blouses van markmne paris Plan uitvoering herbestratingswerkzaamheden Holty Sint Nicolaas vond ook kleuterschool „De Duinkonijntjes STREEKNIEUWS „Op Drift" Renesse brengt weer toneelstuk Hoogbejaarden hadden inbreng in Sint-feest te Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag G december 1973 Nr. 21400 3 Raad Bruinisse BRUINISSE, 3-12. „Ik ben verschrikt over de wijze waarop de raadstnkken worden behandeld. Dit gaat werkelijk alle perken te buiten", zei de heer Groene- veld op de gehouden gemeenteraadsvergadering van Bruinisse, in eerste instantie onder voorzitterschap vim loco-burgemeester S. A. Jumelet, daar burgemees ter G. Hokken iets later arriveerde. Aanleiding: hiertoe was het ontbreken van een kostprijsberekening door de centrale dienst bjj de aanbieding van het voorstel tot uitvoering van diverse bestratingswerkzaamheden. Het betrof hier het volledig herbestraten van de Julianastraat, Bcatrixstraat en een gedeelte van de Pr. Wilhelmina- laan en het neerzetten van banden en het leggen van trottoirs van de Irene- straat. Aannemingsbedrijf Van der Velde had hiervoor een prijsopgave doen toe komen van f 49.242,inclusief b.t.w. Zoals gebruikelijk ontbrak een bereke ning van de centrale dienst zodat de raadsleden geen vergelijkingsmateriaal hadden. Voor het herbestraten van een gedeelte van de Mosselstraat en het aan leggen van trottoirs was (waarschijnlijk per abuis) zelfs geen prijsopgave toegestuurd waardoor de raadsleden eerst op de vergadering wisten hoeveel dit projekt zou gaan kosten. Voor de heer Van der Velde was liet allemaal even te veel. Hij vroeg zich af of het gemeente- personeel zijn taak niet wat te ge makkelijk ging opvatten. Door een. uiteenzetting van de voorzitter bleek het allemaal nogal mee te vallen. Door veelvuldige werkzaamheden had de heer Bunskoeke maar weinig tijd gehad om de betreffende zaken grondig door te nemen en op papier te zetten. Daarom had hij mondeling doorgegeven dat de prijsopgaven re delijk waren, nadat hij de zaak vol doende had bekeken. De heer Van der Velde vroeg of er een parkeerplaats in de Irene- straat aangelegd kan worden nu deze zaak toch aan de orde is. Ook de heer Bolier zou graag zien dat de trottoirs in de Beatrixstraat een be handeling ondergingen. De voltallige raad machtigde daar op het college om dit nader te be zien en uit te werken. Op voorstel van de heer Groeneveld werden bei de kredieten goedgekeurd daar bei de werken geen uitstel gedogen. Bij de behandeling van de notulen maakte de voorzitter bekend dat er geen vergunning is verleend voor de bouw van de garage van de heer A. IJzelenberg op het terrein van de heer C. Deurloo. Er zal worden hekeken of deze alsnog ingediend zal moeten worden al is het wel duidelijk dat deze toch spoedig- ontruimd zal moeten worden nu dit terrein is aangekocht door de gemeente. Verder was er naar aanleiding van een vraag van de heer Van der Vel de in een vorige vergadering, een oplossing gezocht om het lözen van afgewerkte olie in de gemeèntehaven tegen te gaan, doch deze bleek te omslachtig zodat dit nader zal wor den bekeken. Brief over kerncentrale Bij de behandeling van de ingeko men stukken vroeg de heer Van der Velde of het college van b. en w. een mening heeft over het al dan niet bouwen van een tweede kernener giecentrale in Borssele. Hierover was n.l. een brief gekomen waarop b. en w. voorstelde deze aan te houden tot na de voorlichtingsvergadering van de PZEM van- 3 december j.1. Wet houder Jumelet zei dat men van mening was dat dit plan maar door moest gaan, al zal het deskundig advies worden afgewacht. De huurovereenkomst zoals die in een vorige vergadering was