Tweede Kamer duikt in landbouwproblemen ERIC DE NOORMAN 5 SPORT VOETBAL Zierikzee-Zceluiul Sporl Zondag a.s. ontvangt Zierikzee I het Vlissingse Zeeland Sport, waar van een maand geleden in de uit wedstrijd met 3-1 werd verloren. Zeeland Sport heeft momenteel een sterkere ploeg als Noormannen. Het wordt een zware wedstrijd voor A. Stoutjesdijk d.; J. P. Verkaart, A. van Tiggelhoven, P. Goedegebure, A. Kamp a,; C. Wiltenburg, J. Bij de Vaate, C. Lodewijk aanv., m.; A. Koster, J. Krips, K. Verkaart v. en reserve I. Westdorp. Zierikzee IIZeeland Sport III M. Kloet d., J. Schiettekatte, J. Geleijnse, A. Willemse, A. Winkel man, "aanv. a.; J. C. Willemse, J. Voets, C.Klink, m.; R. Pieres. II. Vermeule, J. Jonker v. en de reserves H. Pairoux, J. Berrevoets (A-jun.) hopen wederom een overwinning te behalen. Rcnesse IIZierikzee III Het derde elftal gaat naar de duin streek met J. Hogerhcijde, d., Chr. van Sprundel, J. Stols, S. Struijk, B. Wijsman a.; Th. Klink, J. van Dienst J. Papeveld m.; L. Lukus, L. Nelisse, L. Stoel v.; Reserves I. van Nieu- wenhuize en J A. Berrevoets. SVOWK—Zierikzee IV Zierikzee 4 gaat opgewekt naar Ouwerkerk, met J. Schoonen d.; J. Struijk, J. Hatzman. aanv.; K. Stout jesdijk, K. P. L. Dogger a.; M. Bruy- nes, J. A. Berrevoets, L. van Tig gelhoven m.; K. van Rassel, T. Mer le, J. Verkaart v., reserve G. Brand. HANDBAL Aanvang wedstrijden in „Onderdak" een uur vervroegd Door het Handbal Verbond zyn dc aangekondigde wedstrijden handbal van Delta Sport voor zondag a.s. met één uur vervroegd. De aanvangstij den worden: Dames, Delta Sport- Sluiskil. 12.00 uur; Heren, Delta Sport-OIympus, 13.00 uur. DAMMEN Competitie le klasse Pro. Zeeuwse Dambond gespeeld op 18-1 1974 Zie rikzee I-'s-Gravenpolder III 12-8. De persoonlijke uitslagen zijn: J. de Jonge-N.Tramper 1-1 J. Huigens-J. Zegers 2-0 M. de Wild-A. Blankenburg 2-0 Jan Flikweert-C. Schrijver 1-1 M. v. d. Wielen-J. Ridderhof 1-1 C. L. Boot-M. Boogert 2-0 J. FoJmer-P. Geelhoed 1-1 S. Douw-N. de Winter 0-2 W. C. Boot-R. Nijsse 1-1 n.og.-n.o.g. 1-1 Damvereniging „Zierikzee" Uitslagen clubcompetitie J. Flikweert-M. v. d. Wielen 1-1 J. de Jonge-C. L. Boot 1-1 J. A. Verton-J. Huigens 0-2 S. Baerends-P. Kort 2-0 S. Douw-W. C. Boot 0-2 C. Monteban-J. de Wild 0-2 BRIDGEN Zierikzeesc Bridgeclub Na gedurende enkele maanden door de wedstrijdleider van de Zie- rikzeese Bridge Club, de heer H. M. van der Post, te zijn ingewijd in de kunst van het bridgen, hielden de cursisten woensdagavond in het Huis van Nassau hun stotavond. Daarvoor was een wedstrijd georganiseerd waaraan 10 paren deelnamen. Er werd met veel animo om de match- punten gestreden. Na afloop van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt door de voor zitter van de ZBC, de heer M. A. Sweere die de deelnemers aan de% cursus opwekte meteen te beginnen met het opdoen van de nodige rou tine. Zij kunnen daartoe bij de ZBC terecht buiten competitie-verband op de tweede en vierde diensdag van elke maand. De heer van der Post mocht van de dankbare cursisten een geschenk in ontvangst nemen, samen met zijn assistent, de heer P. J. Ribbens. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De koningin en prins Bernhard hebben zich bereid verklaard op zaterdag 6 juli het de- file tijdens het admiraalzeilen op de rede van Den Helder vanaf het ko ninklijk jacht „Piet Hein" ai' le ne men. COEVORDEN. De confectiefa briek Dobbelsteen b.v. in Coevorden gaat dicht. Dit betekent het ontslag voor 55 werknemers. De stijging van de loonkosten en de verscherpte con currentie uit andere landen hebben volgens de directie lot dit besluit ge leid. UTRECHT. Deze maand zal het Toxicologisch laboratorium (onder zoek naar vergiften) van het keu- ringsinstituut voor waterleidingar- tikelen (Kiwa) aan het Lckkanaal in dc gemeente Nieuwegein voor een groot deel in gebruik worden geno men. Dit heeft het Kiwa bekend ge maakt. DEN HAAG. De collegegeldboy cot is nog groter dan vorig studie jaar, Rond de jaarwisseling hadden aan de twaalf universiteiten en ho gescholen 69.532 studenten collegeld „betaald". Dit in 63,21 pet van het aantal studenten, dat verondersteld wordt aan de instellingen voor we tenschappelijk onderwijs in ons land te studeren. Dit percentage was aan het einde van het afgelopen acade mische jaar ongeveer 85. DEN HAAG. Van dc begroting 1973 van hel departement van defen sie moet alsnog geschrapt worden een bedrag van f 40,5 miljoen, dat gereserveerd werd voor de aanleg van militaire oefenterreinen. Aldus heeft minister Vredcling van defen sie de tweede kamer voorgesteld met een nieuwe begrotingswijziging. Meisjes vonden schal BRUSSEL, 24-1 Twee Ant werpse kantoormeisjes heb ben onder de vloer van hun kantooorruimte een pak aan delen gevonden dat naar schatting enige miljoenen Bel gische franken waard is. Mag- da Palinckx en Marie-Jeanne Daelemans vonden de „schat" toen Marie-Jeanne door de wrakke kantooorvloer trapte. De aandelen waren in een doek gewikkeld. De meisjes, in dienst van de NV Parkgarage in Antwerpen hadden een kantoorruimte in een oud huis dat door hun be drijf gehuurd was bij gebrek aan andere ruimte. Het huis waar vroeger twee ongehuw de dames woonden. Na de dood van deze twee vrouwen huurde de NV Parkgarage het huis. De twee dames hebben hun bezit kennelijk onder de wrakke vloer verborgen. Inmiddels is al ontdekt dat de beide oude dames erfgena men hebben. De waardevolle papieren zullen aan die familie worden overhandigd. ZWOLLE. Een bliksemaktie on der Zwolse huisvrouwen heeft 1.500 protesten tegen de golf van prijs stijgingen opgeleverd. De Zwolse da mes eisen een algehele prijsstop. Het pakket handtekeningen zal in Den Haag aan minister Lubbers (econo mische zaken) worden overhandigd. HILVERSUH. De VARA-radio aktie „van harte" ten behoeve van een boerderlj/inspeelplaats voor geestelijk gehandicapte en gedeelte lijk ook lichamelijk gehandicapte en ook normaal begaafde kinderen in Drachten heeft woensdag binnen twee uur een bedrag van ruim f 134.000,- opgeleverd. Er was een streefbedrag van f 100.000,-. SCHOORL. Tussen Schoorl en Bergen aan Zee verrijzen binnenkort rijen palen in zee om de afslag van het strand een halt toe te roepen.. Dc palen zullen de kracht van de gol ven breken en wellicht ook het bin nenkomende zand beletten weer in zee te verdwijnen, zo hoopt provin ciale waterstaat. Het gaat om een proel. Als de pa len een succes zijn komen ze op gro tere schaal langs onze kustlijn. ARNHEM. In Arnhem staat bij een bushalte een voor Nederland tot nu toe unieke abri. Het is een schuil plaats van polyester in de vorm van een schelp. Dit model wordt voor zover bekend alleen in Scan dinavië toegepast. DEN HAAG. Prinses Beatrix zal op donderdag 14 februari a.s. de tentoonstelling „schatkamer dei- scheepvaart, 10Ü jaar maritiem mu seum prins Hendrik" in dit museum te Rotterdam officieel openen. DEN HAAG. Met de maatrege len van de regering is het prijsbe leid in belangrijke mate aange scherpt. Dit zei de socialist dis. Janssen woensdag tijdens het prij- zendebat in de tweede kamer. AMERSFOORT. Dc Amersl'oort- se politie is momenteel op zoek naai de 29-jarige Carla van Someren uit