Terugblik na dynamische ontwikkeling van jaren Smartegeld voor prostituee AGENDA Toekomst jeugd: kunstgebit ZIERIKZEESE BEJAARDEN GENOTEN VAN DAGJE IN CARNAVALSSTEMMING P.T.T. en spoortarieven dreigen omhoog te gaan Rapport Oosterschelde komt spoedig uit WAT 1£QT Dl IRRITANT 2 KIJI OP WESTHOEK WESTERSCHOUWEN, 7-2. In de aelitcr ons liggende tien tot vijftien jaar heeft de recreatie in de gemeente Westersehoiiwen een dynamische ontwikkeling door gemaakt. Vóór de grote massa 't fraaie iiatoursch|>oii de mooie brede stranden en de charme van Schouwens Westhoek had ontdekt, waren Biirgh, Haamstede en Renesse economisch gezien nog maar onbeduidende badplaatsjes. In de loop der jaren zijn deze „kernen" in het grote geheel van de gemeente Westersehouwen uitgegroeid tot de derde hadplaats van Nederland. Deze bijzonder snelle ontwikkeling is ongetwijfeld mede in de hand gewerkt door de ingetreden laag conjunctuur in de fruitteelt. Vaak gedwon gen door onrendabiliteit werd door de eigenaren van deze bedrijven naar andere mogelijkheden gezocht waarbij de toenemende rekreatie in dit gebied vaak als reddende engel werd gezien. Een niet onaanzienlijk aantal boomgaarden werden zo in de loop der jaren dan ook herschapen in bungalowparken of campings daar deze weer de mogelijkheid openden, zjj het op een geheel ander terrein, tot een verant woorde bedrijfsvoering te komen. Met het verdwijnen van deze boomgaarden viel evenwel niet te ontkomen aan het feit dat op het landschapsbeeld een geheel ander accent kwam te liggen. Logisch en begrijpelijk was het dat verschillende verenigingen die het natuurbehoud en het land- schapsschoon na aan het hart liggen hun stem lieten horen. In het bijzon der was dit als het ging om onver vangbare plekjes of de aantasting van het geheel. De vraag wat nu wel en wat niet esthetisch gezien verant woord is blijft inmiddels een pro bleem waarmee men/tot op de dag van vandaag wordt geconfronteerd. Amsterdamse taxi's staken AMSTERDAM, 7-2, De Amster- damse taxichauffeurs hebben don derdagavond beslotén hun staking voort te zetten tot vrijdagochtend zes uur De staking, die donderdag avond gepaard ging met prikacties, is gericht op het toelaten van taxi's op de vrije tram- en busbanen in de hoofdstad. Bakkerijen sluiten in Nijmegen NIJMEGEN, 7-2. De vakbonden gaan niet akkoord met algehele slui ting van de twee roding-bakkerijen in Nfjmegen (150 werknemers). Zij zullen dat dinsdag aan de directie van het broodconcern Meneba-ei- genaresse van de onderneming - meedelen. Het besluit viel donderdagavond tijdens een door de voedingsbonden van NVV, NKV en CNV belegde le denvergadering in Nijmegen De Meneba-directie liet de bonden afgelopen maandag weten dat het hele Nijmeegse bedrijf zal worden gesloten. Volgens plan zal de pro- duktie worden overgebracht naar de Arnhemse Meneba-bakkerij Wiele- man. Studeren op kleinbedrijf DEN HAAG, 7-2. In de komende dagen zullen de staatssecretaris van economische zaken en zijn deskundi gen enerzijds en de secretarissen van de drie centrale organisaties van on dernemers in het midden- en klein bedrijf anderzijds zich intern bera den over de resultaten van de stu die in de werkgroep die vorige week was ingesteld. Die werkgroep, onder voorzitterschap van de staatssecre taris, is begonnen met het bestude ren van mogelijkheden die op korte termijn uitkomst zouden kunnen bie den voor de moeilijkheden van het midden- en kleinbedrijf. Wereldgebedsdag voor vrede DEN HAAG, 6-2. Op vrijdag 1 maart zal de Wereldgebedsdag 1974 worden gehouden met als thema „Maak ons vredestichters". Deze ge bedsdag heette vroeger „Vrouwen gebedsdag", omdat hij is voortgeko men uit het