Uw ziektekosten verzekering hoeft maar 38,50 te kosten Ledenvergadering Afdeling Nieuwerkerk van het Groene Kruis 5 DURE OLIE IN BEIROET Irak verkoopt olie aan hoogste bieder ONZE PUZZELRIJBRIEK De personeelsstop bij ziekenhuizen HET ZILVER EN KRUIS WERELD-OLIETEKORT ZAL TENMINSTE TIEN JAAR DUREN I Advertentie NIEUWERKERK, 29-11. Recen telijk vergaderde de aid. Groene Kruis Nieuwerkerk in het Groene Kruisgebouw aan de Badhuisstraat. De opkomst van deze ledenvergade ring was minimaal. Op deze verga dering waren slechts 5 leden aan wezig t.w. vier bestuursleden en de wijkzuster Voorzitter J. D. de Kam opende de vergadering waarna de secretaris de heer N. Slingerland de notulen van de vorige verg. voorlas, deze wer den onder dankzegging door de voorzitter goedgekeurd. De heer J. van Sluis, penningmeester van de afd. gaf hierna een overzicht van het financieel verslag over het jaar 1972. 'hetgeen een voordelig saldo liet zien van f 1418,81. Verder werd tijdens deze „vergadering" de con tributie voor 1974 vastgesteld op f 26 en voor alleenstaanden op f 13,-. De contributie wordt in tegenstelling met voorgaande jaren in één keer geind. De voorzitter stond tijdens de vergadering nog even stil bij de gift van de Kinderpostzegelactie die dqcm\ de kinderen van de Openb. basis school werd overhandigd (een che que t.w.v. f 400,-) voer aanleg van C.V. Ledenaantal Het ledenbestand van de aid. Nieuwerkerk van 't Groene Kruis'Zag er per 1-1-73 als volgt uit: 500 leden precies waarvan 79 alleenstaanden. Medisch adviseur van het Groene Kruis dokter L. J. v. d. Zande heeft voor deze funhtie bedankt terwijl de heer J. H. Richard z'n plaats heeft overgenomen zodat dokter Richard nu med. adviseur van het. Groene Kruis is. Het bestuur nam tevens een prin cipe besluit per 1-1-1975 om mee te gaan met de schaalvergroting van de Groene Kruis verenigingen op Schouwen-Duiveland. Tegen 'het eind van de verg. vond nog een be stuursverkiezing plaats. Penning meester van Sluis en secretaris Slin gerland werden beiden herkozen. Grootmoeder maakte parachutesprong GR1NDALE, Engeland, 29- 11. De 59-jarige mevrouio Amy Healeas uit Grindale in Engeland is woensdag 's lands oudste parachutespringer ge worden door een vrije val vanaf 800 meter hoogte. „En dan te weten dat ik nooit zo'n hoogvlieger ben ge weest", zei de weduwe en grootmoeder na afloop. BEIROET, 29-11. Buitenlandse luchtvaart- en scheepvaartmaat schappijen hebben bij de Libanese regering geprotesteerd tegen de forse verhogingen van de olieprijzen van de laatste weken. TEHERAN, 29-11. Iran heeft be sloten het deel van zijn olieproduktie waarover het zelf mag beschikken via internationale aanbestedingen te verkopen aan de hoogste bieder, zo is donderdag in Teheran van bevoeg de zijde vernomen. Alleen interna tionaal erkende oliemaatschappijen met eigen raffinaderijen en een eigen verkoopapparaat of maatschappijen die samenwerken met erkende raffi naderijen zullen als gegadigden wor den geaccepteerd, aldus zegslieden. Passagier steekt chauffeur GRAVE, 28-11. Ill Grave (N.Br.) ontstond een menigsverschil tussen een taxichauffeur en een pasagier over een te betalen bedrag voor een rit. In de taxi ontstond een vecht partij. Op een gegeven moment heeft de passagier de chauffeur met enkele messteken verwond. Daarna nam de passagier het stuur van de chauffeur over en reed met de gewonde man naar Nijmegen. Daar heeft hij hem uit de taxi gezet. Terwijl onze St. Nicolaaspuzzel toch „als een razende" om zich Héén grijpt, blijkt er voor velen toch nog tijd om ook de gebruikelijke weke lijkse puzzel op te lossen. Dat is een opmerkelijk puzzel-feit. De eerste prijs is ditmaal ".bestemd voor: -i-i Mevr. C. P. Meerman-IIendrikse Wielingenstraat 3 ZIERIKZEE De tweede prijs gaaf naar: De heer J. Timmerman St. Domusstraat 19 ZIERIKZEE De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. souffleursholcje; 13. na; 14.