mondragon - zierikzee Aanvaring in mond van Westersehelde Drie mannen maken bejaarde vrouw f 2.300 afhandig voor „reparaties" Een unieke gelegenheid voor een avond echt gezellig uit! AGENDA Stijging arbeidsreserve Referendum echtscheidingswei in Italië In Zweden huisbrandolie op de bon P.v.d.A. heeft meer dan 100.000 leden CLINT EASTWOOD JOE KIDD Pompen dicht na acht uur s'avonds 2 HAAMSTEDE, 9-1. Op een wel bijzonder laaghartige wijze werd - naar eerst nu bekend is geworden - vorige week de alleenwonende 80-jarige mevrouw J. aan de Vertonsweg door drie mannen een bedrag afhandig gemaakt van 2.300,—. Advertentie Een zeker A.A.C., de namen van de andere twee zijn tot nu toe nog onbekend, uit Utrecht belde bij mevr J. aan, hij deed mededeling dat er hoog nodig enige reparaties aan haar woning moesten worden ver richt. Hoewel mevr. J. hier niet op in wilde gaan, bleef de man aan dringen en ging naar binnen om de zaak verder te bepraten. Tijdens het gesprek dat hierna volgde kwamen, naar later bleek, de twee andere mannen ook naar binnen. Zonder toestemming te hebben gevraagd be gaven zij zich naar de zolderverdie ping, waar zij enige kasten door zochten waruit later toch niets ver dwenen bleek te zijn. STOCKHOLM, 9-1. In Zweden gaat in februari de huisbrandolie op de bon. De Zweedse energieraad heeft daartoe dinsdag besloten.Op de verwarming van woningen zal worden bezuinigd en de warmwater voorziening in flatgebouwen zal wór den gestaakt. De Zweedse regering wil dat het verbruik van energie met twintig procent daalt en hoopt dit te bereiken door rantsoenering van olie, elektriciteit en benzine. AMSTERDAM, 9-1. De Partij van de Arbeid heeft haar 100.000ste lid ingeschreven. Vooral het eind van 1973 heeft een aanzienlijke leden winst opgeleverd. In vier dagen kreeg de partij er 1454 leden bij. Be gin december beschikte de partij over een ledenbestand van ongeveer 99.000. Midden 1972 ten tijde van de val van het kabinet-Biesheuvel was dat aantal 93.000. W armterecord aan Zuidpool MOSKÓU, 9-1. Het Russi sche station „Wostok" op het vasteland van de Zuidpool heeft een warmterekord gere gistreerd, 13,6 graden Celsius boven nul. Het hoogste peil dat het kwik daar ooit bereikt had was 20,9 graden Celsius onder nul. Deze melding werd dinsdag doorgegeven door het onder zoekingsvaartuig „Professor Vize" dat leden voor een nieuwe Russische Zuidpoolex peditie aan boord heeft. Onder aandrang van C had mevr. J. toestemming verleend om enige reparaties te verrichten aan de dak goot en aan de hallustrade van de erker. Na 20 min. te zijn weggeweest kwam C terug met de mededeling dat een van zijn maats van de erker was gevallen en direct naar het zie kenhuis moest. Toen men de dokter wilde waarschuwen verklaarde C dat dit niet nodig was. (Er bestaat dan ook een sterk vermoeden dal bedoelde persoon in het geheel niet van de erker is gevallen). Wel had hij een bedrag nodig van i' 2300,- en of mevrouw nu maar even gauw een cheque wilde tekenen. In eerste in stantie voelde mevr. J. hier totaal nietsvoor maar door de manier waarop de man hierop bleef aan dringen gaf de bang geworden vrouw een chepue, welke de drie liedert na te zijn vertrokken direct op een bank te Haamstede verzilver den. Door de Rijkspolitie wordt mo menteel een onderzoek naar hel ge beurde ingesteld. Vrouw hoogste bij ambtenarengerecht UTRECHT, 10-1. Mej. mr. C. J. M. Mulders uit Arnhem is met in gang van de dag van beëdiging be noemd tot voorzitter van de raad van