vastge steld bevatte naar het oerdeel van het bestuur van de tennisvereniging het onoverkomelijke bezwaar dat de „poorten" 's zondags dicht blijven. Zij weigerden dan ook deze overeen komst te tekenen. Daar er op het ogenblik toch niet getennist wordt, wil men de komende ledenvergade ring van de vereniging afwachten en zien hoe die er tegenover staat. Wethouder Jumelet merkte nog op, dat het bestuur erop was geatten deerd dat het besluit op democrati sche wijze was genomen en dat men zich daar bij neer diende te leggen. Verder kwam aan de orde dc vast stelling van het maxi mum-krediet in rekening-courant bij de Bank voor Nederlandse Gemeenlen. Beslo ten werd dit vast te stellen op f 300.000,—. Kramsvogels en koperwieken DUIVELAND. 6-12. Bij- zonder grote troepen krams vogels en koperwieken stre ken vrijdag en zaterdag 30 november en 1 december in Duiveland en omgeving neer. Ziet men in andere jaren al leen merels en gewone lijsters, met daartussen enkele van ge noemde kramsvogels of ko perwieken, nu domineren de uit noordoost Europa afkom stige l vsterachtigen duidelijk tussen de andere meer gewone soorten als /nereis en spreeu wen. Ze vallen aan op vuur doorn, lijsterbes, cornasters, of ro zenstruiken. waardoor dui zenden kleurige vruchtjes of rozenbottels, die karakteris tiek zijn voor deze heesters, b\j honderden in een oogwenk in hun gulzige magen verdwij nen. Zij laten de bosjes kaal achter. Mevr. Van Leeuwen-Si eli mg. infor meerde welk percentage rente hier op moest worden vergoed. Hoewel dit variabel is zal het schommelen tussen de 6 en 8 Gemeente-arts Naar aanleiding van een brief van het Centraal Bureau inzake ge meenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegen heden voor Arbeidsovereenkomsten- verordening besloot de raad tot de vaststelling van een 3e wijziging. Nu de plaatselijke arts de heer J. N. Th. de Bruin aangekondigd heeft per 1 december Bruinisse te verlaten werd de heer F. J. J. Buitendijk aan gesteld tot gemeentearts in tijdelijke dienst voor onbepaalde tijd. Zijn wedde hiervoor bedraagt f 104,37 per maand, exol. vakantie- en kindertoe lage. Om de bouw van drie autoboxen op het binnenterrein aan de Acacia laan door de heer S. J. P. Jumelet mogelijk te maken werd naast een voorbereidingsbesluit een drietal ka vels grond verkocht voor de prijs van f 726,per kavel. Aangezien het perceel door 1 jan. 1969 bouwrijp was, is deze verkoop en koop vrijgesteld van b.t.w. De bestaande brandbeveiligings verordening bleek een aanvulling te vereisen. Hiermee wordt de naleving van de bepalingen van deze verorde ning opgedragen aan de ambtenaren van bouw- en woningtoezicht in dienst van de gemeenschappelijke regeling technische dienst kring Bruinisse en Middenschouwen. Voorts stelde de raad de nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de Beatrixschool vast, waarin de op merkingen van de Gedeputeerde Sb ten zijn verwerkt. „Recreatieplan Bruinisse" Omdat door de vele problemen het niet mogelijk is gebleken om op tijd een ontwerpbestemmingsplan op tafel te leggen was het noodzakelijk het huidige voorbereidingsbesluit „Recreatieplan Bruinisse" (ten wes ten van de Rijksweg) tot 25 januari 1974 te verlengen, daar dit op 25 ja nuari a.s. afloopt. Om de taak van het secretarie- personeel te verlichten zal een nieu we boekhoudmachine worden aange schaft. De kosten hiervan bedragen f 23.644 incl. b.tw. De aanschaf ge schiedt in navolging van de andere gemeenten in de regio, die goede ervaringen met een dergelijke appa ratuur hebben. 