-alom; 15. epos; 16. ijl; 17. ons; 18. kat; 19. GT; 21. nut; 23. ren 25. km; 26. grauw; 28. K.M.A.; 30. linie; 32. eelt; 33. kaars; 35. Epen; 36. re; 37. tram; 39. klam; 41. Lt.; 42. keet; 43. Orel; 44. N.B.; 46. leer; 48. koen; 49. ei;. 51. Arno; 53. renet; 55. deze; 57. tenor; 59. mug; 60. kader; 61. hm; 62. S.O.S.; 64. bal; 65. 11.; 66. dek; 68. kar; 69. L.P.; 71. dito; 72. iris; 74. m.n.; 75. schijnheiligheid. Verticaal: I. snugger; 2. o.a.; 3. fa; 4. flauw; 5. lont; 6. Ems; 7. rek; 8. spar; 9. hotel; 10. os; 11. jij; 12. ele ment; 20. tree; 21. nutteloos; 22. oma; 24. niemendal; 25. kiel; 27. al; 28. kam; 29. ark; 3. N.P.; 33. kater; 34. sloot; 38. r.ee; 40. are; 44. nathals; 45 brem; 47. rem; 48. keg; 49. ezel; 50. Ierland; 52. N.N.; 54. nul; 56. e.d. 58. Rodin; 60. karig; 63. Seth; 64. Bari; 67. koe; 68. kil; 70. p.c.: 71. dij; 73. Sh.; 74. mi. De nieuwe puzzel Horizontaal: 1 zuilvoet; 7. plaat-: kieuwig weekdier; 13. maand v.h. jaar; 14. bovenafsluiting v.e. ge bouw; 16. toelage aan militairen; 17. graad van sterkte; 18. vogel; 20. beendergestel dat de mondholte om sluit; 21. de .onbekende (afk. Latijn); 22. sierplant; 24. deel van de dag (afk.); 26. vogel; 28. zakvormige ver wijding v.h. spijsverteringskanaal; 31. muzieknoot; 33. overblijfsel bij verbranding; 34. Ned. Televisie Stich ting (afk.); 36. per adres (afk.); 37. volksnaam van de kauw; 38. rivier in Duitsland; 40. vierwielig rijtuig; 42. neteldier; 44. plaats op de Veluwe 45. waterbewoner; 46. familielid; 47. wandversiering; 48. staketsel van bamboe voor de visvangst; 50. fi guurraadsel; 52. waterplant; 53. bij woord; 54. uitroep; 56. aandeel in een loterij; 57. voorzetsel; 58. mu zieknoot; 59. deel v.h. oog; 61. kle dingstuk; 63. chemisch symbool; 64. mbrekerswerktuig;>67. 100 liter (afk). 69. fijngesneden rooktabak; 71. hon derd gulden (Bargoens); 72. zuiver, schoon; 74. voorzetsel; 76. maand v. h. jaar: 77. leesteken; 78. waterachtig drassig land; 79. dier met zilver grauwe, wollige vacht. Verticaal: 1. vocht dat zich in vruchten bevindt; 2, niet gesloten; 3. gesloten kromme lijn; 4. water koud; 5. oude lengteëenheid; 6. ver ouderde dans; 8. trekdier; 9. korte kous; 10. kruipend dier; 11. plaats in Noord-Holland; 12. touw dat ter versterking in de rand v.e. zeil wordt vastgenaaid; 14. eind touw als straf werktuig; 15. deel van de onderkaak 18. uitgestrekte vlakte; 19. gezichts einder; 22. zangstem; 23. vierhandig dier; 25. bloem als datgene waaruit zich later een vrucht ontwikkelt; 27. bloei wij ze; 29. vaartuig; 30. riem of gestel van riemen waaraan een paard wordt geleid; 32. giftslang; 34. edelaardig; 35. ondeugend; 37. man- net jeskat; 39. alvorens; 40. trechter vormig sleepnet; 41. radiografisch noodsein (afk.); 43. grasvlakte; 49. gehoororgaan; 51. soort, hond; 52. ge slacht van mensen of dieren; 55. krampachtige aandoening v.h. mid denrif; 57. proper; 59. bevelschrift van de sultan van Turkije; 60. reken kundig vraagstuk; 61. afgelegen; 62. hoofdgedachte v.e. muziekstuk; 63. rank vaartuigje65. rivier in Utrecht 66. uitroep; 68. hoofdstad van Peru; 69. met brand- of springlading ge vuld projectiel; 70. Europeaan; 72. lijst der aanhangige rechtszaken; 73. houten kom; 75. chemisch symbool; 77. boksterm (afk.). Vrachtauto slipt tegen personenauto: twee iloflen WOUBRUGGE, 29-11. Een echt- paar uit Alphen aan de Rijn is om het leven gekomen toen een slippen de vrachtwagen met aanhangwagen frontaal op zijn auto botste. De slachtoffers zijn de 51-jarige Dirk B. P. Marjot en zijn 49-jarige echtgeno te M. Marjot-Timmermans. Het ongeluk gebeurde rond mid dernacht op de provincialeweg bij Wou brugge. Verkoop caravans loopt verder terug AMSTERDAM. 