Geslaagd streek-ruiterconcours te Burgh MOGELIJKE VERHEVIGING VAN STRIJD AAN EGYPTISCH EN SYRISCH FRONT „Hamsteraars uitsluiten van benzinedistributie" restaurant mondragon DE ZIERIKZEESCHE CRANT Brug ingestort veel slachtoffers ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 31 decen 1973 130ste jaargaiNr. 21413 WAARIN OPGENOMEN 1797-1889 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (Of MO) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 14,50; per jaar 55,Losse nummers 30 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 21 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 2,75. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in dit nummer: Beschouwingen raad Wester touwen TEL AVIV, 30-12. Israël heeft zijn troepen in „de hoogste staat van paraatheid"gebracht in verband niet de mogelijke verheviging van de strijd aan het Egyp tische front, zo is zondag van militaire zijde in Tel Aviv vernomen. Sterke Syrische tank-, artillerie- en infanterie-eenheden zonden in de afgelopen 24 uur langs de noordelijke bestandsgrens zijn samengetrokken. Er zijn tekenen, aldus het blad Ma'ariv, die erop duiden dat de Syriërs proberen vuurgevechten uit te lokken om ons te verleiden tot hervatting van de strijd op grotere schaal waardoor het overleg tussen de militairen op niets zal uit lopen. In Israëlische diplomatieke krin gen in Jeruzalem is inmiddels mee gedeeld dat generaal-majoor Morde- chai Gur, de leider van de Israëlische delegatie die in Geneve met de Egyptenaren ondex-handelt over de scheiding van de troepen, zaterdag naar Israël is teruggekeerd zonder dat er enige vooruitgang is geboekt bij het overleg met de Egyptische - afvaardiging over punten van we zenlijk belang. Gur zou van minister van defensie Dayan opdracht hebben gehad niet in te gaan op voorstellen voor een werkelijke terugtrekking van de troepen aan het Suezfront vóór de parlementsverkiezingen die maandag in Israël worden gehouden. Na deze verkiezingen zou de Is raëlische regering praktische en tot in bijzonderheden uitgewerkte voor stellen voor de terugtrekking van Israëlische troepen kunnen overwe gen. Meer incidenten Van militaire zijde in Tel Aviv wees men erop dat de schermutse lingen aan het Suezfront de afgelo pen week zijn toegenomen en dat de troepen van beide partijen zich nu op grote schaal hebben ingegraven. In de loop van één artillerieduel hadden de Egyptenaren ruim 1000 granaten afgevuurd. De incidenten aan het Suezfront, zo zei men in Tel Aviv, nemen in omvang en hevigheid toe op bevel van de Egyptische com mandanten. Een Algerijnse eenheid van 300 man die tijdens de oorlog van okto ber samen met de Egyptenaren streed, heeft tot nu toe stand weten te houden in een omsingelde strook van het Israëlische bruggehoofd op de westelijke oever van het Suezka- naal. De Algerijnen zijn door boten van het door Israëlische troepen om singelde derde Egyptische leger be voorraad. Dit gebeurde in dichte mist. De Verenigde Naties lieten zondag weten dat zich vrijdag 46 bestands schendingen te land hebben voorge daan aan het Suezfront. De vuurge vechten worden voor het grootste deel gehouden rond het gebied dat de Israëlische troepen op de weste lijke oever van het Suezkanaal bezet hebben. De Egyptische autoriteiten hebben tot nu toe gezwegen over deze dage lijks voorkomende incidenten en hun stilzwijgen alleen verbroken als het om een luchtgevecht of een bericht over het neerschieten van een Israë lisch vliegtuig ging. Maar de door de regering gesteun de Egyptische pers publiceert wel de mededelingen