Verkiezingen op 28 februari De ontvoering in Californië Uittocht uit Chili Ditmaal mocht Kerkwerve zijn „zegje doen" BROKX B.V. Democratie in Middenschouwen Jonge vrouw vermoord te Deventer 0 AUSTIN MORRIS ENGELAND VOOR DE KEUS DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gormley verklaarde dat hij per soonlijk voor uitstel is, maar mili tante vakbondsleiders in Wales en noord-Engeland hebben zich al tegen elk uitstel gekant. Heden-vrijdag zal het bestuur van de mijnwerker.sbond een definitieve beslissing nemen. Als de staking eenmaal begonnen is, zal het moeilijk zijn de kompels direct weer aan het werk te krijgen. De laatste mijnwerkersstaking, die in 1972 werd gehouden, heeft zeven we ken geduurd. Advertentie aerolce In geval van storing kunt u bellen (01110) 2087 of 3909 Constante bewaking over al onze c.v.-installaties en bouwpakketten. Alle redenen om vrijblijvend offerte te vragen! RE NESSE. In de rij van mooie an tieke huizen hoort ook deze woning aan de Korte Reke te Renesse thuis. Het fraaie 18e eeuwse huis heeft - als vergelijkbare - de prachtige ritmiek van de ramen, met de toe gangsdeur en twee dakkapellen. Het huis is door belangrijke personen bewoond geweest, met nog sterk in de herinnering van velen de toen malige bestemming als dokterswo ning. Het huis is thans eigendom van de fa. Gilijamse. Regering of vakbond? Volgens de conservatieven gaat het in laatste instantie om de vraag: „Wie regeert het land - de regering of de vakbonden". Zij gaan de ver kiezingen in met de leus: „firm ac tion for a fair Britain" (krachtige ac tie voor een eerlijk Engeland). Men verwacht dat labour de strijd zal ingaan met de slagzin: „Back to work with labour" (weer aan het werk met labour). Tijdens de verkiezingscampagne zullen de televisie-uitzendingen aan geen beperkingen meer onderhevig zijn. In verband met de energie- schaarste sluit de televisie nu om half elf 's avonds. Advertentie „Ik ben jaloers op jullie zei de tandarts Gélukkige mensen zijn jullie van het POORTHUYS ..Ik vul gaten in kiezen. Jullie hongerige magen! Bij mij hebben ze pijn, bij jullie gezelligheid en vooral: uitstekend eten. Maak me ook maar eens blij. Ik heb zin in een malse biefstuk van de haas, heerlijk versierd met champignons". Verlangt u ook naar een smakelijke luch of diner, een verzorgde tafel en een gezellige omgeving? Dan voelt u zich thuis in Opinie-onderzoeken Specialiteitenrestaurant 'f Poorthuys Volgens opinie-onderzoeken van donderdag zou labour 42,5 procent van het aantal uitgebrachte stemmen krijgen, de conservatieven 39,5 en de liberalen 16 procent. De grote bookmakers voorspellen echter een overwinning voor de con servatieven. Koningin Elizabeth is op het ogen blik in Nieuw-Zeeland. Heath, die kennelijk woensdag het besluit nam om verkiezingen te laten houden, stuurde de koningin woensdagavond een telegram. Haar antwoord met de goedkeuring het parlement te ont binden, kwam woensdagnacht bin nen. De koningin wordt op 1 maart in Londen terugverwacht. Over het algemeen is men van me ning dat Heath met het uitschrijven van vervroegde verkiezingen - zijn mandaat loopt pas in juli 1975 af - een geweldig risico heeft genomen, want onder de Britten bestaat veel sympathie voor de mijnwerkers, die als een aparte groep worden be schouwd. Wilson, de leider van de labour- partij, zal maandag op een partijbij eenkomst in Glasgow de campagne openen. Het zal hem niet gemakke lijk vallen de partij nu tot een een heid te smeden. Daarvoor zyn de meningsverschillen binnen de party in het fraaie monumentenpand in het gezellige oude hart van Zierikzee, Havenplein 7. Telefoon (01110) 2584. P.S. voor zakenlieden: Lunchschotels van 8,50 - hapt zo lekker weg! BERKELEY CALIFORNIË, 8-2. Een terreurorganisatie die zich „Svmbionese Liberation Army" noemt, heeft donderdag in een tórief verklaard verantwoordelijk te zijn voor de ontvoering van Patricia Hearst, 18-jarige kleindochter van de legendarische dagblad*j>t gever William Randolph Hearst. GENEVE, 7-2. Sinds de militaire machtsoverneming in Chili hebben 7.000 personen het land verlaten en willen 60 hun voorbeeld volgen, zo heeft de Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Verenigde Na ties in Genève, donderdag in een communiqué meegedeeld. ZIERIKZEE. De Ned. Hervormde Gemeente te Zierikzee werd door koop eigenaar van de aan het Slin- gerbos; staande bungalow „Toch nog", die in de toekomst zal worden gebruikt als pastorie. Het grote naast gelegen pand, de pastorie „Schouwenoord" is verkocht aan de Stichting Gezinsvervangend Tehuis, die recentelijk met het passeren van de notariële akte zijn officiële status kreeg en daardoor konkreter aan het werk kan om een „gezinsvervangend tehuis" voor Schouwen-Duiveland in te richten. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's KERKWERVE, 6-2. Voor de koiitaktkijeeiikomst, die het gemeentebestuur van Middenschouwen woensdag avond jl. in het gemeentelijk verenigingsgebouw te Kerkwerve hield, bestond flinke belangstelling. Er waren ongeveer 65 personen aanwezig. Burgemeester Bacrends toonde zich verheugd over deze grote belang stelling. De grote opkomst zou volgens hem kunnen betekenen, dat er be langstelling bestaat voor gemeentezaken; het zou ook kunnen betekenen, dat er veel kritiek is bij de inwoners en dat men die avond opgekomen is om die kritiek aan het adres van het gemeentebestuur te uiten. Er moet volgens spreker niet ver wacht worden, dat alles zal worden uitgevoerd, wat gevraagd wordt; in ieder geval zal het gemeentebestuur naar de verlangens van de inwoners luisteren. De burgemeester waar schuwde er voor, dat een kontakt- bijeenkomst niet de enige gelegen heid is voor de inwoners om vragen kwyt te kunnen; iedere dag bestaat hiervoor gelegenheid ten gemeente- huize. Dit werd door spreker met nadruk gezegd, omdat hij geen spreekuur te Kerkwerve houdt in het voormalige gemeentehuis, dit in tegenstelling tot zijn voorganger. De praktijk heeft nl. geleerd, dat het spreekuur weinig benut werd. De burgemeester is ook thuis bereikbaar Dit is volgens hem de charme van een kleine gemeenschap. Wat de uitbreiding van de kom Kerkwerve betreft, is de grond in het bestemmingsplan „Kerkwerve- West" bijna geheel in optie uitgege ven. De bouwmij Bemar heeft het plan hier 10 premiewoningen te bouwen, benevens een viertal bun galows. Voor particulieren zijn nog enkele kavels voor bungalowbouw beschikbaar. Het is zaak, dat het ge meentebestuur tijdig uitziet naar grond voor verdere uitbreiding van de kom, omdat er altijd nog wel een paar jaar verloopt eer er binnen een nieuw bestemmingsplan gebouwd kan worden. Bij het gereedmaken van het bestemmingsplan „Kerkwer- ve-West" was de gedachte er reeds, dat de volgende fase de grond van het sportterrein zou omvatten. De grond van het sportterrein is slechts doorlatend, terwijl uitbreidingsmo gelijkheden voor het terrein niet aanwezig zijn. Een voorlopig schetsplan voor uit breiding van de kom over het sport terrein werd door de burgemeester toegelicht. Ook een kleine maquette van dit nieuwe plan kon worden ten toongesteld. De groengordel van het sportter rein eal in dit nieuwe plan zo veel mogelijk gespaard blijven. Langs de ze groengordel kan een wandelpad worden gelegd. In het nieuwe plan is ruimte voor plm. 60 woningen. Bin nenkort zullen besprekingen plaats Vervolg pag. 3 DEVENTER, 7-2. De 22-jarige Hen- drika Maria Engelgeer is donderdag avond vermoord gevonden in haar kamer in het pand Kazernestraat 4 te Deventer. Zy lag ontkleed op bed en had verwondingen aan haar hoofd en hals. De politie vermoedt dat de wonden door messteken zyn toege bracht. Het vermoorde meisje, schoon maakster van beroep, was niet ge huwd. Zij woonde alleen op een ka mer in het pand, waar meer kamers zijn verhuurd. De politie heeft nog niet kunnen achterhalen wat het motief van de moord kan zijn. Met assistentie van vde recherche- bijstandsgroep poogt de politie van Deventer de dader op te sporen. De politie werd donderdagavond gewaarschuwd door een buurtbewo ner, die glasgerinkel heeft gehoord. Toen de politie ging kijken wat de oorzaak van het glasgerinkel kon zijn ,vond zij het levenloze meisje. AUTOMOBIELBEDRIJF het juiste adres voor alle plaatschade's en spuitwerk Vlug en voordelig Erkend Honda-dealer voor automobielen, bromfietsen enz. NIEUWSTRAAT 12, BRUINISSE, TEL. 01113-1759 Nadat Heath bekend had gemaakt dat het parlement vandaag (vrydag) ontbonden zal worden, schreef hy Joe Gormley, de voorzitter van de mijnwerkersbond, een brief, met het dringend verzoek de staking, die za terdag om middernacht moet begin nen, in het belang van het land uit te stellen. De Britse regering heeft zich steeds vastgehouden aan de richtlijnen voor haar politiek ter bestrijding van de inflatie en de mynwerkers niet meer dan een loonsverhoging van 16,5 pro cent willen geven. En nu zal het Britse volk zich gaan uitspreken over deze regeringspoli tiek. Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114] 1495 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakfeur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/o B.T.W. In dit nummer: Kijk op ontwikkeling van Westhoek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE LONDEN, 7-2. Premier Heath van Engeland heeft don derdag bepaald dat er op 28 februari algemene ver kiezingen gehouden zullen worden. Hiermee begint een verkiezingscampagne van drie weken, die - naar het zich laat aanzien - de felste zal worden sinds tien tallen jaren. De twee grote politieke partyen, labour en de conservatieven, zyn diep verdeeld, voornamelijk over de methoden om de inflatie te beteugelen en het optreden van de regering tegen de mynwerkers. De dreigende mijn werkersstaking wordt gezien als een uitdaging van het op de grondwet gebaseerde staatsgezag. over de E.E.G. en de vraag hoe ver een labour-regering moet gaan met de nationalisatie, te groot. En dan is er nog de huidige econo mische crisis, over de bestrijding waarvan de kopstukken van de partij het lang niet eens zijn. Jeremy Thorpe, de leider van de liberale partij, hoopt te kunnen pro fiteren van de ontevredenheid onder het Britse volk over 't optreden en de politiek van de conservatieven en labour. De liberalen hebben nu elf zetels in het Lagerhuis. Advertentie WAARIN OPGENOMEN 1797 -1889 8 februari 1974 130ste jaargang Nr. 21435 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1