ERIC DE NOORMAN B. DE ZEEUW KAMPIOEN KADER 38/2 TWEEDE KLASSE JEUGD IN VERENIGING GOED VOOR HANDEN STREEKNIlüWS Pensioen voor de havenmeester van Zijpe Landbouwprijzen dit jaar wellicht negen procent omhoog 5 Sport en wedstrijden,I 111 111111111111111111111111111111111111111111111 1111111111111111111111JJ iTiiiiliiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiutitiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiff hILJARTEN Jaarlijkse feestavond DFS Zoals reeds verwacht mocht wor den is Bas de Zeeuw er in het „Huis van Nassau" te Zierikzee in geslaagd beslag te leggen op het persoonlijk kampioenschap kader 38/2 2e klasse van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. De biljartliefhebbers zijn bij dit toernooi volledig aan hun trekken kunnen komen, daar er spel van bij zonder goede kwaliteit op het groe ne laken wer.d gebracht. Voor de liefhebbers van de biljartsport viel er veel te genieten, terwijl er daar naast voor beoefenaars nog heel wat te leren viel. Alsof het niet de mins te moeite kostte wist De Zeeuw me nige fraaie serie op het laken te leg gen. Vrijdagavond bracht hij de handen van de toeschouwers op elkaar door zijn partij (400 caramboles) tegen Adrie Geelhoed in' zes beurten uit te maken. Bijzonder goed voor de dag kwam ook Wim Kramer die met het beslist niet onverdienstelijke gemid delde van 14.05 wist te eindigen. In dit toernooi kwam hij tevens met een zeer goede serie van 108 caram- Adrie Geelhoed, die zeker zijn ui terste best deed, schoot bij deze twee tegenstanders toch nog wel het een en ander tekort. De laatste partij van het toernooi ging tussen De Zeeuw en Kramer waarbij eerstge noemde in 11 beurten de 400 caram- bol's volmaakte. Naast het hoogste pai-tijgemiddelde van 66.67 bracht De Zeeuw ook de hoogst in dit toer nooi gescoorde serie. 170 carambol's op zijn naam. Aan het slot overhan- De eindstand: B. A. de Zeeuw, „Neptunus", Zierikzee W. J. Kramer, „V.O.G.", Zierikzee A. M. Geelhoed, „V.O.G.", Zierikzee digde de voorzitter van het distrikt Schouwen-Duiveland aan De Zeeuw de kampioensmedaille en de dis tricts wisselbeker. De heer Vasseur bracht de organiserende vereniging „Entre Nous" dank voor de uitste kende wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd. Kampioen Bas de Zeeuw. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 12 2400 78 170 66.67 30.74 6 1531 109 108 22.62 14.05 0 611 101 42 12.54 6.05 DE SPORTTOTO GA Eagles-Haarlem X Utrecht-AZ '67 X PSV-Feyenoord X Ajax-NAC X MVV-Twente X Graafschap-NEC X Sparta-Amsterdam X Telstar-Gronïngen X Den Haag-Roda JC X Veendam-Fort. SC X Vitesse-Heerenveen X Heracles-Wageningen X Volendam-Fort. VI. X DEN HAAG. - Bij het kantoor van de sporttotalisator hebben zich zon dagavond twee deelnemers gemeld met alle dertien goed. De cijfers van toto 30 zijn: Aantal deelnemers: 457.625, inleg: f 1.062.216. Prijzenbedrag: f 449.317. Eerste-, tweede-, derde prijs en pre mie: elk f 112.329. ATLETIEK Delta Sport-atleten in centrale training GOES, 12-2. Naast de atletes Mar- ,ja Koujjzer en Isaline Hage, die KNAU-trainingen volgen in natio- naalverband, volgen sinds kort een zestal Delta Sport-atleten centrale KNAU-trainingen in afdelings, d.w.z. Zeeuws verband. Deze trainingen, specifiek voor de technische nummers, zoals o.a. ko gelstoten, discuswerpen, speerwer pen, hoog- en verspringen, vinden plaats in Goes en staan onder lei ding van de heer P. C. Molenaar. Op grond van hun prestaties in de af gelopen jaren zijn 28 Zeeuwse jeugd- atleten voor deze op