Ik ben je opa niet. Westerschouwen heeft nog woningwetwoningen tegoed ERIC DE NOORMAN UITVOERING VERENIGING Uitvoering „Nu met Hope" en „0. en U" te Bruinisse SP0RT- KERKWERVE WESTERSCHELDE IN 1972 VIJF KEER ZO RADIO-ACTIEF ALS DE RIJN ALL READY-FIKS 6-10 slaapvlakmat intermeubel 4 BOUW ZAL PLAATSVINDEN TE HAAMSTEDE Geslaagd toneelspel STREEKNIEUWS uit het buitenland Geef me liever wat om handen! ff De Witte Raaf Raad geeft fiat aan begroting Brouwershaven Geslaagde demonstratie te Zierikzee WESTERSCHOUWEN, 18-2. In <le vrijdagavond ge houden raadsvergadering van de gemeente Wester schouwen deelde burgemeester H. P. Everwijn mee, dat de gemeente van de bouwstroom l974 nog te goed heeft de bouw van 67 woningwetwoningen (waarvan 20 kleine woningen) en 13 grote woningen. Hü stelde voor deze woningen in het plan-Haamstede te realiseren. Door het college is ook getracht een aantal hiervan te Renesse te realiseren, maar daar hier geen grond aanwezig is, is dit ni^t gelukt. Renesse komt nu in 1975-1976 aan de beurt. Binnenkort zal er vooroverleg plaats hebben over het bestemmingsplan Renesse. Voor wat Renesse verder betreft, zal er deze week een bespre king plaatshebben met een bedrijf, om de woningbouw ook hier van de grond te krijgen. Mevr. Friderichs-Landegent zou graag zien dat er wat van deze wo ningen te Burgh zouden worden ge bouwd. De voorzitter antwoordde hierop dat het er op dit moment niet inzit om te Burgh tot aankoop van grond over te gaan. De heer Hendrikse vestigde nog eens de aandacht op de kernen Se- rooskerke en Noordwelle. Om, deze leefbaar te 'houden, zou daar eens Advertentie een injektie moeten worden gegeven van 10 a 20 woningen. Wethouder L. C. Hoogerhuis was blij dat de raad met dit voorstel in stemde. Momenteel zijn er 130 wo ningzoekenden in de gemeente. Hij was wel van mening dat bij de vol gende bouwstroom Renesse en de kernen een beurt moesten krijgen. Bomen voor Renesse Wethouder M. J. Steur vond het te vroeg om nu al toezeggingen te doen, gezien de komende raadsver kiezingen. Bij de begrotingswijzigingen zei de heer Lustig verbaasd te zijn over hei bedrag van f 1250,dat is uitge trokken voor het planten van vijf bomen in het winkelcentrum te Re nesse. De voorzitter deelde mee dat dit een speciaal spoort bomen is, nl. de harenbeuk. Deze bomen hebben een lengte van 5 m en een dikte van 15 a 20 cm en kosten f 250,per stuk. De heer Lustig vestigde nog eens de aandacht op de verlichting in de Oude Moohveg. Naar hem nu is ge bleken wordt er alleen aandacht ge schonken aan die plaatsen waarover verschillende inwoners via een schrij ven hebben gereklameerd. „De men sen die niets van zich laten horen, zijn tevree", aldus wethouder Hoo gerhuis. Ondcrzoeht zal worden of de dienst gemeentewerken, welke momenteel overbelast is, nog een gaatje kan vinden om een bestek en tekening te maken voor een voetpad naast de Jan van RenesSeweg, waarvoor sub sidie is toegezegd. Gezond slapen; alleen op een Alleenverkoop voor Schouwen-Duiveland meelstraat 31 zierikzee KERKWERVE, 18-2. Vrijdag werd door de sportvereniging WIK te Kerkwerve de jaarlijkse feestavond gegeven. De voorzitter, de heer A. L. v. d. Wekken, verwelkomde een geheel gevulde zaal met belangstel lenden, waaronder, burgemeester E. Baerends. De heer v. d. Wekken deelde me de dat het met de voetballerij niet zo voorvarend ging als gewenst werd Ook deed hij een beroep op dames om te overwegen toe te treden tot het damesvoetbal, om zodoende weer met een elftal aan de competitie te kunnen deelnemen. Hierna was het woord en de daad aan de toneelgroep, die onder leiding van de heer Van 't Veer te Zonne- maire, de klucht „Graaf Janus" had ingestudeerd. Wegens ziekte was de heer Van 't Veer echter verhinderd deze avond bij te wonen. Het applaus na afloop van het to neelstuk bewees dat de aanwezigen van het spel hadden genoten. De heer v. d. Wekken bracht de mede werkers dank en bood hun een bloe metje aan. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen onder mu ziek van de Novas uit Bruinisse. BRUINISSE, 18-2. De muziekvere niging „Nu met Hope", hield vrijdag avond in samenwerking met „Oefe ning en Uitspanning" uit Nieuwer- kerk haar jaarlijkse uitvoering. Voorzitter J. van der Have kon in zijn openingswoord een zeer goed bezette zaal van het Dorpshuis wel kom heten en dat is toch heel wat, want de zaal is groot en ruim. Het deed hem genoegen dat ook burge meester en mevrouw Hokken aan wezig waren terwijl hij de jeugd op wekte lid te worden van het fanfare korps. De gemeente breidt zich uit, het zou zo moeten zijn, dat ook de muziek, naarmate er nieuwe inwo ners bij kpmen, nieuwe leden kreeg, men nu over een goede bezetting, maar vers bloed is voor het gezel schap toch een vereiste. De onderscheidende muzieknum mers: Jingle Bells (mars) van C. J. N. Cori, Fantasie over een Engelse Avondhymne van Cor Kee, Holiday in Rhodos, In a Monstery Garden en de Ruff Interlude, mars van H. L. Walters werden uitstekend ten geho re gebracht. De twee koralen To thee my heart en Josua van K. Roccarat werden zeer goed uitgevoerd. Toneelspel Van het toneelgezelschap „Op Drift" uit Renesse, zou men bijna schrijven „goede wijn behoeft geen krans", de manier waarop het blij spel „Drie meisjes gevraagd", voor het voetlicht werd gebracht, was bijzonder goed, het publiek werd uitstekend vermaakt, met de kluch tige situaties die zich voordeden. Al met al een best geslaagde uitvoering. Aan het toneelstuk werd medege werkt door de dames: Kesteloo-Ha- ge, Feijtel-van Tiggelen, J. van IJs- seldijk, T. Berrevoets, Landman-v. d. Werf en de heren: C. Berrevoets, A. Noorddijke, K. Mabni, A. Peute, M. Berrevoets Wzn., J. Boot en N. M. v. d. Have; de man achter de schermen was dhr. L. de Bil. Tot slot zij nog vermeld dat in de pauze gehouden verloting ruim f .500,- op bracht. SCHARENDIJKE/ELLEMEET Feestavond Z.S.C. '62 Vrijdagavond a.s. zal de sportver eniging ZSC'62 haar jaarlijkse feest avond weer houden. Ditmaal zal dit zijn in het Hervormd jeugdgebouw te Scharendijke. In de uitnodigingen die vstruurd zijn schrijft de voor zitter dat hij hoopt dat het weer een knaller zal worden. Het bestuur hoopt dan ook dat ie dereen. daaraan meew;erkt, door te komen. In het programma is o.m. opgenomen, het optreden van een goochelaar, Bingo spel enz. enz. Ver der is er gelegenheid tot dansen van af kwart over acht m.m.v. een band je. Alle leden en donateurs van ZSC'62 zijn van harte welkom, en diegene die per ongeluk geen uitno diging hebben ontvangen zullen ook met open armen ontvangen worden. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B. Donderdag 21 februari houdt de Ned. Chr. Vrouwenbond, afdeling Bruinisse. haar jaarlijkse vergade ring. Na de pauze hoopt voor de vereniging te spreken de heer H. A. Korteweg over „De christenen in Oost-Duitsland". CAIRO. Naar schatting zeventig procent van de Israëlische troepen, die het laatste deel bezetten van hun bruggehoofd ten westen van !het Suczkanaal, is thans teruggetrokken, zo is maandag uit diplomatieke krin gen vernomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Bovag acht het optreden van de groep rijschoolhou ders, die