Amersfoort, die met haar aan een thalliumvergiftiging lijdende zoontje van drie jaar spoorloos is verdwenen ROTTERDAM. De vierde ver dachte, die de Rotterdamse recher che nog zocht in verband met de gij zeling van een 18-jarige Chinese jongen, heeft zich bij de politie ge meld. EINDHOVEN In het Brabantse Westelbeers (gemeente Middelbeers bij Eindhoven) is donderdagmorgen brand uitgebroken in een illegale alcoholstokerij, die was onderge bracht (n een alleenstaand boerde rijtje. DEN HAAG. De door minister Lubbers van economische zaken aan gekondigde verdere verstrakking van het prijsbeleid en het maandag avond door minister Boersma van sociale zaken meegedeelde over het minimumjeugdloon, hebben bij on dernemers in het midden- en klein bedrijf in den lande tekenen van bur-gelijke ongehoox-zaamheid merk baar doen worden. EZINGE. In het Gi'oningse Ezinge heeft donderdagmorgen een felle brand de boerderij van de landbou wer L. S. bijna in de as gelegd. 31 koeien en jong vee kwamen in de vlammen om. Elf stuks jong vee konden worden gered. DEN HAAG, 24-1. De PvdA-fraktic in de Tweede Kamer zal zich het ko mende jaar diepgaand bezig houden met de problematiek van de inkomens vorming en -ongelijkheid in de landbouw. Deze aankondiging deed de socialist Voortman donderdagavond tijdens het debat over de landbouwbegroting '74. Hij vroeg daarbij een nieuwe struk- tuurnota en de bereidheid van minister Van der Stee om de gemeenschap pelijke landbouwpolitiek aan een grondige analyse te onderwerpen, de dis- kussic daarover nationaal, Europees en mondiaal aan te gaan en een maxi mum aan politiek initiatief te ontplooien. Met hem sneden de liberaal ir. Tuijnman, CH-woordvoerder Tolman de KVP'er Hutschemaekers, de DS'70 woordvoerder Berger en AR-woord voerder De Koning de zorgen van land- en tuinbouw aan, waarbij vrij algemeen de energiecrisis en de ster ke stijging van de energieprijzen als ongunstige factoren werden opge voerd. Algemeen was hel verlangen naar een goed inzicht in de inkomenssitu atie. De heer Berger ontwikkelde sterke bezwaren tegen het ontbreken van voldoende gedifferentieerd cij fermateriaal. CH-woordvoerder Tol man hekelde de politieke intentie van het kabinet-Den Uyl. Zijn ver wachtingen zijn, met name na het debat over de compensatiemaatrege- len als gevolg van de revaluatie, niet hoog gespannen. Linda in de bloemen. SCHIPHOL, 24-1. Een zee van bloemen heeft donderdagmorgen voor de passende omlijsting gezorgd van de feestelijke terugkeer in Hol land van de 20-jarige Linda Hamar de la Brethoniere uit Assen. Linda, van wie de Nederlandse dokters hadden gezegd dut zij ten dode op geschreven was, keerde na een be handeling van bijna twee jaar in de Thaise hoofdstad Bangkok genezen in ons land terug. Het verblijf daar en de medische behandeling zijn mogelijk gemaukl dankzij een actie van burgers en militairen in de stad Assen. Toen Linda Ha/nar 12 jaar oud was constateerde de artsen bij haar dc in West-Euro pa vrijwel niet voorkomende ziekte dermato miocij- tis, waarbij het lichaam overmatige hoeveelheden kalk produceert. Eind 1971 vertrok Linda naar Bangkok om daar een behandeling te onder gaan bij een homeopatische arts, die haar moeder, een Thaaisc van ge boorte, was aanbevolen door daar wonende familieleden. Hoewel Lin da zienderogen vooruitging moest zij na drie maanden naar Nederland terugkeren omdat haar ouders, die naast Linda nog 8 andere kinderen hebben, de kosten uuor het verblijf en de behandeling nicl langer Icon- den dragen. Dankzij een spontane aktie van buurtbewoners, de leer lingen van dc