Gevarieerd programma getuigt van muzikale bloei Ruiterdemonstratie op „Lisiduna" te Haamstede Westhoek STREEKNIEUWS Vergoeding voor Bruinisse Struktuurstudie stormschade Beduchtheid over konsekwenties „DIE LUSTIGE WITWE" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 4 februari 1974 Nr. 21432 3 UITVOERING „LUCTOR ET EMERGO" Dirigent Blom aan het werk met zijn mensen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KENESSE, 2-2. Zaterdagavond 2 februari gaf het fan farekorps „Luctor et Einergo" te Renesse zijn jaar lijkse donateursuitvoering in bet dorpshuis van Renesse. Dat er voor deze avond veel belangstelling bestond blijkt uit het feit dat de zaal geheel gevuld was. Het programma begon met het optreden van de jeugdleden van „Luctor et Emergo". Onder leiding van de direkteur van „Luctor et Emergo", de heer J. H. Blom, speelden de jeugdige muzikanten een viertal nummers. Ze oogstten met hun optreden veel bijval. Na het optreden van de jeugd werd de avond officieel geopend door de voorzitter, de heer J. A. Kouman. Hij verwelkomde alle aanwezigen, in het bijzonder de wethouders Hoogerhuis en Steur met hun echtgenotes (burge meester Everwijn kon omdat h(j buiten de gemeente vertoefde niet aanwezig z(jn), de ereleden Dorreman, v. d. Have en Padmos, de heer Post, vertegen woordiger van het korps „Witte van Haemstede", de heer Blom, vader van de direkteur, mevrouw Scholder en de directrice van het Rode Kruis Zie kenhuis te Zierikzee. Na zijn welkomstwoorden bracht de voorzitter een kort verslag uit over de gang van zaken in het afgelopen jaar. Hü deelde achter eenvolgens mee dat het ledental momenteel 55 bedraagt en dat er nog twee leerlingen in opleiding zijn. Dat ook de jeugd in „Luctor et Emergo" bij zonder aktief is vond hij verheugend. De heer Ballast tijdens zijn dressuurdemonstratie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In 1973 waren nieuwe broeken aangeschaft en dat betekende een flinke post op de begroting. Het zal in de naaste toekomst ook tijd wor den dat de jasjes eens aan de beurt komen, hetgeen ook weer veel geld zal vergen. De heer Kouman deelde vervolgens mee dat de prijs van oud papier de laatste tijd erg goed is, het geen een welkome verlichting geeft voor de steeds stijgende kosten. Af gelopen jaar was de opbrengst van oud papier maar liefst f 2035,45. Gevarieerd programma Op dit punt sprak hij een woord van dank uit aan de vervoersonder neming Rademaker en de heer Wan del, die het mogelijk maken dat het ophalen en het transport van het oudpapier voor de vereniging geen kosten met zich mee brengt. Aan het slot van zijn openings woord deelde de heer Kouman nog mee dat het korps afgelopen jaar 26 keer in uniform naar buiten is op getreden, waarna hij nog een woord van dank uitsprak aan het adres van de donateurs die de verhoging van Advertentie NUTSSPAARBANK uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank voor Buitenlands geld Reischeques SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. BlIRGH. 1-2. Vrijdagavond werd in hotel „Stout" tc Burgh een ver gadering door de Natuur- en Vogel wacht Schouwcn-Duiveland belegd welke in hoofdzaak ten doel had te komen tot het aannemen van de wij zigingen welke in de statuten en het huishoudelijk regelement zijn aan gebracht. In de loop van de 25 jaar dat de vereniging bestaat zo deelde de voorzitter de heer F. .lanse in zijn openingswoord mede. zijn deze wijzigingen noodzakelijk geworden. Oorspronkelijk als vogelwacht opge richt is daar later ook dc Natmir- wacht bijgevoegd, maar deze naams verandering is tot op heden nog niet officieel In de statuten