Het gaat uitstekend met Nederlands rundveestamboek MARTELING EN MENSENRECHTEN 5 BLIK DOOR HET WERELD INGEZONDEN STUKKEN Ruim roestige lichtbogen nu op! KERSTFEEST? DM KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG KERKDIENSTEN voor 25 december MIDWINTER 1 Amnesty International heeft voor een grote konferentie over het mar telen deze maand uitgekozen, waar in de Universele verklaring van de rechten van de mens 25 jaar wordt. Het is in dit dokument, dat uitdruk kelijk wordt uitgesproken dat „nie mand zal worden onderworpen aan marteling", een begrip dat nog een beetje wordt uitgebreid door er ook vernederende behandeling en be straffing bij te vermelden. Nu, deze Universele verklaring is inderdaad aanvaard in de algemene vergadering van de VN in december 194S. Maar het ip geen dokument dat absoluut bindend is voor de staten. Er zijn sindsdien wel diverse kon- venties opgesteld waarin trouwens meer gedetailleerd ingegaan wordt op de afzonderlijke rechten van de mens, maar die krijgen pas enige be tekenis wanneer voldoende landen die konventjie ook geratificeerd heb ben De animo hiervoor is overigens niet groot, wat op zichzelf wel te be grijpen is. Immers: een regering stelt zichzelf door tot de konventie toe te tijeden wel bloot aan wat in derdaad1 een inmenging is in binnen landse zaken. Dat gebeurt dan nu ook wel - bijvoorbeeld door Amnes ty International - maar het is een heel verschil of een vereniging van goedwillende burgers uit verschil lende landen foei roept of datbij voorbeeld een VN-kommissie op^ be zoek komt om te onderzoeken^of soms iets onrechtmatigs is gebeurd. Daar komt bij dat de verschillende dokumenten waarin de VN zich uit spreken over dit soort zaken wefy he lemaal de geest ademen van wat in Westerse landen hierover gedacht' wordt. Dat was vooral in de jaren dat de ze landen ook de toon aangaven in de VN. Intussen is hierin enige ver andering gekomen. De meerderheid der VN-leden zijn nu Afrikaanse, Aziatische en Arabische landen die zich bovendien juist in de laatste ja ren meer en meer bewust zijn ge worden van hun eigen kulturele er? fenis wat haast automatisch een ze kere afkeer teweeg brengt jegens ui tingen van een hun vreemde kui tuur. De tijd voor echte universele verklaringen op dit gebied lijkt een beetje voorbij, ook al om die reden. Subcommissie Door vast te stellen dat de Uni versele verklaringen van de rechten van de mens dus weinig bindende kracht heeft, is het stuk zeker niet afgedaan als een waardeloos papier. Alleen al het feit dat als officiële leidraad voor de naties een derge lijk dokument bestaat heeft onge twijfeld stimulerend gewerkt in landen over de hele aardbol om in tern de zaken ook in overeenstem ming te brengen met de principes van de universele verklaring. En dé steun die het dokument ook heeft gegeven aan groeperinaen die in hun hind de verwezenlijking ervan na streefden is evenmin gering geweest. De VN hoeft zich dan ook geenszins ie schamen voor de Universele ver klaring van de rechten van de mens, die - ook al is ze dan geen wet - een enorme invloed heeft uitgeoefend. Maar niet zo'n invloed dat Am nesty International niets meer te KOUWENBERG Voor alle doe het zelf artikelen op sanitair gebied Poststraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. occosccoccoecosoosooososcc doen heeft, moet men er een beetje bedroefd aan toevoegen. Deze orga nisatie werkt vooral met de morele kracht die uitgaat van publieke ver ontwaardiging over de zaken die zij aan het