X Visie PCF begroting AGENDA Brouwershaven Olieprodukten per 1 maart duurder RAAD WESTERSCHOUWEN IN BEROEP TEGEN ONTHOUDING GOEDKEURING G.S. VVD-fraktie wil verlaging van belasting tot 1,3 miljard klassieke fauteuils intermeubel Vergadering raad Bruinisse 22 februari Puch en Puch Maxi Hemo Zierikzee C. Wandel en Zn Aanslag op politiebureau REIZEN 2 BESTEMMINGSPLAN IIOGEWEG Dinfdan 4 0 WESTERSCHOUWEN, 18-2. Zoals gemeld kwam de gemeenteraad van Westersehoiiwen vrijdag jl, in open bare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn. Het college stelde voor in beroep te gaan tegen de door gedeputeerde staten onthouden goedkeuringen ten aanzien van het bestemmingsplan Hogeweg, voor wat betreft twee ter reinen gelegen aan de Kraüestein- weg. De Haaymanweg en de Lage- weg. Voor wat het eerste terrein, de boomgaard van de heer J. Steur, be treft, zei de voorzitter dat men om reden van landschappelijke aard in beroep wil gaan. Zoals zovele boomgaarden in de Westhoek is deze grond „moe", waar door binnen niet al te lange tijd, een kale vlakte zou ontstaan. Om het landschappelijk aspekt te behouden, zouden op dit terrein caravans kun nen worden geplaatst. De heer Tielman vond de moti vering van de voorzitter niet juist. „Dat men door het.plaatsen van ca ravans de natuur zou sparen". De caravans, die nu al vanal' de Kraije- steinweg zijn te zien, tfond ,hij ge woon „smerig" De heer Hendrikse was de mening toegedaan dat men zich aan de pla nologische inzichten moet houden. Nadrukkelijk moet men overwegen, waar de recx*eatieve grens getrokken moet worden. Door de planologen is de Kraijesteinweg duidelijk als grens gezien, tegen welke motivering het college nu weer in beroep gaat. De heer Hendrikse vroeg zich af, waar deze grens dan nu moet worden ge trokken, daar zoals de voorzitter zei er talrijke boomgaarden zijn die moe zijn. De voorzitter zei dat er ook bij de planologie wel verschil van mening en inzicht is. De raad heeft alle vrij heid een ander inzicht te hebben en in beroep te gaan. Advertentie Nieuw aangekomen: in Gobelin stoffen meelstraat 31 zierikzee Oude eik krijgt eigen waterleiding BERLIJN, 18-2. Een eeuwenoude eik in de buurt van Leipzig krijgt zijn eigen waterleiding. De onder de natuurbescherming vallende boom wordt bedreigd door watergebrek. Het peil van het grondwater is na melijk drastisch gedaald als gevolg van ontwateringswerkzaamheden in een nabijgelegen mijn. De autoritei ten hebben nu besloten de eik via een waterleiding het leven te red den. Peuter verdronken WIJDE WORMER, 18-2. De twee en een half jarige Joost Willem Boers uit Neck Wijde Wormer is maandagmiddag verdronken in de Ringvaart van het waterschap de Wijde Wormer op enkele tientallen meters van zijn ouderlijk huis. De politie vermoedt, dat het kind spe lenderwijs te water is geraakt. Een vriendje van de jongen kon bijtijds uit het water worden gered. Reisje zonder geld LONDEN18-2. Een Amerikaanse scholier van 15 jaar is het eind vo rige week gelukt zonder één cent op zak met een Boeing 707 van Sa:i Francisco naar Londen te reizen. Hij vond het weer tijdens zijn va- kantic in Californië niet naar zijn zin en besloot naar Europa tc gaan. Hij slaagde erin onopgemerkt langs de vliepveldkontrole te komen en plaats te nemen in een niet bespro ken vliegtuigstoel zonder dat iemand hem een strobreed in de weg legde. Ook in Londen wandelde hij langs de douane zonder dat iemand hem iets vroeg. Liftend arriveerde de jongen bij een oom in Lancashire, die uiteraard er toe! van opkeek dat zijn Amerikaanse neefje onverwacht voor de deur stond. Zijn ouders vre zen nu de rekening voor de onbe taalde vliegtocht gepresenteerd te krijgen. In elk geval zullen ze wel een vliegbiljet Londen-San Francis co moeten kopen, willen