beroep en het ambtenarengerecht in Utrecht. Zij is de eerste vrouw in Nederland die in deze functie is be noemd. Mej. Mulders (50) is thans onder voorzitter van de raad van beroep en het ambtenarengerecht in Arnhem. Ons land telt 10 van deze beroeps colleges. Mej. Mulders (geboren november 1923) was van 1947 tot 1957 werk zaam bij het ministerie van justitie in Den Haag. Daarna wei'd zij grif fier bij de centrale raad en het amb tenarengerecht in Arnhem. In 1969 volgde haar benoeming tot onder voorzitter van dit college. Mej. Mulders volgt in Utrecht mr. D. L. Rang op, die enige maanden geleden werd benoemd tot lid van de centrale raad van beroep in Utrecht Baby-dolfijn is overleden ENORME PRIJSONTWIKKELING DEN HAAG, 9-1. Een van de grote problemen van dit ogenblik is de enorme prijsontwikkeling. De invoerprijzen lijken wel met de week op te lopen, aldus de nieuwe voor zitter van het verbond van Neder landse ondernemingen, mr, C. van Veen, op de maandelijkse informa tieve bijeenkomst van dit verbond met de persvertegenwoordigers. DEN HAAG. De Eerste Kamer kwam bijeen ter verhandeling van de Machtigingswet. Op de foto de regeringstafel met v.l.n.r. de minis ter Lubbers, Duisenberg, Van Agt, premier Den Uyl, Boèrsma en Wes terterp. HOTEL - RESTAURANT - BIOSCOOP CONCERTZAAL - TELEFOON (01110) 2670 Zaterdagavond 12 januari Ook a.s. zaterdagavond serveren wij weer ons speciale CINEMA-MENU 15(— (inclusief vrij toegang in onze bios coop) TECHNICOLOR® PANAVlS'ON® Een Universal/Malpaso Company Produklie uitgebracht door Cinema International Corporation. Grapefruit Cocktail Franse uiensoep Halve gebraden kip in '1 pannetje Frites Café glacé (ijs met moka en rhum) Aanvang 20.00 uur Toegang: 14 jaar Aanvang hoofdfilm 20.30 uur. EEN VERMISTE EN EEN GEWONDE Donderdag 10 januari tficrikzcc Concertzaal, 20.00 uur, Super-Sister. Horv. Verenigingsgebouw, 20. 00 uur, Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen". R.K.-centrum, 19.30 uur, U.V.V. Vrijdag 11 januari Zierikzee Mondragon, 15.30 uur, jaarwisselings bijeenkomst afdeling Schouwen, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Aula RSG Prof. Zeeman, 20.00 uur, filmavond „Ziejook". Oude Tonge Verenigingsgebouw, 20.00 uur. kader bijeenkomst Overlegorgaan Vakcen trales, (NVV, NKV, CNV). Maandag 14 januari Zierikzee Huis van Nassau, koffiekamer, 20.00 uur, Zierikzeose Sportraad. Dinsdag 15 januari Concertzaal, 20.00 uur, Cabaret Henk El sink, (ZVU). Geref. kerk, 19.45 uur, vergadering N.C.V.B. Woensdag 16 januari Zierikzee 'Concertzaal. 20.00 uur, Cabaret Henk Elsink, (ZVU). Kerkwerve Verenigingsgebouw, vergadering N.C.V.B. Donderdag 17 januari Haamstede Winterzaal Herv. kerk, 14.00 uur, Ned. Ver. van Huisvrouwen. Oosterland Verenigingsgebouw, 19.30 uur, afde ling Duiveland Plattelandsvrouwen Bond. Zaterdag 19 januari Zierikzee Concordia; 19.30 uur, P.J.Z. .Dinsdag 22 januari Zierikzee „Mondragon", 20.00 uur, lezing .„streekgeschiedenis. -Woensdag 23 januari Zonnemaire Gemeenteschool, 14.00 uur, Welfare- kursus. HILVERSUM, 9-1. In het dolfina rium te Harderwijk is het dolfijnen- jong overleden dat een week geleden werd geboren. Een bioloog van het dolfinarium kon nog geen doodsoor zaak noemen. Aarivankelijk werden de levenskansen van het dolfijntje hoogaangeslagen. Normaal leven ba by-dolfijnen in gevangenschap niet langer dan vijf tot acht dagen. Greep in Girokas: buit van f 7.000,- AMSTERDAM, 9-1. Twee mannen hebben woensdagmiddag een greep gedaan in de kas