Midden- en kleinbedrijf doen beroep op parlement ïSH~=.=£ Lawines in Peru Brisbane door overstromingen geteisterd „WITTE VAN HAEMSTEDE" ZIT GOED, MAAR HEEFT PROBLEMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Personeel fabriek op straat Misdaad loont wel Vergoeding kosten distributiediensten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 januari 1974 130ste jaargang Nr. 21429 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 3,00. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in du nummer.- Raad Bruinisse fiatteert begroting OM „STEUN-MOTIE" SCHOUTEN van het K.V.O. DEN HAAG, 28-1. De voormannen van de drie een- Regen trale organisaties van ondernemers in liet midden- en kleinbedrijf hebben maandagmiddag op een demon stratieve bijeenkomst in het Congresgebouw in Den Haag een dringend beroep gedaan op de leden van de Tweede Kamer 0111 dinsdag achter de motie-Schouten te gaan staan. Deze vergadering van kaderleden van de drie organisaties werd door, naar schatting, meer dan duizend personen bijgewoond. De heer W. M. Perquin, voorzitter van het Nederlands Katholiek Onder- nemersverbond in het Midden- en Kleinbedrijf, merkte op dat de zaterdag j.l. door minister Lubbers van economische zaken uitgebreide uitzonderings regels in de pryzenbeschikking een schijnbare tegemoetkoming is. Het zou de heer Perquin bijzonder spijten wanneer men in die tegemoetkoming een alibi zou zoeken om nu maar tegen de motie te stemmen. Voor ons, aldus de heer Perquin, is het al dan niet aanvaarden van die motie het criterium. In de motie wordt steun gevraagd voor het midden- en kleinbedrijf- Uit het al dan niet aanvaarden van die motie zal moeten blijken, of alle mooie beschouwingen vorige week in de kamer over de bijzondere moeilijke positie van de middenstand schijn of werkelijkheid waren. HENGELO, 28-1. Het vijftig man tellende personeel van confectiefa briek G. Wassink, met vestigingen in Wierden en Dieren, heeft vrijdag middag van de directeur de medede ling gekregen dat het bedrijf is ge sloten. Men behoefde maandag niet meer op het werk te verschijnen, omdat er geen werk en geen geld meer is, zo hebben het personeel en de bonden te horen gekregen. Directeur J. H. J. Gerritsen heeft het personeel aangeraden zich te la ten inschrijven bij de gewestelijke arbeidsbureaus en de bedrijfsvereni ging voor het kleinbedrijf. Er zal ook uit blijken, of men se rieus het rechttrekken van ongelijk heden wenst te aanvaarden, of dat men dit alleen maar met de mond belijdt. De toespraak van de heer Perquin werd herhaaldelijk onderbroken door langdurig applaus. Veel ondersteuning Ook de redevoeringen van de an dere sprekers kregen veel ondersteu ning uit de grote Prins Willem Alex- anderzaal het Congresgebouw. Daar heen was men verhuisd toen bleek dat de Sweelinckzaal de toeloop bij lange na niet kon bergen. Bij het betreden van die Swee linckzaal werd de heer H. Wiegel, fractieleider van de VVD in de Tweede Kamer met luid en langdu rig applaus verwelkomd. Fractie voorzitter dr. R. J. H. Kruisinga van de CHU en zijn fractiegenoot drs. D. F. van der Mei moesten zo'n begroe ting ontberen, evenals mr. A. Geurt- sen, lid van de fraktie van de WD, die als kamerlid <ie vergadering bij woonde en niet in zijn hoedanigheid van voorzitter van het Koninklijk LIMA, Peru, 28-1. In Andes- bergstreken in centraal en zuid Peru zijn tien mensen gedood door lawi nes als gevolg van hevige regen. Vierhonderd boerenwoningen zijn vernield, wegen afgesneden en min stens drie bruggen weggeslagen, al dus officiële kringen in Lima. De schade bedraagt naar schatting anderhalf miljoen gulden. UTRECHT, 28-1. Door de sterke onderbezetting van het recherche- apparaat gaat het spreekwoord dat misdaad niet loont steeds minder op. Met name de kans dat de „lichtere" en „gelcgenheidscriminelen" in de kraag worden gepakt wordt steeds kleiner. De overbelaste rechercheurs moe ten zich beperken tot misdrijven van zwaarder kaliber, „heterdaad-zaken en gevallen waarbij men duidelijke aanwijzingen heeft. Deze ontwikke ling heeft ernstige consequenties voor de criminaliteitsbeheersing