11 RENESSE, 6-12. Woensdagmorgen 5 december bracht Sint Nicolaas met twee zwarte Pieten een bezoek aan kleuterschool „De Duinkonjjn- tjes" te Renesse. De Sint kwam per auto terwijl de Pieten met de step op het sckoolplein arriveerden. Nadat de kinderen op de speelplaats de Sint hadden verwelkomd, zongen ze binnen een welkomstliedje. Sint Ni colaas sprak de kinderen toe, waar na hü de Pieten opdracht gaf een liedje te zingen en toen bleek dat ze er niets van konden kwamen de kin deren hen te hulp. Beide klassen hadden voor de Sint een mooi werk stuk gemaakt en die kado's werden hem aangeboden. De jongste kleuters speelden het sprookje „Doornroosje", waarna de Sint in groepjes alle kinderen bij zich liet komen. Dit werd afgewis seld met een gedramatiseerd liedje, een gedramatiseerd opzegversje en een dansspelletje. Ook kregen de kinderen een beker chocolademelk aangeboden. Aan het slot van het feest kregen de kinderen allemaal een kadootje en de zwarte Pieten hadden als ex tra verrassing voor ieder kind een zwarte pietenkop gemaakt met een zakje chips erin en in de oren een manderijn. Voor de school had de Sint verkil eed kl er en meegebracht, omdat hij in de krant gelezen had dat de juf op de ouderavond aan de ouders erom had gevraagd. Begroting Technische Dienstkring Bruinisse/Middenschouwen De begroting 1974 van de Techni sche Dienstkring Bruinisse-Midden- schouwen, werd deze week in een vergadering te Bruinisse door beide gemeentebes turen goedgekeurd. In een begeleidend schrijven stelt het dagelijks bestuur dat de bijdra- go per inwoner f 29,zal moeten bodragen. Dat is f 7,meer dan in 1973, maar dat in de begroting is op genomen, de aantrekking van een nieuwe tedhnische medewerker (3e kracht) in de rang van technisch ambtenaar I. Het wordt noodzakelijk geacht dat een dergelijk ambtenaar in deze rang wordt aangesteld, gezien de vele werkzaamheden die door de technische dienst van beide gemeen ten moet worden verricht. De begroting in ontvangst en uit gaaf f 161.720,—, sluit met een saldo van f 4.103,69 voor „onvoorzien". Gerekend wordt op 2700 inwoners voor Bruinisse en 2160 inwoners voor Middenschouwen. Z1ERIKZEE Filmvoorstelling in de Concertzaal Zaterdagavond a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal de vrolijke Franse film „Dat wc toffe jongens zijn In deze film treedt o.a. op het populaire Franse duo De Char- lots. Geen spreekuur wethouder lieden (dondcrdag)-avond komt het spreekuur van wethouder II. Asma te vervallen. NUTSSPAARBANK uw ideale geziiisbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank ALLE VERZEKERINGEN SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. Voorafgaande aan de vergadering is er voor de leden een koffietafel wel ke te 18.15 uur aanvangt. Op de ver gadering zal, nadat het huishoude lijke gedeelte is afgewerkt, door de economische medewerker van de ZLM de heer J. Markusse een in leiding worden gehouden over het onderwerp: „Met welke veranderin gen krijgen wij in de landbouw te maken?" RENESSE IJsvereniging „Renesse" Maandag 10 december a.s. zal de ijsvereniging „Renesse" in hotel „Het Wapen van Renesse" haar jaarvergadering houden. Op de agenda staat o.m. een bestuursvoor stel voor de contributieregeling in 1974. De beide periodiek aftredende bestuursleden de heren F. de Vrieze en C. Veerhoek zijn herkiesbaar. Aanvang van de vergadering te 20.00 uur. Advertentie J uist binnengekregen: Folderdropping Nadat de Sint was vertrokken kregen alle kinderen nog een bon voor een zak frites (deze was aange boden door de heer J. Zwiers en de heer K. van Klooster). Begrotingsvergadering gemeenteraad Na de maandag 10 december a.s. te houden raadsvergadering, volgt een tweede (begrotings-)vergadering op woensdag 12 december a.s. Op deze vergadering worden de re- en