Bepaal uw eigen winst met NMB Spaarwinstbiljetten SDe verdwenen verlooide 7 II hebt keuze uit 6 mogelijkheden: f 873,44 f 714,70 f 621,49 8V4 Nieuwerkerk in sfeer van Winkelweek Storm over de Filippijnen Met terugwerkende kracht meer betalen voor stroom aan P.Z.E.M. Mierenincidentin Amsterdamse raad Idee: avondverkoop na 10 uur Wat biedt de BEELDBUIS? Herenkupsaloti te Haamstede KAAS UIT HET VUISTJE ALS NAAM ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 november 1973 Nr. 21393 Niet meer doden, lieverd. Dit Tsjechische produkt, in 1970 ge maakt, moet gezien worden als een parodie op een gangsterfilm. De hoofdpersoon in het verhaal is een stuntelige geschiedenisleraar, in wiens huis het lijk van een zekerè Potter wordt gevonden alsmede een cheque ter waarde van een miljoen dollar. De geschiedenisleraar wordt vervolgens de speelbal van de elkaar op leven en dood bestrijdende mis dadigers. Van de film over naar VARA's Ombudsman Hans Ouwer- kerk, die enig licht tracht te bren gen in problemen waarmee kijkers bij hem zijn komen aanlopen. De VARA verlaat de buis met een afle vering van Een man over de vloer. Een half uur heerlijke Engelse hu mor met twee meisjes, die een aan trekkelijke jongeman op hun dak ge stuurd krijgen. ZATERDAG 24 NOVEMBER NED. I: 11.00 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 De bloementuin; 16.15 Klasse- werk; 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer?; 20.00 Journaal; 20.20 De B.B.-Kwis; 22.10 Brandpunt; 23.00 Epiloog; 23.05 Journaal; 23.10 Het lied' van de week. NED. 11: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws19.05 Coronation Street; 20.00 Journaal; 20.20 Niet meer doden lieverd; 22.10 De om budsman; 22.40 Een man over de vloer; 23.05 Journaal. ZONDAG 25 NOVEMBER NED 1: Star Trek rond de klok van haif vier is aan zijn negende afleve ring toe, waarin het er zeer span nend toegaat- Een uitstervend volk neemt de bemanning van de Enter prise gevangen. Bij de bemannings leden heeft dit een verandering van de stofwisseling tot gevolg. Uit de Rotterdamse Doelen komt de tweede uitzending van Muziek om naar te kijken. Het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest speelt de Rhapsody in Blue met als solist de vermaarde pianist Daniël Wagenberg. Op de voetbal- en toto-uitslagen van Frits van Turenhout volgt het programma Vesper van het IKOR. Om zeven uur brengt de NCRV het programma Kom nu met zang-. Als ensemble treedt op de groep Boismortier. Rond half acht gaat de filmprojec tor draaien voor de boeiende natuur film De strijd om het bestaan, waar in de kijker wordt geconfronteerd met het levenspatroon van de fla mingo. De ideeën van de goedmoe dige Granny leiden tot een amusante aflevering van de Hillbillies. Gema- lah is een aktueel oorlogsdrama over de Joden. De hoofdfiguur in het ver haal is Myriam van Cleef, een meisje met een gouden hart, dat alleen maar aan haar medemensen denkt. Voor dat het Humanistisch Verbond het eerste net opeist, is er voor de NCRV nog tijd om een gefilmd por tret van de schilder Roeland Koning uit te zenden, die naast zijn vele portretten ook stillevens en impres sies geschilderd heeft. NED. II: In de vrijbuiters wordt vanavond een antwoord gezocht op de vraag wie nu eigenlijk Caine is. Caine is de enige die de sleutel heeft naar het gestolen goud. Het sportge beuren in binnen- en buitenland wordt uitvoerig belicht in de vijf kwartier die Studio Sport ter be schikking heeft. Om kwart voor ne gen staat de kijkers het programma Bellevue te wachten waarin com mentator W. L. Brugsma een gesprek heeft met jhr. G Krayenhof, ex-oor logsvlieger, thans voorzitter van de Raad van bestuur van hel Akzo- concern Dokter ja, dokter nee geeft de kijker weer op een speelse wijze voorlichting over de gezondheids zorg. Vanavond staat het alcoholisme centraal, dat in ons land onrustba rende vormen aanneemt. De reste rende 30 minuten die de NOS ter be schikking staan worden gevuld met de rubriek Werkwinkel, waarin aan dacht wordt besteed aan de opvang Zaterdag 24 november, 20.20, Neder land: De Berend Boudewijn