christelijke scholen gemeenschap Assen, waar Linda dc Mavo volgde, vertrok zij in maart 1972 opnieuw naar Thailand. De Scandinavische Luchtvaartmaat schappij SAS reageerde ook op de vele verhalen over Linda die in ver schillende kranten 'verschenen en bood haar en haar moeder 2 retour tickets aan. VOOR DE VROUW U kunt niet ALLES iveten! Smeer uw handen goed in met azijn vóórdat n peertjes of appeltjes gaat schillen. Laat de azijn goed indrogen. Na het schillen de handen gewoon wassen. U zult geen bruine vingers hebben. Als u koper gepoetst hebt, ivrijf het dan nog eens na met toiletpapier of papier van uw kexikenrol. Het koper blyft langer mooi. Indien u bij het ramen lappen eerst met de spons van boven naar be neden gaat en daarna van links naar rechs, zullen de ramen niet streperig worden en kunt u zelfs in de zon lappen. Zijn uw leren schoenen en vooral uw niet-gladleren schoenen op de duur zó smoezelig geworden, dat u ze met schoencrème niet meer schoon kunt krijgen, reinig ze dan eens grondig met aeen doekje met spiritus. Op laten drogen en ze daarna ingesmeerd met schoen- crème in de juiste kleur een poosje laten staan. VVrüfl u ze later uit, dan zijn de schoenen weer als nieuw. In zomerhuisjes kan het flink warm worden. Maakt u een kelder door een emmer in de grond te graven. Sluit de emmer met een deksel af. U zult bemerken, dat de boter keihard blijft en de melk niet verzuurt. Probeer zo min mogelijk te bukken bij huishoudelijk werk. Doe de karweitjes hurkend of op dc knieën. He spaart de rug. Waterdicht maken van regenjassen kan men doen in water waarin aluin is opgelost. U gebruikt 7 gram poederaluin op 1 liter wa ter. De jas moet geheel door de vloeistof bedekt zijn. Ongeveer 12 uur laten slaan en daarna de jas zonder wringen laten drogen. Oppersean als hij nog enigszins vochtig is. De Witte Raaf 8. „Ik wilde zo graag onze arme prinses redden," vertelt Ploc met een gewichtig ge zicht. Hij trippelt zenuwachtig heen cn weer en blijft dan vlak voor Eric staan. „Haar liefste wilde ik gaan halen. Het is die Schot uit het land der hoge bergen. Maar de vader, die een heel groot hoofdman is, had zijn zoon al lalen gevangen zet ion en laten wegbrengen naar een ver eiland, door Ragnar de Roodc." Er trekt een rimpel over Erie's voorhoofd. „Welzo. Ragnar heeft dit duistere zaakje opgeknapt? Maar die witte Raaf, wal is daar- Ongeduldig huppelt het ventje van dc ene voet op de andere. „Nu. Heer Eric, dat is toch die Schot. Een witte Raaf heeft hij in zijn blazoen." „Zo," zegt Eric langzaam. „Het is heel eigen aardig, maar ik had een vreemde droom over een witte Raaf!" De ogen van Ploc verwijden zich en vrouw Winonah ziet bnor gemuit) vol verwachting aan. waarop dr/<« in het kort vertelt wat lui np een zo wnndorbikr manier midden op dc dag heeft gedroomd. Dan /.egt Winonah pein zend: „Ik heb oen gevoel, dat deze droom wel eens meer zou kunnen belckenen". De Noorman knikt nadenkend. „Weet gij naar welk land of eiland Ragnar die Witte Raaf heeft gebracht?" wendt hij zich tot Ploc. Mistroostig schudt hel kleine ventje zijn kopje. „Ik weet het niet. Heer Erie. Veel heb ik ge hoord, maar dit kon ik niet te weten komen. Ragnar wilde mij niet helpen toen ik het hem vroeg. Misschien wel als ik veel geld had ge had, maar hoe moet een arme nar aan gold komen? Daarom. 7leer Koning, hen ik zolf gekonvn Ik da» ht zo. dat gij wel in slaat zou zijn om d. Witte Raaf t« roddrn." Verward zwijgt hij en wrijft heftig lang. zijn neus Een lange gespannen stilte volgt Op drzv woordm.Dan knikt Erie: ..tk zal een paar schepen laten uitrusten: Wij gaan op zoek naar de Wille Raaf' Piet Romer als de flierefluiter en Doris van Daneghem als Marjan, in de vijfde aflevering van de serie „Merijntje Gijzen", die de Vara op 29 januari a.s. op het scherm brengt. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zicrikzce:Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. Kwakkelstein, Goes, 7.00 uur ds. Goudzwaard, 11.00 uur ds. Assen dorp. Herv. verenigingsgebouw: 19.00 uur ds. Assendorp, (Avond VII). Kcrkwerve: 11.00 uur ds. Van den Berg, (Viering H.A.), 6,30 uur zon dagsschool. Scrooskcrke: 10.00 uur ds. Jansen Schoonhoven, 11.30 uur zondagsschool. Burgh; 10.00 uur da. Van Leeuwen. Haamstede: 10.00 en 7.00 uur ds. Wassenaar. Rcnesse: 11.00 uur ds. Dc Wit, (H. Avondmaal) Ncordwelle: 9.30 uur ds. De Wit. Scharendijkc: 9.30 uur ds. Van den Berg, (Viering H.A.). Brouwersha ven: 11.00 uur ds. Kroon, (H.A.), 12.15 uur zondagsschool. Zonncmairc: 9.30 uur ds. Kroon, (H.A.), 11.00 uur zon dagsschool. Noordgouwc: 9.30 uur ds. D. T. Los, Hillegersberg, 11.00 uur zondagsschool. Dreischor: 1L00 uur ds. D. T. Los, Hillegersberg, 9.30 uur zondagsschool. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. Koppert. Nieuwcrkerk: 10.00 uur ds. Van den Heuvel. Oosterland: 10.00 uur ds. Van den Meei', 6.00 uur ds. De Wit. Sirjansland: 10.00 en 6.30 uur ds. C. A. van Sluys, Poederoijen. Bruinissc: 10.00 u. ds. van der Schee (bed. H. D. en voorber. H.A.), 5.00 uur ds. Harkema, St. Philipsland. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. Fa.vier, 6.30 ds. W. van der Kooij. Haamstede: 10.00 uur ds.-Van der Kooij, 5.00 uur ds. Paulus. Scharendyke: 10.00 uur ds. Paulus, 2.30 uur ds. Favier. Brou wershaven: 11.00 uur ds. A. S. Rien- stra, 3.00 uur ds. P. Paulus. Zonne- maire: 10.00 en 3.00 uur ds. De Bres. Nieuwerkerk/Oosterland: 9.30 uur ds. A. S. Rienstra, 5.00 uur kand. C. Schakel, Amsterdam. Bruinisse: 10.00 uur kand. C. Schakel, Amsterdam, 5.00 uur ds. A. S. Rienstra. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.00 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Urban. Clir. Gercf. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees dienst. Kerkwerve: 10.00 en 6.00 uur ds. Büijs.Haamstede: 10.00 uur leesdienst; 3.00 uur ds. A. Broersma. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwcrkerk: 10.00 en 3.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00,2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage Gereformeerde Gemeenten in, Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. A. v. d. Berg, Bruinissc. Nieuwcrkerk: 9.45 en 3.00 uur leesdienst. Bruinissc: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 cn 6.00 uur SCHEEPVAART Abida 23-1 780 in. Z Cape Race. Ameland 23-1 30 m. ZZW Finislcrre. Calamarcs 23-1 360 m. W Bishop Roek. Diioma 23-1 500 m. N. Perth. Ganymedes 23-1 320 m. W. Li. .jbon. MARKTBERICHTEN Do eicrvcilingcn BARNEVELD. 24-1. Coöp. Vcluwsr Eicrveiling - Aanvoer 3.717.150 stuks (volgens veilinglijst 1.929.480 stuks). Stemming kalm. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 50 gram f 13.36- 13,79; 55 gram f 14.22-14,70; 60 gram f 15.23-15,34; 65 gram f 16,19-16,24. Eicrveiling - Aanvoer 1.021.400 stuks, stemming redelijk. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 52-53 gram f 13,4456-57 gram f 14,61; 61-62 gram f 15,46; 66-67 gram f 16,32. Eiermarkt - Aanvoer ca. 1.800.000 luk bawlul vlot Eieren van 50-51 rw.it» f 13.6H-H.50 per H»n -luk ke pt» i o9 van S7 61 i f 15,OH I - til p' i inp int l r. prn. f 2.62-ZMvnn 61-67 gram f ifi.no- 16.75 prr PK) stuk kg-prijs f 2.50. Witte ei ren 26 CCnt tot f 0 75 prr 10H sliiüs lager. leesdienst. Bruinissc: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants Gcr. Gemeente Sommclsdijk: 10.30 uur ds. J. W. Wery, Rotterdam. Leger des Ileils Zierikzee: Diensten om 10.00 en 7.00 uur, zondagsschool van 11.45-12.30 uui\ Rooms-Katholickc Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur, Zon dag 10.15 uur, Haamstede: zondag 10.00 uur. Jehovah's Getuigen Kerkhof zuidzijde (direkt naast nieuwe politiebureau) Donderdag: theokratische school, 7.30-8.30 uur; dienst vergadering 8.30-9.30 uur. Zaterdag: openbare le zing, 4.00-5.00 uur; Bijbel- en Wacht- bespreking, 5.00-6.00 uur. OVERDENKING Symjiathie Het woord sympathie betekent: sa men voelen, mede voelen. Het wijst naar een verwantschap in gevoelens tussen mensen. In ons taalgebruik vvei'd het tot een geest van welwil- lendé gezindheid voor een ander. Je kunt voor iemand sympathie voelen om verschillende redenen: omdat ie mand familie van je is, omdat je in een ander iets herkent wat ook in jezelf is en waai-om je je tot hem of haar aangetrokken voelt. Sympathie is een algemeen woord; in vriend schap en liefde vindt het begrip zijn verbijzondering. De sympathie gaat dan ook niet altijd even ver. Het al lereerst gaat die in het liefhebben van de naaste als van jezelf. Of over schrijdt dit de gi-enzen van de sympa thie? Omdat bepaald niet ieder mens ons sympathiek is of ook maar kan zijn? En toch, waar iemand tot naas te wordt zal er een mede voelen, een sympathie, moeten zijn om te kunnen liefhebben. Dat is dan ook wel veel gevi*agd. Het ligt gemakkelijker ten aanzien van diegenen voor wie wij reeds sympathie gevoelen. Van hen, die wij tol onze vrienden rekenen. Toch: ook dan is het heel wat om de ge negenheid, de liefde, zo groot als die voor zichzelf te lalen zijn. Soms lijkt de sympathie slechts een vaag gevoel te zijn. Zo kan het zijn met de sympathie van dc massa waarvan bekend is dat men niet te veel daarop vertrouwen moet. Jezus kon eens door geestdriftige mensen als een koning worden toegejuicht, maar nicl lange tijd daarna riep de menigte om zijn kruisiging. Maar ook als dc sympathie ster ker is. is zij niet onbegrensd. Kn de grens vormen gewoonlijk wijze}/. Sympathie, vriendschap, liefde, alles goed cn wel, zolang het mij geen schade doet. Want dan kan ik mij genoodzaakt voelen mijn betrekkin gen en mijn gevoelens te herzien. Wij hebben iets daarvan kunnen merken in dc sympathie voor Israel, toen de zaak van dc oliecrisis op een be paalde manier verbonden werd aan de toestand in het Nabije Oosten. Als je zelf in het geding koml, houden vage gevoelens het niet uit. Dan zal blijken hoeveel echte sympathie er is. Ten aanzien van Israel heeft ds. I.. 11 Ruitenberg in Tijd en Taak (17 nov. 1973) gezegd waarom bij achter l,rii'l staat. Omdat ..Israel bet volk is, uitverkoren om het Boek mee te dragen, waardoor de getuige nis aangaande schepping cn volein ding der wereld lot ons kwam. En dat op zodanige wijze, dat wij het (al tegenstribbelend) gingen beamen. In dat Israël wordt het verlangen naar de vastheid in een staalordc ge boren. reeds bij het gloren van zijn bestaan, tegelijk met hel horen van de Stem. die Abraham uit Ur riep. Bi.i dat Israël hoort ook de christe lijke kerk. ook het vormgeven van de humaniteit en dat is de diepste reden, waarom wij achter Israël staan Sympathie kan er zin» om allerlei reden»Het kan goed zijn zir|, daarvan ïckcnschap te geven, lie) zou kunnen helpen om in vriend schap trouw le blijven. Dreischor G. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5