Besluiten Gemeenteraad van Westerschouwen STREEKNIEUWS Hinderniswedstrijden <£tsen voor jeugd te Haamsf Beantwoording college Westerschouwen algemene beschouwingen Beschermde plantensoorten Schouwen-Duiveland op Jong Renesse hield puzzelrit te pard ZIERIKZEESCITE NIEUWSBODE Maaiwlas 3l december 1973 Nr. 21113 Aantal subsidieverzoeken goedgekeurd WESTERSCHOUWEN, 29-12 In de vrijdagmorgen gehouden gemeente- raads vergadering van Westerschou wen ging de raad akkoord met de voorstellen van b. en w. tot vaststel ling van de nieuwe gemeenschappe lijke regeling voor de Beatrixsebool te Zierrkzee, de le wijziging tot vast stelling van de brandbeveiligings verordening en de voorbereidingsbe- sluiten van het gebied omgeving Kampweg, Korte Moermondsweg. einde Laone, Helle weg en het gebied gelegen tussen Kloosterweg, Vroon- weg, Breedsteweg en Hogezoom. Op het verzoek van de heer C. Veerhoek om aan de Hogezoom te Renesse op het daar aanwezige ter rein van de gemeente een parkeer terrein te creëren werd afwijzend be schikt. De redenen hiervoor waren dat ten le een parkeervoorziening in de door de heer Veerhoek en anderen bedoelde zin verkeerstechnisch geen oplossing is; 2e: de last voor de be woners aldaar eerder erger dan min der zou worden; 3e; een en ander toch slechts een tijdelijke oplossing zou zijn. Verder was de raad van mening dat het nog op geen 5 min. lopen hiervan gelegen parkeerter rein aan de Moolweg ruimschoots gelegenheid biedt om te parkeren. Voor het weren van de talrijke brom -mers welke in de zomer maanden aan de Hogezoom worden gepar keerd zal naar een oplossing worden gezocht. Verschillende raadsleden waren de mening toegedaan dat er ondanks het parkeerverbod nog veel te veel auto's in de zomermaanden ter plaatse worden geparkeerd. Bur gemeester Ever wijn zegde toe hier met de Rijkspolitie nog eens kon tact over op te nemen. Op voorstel van 1». en w. werd be sloten aan de noordzijde van het zui delijk gelegen gedeelte van de Burghse Ring een parkeerverbod in te stellen. Subsidies De subsidie van het Zeeuwse in stituut voor de geestelijke volksge zondheid krijgt ten behoeve van het bureau levens- en gezinsvragen een subsidie van 16 cent per inwoner. De subsidie van de Zeeuwse stichting voor revalidatie werd van 5 naar 7 cent per inwoner gebracht. Aan de stichting regionaal pedagogisch cen trum Zeeland werd een subsidie ge ven van f 4.25 per leerling zijnde een bedrag van f 1.810,50. Door de raad en het college weiden hierbij wel enige kanttekeningen geplaatst. Ge tracht zal worden een gemeenschap pelijke regeling in het leven te roe pen waardoor men ook medezeg gingschap krijgt. De Zeeuwse stichting voor be roepskeuzevoorlichting en de chris telijke stichting vor school- en be roepskeuzevoorlichting en beroepen- voorlichting krijgen een voorlopige subsidie van f 15,- per verricht on derzoek. Alvorens tot goedkeuring van een verhoging van de haven-, Kade-weeg-, overscheepij en liggel den werd overgegaan vroeg de heer J. Lustig of het niet mogelijk en wenselijk was de liggelden voor de jachten wat op te voeren. Burge meester Everwijn meende dat dit niet in overeenstemming zou zijn met de akkommodatie welke men kan bieden. NUTSSPAARBANK Uw ideale geziusbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden BURGH-H AAMSTEDE: Julianastraat'Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. Pas als men aan de