over de bestands schendingen van de V.N. Zij doet dit op een wijze dat men de indruk krijgt dat de Egyptische troepen voortdurend druk uitoefenen op de Israëlische strijdkrachten. Drees in Tweede Kamer: DEN HAAG, 29-12. De fractilei- der van DS '70 in de tweede kamer, dr. W. Drees, wil de regering zo spoedig mogelijk schriftelijk vragen stellen over de toenemende hamste- rlhg van benzine door particulieren. Hij wil de regering daarbij wijzen op de mogelijkheid hamsteraars van de distributie uit te sluiten. Ook wijst hij op voorlichting aan de bevolking via radio en televisie en op overleg met eigenaars en be heerders van wooncomplexen en flatgebouwen, om samen* met de po litie tot een systematische controle van gebouwen te komen. De heer Drees vraagt de ministers tegen ge vaarlijke benzine opslag door ham steraars alle mógelijke maatregelen te nemen. Dit nummer bestaa 6 pagina's Het Anthony hotel in Minneapolis vloog over alle verdiepingen in brand. Toen de brandweer de vlammen meester was, zag het pand er uit als een ijspaleis. De 84 hotelgasten ontsnapten, er zijn geen lichamen in het hotel aangetroffen. Twee brandweerlieden 'en drie andere personen raakten gewond. Nieuwe premier Spanje BURGH, 29-12. Door het Streekverband Schouwen-Duiveland werd zater dag te Burgh een streekconcours georganiseerd, waarnaast de beide Schou- wen-Duivelandse Rij verenigingen „Westelijk Schouwen" en de „Schouwse Ruiters" ook aan werd deelgenomen door de L.R. „Reimerswaal" uit Krui- ningen. Oorspronkelijk had het in de bedoeling gelegen dit concours op het terrein van de „Schouwse Ruiters" te Schuddebeurs te organiseren, maar door de slechte conditie waarin dit zich wegens het slechte weer van de afgelopen tyd bevond bleek dit niet mogelijk te zjjn. 1H MADRID, 29-12. Generaal Fran co heeft zaterdag zijn minister van binnenlandse zaken, Carlos Navarro (65) tot premier benoemd. Hij volgt admiraal Luis Carrero Blanco op, die 20 december bij een aanslag in Madrid om het leven kwam. Arias Navarro heeft rechten en notariaat gestudeerd. BOGOTO, 30-12. In het oostelijk deel van Columbia is zaterdag een hangbrug ingestort toen er honder den mensen opliepen om getuige te zijn van de ingebruikneming. Ge vreesd wordt dat 28 mensen zijn om gekomen en 32 gewond. Om deze reden moest men naar Burgh uitwijken waar men er in slaagde beslag te leggen op een ter rein van de heer J. Koopman te Burgh dat voor deze gelegenheid welwillend door hem werd afgestaan In de morgenuren werden de dres suur nummers, de caprillieproef en het voorspringen voor paarden-klas- se L afgewerkt. Bij de individuele dressuur voor paarden en pony's klasse B eindigde C. Stouten van de Schouwse Ruiters voor H. Bremer van Westelijk Schouwen op de eer ste plaats. In de klasse L, Ring I ging de le prijs naar N. Bejje van Westelijk Schouwen voor mej. A. Louwerse van Reimerswaal. In de klasse L voor ponny's ein digde M. Kristalijn van Westelijk Schouwen met ruimverschil op zijn clubgenoot H. Krijger op de eerste plaats. Bij de individuele dressuur voor paarden klasse L, Ring II, slaagde H. Kooman van Westelijk Schouwen er in op de eerste prijs beslag te leggen. De caprillieproef voor pony's en paarden werd gewon nen door M. Kristelijn van Westelijk Eén der deelnemers in aktie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Schouwen voor mej. Schroote van Reimerswaal. Voor de aanvang van het middag programma werd door de voorzitter van de Schouwse Ruiters de heer P. Klompe een kort welkomstwoord ge sproken. Bij het springen voor paar- denklasse B ging de