ze dat zoonlief op lijd terug is om naar school te gaan. Wethouder Steur vond dat het geen natuur - maar een cultuur - gebied is. Om het landschap te be houden zou hij in beroep willen gaan daar een kale vlakte het geheel niet ten goede komt. De heer Lustig was de mening toe gedaan dat er een einde moet wor den gemaakt aan deze ontwikkeling, daar deze zo uit de hand gaat lopen. Met drie stemmen tegen, van de PvdA fraktie, besloot de raad in be roep te gaan. Beroep werd ook aan getekend tegen het onthouden van een goedkeuring aan het kampeer terrein van de heer N. v. d. Zande. Ook de PvdA fraktie was het hier mee eens, daaT er reeds gedurende 12 jaar door de gemeente een kam- peerexploitatievergunning voor uit wordt gegeven. Bestemmingsplan Burgh Overgegaan werd verder tot vast stelling van het bestemmingsplan Burgh. Ten einde ongewenste ont wikkelingen te voorkomen stelden b. en w. voor over te gaan tot vast stelling van een voorbereidingsbe- sluit voor het gebied Kloosterweg-J. J. Boeijesweg. Mevr. Friderichs-Landegent drong aan op een bestemmingsplan, daar dit nu al de 9e- of 10 maal is dat er voor dit gebied een voorbereidings besluit komt. De heer Hendrikse zei dat het moeilijk zal zijn dit gebied, met ver schillende waarden, mede gezien het behoud van de natuurgebieden, appart te beoordelen. In de struk- tuurstudie zal dit in zijn totaliteit moeten, worden bezien. De heer Tieleman wilde weten of er in 1959 voor dit gebied al een gel dig bestemmingsplan was. Is het juist, zo vroeg hij dat er toen door het toenmalige college is gezegd nog een jaar te wachten, omdat het we genplan nog niet klaar was. Als dit juist is zou hij uit overweging van burgelijk fatsoen aan dit gebied voorrang willen verlenen. Ondanks de druk welke reeds in hét verle den is uitgeoefend is er nog niets van de grond gekomen. De heer Tieleman wilde nog een maal zijn medewerking verlenen, als het college belooft in 1974 met een plan op tafel te komen De voorzitter antwoordde hierop dat hij, ondanks diverse besprekin gen welke er geweest zijn, er niet in geslaagd is met plannen te ko men. Hij beloofde spoed achter deze zaak te zetten, waarbij men zijn best zal doen met behulp van de struk- tuurstudie een oplossing te vinden. Binnenkort, aan het eind van deze maand of begin maart, zal er een po pulaire uitgave van de struktuur- studie, die voor iedereen leesbaar is, in de gemeente Westerschouwcn huis aan huis worden bezorgd. Verschillende raadsliedèn juichten dit toe, daar ook voor hen de oor spronkelijke versie onleesbaar is. De raad troonde zich allerminst in genomen met de manier waarop het provinciaal bestuur de meeste be zwaren die de raad tegen het streek plan Schouwen-Duiveland had in gediend had afgedaan met de moti vering „bezwaren ongegrond". De heer Tieleman: ik ben duide lijk geschrokken van de resultaten. De heer Lustig vroeg zich af, waar men het eigenlijk nog voor gaat be- kijken.Ze lappen het toch aan hun laars" De voorzitter zei dat ook het col lege niet staat te juichen met wat het provinciaal bestuur met onze ar gumenten heeft gedaan". De bezwa ren hebben zij te gemakkelijk naast zich neer gelegd. De kampwinkels op de kampeerter reinen in de gemeente Westerschou- wen zullen met ingang van dit sei zoen op zondag geopend mogen zijn van 9.00 tot 12.00 uur. Tegen dit voorstel van b. en w. stemden de heren L. Tieleman, A. D. Dalebout, J. van Berge (in verband met de zondagsrust) en J. van Sluyters om het personeel dat in deze bedrijven werkzaam is te beschermen. Op voorstel van b en w werd over gegaan tot een exploitatieovereen komst mei de heer Th. de Ridder te Burgh voor een zomerhuisjester rein aan de Haaymanweg. Goedkeuring werd verleend om de wedden voor de wethouders per 1 januari 