van een gemeente giroagentschap aan de Drijverweg in Amsterdam-Noord. Zij verdwenen met f 7000. Het kantoortje, dat in een drogisterij is gevestigd, was op het moment van de diefstal onbe heerd. De drogist was in de winkel bezig, maar had aldus de politie het loket open gelaten. Volgens de win kelier waren de daders Surinamers. Twee doden bij botsing' ENKHUIZEN, 9-1. Op de Provin ciale weg Hoorn-Enkhuizen zijn woensdag de 53-jarige H. A. Koops uit Den Haag en de 34-jarige T. Broerse uit Enkhuizen om het leven gekomen. Zij reden met hun auto's frontaal op elkaar in de gemeente Venhuizen. Het wegdek was ter plaatse glad aldus de rijkspolitie. VLISSINGEN, 9-1. Op de Westersehelde, op de rede van Vlissingen, is woensdagmorgen de onderzeeboot- jager „Noord Brabant" van de Koninklijke Marine in aanvaring gekomen met de Britse buik-carrier „Ta- coma City" (16.704 brt). Eén opvarende van de „Noord Brabant" wordt vermist. De korporaal-ma chinist G. G. van Erf uit Hippolitnserf (N.H.) raakte gewond en werd overgebracht naar het Bethesda- ziekenhuis in Vlissingen. Het ongeluk gebeurde vlak nadat een Belgische loods aan boord van de „Tacoma City" was gegaan. Op dat moment dreigde de buik-carrier te gen een boei te gaan. Door de ont- vvijkingsmanoevre schoot het schip te ver door en raakte toen de on derzeebootjager midscheeps, aldus de marine voorlichtingsdienst. Er ont stond een gat van vier meter. Door het ongeluk was er water gekomen in de achtermachinekamer en de achterketelruimte van de „Noord Brabant". Een bergingsschip van de bergingsmaatschappij Van den Akker assisteerde bij het weg pompen van het water. De sleepboot „De Leie" heeft de onderzeeboot ja ger daarna naar de Vlissingse Sloe- haven gesleept. De schepen voeren op met moment van het ongeluk in tegenovergestelde richting. De „Tacoma City" was van Antwerpen op weg naar zee. Het schip heeft betrekkelijk weinig scha de opgelopen. Het is op de rede van Vlissingen voor anker gegaan. Opleiding Aan boord van de „Noord Bra bant" vindt de opleiding plaats van navigatie-officieren. Het schip dient hiertoe regelmatig te oefenen in de binnenwateren langs de kust. In de buurt van de „Noord Brabant" voer woensdagmorgen ook het fregat Van Speyk van de marine. Dit schip was bezig met de periodieke onderhouds beurt, waarbij het magnetische veld van het schip zo gering mogelijk wordt gemaakt (degaussing). De „Noord Brabant" had dit dinsdag gedaan. DEN HAAG, 9-1. Het voor seizoen gecorrigeerde totaal van het aantal werkloze mannen en vrouwen ver toont eind december j.l. een stijging van 1.100 tot 119.500, aldus het woensdag door het ministerie van sociale zaken versterkte overzicht van de stand van de werkloosheid. De geregistreerde arbeidsreserve (niet voor seizoen gecorrigeerd) be droeg op 19 december 138.050, wat oen stijging van 20.930 betekent te genover eind november. Aan de geleidelijke stijging in de afgelopen maanden van het gecorri geerde cijfer van de openstaande vraag kwam in december abrupt een einde, door een daling met bijna 7.000 tot 68.700. De vermiste opvarende van de on derzeebootjager „Noord Brabant" is de 19-jarige machinist le klasse P. Diederich uit Sneek. Hij werd woens dagmiddag nog steeds vermist. BOVAG-ADVIES: DEN HAAG, 9-11. De bond van automobiel-, garage- en aanverwan- r te bedrijven (Bovag) in Den Haag, heeft zijn bijna negenduizend leden met een benzineverkooppunt geadvi- i seerd op werkdagen (maandag tot en met zaterdag) geopend te zijn van zes