verbetering hier van wat heeft gedaan kan hierover van gedaphten worden gewisseld. Zo als de verordening er nu ligt kan dit de gemeente 30 tot 40^» meer op brengen. Met de stemmen van de PvdA fra ctie tegen werd besloten akkoord te gaan met de toetreding van de PZEM tot de SEP. De woordvoerder van de PvdA de heer Lustig vond het niet juist dat in deze kwestie de gemeen ten door de provinciale staten bui tenspel zjjn gezet. Hij was er van overtuigd dat wan neer de PZEM in de SEP zal worden opgenomen er spoedig een tweede kerncentrale in Zeeland zou worden gebouwd. Daar er voor de eigenbe volking een capaciteit is die zeker tot 1984 genoeg is zag hij er geen heil in voor bepaalde bedrijven, die de stroom nog veel goedkoper krijgen dan de eigen bewoners, een tweede kerncentrale te gaan bouwen. De heer J. C. Hendrikse verklaarde dat zijn fractie zeker niet tegen kern energie is. Wel vond hij het nood zakelijk dat er eerst een een oplos sing wordt gevonden voor de ver werking van de afvalstoffen waar men thans te Borsele nog niet aan toe is. Tot bezoldigd' ambtenaar van de burgelijke stand werd benoemd mej. L. W. Bijl. Aan de heer H. den Boer werd de woning aan de Dorpsring 20 te Noordwelle verkocht voor het bedrag van f 20.000,- Aan de heer K. H. Lesterhuis werd een perceel grond aan de Klaproosweg verkocht groot circa 120 ca voor f 25,per ca. Visie P.-Chr.-groepering Door alle drie de leden van de protestants-christelij ke gi'oepering wérd het woord gevoerd. Als eerste betreurde de heer A. D. Dalebout het dat de tarieven van het Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee nog niet zijn aangepast. Teleurstelling werd uit gesproken dat het pand Noordstraat 21 nog steeds niet in goede conditie is. Gehoopt werd dat ook de buiten gebieden van gas zouden worden voorzien. Aangedx-ongen werd op vex-betering van de accomodatie op de haven van Burghsluis. Namens het gi'ootste deel van zijn fi-actie dx-ong de heer Dalebout aan zo spoe dig mogelijk tot sluiting van de Oos- terschelde over te gaan. Onbegrijpe lijk vond bijzat de WMZ nog steeds niet wil erkennen schuldig te zijn van de ontwatering, dit ondanks het feit dat aan verschillende fruittelers toch een schadevergoeding werd uit gekeerd. Verontrusting werd uitge- spi'oken over de ondei-bezetting van het politiekorps in de zomermann- den. Daar vele reci'eanten nog voor rust komen moet het aantal bars ze ker niet woi'den uitgebloeid. De heer L. Tieleman vond het aan bieden van de gemeentelijke struc tuurstudie wel erg laat. Dit had be ter aan het streekplan gekoppeld kunnen zijn. De vrees werd uitge sproken dat een aantal bestem mingsplannen hierdoor op losse schroeven zijn komen te staan. Al met al betekent dit een ernstige be dreiging van de bouw. Geen vastge stelde plannen betekent geen bouw- gi'ond en dit betekent weer geen werkgelegenheid. De heer Tieleman was tegen het vex-der opvoei'en van de toeristenbelasting. Wanneer de inkomsten niet toereikend zijn zal er bezuinigd moeten woi'den. Persoon lijk verklaarde hij tegen afsluiting van de Oostei'schelde te zijn. De heer J. van den Berge diong er op aan de financiële toestand van de gemeente terdege in de gaten te hou den. De kleine kernen moeten leef baar gehouden worden. In dit ver band wordt de toename van tweede woningen in deze kernen betreurt. Gehoopt wordt dat men ook te Re- nesse spoedig de beschikking zal hebben