hoog peil staande trainingen uitgenodigd. Van Delta Sport zijn dat de meis-, jes Anita Kouije,er, Marianne Nolet (Nieuwerkerk), Riet Stoutjesdijk en Nelleke Geluk (Ellemeet) en de jon gens vAd Fluyt en Jos Geluk (Elle meet). MICROKORFBAL SVOWKNO AD 2—3 Beide teams ontliepen elkaar bij zonder weinig en van enige krachts verschil was er dan ook geen sprake. Met een afstandsschot zorgde Bert Helbers er voor dat NOAD een 1-0 voorsprong kon nemen. SVOWK kwam hierna uitstekend terug en uit een doorloopbal slaagde Carla Vij verberg er voor dat er met gelijke stand 1-1 kon worden gewisseld. Na de vakverwisseling waren de aan vallen van NOAD gevaarlijker dan die van NOAD. Nog voor de rust wist Joke Goudswaard de blauw witten uit Dreischor een 2-1 voor sprong te geven welke na de hervat ting door Hans Terpstra tot 3-1 werd opgevoerd. Weer in de beginopstel ling kwam SVOWK via een afstand schot van Wim Remeeus nog tot 2-3 terug, maar verder wisten zij het toch niet meer te brengen. DOSKOVIOS (W.) 10—0 Met cijfers welke aan duidelijk heid niets te wensen overlieten heeft DOSKO de ontmoeting tegen HAAMSTEDE, 9-2. In «Ie rekreatiezual van de eain- piug „Duinrand" Ie Haamstede, hield de sportvereni ging D.F.S. te Burgli-Haanistede, vrijdagavond haar traditionele jaarlijkse feestavond, waarvoor van de zijde van leden en supporters grote belangstelling be stond. Bijzonder belangrijk werk voor de vereniging wordt ook door de fam. Visser en hun plaatsvervangers verricht by het exploiteren van de kantine waarvoor hjj hen dank bracht. Woorden van lof en dank richtte de voorzitter ook aan het adres van de redaktie van het uitstekend verzorgde clubblad, de heer B. Stoel die het terrein verzorgd, de heer B. Sies (vervoer), de heer J. Tuinman (HBO), de dames die de kantine schoon houden en de consul de heer P. Rademaker. In z\jn openingswoord sprak de voorzitter de heer R. Saman een bijzonder woord van welkom tot de echtgenote van de burgemeester mevr. Everwijn- v. d. Bout, de consul de heer P- Rademaker, de ere-leden en de leden van verdienste. Zoals gebruikelijk wierp de voorzitter nog even de terugblik in het verleden. Dank bracht hjj aan de fam. Moojj voor dc wijze waarop door hen de toto wordt verzorgd. Voor wat de prestaties betreft kon de heer Saman voor wat het le elftal betreft geen optimistisch geluid laten horen. Dit wil allerminst zeggen dat de heer M. Bakker er niet alles aan heeft gedaan wat in zijn vermogen lag. Vooral in het begin van de kom petitie moest men het zonder een aantal geblesseerde spelei-s doen wat uiteindelijk zwaar op de prestaties heeft gedrukt. Ook bij de reserves gaat het dit seizoen niet volledig naar wens, maar wij komen terug verzekerde de voorziter. Een heel wat aangenamer geluid kon hij laten ho ren over het 3e elftal dat uitkomt in de zaterdagcompetitie. Jammer is het dat er van de zijde van supporters niet wat meer belangstelling voor dit elftalbestaat. Ook de A-junioren doen het voortreffelijk en maken zelfs een goede kans op de titel in hun groep. Jeugd is er genoeg voor handen daar naast de A-junioren en ook nog B-, C- en D-junioren aan de kompe titie deelnemen. Allé mensen welke zich met de training van deze teams bezighouden en ze bij hun wedstrij den begeleiden werden dank ge bracht. Het damesvoetbal doet het onder leiding van de heer P. Tangeman goed evenals de vollej'bal-afdeling welke nog steeds groeiende is. Ver der wordt er door een team deelge nomen aan de microkorfbalkompeti- tie van de afdeling Zuid West. Als voornaamste