STREEKNIEUWS Gas bij brand nog een probleem „Grote vier" van toneel brengen „Slippers" reklamecampagne verkiezingen Zeeuwse Staten willen opkomst Ilolfef n|pdc a t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrtfdag 15 maart 1974 Nr. 21455 mode-verrassing pantalon-festival! Uw eigen modehuis houdt 'n pantalonfestival als nooit tevoren! Prettig dragend, elegante kleuren, ongelimiteerd in maat, modelletjes van 't voorjaar, 'n Prettige mode- verrassing! Met de hand op 't hart*, ons modenieuws is uw moeite waard! jr jSpVU len zo aardig en zo beleefd voor el kaar zijn, dat het soms verschrikke lijk is. Mijn stuk gaat over zulke mensen, die nooit zeggen wat ze be doelen, omda.t ze elkaar niet willen kwetsen. Daarom raken ze hopeloos in de knoei. Mijn inbreng is: komische situaties, die de akteurs kunnen uit buiten en die ze een kans geven. Dat is voor mij belangrijker dan de grappen 2elf. „Slippers" is in Londen ingeslagen, maar dat neemt niet weg jat ik mezelf nog steeds een onhan dige schrijver vindt, al heb ik dan sukses." Valse bescheidenheid Aangetekend zij hierbij, dat men Ayckbourn mag „beschuldigen" van valse bescheidenheid. In zijn eigen land wordt hij als de beste comedie- schrijver van deze tijd beschouwd. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor ALLE VERZEKERINGEN NOORDWELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. Als de gaskraan buiten een wo ning of gebouw moet worden dicht gedraaid moet hier iemand voor uit Zierikzee of Goes komen, daar er ter plaatse geen bevoegde personen zijn die dit mogen doen. De handi cap hierbij is nog dat de gasmeters in de woningen op alle mogelijke en onmogelijke plaatsen zijn geplaatst. Daar bij brand kordaat moet kunnen worden opgetreden, zal het college ten spoedigste hierover kon takt op nemen met de betreffende instan ties. Subsidie Op voorstel van b. en w. werd aan de Stichting Alternatieve Rdcreatte (Sleep-IN) een subsidie van f 3480. te verlenen. Aan de heer J. A. C. Smaliegange te Noord Welle werd een perceel grond, groot 129 c.a.. verkocht voor f 15.per m~. Op voorstel van b. en w. werd overgegaan met het verhogen van dc subsidie voor het psycho-technisch onderzoek van leerplichtige leerlin gen met f 3,50. Bij dc begrotingswijzigingen werd door verschillende raadsleden het plaatsen van palen in de duinen (15 in -totaal) bij dc duinovergangen waar geen trap is minder gewenst Kring Zeeland Ned. Rode Kruic Op woensdag 27 maart wordt in de schouwburgzaal „Prins van Oranje" te Goes, een Kringbijeen komst gehouden van de Rode Kruis- Welfarewerksters. Inleidster is mej. dra. N. H. Schokking, direktrice Sophieke-huis te Wassenaar, over „De zorg rond de ouder wordende mens". Vergadering afd. Zeeland Ver. Ned. Gemeenten De algemene vergadering van de afdeling Zeeland van de ver. van Nederlandse Gemeenten wordt ge houden te Hulst en wel op 24 april 1974. Dr. Ph. A. Idenburg, dir-ecteur van de vereniging, zal spreken over gemeentelijke knelpunten ten aan zien van het welzijnsbeleid. In de middag volgt de excursie langs de linkeroever van de Wesfer- schelde. Het grote landelijke congres van de ver. van Nederlandse Gemeenten zal op 21 en 22 mei in Groningen zijn. Het onderwerp hier is: „De positie van het raadslid". ZIERIKZEE Kerkconcert in de Casthuiskerk Op vrijdagavond 29 maart a.s. wordt in de Gasthuiskerk alhier een kerkconcert gegeven. Een program ma van werken van o.a. Scheide- mann, Schütz, Bach en Vitali zal worden uitgevoerd door Kitty Don ker, sopraan, Kora van Dijk-Kruis, viool en Jan van Dijk, orgel. geacht. Het plaatsen en de aankoop van deze palen, die 2,50 meter boven de grond komen, komt de gemeente naar is geraamd op f 5200.te staan Dit ontlokte bij de heer Dalebout de opmerking dat deze palen nog duur der zijn dan de vorige week geplan de bomen te Renesse. De heer Krijn- se Lokker vond het half werk, cn ook nog veel te duur. Eenvoudige nambordje Veel meer voelde hij voor een eenvoudig naambordje bij deze over gangen, daar als men als vreemde ling een paal op de duinen ziet staan „men nog niet weet