over bouwgrond. Ter bevor dering van de rust zal de toename van bars niet gestimuleerd moeten worden, maar afgeremd. WESTERSCHOUWEN Brandje in bijgebouw hotel Door onvoldoende isolatie van de centrale vex-warming ontstond vrij dagmiddag in een van de bijgebou wen van hotel „Westerschouwen Welvax-en" brand. De heer C. van Klooster, die de brand ontdekte, kon met een schuimblusser de brand blussen. De brandweer die spoedig ter plaatse was behoefde niet meer in te gi'ijpen. De schade bleef be perkt tot een gat in het dak. RENESSE Bouwaktiviteiten Een dezer dagen werd de bouw van een campwinkel (kantine en bijgebouw) op camping „De Brem hoeve" te Renesse aanbesteed. Van de vier inschi'ijvers bleek de firma Braber-Dorreman en Lemsom uit Renesse de laagste te zijn. Het werk is inmiddels aan de laagste inschrij ver opgedragen. Jeugdwerkgioep Renesse aktief Nu gedurende de kerstvakantie de jeugdklub van Renesse stil ligt, heeft de jeugdwerkgroep gemeend dat het toch leuk zou zijn om in de tweede week van de vakantie iets voor de kinderen van Renesse te or ganiseren. De keuze is gevallen op een filmmiddag. Daarom zal er donderdagmiddag 3 januai'i om twee uur in het dorps huis van Renesse een i'ilmmiddag voor de jeugd worden gehouden. De voorstelling is voor alle kinderen toegankelijk en niet alleen voor de leden van de jeugdklub. De toe gangsprijs is twee kwartjes. Woensdagmiddag 2 januari gaat de gymklub, die inmiddels 53 leden telt, in het nieuwe jaar weer van start. Door toevallige omstandighe den is er de laatste paar weken geen gymklub geweest, maar in het nieu we jaar wordt het werk op dit ge bied weer vol animo hervat. SEROOSKERKE Kerstfeest zondagsschool „De Zaaier" Op Eei-ste Kerstdag hield de zon dagsschool „De Zaaier" het Kei-st- feest in de Ned. Herv. kerk. De plaatselijke predikant ds. L. Jansen Schoonhoven opende' de samenkomst met gebed. Vervolgens werd, onder leiding van het zondagsschoolpei'soneel, een programma afgewerkt, uitgegeven door de Ned. Zondagsschoolvei'eni- ging. Dit programma bestond uit het opvoeren van een kerstspel, zang en deklamatie. Alle kinderen werkten hieraan mee. Na het vertellen van een vrij verhaal door de heer J. de Mey volgde een traktatie, en kregen alle leerlingen een geschenk, pak ketje aangeboden. Met dankgebed werd dit drukbe zochte Kerstfeest geëindigd. Nieuwjaars begroeting Evenals vorige jai'en zal op nieuwjaarsmorgen weer een begroe tingssamenkomst plaats vinde'n in de verenigingszaal van de Ned. Herv. Kerk. Ds. L. Jansen Schoonhoven (plaat selijk predikant) zal 'n nieuwjaai's- rede houden. Na afloop hiervan is er nog een koffie-uurtje. ZONNEMAIRE Kerstvieringen Vrijdag vierde de meisjesclub „Zonnestraaltje" het kerstfeest, me- WESTERSCHOUWEN, 29-12. In zijn beantwoording van de opmerkingen en vragen in de algemene be schouwingen van de fraktievoorzitters - zie ook elders in dit nummer - gaf burgemeester H. P. Everwijn toe dat er inderdaad van een zekere vaagheid in de be groting voor 1974 sprake is. Hij beklemtoonde hierbij dat dit ook bvj vorige begrotingen het geval is geweest. De burgemeester was de mening toegedaan dat er een pas op de plaats moet worden gemaakt, waarbij men niet moet komen met incidentele projecten. Momenteel bestaat er een grote behoefte aan een meer jarenplan dat in volledige sa menwerking. waarbp de urgentie van de projecten nader onder ogen schouw kan worden genomen, moet worden opgesteld. Dankbaar was het college gestemd over de over het algemeen toch wel positieve benadering van de begro ting. Voor de verkiezingen wil het college zijn uiterste best doen met een investeringsnota te komen. ZIERIKZEE. 