lickt brengt. De VN zelf doen op dit gebied niet zoveel. Ook niet zoveel als ivel zou kunnen. Het apparaat dat de VN ervoor hebben is een subkommissie van Ecosoc, de raad voor ekonomische en sociale aangelegenheden. Die subkommissie kan onderzoeken doen, aanbevelin gen bij de algemene vergadering in dienen e.d. Dit is niet erg veel. Maar de algemene vergadering heeft wel meer mogelijkheden: een regelrechte veroordeling van een re gering mag iets van weinig gewicht lijken, maar speciaal voor de rege lingen die ervoor in aanmerking ko men is het een zeer pijnlijke uit spraak. En per slot van rekening is er altijd nog het wapen van de boy cot die de VN kunnen hanteren, al is het maar doOr de gelaakte rege ring uit te sluiten van organisaties der VN-familie. Als de VN in dit op zicht aktiever worden, zou Amnes ty International - niet tot 'zijn spijt - minder werk krijgen. Eerste stappen gezet voor tafel tenuis Het doel, van het op zaterdag 8 december gehouden tafeltennistoer nooi te Zierikzee, om op Schouwen- Duiveland tot beoefening van deze sport te komen, gaat mogelijk be reikt worden. Uit de ontvangen positieve reak- ties zowel tijdens al na het toernooi, is een groep van 11 enthousiaste per sonen gevormd, die in een aantal be sprekingen op korte termijn gaan proberen, tot daadwerkelijke tafel tennis te komen. De eerste bespre king hierover zal plaatsvinden op woensdag 2 januari 1974. Van de op de agenda geplaatste punten zijn: de stichting van een vereniging; de vorming van een voorlopig bestuur; het aanwenden van speelruimte; en het aanschaffen van materieel, de belangrijkste pun ten; Zodra deze punten zijn gereali seerd zal er gestart worden. In afwachting hiervan worden de mensen, die tijdens het toernooi via een inschrijfformulier te kennen hebben gegeven ook te willen tafel tennissen, verzocht nog wat geduid te hebben. Zodra een en ander is ge realiseerd, krijgen zij «hiervan be richt. Zij, die alsnog belangstelling heb ben ook in verenigingsverband te willen gaan tafeltennissen, kunnen zich hiervoor bij ondergetekende vrijblijvend opgeven. Sjaak Vermeulen, Scheldestraat 31, Zierikzee. Flitsen uit het buitenland JERUGALEM. Israël zal op de vredesconferentie in Geneve streven naar nieuwe grenzen „ergens tus sen" die van voor 1967 en de huidige bestandlinies. De premier van Israël, mevrouw Golda Meir, heeft dit woensdagavond gezegd op een ver kiezingsbijeenkomst in Haifa. SAIGON. Sinds het bestand in Vietnam, dat 28 januari is ingegaan, zijn er bij gevechten in Zuid-Viet nam meer dan 100.000 mensen ge sneuveld of gewond geraakt, zo meldt het opperbevel in "Saigon. PARIJS. Prinses Margriet heeft in Parijs, de, vergaderingen bijgewoond van een commissie die in opdracht van de Oeso, de organisatie van de VN voor economische samenwerking en ontwikkeling, de vraagstukken bestudeerd, verbonden aan het me dische onderwijs en de medische hulp in de landen die lid zijn van deze organisatie. WASHINGTON. Bijna alle rege- rigsuitgaven voor de huizen van pdesident Nixon iri San Clemente, Californië, en Key Biscayne in Flo rida waren voor wettelijke doelen die hem voldoende bescherming moesten verlenen, aldus de conclusie van een commissie van onderzoek van het Amerikaanse Congres, TEL AVIV. Wij zullen in Geneve sterk staan, want deze conferentie zou nooit hebben plaats gevonden als wij de oorlog niet hadden gewon nen. Aldus de Israëlische premier, mevrouw Golda Meir, in een vrijdag gepubliceerd vraaggesprek met het blad „Yedioth