waar men is" Mevr. Friderchs-Landegent vroeg zich af of deze palen het duinland schap niet gaan ontsieren. Ook de heer Kloosterman vond het vee! te duur en zag liever eenvoudige bord jes geplaatst. Loco-burgemeester Steur deelde mee dat cr op iedere paal een nummer zal worden ge plaatst. De nummers zullen met de plaats van de duinovergang in dc badcourant worden gepubliceerd. Met de stemmen van mevr. Fridc- richs en de heien Kloosterman en Krijnse Lokker tegen werd de be- grot ingswijziging aangenomen. Evenals de burgemeester was de hoor J. I.listig wegens ziekte nfwivig. Afd. „Philatelica" Op maandag 18 maart woz-dt in Mondragon de jaarvergadering ge houden van de afd. Schouwen-Dui- veland van „Philatelica". RENESSE Geslaagd Woensdag j.I. is de heer J. H. Blom te Renesse in Rotterdam geslaagd voor het diploma Pedagogiek MO A. De heer Blom kreeg zijn opleiding aan de Nutsakademie te Roterdam. Brandalarm Gisteren (donderdag)avond om streeks 20.00 uur werd te Renesse brandalarm gegeven. Er bleek een begin van brand te zijn ontstaan bij de hoefsmederij van de heer M. de Vrieze aan de Hogezoom. Bij het proberen van een nieuwe motor die in een auto was geplaatst moet een vonk zijn overgesprongen in een blik benzine dat vervolgens vlam vatte. Het brandende blik kon echter naar buiten worden gegooid. De vlammen konden worden gedoofd voordat de snel gearriveerde brandweer van Haamstede en Renesse daadwerkelijk dienst behoefde te doen. ZONNEMAIRE Uitvoering gezamenlijke verenigingen Heden, vrijdagavond zal in het Gereformeerd Verenigingsgebouw in de I. M. van der Bijlstraat een uit voering wórden gehouden, georgani seerd door de Vereniging voor Volksonderwijs, Voetbalvereniging Zonnemaire, harmonievereniging „Nut en Uitspanning" en de Cultu rele Vereniging. Op deze avond zal een toneelgroep van de sportvereni ging uit Kerkwerve een toneelstuk opvoeren, nl. de klucht in drie be drijven genaamd „Graaf Janus". In de pauze van het toneelstuk zal een verloting worden gehouden. De avond zal besloten worden met een bal verzorgd door het duo „Jaap en Kees" uit Oosterland. NIEUWERKERK Bestuur Verenigingsraad was bijeen Tijdens een bestuursvergadering van de Verenigingsraad werden plannen gemaakt voor Koninginne dag. De verenigingsraad zal voor deze dag weer een beroep doen op de sportvereniging SKNWK, welke ook op 5 september 1973 zo succes vol medewerking verleende. Op 27 maart a.s. komt de verenigingsraad weer bijeen, dan met afgevaardig den van diverse aangesloten vereni gingen. Het belangrijkste dat tijdens deze vergadering werd besproken, was het plan om weer rond te gaan voor vrijwillige bijdragen. Deze ak- tieve vereniging, die tijdens feeste lijke gelegenheden enz. weken van te voren aktief is om de zaak te doen slagen, kan op het financiële vlak nog best wat gebruiken. De verenigingsraad komt de ko mende weken bij de bevolking van Nieuwerkerk langs en hoopt dat de mensen dc aktieve vereniging (het dorp mag zo'n vereniging niet mis sen) zal steunen. BRUINISSE Vernielingen op bouwterrein Een bouwondernemer (aannemers firma) die tc Bruinisse voor .Beter Wonen" 37 woningen zot heeft klach ten ingediend over op het bouwter rein aangebrachte vernielingen, in clusief vernielingen in de in aanbouw zijnde woningen. De politie heeft een aantal jeugdige personen, die nogal eens hot bouwterrein als speelplaats gebruiken, aan de tand gevoeld. Raad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 12-3. Op de jongste vergadering van dc gemeente raad onder voorzitterschap van de loco-bnrgcmcester, zijn nog verschillende belangrijke zaken aan dc orde gekomen. Bij de behandeling van het jaar verslag van dc brandweer over 1973 vroeg de heer Ilendrikse aan de voor zitter hoe de gang van zaken is, als by een brand wanneer men niet meer by de gasmeter kan komen, het gas moet worden afgesloten. Dc voorzitter zei hier het antwoord schuldig op te moeten blijven. De heer J. Sluytcrs, com mandant van het brandweerkorps Westerschouwen zei. dat hier al met diverse instanties over is gesproken, maar dat men cr nog steeds niet uit is. Z.V.U.