z.v.u. OVERDEKT OF NIET-OVERDEKT: DAT IS DE KWESTIE STREEKNIEUWS Ringdag Hervormde vrouwengroepen te Zierikzee ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 8 november 1973 Nr. 21384 3 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 6-11. Een debatje in de raadsvergade ring, onder voorzitterschap van burgemeester Th. II. tie Meester, over een mini-zaakje, dat nog op nul ein digde ook, want een desbetreffend tegenvoorstel werd - zij het nipt - verworpen, gold een aanvraag van het bestuur van de Vereniging Chr. Onderwijs tol het ver lenen van medewerking voor de aanschaf van een overdekte en een niet-overdekte rijwielbergplaats. Normaliter is een dergelijk verzoek een hamerstuk. Ditmaal niet omdat overdekt en niet-overdekt „elkaar niet dekten", btf wijze van spreken. De heer De Moor viel over dit pikante verschil en de wethouder van onderwijs had het er in zover moeilijk mee, dat hij alleen maar wilde denken aan niet-overdekte bergplaatsen. Motief voor laatstgenoemde was het feit, dat de schooljeugd toch tweemaal per week naar „Onderdak" rijdt en bij de sporthal staan de fietsen ook eventueel in de regen. De wethouder wilde het overdekt er af laten en spreken van rijwielbergplaatsen. Zijn collega, wethouder Bij de Vaate, meende dat een solo-amen dering door de wethouder van het voorstel niet juist is. Het is dan maar beter het voorstel terug te ne men. De voorzitter zei dat eerst de prin cipiële toezegging tot medewerking moet worden gedaan, waarna kon- takt met het schoolbestuur kan wor den opgenomen. De heer Den Boer wilde weten of bij nieuwbouw prognoses worden gemaakt t.a.v. het aantal te stallen fietsen. De zaak is momenteel zo, dat grote aantallen fietsen op de pleinen staan, als gevolg van het feit dat ook stads kinderen de fiets meebrengen i.v.m. de lessen in de sporthal. De heer Groen wilde het voorstel verdagen. Een desbetreffend voorstel zijner zijds werd verworpen met een stem verhouding 7 6. In zijn openingstoespraak had de voorzitter een Mavo-klas op de pu blieke tribune welkom geheten en verslag gedaan over het bezoek van president Leone van Italië, diens echtgenote en koningin Juliana. Hij wilde de gehele bevolking dank brengen voor de spontane ontvangst, die zich uitte in de hartelijke be langstelling en de vele vlaggen. De oliecrisis De burgemeester stond hierna stil bij de ernstige situatie ontstaan, als gevolg van de olieboycot door de Arabische landen. Bewezen wordt de kwestbaarheid van onze technocra tische maatschappij. De burgemees ter meende dat de bevolking moeilijk weerstand zal kunnen bieden aan ontberingen en bovendien wordt Ne derland gekenmerkt door een indi vidualistische rr\entaliteit. Juist ^daarom is het eén lichtpunt, dat 'thans een duidelijke solidariteit on der de bevolking valt waar te ne men. De voorzitter deed een beroep ook op de Zierikzeese bevolking ak- tief deel te nemen aan de besparing van de energievoorraden, hetgeen van het grootste belang is. Het is een gelukkige zaak neg te mogen leven in een vrije wereld, die echter door grote gevaren wordt bedreigd. De nestor van de raad, de heer J. G. L. Simmers complimenteerde hierna de voorzitter met de door hem ontvangen hoge onderscheiding, evenals de twee wachtmeesters van de Rijkspolitie. De voorzitter zei in de onderscheidingen een blijk van erkentelijkheid te zien. Wooiiwagencentrum „De Val" Bij behandeling van de ingekomen stukken, wees de heer Groen op een schrijven van G.S. inzake verlenging ZIERIKZEE, 7-11. Tapijtservice centrum A. Deurloo, gevestigd op de hoek van cle 'Poststraat-Dam, heeft naast de bestaande zaak die gespe cialiseerd is in oosterse tapijten, een piepklein boetiekje geopend in de kelder van hetzelfde pand. Men kan er terecht voor India-sieraden en kleding, oosters houtsnijwerk, kaar sen, oriëntaalse lampjes etc. Mocht men met de „vliegende" oosterse ta- pijten geen kans zien in Teheran te belanden, dan is er altijd nog wie rook voor een exotisch Alt Baba «t- mosfeertje in de (déze winter extra koude'.') Hollandse huiskamer. van de toestemming