duplieken gehouden en komen een groot aantal begrotingswijzigingen aan de orde. HAAMSTEDE Uitvoeringen K.H. „Witte van Haemstede" In de recreatiezaal van de cam ping „Duinrand" aan de Hogeweg te Haamstede gaat de koninklijke mu ziekvereniging „Witte van Haemste de" op vrijdag 7 en vrijdag 14 de cember haar donateursuitvoeringen geven. Aan deze uitvoering zal me dewerking worden verleend door de drumband onder leiding van de heer M. Post en de muziekvereniging on der leiding van de dirigent de heer L. Horseling. Verder zal de toneel groep uit Ouwerkerk een toneelstuk voor het voetlicht brengen. Voor hen die geen beschikking over vervoer hebben zal er een gratis bus, vertrek te 19.10 uur vanaf het station te Haamstede, naar camping „Duin rand" rijden. Motorclub „De Koppeling" Op vrijdag 14 december a.s. zal de motorclub „De Koppeling" te Burgh/ Haamstede in hotel Bom te Haam stede haar jaarvergadering houden. Op deze vergadering zal o.m. het programma voor 1974 worden vast gesteld. De huidige voorzitter de heer D. van Klooster stelt zich niet meer beschikbaar als voorzitter, maar nog wel als bestuurslid. Door het bestuur zal worden voorgesteld om cle huidige vice-voorzitter de heer W. P. Kloet als voorzitter te be noemen. Vergadering Coöp. Landbouwvereniging Dinsdag 11 december a.s. zal de Coöp. Landbouwvereniging ..Con cordia et Confiducia" te Burgh' Haamstede in hotel Bom te Haam stede een ledenvergadering houden. Zaterdag 8 december zal tussen 10 en 12 uur de in het kader van de winkelweek te Renesse geplande folderdropping plaasvinden. Zater dagmorgen zal in de showroom van de firma Hoogerhuis worden aange plakt hoe laat "het vliegtuig precies kan worden verwacht. Het evenement werd al twee maal afgelast wegens ongunstige weers omstandigheden. Mocht het weer zaterdag weer zo ongunstig zijn dat het vliegtuig niet kan opstijgen dan zal het evenement voor dit jaar de finitief van de baan zijn. Sint ook op ,,'t Staepel'of" Woensdagmiddag half twee arri veerde Sinterklaas met zijn gevolg in dc openbare basisschool ,,'t Sta- pel'of". Dit uiteraard tot groot ge noegen van de leerlingen, die al ge ruime tijd, in de ban van dc goed heiligman hadden geleefd. Vooral voor de kinderen van klas 1 was de komst van- Sint en Rieten een belevenis, waarbij het kadootje, uit handen van de Sint zelf ontvan gen, wel het hoogtepunt vormde. Sinterklaas had echter eerst de oud ste kinderen van de school bezocht die in de gemeenschapsruimte ver zameld waren. Voor, deze kinderen werden na het vertrek van de Sint •twee fraaie films vertoond. Nadat Sinterklaas ook de kinderen van de klassen 2 en 3 nog met een bezoekje had vereerd bleef hij gei-uime tijd bij de eerste klassers. Leden van de ouderkommissie van de school hiel pen de Sint bij het verzorgen en verdelen van verschillende consump ties. Bij het naar huis gaan kregen alle leerlingen nog een bon voor een zak frites aangeboden van de heren Zwiers en Van Klooster. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over november Geboren 2. Janna Cornelia, d. van C. Dor reman en K. J. van der Maas (Scha- rendijke); 15. Abraham Johannes, z. van W- van den Bérg en L. K. Heij- boer (Kerkwerve); 24. Leendert Hendrik, z. van C. I. van Nieuwen- huijze en K. T. Bil (Scharendijke). Gehuwd 23. W. de Ruijter, 21 j. en M. H. Meerdink, 20 j. (Middenschouwen); T. J. Petiet, 26 j. (Middelburg) en C. A. Louwerse, 22 j. (Middenschou wen). NOORDGOUWE Sinterklaas bezocht de scholen Woensdagmorgen bezocht Sint Ni colaas met Zwarte Piet de kleuter school. De kinderen ontvingen de bejaarde kindervriend met gezang. De leidster mejuffrouw Provoost verwelkomde het hoge bezoek