Kwis. Berend Boudewijn toont zijn „slacht offers" de kamers achter de gordij nen, waarachter de mooiste geschen ken liggen opgeslagen. van jongeren die in een crisissi tuatie zijn komen te verkeren en aan de jeugdrecreatie. Rond de klok van half elf gaat het tweede net de ether uit. ZONDAG 25 NOVEMBER NED. I: 15.00 Nieuws; 15.02 Open baar kunstbezit; 15.07 De TV-muis; 15.35 Star Trek; 16.25 Muziek om naar te kijken; 16.55 Toto; 17.00 Ves per; 18.20 Teleac; 18.55 Ti-ta-tove naar; 19.00 Nieuws; 19.05 Kom nu met zang; 19.35 De strijd om het be staan; 20.20 De Beverly Hillbillies; 20.40 Gemalah; 22.15 Roeland Ko ning; 22.40 Humanistisch Verbond; 23.00 Nieuws. NED. II: 18.47 Vooraf; 18.50 Woord voor woord; 18.55 Ti-ta-tovenaar; 19.00 De vrijbuiters; 19.25 Studio Sport20.40 Nieuws; 20.45 Bellevue; 21.30 Dokter ja, dokter nee; 22.05 Werkwinkel; 22.30 Journaal. Advertentie Hen andere manier van sparen, met een leuke spaarwinst na 2, 4% of 6 jaar. De NMB Spaarwinstbü/etlert zijn aan toonder,' zij zijn te verkrijgen aan de kas van elk NMB kantoor. U stort Looptijd Rente U ontvangt 2 jaar 7 ƒ1.000,- 4.367,20 2 jaar 7 5.000,- 41/2 jaar 73/4 1.000,- 3.573,49 4/2 jaar 7% 5.000,- 6 jaar ƒ1.000,- ƒ3.107,44 6 jaar 8'/4 5.000,- 1= Vraag eens Inlichtingen over deze nieuwe spaarmogelijkheid. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK. FEUILLETON DOOR GRÉ DE BOER een zijstraat het naambordje: Rom- bout Hogerbeetsstraat. Tante Riek bleek een gemoedelijke dikkerd te zijn, een echte Amster damse in spraak en handelen. Gast vrij. hartelijk en ook ijdel. „Gaot u sitte, meheer," nodigde ze uit in on vervalst dialekt. „Effe meself een beetje opknappe. Sou vroeg had ik nog gein besoek verwacht, siet u?" Meneer Brandt „zag" enkel een grote kamer, vol gepropt met aller lei prullaria, waarvoor de man op de jodenmarkt nauwelijks enkele gul dens zou geven. Maar alia, ieder mag zijn huis zelf inrichten. „Koffie, meheer?" „Dat sla ik niet af mevrouw." „Laot dat mefrou maor weg, hour! Seg maor tante Riek. De heilc buurt kent me so." Brandt glimlachte. Pas nadat de vriendelijke schommel de koffie had binnengebracht en ze lachende een sigaret en vuur had geaccepteerd, begon de rechercheur: „Het gaat om uw nichtje en petekind Jannie, zoals u misschien wel begrepen zult heb ben. Het is u natuurlijk bekend, dat ze is verdwenen?" „Verschrikkelijk, meheer. Ik heb er nachte niet van kenne slaope. En so'n harteluk, spontaon kind. me heer.' „Wc hebben nog steeds hoop. me vrouw, haar te eniger tijd terug te vinden. Zolang er geen lijk is gevon den, hebben we geen enkel bewijs van haar dood." „O nei?" Grote verwondering bij tante Riek. „En die kapotgetraptc fiets dan, meheer? En die knaup van haor jurrekie? Ik heb selvers gelese. dat er een hoe noem je dat? Worsteling stond er in de krant Brandt knikte. „De sporen wijzen naar iets dergelijks. Inderdaad." "„En se mot door die schoujer, die fent, die het gedaon het, verkracht wesc. Dat is toch wel erg, meheer. So'n lief meissie, dat geein fieg kwaod deê „Het onderzoek in die richting is doodgelopen, mevrouw. Nu hebben we het eens van een andere kant be keken en daarvoor ben ik hier. Kan het ook zijn. dat Jannie die avond een afspraak had met iemand, man of vrouw dat ze ruzie kregen en dat Jannie in doodsangst, na een worsteling of vechtpartij, de ander bij de keel heeft gegrepen en dicht kneep tot de dood er op volgde? Hebt u het van die kant wel eens beke ken?" De vrouw tegenover hem zette grote ogen op. „Maor dat is toch te gek om los te loupe, meheer? So was Jannie niet. Dat kind sou nog geen kip doud kunne maoke, laot staon een mins." „Het staat vast, dat ze in het Prin senpark was, mevrouw. Op die de cemberavond. omstreeks kwart voor acht. Het ligt eveneens voor de hand, dat ze er niet alleen was. Er zijn spo ren van een verwoed gevecht. Be wijze de afgerukte knoop en het stukje nylon, kennelijk afgerukt van een dameskous." „Nou? Dat scgt toch genog? Of niet soms? Het is een fent geweest, die haor belaogde. (wordt vervolgd) NIEUWERKERK, 21-11. Het was woensdagmiddag een drukte van