, b|j één der viadukten b|j Oude Tongc op Flakkee. Het slachtoffer is de 28- jarige mej. A. M. van Goor uit Oost burg. Drie mensen, waaronder de heer W. H. S. uit Oosterland, moes ten gewond worden overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland. Op het genoemd tijdstip reed de heer H. W. S. in de richting van Bruinisse. Door nog onbekende oor zaak geraakte hij in een slip. Via de rechterwegberm belandde de auto uiteindelijk op de linkerweghelf, waar op dat moment kwam aange reden de auto bestuurd door mej. Van G. De ouders van mej. Van G„ die dodelijk werd gewond, moesten evenals de heer S. naar het genoem de ziekenhuis worden overgebracht. Schilderijenexpositie De Zierikzeese kunstschilder Van der Ven, exposeert recente schilde rijen in Galerie van Geyt te Hulst, van 22 maart tot 18 april. ZIERIKZEE Geslaagd Bij de vorige week te Rotterdam gehouden examens ter verkrijging SEROOSKERKE. 16-3. Zaterdag vierde Serooskerke als laatste kern het traditionele Strafcest. Aan dit evenement werd door 34 amazones c.q. ruiters deelgenomen. Te plm. 14.30 uur arriveerden de deelnemers, voorafgegaan door de muziekver. „Witte van Haemstede" bij het Dorpshuis waar zich een tal rijk publick had verzameld. Deelne mers en belangstellenden werden OOSTERLAND. 15-3. Vrijdag is het bestratingswerk in het kader van dc sanering van het Marktplein al hier, geheel gereed gekomen. Het wegenbouw- en aannemings bedrijf fa. A. W. Wandel uit Nieu- werkerk, die hel grote werk uitvoer de, legde op deze dag definitief de laatste hand aan de bestratingswer- ken en de aanleg van de trottoirs met de parkeerplaatsen. De beide groenstroken voor de woning van dc heer M. Dalebout zijn inmiddels ook door de dienst gemeentewerken van Duiveland bewerkt en in-geplanl met rozen, zodat dit een fraai geheel geworden is. Gehoopt wordt dat deze perken met hun dure beplanting daar ter plaatse, vooral door de schooljeugd zullen worden ontzien. Inmiddels hebben de gemeente werklieden ter beveiliging paaltjes met prikkeldraad in de perkjes gezet derde gedeelte uit het boek „Bevrij ding'': Bevrijding tot het doen van gerechtigheid. „De macht van het kleine" Door mevr. J. de Valk-Folmer en mej. Folmer is voor „De Macht van het Kleine" opgehaald een bedrag van f 481,30. Dit bedrag is inmiddels naar „De Macht van het Kleine" overgemaakt. Alle gevers (geefsters) hartelijk dank. OOSTERLAND Stichting Peuterklasje Een tweetal dames uit Oosterland, n.l. mevrouw Vermaas en mevrouw Knaap, beiden wonende in de Weel straat 46 en 52 (in het plan Stouten alhier), hebben het initiatief opgevat om te komen tot stichting van een peuterklasje in ons dorp. Onderling zijn daar enige dames-moeders in de buurt reeds bezig om bü toerbeurt op eikaars kinderen te passen. Maar bovengenoemde dames wil len dit plan verder doortrekken en trachten weer moeders in Oosterland voor dit plannetje warm te krijgen om, wanneer er dan genoegzame be langstelling hiervoor komt, bij de gemeente Duiveland aan te kloppen voor financiële steun. Naar uit een recent onderzoek is gebleken bestaan er hier ter plaatse kinderen genoeg in de leeftijd van 2 en 3 jaar om een peuterklasje van de grond te krijgen. Volgens de dames zijn dergelijke inrichtingen bijzonder geschikt om de kinderen alvast wat vertrouwd met het schoolleven te maken door ze wekelijks enige och tenden van huis te laten zijn. Dan is de stap die straks gezet moet worden om hele dagen naar de kleuterschool te moeten gaan, niet zo groot, en gaat dit wat geleidelijker, en leren ze zodoende zich beter aan te passen bij hun leeftijdsgenootjes. Boven vermelde dames zijn gaarne bereid inlichtingen te verstrekken over werkwijze van een peuterklas en ou ders, die eventueel iets voor dit plan voelen, kunnen zich bij hen opgeven op genoemde adressen. „Mensen in nood" Velen hebben vorige week gevolg gegeven aan de oproep om gedragen kleren en dergelijke af te staan voor „Msen in Nood" te 's Hertogenbosch. Grote stapels werden gebracht naar het centraal verzamelpunt „De Con ferentiekamer", aan het Torenplein alhier. SEROOSKERKE Aulo in hoop stenen In de nacht van zaterdag op zon dag te plm. 01.00 uur, raakte de be stuurder van een personenauto, J. de J. uit Bruinisse, komende uit de Dorpsstraat en rijdende in de rich ting Dijkweg de macht over het stuur kwijt. De personenauto kwam in