SCHOOLJEUGD GAF DORP ZONNEMAIRE GOEDE BEURT Het verhaal van een roofmoord in 1815 UITKERINGEN A.O.W. OVERSCHREDEN 7 MILJARD Veel doden bij treinongeluk wij en de politiek Holland-dag in Israël DAMESTASSEN STREEK jNIEIJWS Middelburg's centrum wordt uitgebreid Tien zakken vol afval Uit de historie van de regio Een groep leerlingen van tie open bare school van Zonnemaire heeft een groot deel van de vrye woens dagmiddag opgeofferd, om het eigen dorp zorgvuldig schoon te maken. Het initiatief hiervoor werd geno men toen Sint Nicolaas bij zijn be zoek aan de openbare basisschool de kinderen op het hart drukte geen rommel en papieren op straat te gooien en zo mogelijk al gemaakte rommel op te ruimen. Gewapend met grote plastic vuil niszakken trokken de kinderen er in groepjes op uit om zoveel mogelijk rommel tussen de struiken en langs de dijken te verzamelen. De bux*ge- meester van Brouwershaven, de heer A. P. Schouwenaar en wethouder P. van Ast gaven van hun belangstel ling blijk, en zagen de kinderen druk in aktie.. Flinke oogst De oogst was niet gering. Ruim 10 boordevolle zakken en nog wat grof vuil werd bijeengebracht, de dienst Gemeentwerken zorgde voor het vervoer. Hopelijk zullen de bewo ners van Zonnemaire allemaal mee helpen het dorp vrij van papieraf- val te houden. De kinderen werden na afloop van de aHtie beloond met een sinaasap pel, beschikbaar gesteld door de afd. Zonnemaire van De Vereniging Openbaar Onderwys. ningen aan de Woningbouwvereni ging „Beter Wonen" te Zierikzee. Vastgesteld werd de verordening woonforensenbelasting. De heer v. d. Bijl zei er niet op tegen te zijn maar zou het rechtvaardiger vinden dan de aanslag zou plaats hebben naar „waarde" en niet naar m- vloerop pervlakte. De lasten zouden dan evenrediger verdeeld worden. De voorzitter zei, als zou blijken dat er onbillijkheden in zouden schuilen het college bereid is deze materie te herzien, maar dit wordt niet verwacht, daar het juist een voorstel van de raad was in 1970 om van ,-,de waarde" af te stappen en de vloeroppervlakte aan te houden voor berekening. Jachthavens Kerstviering van de scholen De kleuters van de Christelijke kleuterschool „Riidda Barnen", hoofdleidster mevr. M. K. Beije, ho pen op donderdagmiddag 20 decem ber a.s. Kerstfeest te vieren in in tieme kring in het schoolgebouw. De leerlingen van de Openbare basis school op vrijdagmiddag d.a.v., in het schoolgebouw aan de Dokter Schutterstraat alhier. BRUINISSE Auto schoot water in De niets vermoedende K. G. T. uit Numansdorp reed toen de storm het water tot ver tegen de dijk van de gemeentehaven had opgejaagd (ver keerstechnisch goed) de afrit naar de haven op. met het doel vervolgens weer de oprit naar boven te pakken. Hij had er geen erg in, dat zijn Mor ris Mini onvermijdelijk als duikboot ging fungeren, hij schoot met veel vaart het zilte nat in, onaangenaam verrast, dat zijn wagen plotseling dreef in plaats van reed. Helpende handen waren er echter genoeg.