be lang te Nieuwerkerk waar de win kelweek van start is gegaan. Vele kinderen reden of liepen het dorp rond om by iedere deelnemende middenstander naar een goede op lossing te zoeken. Bij iedere deelnemer (18 in totaal) stond een pop in de etalage waarvan de eerste letter was vermeld terwijl de puntjes het aantal letters van de (jongens of meisjes) naam bepaal den. Er waren op de eerste dag van de winkelweek al veel oplossingen. De eerste prijs was voor Joke Rentier, Meidoornstraat die van de 18 namen er „slechts" negen goed had. Els van Driel, Stationstraat had de tweede prijs, terwijl Kees Ren tier met de derde prijs ging strijken -beiden hadden er acht goed. Het aantal inzenders loog niet aan de belangstelling want ©r waren maar liefst 152 inzendingen. De prijzen van de dagattraktie zijn waardebonnen t.w.v. 1" 10, f 7,50 en f 5,De jury is in handen van dhr. Bastiaanse en mevr. De Reus-Hannewijk. Gisteren (donderdag) vertoonde ds. Westei'thof in "Ons Dorpshuis" dia's van oud-Nieuwêrkerk, met vele andere attracties. MANILLA, 22-11. Een wervel storm heeft het centrale gebied van de Filippijnen getroffen en volgens de eerste berichten zijn er meer dan twintig doden en dui zenden daklozen. De meeste slachtoffers zijn ver dronken bij overstromingen die het gevolg waren van de wervelstorm. Twaalf mensen worden vermist en minstens 16.000 mensen zijn dakloos. MIDDELBURG, 22-10. De PZEM (Provinciale Zeeuwse Energie Maat schappij) heeft zün kleinverbruikers door middel van advertenties in de regionale dagbladen aangezegd, dat de energieprijs met 0,2 cent Per kWh is Verhoogd. De kleinverbruikers moeten dit met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1973 gelyk met de rekening over november- december betalen. Deze prijsverhoging is een gevolg van de het laatste jaar sterk aange trokken brandstofprijzen, zegt de PZEM. De Vereniging' Milieuhygiëne Zee land en andere aktiegroepen zijn sterk gekant tegen de prijs die de gewone consument moet betalen voor electriciteit. Dinsdagavond zei een van de woordvoerders, de heer Hofman, van de commissie Borsele- Ad Hoe, dat de kostprijs voor ener gie bij de PZEM voor 1973 voor 1 kWli lag op 3,8 cent. Pechiney, het grote aluminiumsmeltbedrijf in het Sloegebied, moest voor deze zelfde kwu als grootgebruiker 3,2 cent be talen, terwijl de kleinverbruiker de zaak in evenwicht bracht door 7,53 cent per kWh te betalen. AMSTERDAM, 22-11. Bewoners van de Eerste Jan Steenstraat in Amsterdam hebben in de hoofdste delijke raad voor een incident ge zorgd door vanaf de publieke tri bune luidkeels te protesteren tegen het uitblijven van gemeentelijke maatregelen ter bestrijding van de mierenoverlast in hun woningen. De raadszitting werd een paar minuten geschorst omdat de bewoners het herhaalde verzoek negeerden van burgemeester Samkalden om hun mond te houden. Zij zijn door enkele stadhuisbodes uit de zaal verwijderd. Een van de protesterenden schud de voordat hij werd weggeleid nog een potje mieren op de tribune leeg. Overleg over niet-werken op 24 en 31 december DEN HAAG, 22-11. De looneom- missie van de Stichting van de Ar beid heeft zich woensdagmiddag be raden over het verzoek van minister Boersma van sociale zaken hem, met het oog op de „energiecrisis", te ad viseren over het niet werken op de maandagen 24 en 31 december De minister ihad bij dat verzoek o.m. de mogelijkheid van verplichte snipperdagen op het oog, waarbij overwerk de verloren gegane werk tijd zou kunnen goedmaken. DEN HAAG, 21-11. Staatssecreta ris Hazekamp van economische za ken gelooft, dat winkeliers in uit gaanscentra, bij stations en bij thea ters, er prijs op zullen stellen als zij in de naaste toekomst 's avonds na 10 uur open mogen zijn. „Dat geeft de kleine ondernemer gelegenheid zijn omzet te vergroten, iets te ver dienen. En zij, die uit geweest zijn, kunnen dan nog iets kopen wat zij thuis willen gebruiken", zei de be windsman. ZATERDAG 24 NOVEMBER NED. 1: Het middagprogramma wordt door de KRO verzorgd. Om vier uur begint de tv te draaien met aflevering vier van de kinderserie Dè