onder bedreiging van blok kades van rijkswegen en andere har- do akties aandacht van de regering vraagt, ongewenst. DEN HAAG. Maandagavond is de Nederlandse onderzeeboot hr. ms. Dolfijn in de Schotse wateren in Lo- werloch-Füne door nog onbekende oorzaak uit haar koers geraakt en aan de grond gestoten. De onderzee boot voer op dat moment aan de op pervlakte. ROTTERDAM. Doordat hij de afslag naar Rijksweg 16 te laat op merkte is de 30-jarige A. Linksveld uit Papendrecht in de nacht van za terdag op zondag nabij het Terberg- seplein in Rotterdam met zijn auto over de kop geslagen en tengevolge daarvan overleden. HOOGEVEEN. Bij een vechtpar tij in Hoogeveen zijn in de nacht Lvee mannen uit Beilen geraakt door gerichte schoten van twee politie mannen. Drie agenten werden ge wond. DEN HAAG. Het consumenten contact heeft maandag zijn bezorgd heid uitgesproken over de voorstel len van de Europese commissie in zake de prijzen voor landbouwpro- dukten. Het doet dit in een telegram aan de raad van landbouwministers van de EEG in Brussel. ROTTERDAM. De Holland Am erika Lijn heeft twee van haar vier G-schepen, de „Grebbedijk" en de „Gorredijk" (10.100 ton), verkocht aan de Griekse rederij Hellenic Li nes in New York. DEN HAAG. Minister mr. W. F. de Gaay Fortman en staatssekretaris A. de Goede vertrekken vrijdag 22 fe bruari voor een werkbezoek van enige weken aan de Nederlandse Antillen. ARNHEM. Drie Chinezen, ge wapend met twee pistolen en een mes, hebben maandagavond tegen elf uur een roofoverval gepleegd op het Chinese restaurant Kota Radja in de Bakkerstraat in Arnhem. Een van de mannen was gemaskerd. Buit f 600,-. „FZilse/i" SANTIAGO. De politieke activiteit in Chili zal nog minstens vijf jaar verboden blijven en het militaire be wind zal zelfs nog langer aan de macht blijven, zo heeft de voorzitter van de heersende militaire Junta maandag verklaard. SALISBURY. In Noordoost-Rho- desië hebben Afrikaanse guerrilla strijders in 24 uur tijds drie blanken gedood. Veel bejaarden willen werken. Kunnen werken. Vraag ze per annonce. En gebruik dit vignet: Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SIRC 22. „Het zou me niets verwonderen", her haalt de Noorman luidop nu. „als dit het werk is van Ragnar de Rode". Met grote passen begeeft hij zich naar de roerganger. Deze zit tersluiks naar zijn ko ning te kijken, wiens ogen de rookzuilen blij ven vasthouden. „Het zou best eens een nieu werwetse brandstapel kunnen zijn", mompelt hij diep in zijn keel. „Maar toch of een arme zeeman nu op die manier aan zijn eind komt. kan ook niet schelen want een eer lijk graf in de golven heb ik toch al uit mijn hoofd gezet Met heldere stem beveelt Eric: ..Blijf de kustlijn volgen". Dan wendt hij zich tot de zwartgallige roerganger: ..We moeten de in druk vestigen, dat we hier niets gezien heb ben en doorvaren tot wc uit hun gezichtsveld zijn". Wanneer de afstand groot genoeg is, wendt Orm het roer en kalm nu koersen zij een brede baai in. Links en rechts daa-rvan be vinden zich kleinere nhammen cn weldra be veelt de Noorman in een smalle, diepe inham aan land te gaan. Hoog en machtig verheffen de klippen zich rondom hen; de sdhaduwbeel- den der zwaarbewapene krijgers spiogelen op de donkere rotsen. Eric beveelt de grootst mo gelijke voorzichtigheid in acht te nemen wan neer zij het hoogland betreden. Nog óónmaal spreekt hij met de bewakers van de schepen en gaat dan de krijgers voor. Het pad naar boven is moeilijk te betreden en na iedere vijf stappen staat de Noorman luisterend stil. Doch geen ander geluid dan dat der vogels