Samson shag is kerf-versdaarom smaakt-ie zo zacht Kerf-vers. Precies goed van Dat makkelijk rollen. vochtigheid. Vandaar die Vandaar dat je Samson zachte smaak.Die pittige geur. niet alléén maar rookt omdat Die soepele lange draad, 't zo voordelig is1.45 -«§£ Een leeuw van een shag lf5 INGEZONDEN STUKKEN Vergadering Coöperatieve Vereniging tot exploitatie van landbouwwerktuigen 5 Kerf-vers. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 6 FEBRUARI NED. I; Het kinderprogramma om vijf uur bestaat uit de Kijkkast met o.a. een verhaal van de heks Siepe- sap. Om zeven uur brengt de TROS de Grabbelton met voor de jeugd o.a. een avontuur van Motormuis, en Jackpot met een nieuwe kans voor debuterende artiesten om landelijke faam te verkrijgen. Na een uitzen ding van de Stichting Socutera (goe de voeding) het journaal en de po litieke zendtijd (GPV) gaat de film projector draaien voor de speelfilm On the Riviera, waarin twee men sen, een cabaretier en een piloot (Danny Kay) als twee druppels op elkaar lijken. Die gelijkenis is de aanleiding tot een grote reeks lach wekkende gebeurtenissen. Alles bij elkaar een showfilm die garant staat voor anderhalf uur voortreffelijk kijkgenot. Om tien uur volgt eer. op treden van de gitarist Lagoya, die op het ogenblik als docent aan hei Pa- rijse conservatorium werkt. De TROS besluit haar uitzending met Als ik later groot ben, over dc rela tie tussen moeder en kind en over de levenservaringen van kinderen. Voor het laatste nieuws dan nog de rubnek Den Haag Vandaag. zonden over de folklore van het ei land Man in de Ierse zee. Na het journaal komt uit de Nicolaikerk in Appingedam het programma Looft den Heer. Een programma met gees telijke zang en muziek o.a. vertolkt door de sopraan Margie Dijkstra, de Deventer muziekgroep Jubilate en de christelijke zangvereniging uit Loppersum. In Nader bekeken wordt ingegaan op een bepaald facet van het Nederlands bestel. Ditmaal het vaderlandse defensie-apparaat in het brandpunt van de belangstelling. Even over tienen de derde en laatste aflevering van de BBC-serie Trans- Ajrican Hovercraft. Een uur is in geruimd voor de uitvoering van de vierde Syrnfony in Es van de kom- ponisi Anton Bruckner. Deze ivordt vertolkt door het Wiener Philhar- mzniker ortdcr leiding van dirigent Rafdel 'Kubelik. In Den Haag van daag kan men zich na het EO-pro- gramma nog op de hoogte stellen van de gebeurtenissen in de binnen landse politiek. DONDERDAG 7 FEBRUARI NED. I: 14.25 Schooltelevisie; 18.40 Peilst \:d; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws19 05 Beertje Colargol; 19.15 Zwijgen is goudr 19.45 Popeyé; 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit de sa menleving; 20.35 All in the' family; 21.00 Een fantastische journalist; 22.00 De dief; 23.15 Journaal. NED. II: Voor het journaal roden zich de volgende programma's aj. Dier en Vriend mei aandacht voor de opvoeding van de hond e.. een bezoek aan het safaripark tc Arn hem, en de Beverly Hillbillies met een Jethro die doofheid en latnheid simuleert om maar niet in dienst te hoeven. Na het journaal de vijfde uitzending van Springtrofee. Elf amazones en ruiters meten in de Arnhemse Rijnhal eikaars kwalitei ten en die van hun paarden. De beelden van het sierlijke paarden spul worden gevolgd door de docu mentaire Ethiopië waarin een in druk wordt gegeven van de Ethiopi sche Orthodoxe kerk en haar gelo vigen. Na de rubriek Kenmerk, met informatie over kerk en samenle ving valt reeds om half elf het laat ste nieuws te verwachten. WOENSDAG 6 FEBRUARI NED. I: 10.45 Schooltelevisie17.00 Kijkkast; 18.40 Peilstand; 18.55 Nieuws; 19.05 Grabbelton; 19.20 Jackport; 19.50 Socutera; 20.00 Jour naal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 On the Riviera; 22.00 De gitarist Alexandre Lagoya; 22.25 Als ik later groot ben; 22.45 Den Haag vandaag; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Dier en vriend; 