zonder karretje if>egQVNt>JP' oFjtySJ^iC STADHUISRESTAURATIE STEMT B. EN W. DANKBAAR DE TWAALF APOSTELEN Rode Kruis afdeling Westhoek tapte bloed af te Haamstede Bioscooop „De Concertzaal" Zierikzee ANDREWS PLUMMER De aanslagen in de waterschapslasten KADO-IDEE MC. Mcmil LAATSTE NIEUWS Het huwelijk van prinses Anne van Engeland AGENDA MIDDENSTAND EN PRIJSBELEID 2 Teruglopende belangstelling voor partikuliere restauratie-subsidies ZIERIKZEE, 12-11. In de loop van 1973 kon de res tauratie van liet stadhuis - waarmee in 1955 een aan vang werd genomen - definitief worden beëindigd met de ingebruikneming van de commissiekamer achter de vleeshal, de nieuwe wethouderskamer, de bodenkamer en van de publiekruimtc op de afdeling algemene za ken ter secretarie, aldus delen 1». en w. mee in de aan biedingsnota van de gemeentebegroting 1974. Het kollege konstateert met voldoening dat de grote financiële olters die de gemeente zich heeft getroost hebben geleicl tot het bezit van een repre sentatief hoogwaardig stadhuis, dat grote belangstelling wekt bij de vele toeristen die een bezoek aan Zierikzee brengén. B. en w. spreken in de aan biedingsnota hun dank uit voor de financiële steun die de rijks- en provin ciale overheid by de restauratie hebben geboden. De afdeling algemene zaken van de sekretarie is - met uitzondering van de balie - buiten de restauratie ge bleven. In eigen beheer kan deze kantoorruimte nog worden opge knapt, aldus b. en w. Met de restau ratie van de Nobelpoort werd in 1973 een aanvang genomen. Bij aankoop van een komplete Gero cassette wordt een gedeelte van de inhoud gratis geleverd Bij ólte 12 pers. cassettes; aardappellepel, 1 groentelepel, 1 sauslepel, en soeplepel. Bij alle 9 pers. cassettes: aardappeilepel. ■1 groentelepel, 1 sauslepel. Bij alle 6 pers. cassettes; aardappellepel en 1 groentelepel. Wij maken Uw cassette gratis'kompleet. JUWELIERSHUIS Zierikzee: Havenplein 6 Bruinisse: Korte Ring 9 De partikuliere sektor In 1973 werden door partikulieren slechts twee aanvragen om subsidie in dc kosten van restauratie van hu eigendommen ingediend. In 1972 wa ren dat er nog zeven. Er k^n d-s van een duidelijke afname van c belangstelling voor restauraties v. monumentale panden van partikulie ren wórden gesproken. Het college heeft de overtuiging dat de oorz-ak daarvan vooral moet worden gezocht in de lange termijn gedurende welke partikulieren thans deze restauraties moeteft voor-financieren in kombi- natie met de hoge rentestand voor kortlopende kredieten. Bij informatie is b. en w. gebleken dat op de rijksbegroting voor 1974 voor restauraties tien procent méér is uitgetrkken dan over 1973 beschik baar was. Deze stijging is nauwelijks hoog genoeg om daarmee de geste gen bouwkosten op te vangen van de restauraties waarvoor door het rijk reeds subsidies zijn toegezegd. In totaal zijn nu 77 aanvragen om subsidie gehonoreerd. Met deze res tauraties is een bedrag gemoeid van ongeveer f 1.560.000. Het gemeente lijk aandeel daarin bedraagt onge veer f 380.000. In 1973 werd door het rük en de gemeente samen f 127.000,- aan partikulieren uitgekeerd. In de aanbiedingsnota herinneren b. en w. verder aan de gebruikelijke uitwisselingen van gx-oepen jongeren van Zierikzee met Hatfield en St. Rijksbureau voor aardolieproflukten ingesteld DEN HAAG, 14-11. De minister van economische zaken heeft inge steld het Rijksbureau voor aardolie- produkten. Dit Rijksbureau heeft tot taak de voorziening met aardolie- produkten te regelen. Voorts is het bureau ermee belast om, voor het geval dat ontwikkelingen