aspekt in de vereniging, welke met rond de 300 leden is uit gegroeid tot een bedrijf, het sportieve gedrag van haar leden dat boven al les staat. Verheugend vond de heer Saman het dat er veel mensen zijn die DFS een warm hart toe dragen. Als hoog tepunten uit het afgelopen jaar noemde hij de benefietwedstrijd ten bate van de zweefvliegclub tegen de Feijenoord-veteranen en het uitste kend geslaagde compingvoetbaltoer- nooi. Met het aannemersbedrijf Bom B.V. werd een kontrakt getekend voor het „sponseren" van het le voetbalelftal. Dank bracht hij de VIOS uit Willemstad in winst we ten om te zetten. Door René Baartse en Willemien van Sluyters namen de rood zwarten uit Noordwelle al snel 'een 2-0 voorsprong. Na de vakver wisseling zorgden Cees Verweel en Tonny v. d. Hoek voor een 4-0 rust stand. Na de rust ging DOSKO rus tig door met het produceren van doelpunten. Willemien van Sluyters bracht met een afstandschot de stand op 5-0, waarna René Baartse met een doorloopbal het halve do zijn 6-0 volmaakte. Door een af standschot van Cees Ver weel werd het 7-0, waarna Marja van Keulen de korf wist te doorboren 8-0. Wil lemien van Sluyters benutte hierna een strafworp 9-0 waarna dezelfde spelers voor dubbele cijfers 10-0 zorgde. fam. Bom voor al hetgeen zij voor de vereniging, welke zij een warm hart toedraagt, reeds in het verleden heeft gedaan. Bouw bestuurskamer Een vergunning is aangevraagd voor het bouwen van een bestuurs kamer en het verbeteren van de scheidsrechtersakkomodatie öp het sportpark Van Zuijen. De heer Sa man besloot met de wens en de hoop uit te spreken dat het gemeentebe stuur van Westerschouwen in de toe komst niet tekort zal schieten' in de begeleiding van zijn vereniging. „Maar wanneer de vooruitzichten mij niet bedriegen, zijn er toch ten- denzen aanwezig dat de sportvere nigingen in ons gemeentebestuur een wezenlijk aspekt in hun welzijnsbe leid gaan vormen, en dat we niet meer worden gezien als zo maar een verschijnsel aan de rand van de sa menleving. Het moet zo zijn dat wij voort kunnen gaan met oprecht goed te doen aan al die jongens en meisjes en vrouwen en mannen die bij de vereniging onderdak vinden en zich hier kunnen recreëren en ontspan nen, en die in de ontwikkeling en samenleving ons steeds weer voor nieuwe taak stelt. We moeten voor uit met onze mooie vereniging DFS, welke thans is uitgegroeid tot rond de 300 leden, aan welke wij allen plezier, vreugde en bovenal geluk willen brengen'.'. Toneelspel Na het openingswoord van de voorzitter kwam de toneelgroep van de sportvereniging „De Hutspot" voor het voetlicht met het blijspel in drie bedrijven „Hoogheid Uw ka meel staat voor". Dit toneelspel met vele komische verwikkelingen werd door tonelisten op voortreffelijke wijze op de planken gebracht. De rollen bleken goed te zijn ingestu deerd waarbij ook de in dit stuk voorkomende personen goed werden uitgebeeld. An het slot werden de tonelisten voor de door hen gelever-' de prestaties doorv de aanwezigen met een hartelijk applaus beloond. In de pauze vond een bijzonder goed geslaagde verloting plaats. De avond werd besloten met een geanimeerd bal waarbij het duo Jaap en Kees voor de muzikale begeleiding zorg den. Voor bejaarden Zaterdagmiddag werd hét stuk op gevoerd voor de bejaarden van Bui-gh, Haamstede en Seraoskerke: In zijn openingswoord heette de heer R. Saman de bejaarden van deze plaatsen hartelijk welkom waarbij hij er op wees dat naast het werk dat de vereniging voor de jeugd doet men zeer beslist de ouderen in de gemeente