Aharonoth". Verlichting op last van hogerhand gedoofd nauwelijks nog) mogen branden; een ongezochte aanleiding om dan nu maar de sterk ontsierende en -door geroeste ijzeren lichtbogen te doen verwijderen. Het zou niet alleen de toestand en het onderhoud van de gevels ten goede komen, maar bovendien de straatwanden (dé grote attractie van Zierikzee!) weer volledig in het zicht brengen. Indien men thans eindelijk tot het wegnemen van de sedert 1965 aan wezige stangen zou kunnen beslui ten, dan is er, naast alle nadelen van de huidige energiecrisis, althans in Zierikzee een winstpunt geboekt! W. H. K. UTRECHT, 20-12. „De gang van zaken bij het Nederlands rundvccstam- bock is buitengewoon gunstig". Dat kon de voorzitter van het N.R.S., de heer Leenheer, donderdagmiddag meedelen op de algemene vergadering in Utrecht. Niet alleen het aantal ingeschreven dieren stijgt flink, ook de export is aanzienlijk toegenomen en de uitge voerde dieren leveren over het alge meen bijzonder goede prijzen op. Volgens de prognoses zullen dit jaar in totaal 70.000 koeien (5 pet. meer dan vorig jaar) in het stam- boek worden ingeschreven en 7000 stieren i-15 pet). De roodbonte kooi en zijn koplopers met ren stijging van rond 10 procent. Het aantal geregistreerde kalveren is omhoog gegaan van 224.000 tot 240.000. Tot en met 11 december van dit jaar zijn 14.536 NRS-koeien en 585 NRS-stier en uitgevoerd. In dc over eenkomstige periode van vorig jaar waren deze aantallen respektievelijk 9526 en 556. Globaal zal de export dit jaar waarschijnlijk in totaal 15.500 dieren omvatten, hetgeen ver geleken bij 1.972 een stijging van on geveer 5000 betekent. Overigens is niet alles rozegeur cn maneschijn voor het NRS. De grond- stoffenprijzen z\jn aanzienlijk geste gen en deze extra last is volgens dc heer Leenheer niet door de melk prijs gecompenseerd. De lastenverzwaring zal in 1974 zeker verder doorzetten. Dc heer Leenheer hoopt op een redelijke compensatie. „Wij hebben er geen bezwaar tegen om in 1974 ook een veertje te laten, maar de lasten moe ten wel zo gelijk mogelijk worden verdeeld", zei hij. Hij meldde nog, dat deze maand de 100ste zwartbonte NRS-koe het heeft gepresteerd om meer dan 100.000 liter melk te geven. F.V., (Ingezonden) Nu op last van hogerhand etalage- verlichtingen alsmede feestverlich ting (illuminaties) gedoofd moeten worden en het zich niet laat aanzien dat dezé maatregel binnen afzien bare tijd ongedaan zal worden ge maakt, verdient het wellicht aanbe veling om de inhoud van hét in dit blad op vrijdag 12 januari 1973 ver schenen artikel: „Komt er iets beters voor roestige lichtbogen?", aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Men kan het uiteraard als een vorm van overmacht beschouwen, dat de gloeilampjes van Dam, Melk markt en Visstraat niet meer (of (Ingezonden) Het is kerstfeest,- de klokken roepen maar in gedachten hoor ik de troepen, oorlogsgeweld, het geluid van schoten, mensen worden vermoord, huizen in brand gestoken. Hier gaat alles z'h vredige gang, wij hébben immers vrede en zijn niet bang. Vrede op aarde wij zingen het nu tesaam. Ik hoor weer de klokken én kijk naar de maan. Hoevelen daar tussen het kanonnengedonder zullen nu denken aan het mooie kerstwonder. De gèdachten aan strijdende mensen steekt als een doren, éen mooi versierde kerstboom kan nu toch niemand bekoren, terwijl mensen in strijd zijn voor hun rechten, elkaar vermoorden en blijven vechten. Hier tussen het oorlogsgeweld, is het waar een leven niet meer telt, zijn laatste schreeuw naar het leven, dan een schot, een vrouw blijft eenzaam achter, ook haar leven is kapot tussen dit oorlogsrelaas is bittere haat de grote baas. Wij ver van deze zo gehate hel, die zij daar moeten strijden voor hun leven, vieren feest en vergeten zo snel, terwijl ons vreugde en weelde wordt gegeven. E. B., Zierikzee Wordt het wel een witte Kerst. Het ziet er niet zo naar uit, volgens de berichten. Maar „alles kan", zoals deze foto nemen in november 1973. Toen was er al wel sneeuw. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHEEPVAART Abida; 29-12 te Curacao verwacht. Acila; 28-12 te Pt. Fortin verwacht. Acmaea; 26-12 Pan.kanaal verwacht. Ameland; 19-12 te Rotterdam. Area; 21-12 te Anchorage Alaska Atys; 24-12 in de P.G. verwacht. verwacht. Camitia; 19-12 Manchester naar Cu racao. Diloma; te Sydney verwacht. Dione; 30-12 té La vera verwacht. Laarderkerk; 19-12 150 m ZO Ma deira. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Holten (3e pred.pl.), (toez.): A. Schellevis, kand., momen teel hulppred. te Holten; te Delftzijl (toez.): A. A. Drost, Lemmer; te Rijnsburg: G. J. v. d. Bogerd, Rid derkerk; te Delft: A. van Brumme- len, Hierden. Aangenomen naar Waalwijk: L. Schellevis, Arnhem; naar Genderen: L. Vink, Valburg en Homoet; naar Giessendam-Neder Hardinxvekb C. van Schoonhoven, Vreeswijk. Bedankt voor Amsterdam-C.: E. F. -Vergunst, Capelle a/d IJssel. Geref. Kerken Aangenomen naar Kommerzijl: J. van Houweling, kand., Giessenburg. Beroepbaarstelling - De classis 's-Gravenhage heeft naar art. 6 K.O. prep. geëxamineerd en bei'oepbaar verklaard de heer S. Landheer, Het Zicht 140, 's-Gravenhage. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Leeuwarden (als miss. pred. voor het zendingswerk in Ven- daland): dr. M. A. Kruger, Johannes burg-W. Tweetal te Opperdoes: Th. Rutters, Baarn en Chr. Verhage, Den Haag-C. Geref. Gemeenten Beroepen te Hoogvliet: J. M. Kleppe, Woerden. Aangenomen naar St. Catharines (Ont., Canada): J. C. Weststrate, Me- liskerke, die bedankte voor Clifton (New Yersey) en voor Emmeloord. Bedankt voor Sunnyside: J. van Haaren, Amersfoort. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur (Doopdienst) en 7.00 uur ds. Van der Schee; 11.00 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 11.00 uur ds. v. d. Berg; Maandag 24-12: 18.30 kerstfeest zon dagsschool. Serooskerke: 10.00 uur ds. Jansen Schoonhoven; 11.30 uur zondagsschool. Burgh: zaterdag 22-12 20.00 uur kerstbijeenkomst; zondag: 10.00 uur da. Van Leeuwen (Viering H.A.). Haamstede: 10.00 en 7.00 uur ds. Wassenaar; maandag 24-12:23.00 uur: Kerstzangdienst. Renesse: 11.00 uur ds. De Wit; 19.00-.uur kerstzang. Nocrdwelle: 9.30 uur ds. De Wit. Scharendykc: 9.30 uur ds. v. d. Berg. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Kroon; 11.45 uur zondagsschool. Zonne- maire: 11.00 uur ds. Kroon; 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe; 9.30 uur ds. Geers; vrijdag 21-12: 19.00 uur Kerstviering zondagsschool. Drei- schor: 11.00 uur ds. Geers; 9.30 uur zondagsschool. Ouwerkerk: zaterdag 22-12: 20.00 uur, bijz. d., volkskerst zang; zondag: geen dienst. Nieuwer - kerk: 9.30 uur ds. v. d. Heuvel; maandag 24-12: 23.00 uur interkerk. Kerstnachtdienst ds. v. d. Heuvel (Bed. H. Doop). Oosterland: 10.00 uur ds. G. J. Rijks, Santpoort; 10,00 uur Kerstf. viering Jeugdkapel; maandag 24-12: 22.30 uur ds. M. C. v. d. Meer, kerstnachtdienst. Sir- jansland: 10.00 uur ds. Hovius, Dor drecht; 6.30 uur ds. Schipper, Dor drecht. Bruinisse: 11.00 uur ds. v. d. Heuvel (Bed.