Slippartijen op Provinciale weg Bepaal uw eigen winst met NMB Spaarwinstbiljetten STREEKNIEUWS Jaarvergadering Zendingskrans ,Tryfosa' z.v.u. U hebt keuze uit 6 mogelijkheden: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 november 1973 Nr. 21397 Wegdek werd snel glad ZIERIKZEE, 30-11. Tengevolge van de gisteren (dcm- (lerdag)middag omstreeks vijf uur plotseling en snel optredende gladheid van het wegdek hebben zich op de provinciale weg nabij de Val onder Zierikzee een aantal slippartijen voorgedaan, waarhij een aantal personenauto's in meerdere of mindere mate werd beschadigd. Om kwart over vijf kwam de auto bestuurder J. van D. uit Broek in Waterland de Zeelandbrug afgere den; op de provinciale weg kwam hij in een slip als gevolg van de glad heid. Dit was aanleiding tot een bot sing met een tegemoetkomende per sonenauto, bestuurd door H. v. d. B. uit Heinkenszand. Persoonlijke on gevallen deden zich niet voor, maar beide auto's werden beschadigd. Omstreeks dezelfde tijd kwam C. A. J. v. d. J. uit Brouwershaven rij dend in de richting Zierikzee, bij een inhaalmanoeuvre in een slip terecht. De bestuurder kwam daarbij in bot sing met de ingehaal.de auto, be stuurd door J. A. J. B. uit Alkmaar. Er ontstond nogal wat schade, want de auto van de bestuurder uit Brou wershaven kwam in de sloot langs de weg terecht, en de auto van B. kantelde en eindigde de rit op het fietspad. Persoonlijke ongelukken bleven echter uit. Zonder dat er een botsing aan tc pas kwam belandde omstreeks de zelfde tijd nog een auto in de sloot waarbij schade ontstond maar geen gewonden vielen. Dit was een per sonenwagen uit Schore, bestuurd door mevrouw A. K„ aldaar, die als gevolg van de gladheid van de weg af raakte en in de sloot terechtkwam. Ter bestrijding van de gladheid werd later zand gestrooid. Advertentie Pension 'i I Hotel VAN OPPEN ZIERIKZEE ZIERIKZEE Winkeldiefstal Verdacht van winkeldiefstal werden gisteren (donderdag) een man en vrouw afkomstig uit Utrecht door de "politie te Zierikzee aangehouden op verdenking van winkeldiefstal Het tweetal legde een bekentenis af en werd daarna heengezonden. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het doktoraal examen scheikundig ingenieur de heer J W. van Sluis te Zierikzee. Eerder op de dag, donderdagmor gen om 9.35 uur, reed op het Haven- plein te Zierikzee een drietal perso nen wagens op elkaar in. J. J. C. de V. uit Brouwershaven stopte en wil de vervolgens linksafslaan om te parkeren. Hij werd in deze manoeu vres gevolgd door A. J. van T. uit Zierikzee. HAAMSTEDE Geslaagd Namens de Generale Synode der Ned. Hervormde Kerk werden dins dag j.l. te Utrecht examens afgeno men. De heer M. J. Rouw te Haaste- de slaagde daarbij voor het Testimo nium Catecheet. KERKWERVE Praatje over Amerika voor NCVB Onder leiding van de presidente mevrouw Viergever-Legemate kwam de afdeling Kerkwerve van de NCVB bijeen in het verenigingsge bouw. Nadat' de bijeenkomst op de gebruikelijke manier was geopend hield mevrouw Lokker uit Zierikzee een praatje met diavertoning over haar reis naar haar dochter in Ame rika. In het bijzonder vertelde mevrouw Lokker over de miljoenenstad Chi cago, de stad met de vele musea, parken en wolkenkrabbers. 'Het is mogelijk om in Chicago „ergens" op een negentigste verdieping te wonen: dan komt het wel voor dat „boven" de zon schijnt, terwijl het „beneden" regent. Rondom de stad zijn vele dorpen, langs het grillige Michiganmeer. Veertig km buiten dc stad bevindt zich een park met niet minder dan 4.800 soorten bomen. In de staat Mi chigan wonen veel Hollanders, naast de fruitteelt wordt er veelal mais- teelt uitgeoefend. Na haar praatje declameerde mevrouw Lokker nog enige gedichten, met bijpassende muziek en dia's. De geslaagde avond eindigde met een dankwoord van de presidente tot mevrouw Lokker en na het zingen van G<ez. 281 met dankgebed. DREISCHOR Verrassing op middag bejaardensociëfeit Hoewel het bestuur van de be jaardensociëteit besloten had dit jaar geen Sinterklaasmiddag te hou den, werden de leden