vastgelegd. het donateursgeld sportief hadden opgevat, aan de direkteur, de heer Blom, aan de instructeur van de de drumband, de heer Padmos, aan de^ .oncjerdirekteur L. de Feiter, ,aan de'lampenclVagers en de leden en 'aan de firma Braber voor het versieren van het toneel. Hierna was het de beurt aan het korps. De muzikanten brachten een zeer gevarieerd, aantrekkelijk pro gramma. Zij begonnen met een mars om daarna te vervolgen met een oü- verture van Verdi. Na een selektie van bekende operette-melodieën gaf de heer Blom de leiding over aan de onderdirkteur de heer L. de Feiter, onder wiens leiding men Jerusalem van C. H. H. Parry speelde. Weder om onder de leiding van de heer Blom speelde het korps tenslotte nog een selectie musical-melodieën en men b,esloot met het zeer ritmische Mambo Jambo. De verschillende nummers van het programma werden aan elkaar ge praat door de heer Blom. Het korps oogstte met zijn optreden veel suc ces. Jubilarissen Na het optreden kwam de voorzit ter op het toneel om twee jubilaris sen te huldigen. De heren S. L. de Feiter en J. van de Hoek waren na melijk 25 jaar lang onafgebroken lid van „Luctor et Emergo. Ook de dames van beide heren werden op het podium geroepen om bij de hul diging te worden betrokken. De heer Kouman speldde beide heren de zil veren speld van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschappen op, waarna hij ze ook nog een oorkonde over handigde. De dames kregen een bloe metje aangeboden. Vervolgens sprak de heer Kouman de direkteur toe, omdat hü nu 15 jaar bij „Luctor et Emergo" is. Na mens de leden en ook namens de ge meenschap van Renesse dankte h(j dc heer Blom voor het vele werk dat hij gedurende die tyd voor de vere niging had gedaan en echt niet al leen iedere vrijdagavond op de repe tities. Daar van de 800 leden welke de vereniging telt niet de vereiste helft aanwezig was kon dit punt van de agenda niet in behandeling worden genomen. Op 1 maart a.s. zal nu op nieuw een vergadering worden be legd waarop dan met een tweederde meerderheid van de dan aanwezige leden tot goedkeuring kan worden overgegaan. Bij de rondvraag werd door verschillende van de aanwezi gen de aandacht gevestigd op de thans in de Westhoek aan de orde zijnde bestemmingsplannen en de zo juist verschenen struktuurstudie. Gevreesd werd dat hieraan weer onvervangbare stukken natuur ten offer zullen vallen. De voorzitter zag hierin oen belangrijke taak voor de leden. Als men de mening is toegedaan dat er iets mis gaat is het hun taak De heer Blom doet ook erg veel om de jeugd te stimuleren en ook leidt hij jeugdige muzikantjes op. De heer Kouman overhandigde hem een pre sentje en mevrouw Blom kreeg een bloemetje. Ook de onderdirekteur kreeg een presentje aangeboden en ook zijn vrouw kreeg een boeket bloemen. In de pauze werd een zeer geslaagde verloting -gehouden. Optreden „Op Drift" Na de pauze speelde de toneelver eniging „Op Drift" het blijspel in drie bedrijven: „Een dak te kort" van Jim Keulemans. Het stuk be handelde de verwikkelingen die ont stonden toen door een misverstand een deel van een woning aan twee verschillende gezinnen wérd ver huurd. Aan het eind van hun optreden ontvingen de speelsters een' bloeme tje en de heren een presentje. Door ziekte was mevrouw De Feiter-van Oeveren ingevallen voor de grimeuse en regisseur Dokman moest de plaats innemen van de souffleur. De avond werd besloten met een gezellig bal met muziek van Wim Schell en zijn varianten. Volgende week wordtin het dorpshuis van Renesse het zelfde programma nog eens herhaald. De avond is dan niet alleen toegankelijk voor donateurs van „Luctor