Westerschouwen niet wil vergeten. Met volle teugen hebben De Witte Raaf 17. Wat heeft deze omsingeling te betekenen, Ragnar de Rode? bijt Eric de piraat woedend toe, als deze zwaar en dreigend tot vlak voor de Noorman stapt. De grote kerel lacht traag, doch blijft het antwoord schuldig. „Komaan! Uw houding bevalt mij niet", herneemt de koning: „eerst uw vlucht daar op zee, toen ik u wilde praaien en nu spreekt go van de Witte Raaf?" Vanuit zijn ooghoek ziet de Norenkoning. dat Ragnar's mannen geluidloos dc kring vernauwen: diens ogen dwalen onrustig rond een zware denk- rimpel plooit zijn voorhoofd. Dan lacht hij diep en grommend. ..Komaan Heer Eric, dat zoudt ge niet weten? Komt ge hier soms omdat dit zo'n vrolijk eiland is?" „Hahaha zeg wel vrolijk, klinkt de stem van de roerganger donker op de achtergrond; de somberste kerker is een lustoord hierbij vergeleken!" Dc spanning wordt enigszins gebroken, hoe wel het Eric net ontgaat, hoe onrustig en ge jaagd Ragnar is; zijn blik houdt de zeeschui mer gevangen en deze onttrekt zich daaraan, door met veel vertoon bevelen uit te delen aan zijn mannen. „Ik stel voor, naar de burcht te gaan en daar eens rustig te praten, wendt hij zich lot Eric en er zit voor de Noorman niet veel anders op, dan mee te gaan. Als een onheil spellend geleide volgen hen Ragnar's rauwe gezellen In de grote zaal van de oude burcht heerst een geweldig rumoer, dobbelend en schreeu wend doet een groep rovers zich te goed aan de. in ruime mate aanwezige, levensmiddelen; twistend verzamelen anderen de geldswaardi ge voorwerpen op een hoop. rijkelijk vloeit hetgerstennat Dan vliegt met een zwaai de brede deur open en Ragnar's stem klinkt als de rollende donder, terwijl een spottende lach zijn mond hoeken. ..Stilte - een hoge gast komt op bezoek - maak plaats voor Eric, koning der Noren!" Het rumoer verstomt als een dreiging hangt een geladen stille rond de mannen in de grote zaal. Eric's ogen glijden langs de verhitte gezichten en hij begrijpt op dat mo ment maar al te goed. dat één woord van de rode piraat voldoende is om hun dood te be tekenen. Desondanks volgen Eric en de zijnen uiterlijk kalm de forse piraat naar het haard vuur. Met een ruw gebaar trekt Ragnar een paar krijgers uit de zetels bij het vuur: „Zet u, Noorman! We zullen het ons behagclijk maken, grijnst hij. terwijl hij Eric een beker gerstennat reikt; doch van behagelijkheid is bij Eric geen sprake! De Norenkoning voelt de ogen van een paar honderd halfwilde zeero vers in zijn rug priemen, toch verliest hij zijn zelfverzekerheid geen ogenblik. Hij ziet de grote onrust waaraan de rover ten prooi is en een vaag vermoeden, dat sterker en sterker wordt vat post in zijn brein. Het opgeblazen gebral van Ragnar brengt hem niet op een dwaalspoor en opeens breekt Eric's stem snij dend diens woordenstroom af: „Genoeg. Ragnar de Rode; waar houdt ge de Witte Raaf verborgen?" zij van het toneelspel kunnen genie ten dat evenals vrijdagavond weer op voortreffelijke wijze door de to nelisten werd vertolkt. Aan het slot werd door vertegenwoordigers van Serooskerke, Burgh en Haamstede de sportvereniging DFS dank gebracht voor hetgeen zij deze middag aan de b< 'aarden hadden geboden wat zij alle drie gepaard lieten gaan met het aanbieden van een enveloppe onder couvert. DREISCHOR Derde en laatste Nutsavond De Culturele Vereniging „Nut en Genoegen" te Dreischor houdt op dinsdag 19 februari a.s. in café „De Drie Schapen" haar derde en laatste Nutsavond van het seizoen. De heer W. Korfmaker