Oosterschelde-variant is geld waard Geslaagd jubileumfeest bij Zierikzeese brandweer en Frankrijk Irak en Perzië slaags Duitse vissers staken DE ZIERIKZEESCHE COURANT De vs ©AUSTIN MORRIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrij«klZrWroafcV 1974 u^lSOste jaargang A. 21451 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h takenman Ochlman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in au nummer: Nieuw bedrijf te Zierikzee Uitspraak premier Den Uyl EINDHOVEN, 7-3. De deze week aangekondigde be lastingverlaging zal de financiële mogelijkheden van de gemeenten verruimen, terwijl ook voor het overleg tussen de werkgevers en de werknemers meer ruimte is gecreëerd. Dit zei minister-president tlrs. J. den Uyl donderdagavond in Eindhoven tijdens een verkie zingsbijeenkomst van de P.v.d.A. Hij sprak voornamelijk over de inkomens en vermogensnivellering en stelde zich daarbij nadrukkelijk op het standpunt dat de door de vakbonden voorgestelde twee en een half procent loonsverhoging buiten de prijscompen satie nodig is voor de gemiddelde arbeider om te voorkomen dat diens vrij te besteden inkomen achteruit zou gaan. Ten aanzien van de overplaatsing van de centrale directie van de PTT van Den Haag naar het noorden van het land zei minister-president Den Uyl: „ik besef goed dat deze mensen zich in hun bestaan bedreigd voelen en ik begrijp dat dat pijn doet, maar moeten we dan tegen het noorden zeggen „vergeet het maar". We kun nen en mogen niet meer terug, ook al doet dat pijn." Kranten steunen De opmerking dat het kabinet be zig is om toneelwerkgroep Proloog te behouden werd in een bomvolle zaal met een luidapplaus begroet. Den Uyl merkte hier verder nog over -op: „in een proces zoals wij dat voor ogen hebben waarbij optimaal aan dacht wordt besteed aan een sprei ding van kansen, hebben we besloten de kranten Trouw en De Tijd finan cieel te steunen. In dat zelfde kader past eventueel ook een steun aan een toneelwerkgroep met een eigen me ning, zoals Proloog". Den Uyl besloot zijn betoog met de opmerking dat zün kabinet kennelijk toch niet zo'n slecht beleid heeft ge voerd, gezien de economische en fi nanciële positie van Nederland op dit moment. Zeker als men de situa tie vergelijkt met die in sommige an dere Europese landen. NEW YORK-PARIJS, 7-3. Voor aanstaande Amerikaanse funktiona- rissen menen dat het tot een con frontatie tussen de V.S. en Frankrijk kan komen die zowel aan de Euro pese eenheid als aan het Atlantisch bondgenootschap een slag zou kun nen toebrengen. Aan de basis van het geschil ligt wat de Amerikanen zien als het Franse verlangen Euro pa te bouwen volgens het beginsel van een vijandigheid jegens of op zijn minst een afwijken van alles wat Amerikaans is. KVP en P.v.d.A. ZEVENBERGEN, 7-3. Evenals KVP-fractievoorzitter rar. F. An- driessen heeft ook diens voorganger drs. W. K. N. Schmelzer zich gekeerd tegen de opvattingen van KVP-voor- zitter De Zeeuw over de samenwer king tussen PvdA en KVP. In Zevenbergen zei drs. Schmelzer donderdagavond bezwaren te heb ben tegen de uitspraak van de KVP- voorzitter, dat het kabinet Den Uyl tot inzet van de volgende kamer verkiezingen moet worden gemaakt. Advertentie „We moeten om elke gulden vech ten als we een gelijke verdeling na streven. De verplaatsing van elke gulden betekent in feite de verschui ving van een stukje macht". Den Uyl zei in dit verband dat de mensen met een inkomen boven de f 15.000 dit jaar zeker enkele procenten in reële koopkracht achteruit zullen