1973 vast te stellen op t' 6060,- en per 1 augustus j.l. op 1' 7008 met de aantekening dat deze vergoeding nog altijd te laag is voor een gemeente met een struktuur als Westerschouwen. De vergoeding van de raads leden werd vastgesteld op f 55,- voor het bijwonen van een raadsvergade ring, en f 41,25 voor commissie ver gaderingen. Eten voor armen in Californië SAN FRANCISCO, CALIFORNIË, 19-2. De zeer rijke Amerikaanse dag bladuitgever Randolph Heartst heeft maandag op een perconferentie in San Francisco meegedeeld dat hij voor twee miljoen dollar levensmid delen onder de armen van Californië zal laten uitdelen om de vrijheid te kopen van zijn ontvoerde dochter Patricia. Boksers om lang' haar gediskwalificeerd JOHANNESBURG, 19-2. - Twee Zuidafrikaanse amateurboksers in Johannesburg zijn maandag de ring uitgestuurd nog vóór de bel voor de eerste ronde had geluid, omdat hun haar te lang was Het publiek protesteerde, maar een official was van mening dat van een goede partij geen sprake kon zijn „met zoveel haar in de weg". NEW YORK. Vandaag/dinsdag be gint in Néw York de jurysamenstel ling voor het proces tegen twee oud- ministers van president Nixori, John Mitchell van justitie en Maurice Stans van handel, wegens misdadig opzet tegenwerking van de justitie en meinedigheid. BROUWERSHAVEN, 18-2. De voorzitter va de Prot. Chr. Fractie, de heer J. A. v. d. Bijl, bracht in de begrotingsvergadering van de Raad van Brouwershaven dank aan het seoretariepersoncel voor het vele werk aan de samenstelling van de begroting verricht. In de beginsitua tie is er een post „onvoorzien" van plm. 126.000,welke in direkte relatie staat tot de verfijning van de algemene uitkering va nrond de f 300.000,„Als dit niet gekomen was zou de financiële positie bepaald niet aan de sterke geweest zijn", al dus de heer Van der Bijl. „Sterker nog, na de behandeling van diverse begrotingswijzigingen is ei- va nde 1' 126.000,niet veel meer over. Met het voeren van een voor zichtig financieel beleid zijn we het dan ook roerend eens", aldus de PCF-woordvoerdei'. Boevendien zul len de lasten van de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinstallatie van plm. f 92.000,ten volle moeten drukken op het dienstjaar 1974. Ove rigens heeft het college de gegronde verwachting uitgesproken dat per 1 juli het Waterschap deze taak gaat overnemen en dat zou dan beteke nen dat de helft van deze lasten doorgeschoven kunnen worden naar het Waterschap. De heer v. d. Bijl zei de verwachting van b. en w. hier over niet te delen gezien de lande lijke moeilijkheden rond deze mate rie. Hij dacht dat deze datum van 1 juli dan ook verschoven zal worden naar b.v. 1 januari 1975. Overigens dacht de heer v. d. Bijl dat dit de ge meente niet behoeft Ie verontrusten. Kwaliteit en klasse Vergelijk nu de prijzen en kom kijken bij de nieuwste kleuren vanaf 624,— Weststraat 5-7 DEN HAAG, 18-2. De tweede kamerfractie van de VVD zal heden (dinsdag) de regering vragen op kor te termijn te komen met voorstellen om de belastingen nog dit jaar te verlagen met een totaalbedrag van f 1,3 miljard. Aldus is meegedeeld in een communique, dat de fractie maandag heeft uitgegeven. De belastingverlaging kan bewerk stelligd worden door: Verlaging met een punt van elke schijf van de loon- en inkomstenbe lasting (mindere opbrengst voor de schatkist f 550 miljoen). Extra- verlaging met een punt van de eerste vier schijven van de loon- en inkomstenbelasting (mindere op brengt voor de schatkist f 480 mil joen). Optrekken van de belastingvrije voet (mindere opbrengst voor de schatkist f 150 mij oen) Extra verbetering in de sfeer van de fiscale oudedagsvoorziening voor de zelfstandigen en voor de gehuwde meewerkende vrouw in het eigen be drijf (mindere opbrengst