van de woon wagen wet voor het centrum „De Val" tot uiterlijk 1 oktober 1974. Hij wilde weten of er dan „iets anders" komt dan wel of de vergunning ver lengd gaat worden. De voorzitter zei dat zulks afhangt van tenemen stap pen in het kader van de Gemeen schappelijke Regeling. De kans dat nog een keer wordt, uitgesteld, is af hankelijk van G.S. Wel is het zo dat „De Val" als centrum niet de in stemming heeft van C.R.M. De heer Simmers haakte in op een schrijven aan de Ned. Kermisbond inzake ver zoek tot vaststellen van algemene voorwaarden voor de verpachtingen. Desgevraagd deelde de voorzitter mede, dat het hier een gesloten ver pachting betreft, die de inschrijvers grotere zekerheden biedt. Er ont staat op deze wijze een vaste kern- pleeg, waarop ook de gemeente re kenen kan. De heer Den Boer besprak het verslag van de bespreking regionaal pedagogisch centrum Zeeland, Hij wilde wel dat alle gemeenten aan dit centrum gelijkelijk bijdragen. De voorzitter zei dat dergelijke sa menwerkingsverbanden door de bank genomen duur zijn. De Slavenkas De raad ging akkoord met een „Aanvullend reglement voor de Sla venkas te Zierikzee." De heer Becu informeerde naar kontakt tussen de gemeente en die Slavenkas. Op verzoek gaf de secretaris een histo risch overzicht van ontstaan en doel van die kas, de eerste regelementen waarvan stammen uit 1734 en nog altijd van kracht zijn. De laatste trekster van de kas overleed in 1941 Een aanvullend reglement was uiteraard nodig De raad besloot tot aankoop van Stad en Lande van het pand Meel- straat 15 voor de som van f 7000. Het betreft hier een fraai gerestaureerd pand, tegenover het stadhuis. Inhou delijk stelt het gebouw niet veel voor, maar dat kan later veranderen; er is dan mogelijk plaats voor kan toorruimte. en eventueel te restau reren achtergevel zou in de termen van een CRM-subsidie vallen. Uitkeringen worden gedaan aan het gemeentepersoneel over januari tot en met juli 1973 aan het gemeente- personeel over januari tot en met juli 1973 aan het gemeentepersoneel i.v.m. nacalculatie „trend". Sanitair kleuterscholen Medewerking wordt verleend aan verbetering sanitair in de kleuter scholen aan de Baden Powellweg. Het voorschot op de vergoeding bij zonder kleuteronderwijs werd vast gesteld, Voorlopige vaststelling vond plaats van de exploitatie-uitgaven '72, de beschikbare bedragen en de 5-jaarlijkse afrekening 1968-1972 voor g.i.o. Per 15, oktober werd eer vol ontslag verleend aan de heer J. de Jonge, als onderwijzer aan de' Beatrixschool. De voorzitter merkte op dat het vertrek van de heer De Jonge een verlies voor de gemeen schap betekent. Benoemd in vaste dienst als onderwijzeres aan de Bea trixschool werd mevrouw H. C. van Leeuwen-Hendriksen, zulks m.i.v. 1 augustus j-1. Een subsidie van f 8.567, zijnde 30 procent van de subsiabele kosten, ontvangt ir. W. A. Terwogt, voor restauratie van het pand Oude Haven 18. Uitkering van dit subsidie kan eerst plaats vinden in 1976. Me dewerking zal worden verleend aan „Beter wonen" voor de bouw van 62 woningwetwoningen in West V. Een herziening van de explikatiebereke- ning bestemmingsplan West V ging onder de hamer door. De gemeente gaat een vaste geldlening aan van f 129.000 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. De raad verleende machtiging tot het opnemen van kas geldleningen tot een bedrag van f 4 miljoen. Het krediet in rekening courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd vastgesteld op f 1.300.000. De Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland neemt de rei nigingsauto over voor f 33.823,87. Aangenomen werd een wijziging van de verordening havengelden. Idem een wijziging van de belasting verordeningen. Winkelsluiting slagers De raad ging akkoord met een door de K.v.K. ondersteund positief beoordeeld verzoek van de slagers, de thans nog geldende halvedagslui- ting op dinsdagmiddag naar de maandagmiddag te verschuiven. Te vens verzocht men deze halvedag- sluiting niet te doen gelden op de maandagen in de periode van 1 juli tot en met 15 