aangenaam verrast toen bleek dat de familie Slagter van „De Drie Schapen", met financiële medewerking van de bil jartvereniging „De Carambole", toch ZIERIKZEE. De stoeppaal op de hoek Oude Haver) en Pottebakkersstraat is hersteld, na een aanrijding op dit punt. Het betreft hier een zeldzaam stuk: ren stoeppaal niet ornamentering uit het begin van. de t7c eeuw. De wan te Zierikzee, die voortdurend, sterk de aandacht op de grote waarde van stoep- palen heeft gevestigd is de heer F. Beekman. Hij zal met dit resultaat tevre den zijn. (Foto: Zicrikzecschc Nieuwsbode) Achter de beide wagens wilde ver volgens D. B. uit Rozenburg afrem men. maar deze laatste wagen ..schoot" door, en reed in op de ach terzijde van de auto van Van T. De ze auto kwam vervolgens in aanra king met de auto van De V. De drie auto's werd licht beschadigd. een gezellige middag had georgani seerd. Er werd nl. een traktatie aan geboden en bovendien was er aan het eind van de middag voor ieder een kadootje. Dit werd door de leden zeer gewaardeerd. Mevrouw v. d. Werve dankte aan het eind van de middag de familie Slagter hartelijk voor het gebodene. DUIVELAND Fietsendieven Er zijn de laatste tijd opvallend veel meldingen bij de groep Duive- land van de Rijkspolitie over ver miste (gestolen) fietsen. Zij die zich voor onaangename verrassing ge spaard willen blijven, wordt aange raden hun eigendom op slot te zet ten. NIEUWERKERK Uitslag namen van planten/bloemen Donderdag werd in het kader van de winkelweek weer een dagattrac tie afgewerkt nl. het raden van planten of bloemen. Er waren 64 in zendingen. De eerste prijs was voor Karin v. Eugen, UNAstraat; 2e prijs René v. d. Zande en de 3e prijs Frederike v. d. Zande. Van de 64 in zendingen waren er 16 foutloos. Zaterdag komt Sinterklaas Zaterdagmiddag zal Sint Nicolaas met z'n knechts een bezoek brengen aan Nieuwerkerk, dat de laatste weken al in de greep is van de win kelweken. De Goedheiligman arri veert omstreeks half twee in Nieu werkerk, waar hij door burgemees ter De Kam zal worden ontvangen op Het Dorpsplein, nadat eerst een rondrit door het dorp is gehouden. Voor de kinderen is er in Het Dorps huis die middag tevens een film die daar zal worden afgedraaid en men ontvangt tevens een traktatie, 's Avonds brengt de Sint een bezoek aan de jeugdsoos „The Fish" waar hij omstreeks 8 uur zal arriveren. Geref. Gemeente De verkoping door de vrouwenver. „Debora" heeft f '2.000,- opgebracht t.b.v. de zending. Uitslag dagattraktie winkelweek De dagattraktie van 27 november, in het kader van de winkelweek, was te ontdekken van een fout in de etalage's van de deelnemende mid denstanders. Er waren maar liefst 130 inzendingen waarvan vele goede oplossingen. Na verloting kwamen als winnaars uit de bus: Dick van Driel, Stationstraat,eerste prijs; tweede prijs: José Verbeek, Weth. v. Klinkensti'aat en de derde prijs was voor Elisabeth Maliepaard, School straat 12 die resp. waardebonnen ontvangen van f 10,-, f 7,50 en f 5,- BRUINISSE Autobussen geslipt De autobussen van de firma Van Oeveren (dienst R.T.M.-Bruinisse- Oude Tonge) zijn woensdagmorgen plm. 7.30 uur beide op dezelfde plaats, namelijk waar de Deestraat eindigt en de weg over de Noord- dijk begint geslipt, als gevolg van de gladheid Ter plaatse gaat namelijk de. klin kerbestrating over in een asfalt juist dat asfaltwegdek, was spiegelglad. De chauffeurs weigerden dan ook verder te rijden, dat was inderdaad te riskant want niet alleen moest te gen een helling op worden gereden, maar de weg vervolgt dan boven over de dijk. Nadat de dienst gemeentewerken, met het nodige zout, de gladheid had weg gewerkt, konden de bus sen hun reis vervolgen, maar achter bleven een geramde lichtmast van do straatverlichting en enkele vernielde fietsen, omdat ter plaatse naast do trap die tegen de dijk ligt, een plank is geplaatst om fietsen neer te zet ten. Ook de trapleuning werd ver nield. Winkelweek wordt weer een succes Het /.iet er wel naar uit dat de winkelweek tc Bruinisse weer een succes gunt worden. Er schijnt veel