overwinning naar C. Stouten van de Schouwse Ruiters. In de klasse L slaagde A. Mosselman van Reimerswaal er met 0 strafpunten in beslag op de zege te leggen. B. Goudwaard, die bij het voorspringen het parcours 's mor gens nog foutloos had afgelegd maakte wel de snelste tijd maar door de 8 foutpunten welke hij kreeg moest hij genoegen nemen met de 2e plaats. De overwinning in de klasse M ging naar A. J. Hanse van de Schouwse Ruiters voor mej. A. Lou werse van Reimerswaal die wel in de snelste tijd het parcours aflegde maar 12 foutpunten kreeg te noteren. De Tally-Ho voor ponny's werd een overwinning voor H. Krijger voor zijn clubgenoot M. Kristalijn. In het nummer „Speel uw spel" springcon cours voor paarden wist A. J. Hanse op zijn tweede overwinning deze middag beslag te leggen. Parade Het concours werd met een parade parade-commandant A. J. Hanse, wat werd afgenomen door de heer en mevrouw Den Exter en de voor zitter van de Schouwse Ruiters, P. Klompe, afgesloten. Aan het slot sprak de heer P. Klompe woorden van dank tot allen die hun mede werking hadden verleend om dit- concours te doen slagen. In het bij zonder richtte hij zich hierbij tot de heer J. Koopman voor het beschik baar stellen van zijn terrein, de jury leden de heer en mevr. Den Exter en mevr. Van Doorn-Dieleman, de schrijver de heer Pronk, de rekenka mer mevr. S. L. Hanse-Verburg en mevr. A. van Nieuwenhuize-van Gosliga, de parcoursbouwer de heer J. J. de Wilde, de ringmeesters de heren A. Goudswaard en A. Beve lander, de EHBO afdeling Westen- schouwen en de gasten op deze dag de L.R. „Reimerswaal". De heer Klompe wenste allen een prettige jaarwisseling toe en een tot ziens in 1974. Uitslagen De resultaten: individuele dres suur paarden en pony's klasse B 1. C. Stouten, Leon, Schouwse Ruiters, 6.5 pnt.; 2. H. Bremer, Diana, Wes telijk Schouwen 6.3 pnt.; 3. mej. M. Goudswaard, Tristan, Sch. R. 6 pnt.; 3. mej. H. Post, Greorg, West. Sch. 6 pnt.; 3. mej. C. Moermond, Dunika, West. Sch. 6 pnt. Individuele dressuur paarden klas se L: 1. N. Beije, Dandy, West. Sch. 102% pnt.; 2. mej. A. Louwerse, Pe ter, Reimerswaal 95 pnt.; 3. R. van Iersel, Iwan, West. Sch. 92 pnt.; 4. P. Custers, Windy, West. Sch. 90 pnt. Individuele dressuur ponny's klas se L: 1. M. Kristalijn, Santos, West. Sch. 88 pnt.; 2. H. Krijger, Lydia, West. Sch. 81% pnt.; 3. mej. E. van Oeveren, Silvera, Sch. R. 81 pnt. Individuele dressuur paarden klas se L: 1. H. Kooman, Alex, West. Sch. 92 pnt.; 2. A. Bakker, Gaico, West. Sch. 89% pnt.; 3. mej. J. Schroote, Johnny, Reimerswaal, 88% pnt.; 3. J. Bevelander, Sch. R. 88% pnt.; 5. mej. J. Poley, Reza, Reimerswaal, 87% pnt.; 6. N. v. d. Bijl, Solon, Sch. R. Caprillieproef voor ponn's en paar den: 1. M. Kristalijn, Santos, West. Sch. 107% pnt.; 2. mej. J. Schroote, Johnny, Reimerswaal, 100 pnt.; 3. H. Bremer, Diana, West. Sch. 97% pnt,; 4. mej. C. Steur, Mira, West. Sch. 86 pnt. Springen paarden klasse B.: 1. C. Stouten, Leon, Sch. R. Klavertje drie: 1. groep vossen Schouwse Ruiters, N. v. d. Bijl op Solon, J. v. d. Bijl op Romano en J. Bevelander op Bento; 2. Groep vos sen Westelijk Schouwen. P. Custers op Windy, R. van Iersel op Iwan en A. Bakker op Gaico; 3. Groep brui nen Schouwse Ruiters, B. Bevelan der op Kashmir, B. Goudswaard op Cupido en C. Stouten op Leon. Springen paarden klasse L: 1. A. Mosselman, Junosa, Reimerswaal, 0 ft.. 59 sec.: 2. B. Goudswaard, Cupido Sch. R., 8ft51 sec.; 3. mej. J. PoTey, Reza, Reimerswaal, 8 ft.. 71 sec. Springen paarden klasse M: 1. A. J. Hanse, Jordan, Sch. R.. 4 ft.. 78 sec 