uit Rozen burg zal een lezing houden over: „Wij en de natuur". Na afloop be staat er gelegenheid tot het eten van mosselen. Bejaardertgymnastiek Op dinsdag 12 februari vindt in het gymlokaal weer gymnastiek voor bejaarden plaats. OOSTERLAND Wateroverlast door vele regen Door de ongekende vele regens der laatste dagen is de wateroverlast op de landerijen en tuinen groot gewor den. Binnen enige dagen viel hier op vele posten meer dan 40 mJm neer slag. Voornamelijk is de overlast het geval op de pas gedempte sloot ach ter de woningen van de Molenweg en de Suzanna M. Loncqusstraat, waar het water niet weg zakt en een ware chaos geschapen heeft, bij deze volkstuinen. Noodzakelijk zullen van gemeentewege op korte termijn voorzieningen moeten worden ge troffen. Hoofd Chr. Basisschool Met ingang van 1 augustus a.s. is benoemd tot hoofd van de Chr. ba sisschool op reformatorische grond slag alhier de heer D. Morks, thans werkzaam als onderwijzer aan de Willem de Zwijgerschool te Hendrik Ido Ambacht. De heer Morks is be noemd in de vakature, die per 1 au gustus as. zal ontstaan doordat het huidige schoolhoofd, de heer J. D. Bart, werd benoemd tot hoqfd van de in oprichting zijnde basisschool op reformatorische grondslag te Go- rinchem. BRUINISSE Nieuwe schoollokalen Omstreeks 1 maart zal de opleve ring plaats vinden van de twee nieuwe lokalen van de Chr. Nijver heidsschool voor Meisjes aan de Dorpsweg. Elet betreft de dependan ce van de school aan School- en Poststraat, waarvan men hoopt dat de complete school daar zal komen. Burgerlijke stand over januari Geboren 8. Adrie, z. v. Stouten, Jan en Be velander, Johanna Christina: 19. D'.ngeman, z.v. Coppoolse, I/aak en de Koning, Kathalina; 20. Suzanna Jaantje, d.v. Steketee, Johannes Willem en Houkamp. Baukje;'20. Petronella Cornelia, d.v. de Graaf, Willem en Zondag, Johanna tlendri- ka Wilhelmina Elizabeth; 21. Steven, z.v. de Waal, Steven en Bout, Gesi- na Louisa. Overleden 5. Hanse, Cornelia Adriana, e.v. M. van den Berge, oud 78 j., overl. te Zierikzee; 6. Otte, Stoffel, wedr van Joh. de Waal, oud 85 jaar; 16. de Jonge, Joost, e.v. M. Hoek, oud 59 jaar; 25. van Dijke, Johannes, e.v. J. van 't Iloff, oud 85 jaar, overl. te Rotterdam. Gehuwd 5. Huigens, Antoon Jan Gerard, 41 jr., wonende te Arnhem met Sie- ling, Adriana Johanna, 40 jr., wo nende te Bruinisse; 11. Bolier, Ge rard, oud 25 jaar met Padmos, Jan netje Cornelia, 19 jaar., beiden wo nende te Bruinisse. Het aardgas Per 1 februari 1974 waren in Brui nisse 730 woningen en gebouwen aangesloten op het aardgasnet. Per 3 oktober 1973 bedroeg dit aantal 687. Bouw bungalows Terwijl men aardig vordert met de bouw van enkele bungalows aan de Dokter de Kockstraat te Bruinisse, voor de heer Van den Berg en voor de heer De Braai is vorige week een aanvang gemaakt met het uitzetten van dx*ie bungalows aan de Delta straat. DEN HAAG. Er is nog geen be slissing genomen over de omvang en het tijdstip van de tariefsverhoging bij de spoorwegen. Dit heeft het ministerie van verkeer en waterstaat donderdagochtend meegedeeld. De minister heeft bij de behandeling van de begroting voor 1974 gezegd, dat de spoorwegtarieven in elk geval niet meer zullen stijgen dan de kos ten van levensonderhoud. In afwach ting van een definitieve beslissing van het kabinet wordt gerekend met 12 procent tariefsstijging per 1 mei. Afscheid L. Schout BRUINISSE, 8-2. Vrijdagmiddag is in hotel Storm te Bruinisse, hartelijk afscheid genomen van de heer L. Schout, havenmeester te Zijpe van de vluchthaven