gekocht tc worden. Dc trekking van dc drie dagprijzen iedere avond, is een enerverende gebeurtenis, juist omdat ook dedagprijzen de moeite waard zijn. De in do etalage van de heer J. W. Kleppe uitgestalde hoofd en andere prijzen, zijn evenmin tc versmaden. Er is zoals gezegd een opvallende kooplust. Ook het. succes van de eer ste wedstrijd, het opzoeken van spreekwoorden, was weer als van ouds een bezigheid, die in veel ge zinnen is beoefend. Verkoop huizen Mevrouw Van Lccuwen-Sicling tc Bruinisse verkocht bij onderhandse verkoop haar in 1971-1972 gebouwde woonhuis aan de heer M. K. Krepel. De heer W. M. Hoogerheidc verkocht zijn huis aan do Schipporslann aan de heer C. dc Graaff. Oorsprong van M'Buinazeiiding BROUWERSHAVEN. Nog een over zichtsfoto van de zuiveringsinstal latie te Brouwershaven, die deze week in gebruik werd genomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 29-11. De eerste al gemene jaarvergadering van de zen dingskrans „Tryfosa" te Bruinisse werd onder goede belangstelling ge opend door ds. A. v. d. Berg, die na het zingen en gebed alle aanwezigen welkom heette. Hij hield een korte meditatie over het voorgelezen Schriftgedeelte Lukas 24 vers 36 t/m 49. De secretaresse mevr. Slinger land gaf hierna een overzicht over het ontstaan van de vereniging en schetste in bet kort dc markante feiten. Vervolgens gaf de pen-ninigmeeste- resse mevr. Deurloo een financieel verslag. De inkomsten bedroegen f 9.223,17 en de uitgaven f 6.088,27. In dit laatste bedrag is een afdracht begrepen van f 2.500,- aan de M-Bu- ma-zending, zodat de netto-op brengst over het eerste jaar (mede rekening gehouden met de aanwe zige voorraad) ongeveer f 6.000,- be draagt. De presidente mevr. v. d. Berge-de "Waal las een verhaal'voor over wijlen ds. B. Smytegelet, waar na men pauzeerde. Na de pauze hield de heer L. M. P. Scholten uit Krimpen a. d. IJssel een rede m.b.t. de zending. „De enige en ware grondslag der zending is gelegen in de verheerlijking van Gods Naam", aldus de heer Scholten, die zitting heeft in het 'hoofdbestuur van de landelijke M-Buma-zending. Hij zei dat reeds vroeg in de kerkhisto rie talrijken zending gingen bedrij ven. Enkele redenen hiertoe waren: omdat het een opdracht van God is en de bewogenheid met de heidenen. Dit laatste was dus in feite medelij den omdat zij versloken waren van Gods Woord Opdracht Voetius leerde echter dat de zen ding moest dienen tot bekering. Het gevolg hiervan is de planting van Gods Kerk en de eer en verheerlij king van Gods Naam. Dit is ook dui delijk aangegeven in het Oude Tes tament (o.a. Ps. 87). Maar vooral in het Nieuwe Testament komt de op dracht sterk naar voren. Een voor beeld hiervan is de roeping van Pau- lus, de grote apostel. Ook nu nog is het God zelf die d.m.v. de uitstoting van Zijn knechten de zending be drijft. De oorsprong van de M'Buma- zending aan het eind van de vorige eeuw. Een zekere John Radasi, zoon van een negerhoofdman woonde in Rhodesiea en kreeg daar zelfs enig onderwijs op een school in de oer wouden van Afrika. Op 15-jarige leeftijd werd hij lid van een zang koor dat later veel concerten gaf, tot in Amerika toe. In Amerika werd deze John Ra dasi in 'het hart gegrepen waardoor zijn leven geheel anders werd. Na veel omzwervingen kwam hij terecht in Schotland' waar hij op wonderlijke wijze in aanraking kwam met de Presbytarian Church of Scotland. Na een opleiding te hebben ontvan gen werd hij uitgezonden als zende ling. Advertentie Oupapier-aktie Zaterdag 1 december zal op Brui nisse weer oud papier worden op gehaald ten bate van de zending. ANNA-JACOBAPOLDER Verkoopmiddag In „Ons Dorpshuis" te Anna Ja- cobapolder werd een verkoopmiddag georganiseerd door het Vrouwen- zendingsthuisfront, ten bate van de zending in Rwanda. Door aller me dewerking heeft deze middag het prachtige bedrag van f 1000,opge bracht. De prachtige spreien die verloot werden, werden gewonnen door de dames: C. Nelisse-Oosdijk en M. van Strien-Koeman. Zo'n verkoopmid dag wordt om de twee jaar gehou den. OVERDENKING Jezus- de