29-11. Als gevolg van de huidige energiecrisis zijn er de laatste tijd 50 procent minder vouw- en tourcaravans aan particu lieren verkocht dan anders. De ver koop van sta-caravans is vrij con stant gebleven. Wanneer echter bij benzinedistributie de particulier ook op zondag zal mogen blijven rijden, dan zal de verkoop van vouw- en tourcaravans weer opleven en de achteruitgang naar schatting van 50 naar 30 procent teruglopen. Arnhem verkoopt mil joen plastic huisvuilzakken ARNHEM, 29-11. De gemeente Arnhem heeft kans gezien een mil joen plastic huisvuilzakken te kopen op een moment dat andere gemeen ten de grootste moeilijkheden hebben om aan dit schaarse artikel te ko men. 1 Hierdoor zal Arnhem in staat zijn het raadsbesluit uit te voeren om de vuilnisemmers aan de kant te zetten. Het ligt in de bedoeling dat het gebruik van de plastic huisvuil zakken op 28 januari zal worden in gevoerd. DEN HAAG, 29-11. Het abrupt af remmen van de groei van het perso neelsbestand van de ziekenhuizen valt niet te ruimen met het handha ven van een kwalitatief goede zorg. Prof. mr. J. Th. M. de Vreeze, voorzitter van de Nationale Zieken fondsraad, zei donderdag op een persconferentie in Den Haag dat niet te lichtvaardig mag worden gedacht over het gevaar, dat die kwaliteit terugloopt. Over de maatregel van staatsse cretaris Hendriks van Volksgezond heid zei prof. De Vreeze verder, dat het de N.Z.R. hoog zit, dat alleen het ziekenhuiswezen wordt „aangepakt". De gemiddelde personeelsbezetting in de algemene ziekenhuizen is in 1972 per 100 bedden toegenomen met 4,8 procent (het jaar daarvoor met 8,5 procent). Een personeelsstop kan nieuwe ontwikkelingen aanzienlijk vertragen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het deel van de Sint Pietersberg bij Maastricht, dat over blijft na de afgraving ten behoeve van de mergelwinning, zal zeer waarschijnlijk als natuurmonument worden aangewezen. SCHIEDAM. Met het 23.000 ton metende Engelse commandoschip „Bulwark" zijn 600 Nederlandse Ma riniers in Schiedam in ons land te ruggekeerd, na een oefening van drie weken met Britse mariniers aan de zuidkust van Engeland. HILVERSUM. Het bestuur van de TROS heeft schriftelijk de minister van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk verzocht de TROS de A-status te willen toekennen. DEN HAAG. Staatssecretaris Schafer (volkshuisvesting) heeft de Tweede Kamer meegedeeld dat een herziening van de rijksbijdragen voor woningverbetering in voorbe reiding is. ROTTERDAM. I)e autoloze zonda gen hebben een ongunstige invloed op het bezoek aan de Rotterdamse diergaarde Bliidorp. De Blijdorp- directie heeft berekend dat het niet rijden cp zondag de diergaarde al zo'n 20.000 bezoekers heeft gekost. DEN HAAG. Met ingang van maandag 3 december zal het verbod van uitvoer zonder vergunning van aardolie en aardelieprodukIon ook gold-.n voor de uitvoer naar de Bel gisch- Luxemburgse economische unie, UTRECHT. W. nneer een proef met plaatskaartenaiitomaten bij de Nederlandse Spoorwegen goed uit valt. wil de NS vanaf 1977 op grote schaal overal in den lande automa ten gr an inschakelen. Op den duur kan irrm voor een gewoon spoor kaartje dan alleen nog maar bij de automaat terecht. De Stichting Het Zilveren Kruis, één van de grootste ziektekostenverzekeraars van Nederland, biedt