COMPETITIE VIERTALLEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND Zierikzee had geslaagde duiven- en bijen-tentoonstelling „De Koppeling" heeft heel wat te stellen met goed terrein ZIERIKZEE, 15-12. In de Graanbeurs te Zierikzee vond naast de duiven- ook een byententoonstelling plaats. De heren J. Fluyt, secretaris van de Ver. tot Bevordering der Bijenteelt afdeling Schouwen-Duiveland, uit Zierikzee afkomstig en C. L. v. d. Wekken tè Kerkwerve toonden in de „byenstand" het een en ander over het houden van bijen. Jammer was het dat er geen gele genheid tot het proeven van de honing was. Door het koude voorjaar, hebben de bijen zich slecht ontwikkeld zodat er dit jaar een geringe honingproduktic was. De houder van de algemeen kampioen van de duivententoonstelling, de heer J. C. Wesdorp. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) SPORT BILJARTEN Zeventien teams nemen deel Advertentie 620e STAATSLOTERIJ Tweede Klasse 17 december 1973 15,— zijn gevallen op nummers eindigende op 6 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op 54 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op. 94 100,— zijn gevallen op nummers .eindigende op 124 100,- zijn gevallen op nummers eindigende op: 338 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op 044 400,- zijn gevallen op nummers eindigende op: 880 1.000.- zijn gevallen op nummers eindigende op. 9771 2.000,- is gevallen op hel nummer: 045128 2.000.- 'R qevallen op hel nummer 070823 2.000,- is gevallen op het nummer: 095345 2.000,- is gevallen op het nummer: 047434 2.000,- is gevallen op het nummer: 044548 5.000,— is gevallen op het nummer: 032534 De prijs van 50.000,- is gevallen op het nummer: 088249 Een extra prijs van 100.000,- is gevallen in serie K op nummer: 037041 en een troostprijs van f 2.000,— op nummer 037041 van elk van de andere series. Een extra prijs van 100.000,— is gevallen in serie T op nummer: 055378 en een troostprijs van 2.000,— op nummer 055378 van elk van de andere series. Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geïnd. Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen'van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van f Vergadering te Haamstede Door het district Schouwen-Duive land der KNBB zal ook dit seizoen weer een competitie voor viertallen worden georganiseerd in de C 3 klas se en de C 1 klasse. In totaal zal hier aan door 17 teams, 8 in dc C 3 en 9 in de C 4 klasse, worden deelgeno men. De indeling van de teams, en de spelers waarmee wordt uitgeko men, ziet er als volgt uit: C 3 klasse afdeling A: Renesse: .1. C. Evcraerts (63). N. Hanse (49), N. van Broekhoven (42). N. J. Schults (35), res. J. Dorreman (70) en J. Ver- seput (35). Bommenede: L. J. de Munnik (105), W. J. Hanse (90). H. Steenland (63). J. M. van Almkerk (56). res. H. den Haan (49) en A. Cornclissen (42). VOG: W. J. Kramer (310). S. Clerx 105), C. van den Bos (70), A. Berrevoets (63), res. J. L. de Hooge (135 en L. Louwerse 105). De Drie Schapen: A. J. Dorst (120), W. J. Doeleman (56), J. Nelisse (35), M. P. Geelhoed (35), res. H. G. der We duwen (70) en M. C. J. Mol (35). C 3 klasse, afdeling B: Neptunes: B, A. de Zeeuw (550). A. van Bevercn (77). F', de Zeeuw (77), H. Voets (63). res. L. de Munnik 49 en C. Gieskes (49). KVL: M. de Rijke 77). A. van Dienst (49), Meganck (49), C. Stou ten (42). res. .1. Koopman (56) en P. Beekmans (35) OKK M. I.oms (150). J. C. Goudswaard (.90), L. van Klin ken (56), H. v. d. Sande (49), res. A. R. Heijboer (70) en M. Mathijsse (49). Concordia: D. Verburg (150), C. G. de Oude (56), G. Timmersman (49), A. H. Hage (42), res. J. Quant (35) en F. C. Hanse (270). Vierde klasse C 4 klasse, afdeling A: Entre Nous J. de Jonge (63), K. Akershoek (56), J. de Regt (49). W. Steenkist (42), res. J. J. Snijders (63) en B. Versteeg (70). De Carambole: A. Verwest (49), G. Slagter (49). .7. Dorst (42). B. de Rijke (35). res. W. Kommer (35) en K. L. v. de Werve (90). OKK: M. Quist (56), H. Mathijsse (42), J, C. van Felius (42), J. Lemsom (42), res. A. R. Heij boer (70) en M. Lems (150). DOS: D. Sies (70). P. Bodbijl (63). P. Vreeke (49); J. de Jonge (42), res. L. v. d. Maas (42) en C. W. Blom (35). C 4 klasse, afdellg B: Dc Wig: J. M. Verboom (56), J. Moerland (35), L. Janse (35), A. v. d. Hoek (35). ros. J. M. Verboom jr. (35. KVL; .7. Koop man (56), J. v d. Weijdc (56), A. Bra- bei (42), M. D. Voshol (35), res. P. Beekmans (35) en A. van Dienst (49). De Drie Schapen: J. Kip (49). A. v. d- Linde (42), J. K. Doeleman (35). P. van Donge (35). res. A. P. de Wit (35). OKK: M. Mathijsse (49). A. Radcwnlt De heer J. H. Oosterling (links), de enige 1$orfvlechter die ons land nog ryk is aan het werk met zijn leer- lingen" op de onlangs gehouden bij ementoons telling. Vol enthousiasme vertelden de béide imkers met gebruik van de aanwezige attributen (oude, gevloch ten bijenkorven, honingraten, het „bijenpak" met de hoofdbescher- mingskap en zelfs een zwerm bijen) hoe de honing via allerlei processen tot stand komt. Dat het houden van bijen niet veel tijd vergt en geen du re liefhebberij hoeft te zijn blijkt uit het feit dat niet mèer dan 20 uur per seizoen aan de bijen besteed bë- hoven te worden en dat men door eventuele verkoop van de zuivere bijenhoning een winstje kan maken. Bijenteelt kan dus dienen zowel als natuursport als liefhebberij waaraan men wat kan overhouden. Postduiven De uitslagen van de tentoonstel ling Postduivenvereniging „Zierik zee", volgen hieronder. Klas I oude, doffers: I. C. Wes dorp 1; H. Slagboom 2, 3; Jac. Ver wijs 4, 5; M. Krijger 6; L Heiboer 7; H. Merle 8. Klas 2, oude .duivinnen: H. Merle Pr Flikweert 2; Com. v. d. Maas 3; M. Krijger 4; I. C. Wesdorp 5; A. Flikweert Z.E.V. Klas 3 jarige doffers: A. J; Beeke 1; H. Slagboom 2; L. Heiboer 3, 7; J. Wesdorp 4, 5, 6; Comb. v. Maas 8. Klas 4 jarige duivinnen: H. Slag boom 1; A. Hagesteyn 2; H. Merle 3; L. J. v. d. Linden 4. Klas 5 jonge doffers: H. Slagboom I, 2, 9; W. K. Schot 3, 6, 10; J. v. d. Sande 4; P. Flikweert 5; Jac. Ver wijs 7: I. den Hengst 8; F. Mays 11; B. v. d. Linden 12; W. Heiboer 13. Klas 6 jonge duivinnen: L. de Hooge 1, 3; I. C. Wesdorp 2; I. Wes dorp 4; W. Heiboer 5, Z.E.V., E.V.; Th. Stoutjesdijk 6: P. Flikweert 7; Comb. v. d. Maas 8; J. den Hengst 9; Jac. Verwijs 10; H. Slagboom 11; A. Vijverberg 12; W. K. Schot 13. Mooiste doffer: I. C. Wesdorp; mooiste dui vin: H. Merle. Kampioen gehele tentoonstelling: I. C. Wesdorp. Mooiste jonge vogel: H. Slag boom. (35), H. Padmos (35), C. Padmos (35), res. M. Flikweert (42) en