-H. Doop); 5.00 uur ds. J. v. d. Berg, Eikerzee; maandag 24- 12: 10.30 uur Kerstnachtdienst, ds. A. S. Rienstra. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. M. G. Wes terhof, Nieuwerkerk. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. Favier; 6.30 uur ds. Rienstra. Haamstede: 10.00 uur ds. v. d. Kooij, m.m.v. jongeren koor uit R'dam; maandag 24-12: 23.00 uur Kerstnachtdienst, Herv. kerk, ds. Wassenaar. Scharendyke: 10.00 uur ds. Paulus; 2.30 uur ds. Van der Kooij. Brouwershaven: 11.00 en 3.00 uur ds. Paulus. Zonnemaire: 10.00 en 3.00 uur de heer Smouter. Rhoon. Nieuwerkerk/Oosterland: 10.00 uur ds. G. Snel, Rotterdam; 5.00 uur ds. Favier. Bruinisse: 10.00 uur ds. Rienstra; 5.00 uur ds. G. Snel, Rot terdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.00 en 6.30 uur ds Urban. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. B. Witzier, 's-Gravendeel. Kerkwerve: 10.00 en 3.00 uur ds. W. J. Buijs. Haamstede: 10.00 uur leesdienst; 3.00 uur ds. B. Witzier, 's-Gravendeel. Ncd. Ilcrv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 11.00 uur ds. v. d. Schee (m.m.v. kerkkoor); 4.30 uur Kerstfeest zondagsschool; 9.30 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 11.00 uur ds. Van den Berg. Seroos kerke: 10.00 uur ds. Jansen Schoon hoven; 6.30 uur Kerstfeest zondags school. Burgh: 10.00 uur da. Van Leeuwen. Haamstede: 10.00 uur ds. Wassenaar (Winterkerk); Tweede Kerstdag (woensdag): 18.00 uur Kerstfeest zondagsschool. Renesse: 10.30 uur ds. Dc Wit. Noordwellc: 9.30 uur ds. De Wit. Scharendykc: 9.30 uur ds. Paulus en ds. v. d. Bei-g (gez. d. herv. kerk; koor); 18.00 uur gezinskerstfeest Herv. kerk. Brou wershaven: 11.00 uur ds. Kroon; 16 uur kerstfeest zondagssch. Zonne maire: 9.30 uur ds. Kroon; 18.00 uur kerstfeest zondagsschool. Noordgou we: 11.00 uur ds, Geers. Drcischor: 9,30 uur ds. Geers (medewerking kerkkoor); 19,00 kerstviering zon dagsschool. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. Koppert; 16.00 uur kerstviering met de kinderen. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. v. d. Heuvel (H. Doop). 19.00 uur interkerk, d. in Geref. kerk, kerst- zangd. m.m.v. koor. ds. Rienstra. Tweede Kerstdag (woensdag): 18.00 uur kerstfeest zondagsschool, Oos terland: 10.30 uur ds. v. d. Meer; Tweede Kerstdag (woensdag): 16.00 uur kerstviering zondagsschool. Sir- .iansland: 10.00 uur dhr. v. d. Beek. N'Beijcrl.. 18.00 uur kerstfeest zon dagsschool. Bruinisse: 10.00 uur kand. Boelhouwer: 5.00 uur gez. dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 cn 6.30 uur ds. Fa vier. Haamstede: 10.00 uur ds. Van der Kooij. Srharrndijke: 9.30 uur ds. v. d. Berg en ds. Paulus (ge/., d. herv. (Eerste kerstdag) kerk); 2.30 uur ds. Paulus. Brou wershaven: 10.30 uur gez. dienst te Br'haven, ds. De Bres; 3.00 uur d. te Z'm., ds. De Bres. Zonnemaire: zie Brouwershaven. Nieuwerkerk/Oos terland: 9.30 uur ds. Rienstra; 19.00 uur kerstzangd. in de Geref. kerk (ds. Rienstra). Bruinisse: 10.45 uur ds. Rienstra; 5.00 uur kand. Boelhou wer (gez. dienst). Geref. Kerken (vry'gcmaakt) Brouwershaven: 9.00 uur ds. Urban; 6.30 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uuf ds. Op den Velde; Kerkwerve: 10.00 en 3.00 uur ds. W. J. Buijs. Haamstede: 10.00 uur dienst des Woords; 3.00 uur kerstfeest met de kinderen, (Jeugd club). Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10.00 uur lees dienst; 7.00 uur ds. W. Hage. Ooster land: 10.00 cn 2.30 uur ds. W. Hage. Oud-Gereformeerde Kerken Ocstcrland: 9.30 en 2.00 uur ds. A. van der Meer. Remonstrants Ger. Gemeente Srmmclsdyk: 10.30 uur ds. T. El ders-Mayer. R.K. Kerk Zierikzee: 00.00 uur tweede plechtige Nachtmis; 10.15 uur plechtige Dag mis. Tweede Kerstdag: 10.15 uur ge zongen Eucharistieviering. Haamste de: 00.00 uur tweede plechtige Nachtmis; 10.00 uur plechtige Dag mis. Tweede Kerstdag: 10.00 uur Eu charistieviering. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 2.30 uur lees- dienst.Nieuwcrkerk: 10.00 uur ds. v. Stuyvenberg; 2.30 uur ds. v. Stuy- venberg (bed. H. Doop). Oosterland: 10.00, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur leesdienst Nieuwerkerk: 9.45 en 3.00 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur ds. A. v. d. Meer. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: zaterdag 22-12: 19.00 uur ds. T. Elders-Mayer; gezins- dienst en kerstfeest zondagsschool. Leger des Heils Zierikzee: Diensten om 10.00 en 7.00 uur, zondagsschool van 11.45-12.30 uur. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag: 19.00 uur Eucha ristieviering; zondag: 10.15 uur Eu charistieviering; maandag 24-12: 21.30 uur eerste plechtige Nachtmis. Haamstede: zaterdag: 19.00 uur Eu charistieviering; maandag 24-12 21.00 uur eerste plechtige Nachtmis. Jehovah's Getuigen Kerkhof zuidzijde (direkt naast nieuwe politiebureau) Donderdag; theokratische school, 7.30-8.30 uur; dienst vergadering 8.30-9.30 uur. Zaterdag: openbare le zing. 4.00-5.00 uur; Bijbel- en Wacht- bespreking, 5.00-6.00 uur. OVERDENKING „Sta op, word verlicht, want uw licht komt". Jesaja 60 1 Vandaag, vrijdag 21 december, hebben wij al weer de kortste dag. Dus de langste nacht. Hoogtepunt van de overheersing van de duisternis. Waarom vierden de oude volkeren feest, als de wending kwam en die langste nacht voorbij was? Omdat nacht en duisternis altijd onveiligheid betekenen. Wie de werkelijke volslagen duisternis kent, weet dit. Alles is onzeker, geladen van dreiging. Verbeelding gaat uit naar boze machten, die ons belagen. Verbeel ding ja, maar die tot verstijving ons benauwen kan. Dan echter het eerste licht! Aarzelende schemering. Een sprankje. Een voorzichtige straal. Maar de beklemming wijkt. Er is weer hoop. Wij herademen. Het licht komt Zo hebben de liederen geklonken voor de herrijzenis van de zon. die haar rechten hernam. De triomf van de duisternis was ten einde. Het licht bleek niet ge doofd. Het was alleen maar tijdelijk verborgen. De zon vervolgde haar baan. Maar die zon ging en gaat op haar lijd toch weer onder. Het lengen der dagen, waarvoor de jubel doorbrak, verglijdt toch weer steeds naar het korten der dagen. Zetten dan weer de klaagzangen in? Antwoord van Jesaja, de Oud-Tes tamen tische profeet: „Nee, want niet hèt licht komt, maar üw licht komt. De heerlijkheid van de Heer!" „Christus", zegt het evangelie. Uw licht. Dat kan nooit meer ondergaan. Want het is niet het licht van de zon in de natuur, maar het licht van dc Zon der gerechtigheid. Het licht van God. de Heer: „Dc Zonnc, voor wier stralen het nachtTijk duister zwicht". De cirkelgang van herhaalde op en ondergang is doorbroken! Dc Eeuwige komt in de tijd. Midwinter luidt Kerstmis in. Zierikzee J. B. Assendorp ENSCHEDE. In dc nacht van woensdag op donderdag zijn bij een herenmodemagazijn in Enschede cir ca 60 suède en nappa jassen gestolen met een gezamenlijke waarde van f 24.000.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5