augustus en in de we ken, waarin een Christelijke- of na tionale feestdag niet op maandag valt. De heer Groen vond het onjuist dat deze zaak niet eerst in de mid denstandscommissie is geweest. Hij wilde dergelijke verzoeken vroegtij dig gedaan door betrokkenen. Hij vond verder dat de slagers buiten hun boekje zijn gegaan door de ge wenste regeling alvast maar in te voeren, zonder de officiële toestem ming. Wethouder Bij de Vaate zei dat juist op het nippertje schriftelijk ad_ vies van de Middenstandscommissie is binnengekomen. De lange duur van de procedure steekt in het lange uitblijven van het antwoord van de K.v.K. Tenslotte ging de raad akkoord met een voorstel de geldelijke steun tot verbetering van woningen en woonbuurten te verhogen met 20°/o. Deze regeling be-oogt vooral werk gelegenheid te scheppen in het on gunstige winterseizoen. Het werk mag alleen door vaklieden worden uitgevoerd. De heer Groen wilde op betreffen de regeling nog eens extra de aan dacht gevestigd zien. Bij de rond vraag kreeg de heer Becu enige in- formatie over het z-econstruktieplan Havenkwartier, waar door „Beter Wonen 14 a 17 woningen zullen wor den gebouwd. Na sluiting van de vergadering kreeg de Mavo-jeugd (4e klas Mavo R.S.G. prof. Zeeman) gelegenheid vragen af te vuren op college en raad. Dat werd dapper gedaan. In gehaakt werd soms op de voorstel len, die werden behandeld, maar vaak ook informeerde men naar sa menstelling, werkwijze en partijpo litieke opbouw van het gemeente bestuur en meer van dat soort zaken. Het was voor de jeugd een interes sante les. De streekplannenproblematiek In het kader van de schriftelijke voorbehandeling van het voorstel van Ged. Staten tot vaststelling van de provinciale begroting van inkom sten en uitgaven voor het dienstjaar 1974 hebben leden van prov. staten de problematies rond het streekplan Schouwen-Duiveland aan de orde gesteld. In dit verband wordt opge merkt dat „na vaststelling van het streekplan Schouwen-Duiveland, waardoor de gebieden bestemd voor verblijfsrekreatie bekend werden, begonnen de ontwikkelingsmaat- van partikulieren aan te kopen te gen faneij-prijzen." Ook de organi satie betreffende de inspraak van de bevolking bij streekplannen brengt problemen met zich mee. Gevraagd wordt of het kollege bereid is deze maatschappijen in deze gebieden grondproblema tiek betreffende streekplannen te herzien. Verder wordt gevraagd wat de oor zaak is van het feit dat bestudering van de wegenstruktuur in de West- Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor SALARIS of PENSIOEN KERKWERVE: Ring, woensdags van 14.00- 15.00 uur. hoek van Schouwen-Duiveland na een jaar nog niet werd afgerond. Het kollege wordt ook de vraag voorgelegd of kan worden medege deeld of - en in hoeverre - het bou wen van tweede woningen in het al gemeen en in het bijzonder in na tuurrijke gebieden o.a. in de gehele Westhoek en in het bijzonder in de omgeving van het prachtige natuur gebied te Haamstede enz., onherstel bare schade veroorzaakt aan het na tuurschoon en wezenlijke aantasting van het landschap betekent. Vragen aan Ged. Staten In het kader van de schriftelijke voorbehandeling van het voorstel van Ged. Staten van Zeeland tot vaststelling van de provinciale be groting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1974 hebben sta tenleden het college er op gewezen dat door de gemeente Zierikzee is verzócht een verbetering aan 'te brengen in de aansluiting van de Laan van St. Hilaire o p de provin ciale weg naar Haamstede (Nieuwe Kooiweg). Daarbij wordt herinnerd aan het oordeel van het gemeente bestuur dat voorshands kan worden volstaan met het aanbrengen van een uitrijstrook voor het verkeer komende uit de richting Haamstede. Deze voorziening past in een plan tot eventueel latere rekonstruktie van dit punt. Gev2-aagd wordt aan G.S. of in 1974 het verzoek van de gemeente Zierikzee kan worden tegemoet ge komen, vooral ook met het oog op het steeds toenemende toeristische verkeer door de stadsuitbreiding aan de westzijde. Vanuit de staten wordt verder ge