-.,T. werd uit zijn auto bevrijd, waai^na men probeerde de wagen de dijk op te trekken. Dit lukte niet, wel kon men toen later, door gelaarsd het water in te stappen, de wagen ach teruit duwend, het droge weer be reiken. Een belangrijke schadepost blijft het. Overplaatsing opperwachtmeester De opperwachtmeester der rijks politie W. A. Bruggeman, behorende tot de Groep Bruinisse, is in verband met de opheffing van de Groep als zelfstandige eenheid, overgeplaatst naar Middelburg. Dokter F. J. J. Buitendijk, arts te Bruinisse is aangewezen als plaat selijk lijkschouwer. Auto's botsten op brug Maandagmorgen had op de- Greve- lingenbrug een botsing plaats tussen een tweetal Foi'dauto's. L. J. O. uit Oosterland kwam over de parallel weg de Grevelingendam oprijden; J. Th. P. uit Vleuten, kwam met zijn Fox-d bestelwagen uit de richting Flakkee. Beide auto's ontmoetten el kaar op de brug, waar de doorgang te smal is om te passeren. Dit had een frontale botsing tot gevolg, waarbij O. uit Oosterland, bestuur der van de personenauto met lichte verwondingen (hij zal een paar tan den moeten missen) en een lichte hersenschudding naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis werd ver voerd De auto moest door de heer Istha uit Oosterland worden wegge sleept. De andere auto wex-d bescha digd, maar de inzittenden kregen geen letsel. Succes op vogelfentoonsteliing Onze dorpsgenoot de heer J. v. d. Ouden behaalde op de disti'ictsvo- geltentoonstelling te Goes in de groep grote parkieten, tropen- en dwergpapagaaien een le prijs met een stam roze collie's. Er waren 750 vogels tentoongesteld. Hij ki*eeg hiervoor een fraaie beker uitgereikt. Een mooi succes. Opbrengst hongercollecte In de vorige week in de Hex-vorm- de kerk te Bruinisse gehouden oecu menische jeugddienst, werd gekol- lekteex'd voor de bestx-ijding van de honger in Ethiopië. Deze kollekte bi-acht ruim f 444,op. Nieuwe viskotter Voor schipper C. Brinkman te Stellendam wex-d deze week door machinefabriek L. Padmos en zonen BV te Bi'uinisse afgeleverd de vis kotter S.L. 42. Het bijzondex'e van deze nieuwe moderne aanwinst voor de Stellendamse vloot is, dat dit schip drie soorten visserij kan be oefenen, nl. de bokken visserij, de boox-dvisserij en de spanvisserij. De mosselaanvoer Storm en regen streden ook deze keer wat het weertype betx-eft weer om de voorrang. De mosselaanvoer ondei*vond daarvan echter weinig hinder. Juist voor de ei'gste storm had men zijn vracht gelost. Aangevoex-d werden van vrijdag 8 tot en met dondei'dag 13 december 44.036 tonnen, waarvan 246 tonnen in het fonds moesten worden gelost. De prijzen bleven op een redelijk peil. Recorders zijn „batterijen vreters" DEN HAAG, Di-aagbax-e mono cassetterecorders zijn ware batterij- vretei's. Bij sommige merken zijn de batterijen al na vier uur op. Dat komt neer op een verbx'uik van zo'n 70 cent per uui\ Dit is de conclusie uit een test van 22 di'aagbare casset- te-recordei-s door de stichting verge lijkend warenonderzoek. Publiek hamstert koffie en thee UTRECHT. 17-12. Door de onge- fundeerde hamsterwoede van de laatste weken kan Douwe-Egberts- Nedeilandse grootste pi-oducent van koffie en thee de vraag naar deze pi-odukten amper meer aan. „Hoewel er voldoende koffie en thee is ook zal blijven, hamsteren de mensen maar door. Die hamsterwoede brengt een soort kettingreactie teweeg bij de tussenhandel, de grossiers'zo verklaarde de heer C. Groen, direc tie-secretaris van D.E. maandag des gevraagd. Extra werklozen verwacht in de Rijnmond ROTTERDAM, 18-12. Als de olie- aanvoer in Nederland met 30 pro cent vermindert, zoals de regering veronderstelt, dan zullen daardoor in 1974 in het Rijnmondgebied 10.000 mensen werkeloos worden, dat is 2,1 procent van de beroepsbevolking in dit gebied. De px'oductie in het Rijnmondge bied zou door de