gaan ten gupste van de lagere inkomensgroe pen. Oosterschelde De minister-president sprak o.a. ook over de Oosterschelde en het onlangs gereed gekomen rapport van de werkgroep waarin een mogelijk heid wordt aangedragen om de Oos terschelde af te sluiten zonder dat daardoor het milieu wordt aange tast. „Dat. plan kost anderhalf miljard gulden meer, maar dat is de keus die we moeten maken. Als we ons milieu werkelijk willen behouden kost dat veel geld en dat geld moeten we samen betalen". Advertentie Ik heb zalig gegeten zei meneer pastoor „Voor zo'n maaltijd maak ik graag mijn privé offerblokske open", zei hij terwijl hij zijn beurs opende. Als de kerk net zo lekker rook als Het Poorthuys, dan zat ik elke zondag vol. Bent u ook een fijnproever? Kom dan gauw onze schotels keuren. Welkom in Het Poorthuys in het Zeeuwse land, waar het eten goed is'. SPeciAllt€lt€n-R6St&URAnt fRAAi monumentenp&nö in het ouóe hARt van zieRikzee hAvenpLein 7 teLefoon omo-2584 ZIERIKZEE. Het zoontje van de heer C. Kloet, reed donderdagmiddag het nieuwe bedrijf Tractorenbedrijf Kloet open aan de Nieuwe Kooiweg, met een mini-traktor. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Huldiging onder-commandant J. Quant In geval van storing kunt u bellen (01110) 2087 of 3909 Constante bewaking over al onze c.v.-Installaties en bouwpakketten. Alle redenen om vrijblijvend offerte te vragen! ZIERIKZEE, 7-3. „Ik voel me als na het blussen van een brand waarbij ik tot m'n knieën in 'l water heb gestaan." Aldus luidde gisteren (donderdag)avond in de late uurt jes het konnnentaar van de heer J. Quant, die op dat moment terugzag op een uitbundige huldi ging in brandweerstijl. Het feest was aangericht in de kantine van de moderne brandweergebou wen aan het Jannewekken, om onder-commandant Quant en familie, bij gelegenheid van zijn,dertigjarig jubileum als lid van het Zierikzeese vrijwil lige brandweerkorps, het middelpunt te maken van een feest zoals dat ken nelijk alleen maar bij de brandweer kan worden gevierd. Het hoogtepunt van de druk bezochte bijeenkomst vormde ongetwijfeld de toespraak van burgemeester Th. H. de Meester, die met de beide wethouders het feest enige tijd bijwoonde. De heer Quant mocht hierbij uit handen van de burgemeester de gesp met inscriptie voor dertig jaar trouwe brandweer dienst en bijbehorende oorkonde in ontvangst nemen. Een en ander gebeurde nadat het korps de familie Quant een harte lijke ontvangst had bereid, waarbij commandant C. Berrcvoets een be groetingswoord sprak en C. Priemus bloemen aanbood. Burgemeester De Meester sprak hierna van een „glo rieus moment" voor de jubilaris en niet minder voor het korps. „Ik kan overigens begrijpen dat u het zolang volgehouden hebt, gelet op de sfeer in het korps". De burgemeester had uit het „dos sier Quant" kunnen opmaken dat de jubilerende ondercommandant, wat het brandweerwezen betreft eigen lijk „erfelijk belast" is want aok zijn vader was vroeger een bekend brandweerman. De heer Quant kreeg zijn „vuurproef" te verwerken bij de grote brand aan de Appelmarkt. Hij ontdekte daarbij dat brandbestrij- den een hard bedrijf is, maar onge twijfeld met positieve kanten. „Het belangrijkste is trouwens de serieu ze wijze waarop u uw werk verricht en uw wijze van benadering van het brandweerwezen", aldus de bur gemeester. De heer Quant heeft daadwerkelijk nogal wat gedaan ,hij was ook jarenlang bij opleidingen en cursussen betrokken. De burgemeester herinnerde ver der aan het belangrijk reddend werk door de