dringt tot hen door. De haast onwezenlijke stilte doet de Noorman dubbel waakzaam zijn. Zwijgend vervolgen zij hun weg en heftig op zijn sluike snor kauwend slikt Orm zijn meest sombere gedachten terug. Tot hij plotseling een schorre kreet slaakt en zich trillend aan de Noorman vastklemt, ..Luister, luister, ik hoor watjammert hij klappertandend, „laten we teruggaan Sidderend van angst kijkt hij de Noorman, die scherp luisterend is blijven staan, met heen cn weer rollende ogen aan. Als vanuit de diepte dringt een vreemd, hol geluid tot hen door en nog vóór de Noorman iets heeft kunnen zeggen, komt zenuwachtig drenzend de stem van de morsige: „Heb ik 'het niet gezegd straks splijt de aarde open en val ik midden tussen de berggeesten diedie natuurlijk wel een manier weten om een arme zeeman alg ik aanzijn eind te helpen Dan draait hij zich om naar de krijgers: „Daar kreunt een man..." 622e STAATSLOTERIJ Tweede klasse 18 februari 1974 Prijzen van 15,- Prijzen van 50- Prijzen van 50,- Prijzen van 100,- Prijzen van 100,- Prijzen van 200,- Prijzen van f 400,- Prijzen van f 1.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van f 5.000,- De prijs van 50.000,- zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: is gevallen op het nummer: Een extra prijs van 100.000,— is gevallen in serie N op nummer: en een troostprijs van 2.000,— op nummer: van elk van de andere series. Een extra prijs van 100.000,— is gevallen in serie F op nummer: en een troostprijs van 2.000,— op nummer: van elk van de andere series. Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden ge-ind 5 93 68 350 670 838 992 2436 066086 068783 051947 085456 034497 046088 048661 068530 068530 032856 032856 BROUWERSHAVEN, 18-2. In de maandagavond gehouden gemeente raadsvergadering onder voorzitter schap van burgemeester A. P. Schou- wenaar heeft de raad z.h.s. de be groting vastgesteld met voor de ge wone dienst een totaal aan inkom sten en uitgaven van f 6.392.502,14 met een post onvoorzien van f 126.490,81. Dit -laatste bedrag is zo hoog in verband met een verfijning van de algemene uitkering van het rijk voor historische stadskernen van plm. f 300.000,waarvoor de kern Brou wershaven als zodanig is aangewe zen. Alvorens de begroting werd vast gesteld werden door de fraktievoor- zitters t.w. de heren J. A. v. d. Bijl (PCG), P. C. S. van Hattem (VVD) en C. de Munnik (PvdA) algemene beschouwingen gehouden. VLISSINGEN, 18-2. Het water van de Westerschelde was in 1972 vijf keer zo radio-actief als dat van de Rijn. Dit zegt het comité „recht door Zeeland" maandag in een brief aan de voorzitter van de tweede ka mer. Deze gegevens heeft het comité gekregen uit een geheim rapport van het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater (Riza). Het comité beschikt over een pagina uit dit rap port, waarop de jaargemiddelden van de besmetting van oppervlaktewate ren staan vermeld. Hieruit blijkt dat de Westerschel de in alle opzichten al in 1972 (dus vóór de in gebruikstelling van de kerncentrale Borsele) zeer ongun stig afsteekt bij de andere rivieren. Volgens het comité is de hoge radio- activiteitsgraad van het Westerschel- dewater te wijten aan een fabriek die radio-actieve afvalstoffen ver werkt. Om te wijzen op de dringen de noodzaak onmiddelijk nieuwe me tingen te doen, onder toezicht van de tweede kamer, overhandigde het comité „recht door Zeeland" heden (dinsdag) aan kamervoorzitter Von deling een fles radio-actief Wester schelde water anno 1974. SPORT MICROKORFBAL In de sporthal Onderdak te Zierik zee is Fiks uit Oegstgeest er zater