vermindex'de be schikbaarheid van de olie dalen met 2,5 procent in plaats van, zoals tot nu toe te stijgen met 5,5 procent. Dit heeft de wetenschappelijke staf van het openbaar lichaam Rijnmond be rekend op verzoek van de minister voor economische zaken. De cijfers werden dinsdagochtend bekend ge maakt in een gezamenlijke verga dering van de raadscommissies van Rotterdam en Rijnmond, die zich be zig houden met havenaangelegenhe den en economische ontwikkeling. AOW en minimumloon UTRECHT, 17-12. Een meerder heid van een door de Nederlandse fedex*atie voor bejaardenbeleid inge stelde studiecommissie is na een on derzoek tot de conclusie gekomen, dat een ontkoppeling van aow-mini- mumloon nog niet moet plaatsvinden maar dat deze eventueel slechts zou mogen worden overwogen, nadat zou komen vast te staan dat de boven 65-jarigen de bescherming van deze koppeling niet meer nodig zouden hebben. Pas op glaasje met tie feestdagen DEN HAAG, 17-12. Evenals voor- gaande jaren gaan de politiekorpsen in de periode rond de feestdagen speciale controle-acties houden op het gebruik van alcohol in het ver keer. Hoewel de controle-acties in eerste instantie gericht zijn op alco- holgèbx-uik, zal ook gelet wox'den op andere verkeersovertredingèn, zo heeft het secretariaat van de Cen trale Politieverkeerscommissie laten weten. Arm afgerukt DEN HAAG, 17-12. Bij het lossen van vaten haring aan boord van een logger in de Scheveningse haven is maandag de 49-jarige W. Wal uit Den Haag ex-nstig' gewond geraakt. Hij raakte zodanig beklemd tussen lierkabels dat zijn linkerarm afge rukt werd. Collega's brachten hem meteen naar een ziekenhuis. De ar beidsinspectie stelt een onderzoek in. RIO DE JANEIRO, 17-12. Tachtig mensen zijn omgekomen en 40 zijn gewond bij een spoorwegongeluk in de buux't van Salvador, de hoofd stad van de Braziliaanse staat Bahia Volgens het Bx*aziliaanse pers agentschap „JB" kwamen een goede rentrein en een passagierstrein in de buitenwijk van de stad in botsing. DELFZIJL, 17-12. Zonder een woord te hebben hoeven spreken kregen drie Tweede- Kamerleden maandagavond in Delfzijl, waar zij als gastspre ker waren uitgenodigd, hun boekebonnen uitgereikt. De heren Wierenga (PvdA), drs. Scherpenhuizen (VVD) en van Houwelingen (ARP) - zou den op uitnodiging van de PvdA-afdeling Delfzijl debat teren over de noordelijke ont wikkelingsmaatschappij (N.O. M.) en de door de regering in gediende machtigingswet. Naast het bestuur en drie journalisten kwam welgeteld in de speciaal aangeklede schouwburg van Delfzijl slechts één belangstellende opdagen, waarop de bijeen komst maar werd gesloten. Amnesty International HILVERSUM, 17-12. Het pro- gramma „panoramiek", dat de NOS- televisie woensdag van 22.05 tot 22.30 uur uitzendt via Nederland 1. zal geheel gewijd zijn aan het werk van Amnesty International. Het progi-amma is gemaakt naar aanleiding van het congres van Am nesty International in Parijs. Het be vat gespx-ekken met mensen, die ge marteld hebben en met met mensen, die gemarteld zijn, de laatsten af komstig uit Portugal. Griekenland en Turkije. In het programma ko men verder onder meer de voorma lige minister van justitie van de Verenigde Staten en de Nederlander dr. H. A. van Geuns, lid van het in ternationaal bestuur van Amnesty International, aan het woord. Kalkar-weigeraars worden niet afgesloten HAARLEM. 