en van de beide tramweghavens aldaar, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Dit afscheid werd bijgewoond door al het personeel van het arrondissement Goes van Rijkswaterstaat, samen met afgevaardigden van de Directie Bene denrivieren van Rijkswaterstaat Dordrecht. Hoofdingenieur P. H. van der Weele van Rijkswaterstaat, die in verband met zijn werk op Bruinisse een aantal jaren persoonlijk kontakt met de heer Schout had gehad en nu als hoogste chef in het rayon is teruggekeerd was eveneens persoon lijk aanwezig. Volgens de heer ,H. Verheij water staatkundig hoofdambtenaar Rijks waterstaat, die als eerste spreker de familie Schout welkom heette, was de heer Schout een bijzonder geval, omdat hij een man is die twee heren diende, (en dat kan immers niet) na- menlijk de Deltadienst en de Rijks waterstaat betreffende de tramha vens. Vlissinger De heer Schout werd in 1909 gebo ren in Vlissingen. Op 15-jarige leef tijd trok hij het zeegat uit, eerst de gewone en later op de wilde vaart. In 1936 kwam hij aan de vaste wal en werd geplaatst bij het kader van de marine. Op 28 februari 1945 (na dat hel zuiden van Nederland was bevrijd) werd Schout magazijnchef bij de di-oogmaking van Walcheren. Van 1 juni 1948 tot 1 juni 1954 was hij havenmeester-brugwachter te Veere. Op 1 juni 1954 werd de heer Schout havenmeester te Zijpe als opvolger van de heer W. P. du Cloo. Van 1 januari 1962 werkte hij in de rang van Scheepvaartmeester F. De heer Verheij dankte de heer Schout voor het voortreffelijke werk gedurende zijn dienstperiode geleverd. Mevrouw Schout kreeg bloemen aangeboden terwijl de heer Schout een verrekijker in ontvangst mocht nemen. De heer W. van Gilst, kantonnier Rijkswaterstaat zei vele gezichten te zien die hij niet kende, maar de heer Schout had hij wel goed leren ken nen als een man waarmee hij altijd prettig samengewerkt. Namens het personeel dankte hij daarvoor, hen verder een goede gezondheid en nog vele jaren toewensend. Laatste spreker was de heer Schout zelf, die verrast bleek door dit hartelijk afscheid, waarvoor hij mede namens echtgenote en kinde ren dankte. Zijn devies was altijd geweest „Begrip trachten op te brengen voor de medemens". LAND- EN TUINBOUW DEN HAAG, 9-2. Dc ministerraad van dc EEG zal wellicht besluiten dc landbouwprijzen voor het komen de seizoen met gemiddeld negen procent te verhogen. Dit heeft het Tweede-Kamerlid C. Laban (PvdA) ondervoorzitter van dc~ landbouw- commissic van het Europese parle ment op een persconferentie in Den Haag verklaard. De Europese Commisie heeft voor gesteld de prijzen met gemiddeld 7.2 procent te verhogen. De Copa, de organisatie waarin de Wcsteuropese bocrenorganisaties zijn verenigd, wil ccn prijsverhoging met 12.4 procent. Het parlement, dat zich in de loop van de volgende week over de com missievoorstellen /.al uitspreken, zal vrijwel zeker slechts om een „sub stantiële" prijsverhoging vragen, zonder percentages voor dc afzon derlijke produkten te noemen. Deze term substantieel" is oen compromis tussen dc tegengestelde verlangens van enerzijds de Engelse conservatieven die aan de vooravond van de tegen het einde van deze maand te houden verkiezingen niet het risico willen lopen dat Labour hen kan verwijten een verhoging van de kosten van levensonderhoud te bepleiten, en anderzijds o.a. Franse en Italiaanse afgevaardigden die zich tegenover hun plattelands kiezers verplicht voelen op een gro tere prijsverhoging aan te dringen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5