et Emer go" maar voor iedereen die belang stelling heeft. ZIERIKZEE Tien jaar gymnastiek S.V. „Deltasport" Op donderdag 28 februari zal - ter viering van het tweede lustrum van de afdeling gymnastiek van S.V. Delta Sport een jubileumuitvoering in de Concertzaal worden gegeven. In memoriam G. J. Wilbrink Te Hoogeveen waar hij logeerde bij één zijner kinderen overleed onze oud-stadgenoot de heer G. J. Wil brink. De laatste jaren was hij niet meer te Zierikzee woonachtig, maar woonde hij de laatste jaren, met zijn echtgenote, in een rusthuis te Krab- bendijke. De heer Wilbrink gaf naam en ge stalte aan de verschillende gespecia liseerde middenstandszaken, w.o. de Zierikzeese. Bekend werd hij in het begin van zijn loopbaan o.m. door- het organiseren van naaicursussen op Schouwen-Duiveland, waarvan vele dames die de machinale naaldkunst niet machtig waren profiteerden. De heer Wilbrink speelde een vrij vooraanstaande rol in het verzet, tij dens de Wereldoorlog en was vol ijverig promotor van de Stichting 1940-1945. Uit hoofde daar had hij steeds een belangrijk aandeel in het organiseren van de 4 mei-dodenher denking en de /daaraan verbonden Stichtingskollekte. Uit dien hoofde is de gemeenschap hem dank ver schuldigd. Na een rouwdienst in de Ger. Kerk vindt op dinsdag 5 februari de ter aardebestelling plaats op de alge mene begraafplaats te Zierikzee. Brief minister-president BRUINISSE, 2-2. Het college van b. en w. te Bruinisse kreeg een brief van de minister-president J. M. den Uyl, waarin hü toezegde dc coördi natie te bevorderen van de bemoei ingen van de diverse departementen, die betrokken moeten worden om uiteindelijk te bepalen of de schade die in Bruinisse en elders aan of door diverse bedrijven werd geleden op 14 december. Het hoge water overstroomde toen machinefabrieken en scheepswerven en maakte kostbare machines on klaar. Door het gemeentebestuur van Bruinisse is toen gevraagd het Ram penfonds in te schakelen, voor die schade die niet door verzekering wordt gedekt. zo snel mogelijk te waarschuwen daar als er eenmaal beslissingen zijn gevallen er dan maar weinig meer valt te wijzigen. De voorzitter deel de nog mee dat reeds nu de contri butie-inning via de giro een sukses mag worden genoemd. Reeds meer dan de helft van de leden hebben reeds nu aan hun verplichtingen vol daan waarbij gemiddeld een bedrag van f 6.50 werd gestort. Na deze mededeling werden door Jaap de Jong, te Amsterdam, een aantal kleuren dia's en een kleuren film vertoond van het gebied aan de Ou de Maas, een van de weinig overge bleven getij rivieren in ons land.. De aanwezigen kregen hierbij een beeld van een fraai stukje natuurgebied vlak onder de rook van een van de grootste industrie gebieden „de Bot lek" van ons land. Ger. Vrouwenvereniging De Ger. Vrouwenvereniging verga dert op woensdag 6 februari in de zaal van de kerk aan de St. Domu- straat. Het onderwerp is: „Onze toe komstverwachting". BRUINISSE Oud papier Zaterdag wordt te Bruinisse weer oud papier opgehaald, voor de Zen ding. Men wordt verzocht het papier gereed te zetten. Gvonden voorwerpen De „oogst van de straat" was in de maand januari 1974 te Bruinisse uiterst matig. Op het politiebureau te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te verkrijgen over de navolgende gevonden voorwerpen: een horloge, een sleutel en een enkele fietstas met beugel. De mosselaanvoer De mosselaanvoer was ook in de week van 28 januari tot 2 februari weer ruim voldoende om aan de vraag te voldoen, zodat de prijzen laag bleven. Bij een aanvoer van ruim 25.000 tonnen, waren ongeveer 4.000 tonnen voor het mosselfonds bestemd. Bejaarden-lief en -leed ATHENE, 4-2. De 78-jarige Spy- ros Lambrinidis is vrijdag in Rhodos getrouwd met de 74-jarige Sophia Ghiouzeli. De jonggehuwdenhad den elkaar in 1971 in een bejaarden tehuis waar zij beiden verbleven, ontmoet. De verliefde grijsaard had zijn Dulcinea toen ontvoerd, overi gens met haar volledige instemming. Maar bij gebrek aan financiële mid delen waren beiden toen gedwongen naar het bejaardenhtds terug te ke ren. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Regionalisatie is van fundamenteel belang voor een nieu we struktuur van de gezondheids zorg. Dit zei staatssekretaris Hen driks donderdagmiddag in de Twee de Kamer tijdens de behandeling van de begroting van volksgezond heid en milieuhygiëne. DEN HAAG. Met ingang van 4 fe bruari is het verbruik van elektri citeit voor buitenlichtreklames door middel van gasontladingslampen (neonverlichting en TL) weer toege staan. DEN HAAG. De regering zal de ontwikkelingen in de dagbladpers „bijzonder zorgvuldig" volgen. Zij zal alles doen wat binnen haar mo gelijkheden ligt om te bevorderen dat de diversiteit in de dagbladwe reld zoveel mogelijk onaangetast blijft. ERMLO. De 13-jarige scholier M. v. d. Langemheen uit Putten is op weg naar school verongelukt. Het meisje werd door een achteropko mende" personenauto gegrepen toen het per fiets plotseling linksaf sloeg. UTRECHT. De Wereldgezondheids Organisatie (WHO) gaat in Stock holm een nieuw centrum stichten voor het onderzoek naar de onder de naam „Stress" voorkomende ver schijnselen. Na de ramp van 1953 is door alle vei-zekeringsmaatschappijen, water schade als gevolgd van stormvloe den, althans onder bepaalde omstan digheden) van vergoeding uitgesloten HOEK VAN HOLLAND. Op de Maasvlakte bij Hoek van Holland wordt hard gewerkt om het Libe- raanse vrachtschip „Dona Curiana", dat op 14 december stranddeweer vlot te krijgen. Op de foto een beeld van het baggeren van de sleuf, waardoor men het schip naar open water wil trekken. HAAMSTEDE, 2-2. Zaterdagmid dag werd in de manage „Lisiduna" aan de Hogeweg te Haamstede een zeer geslaagde ruiterdemonstratie gegeven waarvoor een aantal ruiter- combinaties waren uitgenodigd. Hoogtepunt van deze middag was wel de dressuur demonstratie welke door de heer Ballast uit Rotterdam ten beste werd gegeven. De liefhebbers van de ruitersport en ook wel de minder ingewijden, kwamen bij dit optreden volledig aan hun trekken. Mede door het deskun dige kommentaar dat hierbij werd verstrekt waren de velschillende on derdelen van de dressuur welke wer den uitgevoerd ook voor de niet- kenners tè volgen. Naast de dressuur demonstratie voor viertallen werden er ook nog Tot tweemaal toe S vrijdag- en zaterdagavond - heeft een volle Con certzaal de mousserende champagne gedronken van „onsterfelijke" muziek, technisch knappe en beziel de zang en hartveroverend spel bij de uitvoering van „Die lustige Wifr- we", de charmante operette van Léon en Stein op muziek van de Hongaarse operettekoning Franz Léhar. Alleen het destijds vergrote toneel maakte deze opvpering -; dé Z^V.U. legde er eer mee-in -'mogelijk en zelfs nu nog werd het ballet zo nu en dan gedwongen het ruimtelijk wat kalmer aan te doen, dan op een „Bühne ohne Grerize". „Die lustige Witwe" werd onna volgbaar gebracht door de „Hoofd stad operette", ondér regie van DEN BRIEL. De eeuwenoude his torische Sint Jacobslterk in Den Br iel is te koop. De prachtige kerk is in de zestien de eeuw gebouwd. De torenspits in huidige vorm is van 1611, het uur werk van 1691. In 1585, toen Den Briel een Engelse pandstad was, werd het een „Engelschc kerk", eer