of acht uur 's morgens tot acht uur 's avonds en op zon- en feestda- j gen de pompen te sluiten. Indien men toch op zon- en feest- dagen open wil zijn, dan adviseert 5 de Bovag dit gedurende een aaneen- gesloten periode van maximaal zes s uur te doen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaale (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Olie van scholen gestolen LEEUWARDEN, 9-1. De christelij ke basisschool in Oudehorne en de openbare basisschool in Nieuwehor- ne (gemeente Heerenveen) zijn be roofd van hun voorraad stookolie. Het hoofd van de christelijke school in Oudehorne merkte dat hij 2800 liter uit de olietank miste en tipte zijn kollega in het naburige Nieuwehorne. Deze ontdekte dat de helft van zijn stookolie - ongeveer 5000 liter - weg was. Hogere boete op peniciline in melk DEN HAAG, 9-1. De Nederlandse veehouders die teveel peniciline in hun melk hebben moeten voortaan rekening houden met een extra hoge korting op hun afgeleverde melk. Het Landbouwschap heeft woens dag besloten de korting per kilogram te verhogen van twee tot vijl pro cent. De boeren moeten bovendien per periode van veertien dagen nog hon derd gulden betalen (was vijftig). De verhogingen gelden met terugwer kende kracht tot 1 januari. ROME. 9-1. Italië staat op het punt overspoeld te worden door een bit tere en mogelük explosieve politieke campagne, nu over de Italiaanse cchtscheidingswet een referendum nadert dat door bijna niemand ge wenst wordt. De Italiaanse politieke leiders zijn er in geslaagd het referendum bijna twee jaar tegen te houden. De kwes tie zaait grote verdeeldheid in het land en verdeelt de politieke groepe ringen in Rooms-Katholieken die zich bitter tegen de wet verzetten en niel-katholieke groepen. Bijna iedereen is het erover eens dat, alleen de uiterst rechtse katho lieken. die meer dan 1,3 miljoen handtekeningen hebben verzameld voor het in gang zetten van het refe rendum. er baat bij hebben. Deze willen eenvoudig de nu drie jaar ou de cchtscheidingswet opheffen. Vrouw dood door verstikking' AMSTERDAM, 9-1. De 22-jarige analiste Marion de Jong is dood aangetroffen in haar woning in de Adriaan Kluitstraat in Amsterdam- West. Zij bleek door verstikking om het leven te zijn gekomem Gebleken is dat een geiser in de keuken is blijven branden Dit moet zijn ge beurd. terwijl zij zich in haar afge sloten keuken waste. Twee meisjes dood in bad NOORDWIJK, 9-1. Waarschijnlijk door koolmonoxyde z(jn twee zeven jarige meisjes uit Noordw'yk aan Zee, toen zij een bad namen, om het leven gekomen. De kinderen, een dochter van de familie De Sitter en een vriendinnet je, waren naar de badkamer ge stuurd om zich te wassen. Toen men na enige tijd niets meer hoorde en ging kijken of er iets aan de hand was, bleken de kinderen bewusteloos in het water te zitten. Zij zijn toen onmiddellijk overgebracht naar het academisch ziekenhuis in Leiden, waar ze zijn overleden. De politie vermoedt dat koolmo- noxidc-vergiftiging de oorzaak is van het drama. In de badkamer bevond zich een geijser die waarschijnlijk defect is geweest. Twee broertjes onder vrachtauto HEEL EN PANHEEL. 9-11. In de dorpsstraat van Heel (L.) zijn woensdagavond twee broertjes on der een vrachtwagen gekomen. De elfjarige Adriaaan Vcrvergaert uit Heel was op slag dood. Zijn broertje werd zwaargewond naar een zieken huis in Roermond gebracht. De oor zaak van het ongeluk is nog niet op gehelderd. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2