en -preventie en leidt tot frustraties bij het recherchekorps. Deze kanttekeningen plaatst de Utrechtse gemeentepolitie bij een terugblik op het afgelopen jaar. DEN HAAG, 28-1. De geme,enten zullen de kosten die zij hebben ge maakt ter uitvoering van de distri butie vergoed krjjgen volgens een systeem waarover vérleden week tussen vertegenwoordigers van en kele departementen en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten is ge sproken, zo heeft het ministerie van binnenlandse zaken thans meege deeld. Stad kampt met voedseltekort BRISBANE, 28-1. Het door zware overstromingen geteisterde Brisbane was maandag in afwachting van een verergering van de situatie nadat het weerkundig instituut voor de avond meer regen en voor dinsdag een hoge waterstand had voorspeld. De stad van circa 800.000 inwoners ziet zich voorts voor voedseltekorten geplaatst doordat de transportlijnen verbroken zijn. Het stadsbestuur voorziet binnen enkele dagen moei lijkheden met de voedselvoorziening. TEL AVIV. De Israëlische troe pen hebben maandag hun bezetting van het zuidelijk deel van de weste lijke oever van het Suez-kanaal, die 96 dagen heeft geduurd, beëindigd. Voor ruim negen miljoen gulden le vensmiddelen is verloren gegaan doordat de opslagplaatsen van een van de grootste leveranciers van Queensland door de overstromingen zijn getroffen. W erktij d verkorting in Hoogeveen HOOGEVEEN, 28-1. De terughou- dendheid van Nederlandse gemeen ten bij de aankoop van brandweer- materieel, is van invloed geweest op het werk in de carosserie-afdeling van motorkracht in Hoogeveen. Doordat er bovendien een export order niet doorging, aldus de directie moest er een werktijdverkorting voor veertig mensen worden ingevoerd. Deze is maandag ingegaan en werd aangevraagd voor zes weken. Vergadering te Burgh BURGH, 28-1. In de in hotel „Stout" te Burgh gehouden jaarvergadering van de koninklijke muziek vereniging „Witte van Haemstede" werd door de voorzitter de heer E. R. Belirend nog eens extra de aandacht gevestigd op het werven van jeugdleden voor het continuëren van de vereniging in de toekomst. Momenteel is de vereniging samengesteld uit 24 blazers, 14 tamboers, 1 leerling, 1 vaandeldrager en 6 lampedragers. Ook het weer toetreden van een aantal oud-leden, welke veel te vroeg hun instrument aan de wilgen hebben gehangen, zou worden toegejuicht. Om een en ander te stimuleren zal een aktie op touw worden gezet waarvan de richtlijnen nog nader zullen worden uitgestippeld. Binnen afzienbare tyd zal iemand van CRM voorberei dingen komen treffen om voorbereidend muziekonderwijs op het lesrooster van de basisscholen te plaatsen. Van een enige jaren geleden begonnen groep leerlingen zijn er uiteindelijk maar enkele over gebleven. Momentcel kan er dan ook van een vergrijzing van het korps worden gesproken. In zijn openingswoord vestigde de voor zitter nog eens de aandacht op het 90-jarig bestaan in het afgelopen jaar en de ter gelegenheid van zijn 75ste verjaardag onder barre weersomstandig heden door het korps gebrachte serenade. In zijn jaarverslag memoreerde de secretaris de heer F. Slager de akti- viteiten van het korps in het afge lopen jaar. In totaal trad het korps 20-maal naar buiten. Op de gehou den concoursen behaalden zowel de fanfare als de drumband een 2e prijs Een van de hoogte punten was ver der het 50-jarig lidmaatschap van een 4-tal leden. Dank werd gebracht aan de dirigent van het korps de heer L. Horseling en de leider van de drumband de heer AA. Post voor de aktiviteiten die door hen in het afgelopen jaar werden ontwikkeld. Goed financieel verslag Dank zij do gestegen prijs van het oud papier kon de penningmeester de heer J. Vredenbregt in zijn finan cieel jaarverslag gewag maken van een klein voordelig saldo over'het afgelopen boekjaar. Namens de kas- commissie werd er verslag uitge bracht door de heer J. de Blonde die adviseerde tot goedkeuring van de rekening over te gaan. Onder dank zegging voor het door hem gevoer de beleid werd de penningmeester décharge verleend. In de plaats van de heer .1. v. d. Weel werd de heer J. v. d. Singel tot