der in de zestiende eeuw was het een oude-mannenhuis.. DEN HAAG. In Den Haag is een 19-jarige Haagse spuiter verwond door een geweerkogel, toen hij een 22 „Long Rifle" geweer uit de han den van een vriend wilde trekken. Daarbij ging het wapen af en de kogel doorboorde het dijbeen van de spuiter. SCHIPHOL. Dc K.L.M. heeft een zevende DC-10-30 besteld, die zal worden afgeleverd in maart 1975. De bestelling is geschied in het kader van een geleidelijke vernieuwing van de vloot, waarin het aantal DC -8-50 toestellen in de komende vijf jaren zal afnemen. ARNHEM. De Amerikaan M. G. Jawelek, vermoedelijk afkomstig uit Pennsylvania, was op slag dood toen de auto, waarin hij zat op de oude rijksweg Ede-Arnhem door onver klaarbare oorzaak in botsing kwam met een busje. enige springnummers afgewerkt. De uitslag van het L-springen zag er als volgt uit: 1. P. Bons, Alexsa, 0 fout, 50 sec.; 2. H. Kooman, Alex, 0 fout, 59 sec.; 3. J. C. Prince, Monseigneur, 3 fout, 60 sec.; 4. A. J. Hanse, Jordan 8 fout, 50 sec.; 5. B. Goudzwaard, Cupido, 8 fout, 55 sec.; 6. R. van Ier- sel, Iwan, 10 fout, 63 sec.; 7. N. J. Beije, Dandy, 16 fout, 65 sec. Deze geslaagde ruitermiddag werd afgesloten met het springnummer „Speel uw spel" waarvan de uitslag er als volgt uitziet: 1. N. v. d. Bijl, Salon, 830 pnt.; 2. P. Bons, Alexsa, 810 pnt.; 3. H. Kooman, Alex, 780 pnt.; 4. R. van Iersel, Iwan. 720 pnt.; 5. B. Goudzwaard, Cupido, 700 pnt.; 6. A. J. Hansce, Jordan, 660 pnt.; 7. N. J. Beije, Dandy, 570 pnt.; 7. C. Stouten, Leon, 480 pnt. Alexander Pilcher, die deze sei zoenstopper ook apart bewerkte. Het libretto is bekend het (denk beeldige) vorstendom Pontevedrino zit op zwart zaad en liefdeslisten moeten er aan te pas komen om „das Vaterland" van de ondergang te redden. Bij de parelende zang en muziek en de vrolijke mise en scene is een happy end onontkoombaar en na drie akten vol problemen, vinden de ge lieven - Hanna en Danilo - elkaar en is de staat gered van een bankroet. Deze twee vliegen in één klap, komen niet evident overeen met de gang van zaken in de nuchtere prak tijk, maar daar is het dan ook een operette voor; het verhaal is een ka der. waarin instrumentaal, vokaal en tonehstisch, de zaak vrolijk „ont ploft". Zoveel zangeressen, zangers, dan seressen als in „die Witwe" kan men niet vernoemen, maar om de hoofd rolspelers kan (en wil) men niet heen Lizzi Schöffmann - als Hanna - is een geweldig talent, zowel vokaal als tonelistisch. De cast moet de zaal als prettig hebben ervaren, want niet zij alleen, maar allen wel trok ken de registers van hun kunnen wijd open. Dat gold met name voor Lizzi's tegenspeler, Jan Handerson - als Danilo - een indringende tenor en verder begiftigd met een aanste kelijk kontakttalent voor zijn pu bliek. In het algemeen bleek bijzonder» veel talent samengestroomd in de Hoofdstad Operette, die zich ook in „die Witwe" bediende van fraaie kostuums, met onavolgbare gratie en elegantie door speelsters en spe lers gedragen. Men hoeft niet discri minerend te denken, maar veel van onze tijd. kan er niet tegen op. Een bijzonder waarderende opmer king geldt het uit twintig musici be staande orkest, dat - onder leiding van John Kapper - een sublieme orkestrale ondersteuning gaf aan dit mousserende spel van zang en dans. De vrolijke operette vond zijn slot in een eklatante regenbui van bal lonnen, serpentines, confetti en zeep bellen zichtbare accentjes op de me ning, die iedereen wel had: dat was een fijn avondje uit.' B.d.v. Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland Hoofdstad Operette

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3