U reeds voor 38,50* per maand een veelomvattende verzekering tegen ziektekosten, met de mogelijkheid om voor slechts 17,50 huisarts- en apothekers- kosten mee te verzekeren. Kinderen tot 16 jaar en studerende kinderen tot 27 jaar genieten een belangrijke reductie op deze tarieven. Volledige informatie ontvangt U als U de bon in een ongefrankeerde enveloppe zendt aan: Stichting Het Zilveren Kruis, Machtiging nr. 1, Noordwijk Nog sneller: belt U het dichtstbijzijnde kantoor in uw omgeving: Voor dit bedrag per maand bent U verzekerd voor: Verpleging en behandeling in een ziekenhuis voor onbeperkte duur in de derde klasse, Klinisch specialistische hulp, Poliklinisch specialistische hulp, Sanatoriumverpleging, i t> Beademing en nierdialyse, Ziekenvervoer, Fysische therapie en Kunst- en hulpmiddelen. Genoemde premies zijn geldig vanaf 1 januari 1974. stichting Zierikzee, Havenpark 8, tel. 01110-2144 32 ziektekostenverzekering Adres Woonplaats Telefoon ontvangt graag uitgebreide informatie omtrent ziektekostenverzekering NEW YORK, 29-11. Het over de gehele wereld heersende tekort aan olie zal ten minste tien jaar voort duren. Deze voorspelling heeft de president van Exxon Corporation, Clifton Garvin, in New York gedaan op een bijeenkomst van leidende funktionarissen van de Amerikaan se industrie. Een „mondvol" over landbederf Tondbederj' wordt door velen nog „gekleineerd". Maar wie het een beetje beter bekijkt, weet het: tandbederf is volksvijand nummer 1! Bij kinderen van 4 jaar verschij nen gemiddeld 8 of 9 gaatjes in het melkgebit. Op de leeftijd van 15 jaar komen al een vijftiental gaatjes in vele Nederlandse gebitten voor, ter wijl éénderde van de Nederlandse bevolking op 40-jarige leeftijd het met een kunstgebit moet doen. Men taxeert dat 99 procent van de men sen op de een of andere manier ca ries heeft. Er zijn drie gidden regels tegen het tandbederf: laat vooral kinderen, maar ook volwassenen, zo verstandig mogelijk snoepen, laat elk half jaar het gebit door een tandarts controleren en versterk de landen en kiezen met een fluoride (en begin daarmee al vanaf het vierde jaar). Ridderorders voor KLM-beinanning van gekaapte Jumbo SCHIPHOL, 29-11. Minister Wes- terterp van verkeer en waterstaat heeft de bemanning van de gekaapte KLM Junibo Mississipi donderdag middag bq de terugkeer op Sfchiphol koninklijke onderscheidingen uitge reikt. De gezagvoerders I. L. Risseeuw (53) en J. Koedam (52) wei-den be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Tot ridder in de orde van Oranje Nassau werden de drie vliegers, de twee BWK's en de drie pursers benoemd en tenslotte ont vingen de adhi stewardessen ieder een gouden eremedaille in de orde van Cranje Nassau. BONN. Steeds meer bedrijven in Wesf-Duilsland kondigen een werktijdsverkorting aan als gevolg van do schaarste aan brandsloffen. De Verenigde Staten moeten zich wijden aan de ontwikkeling van kernenergie en kolenreserves want dat is volgens Garwin de weg waar langs terugkeer naar bevrediging van de binnenlandse behoeften met eigen produktie mogelijk is. In ieder geval zullen de moeilijkheden bij de energievoorzening na de opheffing van de huidige Arabische olieboycot lang blijven bestaan. Garvin is van mening dat. bezorgdheid voor het milieu geen belemrrie'ring meer mag zijn voor de ontginning van oliere serves. Tijdens dezelfde bijeenkomst zei de voorzitster van de Amerikaanse commissie voor kernenergie. Dixy Lee Ray, dat nu wel is gebleken dat kernreactors een groter aandeel moeten krijgen in de opwekicing van elektriciteit. De 38 kerncentrales, die op het ogenblik in de Verenigde Sta ten in gebruik