A. R. Heij boer (70). Bommenede: A. Cornelis- sen (42), G. de Wit (35), A. Rieborn (35), H. Koopman (35), res, J. Kleiss (35) en W. v. d. Weer (42). Finale toernooi kampioenschap derde klas librc Donderdag, vrijdag, en zaterdag 20, 21, en 22 december a.s. zal in het clublokaal van dc biljartvereniging KVL, hotel-café-restaurant v. d. Weydc te Noordgouwe, het finale toernooi plaats vinden om het per soonlijk kampioenschap 3e klasse li- bre van het district Schouwen-Dui veland der KNBB. De volgende spelers hebben zich voor deze finale uit de voorwedstrij den weten te plaatsen: W. J. Hanse, Bommenede, Zonnemaire; J. Dekker en T. C. van Beveren, beide Neptu- nus. Zierikzee; G. Monster, DOS. Ou- werkerk; J. C. Goudswaard, OKK, Nieuwerkerk; A. H. de Waay, De Carambole, Dreischor en Jst. Hage- stein, Ëntre Nous, Zierikzee. In de le ronde zullen de volgende partijen worden gespeeld: J. C. Goudswaard- T. C. van Beveren: G. Monster-A. H. de Waay: J. Dekker-Jst. Hagestein en W. J. Hanse-slechtste verliezer vorige partijen. De lengte der partij en is 100 carambole s. De volgende ronden worden bepaald door de or ganisatie volgens het Ave-systeem. Donderdagavond te 19.00 uur zal met het toernooi een aanvang worden gemaakt. Voorwedstrijdeii Landsloten klein Voor de voorwedstrijden voor het bandstoten klein van het district Schouwen-Duiveland der KNBB hebben in totaal 39 deelnemers in geschreven. Deze zijn in zes poules ingedeeld welke er als volgt uitzien: 1. J, Kleiss, C. de Wit, A. Verwest, G. Slagter, N. van Broekhoven, J. Verseput en G. Monster. Poule 2: W. J. Hanse, A. Rieborn, J. Geelhoed, K. Doi'st, H. v. d. Sande en M. Mat- thijsse. Poule 3: C. Gieskes, H. Voets, F. de Zeeuw, A. van Dienst, J. v. d. Weijde, J. Brouwer en K. Akers- hoek. Poule 4: J. C. Everars, N. Janse, N. J. Schults, J. Kort, P. v. d. Hulle, P. Everwijn en J. Koopman. Poule 5: H. Steenland, A. Cornelis- sen, P. W. Bodbijl, P. Vreeke, J. M. Matthijsse en H. Padmos. Poule 6: J. Bom, D. Sies, J. Meganck, C. Stouten, F. van Beveren en J. Dek ker. ZAALHANDBAL (HEREN) Delta Sport IFortuna 2316 De Delta Sport herenselektie is er opnieuw in geslaagd een overwin ning te boeken. In deze doelpuntrij ke wedstrijd werd het Bergen op Zoomse Fortuna met een 23-16 ne derlaag naar huis gestuurd. Het gaat goed met de Zierikzeese formatie, slechts één wedstrijd ging tot nu toe verloren en in één wedstrijd moest met een gelijk spel genoegen wor den genomen. In deze wedstrijd overheerste de aanvaller. In de verdediging was Delta Sport opnieuw het zwakst. Wil men hoger eindigen dan zal er echt wat aan die verdediging moeten ge beuren. Men pakt de zaken daar te tam aan. Doelpunten maken kunnen de Zierikzeeënaren wel. Mannen als Hans van Urk, Jaap Consemulder, Piet en Huib van Dalen beschikken over een enorme schotlft-acht. Ook in deze wedstrijd was Hans van Urk de topscoorder met zeven doelpunten. In de eerste fase wisselde de doel punten elkaar af, al hoewel Delta Sport toen al afstand had kunnen nemen. Uitstappen komt in de Zie rikzeese verdediging nauwelijks voor waardoor Fortuna steeds weer op gelijke hoogte wist te komen. Dit ging zodoor tot de stand 7-7 Toen drukte Delta Sport door en liep uit tot 10-7. Via 10-8 werd een rusistauü bereikt van 13-8 in het voordeel