vraagd wanneer de autobaan zal worden aangelegd waarvan reeds enkele jaren geleden werd gesproken nl. de aanleg van een rijksweg van de Grevelingendam langs Zierikzee in westelijke richting. Door bezuini- niging werd de aanleg van deze weg opgeschoven maar inmiddels is het verkeer over de dammen en bruggen zeer sterk toegenomen. Aan het college wordt verder de vraag voorgelegd of het mogelijk is reeds nu voorbereidingen te treffen voor de uitvoering van aanpassings- werken in de havens van Goes en Zierikzee, nu nog steeds niet vast staat over een compartimentering en het toekomstige waterpeil van het Zeeuwse Meer na afsluiting van de Oosterscheid e. Zeeuws Tijdschrift Het Iaast verschenen nummer van het Zeeuws Tijdschrift - nummer 4 van de 23e jaargang' - staat voor een groot deel in 'het teken van een bij drage over „Planning in het over heidsbestuur". Dit is een bijdrage van mr. J. J. van der Weel, die o.a. wethouder van culturele zaken van Middelburg is geweest. In 1972 ver-' scheen bij het Kon. Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen zijn boek „Gemeenten, gewesten, provin cie". Mr. van der Weel is onder meer voorzitter van de Zeeuwse Culturele Raad en voorzitter van de raad van bestuur van het Zweeds Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee. De schrijver behandelt in zijn artikel in het Z. T. onder andere het hoe en wat van planning; gewestelijke planning en provinciale planning. Onder de noemer „Waarom verge lijken" schrijft M. P. de Bruin over de dichter Cats. Bovendien geeft de heer de Bruin een kritische be schouwing over het boekje „Kaste len en Landhuizen in Zeeland in oude ansichten" van de direkteur van de Nederlandse Kastelen Stich ting en de Stic'htig Kastelendoku- mentatie, A. I. J. Schellart. Verder in dit nummer de rubriek Tijdschrift van Kees Cijsouw en een bijdrage van G. A. de Kok over de schrijven van essays: „De dansende rabbi" Plattelandsvrouwenbond organiseert cursus politieke scholing De afdeling Zeeland van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen ffaat eer. nieuwe „meedoen om mee te doen"-cursus organiseren. Zoals bekend is de cursus burger schapskunde inmiddels achter de rug. Thans kunnen belangstellenden zich opgeven voor de cursus politie ke scholirg. Deze cursus zal bestaan uij vier forumavonden waarop drie inleiders van verschillende politieke partijen hunmening geven over vooraf aan hem en aan de deelneem sters toegestuurde diskussievragen. Op iedere avond komen steeds andere politieke partijen aan het woord ter wijl alle in Zeeland werkzame par tijen in de gelegenheid worden ge field mee le doen. In principe wordt op écn avond steeds het woord ge- v erd d i'Or een vertegenwoordiger van een regeringspartij, ccn opposi tiepartij en er n ..andere" partij. Bo vendien wordt het schema zo opge steld dat steeds vertegenwoordigers uit het „rechtse" en het linker" blok aanwezig zijn. De cursus zal te Zie rikzee gegeven worden in de.boven- zoal van restaurant ..De F*oorter" (RTM-station) op de volgende data: donderdag 22 november: maandag 21 januari; donderdag 2i februari en maandag 18 maart. Als dlskussie- leidster zal optreden mevr. mr. M. J. Keuning-fslha. Kursus kerkmuziek Op Schouwen-Duiveland zal - zo mogelijk per januari 1974 - een kursus kerkmuziek gestart worden en wel op de dinsdagavonden - voor lopig om de veertien dagen - in de Gasthuiskerk te Zierikzee, De kursus staat onder auspiciën van de Com missie Kerkmuziek van de Ned. Hervormde Kerk en zal gegeven worden in samenwerkig met de Zeeuwse Muziekschool. Aangezien het lied een zeer belangrijk element in de eredienst is, zal dit het centrale uitgangspunt van de kursus worden. De kursus is bestemd voor ieder een die de kerkmuziek, de liturgie en de eredienst ter harte gaat en ook voor degenen die zich eventueel wil len bekwamen in het leiding geven aan groepen die het kerklied willen beoefenen. Dit wordt gelet op het nieuwe liedboek een aktuele zaak geacht. Muzikale of theologische kennis is niet vereist. De kursus is ook bestemd voor