zijn, hebben een ver mogen dat slechts vijf procent is van het totale vermogen van alle Ameri kaanse elektrische centrales samen. In de Verenigde Staten zijn thans zestig kerncentrales in aanbouw, waarvan er twintig voer eind 1974 in gebruik zullen zijn. Roofoverval mislukt AMSTERDAM, 29-11. Eeri poging van drie mannen, om donderdag middag een wolzaak aan de Suma- trastraat in Amsterdam te beroven, is door verzet van de eigenaar op niets uitgelopen. De drie mannen die ongeveer 25 jaar moeten zijn, kwa men binnen, bedreigden de eigenaar met een schaar en deden een greep in de kassa. Toen de eigenaar echter luid om hulp begon te roepen en zich ook krachtdadig ging verzetten lieten de overvallers het geld vallen en vluchtten. Radioreportage Pionier 10 HILVERSUM, 21-11. De NOS- radio zal uitgebreid aandacht beste den aan de ruimtereis van het Ame rikaanse ruimtevaartuig Pionier 10, die in de nacht van maandag 3 op dinsdag 4 december na een reis van bijna twee jaar een miljard kilome ter de planeet Jupiter zal bereiken. Maandag 3 december zendt de NOS-radio van 21.50 tot 22.15 uur via Hilversum I een uitgebreide re portage over dit onderwerp uit. De reportage is voor een deel recht streeks afkomstig van hel Ames Re search Centrum van de Amerikaan se ruimtevaarldienst NASA in Ca lifornia. Man gooit kantoormachines stuk DEN HAAG, 29-11. De 27-jarige steward G. K. van G. heeft donder dagochtend in alle vroegte in een kantoor aan de Conradkade in Den Haag voor f 15.000 aan kantoorma chines stukgegooid. De politie be merkte dat beneden in het kantoor gebouw een ruit was ingeslagen. Het gebouw werd doorzocht op inbre kers. Op de vijfde verdieping trof de politie van G. aan. De man had daar in een kantoor van een ingenieurs bureau een aantal kantoormachines weggesleept en die van de trap naar beneden gegooid. Aanvullend werk voor agrariërs BARNEVELD, 29-11. Het Barne- veldse bedrijfsleven heeft honderd agrariërs aarivullend werk aangebo den. De Bameveldse industriële kring heeft dit aanbod gedaan aan de Provinciale Landbouwkundige Dienst, die een onderzoek heeft in- ge-steld naar de verborgen werkloos beid op de agrarische bedrijven in de proviricie Gelderland. Uit dat onderzoek is gebleken, dat veel agrariërs op hun bedrijf met loze uren zitten. Vooral op de West- Veluwe tot wel gebied Barneveld behoort zijn er veel bedrijven, waai de bedrijfshoofden geen volledige dagtaak op de boerderij hebben. De Barneveldse industriële kring heeft laten weten deze mensen te willen laten opvangen door de agra riërs in wisseldiensten te laten deel nemen aan het bedrijfsleven. Britse t.v.-kijkers blijken telepathisch begaafd LONDEN, 29-11. Tientallen Brit ten blijken plotseling telepathisch begaafd te zijn sinds ze een televi sie-uitzending hebben gezien waar in de Israëliër Uri Geiler gedaeh- tenoverdracht demonstrerende „Dat kan ik ook" dacht de zevenjarige Mark Shelley uit Ipswich. Onder hel toeziend oog van stomverbaasde bu ren liet hij lepels, sleutels en zelfs hvrlogewijzers achter glas, buigen. Op de dunste plaats maken de voorwerpen een hoek van 90 graden, zonder dat Mark een vinger ver roert. Het televisiestation en een krant kregen telefoontjes van wel 50 kij kers die allen meldden dat hun be stek als door hekserij verboog. Het Brits tijdschrift „New Scientist" heeft Geiler inmiddels geprangd zijn raadselachtige gaven ie demonstre ren voor een commissie van weten schapsmensen. (Advertentie) Accountants- en assurantiekantoor mamboer advies bij aankoob onroerend goed of be, trijj Linden laan I Telefoon 01R70-3477 Mtddtlbami\

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 5