17-12. Noordhollan- ders. aangesloten bij het provinciaal elektriciteitsbedrijf Noord-Holland, die principieel bezwaren hebben te gen de kalkai-heffing en die niet wensen te betalen, zullen niet wor den afgesloten. Dit is woensdag in de vergadering van de Provinciale staten van Nooi'd-Holland meege deeld. De Staten zullen zich op 28 januari definitief over dit punt uit spreken. als de begroting van 't be- diijf aan de orde komt. Uit deze eikenkist roofden de ne ven Marinus (27) en Pieter van Nieu- wenhuyzen (24) beiden geboortig uit Brouwershaven negen zakken met geld, by elkaar ongeveer 4000 gulden Deze (roof)moord vond plaats op de avond van 22 dec. 1815, op de boer derij (thans Elkerzeeseweg 22) van Th. Franse van den Bout (82) en zijn vrouw Geertje Jacobse Padmos (73), n.b. de grootouders van bovenge noemde P. van Nieuwenhuyzen. Het bejaai-de echtpaar werd op af schuwelijke wijze met een essenhou- ten knuppel doodgeslagen, waarna de overvallers de kist naar buiten sleepten, de achterzijde openbraken en met het geld verdwenen. M. van Nieuwenhuyzen van Ellemeet, on gunstig bekend staand, werd reeds de volgende dag gearresteerd en in Zierikzee gevangen gezet. P. van Nieuwenhuyzen, landbouwer op „Klooster Bethlehem" vluchtte op 25 december via Bommenede naar Herkingen en werd door een toeval- MIDDELBURG, 17-12. De ge meente Middelburg heeft maandag middag de uitbreiding bekend ge maakt van het winkelareaal in het centrum van de stad met eenderde deel. De Middelburgse binnenstad heeft momenteel 27.000 m2 winkel oppervlakte. Volgens een mededeling van de burgemeester van Middelburg, drs. P. A. Wolters, maandagmiddag tij dens de i*aadsvergadering zal daar 9.000 m2 bij komen Vijf groot winkelbedrijven waar onder c.a., de Koninklijke Bijenkorf beheer (De Hema), V D, Albert Oliediefstal uit school ARNHEM, 17-12. Uit een onder grondse tank bij de Sophiakleuter- school te Oosterbeek is 4000 liter stookolie, de gehele wintervoorraad, ontvreemd. De tank die in oktober nog was gevuld is nu helemaal leeg. De oliedieven moeten volgens de po litie van de situatie ter plaatse goed op de hoogte zijn geweest. Brautlbare stoffen in beslag genomen GRONINGEN, 17-12. Maandag- avond heeft de Groninger politie bjj een schildersbedrijf in het centrum van de stad een grote hoeveelheid brandbare stoffen in beslag geno men. In totaal werd 5690 liter mee genomen. De stoffen lagen opgesla gen in vaten en jerrycans rond het huis. De eigenaar van het bedrijf kon niet aantonen dat hij in het bezit was van een hinderwetvergunning voor het opslaan van deze stoffen. Onder de stoffen bevond zich on dermeer 870 liter benzine en 1510 liter wasbenzine. De andere stoffen waren petroleum, terpentijn, thinner, xyleen en tolueen. Even tevoren had de politie ook elders in de stad bx-andbare stoffen in beslag geno men. Uit een winkelbedrijf in de Folkingestraat werd 1000 liter pe troleum, 100 liter dieselolie en 30 li ter benzine meegenomen. UTRECHT. 