van Delta Sport. Na de rust bleef Delta Sport zon der Kees de Vos, de sterkere ploeg. Het verschil van vijf doelpunten bleef aanvankelijk gehandhaafd, tot 16-11. Via 18-11 en 19-12 werd het zelfs 22-13. Delta Sport had de wed strijd in haar handen. Hier kwam nog bij dat keeper Koos van Zwie- ten een uitstekende partij keepte. De Zierikeeënaren lieten de teugels wat vieren met als gevolg dat For tuna dichter bij kon komen 22-16. Het laatste doelpunt was weer voor Delta Sport. Einstand 23-16. De Zie rikzeese doelpunten werden gemaakt door Hans van Urk 7x, Piet van Da len 5x, Huib van Dalen 5x, Jaap Consemulder 4x, Theo de Looze lx en Piet Copoolse lx. Delta Sport IIIOlympus III 824 De zaterdag reeds gespeelde wed strijd enidigde in een grote neder laag van Delta Sport. Delta Sport komt nog veel te kort. De autoloze zondag (waardoor terecht alleen spelers worden opgestelcLdie bereid zijn zowel uit als thuis te spelen) is èr de oorzaak van dat Delta Sport niet in haar sterkste opstelling speelt. Nadat de rust was in gegaan met een stand van 4-12, eindigde de wedstrijd uiteindelijk in een 8-24 overwinning voor Olympus, De Zie rikzeese treffers werden gemaakt door Henk Verwest 3x, Bert Gilden 3x en Anton Nuijens 2x. (DAMES) Zeeland Sport I—Delta Sport I 7—7 De Delta Sport dames hebben een uitstekend resultaat geboekt. Het bovenaan de ranglijst prijkende en de potentiële kampioenskandidate, Zee land Sport werd nog wel in eigen huis een gelijk spel 'afgedwongen, terwijl de mogelijkheid voor winst van Delta Sport zeker aanwezig was Hieruit blijkt wel dat de Zierikzeese formatie tot de sterkste ploegen van Zeeland behoort. Het is jammer, dat door de autoloze zondagen Delta Sport niet altijd in haar sterkste for matie kon optreden waardoor enkele wedstrijden met een minimum ver schil werden verloren, die anders wellicht waren gewonnen. .Het duurde nog al lang voordat er werd gescoord. Delta Sport opende ver na ongeveer tien minuten de score. Nel Verheij bereikte juist eer der de bal dan de uitgelopen keep- ster en van 'n bijna onmogelijke hoek wist zij toch nog met een lob de bal in het doel te werken. Zeeland Sport werd sterker en vooral Janny Elve was met keiharde schoten een door lopend gevaar. Het was maar goed dat keepster Ria van Strien in zo n goede vorm verkeerde, zodat de schade beperkt bleef tot een achter stand van 3-1. Delta Sport liet het er echter niet bij zitten en Els van Zwieten knalde onderhands en haar- zuiver zaak 3-2. Vlak voor de rust wist Zeeland Sport op 4-2 te komen. Na de rust profiteerde Ria Schaal- je van een desorganisatie in de Vlis- singse verdediging, door snel een vrije worp doeltreffend af te ronden 4-3. Een strafworp bracht Zeeland Sport op 5-3. Janny Schot zorgde er voor dat de Zierikzeese formatie weer dichter bij kwam, door onge looflijk hard en zuiver raak te schieten 5-4. Enkele minuten later kwam Delta Sport zelfs op 5-5 door Nel Verheij. uitstekend gelan ceerd door Mattv Consemulder. Zee land Sport kwam op 6-5. maar Ria Schaalje bracht de stand opnieuw in evenwicht door een strafworp te benutten 6-6. Delta Sport kwam zelfs voor. Nel Verheij scoorde hoog bo ven de verdediging uitspringend hard 6-7. Zeeland Sport werd ner veus. de Zierikzeese formatie ver- HAAMSTEDE, 15-12. In