initiatief van een Ame rikaanse in 1887. Later is de naam veranderd. Het Internationaal Comi té Wereldgebedsdag roept christenen uit alle streken van de wereld op sa men voor vrede te bidden. De li turgie voor de gebedsdag is dit jaar samengesteld door vrouwen uit Ja pan. Irritatie in Ster-spots DEN HAAG. 7-2. De STER zal laten uitzoeken, wat de mensen nu precies irriteert in de televisiereclame. Er is nu een ivetenschappelijke studie aan de gang over de opzet, die dit onderzoek moet krijgen. Directeur drs. C. J. Smeekes van de STER heeft dit meege deeld in „Informatie", week blad voor reclame en marke ting. Hij zegt te hopen, dat uit dit onderzoek „irritatie-ele menten" te voorschijn komen, die bij de produktie van nieu we spots kunnen worden ver meden. Vergunningenbeleid Uiteraard voelen wij ons niet ge roepen als verdediger le gaan optre den van het' door de in de loop der jaren door de gemeentebestuurders gevoerde beleid bij het verlenen van vergunningen. Het hier en daar wel eens geopperde standpunt dat er te hooi en te gras aan de fruitkwekers zonder meer vergunningen zijn ver leend zouden wij echter niet graag voor onze rekening willen nemen. Onder de druk der omstandigheden zijn wel eens concessies gedaan. Dat kan zonder meer als een vaststaand feit worden aangenomen. Het zijn dan ook bijna altijd deze gevallen welke akties en reakties mef zich meebrengen. Even zo is dit het geval met het in goede banen leiden van het rekre- atiebeleid en de wijze waarop dit moet worden uitgevoerd. Ook hier vindt men pro's en contra's welke wel eens met elkaar in botsing ko- menmen als het gaat over zaken als rust of vermaak in het seizoen. Terwijl de ene groep pleit voor volkomen rust en stilte is er ook weer een groepering die voorstaat dat er naast het genieten van de na tuurgebieden en de zee er toch ook een mogelijkheid voor de recreanten aanwezig moet zijn om des avonds uit te gaan. Het mooiste hiervan is Pomphouder gaat in hongerstaking' EINDHOVEN, 7-2. De Eindhoven- se benzinepomphouder P. van Breda (44) heeft aangekondigd maandag a.s. samen met zijn 21-jarige zoon Tho mas in hongerstaking te gaan. Hij wil hiermee protesteren tegen het gemeentebestuur van Eindhoven dat hem op geen enkele manier tegemoet wil komen nu zijn benzinestation, dat gelegen is aan de Jeroen Bosch laan, een gedeelte van de rondweg, door renovatie werkzaamheden vrij wel onbereikbaar is geworden. Drie maanden geleden is men met deze werkzaamheden begonnen en huidige situatie nog wel enkele maanden aanhouden. \yol dat beide tegenover gestelde me ningen het gelijk aan hun kant heb ben. Er zijn n.l. zeer beslist mensen welke in alle rust van hun vakantie willen genieten maar daar staat weer tegenover dat er ook weer een groepering is die in de avonduren wat anders willen. Twee kernen Voor wat dit betreft verkeert de gemeente Westersehouwen in de ge lukkige omstandigheid dat het toe risme zich in twee kernen concen treert. Door de initiatieven welke door een aantal zakenlieden te Re- nesse aan de dag zijn gelegd is deze kern de rol toebedeeld als uitgaans- en vermaakcentrum. Natuurlijk is niet iedere inwoner van Renesse gé lukkig met deze gang van zaken, evenmin als dit in het tegenover ge stelde geval te Burgh-Haamstede is, daar hier weer mensen zijn te vin den die graag wat meer mogelijkhe den in hun kernen zouden willen hebben. Konklusie: „Een ieder kan men het nooit naar de zin maken". Wie intussen van de gedachte zou uitgaan dat in een rekreatiegemeente de centjes binnen stromen en dit dan wel een rijke gemeente moet z(jn gaat voor wat Westersehouwen be treft van een verkeerde gedachte gang uit. Als recreatiegemeente heeft Wes