waar na de kinderen weer zongen en wat spelletjes uitvoerden. Eén voor één kregen de kleuters een geschenk en een zakje pepernoten. In de middag arriveerde de Sint, ditmaal vergezeld door twee Pieten, op de openbare basisschool. Het hoofd der school de heer Gerritsen sprak een woord van welkom tot de Sint en zijn knechten. De Goed Hei- ligman sprak hierna woorden van vermaan maar ook woorden van lof tot de kinderen. Met grote belang stelling volgde de hoge gast een dooi de leerlingen opgevoerd toneelstukje. Natuurlijk werd dit bezoek afgeslo ten met hel uitreiken van de begeer de pakjes; de Pieten strooiden er daarbij lustig op los. De prijzen blijven beperkt tot 35,- a 40,-. Eens te meer kunt u er zeker van zijn dat u heel goed slaagt bij ons, ook voor uw blouse. Dam 19, Zierikzee Gelukkig adres voor betaalbare Mode. RENESSE, 5-12. Zaterdag 8 de cember geeft de toneelvereniging Op Drift in het Dorpshuis te Renesse zijn najaarsuitvoering. Op het pro gramma. staat het gezellige bijspel „Drie meisjes gevraagd" van Anke Wildortck. Centraal in het stuk staat een echtpaar met drie studerende zoons. Ma vindt dat het de hoogste tijd wordt dat haar zoons aan de vrouw geraken en ze neemt alle middelen te baat die ze bedenken om voor el ke zoon voor een geschikte vrouw te krijgen. Dat dit de nodige komische verwikkelingen veroorzaakt, is wel •te verwachten. Het stuk wordt gespeeld door de dames R. Giliamse-Meyer, R. v. d. Nieuwenhof, A. v. d. Wiel-Janse, L. de Feiter-van Oeveren en G. N. Ta- nis-Blaauw en de heren M. de Ha mei', K. Kostense, Joh. Hanse en J. v. d. Hoék. Souffleur is de heer W. Lemsom, mevr. J. Krijnse Locker- Krijger verzorgt de grime en de heer D. Dokman heeft de regie. Na afloop van het toneelstuk is er DREISCHOR Geslaagd Voor het te 's Gravenhage gehou den examen, ter verkrijging van het B Il-diploma, Werktuigkundige Grote Handelsvaart, slaagde onze vroegere dorpsgenoot, de heer P. C. v. d. Velde Jaczn.. thans woonachtig te Mieuw en St. Joostland. Teraardebestelling J. v. d. Weijde De begi'afenis van de vorige iveek overleden dirigent van de plaatse lijke harmonie „Crescendo" en „Nieuw Leven" te Ouwerkerk, de heer J. v. d. Weijde vond woensdag middag plaats op de algemene be graafplaats. Beide korpsen hadden zich geüniformeerd aangesloten bij de rouwstoet. Na aankomst op de begraafplaats droegen bestuursleden van beide korpsen, tussen de opge stelde haag van leden, de met bloe men overladen baar naar de open groeve. Twee meisjes legden namens de korpsen bloemen op de kist van hun zo gewaardeerde direkteur. De voorzitter van „Crescendo" de heer A. P. de Wit sprak een afscheids woord namens beide verenigingen. Hij memoreerde, het leven van de heer Van der Weijde dat in dienst stond van de muziek; de grote op offering. die de overledene zich altijd getroostte; herinnerend aan het vele werk, dat hij voor beide korpsen heeft verricht, maar niet heeft mo gen voltooien. Ds. Geers sprak troostwoorden tot de naaste familie en bad het „Onze Vader". Na deze droeve plechtigheid verlieten de vele belangstellenden ontroerd de be graafplaats en had men afscheid ge nomen van een man, die voor dc fa milie en voor de gemeenschap een grote leegte achterlaat. nog een gezellig bal o.l.v. „Wim Schell en zijn Varianten". NIEUWERKERK Verkoopdag Ger. Gemeente Vrouwenvereniging Debora De gehouden verkoopmiddag van de vrouwenver. der Ger. Gemeente „Debora" in Nieuwerkerk heef f 2000,opgebracht. Tijdens deze jaarlijkse terugkerende verkoop middag werden veelal artikelen verkocht welke door de leden der vrouwenvereniging werden gemaakt Het bestuur van de vrouwenvereni ging kan terugzien op een zeer