daartoe aanleiding zouden geven, een even tuele distributie van deze produkten voor te bereiden en deze te zijner tijd uit te voeren. Hilaire. Beide evenementen zijn naar mening van b. en w. een succes ge weest. Hetzelfde wordt gezegd van het bezoek van de leden van Hat field Rural Distrikt Council aan Zie rikzee begin mei van dij jaar. Het '•/.iet er naar uit dat do band met Hat field blijft bestaan, ook nu Hatfield wordt opgenomen in een groter Ru- ral District. Gelet op de steeds stijgende kos ten en het feit dat in voorafgaande jaren de raming op de post voor bui tenlandse kontakten telkens achteraf meest werden verhoogd, hebben b. en w. de raming thans met f 4.000,- verhoogd. Triptiek ontdekt DORDRECHT, 14-11. Mr. S. van Gijn to Dordrecht is onder een 19e eeuwse schildering van een drie luikje een 14e eeuws. kunstwerk ont dekt. Het triptiek stelt de Man van smarten voor geflankeerd door cle Moeder Gods en een heilige. Het is tc beschouwen als het enige over- Llijfsel in deze vorm uit de late mid- eleeuwen, aldus deskundigen van r. useum. Verlichtifigsiiuluslrie ontslaat mensen COEVORDEN. 14-11. Hendriks Verlichtingsindustrie te Coevorden, een bedrijf dat feestverlichtingen verzorgt heeft als gevolg van de energiebeperking door de olieboycot 14 personeelsleden moeten ontslaan. Het Gewestelijk Arbeidsbureau heelt vergunning voor het ontslag gege ven. Hendriks zag de orderporte feuille voor het aanbrengen van feestverlichtingen in verband met de Sinterklaas en Kersttijd terug lopen. P.T.T. verstrekt hypotheken DEN HAAG. 14-11. De Rijkspost- spaarbank van de PTT gaat vanaf donderdag hypotheken verstrekken. Het publiek kan hiervoor terecht op een vijftigtal kantoren, aldus een woordvoerder van de PTT. Het is niet noodzakelijk dat men een giro nummer heeft. De rente op de hypotheken zal 8% procent bedragen. Daarmee gaat de RPS ongeveer een half procent onder de rente zitten die enkele banken nu al in rekening brengen (9% pro cent). Man omgekomen bij cafébrand IJMUIDEN, 15-11. Heden (donder- dag) morgen in alle vroegte is in de Visseringstraat te IJmuiden de Mar- cobar uitgebrand. Een 42-jarige man, die boven de zaak woonde is intus sen aan bij de brand opgelopen ver wondingen in het ziekenhuis over leden. De schade wordt geraamd op ruim een ton. Opzet wordt niet uit gesloten geacht. Half litertje „per persoon" HAAMSTEDE. 14-11. De bloed- plasma-aktie van het Ned. Rode Kruis mag voor wat de afd. Schou- wen-Westhoek betreft uitstekend geslaagd worden genoemd. In totaal kwamen zich 244 donors in de Prin ses Bearixschool melden om ieder een halVe liter bloed beschikbaar te stellen. Dank zij de voortreffelijke organisatie konden alle donors in een vlot tempo worden geholpen. Naast de z.g.n. vaste prikploeg van het Rode Kruis waren er 50 kolonne leden ingezet om assistentie te ver lenen. Deze kolonne-leden bleken volko men voor hun taak berekend te zijn waardoor zij een pracht stukje team work lieten zien. Ieder bleek hierbij voor de opgedragen taak berekend te zijn waardoor alles bijzonder vlot verliep. Bij binnenkomst werd men door de administratie „opgevangen" die de' donors inschreef en van de nodige bescheiden voorzag. Door een van de kolonne-leden werd men vervolgens naar een van de twee hiervoor ingerichte lokalen gebracht waar het bloed werd afgetapt. Tijdens deze handeling werd door een van de 'helpers(sters) onafgebro ken de fles waarin het bloed werd opgevangen gesfchud. Nadat de benodigde hoeveelheid bloed was afgestaan werd de fles weer doorgegeven naar een andere ploeg die nog drie