29-12. In het jong ste nummer van Sterna, het vereni gingsorgaan van de natuur- en vo gelwacht Schouwen-Duiveland. be steedt de heer J. \V. Eckhardt enige aandacht aan een aantal planten- en diersoorten die thans krachtens de Natuurbeschermingswet beschermd zijn. De lijst met beschermde soor ten werd voorgelegd aan de heer Viergever te Serooskerke die hierop een toelichting gaf van het Schouwse aandeel. Hieruit blijkt o.a. dat op Schou wen-Duiveland voorkomt daslook. maar gekweekt en nu verwilderd, o.a. op Garda. Zwanebloemen wor den op diverse plaatsen aangetrof fen. bijv. in de ring van Dreischor. Veelal zijn dit verwilderde kweek- exemplaren. Van de klokjes bezit Sch.-D. slechts het niet-zeldzame grasklokje. Wilde kaardebol komt verspreid voor, moeraswespenorchis vrij veel. terwijl de blauwe zeedistel met slechts enkele exemplaren in de duinstreek genoegen moet nemen. In 1937 heeft een gentiaan do Zou te Haert verblijd, maar deze komt evenals de grote muggenorchis, die in de in 1943 omgeploegde Wildernis van Brouwershaven stond, niet meer Voor. De aardaker die nog verbouwd is, kan verwilderd voorkomen en was voorheen aan te treffen langs de dijken te Schuddebeurs en Noord welle. Waterdrieblad kwam in 1940 bij het watergat voor. De vleeskleu rige. gevlekte, breedbladigc, harle kijn en rietorchis kunnen op diverse plaatsen worden aangetroffen. Voor wilde marjolein hadden we in 1940 vanaf Zierikzee richting Stel letje moeten fietsen. Knikkende en gewone vogclmelk komen beide voor te Schuddebeurs; de laatste ook el ders. Koningsvarens kunnen we nog vinden in een cikebos van de duin rand, niet ver van de woning van de heer J. P. C. Boot tc Burgh. Ook voor de parnassia moet een be zoek aan de duinen worden gebracht. Van de veldsalie. een plant van de rivierdijken, kwam dit jaar zowel op de Grevelingcndam als op de Brou- wersdam 1 exemplaar voor. Helaas stonden beide planten op het Fla- keese gedeelte. Tot slot kan men de gekweekte maagdepalm nog op diverse buiten plaatsen (o.a. te Schuddebeurs) ver wilderd aantreffen. De overige soor ten komen op Schouwen-Duiveland niet voor. al kunnen sommige „tuin planten'' als bijv. herfsttijloos en kievitsbloem hier en daar in het wild de kop opsteken. Naar aanleiding van een opmer king van de heer Lustig verklaax-de de burgemeester dat het indienen hiervan niets te maken heeft met de komende x-aadsverkiezingen. De bur gemeester was het in grote lijnen eens met de heer Kloosterman voor wat betreft de recreatieve ontwikke ling in de gemeente. B. en w. zijn niet van plan voorlopig deze ont wikkeling af te remmen. Bij het creëren van speelplaatsen hebben wij de bevolking in de nieuwe wij ken inspraak gegeven, aldus de bur gemeester. Het bleek hierbij dat men allerminst eensgezind was daar een gedeelte vóór speelplaatsen was en weer een ander deel voor het plaatsen van auto-boxen. Ten aan zien van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee was burge meester Everwijn niet bang dat dit zal gaan verdwijnen. Van het tegen deel is eerder sprake. Er bestaat zelfs een goede kans dat er kan worden uitgebreid tot 104 bedden. Het voordeel