de zaal „Tavenu" van hotel „Bom" te Haamstede gehouden jaarvergade ring van de motorclub „De Koppe ling" kwamen nog eens duidelijk de problemen rond het niet bezitten van een cross-oefenterrein naar voren. De waarnemend voorzitter de heer W. P. Kloet merkte op dat dit voor de vereniging die 77 leden telt eigen lijk een onhoudbare toestand is. Het is te vergelijken met een biljarter die wel een keu beeft maar geen biljart om op te spelen. Na het wegvallen van Boeyesbos zijn er contacten geweest met de ge meente en staatsbosbeheer. De heer Kloet verklaarde dat staatsbosbeheer in iedere provincie een terrein voor de cross-brommers beschikbaar stelt Na het onderhoud dat hij met de heer Van Erp van Staatbosbeheer heeft gehad schijnt dit in de West hoek niet mogelijk te zijn. In eerste instantie kreeg de vereniging wel een terreintje toegewezen maar dit bleek absoluut ongeschikt te zijn. Naast het feit dat de maten bij lange na niet bleken te kloppen met die men had opgekregen, het was o.a. maar 20 m breed, was het terrein ook veel te drassig. Toen door de vereni ging een ander terrein werd voorge steld op nog geen 100 m afstand van het toegewezen terrein (op de voor malige vuilnis belt) bleek dit volgens de heer Van Erp niet mogelijk zijn in verband met het natuui-gebied „De Schelphoek". Ook het verzoek om een stukje duinpolder vond geen ge hoor daar de grondstructuur hier door achteruit zou gaan. De heer Van Erp adviseerde de vereniging om maar bij het gemeentebestuur te gaan aankloppen daar de gemeente grond genoeg beschikbaar heeft. Toen de vraag werd gesteld waar die grond dan wel zou liggen kreeg men ten antwoord bet vliegveld. Daar dit in het waterwin gebied ligt mag men hier in het geheel niet met cross-brommers komen. De heer Kloet kon zich niet aan de indruk onttrekken dat voor wat Staatsbosbeheer betreft duidelijk on wil in het spel is. Bij de gemeente zal nog een poging in het werk wor den gesteld. Lukt dit niet dan zit er niets anders op dan dat de vereni ging zich tot Den Haag wendt, aldus de heer Kloet. Hoogtepunt uit het seizoen 1973 was de door de vereni ging succesvol georganiseerde motor cross. De heer Kloet liet nog eens de werkzaamheden welke aan het orga niseren van een dergelijke wedstrijd vast zitten de revue passeren. Dank bracht hij aan alle mensen die aan het welslagen hiervan hun krachten hadden gegeven. Bijzonder veel dank is de vereniging ook verschul digd aan de heer H. J. Simons, arts te Renesse die met zijn 25-jarig ju bileum een bloemstuk werd aange boden. Mensen nodig „Toch hebben wij nog de beschik king over te weinig mensen om het geheel voor 100 procent te laten functioneren". De heer Kloet deed dan ook een beroep op alle leden om zich bij de volgende te houden cross volledig in te zetten. Het totale aan tal bezoekers op de dit jaar gehou den cross bedroeg 2850. Op de on langs gehouden kalendervergadering van de KNMV, die door een be- stuursdelegatie werd bezocht, werd de aangevraagde datum. 