organisten, met name voor hen die zondags in de kerkdienst spelen. Er bestaat nl. de gelegenheid het orgelspel te laten bijschaven. Zo zal les worden gege ven. in het improviseren van voor spelen, het spelen van zettingen en het vertolken van orgelliteratuur met name literatuur geinspireerd op het kerklied. Vergadering Staten van Zeeland Gp vrijdag 23 november vindt in de Statenzaal te Middelburg een vergadering plaats van de Staten van Zeeland. ZIERIKZEE Geslaagd Onze stadgenoot de heer C. P. W. Blokpoel, slaagde aan de Tec'hnische Hogeschool te Delft voor het kandi daatsexamen elektrotechnisch inge nieur. Vergadering C.P.6. Woensdag 14 november houdt de christelijke plattelandsvrouwenbond een vergadering in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw in het Vrije te Zierikzee. Het bevolkingscijfer Het bevolkingscijfer van de ge meente Zierikzee bedraagt per 1 ok tober 1973: 8537, een vermeerdering sedert 1 januari jl, met 168, een stij- ginspercentage van bijna 2 procent. In dit toegenomen aantal inwoners zit een geboorte-overschot van 51 en een vestigingsoverschot van 117 per sonen. Aldus delen B. en W. mee in de aanbiedingsnota bij de gemeentebe groting 1974. Het kollege acht het welhaast zeker dat tot 31 december a.s. het inwonertal nog verder stijgt, al naar gelang nieuwe woningen in „West." voor bevolking gereedko men. De loop der bevolking over de afgelopen, vijf jaar (per 31 december) was als volgt: 1968:7775; 1969.7842; 1970:7845; 1971:8134 en 1972:8369. Uit de cijfers blijkt dat 1972 een stijging te zien geeft met 235 inwoners; een stijgingspercentage an 2,8. Hieraan lag ten grondslag het ereedkomen een aantal nieuwe woningen in dat jaar in „West". „Milieu-post" op gemeentebegroting Voor het eerst is op de gemeente begroting van Zierikzee een postuit- getrolcken op het terrein van de verbetering van het milieu. Teneinde de vele akties op het gebied van de verbetering van het milieugedrag van de bevolking te coördineren - aldus delen b. en w. mee in de aan biedingsnota gemeentebegroting is een commissie ingesteld door de Ver. van Ned: gemeenten en de Ned. ver van Reinigingdirekteuren, Deze commissie zal landelijke akties gaan leiden. De kosten hieraan verbonden worden geschat op f 250— per 1.000 inwoners, voor Zierikzee dus f 2.250. Volgend j^ar bevolkingsonderzoek Voor 1974 taat weer een bevol kingsonderzoek op t.b.c. en andere aandoeningen van borst en lucht wegen op het programma. Een der gelijk onderzoek is voor het laatst gehouden in 1970. B. en w. delen dit mee in de aan- biedlingsnota bij de gemeentebe groting. Het kollege hoopt dat de burgerij doordrongen is van het grote belang van een dergelijk on derzoek, vooral waar dit onderzoek zich ook uitstrekt lot het opsporen van een begin van de zo gevreesde longkanker. De bijeenkomst stond onder lei ding van de presidente mevr. H. de Wit-Kuipers, die - na de gebruike lijke opening - mediteerde n.a.v. Ps. 24: „De aarde is des Heren, met haar volheid". Na een verloting werd sen uur gepauzeerd en daarna de maal tijd gebruikt. In de middaguren trad de toneelgroep „Gp Drift" op met het stuk; ..Tussen twee vuren", dat -als gebruikelijk goed uit de verf Rode Kruit Ziekenhuis In de begroting van de gemeente Zierkizee voor 1974 is weer een bij drage geraamd ter dekking van een tekort op de exploitatie van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, na melijk van 1' 2,50 per inwoner, of in totaal f 21.085,-. (Vorig jaar f 2,35 per inwoner). Ouderavond R.K.-scholen Dë oudervereniging van de R.K.