ge slaagde verkoopdag. Ontspanningsmiddag Afd. Bejaardenbond Het bestuur van de Algemene Be jaardenbond Afdeling Nieuwerkerk had tot voor kort nog goede hoop in de maand november of december de in uitzicht gestelde ontspannings middag voor de leden op touw te zetten. Er was contact opgenomen met de vereniging „Polihimna" te Hansweert, een club enigszins te vergelijken met het vroeger alhier bestaande „Hier 's ek weer" dat in dertijd ook menige vrolijke avond verzorgde. In Hansweert zijn echter wat in terne moeilijkheden v.n.l. over de tijd van optreden. De vereniging is tamelijk bezet, zodat zonder het contact te verbreken uitgezien wordt naar een beter passend tijdstip. Inmiddels heeft het bestuur nog een paar adressen die in aanmerking komen om een middag te verzorgen. waarmee men thans nader overleg pleegt. Te zijner tijd horen de leden daar meer van. Vijftieimiiljoenste auto over Greveliiigcndam BRUINISSE. 5-12. Over de Grevelingendam passeerde vorige week de 15 miljoenste auto sedert de opening van de dam 1 april 1965. De stand van de teller is nu 15.009.448, in november pas seerden 140.043 auto's de snel weg bij de Grevelingensluis. Interessant zijn ook de cij fers van de autoloze zondagen nl. 1816, 1457, 1475, 1131 en 1061. Dit zijn uiteraard auto's van terugkerende weekend- toeristen of mensen, die tussen tivaalf uur en 7 uur 's mor gens (van zondag op maandag naar hun werk moesten. Gezelligheid in „Countryclub1 RENESSE, 5-12. Woensdagmiddag 5 december kregen dc bezoekers van dc bejaardensoos uit Renesse een ge zellige. uitstekend verzorgde Sintcr- klaasmiddag aangeboden door dc fa. Rijstenbil. De bejaarden werden in dc ..Coun tryclub" aan dc Hoge Zoom ontvan gen met koffie en cake. Vervolgens arriveerde Sinterklaas en zijn knech ten. Er werden verschillende men sen bij dc Sint geroepen om een liedje te zingen. De bijna 92-jarige heer Van der Have zong een oud liedje en dc 93-jarige heer Wicbcs vertelde Iets uit zijn zeemansleven. Burgemeester H. P. Everwijn kwam deze middag even een kijkje nemen. De Sint maakte van die ge legenheid gebruik om te vragen of het niet mogelijk was op Renesse wat meer bejaardenwoningen te zet ten. De burgemeester kon op deze vraag geen direkt antwoord geven. Straatlantaarns Toen één der aanwezigen de bur gemeester erop attendeerde dat er ondanks de moeilijkheden met de energievoorziening nog zoveel straat lantaarns branden, legde de burge meester uit dat deze kwestie cen traal geregeld wordt, zodat de ge meente op dit gebied zelf geen maat regelen kan nemen. Vervolgens mochten alle aanwezigen een greep doen in dc grabbelton. Na het grabbelen sprak de Sint nog enkele woorden. Hij zei dat het „officiële gedeelte" van de middag voorbij was en dat men nu maar eens gezellig moest gaan rondkijken. Er was de gelegenheid om te bow len. Men mocht aan de bar zitten en de stoelen zouden aan dc kant gezet om plaat-s te maken voor degenen, die zin hadden een dansje te plegen. Tot slot riep de Sint ds. De Wit bij zich om hem een banketletter aan te bieden als waardering voor zijn werk voor de bejaardensoos. De heer Van der Maas sprak heel toepasselijk op rijm een dankwoord uit aan het adres van dc initiatief nemers tot deze middag. Men bleef daarna nog gezellig bij een. Pieten in aklic Gedurende de gehele middag lie pen de Zwarte Pieten rond om de gasten van de firma Rijstenbil van consumpties te voorzien. Bij het naar huis gaan was er voor ieder een plasticzak vol aardige verrassingen. Het moet voor de organisatoren een grote voldoening geweest zijn te zien hoe de bejaarden van deze fijne mid dag genoten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3