dagmiddag in geslaagd revanche te nemen op All Ready voor de in eigen huis geleden nederlaag. Ook in deze wedstrijd draaide All Ready niet zo goed als in het begin van de compe titie. Er wordt minder snel en nauw keurig gecombineerd, waarbij ook de zuiverheid van het schieten nog al eens wat te wensen over laat. Tot aan de 25e min. slaagde All Ready er nog in gelijke tred met de bezoekers te houden. In de slotfase van de le helft viel eigenlijk de be slissing toen Fks 'n voorsprong van drie doelpunten wist te nemen. Uit een doorloopbal gaf Piet de Ronde All Ready in de 3e min. een 1-0 voorsprong welke Fiks met een af standschot in de 11e min. ongedaan wist te maken. Twee min. later wist Corry Kloet- van Nieuwenhuize een foutje in de Fiks-verdediging uitstekend af te straffen (2-1). Uit een doorloopbal kwam Fiks in de 20e min. weer naast de thuisclub (2-2), waarna zij 4 min. later met een afstandsschot de lei ding wisten te nemen (2-3). Nog in dezelfde min. bi-acht Ada van Tiggelhoven-Hage de balans weer in evenwicht )3-3). Uit twee doorloopballen en een strafworp slaagde Fiks er in de resterende 5 min. van de le helft in tot 3-6 uit te lopen. Drie min. na de hervatting strafte Fiks een foutje in de All Rea- dy-verdediging af (3-7). In de 5e min. benutte Corry Kloel-van Nieuwen huize een kansje (4-7) waarna in de 13e min. Fiks uit een strafworp op 4-8 kwam. Leo Fonteine wist hierna in de 16e min. een strafworp te benutten (5-8), waarna het weer de beurt aan Fiks was om te scoren (5-9). Nadat Henk Vermeule in de 25e min. uit een doorloopbal voor 6-9 had gezorgd bepaalden de gasten in dezelfde min. de eindstand op 6-10. ZIERIKZEE, 16-2. Voor de zater dagavond in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau" te Zierikzee on der leiding van de viervoudige Ne derlandse kampioen Joop Verschoof uit Rotterdam gehouden karate de monstratie bestond een ruime pu blieke belangstelling. Naast Ver schoof werd aan deze demonstratie deelgenomen door een 10-tal beoefe naars van de karatcsport uit Rotter dam. Hieronderwaren twee jongens van zeven jaar, een Chineesje cn een blond jongetje en een lid die het da mes karate te Rotterdam vertegen woordigde. Voor met de demonstra tie een aanvang te maken hield de heer Verschoof een korte inleiding waarin hel verschillende technieken besprak. Aandacht werd ook ge schonken aan bepaalde gcvechtvor- men waarbij er duidelijk op werd gewezen dat er ten onrechte wel eens wordt gedacht dat karate ge vaarlijk is. Bij de schijngevechten die hierna werden gedemonstreerd liet men duidelijk naar voren ko men dat karate wel degelijk een tak van sport is. cn niet gevaarlijk voor dc beoefenaar of beoefenaarster. Karate is geen tak van sport wel ke afhankelijk is van kracht welke wordt ontwikkeld maar wel van de snelheid. De benodigde snelheid cn de techniek kan een ieder door trai ning aan leren. Vroeg beginnen Dat. men dit al op zeer jonge leef tijd kan aanleren werd door de twee zevenjarige jongens in hun mini ge vecht duidelijk gedemonstreerd. Na de pauze werd er een demon- strtatie gegeven van het breekwerk, waarbij o.m. hout als materiaal werd gebruikt. Ook hierbij is niet kracht maar de snelheid welke men ontwik keld bepalend. Na deze geslaagde de monstratie geeft de heer Verschoof, die al enige tijd te Renesse een 30- tal leerlingen in de karate sport on derricht. a.s. zaterdag in het gymna stieklokaal in de Raamstraat te Zie rikzee zijn eeste les, waarbij een ie der welke belangstelling voor de ka- rato sport heeft welkom is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4