tersehouwen naast de lusten in een nog veel grotere mate rekening te houden met de lasten die ten aan zien hiervan op het gemeentebudget drukken. Om het geheel in goede ba nen te kunnen leiden moeten talrijke voorzieningen worden getroffen ten behoeve van de toeristen. Gezien de financiële situatie waarin de ge meentekas zich bevindt is het niet mogelijk alle projecten ineens groot scheeps aan te pakken. MUNCHEN, Beieren, 7-2. De 33- ste civiele strafkamer van de recht bank in Munchen heeft donderdag voor de bondsrepubliek een juridisch, précédent geschapen door een scha de-uitkering toe te wijzen aan een prostituee. De prostituee had een klacht inge diend tegen een klant die haar in plaats van haar voor haar diensten te betalen, zo had afgerammeld dat ze tien dagen het bed moest houden. Zich baserende op een onderzoek door een maatschappelijk werker in Frankfort, schatte de strafkamer het maandinkomen van de prostituee op 9.000 mark. Als gevolg hiervan ken de de strafkamer aan de vrouw een schadeloosstelling toe van 3000 mark plus 4 procent rente. Overval op loterijkantoortje ARNHEM, 7-2. Een nog onbe kende jongeman, 25 tot 30 jaar oud, heeft rond het middag uur een over val gepleegd op het bijkantoor van de staatsloterij aan de Utrechtseweg in Arnhem. Hij griste een tasje weg waarin kasgeld zat. Volgens' de po litie gaat het om een bedrag van 3 tot 4 duizend gulden. De dader vluchtte in een auto. Hij is nog spoorloos. Man mishandelde vriendin DEN IIAAG, 7-2. De 24-jarige K. S. is woensdagavond laat in n(jn huis aan de Stortebekerstraat in Den Haag aangehouden, verdacht van ernstige mishandeling van zijn 16- jarige vriendin. De politie ging naar het huis, na dat een melding was binnengeko men dat iemand gewond was. Hel meisje lag op de gvond, mei ge scheurde kleren, verwondingen aan het hoofd, blauwe plekken over haar hele lichaam en kaalgeknipt. In een ziekenhuis werd geconstateerd dat ook een van haar longen door de mishandeling beschadigd was. S. be vond zich in huis en werd aange houden. Wat zich precies heeft af gespeeld is nog onduidelijk. Antiekdiefstal bij dag WIERDEN, 7-2. In het Overijs selse Wierden hebben dieven woens dag op klaarlichte dag voor duizen den guldens aan antiek gestolen uit een verbouwde boerderij. Tot het ontvreemde antiek behoort ook een Friese staartklok, die een waarde had van f 5.000,- Verder zijn er tin nen maatbekers en 'n blaasbalg ver dwenen. De daders hebben het tijds stip afgewacht waarop de werkster tussen de middag thuis ging eten. Bij haar terugkomst ontdekte ze toen de inbraak. Van vakbond naar universiteit ROTTERDAM, 7-2. Oud-NVV- voorzitter H. ter Heide is benoemd tot gewoon hoogleraar aan de inter universitaire interfaculteit der be drijfskunde te Rotterdam Hij is daarmee tevens hoogleraar aan de faculteit der rechtsgeleerdheid van de rijksuniversiteit te Rotterdam Hij zal onderwijs gaan geven in be drijfskunde. DEN HAAG, 7-2. Het rapport van de commissie-KIaasesz inzake de af sluiting van de Oosterschelde, zal niet lang op zich laten wachten. Dit zei minister Westerterp don derdag tijdens het debat over de be groting van verkeer en waterstaat. Zodra het rapport is uitgebracht zal het openbaar zijn. ftlU V Verwachting tot zaterdagavond: Regen Veel bewolking met nu en dan re gen; matige lot krachtige wind uit zuid tot zuidwest; minimumtempera turen ongeveer 4 graden, maxima morgen rond 9 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 3. Max.-temperaturen: omstreeks 7. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 9 febr. Zon op 8.07, onder 17.42 Maan op 21.42, onder 8.39 10 febr. Zon op 8.05, onder 17.44 Maan op 23.01, onder 8.59 11 febr. Zon op 8.04, onder 17.46 Maan op onder 9.19 Laatste kwartier: 14 febr. (1.04) HOOG- EN LAAOWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 9 febr. 4.50 17.19 10.28 22.35 10 febr. 5.30 17.58 11.08 23.15 U febr. 6.08 18.34 11.47 23.55 Springtij: 9 febr. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 8-2. Het K.N.M.I. meldt: Een rug van hogeluchtdruk die in de nacht van donderdag op vrijdag over ons land trok, zorgde voor flinke op klaringen, terwijl ook de wind gro tendeels wegviel. De temperaturen konden dan ook in het binnenland plaatselijk tot even onder het vriespunt dalen. In de loop van de ochtend begon de he mel van het westen uit snel te be trekken op de nadering van een over de Britse eilanden naderbij komend warmtefront. Dit front vormt de voorste be grenzing van zeer zachte en vochtige oceaanlucht. Het front zal in de nacht van vrijdag op zaterdag met regen voorbijtrekken, waarna de warme lucht zich over geheel West- Europa zal uitbreiden. Pleidooi voor fluor AMSTERDAM, 7-2. Het bestuur van de vorig jaar in Amsterdam op gerichte stichting Goed Gebit houdt in een brief aan de leden van de vaste commissie voor de volksge zondheid in de tweede kamer een krachtig pleidooi voor spoedige aan vaarding van het wetsontwerp tot wijziging van de waterleidingwet. „Verwerping of uitstel betekent dat er nog eens een of meer generaties jeugdigen tot het voortijdig dragen van een kunstgebit zullen worden veroordeeld, met alle frustaties van dien", aldus het bestuur. Het acht de drinkwaterfluoridering niet alleen een effectieve methode bij de bestrij ding van het tandbederf, maar te vens een veilige manier. Oorspronkelijk was het verlies voor de posterijen voor 1974 op f 152 miljoen geraamd. Het zal wel oplo pen tot f 200 miljoen, zei de staats secretaris. Op 3 fniljard poststukken per jaar betekent dit, dat het te kort per stuk zeven en een halve cent bedraagt. De Spoorwegen UTRECHT. De Nederlandse Spoorwegen krijgen uit de rijkskas dit jaar een vergoeding voor reizi- gersvervoer van f 396,4 min dat is meer dan de f 339,8 min. die de mi nister van verkeer en waterstaat op zijn begroting had gezet, maar min der dan de f 440 min. die de spoor wegen vorig jaar zomer hebben ge vraagd. Het „gat" denkt de minister onder meer te kunnen opvullen door een hogere tarief' opbrengst van f 18,6 min. om dat bedrag te bereiken zou het spoorkaartje op 1 mei a.s. 12 pet. duurder moeten worden in plaats van de reeds aangekondigde tariefs verhoging van 7 pet per 1 september ZIERIKZEE. 7-2. Twce-en-vijftig Zicrikzeese bejarden, leden van de Algemene Bejaarden Bond afdeling Zierikzce, hebben woensdag een ge zellige dag in karnavalssfeer doorge bracht in het jeugdcentrum „De Schaapskooi" te Weert. Na een bus- rit van drie uur werd het Zierikzecse gezelschap gastvrij mot koffie te Weert ontvangen. Dit contact was tot stand ge bracht door de secretaris van de Alg. Bejaarden Bond Zierikzec. de heer A. v. d. Eijnde. die in 1970 in Weert I'rins Carnaval was. Vorig jaar ver zorgde een carnavalsgroep uit Weert al een vrolijke middag voor de be jaarden te Zierikzec. Dc Zierikzeese bejaarden werden verwelkomd door de voorzitter van de vrije jeugd uit het stadsdeel Groene Woud te Weert. Vervolgens werd een kleurenfilm vertoond over de installatie van de jeugdprins 1974, welke zeer in dc smaak viel. Dc va der van de „jeugdprins" bood daar na de Zierikzecse gasten een goed verzorgde koffietafel aan. Bij het begin van de middag werd de Zierikzecse groep versterkt met een vijftigtal bejaarden uit Weert, kerkdorp Leuken. Wethouder Borgie van sociale zaken begroette allen en was verheugd over het feit dat zo- velen gekomen