REGERING KOMT MET EEN PAKKET MAATREGELEN LAATSTE „EERSTE PAAL" TER AFSLUITING BOUW IN MALTA BRITSE MIJNWERKERS GAAN WEER AAN HET WERK DE ZIERIKZEESCHE COURANT HAASTIGE HAP: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 maart 1974 130ste jaargang Nr, 21450 n y&J WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (OtlfO) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakfeur: M. J. Bij de Vaaie. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 B.T.W. in au nummer: Industrievestiging te Bruinisse Ideaal voor Uw: brui/offert, recepiies en vergaderingen Hotel „Haamstede-Station" Hotel „Haamstede-Vliegveld" Rest. „De Val" - Zierkzee Rest. „De Poorter- Zierikzee Zaalhuur In mindering op consumpties Inlichtingen en reserveringen: R.T.M., Zierikzee. Tel. 01110-3751 De rekenkunde van het gevoel leert: 1 1 1. Direkte bestedingen vergroten Advertentie niet mee, maar de obstakels die moesten worden verwyderd waren zeker niet aangebracht door de ge meente." Hierop aansluitend wilde de bur gemeester voorzitter en bestuur van „Beter Wonen" een hart onder de riem steken: „Het werk van de wo ningbouwvereniging komt heel goed over bij de bevolking op Schouwen- Duiveland. Laat dat een troost zijn bij dit moeilijke werk. Als uw vere niging het blijft zoeken in plurifor miteit dan zal het zeker wel gaan." Vreugdevolle dag Voorzitter Coumou gaf bij de aan vang van de bijeenkomst een korte terugblik op de bouwgeschiedenis van Malta, waar in '54 de eerste „aanzetjes" werden gedaan en nu 476 woningen zijn verrezen: 285 in Malta I en 191 in Malta II. De bouw van het bejaardenwoningengebouw - waarvan de woningen overigens ook zeer geschikt zullen zijn voor zg. onvolledige gezinnen - is het begin van de laatste aanzet. De ligging is bijzonder gunstig. Een andere zeer zinnige aanleiding voor deze offi ciële eerste paal vormt uiteraard de bouw van het kantoor van „Beter Wonen", dat een permanent „pied a terre" in Malta zal gaan betekenen en dus ook inhoudt het t.z.t. verdwij nen van de nabijgelegen kantoorba rak. „Al met al een vreugdevolle dag voor Zierikzee", constateerde de heer Coumou, een dankwoord sprekend voor de medewerking aan de bouw verleend door de Nationale Woning raad, architect C. J. Barth te 's Gra vendeel, aannemingsbedrijf Den Hartogh b.v. te 's Gravendeel-Zie- rikzee en het gemeentebestuur. De voorzitter zei verder nog dat het pad van een woningbouwvere niging bepaald niet altijd over rozen gaat. Wat dat betreft betekenen de a.s. verkiezingen geen al te gunstige periode, want er worden in een der gelijke tjjd maar al te vaak (loze) kreten geslaakt. Intussen probeert het bestuur om het ieder zo goed mogelijk naar de zin te maken. „Be handel ons mild en laat men er op het punt van huren en wonen geen politieke munt uit gaan slaan", zo wenste de heer Coumou. ROTTERDAM. Het gaat niet goed met de Holland Amerika Lijn. Een jaartekort van 35 miljoen, als ge volg waarvan personeel zal moeten worden ontslagen en schepen opge legd, kwam aan de orde op de alge mene vergadering van aandeelhou ders. V.l.n.r. de heren: A. H. Leis en N. van der Vrom van de Raad van Bestuur en verder prof. C. F. Har sten voorzitter Raad van Commis sarissen) en de heer A. L. van Beek, sekretaris. Verwachting tot vrijdagavond: Minima om het vriespunt Veel bewolking en eerst nog mist, voornamelijk in het oosten van het land; later in het oosten mogelijk neerslag; zwakke tot matige oostelij ke wind; minimum-tempera turen om het vriespunt, maxima ongeveer 4 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3 of meer. Min.-temperaturen: omstreeks nul graden. Max.