heer Quant als „varensman" in het jaar van de watersnood 1953 - gedaan. „U 'btent uit het goede hout gesneden, het felle vuur zit er wel in en dat is nodig bij het blussen", aldus de burgemeester, de jubilaris namens het gemeentebestuur huldi gend als een voortreffelijk brand weerman, die zijn werk verricht in goede samenwerking met comman dant Berrevoets. Uiteraard kreeg mevrouw Quant haar aandeel in de waarderende woorden tot haar man (Vervolg pag. 2) Het gesprek met de sociale partners DEN HAAG, 7-3. De bodem is vruchtbaarder om een goed overleg- gewas te kunnen opleveren, zo heeft minister Boersma van socale zaken donderdagmiddag gezegd na afloop van het gesprek met vertegenwoor digers van acht categorale organisa ties, en terugblikkend op de afzon derlijke gesprekken die een kabinets delegatie woensdagmiddag heeft ge voerd met de sociale partners die samen het bestuur van de Stichting van de Arbeid vormen. BAGDAD, 7-3. Iraakse troepen hebben zware verliezen toegebracht aan Perzische pantser- en infanterie- eenheden die de grens woensdag hadden overschreden. Dit is donder dag in een communiqué van het Iraakse leger bekend gemaakt. De helft van de aanvallende troe penmacht die „het Iraakse grensge bied had geschonden en een verra derlijke agressie pleegde, werd uit geschakeld". Er zouden honderden doden cn gewonden onder de Per zen zijn. BONN, 7-3. Ongeveer 1.400 West- duitse vissers hebben donderdag ge weigerd uit te varen omdat de olie prijzen te hoog worden, zodat de huisvrouw stijging van de visprijzen kan verwachten. De betrokken vissers zorgen voor ongeveer eenderde van de vis die in West-Duitsland wordt geconsumeerd Een woordvoerder van de Westduitse bond van beroepsvissers zei dat de vis minstens 25 procent in prijs moet stijgen omdat sinds de oliecrisis de dieselolie 160 procent duurder is ge worden. Blijven vissen zou „een eco nomische ramp" betekenen, zei hij. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's In gezelschap is iedereen ver plicht gelukkig te zijn. Otto Weiss De jubilerende onderkommandant van de Zierikzeese vrijwillige brand weer de heer J. Quant kreeg bij ge legenheid van zijn dertigjarig jubi leum een jubileum-gesp opgesteld. Foto: burgemeester De Meester speldt de jubilaris de onderscheiding op de uniformjas tijdens de in de brand weer kant ine gehouden feest avond. (Folo: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Dealer: ISTA - Oojferland Tel. (01114) 1495 Verwachting tot zaterdagavond: Schraal weer In de nacht enige lichte sneeuw; morgen overdag zonnige perioden en vrijwel overal droog; meest matige wind uit noordoost tot oost; mini mumtemperaturen van 0 tot min 3 graden, maxima morgen ongeveer 5 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.-temperaturen: omstreeks 0 graden. Max.-temperaturen: omstreeks 8 graden. Kans op een droge periode van mins tens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 9 maart Zon op 7.09, onder 18.33 Maan op 20.32, onder 7.01 10 maart Zon op 7.07, onder 18.35 Maan op 21.52, onder 7.21 11 maart Zon op 7.05, onder 18.37 Maan op 23.09, onder 7.44 Laatste k>vartier: 15 maart (20.15) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 9 maart 3.48 16.18 9.24 21.33 10 maart 4.28 16.58 10.04 22.10 11 maart 5.07 17.35 10.45 22.48 Springtij: 10 maart. WASHINGTON. De ..grandjury" die zich bezighoudt met de Water gate-affaire heeft donderdag twee van Nixons voormalige adviseurs opnieuw aangeklagd. 1 i i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1