minuten met het schudden doorging, waarna de fles sen in de speciaal hiervoor bestemde kisten werden opgeborgen. Flauwvallen De donor ging hierna ip gezelschap brengt a.s. ZATERDAGAVOND de extra lange voorstelling van de grootste musical aller tijden: IVUNIIETN CfHTURT rox pturtlirt RODGERS HAMMERSTEIN'S ROBERT WISE „.mi. JULIE CHRISTOPHER COLOR IT DE LUK |i»r*bc»(0 uTODD-AO Aanvang: 20.00 uur Toegang alle leeftijden DEN HAAG, 14-11. De commissie voor de verzoekschrifen uit de Tweede Kamer meerit dat eventueel bezwaar moet kunnen worden ge maakt tegen aanslagen in de wa terschapslasten. Zij heeft de kamer voorgesteld de regering te vragen een wetswijziging voor te bereiden waarbij een beroep op de aanslagen in de waterschapslasten wordt mo gelijk gemaakt. van een van de Rode Kruisleden naar een van de lokalen welke was ingericht om met een lekker kop koffie weer op verhaal te komen. Slechts vier personen gingen even „van de kaart", een opmerkelijk laag aantal op de 244 donors naar wij vernamen. Dat dit aantal zó bij zonder laag was was mede te danken aan de perfekte wijze waarop de donors door de leden van de Rode Kruiskolonne werden begeleid. Van de mensen van de prikploeg, die dit werk vrij regelmatig doen, mochten zij hiervoor na afloop dan ook woor den van waardering in ontvangst nemen. Er vloeide bloed, maar duidelijk geen traan. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) Voor uw tiener: Moderne horlogeband in leer of staal Zilveren plaat- of rinkelbanden diverse breedtes Hippe- of batterij- wekkers lopen één jaar op 'n batterij Zilver hartjes hangers, letters, dierenriemtekens drie maten Zilveren ringen en zilveren colliers eigentijdse modellen JUWELIER-HORLOGER ».T«L (01110) 244» K Deelnemer gratis koopdag I Dit blijkt uit éen reactie van de commissie op twee adressen met klachten over de hoogte van opge legde polderlasten. De commissie noemt het ongewenst dat het niet mogelijk is tegen aanslagen in de waterschapslasten beroep in te stel len. De commissie meent ook dat er meer uniformiteit moet komen bij de bekendmakingen van de provinciale besturen over de beslriiten van wa terschapsbesturen, waarop onder meer de aanslagen in de water schapslasten berusten. Het is de commissie opgevallen dat er tussen de provincies onderling weinig uni formiteit bestaat ten aanzien van bij voorbeeld de besluiten over classifi catie en omslagheffing van water schapsbesturen, waardoor deze be sluiten in.de praktijk te. weinig on der de aandacht van belanghebben den komen. De uitwisseling van krijgsgevangenen De uitwisseling van krijgsgevan genen tussen Egypte en Israël is donderdagochtend begonnen. Een vliegtuig van het Rode Kruis vertrok met 26 vrijgelaten gewonde Israë liërs uit Cairo. De vrijgelaten krijgs gevangenen zullen met Rode-Kruis- vliegtuigen behorend tot de Zwitser- se Balairmaalscliappü naar hun land worden overgebracht. Donderdag zullen 173 Egyptische gewonde krijgsgevangenen met vier vliegtui gen naar Cairo worden vervoerd. De rechtstreekse vluchten tussen Cairo en Tel Aviv zijn de eersten se dert de vestiging van de joodse staat 25 jaar geleden. Gelyk met de uitwisseling van krijgsgevangenen wordt volgens VN- kringen begonnen met het zenden van voedsel, kleding en medicamen ten naar de stad Suez. Elke juwelier heeft een supermarkt in attente geschenken. U mag er zonder karretje winkelen! LONTEN. 