-Concertzaal ZIERIKZEE, 14-3, Vrydag 22 en zaterdag 23 maart, gaat - onder auspiciën van de Z.V.U. - het blijspel „Slppers" van de Engelse auteur Alan Ayckbourn gebracht door vier grote sterren van het toneel Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Willeke Alberti en Jeroen Krabbé, in de Concertzaal te Zierikzee. Over zijn successtuk „Slippers" schrijft Ayckbourn zelf: „Engelsen zijn erg terughoudend, maar ze wil- De „cast" die „Slippers" brengt bestaat uit belangrijke namen en het Willeke Alberti en Jeroen Krabbé in één der scènes van „Slippers". moet een ervaring zijn, deze „grote vier" van het toneel in een goed gecomponeerd en spits stuk aan het werk te zien. Diploma's schipperscursus De raadsverkiezingen MIDDELBURG, 14-3. Vyf fractievoorzitters uit de Zeeuwse Staten willen dat het provinciaal bestuur van Zeeland een reclamecampagne gaat houden om de komende Statenverkiezingen beter aan de man te brengen. Het verwachte grote aantal thuisblijvers moet met kwartpagina's grote ad vertenties in de kranten worden geactiveerd om te gaan stemmen, zo vinden de fraktievoorziters. Het geeft niet op wie, als zij maar stemmen. Het provinciaal bestuur hoeft alleen maar een algemene op roep te plaatsen, vinden de vijf fraktieleiders. Maar als het provin ciaal bestuur eventueel zo goed zou willen zijn alle aan de verkiezingen deelnemende groeperingen in de ad vertentie te vermelden, dan zou dit gebaar in dank aanvaard worden, merken de fraktievoorzitters op. Zij hebben al berekend dat deze reclamecampagne de provincie f 2250 gaat kosten en vinden dat het pro vinciaal bestuur in de advertentie wel een beetje reclame mag maken voor zichzelf, door te vertellen wat nu precies de rol is van de provincie in de Nederlandse samenleving. De vorig jaar te Bruinisse georga niseerde kursus voor de opleiding „Schipper voor de kanaalvaart", ge- .geven namens Stichting Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, heeft voor enkele „doorzetters" on der de kurSisten nog 'n 3e diploma opgeleverd. Nadat in november vorig jaar het tweede diploma Schipper voor de ruime vaarwaters en de ka naalvaart aan hen was uitgereikt, slaagden zij deze week voor het di ploma Schipper voor de rivier en kanaalvaart (zij bestudeerden daar voor de vaart op de Rijn). De geslaagden zijn: Coen de Ko ning (Bru 62) Leen de Keizer (Bru 19), Jan de Koning Az. (m.s. Paid), Jan Jumelet (Bru 39), Jan de Waal (Bru 5) en Stoffel Otte (Bru 14). Het diploma is bedoeld voor de vaart met schepen, door eigen mechanische kracht voortbewogen (uitgezonderd sleepboten). Oud-papier De muziekvereniging „Nu met Ho pe" te Bruinisse gaat weer oud pa pier inzamelen. De eerste inzameling zal zaterdag 17 maart worden ge houden, men wordt verzocht het pa pier gereed te zetten. Koster Herv. kerk Tot koster in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse is benoemd de heer M. Capelle, in de vacature ontstaan door bedanken van het echtpaar Verwijs- Hendrikse. Ook in de Geref. Kerk vaceert per 1 mei de betrekking van koster. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Brunisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de navolgende in de maand fe bruari 1974 te Bruinisse gevonden voorwerpen, een huissleutel, een hondenriem en een bril met donker montuur. Centraal Stembureau Het Centraal stembureau voor de gemeente Bruinisse is samengesteld als volgt: Voorzitter burgemeester G. Hokken, leden S. A. Jumelet( plv. voorzitter) W. van Gilst, M. J. van de Velde; plv. leden: H. Groeneveld, M. C. Bolier en M. K. Krepel. Inzameling „Nu met Hope" De opbrengst van de huis-aan- huis kollekte die zaterdag jl. door „Nu met hopè" te Bruinisse, onder een muzikale 'rondwandeling werd opgehaald, was ruim f 4000,de adressen die niet thuis waren wor den opnieuw bezocht, zodat de op brengst wellicht nog met een kleine duizend gulden stijgt. Familie-reünie Examens diploma Een unieke foto van hel helmplan- ten in de dertiger jaren nabij „De Blinkert" in de Schouwse duinen. Helmplanlen - en andere duinwerk zaamheden - boden in de krisisja ren enige verlichting op het gebied van de werkgelegenheid. Door V.V.V. afd. Bruinisse is ver zocht de visserij dagen 1974 te mogen Advertentie houden op lfi' 19 en 20 juli' Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816 A WESTERSCHOUWEN Hotel VAN OPPEN ZIERIKZEE jeugdinstrukteur K.N.B.R.D. In het donderdag j.I. opgenomen lijstje van geslaagden voor het exa men Jeugdinstrukteur van de Kon. Ned. Bond tot Redding van Drenke lingen, ontbrak abusievelijk de naam van de heer D. A. Bakker. ZIERIKZEE, 14-2. Verschenen is het programma voor de gemeenteraads verkiezingen van de Party van de Arbeid, waarin o.m. is aangeduid dat een zo groot mogelijke openbaarheid op bestuurlijk terrein dient te worden nagestreefd. Zo dienen ook vergaderingen van raadscommissies openbaar te zijn. Verantwoordelijkheid dient te bestaan van de dagelijkse bestuurders (wethouders) jegens de fraktie en de fraktie op zijn beurt jegens de afdeling. Visserijdagen Bij gewichtige onderwerpen dient de nodige planmatigheid te worden na gestreefd, nader gefaseerd in: de for mulering van de doelstellingen, het vaststellen van het plan en de uit voering van het plan. Wat betreft het ruimtelijk beleid dient een ge zond leefmilieu uitgangspunt te zijn. Deskundigen hebben alleen een ad viserende stem. Woning- en wykherstcl Bij woning- en wijkherstel hebben de bewoners inspraak. Woningen dienen getest op de mogelijkheid tot Te lange namen UBBERGEN, 14-3. In de bij Nijmegen gelegen gemeente Ubbergen zijn twee groeperin gen die aan de komende ge meenteraadsverkiezingen wil den deelnemen geweigerd om dat hun naam te lang was. Het zijn De gemeenschappelijke J arbeiders combinatie en De 4 democratische eenheidsgroe- a aemocraiiscne eenneiasgroe- 1 pering Het Laag. De kieswet J J bepaalt dat de naam van een J partij maximaal 35 letters mag tellen. Daaraan voldeden beide partijen niet. Gemeente in de publiciteit Met maquettes, luchtfoto's en an der materiaal wordt momenteel op diverse tentoonstellingen reklame gemaakt voor Bruinisse, als rekrea- tiegebied. Dit gebeurt door de Pro jectontwikkelingsmaatschappij „Wilma" uit Weert, die de jachtha ven zal gaan exploiteren en aan het Grevelingenmeer diverse rekreatie- ve voorzieningen zal maken. Na de watersporttentoonstelling te Düsseldorf, volgde de Hiswa te Amsterdam en momenteel exposeert men in Brussel. Door het gemeente bestuur werd vorige week een be zoek aan de Hiswa gebracht, waar bij de stand met materiaal van de eigen gemeente werd bezichtigd. verbetering, voordat lot sloop over gegaan wordt. Voor de nieuwbouw geit o.m.: geen hoogbouw, diversiteit, vroegtijdige groenbeplanting, spreiding gemeen schappelijke voorzieningen, wonin gen voor alleenstaanden en bejaar den, plannen gericht op gefixeerd huurniveau, goedkope infrastruk- tuur. Woningen dienen gebouwd op basis van een woningbehoefte-on derzoek. Gemeentelijk toezicht op woningonderhoud. Verkeer en vervoer Bij verkeer en vervoer is uitgangs punt dat voetganger en fietser voor rang hebben. Gestreefd moet worden naar voetgangers- en fietsersgebie- gen. Parkeerplaatsen mogen niet gaan ten koste van woningen, tuinen, straathoeken, pleinen en bomen. Uitgangspunt bij het onderhoud van wegen, pleinen en plantsoenen is de veiligheid en de hygiëne; de natuur moet meer vrij spel worden gelaten; bestrijdingsmiddelen moeten tot het uiterste worden beperkt. Uitgangspunten bij het onderwijs zijn: leiden tot ontwikkelen van ken nis, vaardigheden en kreativiteit en het wegnemen van achterstanden en niet het vergroten van voorspron gen. Verdere hoofdstukken hebben be- ti-ekking op het welzijn, waarbij het gaat om verbetering van de kwali teit van het leven; de gezondheids zorg (meer voorkomen dan genezen), behoud Rode Kruis ziekenhuis en voor de bejaardenzorg meer inspraak bewoners tehuizen en een zinvolle laak voor 65-plussei's. Het kultuurbelcid dient gericht op aktief bezig zyn en het voorhanden hebben van een betaalbare ruimte voor kulturele aktiviteiten. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3