19.30 De Beverly Hillbilles; 20.00 Journaal; 20.20 Springtrofee; 21.15 Ethiopië22.05 Kenmerk; 22.30 Jour naal; 22.35 Teleac. DONDERDAG 7 JANUARI NED. I: De VPRO pakt uit met Beertje Colargol, Zwijgey is Goud en Popeye. Na het journaal en Be richten uit de samenleving een afle vering van All in the family waarin Mike en Gloria op een commune va kantie gaan en het tussen Archie en zijn vrouw Edith niet zo best botert. Onder de titel Een fantastische jour nalist, brengt de VPRO een in 1971 gemaakte dokumentaire over de journalist I. F. Stone. Stone maakte naam met scherpe, zeer zorgvuldig doorwrochte stukken die speciaal gekant waren tegen wantoestanden. De laatste vijf kwartier VPRO-zend- tijd gaan op aan de eerste van een reeks televisiespelen gebaseerd op verhalen van de Griekse geschied schrijver Herodotus. Jan Blokker bewerkte het spel. De dief, een zo wel spannend als amusant spel. Een volksjochie neemt het alleen op te gen de macht van priesters en amb tenaren in het oude Egypte tot grote woede van de farao en diens eer zuchtige dochter. NED. II: Om zeven uur opent de EO met de Koffiebar, waarin de Engelse groep Bright Winter. Onder de titel Man op drie benen wordt tot acht uur een dokumentaire uitge- NED. II: 18 45 Ti-ta-tovenaar; 55 N'< vu-s; 19.05 Koffiebar: 19.25 Iki» oi> drie henen; 20.00 Journaal; 20.20 I.ooft den Heere; 21.00 Nader bekeken; 21.20 Trans-African Ho vercraft; 22,10 Horen en zien; 23.15 Den Haag vandaag; 23.30 Journaal. VOOR DE VROUW Anders eten, waarom en hoe In tegenstelling tot de bewering van de STER-reclame, bederft veel snoepen wel de eetlust. Het gevolg is dat kinderen die veel snoepen niet voldoende voedingsmiddelen krijgen die ze beslist nodig hebben voor een goede groei: melk, vlees, vis, kaas, eieren, bruinbrood, aardappelen, groente en fruit. Bovendien is snoe pen bijzonder slecht voor 'het gebit. Het Voorlichtingsbureau voor de Voeding heeft een filmpje laten ma ken dat niet alleen een duidelijk beeld geeft van veel en verkeerd snoepen, maar ook aangeeft dat het anders kan en hoe. Dit 'filmpje wordt uitgezonden woensdag 6 februari a.s. via Nederland I om 19.50 uur. Door het bureau is ook een boekje uitge bracht „Groente gewoon anders". Het behandelt de voedingswaarde van gi'oente, geeft algemehe wenken voor de beste bereidingswijze en geeft aan welke groente in een be paald jaargetijde in grote hoeveel heden wordt aangevoerd. Dit rijk ge- illustreerde boekje met 150 recepten en 60 menu's kost maar 1 gulden. Het kan besteld worden bij het Voorlich tingsbureau voor de Voeding, post bus 1772, Den Haag. Modekrant voor de kreatieve vrouw In het voorjaar 1974 verschijnt de eerste uitgave van.Publis zelfmaak- modekrant in een oplage van 500.000 exemplaren gedrukt in kleur en voorzien van tenminste zes knippa tronen. De krant bevat veel nieuws over de zelfmaakmode, verdeeld over verschillende vaste rubrieken, tevens zullen foto's de acht grote pagina's tellende uitgave illustreren. In de eerste nummers aandacht voor de Batikmode, de kindermode en de voorjaarsmode. De zelfmaakmode- krant met bijbehorende knippatro nen in de maten 34 t/m 48 is te ver krijgen voor de betaalbare prijs van 60 cent in stoffen, fournituren, brei- wol- en naaimachinezaken, dus in de speciaalzaken van de zelfmaakmode- wereld. Vrijdag 8 februari, 20.45, Nederland I: De kommissaris. Het dxiuri lang, maar aan het einde kan kotnmissnrvt Keiler toch weer lachen. Wat onoplosbaar leek, is toch weer opgelost. Beroepen te Huizen: E. F. Ver- gunst, Capelle aan de IJssel; te Oos- terhout: M. A. Westerbeek van Kor ten, Gramsbergen, die dit beroep heeft aangenomen. Comité Zeeland nationale trimwandeldag Op zaterdag 6 april is er voor de tweede maal in de geschiedenis een nationale trimwandeling in Neder land. In Zeeland is de organisatie ip handen van de Zeeuwse Wandels port Bond en de Koninklijke Neder ■«- landse Bond voor Lichamelijke Op