hierbij is dat er in 1.973 een bezetting is geweest van prak- ties 100 proeent. Voor wat het pand Noordstraat 21 betreft ligt er een kant en klaar plan dat spoedig aan de orde komt. Burgemeester Everw(jn zei verder dat van plannen om tot sluiting over te gaan van de huishoudschool „Do Schutsc" officieel nog niets bekend is bij het college. Met de W.M.Z. zijn er bijzonder goede contacten, in 1975 zal men tot bcvloeïng kunnen overgaan. Als de voortekenen niet bedreigen ziet het er naar uit dat in 1974 het z.g.n. plan Padmos te Renesse gaat lukken. Momenteel is hef dichterbij als men een half jaar geleden mocht ver wachten. Het college deelde niet de mening van de heer Lustig voor openbare commissie vergaderingen. Burgemeester Everwijn zag het als juist dat ten aanzien van de Ooster- schelde het rapport Klaescns zal worden afgewacht. Toeristenbelasting Als er tot verhoging van de toeris tenbelasting zal worden over gegaan zal dit tijdig in 1974 aan de orde worden gestold. In november of de cember zal men beslist niet tot ver hoging over gaan. Voor de problemen voor de kort-kampeerder - die niet Geslaagd onderdeel van de hindernisweclstripekhappen. (Foto: 2?che Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 29-12. Door de wielervereniging Westerschouwen werd zaterdagmiddag te Haamstede bij de nieuwe basisscholen een hin derniswedstrijd op de fiets voor de jeugd georganiseerd. Van de zijde van de jeugd, er wa ren ï-uim 50 deelnemers, bestond er voor dit evenement ruime belang stelling. Bij deze hinderniswedstrijd moetsen de deelnemers(sters) over een wipplank rijden, over pakken stro kruipen én koek happen. Al met al was het een geslaagd evenement waar de ox*ganisatoren met voldoe ning op kunnen terug zien. Na af loop vond in cafetaria „De Graaf" te Haamstede door de voorzitter van de wielervei-eniging de heer J. Pos de prijsuitreiking plaats. Naast de 30 prijswinnaai's kreeg elke deelne mer een pat frites aangebo den. De Praan het slot woor den van c een iedr die aan het slagerit evenement een bijdrage jyerd. De uitslagen; meisjes 8-1- Els de Waal; 2. Marjan dé- Monig v. d. Hen gel. Meisjl jaar: 1. Rianne Boot; 2. grt; 3. Janet van Zalm; 4. juman; 5. Lia Speel man; 6. ]\de Koning. Jongens 8-9 jaar: de Lang; 2. Bruno v. d. Hoe&nk Bouman; 4 Pe ter Kou wan Jongex-t; 6. Mar tin v. d. Jongens 10-11 jaar: 1. Mai'c Peter Boogert; 3. Leo Rijnl Jan Vos; 5. Jac v. cl. BergeP- van Waveren; 7. H. Boot. 12-14 jaar: 1. Kees v. d. Be Jaap Ki-uidhoff; 3. Anton de 4. Rinus v. d. Maas; 5. Bert lAlex Scharjon. aan zijn trekken kan komen - heeft men een open oog, aldus de burge- meester. Bij de Stichting Renesse zijn hiervoor plannen in voorberei ding. Naar aanleiding van verschil lende vragen uit de raad deelde de voorzitter mee dat er momenteel een studie gaande is rond de px-oblema- tiek rond de tweede woningen in de kleine kernen. Momenteel kan wor den vastgesteld dat er van een af nemende vraag sprake is. De moge lijkheid naar meer bouw in de kleine kernen zal worden bezien. Burge meester Everwijn deelde verder mee dat de openbare verlichting niet op de lange baan zal worden geschoven Incidentiële uitvoering heeft weinig zin, maar moet in zijn totaliteit wor den bezien. Burgemeester Evex-wijn was het eens met de mening dat de bouw van de brandweergarage lang op zich heeft laten wachten. Dat het niet sneller is gegaan is echter bui