waren. De heer Bor gie was er blij om dat de Zeeuwen nu eens konden zien dat carnaval geen „zuippartij" behoeft te worden maar simpelweg een uiting van vreugde kan worden genoemd. Hij meende dat Zierikzec, met de heer v. d. Eijnde als „vorst carnaval" ze ker in staat moet zijn een vrolijk carnaval te vieren. Bonte middag Hierna volgde een bonte middag met medewerking van vele artisten die zich belangeloos beschikbaar hadden gesteld, o.a. Pierre Knoops de bekende buutreedner van Lim burg. De heer v. d. Eijnde leverde met twee zeif gemaakte nummers een gewaardeerde bijdrage aan het programma, zijn twee dochters tra den met veel succes op in een dans- nummer. Het was zoals de heer J. v. d. Berge, voorzitter van de afdeling, later zei: „Dames en heren uit Lim burg. vroeger was het jullie Toon maar nu is het onze Toon". Voorzit ter v..d. Berge en de heer v. d. Eijn de kregen een onderscheiding en Zierikzec bleef niet achter want de voorzitter bejaardencentrale, voor zitter van de vrije jeugd en jeugd prins werden onderscheiden in dc orde van de zilveren mossel op een roset van roodzwart lint, de kleuren van Zierikzee. Onverwacht diner Al met al genoten dc Zierikzeese be jaarden een onvergeteijke dag. Vol daan werd de terugreis aanvaard maar de feestelijke koek was nog niet op want toen er tussen Tilburg en Breda werd gestopt bleek iemand de Zierikzeese bejaarden een goed hart toe te dragen dat hij een com pleet diner wilde aanbieden. Deze weldoener bleek te zijn de heer A. D. v. d. Berge, radio- en t.v.-handc- laar te Zierikzee. De bejaarden ge noten bijzonder na deze lange en toch wel zware dag van het aange boden etentje. Het was eerst 11 uur toen de bus weer te Zierikzee arri veerde maar allen hadden bijzonder genoten van deze gezellige carnavals dag. Vrijdag 8 februari Zierikzee Kerkgebouw Gor. Gemeente. 19.30 uur, vergadering S.G.P. Aula Manhuisstraat, 20.00 uur, Film kring Ziejook. Haamstede Camping „Duinrand", 19.30 uur, ver gadering D.F.S. Oostcrland „Even Buiten", 19.30 uur, vergade ring D.E.S. Zaterdag 9 februari Zierikzee Kreken-excursie Jeugdvogelwacht Sch.-D., 14.00 uur verzamelen op parkeerterreintje bij strandje Ou- werkerk. Westhoek Strandexcursie Jeugdvogelwacht Sch.-D., 10.00 uur verzamelen bij de vuurtoren. Dinsdag 12 februari Renesse Slot Moermond, 20.00 uur, cursus streekgeschiedenis. Zaterdag 16 februari Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Neerlands Hqop Express, (Z.V.U.). Dinsdag 19 februari Haamstede Ger. kerk, recreatiezaal. 19.30 uur, jaarvregadering N.C.V.B. Woensdag 20 februari Zierikzee Huis van Nassau, koffiekamer, 20.00 uur, vergadering Sportraad. Dinsdag 26 februari Zierikzee 's Landskamer, Havenpark 40, 20.00 uur, cursus streekgeschiedenis. Tekorten wijzen in die richting' DEN HAAG, 7-2. De mogelijkheid, dat dit jaar bij de postdienst van de P.T.T. nog een tariefsverhoging wordt doorgevoerd, heeft staatssecretaris Van Huiten donderdagavond niet uitgesloten. Hij heeft, tijdens het voortge zette Tweede-Kamerdebat over de begrotingen-1974 van het departement van verkeer en waterstaat en van de P.T.T., niet kunnen meedelen hoe groot de staging zal zijn en wanneer daartoe wordt besloten. Wel zei hij, dat brief kaarten en drukwerken niet uitgesloten worden, zoals vorig jaar het geval was. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 a.s. het gaat evenwel nog om een „rekensom", want het kabinet moet de plannen nog beoordelen. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 9 en zondag 10 februari Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112)480, neemt waar voor dokter Van Geer en dokter Bontkes. De weekeindedienst voor ZIERIK ZEE e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandag morgen 8.00 uur. Dokter J. Stenger, Haamstede, tele foon (01115)-1861neemt waar voor dokter Bruel en dokter Simons. Spreekuren zaterdag, zondag: 11.30-12.00 uur en 16.30-17.00 uur. De weekeinddienst loopt van vrijdag avond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Zaterdag en zondag spreek uur uitsluitend voor dringende zaken van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Dokter II. Speelman, Oosterland, (01114) 1280, neemt waar voor voor dokter Buitendijk. Do artsondienst OOSTERLAND/ BRUINISSE gaat in op vrijdagavond 19.00 uur. Dokter J. B. Visser, Zierikzec, Mast- gatstraat 104, tel. (01110) 3965. neemt waar voor dokter Richard en dokter Vleugels Schutter. Zuster Adriaansc, Dreischor. tele foon (01112) 341, heeft dienst voor geheel Schouwen. Zuster Dooge, Oostcrland, telefoon (01114)-1876, heeft dienst te Oosterland en Sirjansland. DIERENARTS Dierenarts S. Bcrgsma, Zierikzee. tel. (011101-2180. heeft dienst vnor Schouwen-Diu'veland. APOTHEEK Apotheek C. C'. II. Verschuren, Zie rikzee (Dam 18) is op zater dagen geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Duur registratievignet op auto DEN HAAG. 7-2. De kentekenre- gistratie van auto's wordt herzien. Het is de bedoeling voor te schrijven dat een deel van het kentekenbewijs zichtbaar in de auto wordt aange bracht. De kleur van dit deel, een vignet, zal jaarlijks wisselen. De automobilisten moeten jaar lijks een nieuw bewijs aanschaffen en daarvoor een leges van ongeveer f 17,50 betalen. De STER - misschien is u al op de hoogte - heeft een commissie inge steld om te onderzoeken wat mensen zo irriteert in de reklame-spots, die de buis zo dapper uitstraalt na het mono-concert van Loeki de Leeuw. Ik wil - ijdel genoeg - de commis sie ongevraagd een handje helpen. Om te beginnen: alles irriteert ma teloos, met uitzondering van: Vak manschap is meesterschap", als ze het bier er bij iveg laten. En verder irriteert de ver onderstelling van de spolmakers dat iedereen alles heeft, of als hij of zij het niet heeft op het punt staan een dwaasheid te begaan en allerlei on nodige dingen aan te schaffen. De vraag: „wie zegt dat taaie lip- pestiftvlekken er niet af gaan in de afwasmachine" is zo mateloos be kakt, dat de irritatie oneindig is. Het laten blikkeren van tanden in veel te mooie - en dus uitzonderlijke - mondjes, die bewerkt zijn met tand pasta irriteert, evenals een ingevro ren kop met wat koffie er in. Hel geldt ook t'oor bevroren margarine, die in een arrestee wordt vervoerd naar een molen, bevolkt met net te vrolijke meiden. Een rit vol irritatie, evenals de zorgenrimpels van oma (ja ja, men haalt zelfs oma's van stal), die vlek ken op de bloes van haar kleinkind ontdekt. De rimpels trekken weg, als zij haar toverpak plotsklaps te voor schijn haalt. Volstrekt irritant, en erger is nog de woeste kreet: „ze eten er niet minder om". Nu dat kau dan nog wel waar zijn, maar de tanden rotten wel mooi weg. Wal- chelijk irritant zijn de mannen, die hun aanzet voor liefdesbetuigingen ontlenen aan koffie, koffiemelk of priklimonade. Irritant is ook de door storm worstelende man op weg naar huis. Op de fiets, of te voet, welnee in z\jn verwarmde slee. Thuis wacht ma (ook alweer met zorgrimpels); ze neemt de jas aan, neemt haar man in bezit, troggelt hem naar de tafel en smeert wat viezigheid op zijn bo terham. Allemaal eindeloos irritant, evenals de juffrouwen die zo met zeepschuim aan blote hals en rug rommelen, dat men bijna zou gaan denken „nou, nou", maar dan komt Loeki alweer met trompet Ook irritant. SCHIER EI LAN DM AN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2