Bloementuin. Vervolgens zijn vijf kwartier ingeruimd voor de scholie renquiz Klassewerk, waarin ditmaal scholen uit Zwolle, Kortenhoef en Dongen tegen elkaar uitkomen. De uitzending staat in het 'teken van het land Spanje. Als vanouds ver zorgt Casey and his Pressure Group het muzikale gedeelte. Deel 15 van de muzikale serie Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer? staat de kijker, tussen zéven en acht, te wachten. Na het journaal zit Be rend Boudewijn weer op deze zender met de naar hem genoemde kwis. Vaste onderdelen: het panel, het boogschieten en, voor het winnen de echtpaar, de keuze uit drie „eta lages", waarin zich de mooiste prij zen bevinden. Tol elf uur zendt de KRO hierna nog uit, achtereenvol gens met de aktualïteïtenrubriek Brandpunt en de Epiloog die uitge sproken wordt door bisschop' Simo- nis van Rotterdam. Het laatste pro gramma van vanavond is Het lied van de week in IKOR-zendtijd. NED. II: Coronation Street opent om zeven uur het programma van de VARA op het tweede net. Boven de toch al sombere Coronation Street pakken zich donkere wolken samen. Nieuwe zorgen voor Ken Barlow, wiens huishoudster haar baan heeft opgezegd. Andere problemen voor Elsie Tanner, wier stemming over heerst wordt door een gevoel van, jaloezie. Na het journaal zijn 110 mi nuten ingeruimd voor de speelfilm Ergens in mijn achterhoofd ging een lichtje branden, toen hij voor zichtig adviseerde de KLM er buiten te laten. Ik kan niet loskomen van de gedachte, dat deze meneér iets verbergt. Misschien is het een idee fixe, maar we zijn tenslotte met een verdwijningszaak bezig. Wie garan deert mij, dat hij er niet de hand in gehad heeft?" De inspecteur begon te lachen. „Pas er voor op, jongen, dat je geen spoken gaat zien op klaarlichte dag. De man zat duizenden kilometers van hier, toen die jongedame ver dween. Hoe kan hij er dan de hand in gehad hebben?" „Ik weet het niet. Handlangers misschien. In mijn werk verbaas ik me nergens meer over." Inspecteur Benning knikte. „Goed. Ik heb relaties bij dc Amsterdamse recherche. Ik zal proberen, of zij iets meer te welen kunnen komen over Sander van Pais. Die mevrouw in Amsterdam wil jij er soms heen?" „Als dat mogelijk is?" „Goed. Als particulier dan," ant woordde zijn chef knikkend. „Voor wat mij betreft kun je morgen dc hele dag aan deze zaak wijden. Ik bel Amsterdam. Vanavond weet je of er iemand beschikbaar is voor een onderzoek op Schiphol". De volgende morgen reed Koert Brandt in zijn VW naar de hoofdstad van het land. Hoewel hij enigszins bekend was in de stad. moest hij een paar maal aan een geüniformeerde collega de weg vragen. Na enig ge zoek bereikte hij de Frederik Hen drikstraat en even later zag hij op Advertentie Kweker Bert Asdrager-uit Sassenheim heeft een nieuwe anjeryariant loeten te ontwikkelen-. Als groot liefhebber van een stukje kaas tussendoor, heeft hij zijn lichtgele bloem heel toepasselijk kaas uit het vuistjegedoopt. Hier wordt de eerste bos aan een vertegenwoor- diger van de Nederlandse kaaswereld overhandigd. Voor kweker Asdrager was er natuurlijk ook kaas uit het vuistje. (NZB-foto) HAAMSTEDE, 21-11. Haamstede kreeg er deze week een heren kapsa lon bij. In het pand Weststraat no. 1 heeft de 34-jarige uit Rotterdam af komstige heer T. S. Janse de be schikking gekregen over een gele genheid om de klandizie te ontuan- gen. De heer Janse is van de wieg af opgegroeid mot het kappersvalc dnar zijn vader direkleur was van school te Rotterdam. Waarschijnlijk is dit ook wel de reden geweest dat hij dit vak als beroep heeft gekozen. Reeds op 16-jarige leeftijd nam hij te Delft aan zijn eerste nationale wedstrijd deel wat hem meteen ook zijn eerste prijs, een beker, oplever de. Een groot aantal nationale- en iniernaaonaie weasiryaen, zeijs in Parijs waar het neusje van de zalm komt, zijn hierop gevolgd. Een fraaie collectie bekers in de salon zijn hiervan het overtuigende be wijs. De heer Janse heeft zich ge specialiseerd op zowel het moderne als het klassieke kapwerk. (Foto: Zierik/.ceschc Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 7