2. mej. A. Louwerse, Peter, Reimers waal, 12 ft.. 71 sec. Tally-Ho-ponny's: 1. H. Krijger, Lydia, West S.; 2. M. Kristalijn, Santos, West. S.; 3. H. Bremer. Dia na. West. Sch.: 4. mej. E. van Oeve ren, Silvera. Sch. R. „Speel uw Spel" springconcours voor paarden: 1. A. J. Hanse, Jordan Sch. R.; 2. mej. A. Louwerse, Peter, Reimerswaal; 3. mej. J. Poley. Reza. Reimerswaal. Grote Franse oliebrand bedongen BESANCON, 30-12. Na twintig uur hard en onafgebroken werken is de brandweer er in geslaagd de brand Lez-Beaupre, bij de oostfranse stad bü een olieopslagplaats in Roche- Besancon, te bedwingen. De schade van de door brandstichting veroor zaakte brand wordt geraamd op on geveer 650.000 gulden. Volgens de politie en de brand weer hebben onbekenden in de nacht van vrijdag op zaterdag een gat gemaakt in het ijzeren traliewerk rond de opslagplaats, waar zij van drie van de zestien olietanks de af- sluitkranen losdraaiden. De wegstro mende olie werd daarna met behulp van een springlading of een hand granaat in brand gestoken. Op deze wijze is ruim 1,4 miljoen vloeibare brandstof verloren gegaan. Verwachting tot dagavond: Rustig weer Overwegend droo.eer met opkla ringen, maar plalijk ook mist; in het algemeen *ig wind; mini- mumtemperatureim nul tot min vier graden; maa morgen van één tot vijf grade Voor woensdag: Aantal uren zon tot 3. Min.-temperature van ongeveer normaal tot 3 gra boven normaal. Max.-temperatur omstreeks nor maal. Kans op een drojeriode van min stens 12 uur: 70icent. Kans op een gel droog etmaal: 40 procent. ZON- EN M^NSTANDEN 1 jan. Zon op48, onder 16.39 Maan op 36, onder 0,21 2 jan. Zon op,48, onder 16.41 Maan op.56, onder 1.35 Eerste kwartier jan. HOOG- ENAAGWATER ZIERIKZEE: Hocrater Laagwater 1 jan. 7.2910.00 1.15 13.39 2 jan. 8.1710.54 2.05 14.32 Doodtij: 3 jan. HET WEEOVERZICHT DE BILT, 31- Het K.N.M.I. deelt mee: een gebiecan hoge luchtdruk verplaatst zich n de Britse eilan den naar onze ngeving. Het ver oorzaakt rustig eer met opklarin gen, waarbij zi< in de nacht en ochtend weer r>t kan vormen bij temperaturen ecele graden onder het vriespunt. )verdag loopt de temperatuur optot enkele graden boven nul, behas in gebieden waar de mist niet of>as laat oplost. Op noordelijke brede trekken depres sies in oostelij 1 richting over de Atlantische oceai in de richting van Noord-Skandinae. Een van deze depressies lag de morgen van oudejaarsdag b'en Labrador, een volgende ten zuiwesten van IJsland en een 'derde oor de kust van Noord-Noorwegi. Advertentie ook rond de jaarwisseling staat mondragon natuur|k weer paraat! voor de oudejaarsavond bezorgen wij u weer gaarö onze gerechten volgens onderstaand assortiment bij u aan huis. be?rgkosten worden niet berekend, minimumbestelling 15,wij verzoken u uw bestel ling voor 16.00 uur op oudejaarsdag door te geven, odat wij ook nog de avond thuis kunnen vieren. appelbeignets per stuk 0,60 uitgebreile hors d'oeuvre ananasbeignets per stuk 0,75 van vis- en vleesgerechten kalfsvleespastei per stuk 3,00 met toaé en boter garnalencocktail per stuk 7,50 15.00 garnalensalade per stuk 12,50 russisch ei per stuk 7,50 het nieuwe jaar beginnen wij weer met frisse moïd en ter afwisseling serveren wij de gehele nieuwjaarsdag onze uitgebreide indische rijsttafel a 12,50 p.p. wilt u s.v.p. tijdig reserveren want het beloofd druk te worden. wü wensen u een vreugdevolle oudejaarsavond en een heel voorspoe dig nieuwjaar, waarin wij weer volledig voor u klaar zullen staan! zierikzee - telefoon (01110) 2670 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 1