-temperaturen: omstreeks zeven graden. Kans op een droge periode van mins tens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 8 maart. Zon op 7.11, onder 18.31 Maan op 19.10, onder 6.41 Volle maan: 8 maart (11.03) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 8 maart 3.05 15.35 8.38 20.54 Springtij: 10 maart. DEN HAAG, 6-2. - Het kabinet is bezig een pakket maatregelen voor te bereiden dat ten doel heeft de investeringen te vergemakkelijken, de directe beste dingen te vergroten en de overheidsuitgaven, zowel van rijk als gemeenten, te vergroten. Dit heeft de voorzitter van de raad van bestuur in arbeidszaken, mr. C. van Veen, woensdagmiddag meege deeld na afloop van het eerste ge sprek van vertegenwoordigers van deze raad met een delegatie uit het kabinet onder leiding van de minis ter-president. De heer Van Veen merkte, na af loop van dit bijna twee uur durende gesprek op dat het kabinet verwacht in de eerste komende tien dagen de beschikking te krijgen over de nieuwste cijfers van het centrale planbureau. De heer Van Veen voeg de daaraan toe dat zodra deze cijfers bekend zijn de werkgevers en onder nemers een gesprek met de vakcen trales zullen hebben in het bestuur van de Stichting van de arbeid om na te gaan of, op grond van die ge gevens een afspraak over de lonen Advertentie paprika of potato voor de rest van dit jaar mogelijk is. De heer Van Veen merkte op dat, zolang die gegevens niet beschikbaar zijn, het gesprek met de vakcentra les weinig zinvol is. Minister-president Den Uyl zei op een door hem gegeven persconferen tie, waarby geen der andere minis ters die bij de gesprekken met de werkgevers en werknemers zyn ge weest aanwezig was, dat het totale pakket dat het kabinet zich voor stelt een bestedingsimpuls van twee Advertentie lunchschotels 8,50 hapf zo lekker weg SPeci&Liteiten-nestdUR&nt a tweeeneenhalf miljard gulden op jaarbasis zal omvatten. Zoals de nog niet afgeronde plan nen er nu uitzien, zal ruwweg een derde gedeelte daarvan wox-den be stemd voor het stimuleren van de investeringen en met name die van de bouw, ruwweg een derde voor het tegemoetkomen aan laagst- en lager betaalden door verlaging van de loon- en inkomstenbelasting met ingang van 1 juli a.s., ruwweg een derde voor verruiming van over heidsbestedingen. Het kabinet meent dat dit pakket een duidelijke dalende invloed op de werkloosheid zal hebben, maar niet een vermindering met enige tiendui zenden, aio verwacht hy. Een verlaging van de vennoot schapsbelasting, waar de werkgevers op hebben aangedrongen, komt niet in de huidige plannen van het ka binet voor. De prijskompensatie en alles wat daarmee samenhangt is een terrein van het georganiseerde overleg in het bestuur van de stich ting, zo zei de heer Den Uyl. Het ka binet vindt wel dat, als men de laagste en lagere inkomens wat meer koopkracht wil geven, de hogere in komens wat teruggenomen moeten worden. fiMAi monumentcnp&nö in het ouöe hARt van zieRikzee havenPLein 7 telefoon omo-2584 AMSTERDAM. De gemeente Am sterdam heeft een bedrag van f 1490 geaccepteerd als „gewetensgeld". Het geld zat in een blanco envelpope tussen de post. Advertentie i: Wij gaan door f X met SINOTO! X X Voor inlichtingen: X telefoon (01110) 3536 X (na 18.00 uur) V SIm&m- gerd. De oplossing van het conflict komt één dag nadat de labourleider Harold Wilson een kabinet had ge vormd. LONDEN, 7-3. Het bestuur van de Britse Nationale Unie van Mijn werkers (N.U.M.) beeft woensdag avond het geheel van loonvoorstel- len van de staatsmijnen, dat een to taal van honderd miljoen pond (on geveer 650 miljoen gulden) omvat aanvaard. De voorzitter van de N.U.M., Joe Gormley, deed een beroep op de mijnwerkers donderdag de veilig heidswerkzaamheden in de mijnen te hervatten en a.s. maandag weer volledig aan de slag te gaan. De staking begon op 10 februari, nadat de mijnwerkers al sinds half november overwerk hadden gewei- De Britse