lid van de kascom- missie benoemd. Het periodieke af tredende bestuurslid de heer J. Vre denbregt werd herbenoemd. Uitvoerig werd gedisktissiecrd over dc te ontwikkelen aktiviteiten in dit jaar. Dc grote meerderheid van de leden voelde er voor om aan een con- De voorzitter vond het niet ver keerd als er meer naar buiten zou worden opgetreden. De beslissing hierover liet hij evenwel aan de le den over. In overleg met de dirigent de heer L. Horseling werd besloten om dit jaar niet aan een concours deel te nemen maar meer aktivitei ten naar buiten te ontplooien. De di rigent vond het ook noodzakelijk dat de struktuur van het korps moet worden gewijzigd daar deze niet is zo als het behoort te zijn. Momenteel zijn er open plaatsen voor het slag werk en de concerttrommel, terwijl de bugels opgevuld moeten worden. De drumband zal dit jaar weer aan een concours deelnemen. Korps uit Dronten Op 24- en 25 mei zal het fanfare korps „Eendracht" uit Dronten een 2-daags bezoek aan Burgh-Haam- stede brengen. Dirigent van dit korps is de heer Jog Boot Iz. oud lid van de Kon. muziekvereniging. In het najaar zal „Witte van Haemstede" een tegenbezoek aan Dronten bren gen. Zoals al 90-jaar gebruikelijk werd hierna de vergadering ge schorst waarna de leden in de ge legenheid waren deel te nemen een een potspel om wild of een partijtje kaart. Te 0.45 uur werd de vergade ring door de voorzitter heropend voor het nuttigen van een brood maaltijd. Namens de jubilerende le den van het aflopen jaar bood de heer A. M. v. d. Weel een mars aan. Het ere-lid de heer J. D. van Nieu- wenhuize bracht de voorzitter dank voor de wijze waarop hij in de ver eniging de septer zwaait. Namens de donateurs, ieder jaar worden er naar keuze een tweetal donateurs op de vergadering uitgenodigd, bracht de heer W. Zomer dank voor de uitno diging. Nadat de voorzitter de goe de geest welke er momenteel in de vereniging onder de leden aanwezig is had gememoreerd, sloot hij dc vergadering. Meest zwaar bewolkt met morgen regen; matige aan de kust later tot krachtig of hard toenemende wind uit zuid tot zuidwest; minimum-tem peraturen ongeveer 2 graden; maxi ma morgen omstreeks 7 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: 2 tot 8 graden boven normaal. Max.-temperaturen: 3 tot 8 graden boven normaah Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 30 jan. Zon op 8.24, onder 17.23 Maan op 10.23, onder 0.36 31 jan. Zon op 8.22, onder 17.25 Maan op 10.50, onder 1.51 Eerste kwartier: 31 januari (8.39) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 30 jan. 7.01 19.31 0.31 13.00 31 jan. 7.43 20.18 1.21 13.52 Doodtij: 2 januari. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Een van de oceaan afkomstig front kwam in dc nacht van maan dag op dinsdag boven het oosten van land nagenoeg tot stilstand. De re genzone van dit front zorgde dan ook met uitzondering van de kustpro vincies voor goed gevulde regen meters. Op het station Beek in Zuid- Limburg werd dinsdagmorgen om zeven uur al 10 millimeter afgetapt. Over de Britse eilanden nadert een rug van hoge luchtdruk, die voor een kortstondige weersverbetering zal zorgen. Een nieuwe actieve storing op het midden van de oceaan trekt naar het zeegebied ten zuiden van IJsland. Front en bijbehorend regen- gebied zullen woensdag het weer in ons land in ongunstige zin gaan be ïnvloeden. HEUSDEN. Een overzicht in de kerk te Heusden (B.), waar de rouwdienst werd gehouden voor de 23 jongens, die vorige week door brand in het Heilige Hart-college om het leven kwamen Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Wie geld heeft is arm; wie niets dan geld heeft armer. Orizon Swett Verwachting tot woensdagavond: ZIERIKZEE. Het orgel van de Grote Kerk is kennelijk nog niet vergeten. Voor een radio-uitzending in de toekomst werd maandagavond het fraaie - maar helaas tot werkloosheid gedoemde - instrument weer tot klinken ge bracht door niemand minder dan de organist Feike Asma. De nodige opna- me-apparatuur was opgesteld in de consistoriekamer, van de nu al jaren leegstaande kerk. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1