17-12. Het totaalbe drag aan uitkeringen krachtens de aow is in 1972 met f 800 min (13 pet) toegenomen en overschreed daarmee de zeven miljard. Sinds '68 is het aantal ouderdomspensioenen met 110.000 toegenomen, een jaarlijkse stijging van 2,6 pet. Deze cijfers staan vermeld in het jaarverslag over 1972 van de sociale verzekeringsbank en de raden van arbeid, die samen circa de helft van het totaalbedrag aan sociale verze keringsuitkeringen voor hun reke ning nemen. Het aantal weduwen- en wezen pensioenen (aww) steeg vorig jaar met 2.5 pet tot 163.000. Het totaal uitgekeerde bedrag nam met 13 pet toe tot ruim f 970 min. De premie aow aww steeg van 11,4 pet in '71 tot 11,9 pet in '72. Het aantal gerechtigden voor kin derbijslag name met 2.2 pet toe tot ligheid op 26 december in een her- berg te Moordrecht gearresteei'd en naar Ziei'ikzee gebracht. Nog twee andere vex*dachten als medeplichtigen werden te Zierikzee gevangen gezet nl. H. Kristalijn en J. de Oude beiden uit Ellemeet maai bij gebrek aan bewijs spoedig vrij gelaten. Hoewel 59 verschillende ge tuigen voor het Hof van Assises te Middelburg bezwarende feiten naar voren bi-achten ontkende M. van Nieuwenhuyzen de hem ten laste ge legde moord, gepleegd te hebben. Toch wei'd hij op 3 febr. 1817 in het openbaar voor het stadhuis te Mid- delbui-g opgehangen. Pieter volgde ditzelfde lot als medeplichtige aan de moord op 10 november 1817. De advocaat van laatstgenoemde J. Bal Snijders schreef in 1817 het 125 pa gina's tellende boekje „Verhoor en Vonnis van M. en P. van Nieuwen huyzen". De eikenkist hier op een foto uit 1943 bevindt zich tegenwoor dig eldex-s. Wie waat waar, belle de redaktie. W. P. d. V. Heijn en een gx-ote herenmode firma hebben het principebesluit genomen zich in de Middelbux-gse binnenstad te vestigen. KLM-toestel uit Rome veilig binnen SCHIPHOL, 17-12. Met vier uur vex*tx-aging, maar zonder ernstige problemen, is maandagavond een DC-9 van de KLM uit Rome op Sschiphol tei-uggekeerd. De machine, de PH-DNY „Parijs" stood tijdens de aanslag van de kapers op het vliegveld van de Italiaanse hoofd stad op 300 meter afstand van de Boeing 707 van de Amerikaanse maatschappij „Pan Am", in afwach ting van het vei-trek naar Schiphol. Slechts een paar passagiei-s voor de vlucht KI 348 waren de douane al gepasseei-d toen de tei-rox-isten in het wilde weg op de luchthaven, begon nen te schieten. TEL AVIV, 17-12. In de steden Risjon Le-Zion, Ra'Anana en Kir jat in het zuiden van Isi-aël wordt woensdag „Holland-dag" gevierd de bevolking wil op die wijze haar er kentelijkheid tonen voor de steun van Nederland aan de Israëlische zaak. De Nederlandse ambassadeur Jon- gejans zal aanwezig zijn op een feestelijke bijeenkomst in een bioscoop in Ra'Anana. Advertentie «js. Elegant, toonaangevend en ruime keus Wh DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE 1.685.200 Daai-van behoorden er 1.400.000 tot de loontrekkendcn. Aan kinderbijslag werd in '72 voor 2.9 miljard uitgekeerd, 11,5 pet meer dan in het jaar daarvoor. Volgens de ramingen in hel ver slag zullen de lasten van 1972 op '73 belangrijk stijgen, te weten met 19 pet bij de aow, 17 pet aww, 13 pet algemene kinderbijslagwet en 17 pet kinderbijslagwet loontrekkendcn. Bij de vrijwillige ouderdomsver- zekering nam hel totaal verzekerd jaarrentebcdrag toe van f 77 min tot f 80,9 min, terwijl de premieop brengst steeg van f 20.1 min tot f 22,6 min uitgekeerd werd f 17.5 min tegen 16.7 min in '71, een stij ging die voornamelijk verband houdt met het feit dat het aantal renten eind '72 met 2.400 was toegenomen tot 64.600. RAAD BROUWERSHAVEN (Vex-volg van pag. 1) Bestemmingsplan Delingsdijk In het bestemmingsplan Delings dijk te Brouwershaven wex-d een stuk gx-ond verkocht van twintig premiewoningen voor de prijs van f 103.568,08. De heer J. A. v. d. Bijl zei dat het voox-stel van b. en w. zijn