ten de schuld van het college. De burgemeester was het eveneens eens met de mening dat er gedurende de zomermaanden te weinig politie is. De aanvragen voor 1974 z^n weer de deur uit maar ik ben er van over tuigd dat zij ook deze maal niet voor de volle honderd procent zullen wor den gehonoreerd", aldus de voorzit ter. Burgemeester Everwün meende ook dat niet elke recreant voor de natuur en rust komt. Er zyn er be slist ook wel bjj die 's avonds wel eens op een barkruk willen zitten. vrouw Van Leeuwen las hel kerst evangelie, er werd gezongen, op de blokfluit gespeeld en gedeclameerd. Zatei'dag wei-den door meisjes van de meisjesclub fruit bakjes rond gebracht, die werden aangeboden door de diakonie der Ned. Herv. kerk aan ouderen en zieken. De leerlingen van de zondags school hielden het kerstfeest in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeen te onder leiding van ds. Kroon. Me vrouw van Leeuwen vertelde het kei-stevangelie, samenzang, kindei-- zang fluitspel en declamatie werden afgewisselend ten gehore gebracht. Sari Tanis las een vex-haal voor ge titeld „Toch een loge". 7 kinderen gingen dit jaar de zondagsschool ver laten, Margo Goudswaard, Marieke Mandemaker. Rian de Munnik, Elly van Nieuwenhuyze, Jaap van Sas, Janneke Tanisen Annemarie van 't Veer. Zij ntvingen, allen de jeugd- bijbe 1 „De weg van het t licht". De begeleiding op het rgel was door mevrouw van 't Veer. Eerste kerstdag 's morgens was er in de Ned. Herv. Kerk een geza menlijke kerkdienst, voorganger was ds. J. Kroon, het orgel werd bespeeld door mevr. Van 't Veer-van Dijke. Trompet, de heei-J van 't Veer, in deze dienst zong hel koortje van de plattelands vrouwen een vijftal kerstliedei-en o.l.v. van de heer M. van 't Veer. BRUINISSE Gewichten ontvreemd Uit een schuurtje van de heer De Bruine uit Bruinisse, staande bij zijn bouwgrond aan de weg. die loopt van de Rijksweg 257 parallel aan de weg onder de Zuiddijk. werden 3 koperen en 3 ijzeren gewichten ont vreemd. Gewichten zijn tegenwoor dig een gewild artikel in de antiek branche. Café-restaurant Grevelingendam heeft andere eigenaar Dezer dagen werd het café-restau rant Grevelingendam na verkoop bij inschrijving eigendom van mevrouw Van 't Hooff-Christiaanse. Het be drijf werd overgenomen van dc heer H. van elk, die zich te Brou- wershavdgt, voor de exploita tie van hoi-eca-bedrijven al daar. Mi Van 't Hooff is ook eigenare het bekende hotel Stoi-m tinisse. Zij is voorne mens hcBlhedi'ijf nog meer be- kendheiaan geven in de vorm van hetoi'schap van een wie- lerploegnede in verband met het feiuowel Tricot Noble en Kavero onsoring van wielren- nei's he?estaakt. De woeg woi'dt geselekteerd door deChr. de Jonge uit Brui nisse, tsver verzorger van de Kavei-o- De renners krijgen uiteraajnaam „Hotel Stoi-m" op hun sh Kerstbirand In jsse woi-dt woensdag avond jari een kei-stboombrand gehoudtart van de estafetteloop vindt j bij de muziektent. Er zijn 4 amende ploegen. De rou te is jïlgt. Muziektent, Kerk plein, destraat, Goudzwaard straat, 'dsti-aat, Prins Bernhard straat, Hertsbeekestraat, Delta- sti-aat rei-lengde Deltastraat. De Kersthorand wordt gehouden achterkleuterbadje aan de Del- tastraj KOE BERICHTEN UIT ET BINNENLAND FIJlRT. De rijkspolitie heeft, in Fijit (N.Br.) 300 liter hamster- benzir» beslag genomen. De ben zine opgeslagen in een boven grondank bij een woonhuis. DEJiAAG. Premier