- scholen organiseert op woensdag 14 november de ouderavond in hotel Van Oppen. BRUINISSE Tentoonstelling „De Nagtegaal" De O.D.V. „De Nagtegaal" houdt op 15, 16 en 17 november weer de jaarlijkse vogeltentoonstelling in het „Durp'uus". Ook dit jaar hebben de kwekers zich van'hun beste kant laten zien, want niet minder dan 300 vogels, zowel kanaries, tropische vogels en Australische parkieten zullen wor den tentoongesteld. Ook zullen een 5-tal leden deze maanden meespelen in de nat. ten toonstelling in Rilland-Balh en op de districtstentoonstelling te Goes. Hieruit blijkt dat de animo bij de leden groot is. Op de eigen tentoonstelling zullen diverse attracties aanwezig zijn o.a. een rad van avontuur. Engels gezelschap bracht „A Taste of Honey" In de Concertzaal werd woensdag middag een schoolvoorstelling gege ven door leden van het Belgrade Theatre uit Coventry, Engeland. Een volle zaal leerlingen van het voort gezet onderwijs genoot van de voor stelling „A Taste of Honey" van de schrijver Shelag Delany. Al eerder stonden leden van het Coventry Theatre in Zierikzee op de planken binnen het kader van de schoolvoorstellingen. Twee jaar ge leden bracht men een geslaagde uit voering van „Entertaining Mr. Sloane". Het stuk A tast of honey, dat niet voldoet aan de z.g. eenheid van tijd, omvat een periode van on geveer een jaar, waai-bij het pubhek wordt geconfronteerd met het ze ventienjarige meisje Jo en haar di recte omgeving. Jo leeft samen met haar wat frivole moeder onder niet erg comfortabele omstandigheden op huurkamers. Mama Helen heeft de nodige verhoudingen en de laatste vlam, Peter voelt wel voor een hu welijk, iets waar Jo niet weg van is. Zelf heeft het opgroeiende meisje de liefde voor het eerst ontdekt bij een varende kleurling, waarvan ze prompt een baby verwacht. Het ge geven draait eigenlijk om de ont wikkeling van een. ondanks de ge geven omstandigheden (een drinken de pret-makende moeder die niet erg puriteins door het leven gaat) nog onschuldige kinderlijke dochter, die zich, mede genoodzaakt door haar zwanger zijn, ontpopt tot een volwassen vrouw. In het tweede be drijf is het de homo-sexuele vriend Geoffrey bij wie Jo steun vindt in haar positie van ongehuwde aan staande moeder. Het is deze relatie, vanwaar uit Jo, wier eerste kennismaking met de liefde nogal hardhandig ontmaskerd werd, haar rebellie tegen de directe omgeving voortzet. Het stuk ver toont geen sterk geëngageerd zijn met de buitenwereld, geeft geen vi sie op de maatschappij, wel een beeld van mensen in gegeven om standigheden en hun reacties, waar bij het accent valt op de ontwikke ling van een jonge vrouw. Een wer kelijk „plot" biedt het stuk dan ook niet, het blijft bij een signalement. De actrices Julia McCarthy (moe der Helen) en Gillian Rhind (Jo) ga ven op het toneel een overtuigend beeld van betreffende personages. Julia McCarthy zette ijzersterk het wat wrange beeld neer van een rijpe vrouw die zelf nog wil genieten van het leven, naast de rol van dochter Jo, over wier hoofd dat moet gebeu ren. Ondanks het wat trieste gege ven is het stuk lang niet gespeend van humor en de lachsalvo's in de zaal getuigden daar dan ook van. De mannelijke rollen werden gespeeld door de acteurs Brian Harrison, de „lover" van Helen. Jeffery Kissoon als de kleurling-zeeman, en Edward Arthur als geslaagde vriend van Jo. Onder supervisie van John Link een goede uitvoering van dit Engelse ge zelschap, waarbij décor en costumes werden ontworpen door Jilda Pople- well. Deze voorstelling tot stand ge komen onder auspiciën van de ZVU kon een voor de leerlingen niet al leen leerzame maar ook boeiende confrontatie met de Engelse taal worden genoemd. J. v. d. S. kwam. Na afloop kreeg de cast oen hartelijk applaus. Le presiden.e dankte de groep voor het gebodene. Bloemen aan de speelsters en spe lers werden aangeboden. Een der le den dankte de presidente voor 't ge bodene op deze dag en het welslagen onder aanbieding van een bloemetje. Hierna volgde sluiting van deze op wekkende dag. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 6-11. Op de te Zierikzee gehouden Ringdag van de Hervorm de Vrouwengroepen op Schouwen-Duiveland. sprak mevrouw A. Pikard- FJorusse, maatschappelijk werkster, over hef „Maatschappelijke werk, de gezinsverzorging en het bejaardenwerk. Zjj ging daarbü in op allerlei aktuele vragen, waarmee wel ieder heeft te maken. Zij kreeg talrijke vragen te beantwoorden en ontving als dank voor bel gebodene, een bloemstukje aangeboden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1973 | | pagina 3