fractie be vreemdde. Er is wellicht wat over haast te wex*k gegaan. Met de firma Staal-project is destijds een over eenkomst gesloten waarbij deze werd verplicht voor iedere m- f 2, bij te dragen voor de sociale wo ningbouw in het naastgelegen uit- bi*eidingsplan. Hij achtte deze bepa ling thans in strijd met het voorstel, daar Staalproject ook belarigstelling heeft voor sociale woningbouw. Graag zou de heer v. d. Beije zien dat de fa. Den Hartog die f 2,— moet betalen en in mindering brengen bij Staalproject. Er komen dan gelijker verhoudingen tussen beide aanne mersmaatschappijen. De PCG-fractie zou het voorstel terug willen nemen. Beide firma's zijn ons even lief, aldus de heer v. d. Bijl „Staalpro ject levert nu een bijdrage in het plan Delingsdijk." De raadsvooi-zitter hield de heer v. d. Bijl voor dat premiebouw ook sociale woningbouw is. De raad is gehouden aan en voert slechts uit het besluit dat destijds is genomen. Dit blijkt ook duidelijk uit de ex- ploitatieopzet. Staalproject zou eerst in de vrije sector bouwen maar de gemeente heeft aangedrongen op premiebouw. Toen de overeenkomst werd geslo ten en door de raad goedgekeurd, stond er in dat Staalproject deze bij drage zou leveren. Gezien de mond jesmate toewijzing van woningen en meegerekend de inflatoire ontwikke ling zal, wanneer het plan bouwrijp is en er geen toewijzing volgt, Staal project in de vrije sector gaan bou wen. De heer v. d. Bijl stelde nog dat de raad de sociale woningbouw voor ogen moeten houden voor de minst- draagkrachtigen. Hy meende dat de ene maatschappij niet voor de ander moet betalen. Het voorstel van b. en w. werd hierna met zeven voor en drie tegen (PCG aangenomen. De heer v. d. Bijl deelde nog mede dat zijn fractie haar standpunt nader zou toelichten bij Gedeputeerde Sta ten. De voorzitter: Dit is uw goed recht maar het is het intrappen van een open deur. Begrotingswijzigingen Een zestal wijzigingen der begro ting 1972 en 1973 deed de heer v. d. Bijl opmerken dat het vreemd aan doet zo'n groot pakket wijzigingen te ontvangen op zo'n laat tijdstip waar bij er nog posten zijn van 1972. Bij divei-se posten werd door het college een crediet aangevraagd aan de raad, welke reeds overschreden zijn. Volgens de heer v. d. Bijl houdt het college te weinig toezicht en is er te weinig aan kredietbewaking 1 gedaan. Hij verzocht b. en w. met klem aandacht te besteden aan de bijwerking van de begroting en kre dietbewaking, daar deze verre van ideaal is. Burgemeester Schouwenaar deel de mee dat de rekening van het af gelopen dienstjaar in juni-juli wordt rechtgetrokken. De wijzigingen zijn inderdaad aan de late kant, maar voor 1972 was er een geldend ex cuus. Ziekte van de gemeentesecre- taris. onderbezetting op de secreta rie, wisseling in het college van b. en w. door vertrek van de heer L. M. Moermond. Niettegenstaande heeft het college begrip voor de ge dane opmerkingen. Alles wordt ge daan om de achterstand in te lopen, welke momenteel al tot drie maan den is teruggebracht. Wat de kre dietbewaking betreft is in het colle ge van b. en w. het besluit genomen hier met januari streng de hand aan te houden. Ook b. en w. vinden dit een belangrijke zaak. De begroting dient enkele maanden voor het nieu we dienstjaar te worden behandeld, zodat dan automatisch dergelijke wijzigingen niet zo lang behoeven te slepen. Akkoord ging de raad met de over dracht van