14-11. Voor dc ogen van naar schatting 500 miljoen televisie kijkers over de gehele wereld is de 23-jarige Engelse prinses Anne Voor hot altaar van de Westminster Abdij in Londen in het huwelijk getreden met de 25-jarige kapitein der cava lerie .Mark Anthony Peter Phillips. van koningin Elizabeth II is een eenvoudige plechtigheid geworden in de eeuwenoude abdij, dc plaats waar sinds 1066. toen Willem de Veroveraar de troon besteeg, alle Engelse koningen zijn gekroond. Prinses Anne is de tiende uit het Engelse \orstenhuis die in deze abdij in het huwelijk is getreden. Donderdag IS november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur ..Wees een Zegen". Vrijdag 16 november Zierikzee Aula school Manhuisstraat; 20.00 uur, filmavond „Ziejook". 's Landskamer, 14.00 uur, vergade ring Waterschap Schouwen-Duive- land. Burgh-IIaamslcdc Camping Duinrand, recreatiezaal, vogelshow „De Schouwse Zanger". Openbare basisschool „De Kirre- weie", 19.45 uur ouderavond. Renesse Dorpshuis, afd. Noordwelle e.o. Plat telandsvrouwenbond. Zaterdag 17 november Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel- ling (Sound of music). Burgh-Haamstede Camping Duinrand, recreatiezaal, vogelshow „De Schouwse Zanger". Renesse De Bariton. 20.00 uur. feestavond Strand- en Reddingsbrigade Wester- schouwen. Maandag 19 november Zierikzee Mondragon; 20.00 uur, afdeling „Phi- lateliea". Haamstede Gemeentehuis, 19.30 uur, vergade ring gemeenteraad Westerschouwen. Ellemcet Dorpshuis; filmvoorstellingen Rode Kruis; 16.00 en 20.00 uur. Nieuwerkerk Geref. kerk, vergaderlokaal; 19.30 uur, AR-Kiesvereniging. Oosterland „Neffen d'Eule", 19.45 uur, afdeling V.O.O. Dinsdag 20 november Burgh-Haamstede Hotel RTM-Station, najaarsvergade ring V.V.V. „Burgh-Haamstede". Haamstede Tavenu; filmvoorstellingen Rode Kruis; 16.00 en 20.00 uur. Winterkerk; 14.30 uur, verkoping handwerken Hervormde Vrouwen vereniging. Geref. kerk, recreatiezaal; 19.45 uur, demonstratie-avond N.C.V.B. Brouwershaven Jeugdgêbouw, 20.00 uur, bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Woensdag 21 november Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw; 19.00 uur ledenvergadering Rode Kruis, afde ling Schouwen (Westhoek); 20.00 uur filmvoorstelling; 16.00 uur kinder voorstelling. Dreischor Café „De Drie Schapen"; 20.00 uur. najaarsvergadering afdeling Noord- gouwe Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Schouwen-Duiveland Werkbezoek Statenfrakties ARP, KVP en CHU aan Duiveland (9-10 uur); Bruinisse (10.15-11.15); Wester en Middenschouwen (11.30-13.00 uur); Brouwershaven (14.45-15.45 uur) en Zierikzee (16.00 uur). Donderdag 22 november Zierikzee Restaurant De Poorter (bovenzaal), 20.00 uur, forumavond Plattelands vrouwen cursus politieke scholing. Herv. Verenigingsgebouw; 19.30 uur C.J.V.-,. Vliegtocht". Renesse Dorpshuis; filmvoorstellingen Rode Kruis; 16.00 en 20.00 uur. Vrijdag 23 november Serooskerkc Dorpshuis; filmvoorstellingen Rode Kruis; 16.00 en 20.00 uur. Burgh-Haamstede Camping Duinrand, 19.30 uur uitvoe ring zahgver. „Nu met Hope" (Burgh) Middelburg Statenzaal; 10.00 uur v.m.: Staten vergadering. Dinsdag 27 november Dreischor „De Drie Schapen"; 19.30 uur, alge mene vergadering Coöp. Raiffeisen- bank „Dreischor". Donderdag 29 november Zierikzee Concertzaal; 20.00 uur: Kabnret Don Quishoeking; (Z.V.U.). DEN HAAG. 14-11. De drie cen trale organisaties in het midden- en kelinbcdrijf willen op korte termijn de regering vragen het prijsbeleid te wijzigen. Zij vinden dat de inko mens van de ondernemers in gelijke mate moeten groeien als de werkne mersinkomens en willen verder de loonkost die de produktiviteitsstij- gin tc boven gaan doorberekenen in de prijzen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 2