den Uyl heeft geroepen tot internationale actie r een nieuw vrij Chili. Hij deed in een radiouitzending van de Ps van de Arbeid. DEÏAAG. De 66-jarige winke- lierstfan een sigarenzaak aan de Piet instraat in Den Haag heeft een gapende overvaller door haar korde optreden de winkel uitge- werkbnder dat de man iets kon Vnecnen. RENESSE, 29-12. Vrijdag 28 de cember organiseerde Kees Bejjb in samenwerking met Mary Dalebout en Wilma Beije. allen uit Renesse, een puzzelrit tc paard. Omdat dc jeugdige organisatoren vonden dat er gedurende de kerstvakantie niet veel te doen was, hadden ze het plan opgevat zelf iets te organiseren. Dat ze met hun plannen goed geschoten hadden, bleek uit het feit dat er zich voor het evenement 30 deelnemers aanmeldden, waaronder veel jonge lui uit Holland, die hun kerfstvakan- tie op Schouwen doorbrachten. De deelnemers gingen in groepjes van twee om de vijf minuten van start vanaf boerderij Grol. De orga nisatoren hadden van de heer Huls- ker toestemming gekregen de tocht over het terrein van Slot Moermond te laten lopen, wat de aantrekkelijk heid van de route zeker nog ver hoogde Via het terrein van het slot ging het richting strand, maar omdat door de hevige storm enkele weken terug de duinen erg waren afgebrok keld ging de tocht niet over strand, maar langs de onderkant van de dui nen aan de landkant. Via gezelllige rustige paadjes kwamen dc ruitexs uiteindelijk weer in de kern van het dorp terug om uiteindelijk weer bij boerderij Grol uit te komen. Aan de hand van een stencil moost men zijn route zoeken. Onderweg stonden zes wachtposten, die de deelnemers en deelneemsters vragen stelden, vooral op gebied van paarden en over de route, ook moest ieder team twee rebussen oplossen. Op de achterkant van het formulier vulden de wacht posten de strafpunten in. Iedere deelnemer kreeg onderweg een lunchpakket. Prijsuitreiking Om 5 uur vond in De Stulp de prijsuitreiking plaats Eerst gaf Marv Dalebout en korte uiteenzelting van de route. Vervolgens was het woord aan initiatiefnemer Kees Beije. Hij dankte iedereen die aan het evene ment zijn medewerking had ver leend. Voor de wachtposten had hij een klein presentje. Vervolgens maakte hij dc uitslag bekend. De uitslag was als volgt: 1 Rinus Dalebout en Ingerlv Vroon; 2. Jan Blonk en Frank Jachman; 3. Karei Steur, Monica v. d. Besselaar en Florentine Jeanjv. d. Besselaar; 4. Teev en Coen Jachman en even eens^ Marjolein Teeuw en Marjo lein 't Veld; 5. Conny v. d. Hoek en Rt v. d. Hoek; 6. Marijke Beije en Itinka Peters en gelijk geëin- digdAarjo Giljam met haar vrien din iiek^ en daarbij ook de zeer jeugge Nicole de Kcijzer; 7. Hans Albtf in t Veld en Johan Brcmer: 8. Wlv Cramer. Louis Bal en Marja Crarér; 9. dhr. Jonker en Leo Bal; 10. Mllem-Pieter Kooman en Gerrv van iocle. D<hcer Van de Besselaar had een paaikunstschaatsen met laarzen ter bescikking gesteld en deze weiden verlet tussen de deelnemende kin- dere- Martin van Ocveren werd de gelukige winnaar. De heer Van de Bestflaar bood alle aanwezigen een consimptie aan. 's Avonds was er bij Kee: Beije een feest voor alle deel- nemrs en medewerkers. Van 8 lol halfiien voor de kinderen en van- tien tot in de kleine uurtjes voor de oudtfen. Ui. het enthousiasme van de deel nemers. zowel als van de medewer kers. blijkt dat het evenement zeer goed geslaagd is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3