mijnwerkers hebben woensdag meer dan het dubbele aangeboden gekregen van wat de conservatieve regering oorspronke lijk had goedgékeurd. De loonraad heeft voor de arbeiders aan het ko- lenfront 45,36 pond per week, in plaats van de huidige 36,79 pond, voorgesteld. Andere ondergrondse arbeiders zouden 35,86 pond in plaats van 27,29 pond krijgen, terwijl bo vengronds personeel met onder grondse ervaring 30,59 in plaats van 25,29 pond zouden gaan verdienen. Achttien woningen, winkel en kantoor in één gebouw ZIERIKZEE, 5-3. Dinsdagmiddag vond een belang- rijke gebeurtenis plaats aan het Zierikzeese „bouw- front". Als onmisbaar onderdeel van de basisfunde ring voor de vulling van het laatste „gat" in de wijken van Malta, ging de „laatste eerste paal" met enig offi cieel vertoon dreunend de grond in. Het laatste „gaatje", precies op de hoek van de De Cranestraat en de Callandweg, wordt bepaald niet voorzien van een „noodvulling'' want het gaat hier om een duurzame „vulling" iri de vorm van een groot gebouw, dat drie lagen van elk zes stuks bejaardenwoningen zal gaan omvatten. In totaal dus achttien woningen. Op de begane grond komen de bij de woningen behorende bergingen, bovendien een supermarkt en het kantoor van de Woningbouwvereniging „Beter Wonen". Het heien van de eerste „laatste Maltapaal'' werd verricht door de voor zitter van „Beter Wonen", de heer J. Coumou, in een flinke kring van verte genwoordigers uit de vereniging en de bouwwereld: architekt, aannemers en het gemeentebestuur, dat vertegenwoordigd was door burgemeester Th. H. de Meester. Na afloop van het vlot verlopen buitengebeuren - de met een bloemen krans getooide heipaal liet zich zonder veel tegenspel te geven nogal snel de grond indryven - complimenteerde burgemeester De Meester tjjdens een. in „Mondragon" gehouden informeel samenzyn, het bestuur van „Beter Wonen" en verder alle betrokkenen met de voorspoedige aanzet die deze middag aan deze bouw kon worden gegeven. De heer De Meester achtte de komende afronding van Malta een verheugende zaak: „het gemeentebestuur is hier bijzonder bljj mee". Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Voorzitter J. Coumou van „Beter Wonen" in aktie by het heien van de eerste paal: officieel de laatste eerste", want Malta zal nu spoedig volgebouwd zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het braakliggende terrein - het „gat" - was in de Maltabebouwing een storend element, al geldt dit misschien niet voor de kinderen die het veld wel als speelterreintje ge bruikten. De burgemeester meende overigens dat ook dit wel zal mee vallen, want er blijft nog een be hoorlijk stuk over dat de jeugd als speelveldje zal kunnen blijven ge bruiken. Burgemeester De Meester had alle vertrouwen in het toekomstige aan zien van het nieuwe gebouw, dat ongetwijfeld van allure zal zijn en met de beoogde vertikale werking zeker een estetische verfraaiing van de omgeving 2al gaan betekenen. Bij deze gelegenheid wilde de bur gemeester niet nalaten te getuigen van zijn mening dat de wijken in Malta I en II ongetwijfeld een aan trekkelijk geheel vormen. „Malta is bepaald niet steriel, daar ziet het er zeker te vriendelijk en aantrekkelijk voor uit". Het van start gaan van de bouw van de bejaardenflats als afronding van het geheel, inclusief de bouw van een kantoor en winkel, vond de burgemeester een zeer verheugende en prettige ontwikkeling. „Een mooie oplossing", zo zei de heer De Meester, er aan herinnerend dat voorzitter Coumou van „Beter Wonen" heel wat „blokken heeft moeten wegtrappen" om eindelijk de eerste paal in de grond te kunnen zien verdwijnen. „Des te meer vol doening dat het nu gelukt is. Het zat in eerste instantie met deze bouw

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1