voor de schatkist f 60 miljoen). Wederinvoering van de investe ringsaftrek op machines en dergelij ke (mindere opbrengst voor de schatkist f 60 miljoen). DEN HAAG, 18-2. De prijzen van de aardolieprodukten gaan per 1 maart omhoog. De oliemaatschap pijen hebben in principe al toestem ming gekregen per 1 maart de prijs van een ton ruwe olie te verhogen. Momenteel zijn besprekingen gaande lussen het ministerie en de maatschappijen over de verdeling van die verhoging over de verschil lende raffinageprodukten, zoals ben zine, huisbrandolie, stookolie enz. De accijnzen zullen gelijk blijven. Dit valt af te leiden uit uitlatingen van minister Lubbers (economische zaken) maandagavond in het NOS- radioprogramma „vrijspraak" en van een woordvoerder van het ministerie In het programma zei de minister dat de benzineprijs zeer binnenkort, waarschijnlijk per 1 maart, omhoog zou gaan en dat de literprijs waar schijnlijk wel beneden de een gulden zou blijven. „Hoewel enerzijds gemaand moet worden tot voorzichtigheid wat de financiën' betreft, behoeft anderzijds niet de angst te bestaan van onvol doende ruimte voor de uitvoering van de wezenlijke taken van de ge meente", zo meende spreker. De heer v. d. Bijl vroeg zich af wat het regeringsbesluit tot beperking van de gemeentelijke uitgaven kan inhouden. „Wordt hier geen geweld gedaan aan de autonomie van de ge meenten?" Spr. had enige ombuiging van het financiële beleid bespeurd en hij zou het juist vinden wanneer de accenten zouden worden verlegd. De nieuwe methode biedt volgens de P.C.F. wat meer perspelctief da nde oude. „Uit dat perspektief kan de ge meente plannen realiseren tot verho ging van de leefbaarheid in de ge meente". De P.C.F. - en ook andere frakties - hebben herhaalde malen gesteld dat er wat gedaan moet worden voor de kernen, met name voor Noord- gouwe ep Zonnemaire. De heer v. d. Bij! stelde in dit verband de vraag „Wat kunt u ons toezeggen of is het, gezien het naderen van de verzadi- gingsgraad, uitgesloten om nog tot enige nieuwbouw te komen in de kernen Noordgouive en Zonnemai re Het jaaroverzicht van bevolking in .1973 spreekt voor zichzelf. „Er heerst bij de bevolking wat ongenoegen over het feit dat er niets, of tenmin ste weinig kan, dat tot hen spreekt", aldus psreker. die van mening was dat er ook uit Dreischor een stuk leefbaarheid weggaat door de over plaatsing van het gemeentepersoneel. De P.C.F. meent dat het personeel van de gemeente in werkomstandig heden achteruitgaat, wat een terug slag kan krijgen op de prestatie. Opnieuw wilde de heer v. d. Bijl met nadruk het standpunt van zijn fraktie naar voren brengen: „Wij achten het stadhuis van Brouwers haven ongeschikt om er de hele ad ministratie in onder te brengen". Niettemin was hij van óórdeel dat het administratieve deel ook in de kern Brouwershaven thuishoort. Een tweède reden voor dit standpunt vor men de financiën. Reeds eerder waarschuwde de P.C.F. tegen de te summiere financiële opzet en een on toereikend krediet bij de overplaat sing naar Brouwershaven. In dit ver band wilde de heer v. d. Bijl ge-in- formeerd worden over de plannen bij het in gebruiknemen van het stadhuis. Gelet op het enex-gietekort meende spreker dat de ingebx*uikneming ei genlijk zou moeten plaatsvinden in een gewone raadsvergadering. „Wij menen dat er op deze wijze van de f 15.000,die voor de in gebruikna- me is uitgetrokken, nog wel een be drag ovex'gehouden zal kunnen wor den". (ongecorriceerd) Adnerteritie Citroëu-agent voor Schouwen-Duiveland Nieuwerkei k (el. (01114)1487 BRUINISSE, 16-2. De gemeenteraad van Bruinisse komt vrijdag 22 februa ri in openbare vergadering bijeen. Als eerste punt staat op de agenda de beëdiging van het nieuw benoemde raadslid de heer M. K. Krepel, die