r n GEMEENTE JEHOVAH'S GETUIGEN IN NIEUWE ZAAL Kijk eens bij de juwelier naar de dingen van plezier Koelkasten Auto's verwelken... vergaan. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 december 1973 Nr. 21407 11 Opgeknapt geboutv aan Kerkplein ZIERIKZEE, 15-12. Met een bijzondere bijeenkomst werd zaterdag de nieuwe - wal genoemd wordt - Ko- ninkrijkszaal van de gemeente van Jehovah's getuigen aan het Kerkhof zuidzijde, in gebruik genomen. Het betreft hier de voormalige woning van het hoofd van de toenmalige openbare ulo-school, dat nadien peri oden van leegstand en ambulant gebruik heeft gekend. Zo oefende de K.H. Kunst en Eer" wel in het gebouw en bood het ooit padvinders onderdak. Het huis kwam er in verwaarloosde toestand bü te staan, maar kreeg intussen een fikse opknapper en is thans als onderkomen van de Jehovah's Getuigen duidelijk funktionccl geworden. Bü de opening waren o.m. aanwezig burgemeester Th. H. de Meester en de direkteur van Gemeentewerken, de heer J. Louwcrse. De burgemeester deelde de gemeente mede dat er rond en bü het terrein van de huidige zaal plannen bestaan tot nieuwbouw van een belastingkantoor. Mocht het ooit zover komen, dan zal de gemeente zorgen voor een passende vervangende mogelükhcid voor de Jehovah's Getuigen, vooral gelet op dc fraaie wijze, waarop zij het huidige pand onderhanden hebben genomen. Het is voor de J. G.'s ter plaatse niet het eerste onderkomen. Begon nen werd in een huis op de hoek Paternosterstraat-Meelstraat en la ter kreeg men de beschikking over een ruimte (restaurant) in het R.T.M. -gebouw aan de Grachtweg. Deze zaal echter werd te klein en boven dien was men aan vaste tijden ge bonden. Derhalve werd naar iets an ders uitgezien, met het bovenver meld resultaat. Een verzoek werd aan degemeente gedaan over het pand aan het Kerkhof dc beschik king te kunnen krijgen. Va» 21 augustus af. hebben de ge tuigen hierna - zeg maar dag en nacht - gewerkt om het gebouw te onderwerpen aan een algehele res tauratie. Zo werd de voorgevel opnieuw be pleisterd, werden de plafonds ge- stucadoord en in prettige kleuren geschilderd; geel en mosgroen zijn de dominante tinten. De zaal biedt ruimte aan plm 100 personen. Medewerking De restauratie kwam mede tot stand door medewerking van ver schillende bedrijven op Schouwen- Duiveland, die o.a. auto's en mate riaal voor stellingbouw ter beschik king stelden. Na een welkomstwoord door de heer F. Braun, hield de heer R. Dal- meyer, Kringopziener Z. W-Neder land, een openingstoespraak, waar in hij zijn vreugde uitsprak over het bereikte resultaat. Hij noemde het „een zegen voor deze stad" over deze prachtige zaal te kunnen be schikken. Hij deelde mede dat uit drie plaatsen in Nederland felicita ties waren binnen gekomen. Ook waren verschillende bloemstukken aangedragen. De heer H. de Jong vertoonde hierna een aantal kleu rendia's van dc verbouwing, waarbij een toelichting werd g'cgeven dooi de heren K. v. d. Schelde. F. Hagen en P. J. v. d. Schoor. Predikingswerk Na dit deel van de openingsplech tigheid, sprak nog de heer J. Barne- veld, die een overzicht gaf van het predikingswerk op Schouwen-Dui- veland, er aan herinnerend dat de J.G.'s te Zierikzee in 1957 begonnen met twee mensen. Een generaal dankwoord werd uitgesproken dooi de heer P. L. van de Schoor, die ein digde met dankgebed. AMSTERDAM. Het aan de Bonds spaarbanken toevertrouwde tegoed is In november met f 20 min gedaald. Er werd f 1058 min. ingelegd en f 1078 min. terugbetaald. November 1972 gaf oen spaaroverschot van f 32 min. te zien. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT. 17-12. Op de paarden markt in Utrecht werden maandag 268 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paarden 2000-3000; werkpaarden 1400-2250; oude paar den 1400-2100; 3-jarige paarden 1500-2100; 2-jarige paarden 900-1400; veulens 800-1200; hitten 750-1400. Slachtpaarden per kg geslacht ge wicht 4,50-5,15; jonge slachtpaarden per kg geslacht gewicht 5,25-5,65. De handel was vlugger. Wal biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 18 DECEMBER NED. I: In de Stratemaker opzee- show vraagt men zich af wat het be tekent als je een gebrek hebt. Als tweede vrolijke noot een aflevering van Daar komen de schutters. Kor poraal Jones heeft een doosje met vijf honderd gulden verstopt en weet het niet meer te vinden; dat neemt kapitein Mainwaring hem hoogst kwalijk. Na het journaal krijgt Anne de vrouw van James Oncdin te horen dat zij nooit meer een kind zal kunnen krijgen. James is in Zanzibar, waar hij met een sjeik onderhandelt over pelgrims die later slaven blijken te zijn. Voor aantrekkelijk kwiswerk zorgt men in Twee voor twaalf. Tegen