de centrale vcrwar- mingsinstallatics in woningwetwo- In principe werd besloten tot het vei'huren der jachthavens te Bi-ou- wershaven aan de watersportvei-eni- ging voor het tijdvak van 1 januari 1974 t/m 31 december 1976 tegen de prijs van f 22,50 per m2 boxoppei*- vlakte. Op een door de heer v. d. Bijl ge stelde vraag deelde de heer Schou wenaar mede dat ieder jaar een exploitatieoverzicht van de raad zal worden verstrekt. De pacht is dus vastgesteld voor 1974. Voor 1975 zal weer een nieuw voorstel wox-den ge daan. Voor het plan klaar maken van het rioleringsplan Schuddebeurs vo teerde de raad een bedrag van f 60.000,—. Daar deze post echter lager is ko men te liggen stelde de heer v. d. Bijl voor het bedrag dat vrijkomt af te trekken van de geldlening. Tenslotte sprak de heer Schouwe naar aan het eind der vergadering dankwoorden tot de leden van de raad voor het nemen van grote en belangrijke beslissingen. Ook het' personeel van secretarie en gemeen tewerken, welke veel werk hebben verzet, werd door de voorzitter een pluim op de hoed gezet. Hij wenste zowel de raad als de gehele bevol king prettige kerstdagen en een goe de jaarwisseling, welke wensen na mens de raad werden aangeboden aan de burgemeester en zijn gezin door de heer A. C. Dalebout. DREISCHOR „Rommer'-markt Namens de „Bond zonder Naam" zal op donderdag 27 en vrijdag 28 december a.s. bij de bevolking „rom mel" worden opgehaald voor het or ganiseren van een rommelmarkt. OOSTERLAND Kerstnachtdienst Voor de eex-ste maal in de geschie denis zal in de Ned. Herv. kerk al hier op maandagavond 24 december a.s. een kerstnachtdienst plaats vin den, aanvangende 's avonds half elf. Medewerkig zal worden verleend door het kerkkoor „Bruinisse-Oos- terland", terwijl als voorganger zal optreden ds. M. C. van der Meer. Kerstfeestviering bejaardensociëteit en Chr. vrouwenvereniging Op donderdagmiddag 20 december hoopt de bejaax-densociëteit „Ooster land" alhier haar jaarlijks Kerst feest te vieren in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Op deze feeste lijke bijeenkomst, waar alle bejaar den boven de 65 jaar uit het dorp welkom zijn, ook diegenen die geen vaste bezoeker of bezoekster zijn van de soos. belooft het weer bij zonder gezellig te worden. In de avond van dezelfde dag zal ook, op dezelfde plaats, de Chr. vrouwenvereniging „Martha" het Kerstfeest vieren onder leiding van de presidente mevr. J. Stoutjesdijk- Box-st. Benoeming onderwijzer Abusievelijk werd in het vorige gepubliceerde ï-aadsvex-slag van Dui- veland meegedeeld dat tot onder wijzeres aan de openbaxe basisschool alhier, hoofd de heer P. T. Bolken baas, was benoemd per 1 januaxi 1974 a.s. mej. J. Schrijver te Goes. Dit moet echter zijn als ondei'wijzer aan genoemde school is benoemd de heer Schrijver uit Goes. Hij gaat de plaats vervullen van de tijdelijke ieerkx*acht: mej. I. van der Have Thd., en krijgt zijn werkten-ein aan die klasse, die nog gehuisvest is in de voormalige basisschool aan de Gi'oene Poort. Afscheid kleuterleidster Op donderdagavond 20 december a.s. hoopt de oudercommissie van de Openbaxe kleuterschool alhier een afscheidsavond te beleggen in ver band met het vertrek van de leidster van de school: mevr. A. van Gees- bergen-de Roos. Samen met de kleu ters zal dit plaats hebben in de lo kalen van de school aan de Groene Poort. r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 4