20 juli 1974 toegewezen- Gestart zal worden met de 125 cc, 250 cc, 500 cc en de zij spannen. Hoewel nog afgewacht gat door le drukken, hoewel in de ze fase de scheidsrechter zeker nog een strafworp aan Delta Sport had mogen toekennen. Nu werd het een vrije- negen meter worp. In de laat ste minuut wist Zeeland Sport nog op gelijke hoogte met de Zierikzeeë naren le komen 7-7. Een uitstekende wedstrijd, die piima door scheids rechter Guns Schauta werd geleid. moet worden wat de toekomst in vei-band met de oliecrisis zal brengen zal binnenkort met de voorbereiden de werkzaamheden een aanvang worden gemaakt. Financieel verslag Uit het jaarverslag van de pen- ningmeesterresse mevr. A. van Klooster-Klompe bleek dat van de post uitgaven, groot f 8661,36 ruim f 8.000,was uitgegeven aan het organiseren van de cross. De groot ste posten hierin waren KNMV f 3.000,en de gemeente Wester- schouwen met een bedrag van rond de f 2000,De terrein huur ging met meer dan 100 procent omhoog. Kon men in 1972 het terrein nog voor f 350,huren; nu moest f 800 worden betaald. Ondanks de hoge uitgaven slaagde men er toch in een klein voordelig saldo te boeken. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de de heren Jan Slager en Addie den Boer. De heer W. P. Klort werd als voorzitter benoemd in plaats van de heer D. van Klooster die als bestuurslid werd gekozen. In het bestuur had nog een wisseling van een funktie plaats. In plaats van mevr. A. van Klooster-Klompe werd mevr. W. J. de Boer-v. d. Panne penningmeesteresse. De heer W. P. Kloet bracht de heer en mevrouw Van Klooster, die doordat zij te Zon nemaire wonen meenden hun funk- ties beschikbaar te moeten stellen, dank voor de wijze waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. Voor hun op de motor-cross te Middelburg geleverde prestaties mochten Harrv Blom en Kees de Feiter een beker in ontvangst nemen. Alle andere leden die aan deze cross hadden deelgeno men kwamen in het. bezit van een vaantje. Besloten wei'd in het begin van het volgend jaar een filmavond te organiseren waarin de nieuwste cross-films over 1973 zullen worden vertoond. Op deze avond zal verder Jan Slager een aantal dia's vertonen Flitsent" uit het buitenland VATICAANSTAD. Paus Paulus de zesde heeft er bij dc christenen op aangedrongen de ware betekenis van het Kerstfeest niet te verdoeze len door er een feest van ..teveel eten en drinken" van te maken. PARIJS. Frankrijk zal misschien moeten overgaan tot rantsoenering van aardgas. Dit als gevolg van technische moeilijkheden bij een be drijf in Algerije dat het gas vloei baar maakt. DAMASCUS. Dc Syrische rege ring zal vandaag (dinsdag) haar standpunt met betrekking tot dc vredesconferentie in Gcnccve ken baar maken. Dit is van officiële ztf- dc maandagavond in Damascus be kendgemaakt. ALGIERS. President Boumcdien- ne van Algerije heeft hulde eebrarht aan de slachtoffers van de bomaan slag van vrijdag op het Algerijnse consulaat in Marseille, waarbij vier mensen om het leven kwamen. TOKIO. De mogelijkheid bestaat dat de Japanse economie x'olkomen instort als men de inflatie van hel ogenblik ongebreideld laat doorgaan en men niets aan de vermindering van de olieproduklie in de Arabische landen doet. Dat heeft de staatsse cretaris van internationale handel en industrie, Eimei Jamasjita, ver klaard. MOSKOU. Steunend op een re cordgraanoogst van 222.5 miljoen ton is de Soujet-Unie aan de grootste landbouwhervorming begoncn sedert dc collectivisatie door Stalin ruim 18 jaar geleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5