de vakaturc ontstaan door het vertrek van mevrouw Iluijgens-Sieling zal ver vullen (lijst Algemeen Belang). B. en w. vragen de raad een krediet van f 116.000.beschikbaar te stellen (incl. b.t.w.) voor het opstellen van een plan voor de aanpassing van de oude gemeentehaven. Na de eventuele afsluiting van de Oosterschelde in 1978 zal deze haven zyn funktie van reparatiehavcn voor de machinefabrieken en scheepswerven niet meer kunnen vervullen. Maar de fabrieken zijn daar nu gevestigd en moeten toegankelijk blijven voor de schepen, zoals ze dat nu ook zijn. dat betekent dat ,,aan- passingswerken" zullen moeten wor den uitgevoei'd. De aanpassingswerken zullen ge subsidieerd moeten worden door het Rijk. Ook de plankosten zullen door het Rijk worden gefinancex-d, als deze worden uitgevoerd door parti- kulierc ingenieuxsbureaux. De gemeente wil echter graag de Provinciale Waterstaat Zeeland in schakelen. mits van de hoofddirektie van Rijkswaterstaat de toezegging wordt verkregen, dat ook in dit ge val, op subsidie mag worden gere kend. Het punt wijziging rechtspositie regelingen gemeentepex-soneel zal wel hamei"stuk zijn. Het volgende punt is een aanvulling betreffende meex-kosten straatherstel in de z.g. oude nieuwbouw (krediet f 13.300 in verband met meer uitgevoerd of nog uit te weren straatwerk. De op het gemeentesecretarie ge bruikte schrijfmachines zijn tien jaar oud, dus aan vei-vanging toe. Ge vraagd krediet voor de vervanging is ruim f 2400. Huur gemeente-eigendommen In verband met de steeds voort schrijdende inflatie moet de huur van gemeente-eigendommen wox'den verhoogd. De regering heeft deze vexTiogng beperkt tot 7 px*ocent; de raad wordt nu voorgesteld deze 7 procent toe te passen. Voox-gesteld woi-dt de Kleuter school de mogelijkheid te bieden nieuwe ruimtelijke speeltoestellen aan te schaffen, als klimi-ots, x-en- schans en looppaal. momenteel heeft men alleen een klimrek en zandbak ken. Waarnemingslotto's kunnen de kleuters aan het denken zetten. Ook hiervoor wox-dt toestemming ge vraagd. maar een diaprojector be hoort volgens b. en w. niet direct tot de noodzakelijke uitrusting van een kleuterschool, vandaar dat men voorstelt deze derde aanvraag af te wijzen. Opheffing en verplaatsing bushal tes. kan een geanimeerde bespreking worden, gezien de beroering, die daarover in de gemeente bestaat. In de vakatures. die mevrouw Hui- gens-Sieling achterlaat in diverse commissies en vertegenwoordigingen, terwijl daarna gevraagd wordt de verhuur van tuingronden (eigendom van de gemeente) aan b. en w. te dc- legei'cn. DODELIJKE ONGELUKKEN MEPPEL. Het 4-jarig meisje Jeltje Zomer is om het leven geko men toen zij plotseling de weg voor haar huis oprende en door een per sonenauto werd geschept. Zij was op slag dood. Jeltje Zomer woonde in Korkcnveld, gem. Zuidwolde. Naaktstrand Callantsoog CALLANTSCOG. 19-2. - Ook dit jaar zullen de naturisten weer op het strand van Callantsoog terecht kunen; althans als de gemeenteraad hiermee instemt.. Het college van bui-gerrieester en wethouders heeft de raad voorge steld het naaktstrand te legaliseren en wil hierrhéé de algemene politie verordening wijzigen. LAATSTE NIEUWS BAARN. 19-2. Dinsdagmorgen is bij het politebureau in Baarn een molotovcocktail naar bin nen gegooid. Een deel van de admi nistratie brandde uit. maar dossiers en archiefstukken zijn daax*bij niet verloren gegaan. De dienstdoende wachtcomman dant hoorde omsti'eeks half zes een harde klap. In de hal van het bu reau zag hij i-ook hangen Later bleek het in de kamer van de administra tie te branden. Het vuur kon met schuimbhissers worden gedoofd, maar de brandweer moest toch ko men assisteren, omdat het tussen het plafond en de vloer van de eer ste verdieping bleek te branden. De politie heeft inmiddels al een airestatie verricht. Het gaat hier vermoedelijk om een wraakneming. Dinsdag 19 februari Haamstede Ger. kerk, recreatiezaal, 19.30 uur, jaaivregadering N.C.V.B. Brouwershavén Jeugdgebouw. Afd. Platlelandsvrou- v^enbond, 20.00 uur. Dreischor Café „De Drie Schapen"; 20.00 uur; Nutsavond „Nut en Genoegen". Woensdag 20 februari Zierikzee Huis van Nassau, koffiekamer, 20.00 uur, vergadering Sportraad. Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Kerkwerve Verenigingsgebouw. 19.30 uur, jaar vergadering N.C.V.B. Donderdag 21 februiari Zierikzee Herv. verenigingsgebouw, 20.00 uur. Herv. Vi'ouwengroep „Wees een Ze gen". Haamstede Herv. kerk, 14.00 uur, jaarvergade ring Ver. van Huisvrouwen, afdeling Westerschouwen. Renesse Doi'pshuis, 19.30 uur, openbare Slich ting Samenlevingsopbouw. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, Rode Kruisfilmavond malinee (jeugd) en avondvoorstelling Oosterland Heiv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur. filmbijeenkomst Rode Kruis; 16.00 uur voor de jeugd. Vrijdag 22 februari Zierikzee Centrale Werkplaats. Bridgedxdge Lions Club, 19.45 uur. Hotel van Oppen, 20.00 uur, voor drachtsavond Vrijmetselarij. Burgh Hotel Stout, 19.30 uur, vergadering varkenshoudersvex-eniging „De Op gaande Zon". Scharendijke/Ellemeet Herv. Jeugdgebouw, feestavond ZSC '62. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 20.00 uur, carna valsavond. Dreischor Doi'pshuis, 19.30 uur, verkeei'skwis. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktfe: M. J. Bij de Vaale (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Laatst gehoord van een man, die aardrijkskundig, historisch en tou- ristisch zeg maar de hele wereld be studeerd en dus mondiaal kan mee praten, maar liefst geen (reis)voet buiten Zierikzee zet. Dit is een geweldige man vrienden, want zo iets eist zelfdiscipline en verder een enorme fantasie, die soms hoger stij gen kan dan de icerkelijkheid. Het behoedt ook voor teleurstelling, want de man - of vrouw-schrijver (ster) die voor V de Samoa-eilanden bezocht, zegt daar doorgaans ver rukkelijke dingen over, maar ver zwijgt dat hij of zij doodeenzaam was aan een palmenstrand, onpasse lijk werd van de suikerriet jenever, gewoon tijdens het uitblazen van de hitte een kokosnoot op het hoofd kreeg en een gat in de klamboe ont dekte, waardoor drie treiter-muskie ten naar binnen waren gedrongen. Mogelijk dat hiervan in het schrijfsel niets is terug te vinden, maar daarom zit het nog wel vast aan reizen. Een nadeel i?x vergelij king met de luie-stoelreizen, waar bij nauivelijks enige ongeriefelijk- heid kan optreden. Zo komen er mensen terug vol angsten voor vliegtuigen, met klach ten over vreemde spijzen, waartegen hun maag in opstand kwam, met bekommernissen over een apparte ment, tvaarin de kraan drupte, over uitzichten op kale muren, terwijl zicht op zee beloofd was, over ver moeide voeten, ruwgebrande ruggen en katers, die nog nawerken. Men „mag" reizen, maar nimmer over deze dingen reppen, ivant dan stijgt de stoel-reiziger imposant als over winnaar uit zijn zetel Hij gaat (mis schien) vragen stellen en de ant woorden hebben we ter plekke niet opgespoord. Dom natuurlijk, maar er urns ook zoveel om iwn te genieten, ah het genieten was. Overigens toch maar reizen, dacht ik, als ,,'t effe kan", de zeeziekte vergeten en de lekke autoband en de op de camping aan een lauwe zee ge stolen portefeuille en de ware kijk op armoede elders en niet gefrus treerd raken en toch een beetje ja loers blijven op mensen, die de rust vinden gewoon gezellig thuis te blij ven, of zo dicht bij honk dat er niets fout kan gnan. Hoewel men weet nooit! SCH1ERE1LANDMAN I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2