de Dijkstraat op het trottoir te recht en botste aldaar tegen een op het trottoir staande hoop stenen. De bestuurder van de personenauto, die een. hoofdwonde opliep, werd, na be handeld te zijn door dokter Bruel uit Brouwershaven naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee over gebracht. doch behoefde niet opge nomen te worden. Zijn medepassa gier, W. H„ eveneens uit Bruinisse, liep een aantal schrammen in zijn gezicht op. De auto werd totaal ver nield; de politie stelt een onderzoek NIEUWERKERK Dia-avond scheidsrechtersvereniging Dinsdagavond 19 maart a.s. ver toond een afgevaardigde van de scheidsrechtersvereniging „Schou wen-Duiveland" een serie dia's over spelregels en de scheidsrechter. Deze dia-avond wordt gehouden in het clublokaal van de sportvereniging SKNWK. Algemene ledenvergadering „Eendracht Bindt" Dinsdag 19 maart a.s. komt de Coöp. Landbouwvereniging „Een dracht Bindt" in algemene ledenver gadering bijeen. Op de agenda staat o.a. bestuursverkiezing (periodieke aftreding van de heren H. de Valk en A. L. van Westen). Verder spreekt de heer ir. G. Kloosterboer over: „Dc Wet op de waterverontreiniging en haar toepassing", terwijl de heer R. Hoiting (Econ. Soc. Voorlichter der Z.L.M.). „De toepassing van de Hinderwet" zal behandelen. Gezien de belangrijke onderwerpen rekent het bestuur op de aanwezigheid van de leden. Gesprekskring Ned. Heiv. Kerk Vanavond (maandag 18 maart) komt de gesprekskring van de Ned. Herv. kerk bijeen ten huize van dc fam, N. Lievense, UNAstraat 10. On derwerp van gesprek zal zijn het GOES, 16-1. Minister Westerterp van verkeer en waterstaat heeft in Goes de Zeeuwen verzekerd dat de beslissing over de Oosterschelde nog voor het komend zomerreces van de Tweede Kamer zal worden genomen. De drie maanden respijt die de waterschappen en rijkswaterstaat hebben gekregen om het rapport van de Commissie Klaasesz te bestuderen had beslist niet korter kunnen zijn, meende de minister. aannemers om te kijken in hoeverre de alternatieve oplossing van die zij de uitvoerbaar is. De minister, die samen met de staatssecretaris van financiën. Van Roijen, en het Tweede Kamerlid Van der Gun op uitnodi ging van de Zeeuwse K.V.P. naar Goes was gekomen zei dat de meer kosten van het Oosterschelde-project van f 1,6 miljard door het hele Ne derlandse volk moet worden gedra gen als een offer voor het milieu. In die drie maanden moeten ook de technische studies afgerond zijn en deze zullen bepalend zijn of de oplossing van de Commissie Klaasesz ook in de praktijk realiseerbaar is. Minister Westerterp wilde zich in dit stadium onthouden van een stand puntbepaling, inzake de oplossing zoals de Commissie Klaasesz deze heeft voorgesteld. Wel zei hij dat Rijkswaterstaat intussen gemachtigd is om contact op te nemen met de DEN HAAG, 16-3. Op 18 maart zal het verkeer volledig gebruik kunnen maken van de brug b|j Slaakdam over de Schelde-R|jnverbinding. De ze brug ligt in de wegverbinding Stcenbcrgen-Schouwcn-Duiveland. Aan de hangers van deze nieuwe brug werden verleden jaar dezelfde defecten ontdekt, die ook voorkwa men in de hangers van de bruggen bij Nieuw-Vossemeer en Bath. Na een periode van onderzoek en studie, heeft Rijkswaterstaat twintig nieuwe, zwaardere hangers ontwor pen en laten vervaardigen. In janua ri dit jaar werd begonnen aan de montage van deze hangers, die on der meer zijn voorzien van opgelaste spiralen om de kracht van de wind te breken. De brug bij Slaakdam is de eerste die na reparatie wordt vrijgegeven voor het verkeer. Advertentie door de voorzitter van het Stra-co- mité de heer M. Geluk, welkom geheten. Nadat de muzikanten enke le pittige nummers ten gehore had den gebracht werd door de deelne mers het ringsteken te paard beoe fend. De eerste prijs werd gewonnen door de heer A. Bakker uit Rencsse. Vooraf werd door de schoolkinderen het ringsteken op de fiets beoefend. Alle kinderen kregen eon prijsje. In de avonduren werd het feest in het Dorpshuis voortgezet met dc opvoe ring van een toneelspel terwijl de dag met een bal werd besloten. bloemetjes-blouse met combinatie-vest! Vrolijke bloemetjes in de bloes kleuren stralend met de heldere vol-tint van 't vlotte vest! blouses v.a. 29,^ vest 55," Met dc hand op 't hart: ons modenieuws is uw moeite waard! I i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3