voeding. In 1972 waren er meer dan 6000 deelnemers. Nu reeds is bekend dat de trim wandeldag in Zeeland wordt georga niseerd in de plaats Wilhelminadorp, Goes, Ovezande, Axel, St. Annaland, Biervliet, Terneuzen, Colijnsplaat, Hansweert, Vlissingen, Lamswaarde, Middelburg, Kloosterzande, Bieze- linge en Kortgene. Op vele andere plaatsen is de or ganisatie in volle gang, het woi-dt ook deze keer weer een sukses. Verenigingsbestuurders die niet weten of er in hun plaats een trim wandeldag wordt georganiseerd en belangstelling hebben kunnen zich wenden tot de sekretaris regionale regelings kommissie de heer J. A. Vermeule, Ligusterstraat 40, Bergen op Zoom (01640) 34846. Op de trimwandeldag kan worden gelopen 5 of 10 km, gestart kan er worden op de meeste plaatsen tussen 10.00 en 14.00 uur. U mag zelf uw tempo bepalen. U mag dus gerust 5 km lopen in 2 uur. De bedoeling is dat er gelopen wordt onder het mot to „Trim met het gehele gezin". De inschrijfgelden zijn voor jong en oud f 1,50 de beloning is een metalen trimspeld of een broche in 2 kleu ren. Maar dit is niet het voornaam ste dat is dat U uw auto, brommer of fiets even heeft laten staan cn dat U gelopen heeft. Bewegen dit is ons motto op 6 april. Verenigingen het is echt aantrekkelijk voor uw kas als U deze dag trimwandeldag orga niseert. Neem snel even kontakt op. Dus op 6 april „Trim met het hele gezin" op de „Nationale Trimwan deldag 1974". Namen het organisatie Comité Zeeland, J. A. Vermeule, secr. Geref. Kerken Beroepen te Eibergen-Rekken en te Wezep: A. van Vliet, Zuid-Beijer- land en Klaaswaal. Bedankt voor. Utrecht-Oost: Th. Ferwerda, Venendaal. Benoemd tot hulppred. te Knijpe: M. Hamming a.s. em. pred. te Harlin- gen, die deze benoeming heeft aan genomen. Ned. Hervormde Kerk - Bruinisse In de Hervormde kerk had zon dagavond de bevestiging plaats van de heren W. vah den Ouden als ou derling en M. C. Dorst als diaken. De heer D. van Tuijl, die eveneens nieuw gekozen ouderling is. was we gens ziekte verhinderd aanwezig te zijn. Afscheid werd genomen van de heer L. Ottens, die 8 jaar ouderling is geweest. De lieer D. Kik (4 jaar kerkvoogd) die eveneens niet meer in het college terugkeert, was we gens ziekte verhinderd de dienst bij te wonen. Opnieuw in het ambt be vestigd werden de heren P. J. Wil- lemse (diaken) en C. de Keizer en S. de Koning. NIEUWERKERK, 3-2. Onder voor zitterschap van de heer H. J. v. d. Zande werd een vergadering gehou den van de Coöp. Ver. tot Exploita tie van Landbouwwerktuigen. Onder de aanwezigen bevond zich burge meester J. D. de Kam. De voorzitter herdacht in zijn ope ningswoord het in 1973 overleden lid, de heer J. H. Kooyman. Het jaar 1973 is voor de C.V.E.L. een goed jaar ge weest. Wel zal de oliesituatie prijs verhogend werken, hetgeen ook op de Landbouw-RAI ten aanzien van diverse werktuigen zichtbaar was. De secretaris A. van Klinken las het jaarverslag. Bedrijfsleider H. J. van Driel gaf hierna een overzicht van de werkzaamheden, waaruit bleek dat met het rij-bietenrooisysteem 220 ha bieten zijn gerooid hetgeen als een topprestatie mag worden gezien. Tevens werd in principe besloten het bietenrooiapparatuur gedeeltelijk te vernieuwen. Ook de oudste combine zal men vervangen voor één met gro ter capaciteit en verder zal men enkele kleine voorjaarswerktuigen vernieuwen. Na het officiële gedeelte toonde de voorzitter een serie kleu rendia's van de diverse oogstwerk- zaamheden e.d. en prachtige natuur opnamen van een reisje naar Zwit serland. JOHANNESBURG. Voor het eerst zal dit jaar in Zuid-Afrika een voet balcompetitie van start gaan, waar aan wordt deelgenomen door ploegen van blanken en niet-blanken. SAO PAULO. Een nagekomen foto van de afschuwelijke brand, die de Joelma-wolkenkrabber in Sao Paulo teisterde. De mensen hier zien geen uitweg meer. Dc brand eiste meer dan 200 slachtoffers

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5