Messias van Israël, de Heiland der wereld. In deze eerste advents week, en in aansluiting op wat er in deze ko lom de laatste weken is neergeschre ven over Israël, wordt u nu ter over denking gegeven enige fragmenten uit de bundel „Tijd en leken" van ds. G. Boogaard. IMMANUEL Wanneer het niet waar is dat er iemand in de wereld is ge komen die de naam draagt: Immanuël kan niemand leven. Ik kan niet leven tussen berichten als Cr geen bericht is van J-Icm niet tussen haat als or niet gezegd wordt alzo lief heeft G°d de wereld gehad. Ik kan niet leven met schuld als er geen komst is en niet mef een lichaam dal vergaat ais ik in Zijn handen geen sleutel weel die past op dc deur van mijn graf. Wij gingen naar Bethlehem. Immanuël Latc-r zagen wij Zijn kruis: onmacht opdat gezegd kon wol-den: Mij is gegeven aile macht in hemel en op aarde. De graven behoeven niet meer be zocht tc worden ook dc massagraven niet meer zelfs het graf van Anne Frank het behoeft niet moer bezocht Ie worden Hun zuchten is gehoord al hun geschrei hun tranen zijn begrepen verslaan is hun laatste snik. En het antwoord was al gegeven: Immanuël. In deze naam moot alles worden meegebracht. Leven en dood in diergaarde ROTTERDAM. 20-11. In tic Rotterdamse diegaurde Blij- dorp zijn twee manenwolven, een zwarte panter-baby en een civelkat overleden aan een virusziekte. Er is overi gens geen sprake van een* ziekte die ook andere dieren in de tuin bedreigt. De mens apen hebben een zware ver koudheid opgelopen en men is even bang geweest voor sterf gevallen. De dierenarts en de oppassers hebben de ver koudheid nu echter onder controle. De afgelopen weken werden in Blij dorp drie leeuivtjes, een mjlgau antiloop, een Afri kaanse stekelvarken en een voskoesoe geboren. Het vroig jaar in Blijdorp geboren nijl- paadr. Joop jr. is verhuisd naar de Zoo in Gelsenkirchen. NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank GIRO met dagafschriften en betaalcheques BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat/Bernhardstraat. dinsdags van 11.00-12.30 uur. Don Quishocking: „Zand in je badpak" Een cabaret „om op te frete": met deze woorden besloot cabaret Don Quishocking donderdagavond in een toegift in de Concertzaal haar re pertoire, waarvan een volle zaal ge durende enkele uren met volle teu gen heeft kunnen genieten. De uit vijf leden bestaande groep bracht een zeer gevarieerd programma; vaak erg komisch, soms wat gedurfd. Mis schien waren er zinspelingen die de ..ouderen' onder de toeschouwers wat cru in dc oren klonken. Een en kele keer kon men in een liedje of sketch ook een melancholieke on dertoon vinden zoals in de liedjes „Oude school" en „Achterblijvers". Dynamisch is het woord voor de vertolking van „Zonnig Mexico" door het voltallig team gebracht. Fred Florusse blonk uit in de num mers „Boeken Lenen" en „De fiets", waarmee hij de zaal kostelijk amuseerde. Erg sterk ook was het nummer „Gewetensbezwaren" waar in vooral ook bleek hoe goed de le den van het cabaret onderling op elkaar afgestemd zijn. Alle waarde ring valt uit tc spreken voor de een heid tussen de leden van de groep die men in elk nummer bespeuren kon. De uitstekende muzikale bege leiding verzorgd door Pieter van Em- pelen verdient een extra vermelding. Al met al was het een bijzonder ont spannende. amusante avond, ge bracht door 'n groep zeer talentvolle jonge mensen, waarvoor aan het eind van dc avond een enthousiast publiek een royaal applaus gaf. waarop Don Quishocking met een korte toegift afscheid nam van het publiek. G. Advertentie Een andere manier van sparen, mei een leuko spaarwinst na 2,4V2 o' 6 Jaar. De NMB Spaarwinstbiljetten zijn aan toonder; zij zijn te verkrijgen aan de kas van eik NMB kantoor. U stort Looptijd Rente U ontvangt 873,44 2 jaar 7 ƒ1.000,- 4.367,20 2 jaar 7 5.000,- 714,70 4'/2 jaar 7% 1.000,- ƒ3.573,49 4/2 jaar 73A 5.000,- 621,49 6 jaar 8% ƒ1.000,- ƒ3.107,44 6 jaar 81/4 °/O 5.000,- Vraag eens Inlichtingen over deze nieuw* spaarmogelijkheid. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3