tien uur weten de kijkers of het team van de vorige uitzending zich voor de fi nal e ronde heeft weten te plaatsen. Met Achter het nieuws wordt het avondprogramma langs dit net be sloten. NED. II: Droef, de namaakhond, vraagt weer alle aandacht in het programma Voor achten. Hans van Willigenberg brengt weer een paar interessante mensen voor de beeld buis. Over bijbel en echtscheiding gaal het informatieve programma, dat na het journaal op het scherm wordt gebracht. Er wordt aan mee gewerkt door bisschop Simonis van Rotterdam. Over naar Oorlog en vrede. Graaf Bolkonsky sterft na een' ruzie met zijn dochter Maria. Nikolai Rostow komt Maria te hulp als deze met opstandige boeren te maken krijgt. In Waar gebeurd, ge beuren weer ongeloofwaardige din gen. Na Den Haag vandaag en het laatste nieuws brengt Teleac een uitzending over de Algemene Bij standswet. DINSDAG 18 DECEMBER NED. I: 10.45 en 14.00 Schooltele visie; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 De Stratemakersop- zeeshow19.25 Daar komen de schutters; 20.00 Journaal; 20.20 De Onedin lijn; 21.10 2 voor 12; 21.55 Achter het nieuws22.45 Journaal: 22.50 Teleac. NED. 11: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws: 19.05 Voor achten; 20.00 Journaal20.20 Bijbel en echt scheiding; 21.10 Oorlog en vrede; 21.55 Waar gebeurd; 22.25 Den Haag vandaag; 22.35 Journaal; 22.40 Teleac. WOENSDAG 19 DECEMBER NED. I: Het kinderprogramma om vijf uut wordt verzorgd door de VARA, die fragmenten uit oude avonturen van Pipo de Clown biedt en daarna een Duitse poppenfilm. De NOS komt om zeven uur in de ether met Van Gewest tot gewest, met een reportage over trolleybus sen in Arnhem. Na Socutera en het journaal staat de kijkers de politieke zendtijd (VVD) en de Staatsloterij te wachten. Vervolgens kan het spel Herodes beginnen. Medewerkenden aan dit spel: Caro van Eek, Josine van Dalsum. Ramses Shoffy, Jules Hamel. Eric Schneider en Onno Mo lenkamp. Dc schrijver Abel J. Herz- berg portretteert enerzijds de poli tieke Herodes, wreed en geslepen, en anderzijds diens haat-liefdesverhou ding met de Joodse prinses Marian ne. In alle facetten is Herodes een fascinerend stuk. In Panoramiek aandacht voor Amnesty Internatio nal dat onlangs een congres in Pa rijs gehouden heeft. Na een klein half uur Studio Sport besluit Den Haag Vandaag de uitzending. NED. 11: Om zeven uur begint de VARA haar uitzending met Neder- popzien. Een groot deel van dit pro gramma wordt aan de popgroep Fo- cus gewijd. Na het journaal zijn de kijkers veertig minuten te gast bij een Concert in studio I. Het Metro- pole Orkest van Dolf van der Lin den musiceert, de Schotse zangeres Moira Anderson zingt. Om negen uur is het maatschappij kritische programma Van Onderen ie ver wachten, dat gewijd is aan de strijd voor een rechtvaardige verdeling van de inkomens in Nederland. Het nieuwe programma Panorama Woensdag Show is een mengeling van humor, sketches en scènetjes die ongemerkt in elkaar overlopen. Me dewerkenden zijn o.a. Aart Staart jes, Willy Alberti en Johan te Slao. De muziekjes zijn van Harry Ban- nink. Om tien uur brengt IKOR nog de informatierubriek Kenmerk. WOENSDAG 19 DECEMBER NED. I: 10.00 Teleac: 10.45 School televisie; 17.00 Kinderprogramma: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Socutera: 20.00 Journaal; 20.20 Po litieke partijen20.30 Staatsloterij: 20.35 H erodes: 22.05 Panoramiek; 22.30 Studio Sport: 22.55 Den Haag vandaag: 23.05 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar: 18.55 Nieuws: 19.05 Nederpopzien: 20.00 Journaal; 20.20 Concert in studio 1: 21.00 Van onderen: 21.25 Panorama woensdag show; 22.0(1 Kenmerk; 22.25 Journaal. Maar iets van goud blijft altijd bestaan! We kunnen er niet buiten: koelkast auto, TV wasautomaat, vakantie bankstel, grill mixer, platenspeler LP's. Je moet het hebben, gebruiken en verbruiken. Maar vroeg of laat is het op, verouderd, versleten en in waarde gedaald. Dan neem je weer nieuw. Want hóe duurzaam zijn „duurzame" gebruiksartikelen? Met goud is dat anders. Gouden sieraden vergaan niet. Verouderen niet. Vervelen nooit. Een gouden armband blijft leven aan een vrouwenpols. De duurzaamheid van een gouden collier is eindeloos. Een gouden broche met briljanten schittert over ro jaar net zo adembenemend. Er is zekerheid in het dragen van goud. Er schuilt wijsheid in het geven van goud. En toch is het onvergankelijke gouden sieraad in verhouding lang zo duur niet als de vergankelijke zaken in deze maatschappij. Mensen met gevoel èn verstand geven en dragen dingen van goud. Want goud wordt steeds mooier. En steeds meerwaard. Is dat niet verblijdend? t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 11